Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-01, 12:03   #2041
aleksandrettaa
Zakorzenienie
 
Avatar aleksandrettaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 962
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie
Zrobiłam wstępne wyliczenia, tak pi razy oko i bez szaleństw i wyszło mi więcej niż zakładałam. A jak znam życie to potem koszta rosną a nie maleją. Nie wiem jak podejść do tego tematu.


Edit: nie wiecie czy można brać ślub kościelny za granicą? Mieszkamy w PL ale chyba chcielibyśmy pojechać gdzieś i pobrać. Tylko nie wiem czy się da i jak to załatwiać. Kolega tż-ta brał cywilkę na plaży i z tym nie ma ponoć większych problemów. No ale mnie zależy na ślubie kościelnym.
__________________
Razem
Jestem na TAK
NA ZAWSZE


Buła jest z nami od 25.11.2014

Edytowane przez aleksandrettaa
Czas edycji: 2010-11-01 o 12:31
aleksandrettaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-01, 13:44   #2042
di4n4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 108
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

Cześć,

nie pisałam dawno ponieważ miałam małe problemy i nie wiedziałam co i jak. Od czasu do czasu podczytywałam Was żeby być na bieżąco jakbym miała wrócić . Jestem strasznie szczęśliwa ponieważ mamy już zarezerwowana salę! Wczoraj podpisaliśmy umowę i wpłaciliśmy zaliczkę .
Nie pamiętam kto zajmował się kalendarzem, ale bardzo proszę o zmianę terminu z 8.09.2012 na 15.09.2012

Mam nadzieję, że teraz wszystko pójdzie z górki !
Pozdrawiam
__________________
15.09.2012

Edytowane przez di4n4
Czas edycji: 2010-11-01 o 13:59
di4n4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-01, 13:54   #2043
Letike
Rozeznanie
 
Avatar Letike
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 961
GG do Letike
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

di4n4 z edytuj te 10-tki na 12-tki Gratuluje rezerwacji!
A ja jestem pewna, że teraz już wszystko pójdzie z górki czego życzę
PS. Pokażesz jakieś fotki sali?
__________________
Letike jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-01, 14:11   #2044
di4n4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 108
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

Letike - dzięki, już edytowałam a Moja sala wygląda tak - http://www.podroza.com.pl/ wprowadzę kilka zmian jeśli chodzi o wystrój - dodam jakis kolerek np. po przez czerwone/różowe róże . Najgorsze jest to, że organizując tam wesele opieram się na jednej opini - znajomej. W internecie nie ma żadnych opini ododnośnie tej sali bo wesela organizują od tego roku. Na 2012 mają mieć bazę hotelową, tylko 7 pokoi, ale to zawsze coś
__________________
15.09.2012
di4n4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-01, 14:15   #2045
loca1233
Raczkowanie
 
Avatar loca1233
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: mazowsze/ kraina wiecznego deszczu
Wiadomości: 209
GG do loca1233
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

di4n4 bardzo ładna sala, ja też bym ją troszkę ożywiła dodając nieco jakiegoś koloru ale tak to bardzo ładna
__________________
"Mądry czeka na swoją porę, szalony ją uprzedza, głupiec pozwala jej minąć"
— Enver Pascia




loca1233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-01, 14:22   #2046
aleksandrettaa
Zakorzenienie
 
Avatar aleksandrettaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 962
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

Cytat:
Napisane przez di4n4 Pokaż wiadomość
Letike - dzięki, już edytowałam a Moja sala wygląda tak - http://www.podroza.com.pl/ wprowadzę kilka zmian jeśli chodzi o wystrój - dodam jakis kolerek np. po przez czerwone/różowe róże . Najgorsze jest to, że organizując tam wesele opieram się na jednej opini - znajomej. W internecie nie ma żadnych opini ododnośnie tej sali bo wesela organizują od tego roku. Na 2012 mają mieć bazę hotelową, tylko 7 pokoi, ale to zawsze coś
Piękna sala! I zgadam się, że kwiaty w wyrazistym kolorze będą pasować, ożywią trochę to wnętrze.
__________________
Razem
Jestem na TAK
NA ZAWSZE


Buła jest z nami od 25.11.2014
aleksandrettaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-01, 17:14   #2047
Nattiv
Zakorzenienie
 
Avatar Nattiv
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9 030
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

di4n4 Widzę, że i Ty też ślubujesz w tym samym dniu co ja nie wiedziałam, że tyle nas już będzie tego dnia sala bardzo ładna

W sobotę miałam z Tż iść do kamerzysty. Mówiłam Tż, żeby zadzwonił wcześniej do tego kamerzysty i się umówił i kiedyś po drodze sprawdził adres dokładnie gdzie to jest. No to ta moja (sorki za określenie ) "dupa wołowa" tak załatwiła, że nie znaleźliśmy lokalu a właściciel nie odbierał telefonu. Następnym razem nigdzie z nim nie pójdę jak nie załatwi spotkania oficjalnego
__________________

