boże ciało? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-10, 17:07   #31
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
A ja Ciebie proszę, żebyś czytał ze zrozumieniem. Kibole (podejrzewam, że wiesz) to hołota, która zamiast na mecz, idzie zrobić rozróbę. Celowo nie użyłam tutaj słowa kibice, bo znam wydźwięki obu tych wyrazów Wymiotować się chce od takich nauk.
Kibole, to slowo wytrych okreslajace kibicow, ktorzy sie akurat nie podobaja mediom.
Kibole o kibicach odpalajacych race.
Kibole, gdy nie chca by na ich stadionie gral nielubiany klub.
Kibole, gdy formuuja jakiekolwiek poglady polityczne, czy komentarz spoleczny.
Tak w kolko, latke kibol przykleja sie gdzie pasuje mediom.

Pisanie o "holocie" znaczy tylko, ze czerpiesz informacje z durnowatych mediow, ktore o temacie nie maja pojecia; socjologowie taki obraz juz od dawna kwestionuja.

Na koniec, psia mac, zadne pismaki nie maja prawa oceniac ludzi, ktorzy jezdza za swoim klubem niezaleznie od okolicznosci i wynikow sportowych, podczas gdy wszyscy na tym robia kase poza nimi.

Wymiotowac mi sie chce od tak sterotypowego postrzegania swiata.

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

Cytat:
Napisane przez diamentowa Pokaż wiadomość
Jest duże, jak zwykle należy podporządkować się większości, wykrzesać z siebie odrobinę konformizmu. Mnie to po prostu irytuje, tak jak napisała Wesna: Rzeczy, których nie rozumiemy często wywołują w nas agresje.
Z tą agresją w moim przypadku bym nie przesadzała, po prostu mam rozbieżnie poglądy z Chrześcijanami i tyle. A pogodzić się już z tymi i innymi zwyczajami dawno zdążyłam.
No a jak to inaczej mialoby Twoim zdaniem wygladac? Wiekszosc mialaby podporzadkowac sie mniejszosci?

Zreszta, jakiego konformizmu, jakie podporzadkowanie - komus korona z glowy spadnie, ze procesja przejdzie pod oknami? Ile to trwa? 15 minut? 20? Przeciez cala taka procesja kilkadziesiat minut, zaleznie od miejsca gdzie idzie, ale nie stoi pod jednym oknem przez caly przebieg procesji.

Cytat:
Napisane przez diamentowa Pokaż wiadomość
Wiadomo, że można później. Tylko jeżeli załatwić to można z dnia na dzień, a po piątku od razu jest weekend, co przesuwa ją o całe 2 dni.
Świat się na pewno nie zawali, ale jest to znacznie mniej wygodne
Niby tak, ale co zalatwisz, jesli normalnie pracujesz w dany dzien?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 17:16   #32
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: boże ciało?

Wyrak, a jak można inaczej nazwać ludzi, którzy jeżdżą na mecze i zamiast kibicować urządzają jakieś bijatyki, przynoszą kije bejsbolowe, demolują trybuny? Kurde, nie wmawiaj mi tutaj, że to jest wykreowane przez media, bo chyba to, że ktoś trafia do szpitala z obrażeniami albo jest już zabity, to nie są informacje wyssane z palca!! Nie napisałam tutaj "wszyscy kibice to bandyci", dlatego nie wmawiaj mi, że myślę stereotypowo, bo wcale tak nie jest.
Mam wrażenie, że próbujesz mi udowodnić myślenie "Wszyscy kibice to kibole". A g. prawda! Grrrr.

Edytowane przez agniesikk
Czas edycji: 2009-06-10 o 17:17
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 17:18   #33
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: boże ciało?

