Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-24, 21:22   #2251
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Peg Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie o tzw. aparat estetyczny, czyli ceramiczny.

Byłam wczoraj na pierwszej konsultacji u ortodontki i powiedziałam, że chciałabym aparat ceramiczny. Na to ona, że odradza mi, bo zamki łatwo się kruszą i trzeba często je poprawiać, na nowo przyklejać itp., a to niszczy zęby i naraża na dodatkowe koszty. Powiedziała, że dużo lepszy będzie metalowy, a jeśli chcę mniej rzucający się w oczy to z małymi zamkami.

Czy spotkałyście się z taką opinią? Czy któraś z Was nosi aparat ceramiczny i faktycznie macie z nimi takie problemy?

Ja noszę aparat kryształowy od 1,5mies na dole i nigdy w życiu żadnego innego bym nie wzieła!! Moje dwie znajome mają ceramiczny ale mi się on nie podoba bo zżółkły im zęby a aparat jest w takim mlecznym kolorze i jak dla mnie jest widoczny. Aczkolwiek to wszystko zależy od zęba
Ja wybrałam kryształowy i jedyne co orto mi powiedziała, że trzeba uważać bo jest delikatniejszy od ceramicznego. I ona raczej ceramiczny proponowała ale w koncu się uparłam i wzięłam kryształowy- w sumie to dzięki jednej z obecnych tu forumowiczek nie żałuję, że za niego zabuliłam. Uwielbiam go!!
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-24, 21:32   #2252
kreciorek85
Zakorzenienie
 
Avatar kreciorek85
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: małopolska/świętokrzyskie
Wiadomości: 4 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Ja noszę aparat kryształowy od 1,5mies na dole i nigdy w życiu żadnego innego bym nie wzieła!! Moje dwie znajome mają ceramiczny ale mi się on nie podoba bo zżółkły im zęby a aparat jest w takim mlecznym kolorze i jak dla mnie jest widoczny. Aczkolwiek to wszystko zależy od zęba
Ja wybrałam kryształowy i jedyne co orto mi powiedziała, że trzeba uważać bo jest delikatniejszy od ceramicznego. I ona raczej ceramiczny proponowała ale w koncu się uparłam i wzięłam kryształowy- w sumie to dzięki jednej z obecnych tu forumowiczek nie żałuję, że za niego zabuliłam. Uwielbiam go!!
__________________
Zaręczyny: 19.10.2012r.
Ten dzień: 18.07. 2015r.
"Elegancja polega na zapomnieniu, co się na sobie ma."
Yves Saint Laurent

Unia Tarnów


Góra 26.08.14
Dół 14.04.15
http://czarnakretka.blogspot.com/

kreciorek85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-24, 21:48   #2253
eedynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 16
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Witam , po ostatniej wizycie i orto jakiś tydzeiń temu zrobiły mi się takie szpary na dole między 2 a 3 ? czy to normalne?
eedynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-24, 21:49   #2254
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez eedynka Pokaż wiadomość
Witam , po ostatniej wizycie i orto jakiś tydzeiń temu zrobiły mi się takie szpary na dole między 2 a 3 ? czy to normalne?
Normalne Ja mam od niedawna szparę między górnymi jedynkami. To dopiero jest widok
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-24, 22:34   #2255
Peg
Raczkowanie
 
Avatar Peg
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 294
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

hathayoga, rusałka_1, kreciorek85, dolceana - dzięki za odpowiedzi!

Niestety, raczej nie stać mnie na kryształy ale skoro mówisz dolceana, że kryształ jest jeszcze delikatniejszy niż ceramiczny, to chyba nie powinno być tak źle.

Choć faktycznie, trochę boję się brudzenia gumek albo żółknięcia zębów.

Jeszcze to przemyślę
Peg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-24, 23:11   #2256
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez eedynka Pokaż wiadomość
Witam , po ostatniej wizycie i orto jakiś tydzeiń temu zrobiły mi się takie szpary na dole między 2 a 3 ? czy to normalne?
Normalne u mnie są takie przerwy, że spokojnie wyciorki z Rossmanna (te niebieskie) przechodzą i zauważyłam przy nitkowaniu, że to samo się zaczyna dziać pomiędzy 6 a 7.
Ale za to dół powoli układa się w łuk
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-24, 23:31   #2257
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Jeszcze od razu poczytaj o ściąganiu aparatu ceramicznego, bo przy tym ściąganie metalowego to bajka Ponoć
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-25, 04:09   #2258
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Peg Pokaż wiadomość
hathayoga, rusałka_1, kreciorek85, dolceana - dzięki za odpowiedzi!