Kallos Sthenos - Piękno i Siła

Edytowane przez Nattiv
Czas edycji: 2010-11-01 o 17:20
Nattiv jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-01, 17:16   #2048
evoonia86
Zakorzenienie
 
Avatar evoonia86
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 589
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

aleksandrettaa my z Tż też sobie kiedyś policzylismy wszystko w takim kalkulatorze i nas to trochę przeraziło, ale jak później popatrzyliśmy na ceny niektórych rzeczy w realu, to wyszło nam trochę mniej. także głowa do góry- nie będzie tak źle

mijjenka podczytuj, zaglądaj i opowiadaj co u Ciebie

loca1233 witaj po krótkiej przerwie. ciesze się, że bezpiecznie dotarłąś w ramiona Tż-ta

di4n4 gratuluję podpisania umowy ja też bym do takiej dekoracji dorzuciła czerwone róże

właśnie zauważyła, że za 600 dni o tej porze będę już mężatką
__________________
Jako mąż i żona
evoonia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-01, 19:47   #2049
aleksandrettaa
Zakorzenienie
 
Avatar aleksandrettaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 962
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

Cytat:
Napisane przez evoonia86 Pokaż wiadomość
aleksandrettaa my z Tż też sobie kiedyś policzylismy wszystko w takim kalkulatorze i nas to trochę przeraziło, ale jak później popatrzyliśmy na ceny niektórych rzeczy w realu, to wyszło nam trochę mniej. także głowa do góry- nie będzie tak źle


właśnie zauważyła, że za 600 dni o tej porze będę już mężatką
No mnie z wyliczeń wyszło jakieś 35 tys na wesele dla 80 osób, noclegi dla mniej więcej połowy gości i całą resztę. Biorąc pod uwagę, że jestem wymagająca, nie lubię bylejakości i tandety to taniej chyba się nie da? Kurde ja to mam wymagania nierealne bo chciałabym super i tanio a tak się chyba nie da.

Fajnie masz, że widzisz jak dni ubywają. 600dni to już mniej niż 2 lata My nadal bez daty więc nie mogę odliczać.
__________________
Razem
Jestem na TAK
NA ZAWSZE


Buła jest z nami od 25.11.2014

Edytowane przez aleksandrettaa
Czas edycji: 2010-11-01 o 19:52
aleksandrettaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-01, 20:54   #2050
kasia20091
Przyczajenie
 
Avatar kasia20091
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 16
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

heja nie było mnie troszki dziewczynki
mi to sie podobają suknie w tym stylu

http://www.visualchris.pl/applicatio...odel%20270.jpg


di4n4
ja tez mam datę na 15.09.2012

Kobietki za kamerzysta też trzeba się tak wcześnie zakręcić i fotografem?? buziaki
kasia20091 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-01, 21:02   #2051
Letike
Rozeznanie
 
Avatar Letike
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 961
GG do Letike
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

di4n4 do 2012 roku się "wyrobią", a jeśli teraz słyszałaś o niej dobrą opinię to powinno być z czasem tylko lepiej, o ile zależy im na klientach. A sala bardzo ładna, ale faktycznie brakuje jakiegoś ożywienia. Kwiaty w żywych kolorach i będzie cacy

Nattiv trzeba stawiać sprawę jasno, bo z Tż-tami tak bywa Ja orkiestrę i kamerzystę na mojego można powiedzieć "zwaliłam" bo na kamerzyście mi nie zależy, a "diżeja" załatwię sama

evoonia86 wyprzedzasz mnie o 21 dni

aleksandrettaa wydaje mi się, że taniej się nie da. Chociaż zazdroszczę Ci tych 80 gości. Sama najbliższa rodzina Tż to właśnie 80 osób. Plus strażacy ok 20 osób już stówka, a jeszcze moja rodzina i jeszcze studenci :P Gdzie alkohol dla studentów i dla strażaków trzeba liczyć razy dwa Przyznam szczerze, że boje się wyliczenia kosztów bo migrenę będę miała gwarantowaną.
__________________
Letike jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-01, 22:23   #2052
di4n4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 108
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

Dziękuję dziewczyny za opinie , na pewno dodam jakiś kolor bo sala bez tego wydaje się za mdła.

kasia20091 sukienka bardzo ładna, ma ciekawy gorset , ja tam jednak wole bardziej "tiulowe" oczywiście bez przesady

Nattiv - też myslałam, że mało dziewczyn będzie z tym teminem, a jednak...

aleksandrettaa - oj ja także zazdroszczę Tobie liczby gości - u nas liczba powiększyła się do 140 i związku z tym, że mamy dużą salę myślimy jeszcze nad kilkoma znajomymi... ah

Letike - mam właśnie taką nadzieję, że do 2012 roku będzie wszystko zmieniało się na plus. A Wy macie już jakąś sale? czy cokolwiek innego? jakoś nie umiałam się doszukać Twoich wcześniejszych wiadomości.