Boze Cialo jest tylko raz w roku, wiec nawet ateista jest w stanie wytrzymać. Poza tym procesja nie trwa od rana do wieczora, wiec nie jest to wyjatkowo uciazliwe.
Zawsze mozesz dowiedziec sie , o ktorej jest procesja i w tych godzinach pojechac gdzies czy zalozyc sluchawki na uszy i zaslonic okna;-)
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 17:18   #34
GiGa007
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 540
GG do GiGa007
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Kibole, to slowo wytrych okreslajace kibicow, ktorzy sie akurat nie podobaja mediom.
Kibole o kibicach odpalajacych race.
Kibole, gdy nie chca by na ich stadionie gral nielubiany klub.
Kibole, gdy formuuja jakiekolwiek poglady polityczne, czy komentarz spoleczny.
Tak w kolko, latke kibol przykleja sie gdzie pasuje mediom.

Pisanie o "holocie" znaczy tylko, ze czerpiesz informacje z durnowatych mediow, ktore o temacie nie maja pojecia; socjologowie taki obraz juz od dawna kwestionuja.

Na koniec, psia mac, zadne pismaki nie maja prawa oceniac ludzi, ktorzy jezdza za swoim klubem niezaleznie od okolicznosci i wynikow sportowych, podczas gdy wszyscy na tym robia kase poza nimi.

Wymiotowac mi sie chce od tak sterotypowego postrzegania swiata.
Kazdy postrzega świat na swój sposób sposób a Tobie nic do tego...
teraz to mi się chce wymiotować

chyba faktycznie Ci te oczy ma mózg cisną
__________________
Wiedziałam jak chcę żyć
Wiedziałam kim chcę być
Jak mam walczyć by wygrać swoja walkę
Nie było łatwo i ludzie byli źli
Bóg jeden wie jak dałam sobie radę...


MAZDA RX 8

.........OUT OF YOUR LEAGUE.........
GiGa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 17:20   #35
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: boże ciało?

Zgadzam się z agniesikk, kibole i kiice to dwie różne sprawy.

Btw: Wyrak, masz obrzydliwy awatar
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 17:23   #36
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: boże ciało?

I z Bożego Ciała zeszliśmy na temat mojego okropnego stereotypowego myślenia... wszystko przeze mnie!
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 17:24   #37
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
No a jak to inaczej mialoby Twoim zdaniem wygladac? Wiekszosc mialaby podporzadkowac sie mniejszosci?
Szczerze mówiąc nie wiem o co Ci teraz chodzi. Napisałam jedynie, że mnie to irytuje. Przykładowo irytuje mnie czekanie przed szlabanem na przejeżdżający pociąg, co nie znaczy, że powinien przestać kursować .

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Zreszta, jakiego konformizmu, jakie podporzadkowanie - komus korona z glowy spadnie, ze procesja przejdzie pod oknami? Ile to trwa? 15 minut? 20? Przeciez cala taka procesja kilkadziesiat minut, zaleznie od miejsca gdzie idzie, ale nie stoi pod jednym oknem przez caly przebieg procesji.
A mogę wiedzieć w którym miejscu napisałam, że mam cokolwiek przeciwko procesji?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Niby tak, ale co zalatwisz, jesli normalnie pracujesz w dany dzien?
Czasami trzeba się zwolnić na tą chwilę, wyskoczyć podczas przerwy, ewentualnie iść zaraz po pracy. Zresztą kto jak wygospodaruje sobie czas, jest mało istotne.
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-10, 17:29   #38
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez diamentowa Pokaż wiadomość
Jest duże, jak zwykle należy podporządkować się większości, wykrzesać z siebie odrobinę konformizmu. (...)
Z tą agresją w moim przypadku bym nie przesadzała, po prostu mam rozbieżnie poglądy z Chrześcijanami i tyle. A pogodzić się już z tymi i innymi zwyczajami dawno zdążyłam.
Czegoś nie rozumiem. Nie rozumiem konieczności wykrzesywania z siebie konformizmu, o ktorej piszesz.
Bierzesz udział w procesji? Zapewnie nie, bo ja sama piszesz, masz rozbieżne poglady z chrześjanami- tu by można dookreślić - z katolikami.
Tak więc- nie chodząc- jesteś przykładem, że nie trzeba w tym uczestniczyć. I da się przeżyć, prawda?