Niestety, raczej nie stać mnie na kryształy ale skoro mówisz dolceana, że kryształ jest jeszcze delikatniejszy niż ceramiczny, to chyba nie powinno być tak źle.

Choć faktycznie, trochę boję się brudzenia gumek albo żółknięcia zębów.

Jeszcze to przemyślę

To ja jeszcze dodam, ze moja siostra nosi kryształowy od 1,5roku i pękł jej juz dwa razy
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 07:52   #2259
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
To ja jeszcze dodam, ze moja siostra nosi kryształowy od 1,5roku i pękł jej juz dwa razy

A moim zdaniem to nie ma reguły. Moja orto mówiła, że kilku osobom musiała wymienić zamki (co ma wkalkulowane w cene) a sa tacy co 2 lata nosza i nic sie nie dzieje. Zależy moim zdaniem jak ktoś stosuje się do zaleceń. Czasem faktycznie przypadkiem można uderzyć łyżką i może się ukruszyć. Ale nie ma co gdybać. Gdybym gdybała to nigdy aparatu bym nie założyła bo oprócz dobrych opinii słyszałam też złe- że aparat strasznie niszczy zęby, że wada wraca itd. Nie ma reguły. Ja jestem zdania, że jak będę słuchała zaleceń orto to nic złego się nie stanie. Prostowała zęby moim 3 znajomym i każdy z nich do dziś cieszy się pięknym uśmiechem!
A co do gumek to nie wiem... Moje póki co nie żółkną. Ale nie jem curry, buraków ani żadnych innych "barwiących" potraw. Najbardziej mi szkoda buraków no ale
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 08:29   #2260
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
A moim zdaniem to nie ma reguły. Moja orto mówiła, że kilku osobom musiała wymienić zamki (co ma wkalkulowane w cene) a sa tacy co 2 lata nosza i nic sie nie dzieje. Zależy moim zdaniem jak ktoś stosuje się do zaleceń. Czasem faktycznie przypadkiem można uderzyć łyżką i może się ukruszyć. Ale nie ma co gdybać. Gdybym gdybała to nigdy aparatu bym nie założyła bo oprócz dobrych opinii słyszałam też złe- że aparat strasznie niszczy zęby, że wada wraca itd. Nie ma reguły. Ja jestem zdania, że jak będę słuchała zaleceń orto to nic złego się nie stanie. Prostowała zęby moim 3 znajomym i każdy z nich do dziś cieszy się pięknym uśmiechem!

Dokładnie

Od czasu do czasu są tu dyskusje na temat czy to wyrywania czy "cackania" się z jedzeniem czy reakcji bólowych - po każdej takiej wymianie doświadczeń dochodzę do wniosku,że każda z nas jest inna. To, że się u jednej coś stało, to nie oznacza,że u kogoś innego też tak będzie.

Apeluję - nie straszmy się nawzajem
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 08:40   #2261
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja mialam swego czasu bardzo duzy dylemat czy metal czy kosmetyczny. Kazdy mial za i przeciw. Ale teraz juz dylematu brak bo finansowo moge sobie pozwolic tylko na metal

Chwilowo moj dol wyglada kiepsko, gorzej niz z miesiac czy 2 temu symetria przesunięta. Szpary z przodu, ale to etap przejsciowy.

Wieczorem wstawie aktualny kolor gumek
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-25, 12:40   #2262
inspiron2
Zadomowienie
 
Avatar inspiron2
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Malbork
Wiadomości: 1 018
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Ja noszę aparat kryształowy od 1,5mies na dole i nigdy w życiu żadnego innego bym nie wzieła!! Moje dwie znajome mają ceramiczny ale mi się on nie podoba bo zżółkły im zęby a aparat jest w takim mlecznym kolorze i jak dla mnie jest widoczny. Aczkolwiek to wszystko zależy od zęba
Ja wybrałam kryształowy i jedyne co orto mi powiedziała, że trzeba uważać bo jest delikatniejszy od ceramicznego. I ona raczej ceramiczny proponowała ale w koncu się uparłam i wzięłam kryształowy- w sumie to dzięki jednej z obecnych tu forumowiczek nie żałuję, że za niego zabuliłam. Uwielbiam go!!
Ile kosztował Cie ten aparat ? Ile płacisz za 1 wizyte ?
__________________
Paradoksalnie - gdy masz depresyjną osobowość, lepiej dajesz sobie radę z przewlekłym bólem. Lepiej dajesz sobie radę z sytuacjami, które nie dają nadziei na poprawę.

