paznokcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-08-09, 11:56   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

paznokcie


Hej dziewczyny.
Mam taka mala zagwostke. Jak dlugie powinny byc paznokcie, zeby wygladalo to ladnie, a nie wulgarnie. Mam naturalne paznokcie (nie tipsy) i bardzo dlugie. Jednak jak patrze czasami w metrze na dziewczyny, ktore maja tak dlugie tipsy, ze az mi sie zawijaja to obrzydzenie mnie bierze. Wiec jak dluga powinna byc ta 'wysjaca' ich czesc? 0,5 cm? czy moze wiecej..?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-09, 13:39   #2
AnetaAN
Rozeznanie
 
Avatar AnetaAN
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: Bratyslawa
Wiadomości: 533
GG do AnetaAN Send a message via Skype™ to AnetaAN
Re: paznokcie

Paznokcie powinny mieć długość taką, która odpowiada TOBIE - tylko i wyłącznie. A jak się komuś nie podoba to niech spada na bambus [img]icons/icon12.gif[/img]
__________________
Aneta
AnetaAN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-09, 13:40   #3
Teri
Raczkowanie
 
Avatar Teri
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 216
Re: paznokcie

Jesli masz bardzo ladne i mocne pzanokcie i lubisz dlugie, jak najdluzdze, to wedlug mnie dobrym wyznacznikiem maksimum jest wlasnie to o czym pisalas, kiedy paznokcie zaczynaja sie zawijac. Przyznaje, takie drapieznie pozawijane paznokcie wygladaja okropnie. Ja osobiscie lubie paznokcie wystajace 3-5 mm. Ja sama nosze nieco krotsze, bo nie mam takiej ladnej plytki jakiej bym sobie zyczyla.
__________________
Normal is not something to aspire to, it's something to get away from. Jodie Foster
One should always keep an open mind, but not so open that one's brains fall out. Bertrand Russell

Teri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-09, 17:07   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: paznokcie

Paznokcie, które się zawijają mogą być celowym efektem działań stylistki paznokci. Sztuczne paznokcie można uformować w zawijające się szpony, niektóte panie nie potrafią sobie wyobrazić dłoni bez czegoś podobnego. Zależy to głównie od zastosowanego kształtu tipsa.
Nie można z góry określić jaka długość jest odpowiednia... bez obejrzenia dłoni. Najczęściej jednak przy długich i smukłuch dłoniach, ładnych paznokciach nie powinna ona przekraczać 2/3 żywej części paznokcia (niezależnie ile by to bylo cm. Jeśli mamy dłonie pulchniutkie i palce któciutkie proponuję zapytać o radę stylistkę - najczęściej ważniejszym od długości staje się kształt paznokci.
Najważniejsze, żeby paznokcie były tej samej długości!!!
Nie zapominajmy o tym.
Czasem wykonywana praca zmusza nas do posiadania krótszych (prace biurowe) lub dłuższych paznokci. Jej trzeba wtedy podporządkować długość paznokci.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-12, 09:19   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: paznokcie

hm...tzn, jak, bo sie spotakalm z kilkoma zdaniami na ten temat. Twoim zdaniem kazdy paznokiec u jednej reki, powienien miec taka sama dlugosc? Czy dobrze to zrozumialam? Razem z paznokciem kciuka..?

Pozdrowiania
Patyrcja23
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-12, 23:03   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: paznokcie

Z paznokciem kciuka jest niestety róznie. Zwykle, w naturalnej, normalnej sytuacji powinien być tej samej dlugosci (jak gloszą moi znajomi Kalifornijscy styliści i których zdanie również ja podzielam), co reszta. W pracy spotykam sie jednak dosc często z koniecznoscia poprawy, korekty wyglądu paznokci. Bywa tak, że klientka ma wszystkie paznokcie długie poza kciukiem, w którym żywa część jest nawet połowę krótsza od pozostałych, wtedy odpowiednio dobiera się długość. Zwykle jednak nie mierzy się długości paznokci z aptekarską precyzją. Ja robię to zwykle na "czyja" i ufam swojej intuicji i doświadczeniu. Bywa tak (choc jak slyszalam moda juz przechodzi), że stosuje sie zasadę im krótszy palec tym krótsza część wolna paznokcia (wyjątek: kciuk - najdłuższy).
Chodzi mi jednak o to - w pierwotnej wypowiedzi - że jeśli złamie się jeden paznokieć nie należy utrzymywać za wszelką cenę pozostałych długich przy życiu!!! To obłęd. Można sobie albo dosztukować paznokieć w sposób sztuczny: żelem, akrylem lub jedwabiem albo obciąć wszystkie. Innych opcji na czele z czekaniem ze wszystkimi długimi aż "sierotka" odrośnie nie polecam. Jest to wyjątkowo nieestetyczne!!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wegry10.jpg (33,5 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ruhacipo.jpg (14,1 KB, 50 załadowań)
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-07, 17:09   #7
Grażyna67
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 2
Re: paznokcie