Dobranoc
__________________
15.09.2012
di4n4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 08:01   #2053
tusia_m
Zakorzenienie
 
Avatar tusia_m
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 151
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

Cytat:
Napisane przez aleksandrettaa Pokaż wiadomość
hej! dawno mnie tu nie było. Pewnie mnie nikt nie pamięta no ale skoro u nas nic się nie dzieje w temacie przygotowań to jakoś mi "nie po drodze".
Rozmawialiśmy ostatnio z tż-tem o kosztach i wyszło mi, że w sumie nie wiem ile potrzeba kasy na wesele, ślub i całą resztę. Wiecie może jak obliczyć przybliżony budżet całości kosztów?
witaj witaj Masz rację, zaniedbałaś nas Wpadaj do nas częściej, bo my tu nie tylko rozmawiamy o przygotowaniach ale o wszystkim o czym mamy ochotę

szkrabek - cześć cieszę się, że wszystko Ci się układa.

mijjenka - wpada kochana do nas częściej Wiesz, po burzy zawsze wychodzi słońce, więc Wam też się zacznie niedługo wszystko pomyślnie układać

loca - witaaaj Super, że jesteś zadowolona. Najważniejsze, że jesteście już z TŻ razem.

di4n4 - gratuluję ustalenia daty i rezerwacji sali
Wow, sala zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Jest bardzo przestronna i elegancka.
Zgadzam się z dziewczynami na temat żywego koloru np. kwiatów.
__________________
I ślubuję Ci...

Can you feel the love tonight?
It is where we are...
tusia_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 08:19   #2054
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

di4n4 - gratulacje!

Dziewczyny cos mnie troche nie bylo... mialam bardzo nerwowy weekend. ale efekty sa... Tak wiec moje dalsza rodzinka probowala na sile przekonac mnie , ze DJ jest kretynskim pomyslem a zaplacenie 3 tys za fotografa to juz w ogole. Byli w tym aż za bardzo bezpośredni a ja bylam MEGA wsciekla i tylko zagryzalam zęby, zeby nie poszły iskry (bo po co mi wojna...).
Tak czy inaczej - moje sukcesy to:
1. podpisana umowa i wplacona zaliczka za sale
http://www.venusplaza.com.pl/restaur...obsluga_wesel/
Tutaj sa zdjecia dwoch sal - moja to ta bardzije pod czerwień/róż. Jest widoczna na pierwszych 2 zdjeciach. Niestety widac tylko czesc ze stolikami, w drugiej czesci jest dosyc obszerny parkiet - duzo miejsca Wszystko jest w jeednaj sali, wiec goscie moga patrzec na parkiet, ale w osobnej czesci sali sa stoliki Nie bylam co do niej przekonana, widzac ja na zdjeciachi pojechalam tak dla formalnosci... ale na żywo , jak sie okazalo, wyglada duzo lepiej. Mielismy szczescie , bo ktos juz sie wstepnie zapisywal na ten termin, ale ze narazie sie nie odzywal , a my dalismy zaliczke wiec kto pierwszy ten lepszy - prawo dźungli
2. Mamy DJa!! jestesmy wpisani a jutro moj tata ma spisac z nim umowe i wreczyc zaliczke Facet jest PRZEŚWIETNY!!!!!! Sprzet ma wysokiej jakosci, swoje oswietlenie i efekty w stylu dymów itd... Dodatkowo nakręca impreze - poznaje przed przyjeciem imiona świadków, rodzicó weselnych, zwraca sie przez mikrofon personalnie do ludzi - EKSTRA!
3. Rozmawialam wstepnie z takim jednym swietnym ksiedzem i powiedzial, ze jezeli tylko bedzie jeszzcze do tego czasu w parafii to oczywiscie chętnie udzieli nam slubu
4. Fotograf - zaklepany , ale to juz wiecie. Jestesmy wpisani a z zaliczka jedziemy w przyszlym tygodniu

JESTEM Z SIEBIE DUMNA!
__________________


Edytowane przez talkative2
Czas edycji: 2010-11-02 o 09:21
talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 08:47   #2055
aleksandrettaa
Zakorzenienie
 
Avatar aleksandrettaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 962
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

Cytat:
Napisane przez Letike Pokaż wiadomość


aleksandrettaa wydaje mi się, że taniej się nie da. Chociaż zazdroszczę Ci tych 80 gości. Sama najbliższa rodzina Tż to właśnie 80 osób. Plus strażacy ok 20 osób już stówka, a jeszcze moja rodzina i jeszcze studenci :P Gdzie alkohol dla studentów i dla strażaków trzeba liczyć razy dwa Przyznam szczerze, że boje się wyliczenia kosztów bo migrenę będę miała gwarantowaną.
Cytat:
Napisane przez di4n4 Pokaż wiadomość

aleksandrettaa - oj ja także zazdroszczę Tobie liczby gości - u nas liczba powiększyła się do 140 i związku z tym, że mamy dużą salę myślimy jeszcze nad kilkoma znajomymi... ah
Fakt, że nie wyszło nam tak dużo w porównaniu do tego jakie wesela robi się w moich stronach. Np. kuzynka miała na 350 osób. Ja jednak bardzo mocno obcięłam listę gości i choć moja mama suszy mi głowę, babcia chce dopłacać bylebym zaprosiła ciotki to jestem twarda Ja nie chcę dużej imprezy bo źle bym się czuła na takiej. Nie lubię być w centrum uwagi. I tak dużo wyszło jak dla mnie, miałam nadzieję, że wyjdzie 60-70 osób, a tu jak się zacznie liczyć to okazuje się, że rodzina większa niż się myślało. No ale cóż zrobić.