Nie warto martwić się czymś, czego nie można uniknąć. Dość będzie zmartwień, kiedy to nastąpi.
inspiron2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 14:13   #2263
MujWymazonyNick
Raczkowanie
 
Avatar MujWymazonyNick
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 67
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja noszę stały aparacik od 3 marca. Kolor gumek: różowy. Przy następnej wizycie prawdopodobnie wezmę niebieskie albo czerwone, ale to się jeszcze okaże.
Za oba łuki zapłaciłam 2800 zł, czyli za jeden 1400 zł. Za wizytę... 70 albo 100 zł, zapomniałam. I wizyty chyba co 2 miesiące. Wybaczcie niedomówienia, jestem początkująca. :P

Wcześniej przez 7 albo nawet 8 lat nosiłam aparat niestały - najpierw jednoczęściowy, a później dwu. Z czystym sumieniem stwierdzam, że jeśli ktoś ma dużą wadę i mało czasu, nie powinien się w nie bawić, bo działają wolno i w dodatku nie ma pewności, że do końca wyleczą. Dlatego stałe aparaty są bardzo ok, w dodatku niemal od razu po założeniu widać efekty, ponieważ drut optycznie odciąga uwagę od wady, więc wydaje się ona mniejsza.
MujWymazonyNick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 14:27   #2264
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez MujWymazonyNick Pokaż wiadomość
Ja noszę stały aparacik od 3 marca. Kolor gumek: różowy. Przy następnej wizycie prawdopodobnie wezmę niebieskie albo czerwone, ale to się jeszcze okaże.
Za oba łuki zapłaciłam 2800 zł, czyli za jeden 1400 zł. Za wizytę... 70 albo 100 zł, zapomniałam. I wizyty chyba co 2 miesiące. Wybaczcie niedomówienia, jestem początkująca. :P

Wcześniej przez 7 albo nawet 8 lat nosiłam aparat niestały - najpierw jednoczęściowy, a później dwu. Z czystym sumieniem stwierdzam, że jeśli ktoś ma dużą wadę i mało czasu, nie powinien się w nie bawić, bo działają wolno i w dodatku nie ma pewności, że do końca wyleczą. Dlatego stałe aparaty są bardzo ok, w dodatku niemal od razu po założeniu widać efekty, ponieważ drut optycznie odciąga uwagę od wady, więc wydaje się ona mniejsza.
Czerwone odradzam. Wyglądają jakby się miało szminke na zębach :p
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 17:24   #2265
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Do mnie dzień założenia aparatu zbliża się wielkimi krokami, to już w czwartek I chciałam się w związku z tym zapytać, tak w razie czego, czy w dzień założenia aparatu - a dokładnie przed jego założeniem - są jakieś przeciwwskazania do jedzenia/picia czegoś? Co portal to inne informacje, a tak teraz nasunęło mi się to pytanie
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 18:05   #2266
saline
Raczkowanie
 
