Galerie artystyczne w internecie - Strona 169 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-15, 22:31   #5041
mlisiewski
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 174
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

To co piszę poniżej jest efektem przebrnięcia przez cały ten wątek i jest poparte doświadczeniami moimi, Candi i kilku innych osób, także obecnych na tym forum.


Szczerze mówiąc jestem ciężko zdziwiony powracającym tematem zgłoszeń do różnych galerii. Znakomita większość piszących wysyła zgłoszenia do kolejnych i/lub narzeka na sprzedaż w obecnych nie mając w nich praktycznie prac.
Zasada jest prosta: jeśli chcesz sprzedawać musisz oferować towar. Co więcej musisz oferować tego towaru dużo i w miarę różnorodnego, nawet jeśli trzymasz się określonego stylu.
3 galerie po 5-10 przedmiotów? Przepraszam, ale na co liczysz? Że potencjalny kupujący wyłowi właśnie Twoje prace z 10 000? No to się przeliczysz.

Swoje prace możesz sprzedać w 3 przypadkach:
1. kupujący wejdzie na Twoją pracę bezpośrednio, z linku na forum czy innym serwisie, względnie ze strony głównej galerii
2. kupujący wejdzie na Twoją pracę z listy przedmiotów - zwykle jest to cała kategoria, np kolczyki
3. kupujący wejdzie na Twoją pracę z Twojego profilu projektanta w Galerii

Zastanówmy się jak to wygląda w rzeczywistości:
- Na 1 w zasadzie nie ma co liczyć, ok czasem ktoś podlinkuje Twoją pracę (przy odrobinie szczęścia nie w śmiesznostkach), od czasu do czasu trafisz do prac polecanych - nie wiem jak Wy, ale ja bym na tym swojej strategii sprzedaży nie budował
- Na 2 liczyć możesz tylko jeśli pojawisz się w galerii niszowej, gdzie nowe kolczyki nie zepchną Cię w tydzień na 20 stronę (no dobrze, w jednej Modnej jest inaczej ze względu na tagi) - jeśli masz mało prac to znaczy, że mało, rzadko dodawałaś - a to znaczy, że przez większość czasu tylko najwytrwalsi kupujący mogli dotrzeć do Twoich prac, a tacy klienci są trudni, wybredni i musi im coś naprawdę perfect przypasować.
- A trzecie? żeby kupujący trafił do Twojego profilu to musi albo Ciebie już znać, albo przejść do niego z innej pracy, która się spodobała, ale tak w sumie nie do końca - szuka czegoś podobnego. Tutaj też sobie szkodzisz brakiem prac - masz mało prac -> szanse, że klient szukać będzie czegoś podobnego maleją, szanse że jak już wejdzie w Twój profil to znajdzie coś co bardziej odpowiada maleją, a szanse, że widząc 5 prac i zero sprzedanych zacznie kwestionować słuszność swojego wyboru rosną i to bardzo.

Tutaj już nie chodzi o efekt skali, to nie tak, że 10 prac, 1 się sprzedaje, 100 prac sprzedaje się 10. Bardziej rzeczywistości odpowiada 10 prac, 1 się sprzedaje, 100 prac, sprzedaje się 25

Pisałem już o tym na blogu Modnej, ale powtórzę: jeśli nie masz MINIMUM 50 PRAC w KAŻDEJ z galerii, które traktujesz poważnie to slij zgłoszenia do kolejnych, tylko jeśli samo zgłaszanie sprawia Ci przyjemność.