Cytat:
Napisane przez tusia_m Pokaż wiadomość
witaj witaj Masz rację, zaniedbałaś nas Wpadaj do nas częściej, bo my tu nie tylko rozmawiamy o przygotowaniach ale o wszystkim o czym mamy ochotę
Przepraszam i proszę o wybaczenie Obiecuję poprawę.
__________________
Razem
Jestem na TAK
NA ZAWSZE


Buła jest z nami od 25.11.2014
aleksandrettaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 09:24   #2056
Letike
Rozeznanie
 
Avatar Letike
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 961
GG do Letike
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

di4n4 tak, tak mamy już salę http://weselenamazowszu.pl/somianka.htm na żywo wygląda nieco ciekawiej niż na zdjęciach i wciąż coś przy niej robią, jeszcze ogród nie jest wykończony dlatego na 2012 powinno już być pięknie. Wstępnie też już wybraliśmy kamerzystę i kapelę.

talkative2
ja też jestem z Ciebie dumna! I nie daj się rodzinie, moja cały czas próbuje mnie umieścić w takiej malutkiej klitce na 150 gości bo "jest blisko" i żadnej innej sali w ostatnich 5 latach nie widzieli oprócz tamtej. Gratuluje sali, jest świetna oraz wszystkiego co załatwiłaś!

aleksandrettaa na 65 osób to była 18 Tż ale sama chyba też bym wolała taką kameralną imprezę, ale w moim przypadku to nie przejdzie. Za dużo osób chciałabym zaprosić
__________________
Letike jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 09:29   #2057
aleksandrettaa
Zakorzenienie
 
Avatar aleksandrettaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 962
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

Cytat:
Napisane przez Letike Pokaż wiadomość

aleksandrettaa na 65 osób to była 18 Tż ale sama chyba też bym wolała taką kameralną imprezę, ale w moim przypadku to nie przejdzie. Za dużo osób chciałabym zaprosić
No wiesz, moja I komunia była na 70 osób a od tego czasu rodzina się rozrosła. I choć wiem, że będzie obraza wielka ciotek i płacz mamy i babć to ja zapraszam tylko najbliższych. Trza być twardym
__________________
Razem
Jestem na TAK
NA ZAWSZE


Buła jest z nami od 25.11.2014
aleksandrettaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 09:33   #2058
loca1233
Raczkowanie
 
Avatar loca1233
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: mazowsze/ kraina wiecznego deszczu
Wiadomości: 209
GG do loca1233
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

kasia20091 ładna ta sukienka nie do końca mój styl ale to nie zmienia faktu,że ładna a co do kamerzysty i fotografa to zależy od regionu, u mnie żeby mieć dobrego trzeba było załatwiać szybko, ja już mam załatwione wszystko w sumie,także zostają inne rzeczy do załatwiania.

talkative2 za załatwienie wszystkiego
__________________
"Mądry czeka na swoją porę, szalony ją uprzedza, głupiec pozwala jej minąć"
— Enver Pascia




loca1233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 09:43   #2059
Chatka
Wtajemniczenie
 
Avatar Chatka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 444
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

No, Dziewczynki, była na weselu Osób było zdecydowanie mniej, niż miało być (podejrzewam, że dlatego, że to taki termin), ale tak czy siak było ok. 250 osób. Składanie życzeń trwało ponad godzinę! Ale poza tym wesele naprawdę bardzo udane. Szczególnie jak się pomyśli, że było organizowane w 3 miesiące Szaleństwo. Był pokaz barmański i potem drinki robione (powiem Wam, że ten pokaz naprawdę efektownie wyglądał, szczególnie jak zaczął żonglować płonącymi butelkami Malibu). Były też pokazy tańca: klasycznego i latynoamerykańskiego (klasyczny nas ominął, bo akurat skoczyliśmy do pokoju zgrać filmiki i zdjęcia, a latynoamerykański był jakiś strasznie badziewny, jak nie taniec, tylko takie łażenie w tę i z powrotem).
Poza tym Panna Młoda wraz z siostrami i kuzynami zrobiła świetne show - poprzebierali się za: panią marynarz, panią żołnierz, budowniczego i Chucka Norrisa , a Młoda miała atrybuty policjantki i odtańczyli kompletnie zaskoczonemu młodemu jedną z jego ulubionych piosenek - YMCA No normalnie czad, powiem Wam
Hotel był strasznie dziwny - dostaliśmy z TŻtem 2 pokoje z łazienką wspólną i w każdym pokoju po jednym pojedynczym łóżku No jak to zobaczyliśmy to... Ale podejrzewamy, że to sprawka Rodziców Panny Młodej, którzy są mega konserwatywni i np. nigdy się nie dowiedzą, że Młodzi mieszkali ze sobą przed ślubem (Laska ileś miesięcy utrzymywała kawalerkę mieszkając u Niego tylko po to, żeby udawać przed Rodzicami, że mieszka sama). Więc pewnie jak nie małżeństwo, to dawali i gościom osobne pokoje

