Leczenie kanałowe. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-03, 21:11   #1
bolerkoIzakiet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 34

Leczenie kanałowe.


Nie wiem gdzie mogę dać taki temat, więc dodam go tutaj.
Byłam dzisiaj u dentysty. Niestety okazało się, że musi mi leczyć kanałowo 6 stkę :/ dostałam 2 razy znieczulenie. Oj bolało samo znieczulenie myślałam, że tam odlecę. I założył mi lekarstwo, wszystko pięknie ładnie tylko jak przyszłam do domu to znieczulenie puściło i zaczęła się męka.
Od 3 godzin ząb okropnie mnie boli :/ OKROPNIE :/ jakby ktoś wbijał mi mase igieł naraz. Zażywałam Pyralginę ale nic . Co zażyć żeby podziałało. Ryczeć mi się dosłownie chce z tego bólu.
__________________
bolerko I zakiet - you know you know
bolerkoIzakiet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 21:27   #2
peggy_blue
Zakorzenienie
 
Avatar peggy_blue
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 5 240
Dot.: Leczenie kanałowe.

boli Cię, bo dentysta zatruł zęba i teraz obumiera korzeń Moja siostra też łaziła z bólu po ścianach, aż w końcu dostała ketonal od babci.
peggy_blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 21:31   #3
Anitka11
Zakorzenienie
 
Avatar Anitka11
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 9 203
GG do Anitka11
Dot.: Leczenie kanałowe.

Też to kiedyś przechodziłam
Pani doktor powiedziała, że będzie mnie bolec kilka godzin, a mnie bolał 2 dni. Apap mi niestety nie pomógł, dopiero Tz-eta siostra dała mi Ketonal to jest silny lek przeciwbólowy ale tylko na receptę. Mi pomogła już połówka tej tabletki, ale ja rzadko biorę leki przeciwbólowe.
Moze w aptece zapytaj się o najsilniejszy lek przeciwbólowy dostępny bez recepty?
__________________
Wymiana:
Zestaw kosmetyków
Anitka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 08:33   #4
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Leczenie kanałowe.

hmm, ja miałam 2 zęby leczone kanałowo i nie bolało mnie prawie w ogóle.Przedtem wszyscy mnie straszyli opowiadając swoje, budzące grozę, przeżycia i nastawiali mnie, że będzie boleć jak ch....ra.Jak widać każdy inaczej reaguje.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 09:38   #5
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Leczenie kanałowe.

Mnie dla odmiany bolał już martwy ząb w trakcie leczenia. Samo zatrucie to była dla mnie ulga... Mocne środki przeciwbólowe - pyralgina, ibuprom max, nurofen forte. To mi pomagało.
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 10:33   #6
przytulanka87
Zadomowienie
 
Avatar przytulanka87
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 171
Dot.: Leczenie kanałowe.

Cytat:
Napisane przez bolerkoIzakiet Pokaż wiadomość
Nie wiem gdzie mogę dać taki temat, więc dodam go tutaj.
Byłam dzisiaj u dentysty. Niestety okazało się, że musi mi leczyć kanałowo 6 stkę :/ dostałam 2 razy znieczulenie. Oj bolało samo znieczulenie myślałam, że tam odlecę. I założył mi lekarstwo, wszystko pięknie ładnie tylko jak przyszłam do domu to znieczulenie puściło i zaczęła się męka.
Od 3 godzin ząb okropnie mnie boli :/ OKROPNIE :/ jakby ktoś wbijał mi mase igieł naraz. Zażywałam Pyralginę ale nic . Co zażyć żeby podziałało. Ryczeć mi się dosłownie chce z tego bólu.

Ojojoj.....i jak tam Twój ząbek??nadal boli??Pomogły Ci w końcu jakieś tabletki??....współczuję Ci bardzo...ja miałam wyrywanego zęba i mimo że dostałam zastrzyk to czułam jak mi zęba wyrywała....na ból zęba to praktycznie nic mi już z nie pomaga(poza płynem do pędzlowania dentosept)
__________________
19.07.2007 Razem
28.12. 2011 Narzeczeni


18.08.2012 - 15.00


Bloguję sobie
http://agadidesign.blogspot.com/

Zajrzyj też proszę tutaj
https://www.facebook.com/agaczesze



przytulanka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 11:05   #7
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: Leczenie kanałowe.