Zaraz pewnie jeszcze usłyszę, że nie macie pieniędzy na materiały na takie ilości przedmiotów. Odpowiem tak: 50 par kolczyków na srebrze (i bez ani kawałka posrebżanego elementu): 50 par bigli srebrnych- 50zł, 10m drutu srebrnego 0.6mm - 50zł, srebne kulki i przekładki 20zł -średnio 2zł 20gr na parę. Przyzwoite kamienie, szkło weneckie itp 4-6zł na parę.
50 przyzwoitych par kolczyków można zrobić nawet za 300-400 zł. Niech będą proste, ale ciekawe i starannie wykonane.
Jeśli nawet taka kwota stanowi problem, to pamiętaj, że tyle można uciułać sprzedając biżuterię po koleżankach zaczynając z 10zł w kieszeni - wystarczy nie wydawać bieżących zarobków.
Zaczynanie od 2-3 par wrapów z posrebrzanego drutu które zjadły cały Wasz kapital startowy mógłbym skomentować, ale pewnie dostałbym bana na forum.


Oczywiście jeśli zajmujesz się handmadem dla samej przyjemności tworzenia i zarobki interesują Cie o tyle, że miło jest jak nie jesteś na minusie, to swobodnie możesz zignorować wszystko co napisałem - to są informacje dla tych, którzy rzeczywiście chcieliby zarobić kilka groszy.
mlisiewski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-15, 23:08   #5042
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Cytat:
Napisane przez mlisiewski Pokaż wiadomość
Pisałem już o tym na blogu Modnej, ale powtórzę: jeśli nie masz MINIMUM 50 PRAC w KAŻDEJ z galerii, które traktujesz poważnie to slij zgłoszenia do kolejnych, tylko jeśli samo zgłaszanie sprawia Ci przyjemność.
Spytam z ciekawości: czy rozpatrując jakieś zgłoszenie, które wpływa do Modnej, zwracacie uwagę na to, czy dana osoba wystawia już coś w innych galeriach i jak to się sprzedaje, wygląda etc? Takie małe przekopanie się przez Internet? Czy też przyjęcie lub odrzucenie zgłoszenia opiera się tylko na tych kilku pracach, które dana osoba prześle?

To takie pytanie przy okazji tego postu o sprzedaży w galeriach generalnie.
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-15, 23:31   #5043
Candi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 762
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Cytat:
Napisane przez clementinne Pokaż wiadomość
Spytam z ciekawości: czy rozpatrując jakieś zgłoszenie, które wpływa do Modnej, zwracacie uwagę na to, czy dana osoba wystawia już coś w innych galeriach i jak to się sprzedaje, wygląda etc? Takie małe przekopanie się przez Internet? Czy też przyjęcie lub odrzucenie zgłoszenia opiera się tylko na tych kilku pracach, które dana osoba prześle?

To takie pytanie przy okazji tego postu o sprzedaży w galeriach generalnie.
nie, ilość prac to żadne kryterium, chociaż oczywiście fajnie, jeśli zgłasza się osoba, która ma spore "możliwości przerobowe" i doświadczenie
ja codziennie przeglądam nowości wszędzie, jak już jestem zbyt zmęczona, żeby robić coś konkretnego, więc jestem na bieżąco i sporo zgłoszeń kojarzę z konkretnymi osobami

i ogólnie post Maćka odnosił się do tego, że nie ma co stękać "nie sprzedaje mi się" jeśli się ma 4 prace na krzyż wystawione. inna sprawa - chcieliśmy promować kilka osób, już pomijam wrzucić na stronę główną modnej - ale przejrzałam prace.. i nie ma czego promować.. po 4 - 6 prac, no proszę.. nie da się nic z tym zrobić bez zwiększenia tej liczby dla pojedynczej osoby, a jak dziś czytałam i wczoraj o tych zgłoszeniach to tu to tam, to trochę się za głowę złapałam chyba występują trudności z oceną własnych możliwości
Candi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-15, 23:31   #5044
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

W sumie to potwierdzam - po usunieciu prac z Wyla i nastawieniu sie na jedna galerie mam w ciagu lepsza sprzedaz niz majac rozrzucone prace.