Cytat:
Napisane przez moniczka_2010 Pokaż wiadomość
Wybaczcie że wczoraj nie napisałam ale z radości poszłam z TŻten na pizzę do naszej ulubionej pizzerii i na piwko. Ex dostał wyrok w zawieszeniu za nie płacenie alimentów. Mnie to cieszy bo mam kolejny konkretny argument do pozbawienia go władzy. Dziękuję Wam za kciuki
Gratulacje Jak dobrze przeczytać dobrą wiadomość po powrocie do domu to teraz już powinno być naprawdę łatwiej go pozbawić praw Super!

alufa, plany nie runęły, tylko stanęły pod maleńkim znakiem zapytania. TŻ na pewno niedługo znajdzie następną, lepszą pracę. 3maj się i jeszcze nie uciekaj od nas tak szybko

Nattiv, te ciacha-paluchy, naprawdę jak prawdziwe, brr

szkrabek, świetnie, że u Ciebie już lepiej i sobie radzisz, zuch dziewczyna! Masz jeszcze całe życie przed sobą, korzystaj ile wlezie A jak już będziesz gotowa, to i prawdziwa miłość się pojawi

JennyAniołek, ale macie mało spotkań do zrobienia! Żeby tak w Wawie znaleźć taki kościoł, gdzie 3 spotkania są... tutaj jak się orientowałam zwykle jest 8 albo 10 samych nauk, plus 2 lub 3 w poradni

aleksandrettaa, no niestety wesele to koszty, koszty, koszty... Wiadomo, że nie można przesadzać i na czym można, to oszczędzać, ale z drugiej strony też chce się, żeby wszystko było po naszemu.
Nam niestety po takim wstępnym podliczeniu, gdzie staramy się trzeźwo spojrzeć na wszystkie wydatki wychodzi niecałe 50 tysięcy... Ale tak to jest, jak się ma ponad 200 osób do zaproszenia i nikogo nie chce się pominąć (choć i tak listę już też ostro skracaliśmy swego czasu)
Nie wiem, jak to jest ze ślubami za granicą, ale założę się, że na wizażu powstał kiedyś jakiś wątek na ten temat A gdzie byście chcieli pojechać? na kościelny na plaży to raczej nie masz co liczyć, ale cywilny kto wie

mijjenka, czytaj i się udzielaj, czasem ciekawe tematy podchodzą 3mam mocno kciuki, żeby jednak wszystko poszło po Waszej myśli i 2013 byś już była przepiękną panną młodą

loca, cześć krejzolu super, że już wszystko dobrze, witaj w nowym świecie Chyba się już zaaklimatyzowałaś, to teraz pewnie zwiedzanie okolicy odchodzi?

di4n4, witaj z powrotem Już Cię przepisałam w kalendarzu. Gratuluję rezerwacji sali
Rzeczywiście strasznie jasna i jednolita, ale dzięki temu masz duże pole manewru, bo cokolwiek kolorowego dodasz - będzie to bardzo widać Więc fajnie, bo możesz naprawdę z pomysłem i smakiem udekorować tę salę

kasia, suknia ładna - zdobna, a delikatna
Za kamerą i foto jak najbardziej możesz się już zacząć rozglądać, bo nigdy nie wiadomo, kiedy ktoś ci wymarzonego sprzątnie sprzed nosa Więc szukaj i zamawiaj

talkative, my też jesteśmy z Ciebie dumne Gratuluję załatwienia tylu spraw i nie dania się Rodzince - czasem trzeba po prostu zacisnąć zęby i wysłuchać, a potem i tak zrobić, jak się chce
__________________

"Starych szanuj, młodych ucz, mądrych słuchaj, a głupich znoś cierpliwie."

Chatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-02, 09:58   #2060
aleksandrettaa
Zakorzenienie
 
Avatar aleksandrettaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 962
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

