dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-02, 17:08   #31
Agniesia18
Zadomowienie
 
Avatar Agniesia18
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 057
GG do Agniesia18
Angry Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

Po pierwsze trzymam kciuki za Martiene i życzę szybkiego powrotu do zdrówka .
Przy okazji jednak chcę zapytac o coś co nurtowalł mnie od dawna: czym kierujecie się przy podejmowaniu decyzji o braniu HORMONÓW?? Tylko tym, żeby "nie wpaść"?? Wy się poświęcacie a facet co?? W D*pie ma Wasze zdrowie i samopoczucie. Dla mnie to jest chore, że poświęcacie i narażacie na szwank swoje zdrowie a facet robi wielką łaskę, żeby "założyć gumkę". Ja mojemu chłopakowi powiedziałam od razu: żadnych pigułek ani tym podobnych bzdór. Masz robić tak żeby było i przyjemnie i bezpiecznie a jak nie to DOWIDZENIA.
I wiecie co? Udaje się, wszystko jest SUPER i nie mam tego typu problemów.
Aha i jeszcze jedno... nie piszcie że birzecie pigułki bo nie możecie pozwolić sobie na dziecko. A na udar mózgu, raka macicy itp itd to możecie sobie pozwolić?

Serdecznie pozdrawiam
__________________
Tropical the island breeze
All of nature wild and free
This is where I long to be...
Agniesia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 17:11   #32
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

Biore pigulki, bo daja pewnosc 99,9% , gdybym miala uzywac prezerwatywy to bym zwariowala ze strachu. Robie wszystkie potrzebne badania krwi i watrobowe.
Poza tym pigulki to jest ogromna oszczednosc - za caly miesiac place 30 zl, podczas gdy 3 dobre prezerwatywy kosztuja ok.7 zl - przelicznik jest niezly.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 17:21   #33
Agniesia18
Zadomowienie
 
Avatar Agniesia18
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 057
GG do Agniesia18
Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

A nie wariujesz ze strachu o swoje zdrowie?? Nie myślisz, że takie okresowe badania nie zawsze wszystko wykarzą?? Ja mam bzika na punkcie swojego zdrowia i jak przeczytałam na jednej z ulotek dołączonej do "piguł": może powodować raka: szyjki macicy,sutków, kosmówki,wątroby,błony śluzowej jajnika oraz otyłość, nadciśnienie, chroby naczyń krwionosnych, rozregulowuje gospodarkę lipidową i węglowodanową, przyczyniają sie do powstania trądziku różanego itp. to od razu odłozyłam te tabletki.
Dla mnie to tak jakbym sama zapraszała "tego co chodzi do tyłu".
Pozdr.
__________________
Tropical the island breeze
All of nature wild and free
This is where I long to be...
Agniesia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 17:22   #34
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

Cytat:
Napisane przez Agniesia18
Po pierwsze trzymam kciuki za Martiene i życzę szybkiego powrotu do zdrówka .
Przy okazji jednak chcę zapytac o coś co nurtowalł mnie od dawna: czym kierujecie się przy podejmowaniu decyzji o braniu HORMONÓW?? Tylko tym, żeby "nie wpaść"?? Wy się poświęcacie a facet co?? W D*pie ma Wasze zdrowie i samopoczucie. Dla mnie to jest chore, że poświęcacie i narażacie na szwank swoje zdrowie a facet robi wielką łaskę, żeby "założyć gumkę". Ja mojemu chłopakowi powiedziałam od razu: żadnych pigułek ani tym podobnych bzdór. Masz robić tak żeby było i przyjemnie i bezpiecznie a jak nie to DOWIDZENIA.
I wiecie co? Udaje się, wszystko jest SUPER i nie mam tego typu problemów.
Aha i jeszcze jedno... nie piszcie że birzecie pigułki bo nie możecie pozwolić sobie na dziecko. A na udar mózgu, raka macicy itp itd to możecie sobie pozwolić?

Serdecznie pozdrawiam
Aguś,ale tak jest ze wszystkim w kontaktach damsko-męskich.Facet lubi jak kobieta jest opalona to ona idzie na solarium,jakie będą tego konsekwencje teraz to nie jest ważne,najważniejszy jest facet i by mu się podobać,a konsekwencje będą na starość albo i wcześniej jak tu w historiach o pigułkach i o tym,by nie wpaść ....
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 17:32   #35
Agniesia18
Zadomowienie
 
Avatar Agniesia18
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 057
GG do Agniesia18
Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

Ehhh Natii, niestety ale masz rację Ale ja i tak obstaję przy swoim, i "piguł" nie wezmę NIGDY
__________________
Tropical the island breeze
All of nature wild and free
This is where I long to be...
Agniesia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 17:38   #36
martiene
Raczkowanie
 