Ja jestem katoliczką, i to przekonaną i starajacą się być świadomą, ale też nie planuję pojścia na procesję- bardziej odpowiadałaby mi inna forma przeżycia tego święta. Do koscioła owszem, pójdę, bo tak chcę. Na procesję nie.
I nie widzę w tym problemu. Też spokojnie z tym żyję.
Nie widzę żadnej większości, której muszę się podporządkować, żaden przedstawiciel kościola nie będzie mnie z tego rozliczał, nie widzę żadnego momentu, w którym czułabym sie zmuszona do postępowania takiego a takiego, bo tak robi większość.

Może po prostu wyjść z założenia, że nie jest to szopka, ale robią to ludzie, nie jakieś pogardliwie traktowane bezmyślne bęcwały, ale ludzie kórym po prostu odpowiada taka forma nabożeństwa i chcą w niej uczestniczyć.

A że trochę religijnych śpiewów raz na rok na ulicy bedzie słychać...A dlaczego nie?
I tak nie jest to muezin odzywający się wiele razy ciągu każdego dnia.
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 17:33   #39
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Zreszta, jakiego konformizmu, jakie podporzadkowanie - komus korona z glowy spadnie, ze procesja przejdzie pod oknami? Ile to trwa? 15 minut? 20? Przeciez cala taka procesja kilkadziesiat minut, zaleznie od miejsca gdzie idzie, ale nie stoi pod jednym oknem przez caly przebieg procesji.
To ja też coś dorzucę do dyskusji.

Nie mam pojęcia, jaką trasą u mnie chodzi ta procesja. Ale marsz z okazji rocznicy śmierci papieża albo jakiegoś innego dnia zw. z papieżem (nie pamiętam) akurat zawsze odbywa się główną i najbardziej ruchliwą ulicą. Mieszkam w małej miejscowości i jest to praktycznie jedyna ulica, którą można się przemieścić z jednego końca miejscowości na drugi. Zgubiłabym się błądząc po polnych drogach, nie wspominając już o ich stanie.

Niby korona mi w głowy nie spadnie jak pojadę godzinę później (bo odległość z miejsca rozpoczęcia marszu do miejsca jego zakończenia jest dość spora). Ale jakby każdy zaczął organizować marsze w dowolnej intencji/sprawie to doprowadzilibyśmy do kompletnej anarchii.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 17:37   #40
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Czegoś nie rozumiem. Nie rozumiem konieczności wykrzesywania z siebie konformizmu, o ktorej piszesz.
Bierzesz udział w procesji? Zapewnie nie, bo ja sama piszesz, masz rozbieżne poglady z chrześjanami- tu by można dookreślić - z katolikami.
Tak więc- nie chodząc- jesteś przykładem, że nie trzeba w tym uczestniczyć. I da się przeżyć, prawda?
Oczywiście, że się da, nigdzie nie napisałam, że nie.

Czy ja aż tak radykalnie wyraziłam swoje poglądy? Chyba nie...
Nie mam nic do święta, do procesji, do Chrześcijan, do Katolików ogólnie- nic.
Może inaczej... nie odczuwam po prostu potrzeby utożsamiania Bożego Ciała ze świętem narodowym, którym jest. No ale trudno abym ją odczuwała jako osoba niewierząca.
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 17:37   #41
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: boże ciało?

Ja lubię ten dzień wolny i nie tylko z powodu procesji.

- ciepło, lato, przyroda, jeszcze długi dzień

Dla niewierzacych to też frajda, można jechać w góry, nad jeziora i nie ma tego dzikiego tłumu co w maju.


11 listopada nie lubię, choć od dziecka byłam przyzwyczajona do świętowania tego dnia.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-10, 17:39   #42
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Wyrak, a jak można inaczej nazwać ludzi, którzy jeżdżą na mecze i zamiast kibicować urządzają jakieś bijatyki, przynoszą kije bejsbolowe, demolują trybuny?
Bez obrazy, ale jesli piszesz o tym, ze ktos przynosi na mecze kije bejbolowe, to nie masz pojecia o realiach. Nie mowie tego zlosliwie, naprawde.