Cytat:
Napisane przez Chatka Pokaż wiadomość

aleksandrettaa, no niestety wesele to koszty, koszty, koszty... Wiadomo, że nie można przesadzać i na czym można, to oszczędzać, ale z drugiej strony też chce się, żeby wszystko było po naszemu.
Nam niestety po takim wstępnym podliczeniu, gdzie staramy się trzeźwo spojrzeć na wszystkie wydatki wychodzi niecałe 50 tysięcy... Ale tak to jest, jak się ma ponad 200 osób do zaproszenia i nikogo nie chce się pominąć (choć i tak listę już też ostro skracaliśmy swego czasu)
Nie wiem, jak to jest ze ślubami za granicą, ale założę się, że na wizażu powstał kiedyś jakiś wątek na ten temat A gdzie byście chcieli pojechać? na kościelny na plaży to raczej nie masz co liczyć, ale cywilny kto wie
Nie mamy jakiegoś konkretnego kraju na myśli. Zaczęłam wczoraj szukać i znalazłam firmy które organizują śluby kościelne na sycylii, na cyprze i gdzieś w afryce. Nie wiem jednak czy zdecydujemy się. Podejmowanie decyzji jest trudne wiem, że na plaży ślubu kościelnego nie da rady i musiałby to być kościół, myślę jednak, ze taki ślub i tak miałby dużo uroku i był romantycznym przeżyciem. Z cywilnym jest dużo łatwiej jednak mnie przede wszystkim zalezy na slubie i to kościelnym a to gdzie on bedzie i w jakiej formie to sprawa drugorzędna.
Myślimy nadal, zobaczymy co z tego myślenia wyjdzie.
__________________
Razem
Jestem na TAK
NA ZAWSZE


Buła jest z nami od 25.11.2014
aleksandrettaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 10:08   #2061
di4n4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 108
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

Chatka - dziękuję, teraz na pewno ta data zostanie. Prawdopodobnie u Nas na weselu też będzie pokaz barmański - zrobiony przez naszego kolegę .

Letike - Jejku jaki piękny budynek i ta brama... , ogród też zapewne będzie piękny My na razie rozglądamy się za zespołem bo wstępnie na fotografa i kamerzystę jesteśmy zdecydowani (prawdopodobnie znajomi Moich przyszłych teściów)

ah mi na przygotowania i do zostania żoną zostały 683 dni
__________________
15.09.2012
di4n4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 10:14   #2062
loca1233
Raczkowanie
 
Avatar loca1233
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: mazowsze/ kraina wiecznego deszczu
Wiadomości: 209
GG do loca1233
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

Chatka no to wesele było z pompą jak to się mówi do mnie jakos nie przemawia pokaz barmański i pokaz tańca na weselu no ale to zależy od młodych w sumie... ten taniec dla młodego jak najbardziej, ciekawa opcja...a co do osobnych pokojów no nie mogę, nieźle musieliscie być zdziwieni ale chyba daliście sobie radę

Jeśli chodzi o mnie to zaaklimatyzowałam się już z pomocą polopiryny itp. normalnie na trzeci dzień mnie przeziębienie wzieło no ale już lepiej... zwiedzać będziemy tym bardziej że teraz zaczynają się tutaj różnorodne imprezy przed świetami także będzie czas wypełniony ale tak czy tak wróciłam do Was
__________________
"Mądry czeka na swoją porę, szalony ją uprzedza, głupiec pozwala jej minąć"
— Enver Pascia




loca1233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 10:42   #2063
tenebrosa
Wtajemniczenie
 
Avatar tenebrosa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: LSW (lubelskie)
Wiadomości: 2 523
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

Witajcie Kochane po weekendzie!

Dzisiaj będzie raczej krótki post. U mnie wszystko dobrze, ostatnie 3 dni były wypełnione rodzinnymi spotkaniami, pogoda piękna, ciepła i słoneczna, czas zadumy i refleksji przeplatał się z radością miłych spotkań z krewnymi z dalszych zakątków Polski. Pomimo nastroju wczorajszego Święta, był to dla mnie bardzo sympatyczny weekend.

W ogóle mam teraz super dużo energii, planuję zrobić mały remont pokoju - rzucić kolorek na ściany i jakąś piękną naklejkę ze wzorem, wybrać nowe dodatki itp. Małym kosztem można naprawdę odmienić cztery ściany nie do poznania i tylko czekam na najbliższy weekend, żeby przystąpić do akcji

Poza tym dostałam dodatkową pracę! Jest tymczasowa, ale świetnie rokująca, tak więc listopad zapowiada się u mnie bardzo, ale to bardzo intensywny. I dlatego mogę nie mieć czasu na odpisywanie, ale podczytywać Was na pewno będę.

Przygotowania ślubne zeszły u nas na dalszy plan. Wciąż brakuje nam fotografa i kamerzysty, ale fajnie by było tak do końca roku już się na kogoś zdecydować. Może po targach ślubnych na początku grudnia trochę przyśpieszymy te decyzje.

Co do kosztów organizacji ślubu i wesela, to u nas podobnie wychodzi jak u Chatki, na 170 osób, 2 dni, dla prawie połowy gości noclegi.

loca, samych milutkich dni w UK Ci życzę!

Dziewczyny, które ostatnio pokazywały sale - w przepięknych sceneriach będą się odbywać Wasze wesela!

Chatka
, zauważyłaś jakieś weselne wpadki?


