prostowanie wlosow - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-11, 21:40   #1
kalis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Exclamation

prostowanie wlosow


Hej,
Mam pytanie do kogos kto zna sie na rzeczy :
Czy prostowanie wlosow spowalnia proces rosniecia wlosow ? Czy wywoluje wypadanie ?
Jakich srodkow najlepiej uzywac jesli prostuje sie swoje wlosy dosyc czesto?
Pozdrawiam i z gory dziekuje za odp .
kalis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 20:01   #2
magnoliaa
Raczkowanie
 
Avatar magnoliaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 75
Dot.: prostowanie wlosow

Może nie jestem ekspertem, ale na podstawie własnych doświadczeń mogę coś na ten temat powiedzieć. Ja używałam prostownicy przez ok. 3 lata parę razy w tygodniu. W pierwszych tygodniach może nawet miesiącach nic się złego z moimi włosami nie działo, ale po dłuższym czasie zaczęłam znajdować swoje pojedyncze włosy w różnych miejscach. Wraz z upływem czasu było ich coraz więcej mimo stosowania różnych preparatów niby to chroniących włosy przed temperaturą. W końcu przestraszyłam się tego jak wiele ich tracę i odstawiłam prostownice. No i przestały mi wypadać czyli przyczyną tego było prostowanie. Co do wpływu na rośnięcie. Mi włosy w ogóle się nie wydłużają czego przyczyną jest zapewne łamanie się końcówek. Mimo że już 8 miesięcy nie używam prostownicy to ciągle się łamią. Używałam wielu preparatów na polepszenie ich kondycji - bez efektów. Dla mnie więc przygoda z prostownicą skończyła się źle, ale uważam że wszystko jest dla ludzi należy tylko zachować umiar. Radze nie stosować prostownicy częściej niż 2 razy w tygodniu i regularnie podcinać końcówki. Co do środków chroniących to pewnie coś dają, ale ja ze swojej strony nie mogę nic polecić bo nie trafiłam na nic co by zadowalająco działało. Radze skorzystać z tych wskazówek bo naprawdę lepiej jest się uczyć na cudzych błędach
__________________
Nawet pomyślny wiatr nie sprzyja temu kto nie ma określonego celu.
magnoliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 13:08   #3
Anomalous
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 10
Talking Dot.: prostowanie wlosow

Ja myję, suszę i prostuje włosy codziennie od 2 lat.
Polecam kosmetyki do pielęgnacji i ochrony mi bardzo pomagają i jestem zadowolona z wyglądu moich włosów.

1. KREM PROSTUJĄCY "TERMO-OCHRONA" SHOCKWAVES z firmy WELLA (ok.17zł)

2. JEDWAB REGENERUJĄCY "LOTION SILK-WAY" do nabłyszczania i wygładzania włosów. FIRMY TANITA (ok. 15zł)

3. SUNSILK PROSTE WŁOSY EFEKT ŻELAZKA

4. FLUID NA KOŃCÓWKI GLISS KUR HAIR REPAIR przeciw rozwajaniu się włosów. Firmy Schwarzkopf

Myślę że prostowanie nie spowalnia porostu włosów, ale napewno je osłabia, wysusza, włosy matowieją, łamią i rozwajają się. Trzeba szczególnie dbać o ich nawilżenie i chronić strukturę włosa przed temperaturą prostownicy czy suszarki.
Anomalous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 13:10   #4
bloondyna
Zakorzenienie
 
Avatar bloondyna
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lublin .
Wiadomości: 13 124
Dot.: prostowanie wlosow

a mi się wydaje że kosmetyki nic nie dają ..
sama wiem to z własnego doświadczenia nawet te wysokopółkowe nie uczymily moich słowo takimi jakkie były na początku ..

radze odstawić prostownice i zając się pielegnacja wlosow !
bloondyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 23:01   #5
nosequedecir
Przyczajenie
 
Avatar nosequedecir
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 22
Dot.: prostowanie wlosow

Kosmetyki napewno pomagaja, ale ja jeszcze nie probowalam tych typowo 'pod prostownice' Ogranicz prostowanie do minimum, ja tak wlasnie zrobilam i kondycja wlosow znacznie sie polepszyla. Jedno prostowanie po myciu i koniec (myje wlosy co 5-6dni) W miedzy czasie kosmetyki nawilzajace i lekko obciazajace np. Jedwab Joanny, a na koncowki Gliss Kur fluid do koncowek zniszczonych.
nosequedecir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:38.