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Kurde, nie wmawiaj mi tutaj, że to jest wykreowane przez media, bo chyba to, że ktoś trafia do szpitala z obrażeniami albo jest już zabity, to nie są informacje wyssane z palca!! Nie napisałam tutaj "wszyscy kibice to bandyci", dlatego nie wmawiaj mi, że myślę stereotypowo, bo wcale tak nie jest.
Negatywne stereotypy i szufladkowanie, polaczone z nieraz odrynarnymi klamstwami - tak, to jest wykreowane przez media.

Ofiary smiertelne, sprzet i inne patologie to cos co mam nadzieje zniknie.

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że próbujesz mi udowodnić myślenie "Wszyscy kibice to kibole". A g. prawda! Grrrr.
Nie, ja Tobie probuje wytlumaczyc, ze ludzie okreslani przez media kibolami, to zwykle najwierniejsi kibice.

Cytat:
Napisane przez GiGa007 Pokaż wiadomość
Kazdy postrzega świat na swój sposób sposób a Tobie nic do tego...
teraz to mi się chce wymiotować
Mi to do tego, ze mam prawo czyjes postrzeganie krytykowac, czy z nim polemizowac, panimaju?

Widze ze grype zoladkowa odmiana "W" zapoczatkowalem

Cytat:
Napisane przez GiGa007 Pokaż wiadomość
chyba faktycznie Ci te oczy ma mózg cisną
Pewnie, ze tak, przeciez tak glosze w podpisie

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
Zgadzam się z agniesikk, kibole i kiice to dwie różne sprawy.
A ja twierdze, ze agniesikk ma blade pojecie o sprawie i Ty tez

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
Btw: Wyrak, masz obrzydliwy awatar
Nie znasz sie i tyle

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
I z Bożego Ciała zeszliśmy na temat mojego okropnego stereotypowego myślenia... wszystko przeze mnie!
No wlasnie. Wstydzilabys sie.

So sorry tak w ogole, jak cos to reszta na pw prosze.

Cytat:
Napisane przez diamentowa Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc nie wiem o co Ci teraz chodzi. Napisałam jedynie, że mnie to irytuje. Przykładowo irytuje mnie czekanie przed szlabanem na przejeżdżający pociąg, co nie znaczy, że powinien przestać kursować .
Chodzi mi o to, ze ok, irytuje Ciebie i sie pytam - co w zwiazku z tym zrobic, jakie widzisz rozwiazanie? Czy po prostu chcialas wyrazic ze Ciebie to irytuje i tyle. Bo bynajmniej nie chcialem sie czepiac

Cytat:
Napisane przez diamentowa Pokaż wiadomość
A mogę wiedzieć w którym miejscu napisałam, że mam cokolwiek przeciwko procesji?
Nie Ty, raczej autorka tematu.

Cytat:
Napisane przez diamentowa Pokaż wiadomość
Czasami trzeba się zwolnić na tą chwilę, wyskoczyć podczas przerwy, ewentualnie iść zaraz po pracy. Zresztą kto jak wygospodaruje sobie czas, jest mało istotne.
Rozumiem. Tylko, czy nie mozna dzien przed BC sobie tego czasu wygospodarowac?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 17:41   #43
Karolla2311
Przyczajenie
 
Avatar Karolla2311
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 12
GG do Karolla2311
Dot.: boże ciało?

Aż mnie ciarki przeszły jak to przeczytałam...Rozumię dziewczyno, iż jesteś niewierząca, ale zważ na to, iż 99 % ludzi w Polsce są katolikami i tym sposobem chcąc nie chcąc, zalazłaś za skórę tym 99 %...
Karolla2311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 17:41   #44
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: boże ciało?

a ja chętnię poprzyglądam się z okna,jak ludzie mokną w trakcie procesji,lub pocą się w tłumie.
nie przeszkadza mi procesja,choć nie uczęszczam w niej.

co do kiboli...
sa kibice i kibole.
kibice to kulturalna grupa ludzi trzymająca kciuki za swoją drużynę,a kibole to grupka ludzi,którzy mają powód do bójki.
strach przechodzić wtedy przez miasto,kidy jest grany mecz na boisku.

pamiętam sławne mistrzostwa świata,kidy polska grała z niemcami.syn szedł przez osiedle w koszulce z napisem germany i o mały włos nie dostał lania,za głupi napis.uratowała go tylko znajomość małolatów z osiedla.-koszmar
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 17:44   #45
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Bez obrazy, ale jesli piszesz o tym, ze ktos przynosi na mecze kije bejbolowe, to nie masz pojecia o realiach. Nie mowie tego zlosliwie, naprawde.