Życzę Wam miłego dnia i tygodnia, dziewczynki!
__________________

Edytowane przez tenebrosa
Czas edycji: 2010-11-02 o 10:44
tenebrosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 11:05   #2064
evoonia86
Zakorzenienie
 
Avatar evoonia86
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 589
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

talkative2 cieszę się, że udało Ci się tak dużo załatwic i obstałaś przy swoim- DJ-u jesli chodzi o salę to ja jestem zachwycona (uwielbiam czerwony kolor i wszlkie jego odcienie- no może poza różowym )

chatka jesli na weselu, gdzie było 250 osób składało się życzenia godzinę, to przy moich 300 bedzie z półtorej jeśli chodzo ten pokaz MP to musiało byc niezłe show i wielka niespodzianka dla wszystkich co do tych pokoi z pojedynczymy łóżkami- skąd ja to znam aczkolwiek od czasu oficjalnych zaręcznym to już raczej nie damy sie połozyć w oddzielnych łóżkach. też bym na Twoim miejscu była w mega szoku. jesli chodzi o ukrywanie wspólnego mieszkania przd slubem to jestem swoją droga bardzo ciekawa jak młodym się udało ich zwieśc. utrzymywać kawalerke a mieszkać gdzie indziej- cho...nie szkoda by mi było kasy

tenebrosa- gratuluję dodatkowej pracy- kazdy grosz się przyda
__________________
Jako mąż i żona
evoonia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 11:18   #2065
aleksandrettaa
Zakorzenienie
 
Avatar aleksandrettaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 962
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

Mnie śmieszy takie ukrywanie mieszkania razem. Jak ktoś jest na tyle dorosły by mieszkać z partnerem to powinien też potrafić poinformować o tym rodziców. Jakieś niepoważne to jest wg. mnie. No ale co kto lubi
__________________
Razem
Jestem na TAK
NA ZAWSZE


Buła jest z nami od 25.11.2014
aleksandrettaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 13:01   #2066
ewika19
Zadomowienie
 
Avatar ewika19
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 158
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

kasia20091 sukienka podoba mi się, moja sąsiadka na ślubie miała bardzo podobną. Ja mam już załatwionego fotografa i kamerzystę. Ogólnie to terminy na mój sierpień zostały 2 i jakoś udało nam się wszystko zgrać

Chatka No to faktycznie musiało być fajnie. Ja byłam na weselu robionym w 3 miesiące to było tak skromnie. Widać, że po najtańszych kosztach- jedzenie złe, sala beznadziejna, zespół tak samo. Ale ja ogólnie jestem przeciwna takim pokazom. Uważam, że to jest robienie "cyrku" z wesela, ale to zależy kto co lubi.
A co do tego okłamywania rodziców. Dorośli ludzie nie decydują za siebie? Dla mnie to trochę dziwne...

aleksandrettaa Fajny pomysł, ale ja osobiście jestem za ślubami w okolicach miejsca zamieszkania Tak jakoś... ;] A taki ślub za granicą to byłby ogromny koszt na pewno...

loca1233 Odważna jesteś . Ja bym się nie wyprowadziła nawet 10 km od mojej miejscowości ;P. Bo tutaj wszystko znam i w ogóle...

tenebrosa Ja za remont pokoju biorę się już 1,5 roku i jakoś nie mogę zacząć ;P. I fajnie, że masz dodatkową pracę, ja niestety nie mam żadnej;(

evoonia86 Ale ja Ci zazdroszczę tych 300 osób . Dla mnie takie śluby są- piękne . Wiadomo, że to jest koszt, ale ślub to jednak wyjątkowy dzień ;P. My niestety tylko 120 osób naliczyliśmy... To nawet nie jest połowa tego co Ty ;(.


A mi zostało 662 dni przygotowań ;]

Edytowane przez ewika19
Czas edycji: 2010-11-02 o 13:03
ewika19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 13:09   #2067
aleksandrettaa
Zakorzenienie
 
Avatar aleksandrettaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 962
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

Cytat:
Napisane przez ewika19 Pokaż wiadomość

aleksandrettaa Fajny pomysł, ale ja osobiście jestem za ślubami w okolicach miejsca zamieszkania Tak jakoś... ;] A taki ślub za granicą to byłby ogromny koszt na pewno...
No własnie koszt byłby niższy i to znacznie. Bo jeśli wybierzemy ślub za granicą to będzie on taki we dwoje, bez gości a przelot np. do Włoch, hotel itd wyjdą taniej niż wesele w Polsce.
__________________
Razem
Jestem na TAK
NA ZAWSZE


Buła jest z nami od 25.11.2014
aleksandrettaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 13:41   #2068
tusia_m
Zakorzenienie
 
Avatar tusia_m
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 151
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

talkative - gratuluję tylu załatwionych spraw! I bardzo dobrze, że stawiasz na swoim, bo to wasze wesele i Wy macie decydujący głos

Letike - sala bardzo ładna

Chatka - te oddzielne pokoje powaliły mnie na kolana.
To super, że wesele się udało. Widać PM musieli się nieźle napracować, żeby szybko je zorganizować.
Uuu to sporo czasu trwało to składanie życzeń

Tenebrosa - gratuluję znalezienia dodatkowej pracy! Zawsze to grosz więcej i nowe doświadczenie
__________________
I ślubuję Ci...