Witajcie dziewczyny, od "zawsze" nosze średniodługie, lekko zaostrzone naturalne pazurki, czym narażam sie na krytykę dziewczyn z pracy; one wolą piłować pazurki na kształt kwadratowy, ale to zupełnie nie pasuje do moich dłoni. Jakie sa aktualne trendy? Dajcie mi jakieś argumenty. Całuję
Grażyna67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-07, 18:24   #8
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: paznokcie

Co do kształtu paznokci i tego ile mają wystawać, to powiem tak. Ja również mam dosyć długie, naturalne paznokcie, które w chwili obecnej wystają 9 mm za opuszki palców. Może to lekka przesada, ale całe życie, odkąd pamiętam ;p, obgryzałam pazurki. Jak w końcu je zahodowałam to zobaczyłam, że są ładne... Naturalnie mają kształt tipsów i wiele osób myli je z tipsami Same rosną prosto, więc pomagam im i piłuję je na prostokąt [kwadratem raczej nie będą]. Więc to jaki masz mieć kształt paznokci zależy w dużej mierze od tego jak Ci się podoba, jak same rosną i jak to wygląda ogólnie z Twoją dłonią. A co do długości? Kazda długość jest ok, póki nam nie przeszkadza
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-08, 16:57   #9
Jasiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 246
Dot.: Re: paznokcie

Cytat:
Napisane przez guest
------ jeśli złamie się jeden paznokieć nie należy utrzymywać za wszelką cenę pozostałych długich przy życiu!!! To obłęd. Można sobie albo dosztukować paznokieć w sposób sztuczny: żelem, akrylem lub jedwabiem albo obciąć wszystkie. Innych opcji na czele z czekaniem ze wszystkimi długimi aż "sierotka" odrośnie nie polecam. Jest to wyjątkowo nieestetyczne!!!
to nie jest obłęd to jest ochyda - dokladnie tak samo jak niektórzy panowie zapuszczaja sobie długi pazurek w małym palcu zeby nim sie podrapać - uffff. podnosi mi się ..
Jasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-08, 17:17   #10
Jasiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 246
Dot.: Re: paznokcie

Cytat:
Napisane przez Grażyna67
Witajcie dziewczyny, od "zawsze" nosze średniodługie, lekko zaostrzone naturalne pazurki, czym narażam sie na krytykę dziewczyn z pracy; one wolą piłować pazurki na kształt kwadratowy, ale to zupełnie nie pasuje do moich dłoni. Jakie sa aktualne trendy? Dajcie mi jakieś argumenty. Całuję
Nawiązując do tematu - noś takie na jakie masz ochotę. Migdałki też są fajne o ile ich właściciel/ka ma takie życzenie. trendy są takie - jeśli czujesz że sa ładne - NIE ZMIENIAJ ICH, jeśli uważasz że sa do D... zmień.
Na całusy się łapię?? Bo w powitaniach są tylko dziewczyny..
Jasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-08, 19:01   #11
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Re: paznokcie

Eeee, Jasiu popatrz na datę tego wątku....
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-09, 07:57   #12
Jasiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 246
Dot.: Re: paznokcie

Cytat:
Napisane przez mawis
Eeee, Jasiu popatrz na datę tego wątku....
Mawis - racja - nawet nie to że się zagapiłem, po prostu w ustawieniach nie mam daty wątku. A na całusa załapać się chciałem
Jasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:22.