Negatywne stereotypy i szufladkowanie, polaczone z nieraz odrynarnymi klamstwami - tak, to jest wykreowane przez media.

Ofiary smiertelne, sprzet i inne patologie to cos co mam nadzieje zniknie.



Nie, ja Tobie probuje wytlumaczyc, ze ludzie okreslani przez media kibolami, to zwykle najwierniejsi kibice.


Na litość boską, Wyrak, daj żyć. Czy ja napisałam, że sugeruję się opinią mediów? Po prostu pewnym rzeczom nie da się zaprzeczyć. A sam przyznajesz, że istnieje taka patologia jak zabójstwa, pobicia- dla mnie to są właśnie KIBOLE. Panimaju?
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 17:44   #46
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: boże ciało?

A mi tam nigdy Boże Ciało nie przeszkadzało, do tego miło mi się kojarzy

Autorko-każdy ma prawo mieć swoje zdanie, ale powinno się je wyrażać w kulturalny sposób.

Co do Kościoła - cóż, dla mnie ksiądz to po prostu zawód.Niewielu jest takich księży z prawdziwego zdarzenia, a już u mnie w mieście to takich ze świecą szukać.
Kochane pieniążki przynoście parafianie.
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/

Edytowane przez Sweet_21
Czas edycji: 2009-06-10 o 17:45
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 17:47   #47
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez Sweet_21 Pokaż wiadomość
A mi tam nigdy Boże Ciało nie przeszkadzało, do tego miło mi się kojarzy

Autorko-każdy ma prawo mieć swoje zdanie, ale powinno się je wyrażać w kulturalny sposób.

Co do Kościoła - cóż, dla mnie ksiądz to po prostu zawód.Niewielu jest takich księży z prawdziwego zdarzenia, a już u mnie w mieście to takich ze świecą szukać.
Kochane pieniążki przynoście parafianie.
To jacyś kijowi ci księża Ja trafiam na świetnych ludzi, z powołaniem. Widocznie mam duże szczęście :P
Mówię z ręką na sercu- w mojej parafii jeszcze nie usłyszałam "Zbieramy na to i na to, Bóg zapłać za wszystkie dary" itp.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 17:47   #48
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Czy po prostu chcialas wyrazic ze Ciebie to irytuje i tyle.
no... bingo


Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Rozumiem. Tylko, czy nie mozna dzien przed BC sobie tego czasu wygospodarowac?
Czasem można, czasem nie... cóż biurokracja .

Cytat:
Napisane przez Karolla2311 Pokaż wiadomość
Aż mnie ciarki przeszły jak to przeczytałam...Rozumię dziewczyno, iż jesteś niewierząca, ale zważ na to, iż 99 % ludzi w Polsce są katolikami i tym sposobem chcąc nie chcąc, zalazłaś za skórę tym 99 %...
To groźba ?

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
mecz na boisku.

pamiętam sławne mistrzostwa świata,kidy polska grała z niemcami.syn szedł przez osiedle w koszulce z napisem germany i o mały włos nie dostał lania,za głupi napis.uratowała go tylko znajomość małolatów z osiedla.-koszmar
przerażające...
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 17:56   #49
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
To jacyś kijowi ci księża Ja trafiam na świetnych ludzi, z powołaniem. Widocznie mam duże szczęście :P
Mówię z ręką na sercu- w mojej parafii jeszcze nie usłyszałam "Zbieramy na to i na to, Bóg zapłać za wszystkie dary" itp.
Zazdroszczę, naprawdę
I cieszę się, że są tacy prawdziwi księża z powołania.Podnosi to na duchu.
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-10, 17:58   #50
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Na litość boską, Wyrak, daj żyć. Czy ja napisałam, że sugeruję się opinią mediów? Po prostu pewnym rzeczom nie da się zaprzeczyć. A sam przyznajesz, że istnieje taka patologia jak zabójstwa, pobicia- dla mnie to są właśnie KIBOLE. Panimaju?
Pobicia? Jesli bija sie osoby ktore chcia sie bic, nie widze w tym nic patologicznego.