Can you feel the love tonight?
It is where we are...
tusia_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 13:48   #2069
ewika19
Zadomowienie
 
Avatar ewika19
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 158
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

Cytat:
Napisane przez aleksandrettaa Pokaż wiadomość
No własnie koszt byłby niższy i to znacznie. Bo jeśli wybierzemy ślub za granicą to będzie on taki we dwoje, bez gości a przelot np. do Włoch, hotel itd wyjdą taniej niż wesele w Polsce.

Aaaa... Ja myślałam, że z wszystkimi gośćmi . No to fajny pomysł . Ale to gości w ogóle nie zapraszalibyście na wesele? Bo u mnie niezapraszanie by nie wypaliło- wszyscy by się obrazili...
ewika19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 14:07   #2070
Chatka
Wtajemniczenie
 
Avatar Chatka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 444
Dot.: Na śluby w 2012 tu sobie czekamy i rozmów bez eeendu dosyć nie mamy :D

Cytat:
Napisane przez tusia_m Pokaż wiadomość
Chatka - te oddzielne pokoje powaliły mnie na kolana.
To super, że wesele się udało. Widać PM musieli się nieźle napracować, żeby szybko je zorganizować.
Uuu to sporo czasu trwało to składanie życzeń
Nas też Ale wiecie, no jak ktoś funduje nocleg, to w sumie nie wypada za bardzo marudzić, więc daliśmy spokój. Na szczęście w jednym z pokoi był taki szezlong - niższy, niż łóżko i krótszy trochę, ale złączyliśmy je razem i nawet dało się przytulać Napracowali się, ale już tak bardzo chcieli być małżeństwem, nie czekać do następnego roku, a nie chcieli brać w zimie... no i tak Im wyszło

aleksandrettaa, ja też nie rozumiem takiego zachowania, szczególnie, że sama mam bardzo religijnych i podporządkowanych kościołowi Rodziców i wiem, że tak naprawdę potrzeba Ich po prostu w pewnym wieku zacząć twardą ręką wychowywać, żeby wejść w dorosłość normalnie jak człowiek. Ale najwyraźniej nie wszyscy mają tyle odwagi, a może pomysłu... Nie wiem w sumie, to nie moi znajomi tylko TŻta, więc nie wiem, jak to jest dokładnie. Ale po tym weselu stwierdzam, że na pierwszy rzut oka są dla siebie stworzeni, więc nie ma się co już rozdrabniać na szczegóły

tenebroska, gratulejszyn! Pochwal się, co to za robota

Co do wpadek... na pewno oznakowanie stołów - przy tak dużej ilości gości i stołów powinny być one naprawdę wyraźnie oznaczone, a mapka powinna być dokładna - najwyraźniej robiła to obsługa, bo z 15 min. zajęło nam szukanie swojego stolika (numerki były miniaturowe przyklejone do świeczek zasłoniętych kwiatami )
Jedzenie było powiedzmy smaczne - ale w zasadzie żadna rewelacja, no i wyglądu nie miało żadnego - ot, kawał mięsa i 3 całe gotowane ziemniaki posypane koperkiem np. Jak na taki pałac, jak tam był, to spodziewałabym się czegoś lepszego. Ale sycące, więc niech będzie
Obsługa kilkakrotnie potłukła sobie talerze, ale wtedy cała sala buła brawo No i te pokoje.... Masakra, wszystko niby stylowe, ale meble kompletnie nieprzydatnego do niczego. A w łazience zamiast brodzika, to marmur pod prysznicem i woda ochlapująca fryzurę

evoonia, show PMki było świetne i mnie zainspirowało do zrobienia niespodzianki dla swojego TŻta na weselu... Muszę obgadać to z moimi druhnami, bo potrzebne mi będzie trochę pomysłów, no i zasobów ludzkich do tego projektu
Mnie by też było szkoda kasy i zdrowia na takie cyrki, ale jak pisałam wcześniej różnie się ludziom układa i czasem wolą mieć spokój niż kasę

ewika, z tego, co zauważyłam, teraz coraz częściej robi się taki "cyrk" na weselu... Kiedyś ludziom wystarczyło, że się najedli, napili i wytańczyli, a teraz mam wrażenie, że Młodzi uważają, że jak nie będzie atrakcji co 2 godziny, to goście się znudzą i pójdą myślę jednak, że jak Młodzi są cały czas zaangażowani w imprezę, to nie ma takiej opcji i takie występy są niepotrzebne.
Aczkolwiek z drugiej strony, jak się ma takich tancerzy w rodzinie (a Oni mieli), czy znajomego barmana jak di4n4 to można to wykorzystać
Pokazu barmańskiego u nas raczej nie będzie, bo w sumie szkoda by mi było na to kasy, za to same drinki na weselu to wg. mnie dobry i ciekawy pomysł

http://www.pcworld.pl/news/363533/Pr...zpitalach.html widziałyście, co teraz ci naukowcy wymyślają?? Wygląda na to, że filmy sy-fy zaczynają przechodzić w real, ale dla mnie to jednak przerażające....
__________________

"Starych szanuj, młodych ucz, mądrych słuchaj, a głupich znoś cierpliwie."


Edytowane przez Chatka
Czas edycji: 2010-11-02 o 14:11
Chatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:28.