pamiętam jak dentystka chciała uratować mojego zęba bo stwierdziła że szkoda wyrywać i zatruła mi zęba... matko ból niesamowity płakałam jak cholera normalnie nie mogłam znieść tego bólu i dopiero jak mama dała mi ketonal to przestało bolec, później wyciągała mi tego zatrutego nerwa to już nic nie bolało ale sam ból po zatruciu trwał chyba z 3 godziny...
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-04, 12:14   #8
Cyska
Zakorzenienie
 
Avatar Cyska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lbn/waw
Wiadomości: 10 088
GG do Cyska
Dot.: Leczenie kanałowe.

Ja mialam kilka razy leczenie kanalowe i jakos (juz po wizycie) mnie nie bolalo bo przed az zdychalam z bolu i sądzę ze bol zęba to najgorszy bol jaki moze być. Mi tam znieczulenie nie straszne, bez przesady to tylko male ukłucie A skoro cie bolalo to trzebabylo zadzwonic do dentystki, moja zawsze mi mowi jakby cos sie dzialo dzwonic. Mysle też se pomogloby zrobienie dziurki w tym lekarstwie... a jak jest twarde to pojechac i ona powinna zrobić
__________________
Cyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 12:31   #9
zetakpowiem
Wtajemniczenie
 
Avatar zetakpowiem
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: raz tu, raz tam
Wiadomości: 2 437
Dot.: Leczenie kanałowe.

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
hmm, ja miałam 2 zęby leczone kanałowo i nie bolało mnie prawie w ogóle.Przedtem wszyscy mnie straszyli opowiadając swoje, budzące grozę, przeżycia i nastawiali mnie, że będzie boleć jak ch....ra.Jak widać każdy inaczej reaguje.
Miałam identycznie - bolal mnie tylko czasami ale lekko, troszkę gorzej było jak mi ta trutka wypadła (ale nie aż tak żeby brać silne tabletki) a byłam 500 km od domu;/

Jak ból nie przejdzie nawet po silnijeszych środkach to zgłoś się do dentysty.
__________________
zetakpowiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 13:09   #10
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: Leczenie kanałowe.

Cytat:
Napisane przez Cyska Pokaż wiadomość
Ja mialam kilka razy leczenie kanalowe i jakos (juz po wizycie) mnie nie bolalo bo przed az zdychalam z bolu i sądzę ze bol zęba to najgorszy bol jaki moze być. Mi tam znieczulenie nie straszne, bez przesady to tylko male ukłucie A skoro cie bolalo to trzebabylo zadzwonic do dentystki, moja zawsze mi mowi jakby cos sie dzialo dzwonic. Mysle też se pomogloby zrobienie dziurki w tym lekarstwie... a jak jest twarde to pojechac i ona powinna zrobić
ale to nie chodzi o to, że boli ukłucie tylko jak rozchodzi się lek - niektóre bardzo bolą


a co do leczenia kanałowego - jeśli bardzo ale to bardzo boli to radziłabym dzwonić do stomatologa, jakiś czas temu mojej siostrze moja teściowa leczyła zęba i to był ponoć tak silny ból - kilka tabletek ketonalu nic nie pomagało, no i ona kazała jej to sobie wydłubać z zęba jak już nie dawała rady, potem tesciowa stwierdzila, ze nie widziala jeszcze takiego przypadku, bo zab po tych kilku godzinach powinien być już martwy dawno

więc jakby co, zawsze można zadzwonić do swojego lekarza - bez sensu cierpieć
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 13:21   #11
Cyska
Zakorzenienie
 
Avatar Cyska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lbn/waw
Wiadomości: 10 088
GG do Cyska
Dot.: Leczenie kanałowe.