Natomiast noze i inne "zabawki" to okropna patologia... tyle ze nie dotyczy wiekszosci osob okreslanych przez media kibolami Wiec dalej uwazam, ze nie masz racji, wrecz sie utwierdzam w tym przekonaniu.

Nie napisalas nic takiego, ale wg mnie sugerujesz sie opinia mediow, inaczej takiego dysonansu z faktami nie jestem w stanie wyjasnic.

Cytat:
Napisane przez diamentowa Pokaż wiadomość
no... bingo
"Kobiety nieraz wyrazaja swoje odczucia, emocje, podczas gdy mezczyzni szukaja rozwiazania problemow". Uogolnienie, ale cos w tym jest
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 17:59   #51
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
panimaju?
Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Panimaju?
Jeśli już, to powinno być: panimajesz
(ja panimaju, ty panimajesz, on panimajet...)
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 18:00   #52
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez Sweet_21 Pokaż wiadomość
Zazdroszczę, naprawdę
I cieszę się, że są tacy prawdziwi księża z powołania.Podnosi to na duchu.
Oj bardzo .
Ale żeby nie było tak pięknie, to zmieniłam parafię, zanim trafiłam na tę właściwą.
Rany, żeby sami w moim życiu tacy księża byli! Naprawdę podbudowują ten wizerunek kościoła jako zbiorowiska zachłannego kleru. Swoją postawą pokazują coś innego.

Fresa, he he, ale wyhaczyłaś Nawet nie zauważyłam, że zrobiliśmy z Wyrakiem ten sam błąd A ja się rosyjskiego uczyłam, wstyd

Edytowane przez agniesikk
Czas edycji: 2009-06-10 o 18:01
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 18:01   #53
gwiazda89
Zadomowienie
 
Avatar gwiazda89
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: stołeczno-królewskie miasto Kraków ;))
Wiadomości: 1 293
GG do gwiazda89
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez mp.cedra Pokaż wiadomość
Hej, jutro boże ciało, czyli święto niewiadomo czego jak dla mnie... jak co roku moje osiedle zostanie sparaliżowane wielką procesją nie wiadomo po co. zawsze mnie denerwują te tłumy, zablokowane ulice i śpiewy wdzierające się przez okno :/ czy katolicy nie mogli by świętować sobie swoich świąt kameralnie, w kościele tylko zakłócają spokój innym? jaki w ogóle ma sens taka procesja i te całe ołtarze? pokazać że jeszcze żyją? ewangelizować niewiernych? zdecydowanie nieskuteczne. nie rozumiem po co ta szopka, cały kościół w Polsce to jedna wielka szopka, ale o religijności Polaków dużo by mówić...
To jakaś prowokacja czy co?

Po pierwsze mieszkasz w państwie, gdzie większość ludzi jest katolikami. Po drugie, jeśli chcesz mieszkać wśród innych i byc szanowana, to również okazuj szacunek. Po trzecie, to nie prehistoria i tolerancja religijna choć trochę powinna być Ci znana.

Ciesz się lepiej, że masz długi weekand (bo pewnie jeszcze do gimnazjum chodzisz), a nie narzekaj, że przez dwie godziny popołudniu raz w roku masz hałas na osiedlu!
__________________
kochana i kochająca
gwiazda89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 18:03   #54
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez gwiazda89 Pokaż wiadomość
To jakaś prowokacja czy co?

Po pierwsze mieszkasz w państwie, gdzie większość ludzi jest katolikami. Po drugie, jeśli chcesz mieszkać wśród innych i byc szanowana, to również okazuj szacunek. Po trzecie, to nie prehistoria i tolerancja religijna choć trochę powinna być Ci znana.