Avatar saline
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Do mnie dzień założenia aparatu zbliża się wielkimi krokami, to już w czwartek I chciałam się w związku z tym zapytać, tak w razie czego, czy w dzień założenia aparatu - a dokładnie przed jego założeniem - są jakieś przeciwwskazania do jedzenia/picia czegoś? Co portal to inne informacje, a tak teraz nasunęło mi się to pytanie
Ja się w żaden sposób nie przygotowywałam, przed wizytą bardzo dokładnie umyłam zęby i pojechałam do orto.
Jedynie czego żałuję to tego że się porządnie nie najadłam z rana, bo po założeniu nie potrafiłam jeść Przez założeniem dołu napewno nie popełnię znów tego błędu
__________________
12/03/2015 - aparat samoligaturujący - górny łuk
02/06/2015 - aparat samoligaturujący - dolny łuk
Kompletnie zadrutowana
saline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 18:24   #2267
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Do mnie dzień założenia aparatu zbliża się wielkimi krokami, to już w czwartek I chciałam się w związku z tym zapytać, tak w razie czego, czy w dzień założenia aparatu - a dokładnie przed jego założeniem - są jakieś przeciwwskazania do jedzenia/picia czegoś? Co portal to inne informacje, a tak teraz nasunęło mi się to pytanie
Nie ma przeciwwskazań "przed" No może nic z czosnkiem, żeby nie zabić oddechem orto
A masz założone separatory? Nic cię teraz nie boli? Po założeniu aparatu coś cię może uwierać, ciągnąć, czy ocierać przy jedzeniu. Więc warto zainwestować w trochę płynnych pokarmów - zupy, jogurty, soki. Po tygodniu zapomnisz, że masz jakiś aparat
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 18:44   #2268
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez saline Pokaż wiadomość
Ja się w żaden sposób nie przygotowywałam, przed wizytą bardzo dokładnie umyłam zęby i pojechałam do orto.
Jedynie czego żałuję to tego że się porządnie nie najadłam z rana, bo po założeniu nie potrafiłam jeść Przez założeniem dołu napewno nie popełnię znów tego błędu
O dobrze wiedzieć

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
Nie ma przeciwwskazań "przed" No może nic z czosnkiem, żeby nie zabić oddechem orto
A masz założone separatory? Nic cię teraz nie boli? Po założeniu aparatu coś cię może uwierać, ciągnąć, czy ocierać przy jedzeniu. Więc warto zainwestować w trochę płynnych pokarmów - zupy, jogurty, soki. Po tygodniu zapomnisz, że masz jakiś aparat
Czosnek rzadko jem, ale ostatnio chrzanem smaruję wszystko co się da Separatorów nie miałam zakładanych, orto powiedział że nie muszę. Płynne jedzenie mam zamiar kupić zaraz po wizycie u orto, w drodze do domu
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 19:12   #2269
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Do mnie dzień założenia aparatu zbliża się wielkimi krokami, to już w czwartek I chciałam się w związku z tym zapytać, tak w razie czego, czy w dzień założenia aparatu - a dokładnie przed jego założeniem - są jakieś przeciwwskazania do jedzenia/picia czegoś? Co portal to inne informacje, a tak teraz nasunęło mi się to pytanie
Nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Tak jak koleżanki wyżej wspomniały lepiej pójść do gabinetu najedzonym, ponieważ nie wiadomo jak zęby zareagują na aparat. Przede wszystkim jednak najlepiej się nie nakręcać Będzie dobrze
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-25, 19:21   #2270
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez inspiron2 Pokaż wiadomość
Ile kosztował Cie ten aparat ? Ile płacisz za 1 wizyte ?
Ja za mój kryształowy płaciłam w Krakowie 2700 za łuk, za wizytę 100 zł.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km

Edytowane przez emememsik
Czas edycji: 2015-04-25 o 19:22
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 19:42   #2271
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez inspiron2 Pokaż wiadomość
Ile kosztował Cie ten aparat ? Ile płacisz za 1 wizyte ?

2700 za luk. Wizyty są w przedziale 120-150.
Mogłam wybrać kryształowy od 1 do 3 a a od 4-6 metalowy za 2200 ale stwierdziłam, że wolę mieć cały estetyczny
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 19:52   #2272
rusałka_1
Zakorzenienie
 
Avatar rusałka_1
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 420
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

oo u mnie przyjemniejsza cena za krysztalowy - zapłaciałam 2200 zł
na dół planuje metal - 1400 zł.
__________________
Jesteśmy razem...
Ślub

Jaś, 22.10.2013 r.

rusałka_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 20:23   #2273
inspiron2
Zadomowienie
 
Avatar inspiron2
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Malbork
Wiadomości: 1 018
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Ja za mój kryształowy płaciłam w Krakowie 2700 za łuk, za wizytę 100 zł.
co ile są wizyty z aparatem estetycznym?
__________________
Paradoksalnie - gdy masz depresyjną osobowość, lepiej dajesz sobie radę z przewlekłym bólem. Lepiej dajesz sobie radę z sytuacjami, które nie dają nadziei na poprawę.

