Krótsza noga u dziecka :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-09, 09:49   #1
Mrowkasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 375

Krótsza noga u dziecka :(


Witam, wszystkie Mamusie i ich dzieciaczki.
Mam 10 miesięcznego synka, niestety niedawno okazało się że ma krótszą nózke. Czy jest ktoś na forum z podobnym problemem???
Chciałabym porozmawiać
__________________
http://www.suwaczki.com/ostatnikrok/hchylhb8jopsmdvr.html
Mrowkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 11:04   #2
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Krótsza noga u dziecka :(

Mrowkasz, dobrze że zostało to zauważone. Pewnie na razie (póki maluszek rośnie) nic nie da się z tym zrobić. Możliwe, że nóżka się wyrówna. Trzeba pilnowac jak zacznie chodzić żeby w bucikach miał wkładkę niwelująca różnicę, żeby nie nabawił się skrzywienia kręgosłupa przez to. U mnie nikt nie zauważył przez 15 lat, że mam krótsza nogę i teraz mam duże skrzywienie :/
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 08:06   #3
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Krótsza noga u dziecka :(

Mrówkasz...

zajrzyj na forum gazeta.pl tam jest wielu ekspertów popytaj ...
ja myślę ze teraz wszystko "da sie naprawić"

podaje linki i trzymam kciuki za Was

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...904&a=68224904

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...398&a=90141398

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...072&a=26783072

poszukaj na pewno znajdziesz więcej... albo załóż tam nowy wątek....
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 22:11   #4
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Krótsza noga u dziecka :(

Mój kolega miał problem krótszej nogi... Został zoperowany z dobre 10 lat temu- wydłużanie kości podudzia metodą Ilizarowa. Ta metoda rzeczywiście zdała rezultaty (a różnica w długości kończyn była znaczna), ale też wiąże się z posiadaniem tego aparatu (czyli żelastwa) na nodze przez kilka miesięcy (niewygoda; ból; zainteresowanie innych ludzi, często przykre, dziwnym czymś na nodze). Nie wiem jakie obecnie są metody korekcji takiej wady i jaki wiek musi osiągnąć dziecko, aby móc w ogóle cokolwiek działać. Chyba najlepiej udać się do bardzo dobrego ortopedy
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 07:59   #5
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Krótsza noga u dziecka :(

Cytat:
Napisane przez listopadowa80 Pokaż wiadomość
Mój kolega miał problem krótszej nogi... Został zoperowany z dobre 10 lat temu- wydłużanie kości podudzia metodą Ilizarowa. Ta metoda rzeczywiście zdała rezultaty (a różnica w długości kończyn była znaczna), ale też wiąże się z posiadaniem tego aparatu (czyli żelastwa) na nodze przez kilka miesięcy (niewygoda; ból; zainteresowanie innych ludzi, często przykre, dziwnym czymś na nodze). Nie wiem jakie obecnie są metody korekcji takiej wady i jaki wiek musi osiągnąć dziecko, aby móc w ogóle cokolwiek działać. Chyba najlepiej udać się do bardzo dobrego ortopedy
Własnie mi też mówili lekarze o tej metodzie. Ale ponieważ u mnie rożnica w długości wynosi 1,5 cm to się nie zdecydowałam.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 13:23   #6
Mrowkasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 375
Dot.: Krótsza noga u dziecka :(

Byłam już u 2 ortopedów. Każdy mówi to samo - trzeba czekać. Różnica jest mniejsza niż 1cm, ale dokłądnie nie da sie zmierzyć bo jest za mały. Właśnie jak zacznie chodzić to muszę mu wkładke do buta dać. 23 mam wizytę u najlepszego z najlepszych ortopedów - czekałam 4 miesiące.
Martwi mnie to że ta krótsza nóżka ucieka lekko w bok. Z biodrem ma wszystko oki. Specjaliści mówią że to złudne ale mi sie wydaje, ze to bardzo widać. obsesja
o możliwosciach wydłużeni JUŻ WIEM prawie wszystko, lecz mam nadzieje że się nie przyda. Jest szansa że się samo wyrówna bo dziecie róznei mają.