Cytat:
Napisane przez ptysza Pokaż wiadomość
ale to nie chodzi o to, że boli ukłucie tylko jak rozchodzi się lek - niektóre bardzo bolą
Aaaha to nie wiedzialam ze takie istnieją... ja w swoim zyciu juz mialam znieczulenie chyba z kilkadziesiąt razy I nigdy nie czulam zeby mi sie lek rozchodzil i zeby to bolalo... ale chodze zawsze do tej samej dentyski to pewnie ma wciąz te same - niebolące
__________________
Cyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-04, 14:17   #12
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Leczenie kanałowe.

czasami po rozborowaniu zęba, dentysta uszkodzi nerw i ząb jest nadwrażliwy i boli sam z siebie. Ja tez tak miałam i to nie przy leczeniu kanałowym, bo tamto raczej bez większych przyjemnosci przechodziłam gładko, tylko po zwykłym zaklejeniu dziury. No chodziłam po ścianach. Ból był okrutny! Tez nic nie pomagało, zarłam przeciwbolowe jeden za drugim i chodziłam otępiała. Potem mi to rozwiercano ponownie i nic, dalej bolało. Dentysta kazał przeczekac. Zmieniał potem jeszcze raz materiał wypełnienia. Kurcze.. 3 tygodnie wyłam. Aż nagle pusciło. I juz nigdy pozniej- 3 lata nie bolało. Dentysta jest zaufany i leczy moje zęby od wielu lat.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 16:23   #13
bolerkoIzakiet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 34
Dot.: Leczenie kanałowe.

Kupiłam dzisiaj Ketonal także "łagodzę" sobie nim ból i jak na razie jest dobrze. Strasznie boję się kolejnej wizyty bo jeśli to lekarstwo nie zadziała w 100% ... ? Eh sama sobie jestem winna bo mogłam już dużo wcześniej iść z tym zębem. A teraz muszę cierpieć :/
__________________
bolerko I zakiet - you know you know
bolerkoIzakiet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 21:21   #14
littlevenus
Raczkowanie
 
Avatar littlevenus
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 345
Dot.: Leczenie kanałowe.

Cytat:
Napisane przez bolerkoIzakiet Pokaż wiadomość
Kupiłam dzisiaj Ketonal także "łagodzę" sobie nim ból i jak na razie jest dobrze. Strasznie boję się kolejnej wizyty bo jeśli to lekarstwo nie zadziała w 100% ... ? Eh sama sobie jestem winna bo mogłam już dużo wcześniej iść z tym zębem. A teraz muszę cierpieć :/
Oj, skąd ja to znam... gdybym poszła wcześniej, to by było inaczej... ehh, no cóż. Miesiąc temu miałam robionego kanałowo, jeszcze jeden czeka w kolecje. Boli tylko po zatruciu, teraz ten ząb "zdycha", "obumiera", czy jak to nazwać. Więc przy kolejnej wizycie nie powinno boleć, ząb martwy- nie boli nic a nic. I najważniejsze- JUŻ NIGDY NIE ZABOLI Może jedynie z biegiem czasu zmienić kolor (lekko zsinieć, zżółknąć). Powodzenia w leczeniu!
P.S. I proszę za mnie trzymać kciuki, bo mam chyba "dentystofobię..."
__________________
TP wg OM- 30.10.2015 r.
Kingusia
littlevenus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 21:27   #15
sylwiusia89
Raczkowanie
 
Avatar sylwiusia89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 463
Dot.: Leczenie kanałowe.

u mnie całe leczenie kanałowe 6-stki odbyło się całkowicie bez znieczulenie.......to nawet chyba dziwnie brzmi he

Najgorsza była pierwszy wizyta...oj bolało Ale jakoś się udało a kolejne wizyty nie były już takie "bolące" i nawet nie trzeba było dać tego znieczulenie także się obyło bez.
sylwiusia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 21:39   #16
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Leczenie kanałowe.

Właśnie jestem w trakcie leczenia kanałowego. Rozwiercił mi zęba bez znieczulenia, nigdy mnie jeszcze ic tak nie bolało, założył trucizne i powiedział że może bardzo boleć po tej truciźnie. I jakby dalej tak bardzo bolało to zeby to lekarstwo wydłubac i się zgłosić na nastepny dzień. Akurat mnie nic nie bolało, zaczął po tygodniu jak poszłam na wiyte powiedział ze to normalne i ze zatrute nerwy płatają figle. Wtedy usunął nerwy i po bólu. Teraz jeszcze mam sączek jeszcze 2 wizyty i koniec.
Po usunięciu nerwa już będziesz miała spokój więc się nie martw. Samo usunięcie nerwów też nie boli, tylko się czuje jakby takie, niteczki śmieszne uczucie ale NIE BOLI.
__________________
Przejechałam dopiero: 32 000km

"Jeździć szybko nie znaczy jeździć dobrze"
krowa118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:59.