Nie warto martwić się czymś, czego nie można uniknąć. Dość będzie zmartwień, kiedy to nastąpi.
inspiron2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 21:27   #2274
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez inspiron2 Pokaż wiadomość
co ile są wizyty z aparatem estetycznym?
Tak samo jak z metalowym, co ok. miesiąc.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 22:35   #2275
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez rusałka_1 Pokaż wiadomość
oo u mnie przyjemniejsza cena za krysztalowy - zapłaciałam 2200 zł

na dół planuje metal - 1400 zł.

No niestety u mnie to uroki Krk no i może gabinetu ale to sprawdzony ortodonta wiec stwierdziłam, że nie będę kosztem oszczędności szukać kogoś innego, tańszego. póki co (nie zapeszając) jestem bardzo zadowolona.

Edytowane przez dolceana
Czas edycji: 2015-04-25 o 22:46
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 23:09   #2276
kreciorek85
Zakorzenienie
 
Avatar kreciorek85
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: małopolska/świętokrzyskie
Wiadomości: 4 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez inspiron2 Pokaż wiadomość
co ile są wizyty z aparatem estetycznym?
Ja mam na górze kryształ, na dole metal i od samego początku wizyty mam nie częściej niż co 2 miesiące. Chyba jako jedna z niewielu mam tak wizyty

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaż
__________________
Zaręczyny: 19.10.2012r.
Ten dzień: 18.07. 2015r.
"Elegancja polega na zapomnieniu, co się na sobie ma."
Yves Saint Laurent

Unia Tarnów


Góra 26.08.14
Dół 14.04.15
http://czarnakretka.blogspot.com/

kreciorek85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-26, 05:47   #2277
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kreciorek85 Pokaż wiadomość
Ja mam na górze kryształ, na dole metal i od samego początku wizyty mam nie częściej niż co 2 miesiące. Chyba jako jedna z niewielu mam tak wizyty

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaż

Mi orto powiedział, ze wiele naciąga pacjentów na wizyty comiesięczne, by po prostu wiecej zarobić, bo efekty wcale nie sa lepsze i to zależy od tych zamków. I chyba faktycznie tak jest, bo u poprzedniej orto przestałam czuć 'dzialanie' aparatu (czasami lekkie ciągniecie czy delikatny bol przy naciskaniu zęba) po jakichś 2tyg, tak teraz, gdy mam wizyty co 1,5mies (i to tańsze o 100zl) to nawet po tych pięciu tygodniach czuje, ze cos sie dzieje. Myśle, ze jesli ktoś ma blisko, a wizyty w przedziale 50-150zl to nie jest aż taka różnica, ale ja, porównujac obu lekarzy w perspektywie 12tyg u jednego płaciłbym 900zl (skoro wizyty co miesiąc), a teraz płace 400 (skoro co 6tyg)
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-26, 07:45   #2278
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kreciorek85 Pokaż wiadomość
Ja mam na górze kryształ, na dole metal i od samego początku wizyty mam nie częściej niż co 2 miesiące. Chyba jako jedna z niewielu mam tak wizyty

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaż

Ja mam różnie- raz byłam po miesiącu (zaraz po założeniu aparatu) a terz mam po 1,5mies wizytę samo leczenie nie należy do tanich- niestety. Ja na początku sobie spisywałam ile na co wydałam ale w pewnym momencie przestalam bo jak nie ma wizyty to trzeba kupić elmex bo się kończy, wyciorki bo się powyginały
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-26, 08:01   #2279
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Mi orto powiedział, ze wiele naciąga pacjentów na wizyty comiesięczne, by po prostu wiecej zarobić, bo efekty wcale nie sa lepsze i to zależy od tych zamków. I chyba faktycznie tak jest, bo u poprzedniej orto przestałam czuć 'dzialanie' aparatu (czasami lekkie ciągniecie czy delikatny bol przy naciskaniu zęba) po jakichś 2tyg, tak teraz, gdy mam wizyty co 1,5mies (i to tańsze o 100zl) to nawet po tych pięciu tygodniach czuje, ze cos sie dzieje.

Moje zęby są genialne - najbardziej czuję,że pracują tuż po wizycie u orto i tuż przed nią
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-26, 09:55   #2280
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Moje zęby są genialne - najbardziej czuję,że pracują tuż po wizycie u orto i tuż przed nią

Moze sie biedne stresują
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:45.