Ciesz się lepiej, że masz długi weekand (bo pewnie jeszcze do gimnazjum chodzisz), a nie narzekaj, że przez dwie godziny popołudniu raz w roku masz hałas na osiedlu!
Autorka ma 36 lat... byłam bardzo zaskoczona tym
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 18:04   #55
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Wyrak, a jak można inaczej nazwać ludzi, którzy jeżdżą na mecze i zamiast kibicować urządzają jakieś bijatyki, przynoszą kije bejsbolowe, demolują trybuny? Kurde, nie wmawiaj mi tutaj, że to jest wykreowane przez media, bo chyba to, że ktoś trafia do szpitala z obrażeniami albo jest już zabity, to nie są informacje wyssane z palca!! Nie napisałam tutaj "wszyscy kibice to bandyci", dlatego nie wmawiaj mi, że myślę stereotypowo, bo wcale tak nie jest.
Mam wrażenie, że próbujesz mi udowodnić myślenie "Wszyscy kibice to kibole". A g. prawda! Grrrr.
sory nie mogłam się powstrzymać pewnie w majtki je chowają byłas kiedyś swiadkiem takiej sutuacji którą opisujesz ?

co do tematu to mi ateistce nie przeszkadza ta procesja ani dzień wolny, mam do tego obojetny stosunek.
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 18:08   #56
GiGa007
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 540
GG do GiGa007
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość

Mi to do tego, ze mam prawo czyjes postrzeganie krytykowac, czy z nim polemizowac, panimaju?

Widze ze grype zoladkowa odmiana "W" zapoczatkowalem



Pewnie, ze tak, przeciez tak glosze w podpisie
polemika polemiką,krytyka krytyką ale czy nie można tego wyrazić w bardziej kulturalny sposób?Radze zejść troszeczkę z tonu..bo z tego,co zauwazyłam większość Twoich postów jest niemiła,złośliwa,zaczepna ,przesmiewcza...zupełnie niepotrzebnie panimaju

a i jak tak dalej pójdzie to przez ta grype W wizaż nam padnie i widzisz coś narobił

...na stos z nim!!!!

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość

pamiętam sławne mistrzostwa świata,kidy polska grała z niemcami.syn szedł przez osiedle w koszulce z napisem germany i o mały włos nie dostał lania,za głupi napis.uratowała go tylko znajomość małolatów z osiedla.-koszmar
o matko
__________________
Wiedziałam jak chcę żyć
Wiedziałam kim chcę być
Jak mam walczyć by wygrać swoja walkę
Nie było łatwo i ludzie byli źli
Bóg jeden wie jak dałam sobie radę...


MAZDA RX 8

.........OUT OF YOUR LEAGUE.........
GiGa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 18:13   #57
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: boże ciało?

ach tam boze cialo, mnie probosz wpienia pare razy w tygodniu majac 10 osob na mszy zapodaje glosniki na full na zewnatrz (o dzwonach o oszalamiajacych godzinach typu 6.40 nie wspomne). i podokladajcie sobie tu boze cialo tu rezurekcja tu pochody papieskie tu pasterka i juz mamy wiecej okazji do wkurzania sie na procesje czy szopki koscielne. jakbyscie mieszkali tak jak ja 200m od kosciola to nie wiem czy by wam nie przeszkadzalo.
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 18:13   #58
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
sory nie mogłam się powstrzymać pewnie w majtki je chowają byłas kiedyś swiadkiem takiej sutuacji którą opisujesz ?