Jedyne co odradzam, to wystawianie tych samych prac na raz w roznych galeriach - co jesli akurat sprzedadza sie obie zanim usuniecie jedna? Nie zawsze mozna dorobic druga, np. jesli sa w niej agaty. Ja bym sie nie odwazyla na cos takiego
substytut jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-16, 09:55   #5045
Sweet_nuka
Wtajemniczenie
 
Avatar Sweet_nuka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 537
GG do Sweet_nuka
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

czyli niewazne ze ktos robi na jakosc, wazne ze na ilosc ;/ Jedna osoba zrobi 50 kolczykow w tydzien, inna w tydzien 1 wisior. Tylko kolczyki to - krysztal i bigiel, wisior to misterny wrap. No ale kolczyki wygrywaja, bo jest ich wiecej. Litosci
Sweet_nuka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-16, 10:21   #5046
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

A od kiedy ilosc wyklucza jakosc?
substytut jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-16, 10:29   #5047
merle3
Raczkowanie
 
Avatar merle3
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 190
GG do merle3
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Sweet_nuka, tu chodzi po prostu o to, ze majac wiecej rzeczy - oferujesz wiekszy nie wiem jak to nazwac asortyment? dla wiekszej grupy kupujacych. Przeciez nikt ci nie nie narzuca zrobienie tych 50 rzeczy slabych jakosciowo, bo nikt nie mowi o tym ze ma sie to odbyc w tydzien. Skupiajac sie tez w jednym miejscu , czy 2 latwiej jest to zrobic niz w 10. Chociaz wg mnie to tez zalezy od popularnosci galerii, bo u mnie akurat bywa tak ze jak mam 50 prac sprzeda sie 1 a w innej jam mam 2 tez sporzeda sie 1. I badz tu madra o.O
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ighlight=merle

moje bizuteryjne proby
merle3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-16, 10:36   #5048
Sweet_nuka
Wtajemniczenie
 
Avatar Sweet_nuka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 537
GG do Sweet_nuka
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Cytat:
Napisane przez substytut Pokaż wiadomość
A od kiedy ilosc wyklucza jakosc?
oj sub, nie chodzi mi o wykluczenie jakosci, tylko o to ze wychodzi na to ze ktos kto ma mniej, ale pracochlnnych wg misilewskiego nie powinien rozsylac tylu propozycji do galerii. Tak ja to zrozumialam. Masz duzo wysylaj, masz mniej, siedz w 1 galerii
Sweet_nuka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-16, 10:51   #5049
Anula1410
Raczkowanie
 
Avatar Anula1410
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 461
GG do Anula1410
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

A ja bym chciała być w jednej galerii i być jej wierna byleby sprzedaż szła. Co z tego ze będę w galerii x i miała dużo prac, jeśli ona się nie reklamuje, nie dba o klienta, nie pozycjonuje w wyszukiwarkach swojego adresu i naszych wyrobów. Galeria Y, która spełnia te warunki, nie chce mnie przyjąć bo nie spełniam jej warunków, a tak naprawdę to po prostu ma tylu artystów, że nie chce już nowych przyjmować, chociażby nie wiem jaki poziom reprezentowali. Do tego nie ma odwagi odmówić współpracy z twórcami, którzy dawno zaczęli prezentować swoje prace ale już na tle innych przedstawiają mierny poziom. Nie wszystkie prace, nawet te dobre trafiają do internetu, więc przesłanie 3 prac nie świadczy o pomysłowości i zdolnościach artysty.
__________________
Zapraszam do oglądania i komentarzy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=274222
Anula1410 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-16, 11:01   #5050
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Cytat:
Napisane przez Sweet_nuka Pokaż wiadomość
oj sub, nie chodzi mi o wykluczenie jakosci, tylko o to ze wychodzi na to ze ktos kto ma mniej, ale pracochlnnych wg misilewskiego nie powinien rozsylac tylu propozycji do galerii. Tak ja to zrozumialam. Masz duzo wysylaj, masz mniej, siedz w 1 galerii
Malo ludzi docenia jakosc. Ja za glowe sie lapie jak ktos najwzyklejszymi kolczykami sie zachwyca, a tymi z lepszych materialow, nie koniecznie brzydszych juz mniej.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-16, 11:11   #5051
Sweet_nuka
Wtajemniczenie
 