Nie dzwie Ci sie że się nie zdecydowałaś, różnica mała a jaki to ból przy tej operacji. Jak czytam, że dziewczyny to sobie robią bo chcą się wydłużyć to tylko płakać nad ich głupotą.
Ja mam różnice 18 mm i mi lekko biodro wysadza ale kręgosłup mam oki. Ponoć to nie genetyczne, i on to nie mógł po mnie odziedziczyć
__________________
http://www.suwaczki.com/ostatnikrok/hchylhb8jopsmdvr.html

Edytowane przez Mrowkasz
Czas edycji: 2009-04-11 o 13:26
Mrowkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 08:17   #7
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Krótsza noga u dziecka :(

Mrowkasz, ponoć to nie genetyczne, ale u mnie mam krótszą nogę ja, moja mam i mój młodszy brat. Zbieg okoliczności??

Trzymam kciuki, żeby u Twojego maluszka różnica się zniwelowała.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-17, 15:26   #8
ana416
Grażynka od kota
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 383
Dot.: Krótsza noga u dziecka :(

jak bylam mala(po urodzeniu) to mialam cos ze stawem biodrowym niestety nie pamietam co, ale noge mialam jedna dluzsza. B. dlugo siedzialam w poduszcze korekcyjnej, teraz mam 17lat i nic mi nie jest. Moim zdaniem powinnas sie udac do najlepszego specjalisty, ja jeździlam do takiej starszej babki w Krk. Natomiast kolega mial to samo tylko za pozno sie zorietowali i mial juz operacje teraz ma dwie ogromne blizny na nodze a i tak musi miec wkladke w bucie.
ana416 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 20:01   #9
zydel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: Krótsza noga u dziecka :(

Czytam wasze problemy odnośnie krótszej nogi i jakie w związku z tym nosić buty i jakie stosować wkładki. Jestem szewcem i mam klientów z takimi właśnie wadami i przerabiam im buty.Niektórzy zaczęli chodzić nawet bez kuli.Właściwie można przerobi każde buty bez obcasa i na koturnie,a nawet jeżeli obcas jest nie wysoki i jest szeroki,to takie buty również można przerobić.Robię to w taki sposób,że prawie nie widać przeróbki i nie ma potrzeby nosić ortopedycznych trzewików.
Tak samo przerabiam też buty w przypadku wykrzywionych stóp do wewnątrz.Przerobione za pomocą klina buty są bardziej skuteczne , niż włożone do środka wkładki.
zydel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 07:36   #10
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Krótsza noga u dziecka :(

zydel, podaj namiary na priw. Szukam i szukam jakiegoś dobrego szewca.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 20:40   #11
tera49
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6
Dot.: Krótsza noga u dziecka :(

Cytat:
Napisane przez Mrowkasz Pokaż wiadomość
Witam, wszystkie Mamusie i ich dzieciaczki.
Mam 10 miesięcznego synka, niestety niedawno okazało się że ma krótszą nózke. Czy jest ktoś na forum z podobnym problemem???
Chciałabym porozmawiać
Witam mam ten sam problem lekarz stwierdził u mojej córeczki że ma kródszą nóżkę nie dużo ona ma ma14 miesięcy chodzi niby normalnie co robić u nas nie ma tak lekarzy tego typu ale co robić proszę napiszcie czy się tym bardzo przejmować bo na operację to myślę że za małe dziecko podpowiedzcie jak ktoś może
tera49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-17, 08:05   #12
tera49
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6
Dot.: Krótsza noga u dziecka :(

Witam skoro wykonujesz i przerabiasz buty możesz dać mi na siebie jakieś namiary dzięki wielkie
tera49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:26.