co do tematu to mi ateistce nie przeszkadza ta procesja ani dzień wolny, mam do tego obojetny stosunek.
Nie trzeba być wybitnie zdolnym, żeby pod szeroką bluzą go schować- inaczej nie byłoby tego typu "gadżetów" na meczach. I nie mówię tutaj o cholernych mistrzostwach świata i wszechświata- ale co o meczach klubowych nie słyszeliście?
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 18:21   #59
Samoa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 768
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez mp.cedra Pokaż wiadomość
Hej, jutro boże ciało, czyli święto niewiadomo czego jak dla mnie... jak co roku moje osiedle zostanie sparaliżowane wielką procesją nie wiadomo po co. zawsze mnie denerwują te tłumy, zablokowane ulice i śpiewy wdzierające się przez okno :/ czy katolicy nie mogli by świętować sobie swoich świąt kameralnie, w kościele tylko zakłócają spokój innym? jaki w ogóle ma sens taka procesja i te całe ołtarze? pokazać że jeszcze żyją? ewangelizować niewiernych? zdecydowanie nieskuteczne. nie rozumiem po co ta szopka, cały kościół w Polsce to jedna wielka szopka, ale o religijności Polaków dużo by mówić...
mnie tez nie podoba się za specjalnie to święto i nie widze sensu w tych procesjach. A denerwuje mnie to, że procesje czasem odbywaja się w miejsach gdzie jest jedna droga(mówie o wsiach, w miastach sa objazdy to spoko) i to jest dla mnie chore, ze musza iśc środkiem drogi i przez godzine zadne auto tamtedy nie przejedzie i tworza sie korki. A korki na wiosce to juz paranoja

Cytat:
Napisane przez migdalka Pokaż wiadomość
Poszukaj sobie lepiej forum dla ateistów

a od kiedy wizaż jest forum dla katolików?

Strasznie sie do dziewczyny przyczepiliscie, wg mnie nic obraźliwego nie napisała.
Samoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 18:23   #60
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
sory nie mogłam się powstrzymać pewnie w majtki je chowają byłas kiedyś swiadkiem takiej sutuacji którą opisujesz ?
Oczywiscie ze nie byla, przeciez to skrzyzowanie pomiedzy Lemem a Sapkowskim

Cytat:
Napisane przez GiGa007 Pokaż wiadomość
polemika polemiką,krytyka krytyką ale czy nie można tego wyrazić w bardziej kulturalny sposób?Radze zejść troszeczkę z tonu..bo z tego,co zauwazyłam większość Twoich postów jest niemiła,złośliwa,zaczepna ,przesmiewcza...zupełnie niepotrzebnie panimaju
Gdzie ja bylem niekulturalny ?

Zaczepny? Po prostu mam wlasne zdanie, nie boje sie go wyrazic i podjac polemike. Masz pelne prawo do posiadania zdania na ten temat, ale zupelnie sie z Toba nie zgadzam.

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
ach tam boze cialo, mnie probosz wpienia pare razy w tygodniu majac 10 osob na mszy zapodaje glosniki na full na zewnatrz (o dzwonach o oszalamiajacych godzinach typu 6.40 nie wspomne). i podokladajcie sobie tu boze cialo tu rezurekcja tu pochody papieskie tu pasterka i juz mamy wiecej okazji do wkurzania sie na procesje czy szopki koscielne. jakbyscie mieszkali tak jak ja 200m od kosciola to nie wiem czy by wam nie przeszkadzalo.
Rezurekcja jest raz do roku, pasterka tez. Jesli ktos mieszka po

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Nie trzeba być wybitnie zdolnym, żeby pod szeroką bluzą go schować- inaczej nie byłoby tego typu "gadżetów" na meczach. I nie mówię tutaj o cholernych mistrzostwach świata i wszechświata- ale co o meczach klubowych nie słyszeliście?
Agniesikk, prosze Ciebie, przejdz sie kiedys na jakis mecz, bo nie masz ZADNEGO pojecia o czym piszesz. Na centralnym szczeblu rozgrywek w Polsce (ekstraklasa i obecne 1 i 2 liga) przed wejsciem jest sie przeszukiwanym przez ochrone. Nie mozna wniesc na trybuny plastikowej butelki z woda, a Ty mi o bejsbolach piszesz ? Naprawde, przejdz sie na jakis mecz. Nie znam zadnego przypadku, zeby ktos wniosl na mecz kij bejsbolowy, nie wydaje mi sie, zeby taki byl. Jak juz pisalem, wiekszosc ludzi okreslanych w mediach jako kibole w ogole takich zabawek nie uzywa.

Jak juz pisalem - Twoja opinia jest bazowana na doniesieniach medialnych, ktore sa dalekie od faktow.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:03.