Avatar Sweet_nuka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 537
GG do Sweet_nuka
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Malo ludzi docenia jakosc. Ja za glowe sie lapie jak ktos najwzyklejszymi kolczykami sie zachwyca, a tymi z lepszych materialow, nie koniecznie brzydszych juz mniej.
jak pracowalam w poprzedniej pracy, tez nikt nie chcial wrapow, podobaly sie strasznie, ale kobietki prosily o kolczyki na zamowienie - kamym na druciku, troche mnie to dziwilo, ale robilam

Teraz na wyla dam 5 kompletow - 2 swarki i bigiel, moze taka prostota przyciagnie ludzi do moich wrapow
Sweet_nuka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-16, 11:21   #5052
lawenda99
Zakorzenienie
 
Avatar lawenda99
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: hanging garden
Wiadomości: 3 770
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Malo ludzi docenia jakosc. Ja za glowe sie lapie jak ktos najwzyklejszymi kolczykami sie zachwyca, a tymi z lepszych materialow, nie koniecznie brzydszych juz mniej.
Mi bardzo często schodzą najpierw rzeczy najbrzydsze a co do wrappów, to są wrappy i wrappy. Oprócz staranności liczy się kompozycja, przestrzenność, a nie sam fakt że ktoś owija. Prace Izy Malczyk czy Asi Watracz schodzą na pniu. No ale w tym przypadku jest co popodziwiać. Ale droga do jakiegoś większego zarobku na kolczykach wykonanych w tej technice jest długa i ciężka

edit: druga część wątku by się przydała
__________________
Life's a riot a lover a friend,
Pity the day that it has to end
Friday come speed me home again,
I've nothing but you on my mind


http://www.youtube.com/watch?v=ui2mKtzsY0o


Edytowane przez lawenda99
Czas edycji: 2008-11-16 o 11:24
lawenda99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-16, 12:34   #5053
mlisiewski
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 174
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Heh, myślałem że wysoka jakość jest oczywista. Fakt, sporo klientów nie bardzo zwraca uwagę na wykonanie, ale Ci najcenniejsi, czyli Ci którzy będą później wracać konkretnie do Twojego profilu w galerii, a nie galerii jako całości praktycznie jak jeden pilnują staranności wykonania i trwałości prac.


Streszcze jeszcze raz to co napisałem wyżej:
1. Masz mniej niż 50 prac? to siedź w jednej galerii, nie w 5.
2. Masz mniej niż 50 prac i dostałaś się do do kilku galerii? Trzymaj wszystkie prace w tej, w której Twoim zdaniem szanse na sprzedaż są największe.
3. Masz już więcej niż 50 prac i robisz kolejne? Rewelacja, możesz pomyśleć o drugiej galerii, ale tylko jeśli pracujesz na tyle dużo, że po dodaniu MINIMUM 1-2 nowych prac tygodniowo do pierwszej galerii starczy Ci i na drugą.
Oczywiście jeśli ta druga galeria jest coś warta - jeśli nie lepiej trzymać wszystko w tej pierwszej.
4. Jeśli masz problemy z pieniędzmi na materiały trzymaj się raczej prac prostych, tanich w wykonaniu. Droższymi zajmiesz się gdy będziesz mogła sobie pozwolić na mrożenie pieniędzy np w 50 sztukach po 50zł w materiałach.
mlisiewski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-16, 12:53   #5054
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Zauwazylam, ze w galeriach sa chetni na drogie kolczyki, gdzie np. w relau w zyciu bym nie sprzedala drogich kolczykow.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-16, 12:54   #5055
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Może nie masz bogaczy za klientów - znajomych? W internecie wszystko się może trafić
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-16, 13:34   #5056
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Zamykam wątek,gdyż przekroczył magiczne 5000 postów.Zapraszam do nowego:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...77#post9738977
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:34.