Avatar martiene
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 461
Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

.
__________________
"Nawet i to nie". (Odeta Delarue)

Edytowane przez martiene
Czas edycji: 2008-12-25 o 17:20 Powód: .
martiene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 17:46   #37
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Unhappy Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

Ja mam z koleji obciążenie genetyczne chorobami nowotworowymi i jestem przewrażliwiona na punkcie swojego zdrowia.Biorąc pod uwagę moje pieprzyki,totalną ignorancję pań z solariów to wolę być blada i szczęśliwa niż się męczyć potem na chemii

A co do pigułek to też jestem przeciwko,jak widziałam jak moja mama się zachowywała po swoich to już miałam dość
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-02, 18:00   #38
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: do Bonaventura

Cytat:
Napisane przez martiene
kochana Nimfetko, tabletki anty moga podnosic cisnienie krwi, wiem ze boisz sie uslyszec cos strasznego, ale pomysl:
- po pierwsze prawdopodobnie nie jest to nic strasznego i lekarz Cie uspokoi i powie jak Ci pomoc
- po drugie, jesli cos Ci grozi, to lepiej wiedziec o tym wczesniej, niz pozniej!
Idz do przychodni albo apteki i zbadaj sobie za darmo cisnienie, prawidlowe jest ok 120/80.
Zachecam Cie do pojscia do lekarza, nie zaniedbuj sie i pomysl o tych, ktorzy Cie kochaja - gdyby im cos dolegalo, np mamie, na pewno pogonilabys ja do lekarza.
Martwie sie o ciebie
Martiene
martiene
wiem,ze źle robie,że powinnam gonić czym prędzej do lekarza,tyle,że jestem do tego uprzedzona,poza tym źle myślę,a myslę w ten sposób
po wielkim bólu głowy następnego ranka kiedy to jeden dzień wczesniej obiecałam sobie w przypływnie strachu,że pojdę,aaaa przestało czyli nie muszę iść do lekarza,choć w duchu wiem,że nie powinnam tak postapić a zabrać mój tyłek i ruszyć do lekarza,moja przyjaciółka martwi się o mnie mówiac,że rzeczywiście powinnam iść zbadać się,zając się sobą.Ja sprawdze czy po odstawieniu będą nawroty jeśli tak pedze obiecuje sobie Wam,tobie Martiene,że pojdę bo tak dłuzej nie może być.
Bóle jeśli miałabym określić ile razy się powtarzają na m-c napisąłabym,że z 4,5,czasem więcej czasem mniej,trwają od kilku godzin do 2 dni bez przerwy z większym bądź mniejszym nasileniem.Wiem,że lekarz rozwiałby wszelkie wątpliwości,wiem,
jeśli będzie sie to powtarzało to jeszce raz piszę zmykam do lekarza i napewno Wam wszystko napisze.
Martiene dziekuje za troske.!
ja za Ciebie trzymam kciuki
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 21:44   #39
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

Cytat:
Napisane przez Agniesia18
A nie wariujesz ze strachu o swoje zdrowie?? Nie myślisz, że takie okresowe badania nie zawsze wszystko wykarzą?? Ja mam bzika na punkcie swojego zdrowia i jak przeczytałam na jednej z ulotek dołączonej do "piguł": może powodować raka: szyjki macicy,sutków, kosmówki,wątroby,błony śluzowej jajnika oraz otyłość, nadciśnienie, chroby naczyń krwionosnych, rozregulowuje gospodarkę lipidową i węglowodanową, przyczyniają sie do powstania trądziku różanego itp. to od razu odłozyłam te tabletki.
Dla mnie to tak jakbym sama zapraszała "tego co chodzi do tyłu".
Pozdr.
Mysle ze wiecej wykaza okresowe badania niz ich brak. A w moim organizmie i tak juz tyle rzeczy szwankuje, ze jedna w ta czy we wta raczej nie zrobi roznicy.
Przynajmniej nie szwankuje mi psychika i nie mam nerwa przed kazdym pojsciem do lozka.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 13:06   #40
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Cool Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

Do Agnieszki..nie zapedzajmy sie.. to co stało sie Martiene to przestroga i apel o rozwagę. Nie kazda kobieta odczuje w przyszłosci przykre konsekwencje brania piguł. Kazda powinna jednak wiedziec, jakie MOGĄ byc skutki, kazda powinna robic wszelkie mozliwe badania, zeby tym skutkom zapobiec. Wszystko jest dla ludzi
Pigułki brałam 6 lat..rózne, z kilkumiesiecznymi przerwami..Dlaczego? Bezpieczenstwo - to co nazwałas obawa przed wpadka..dokładnie, zbyt duzo wazniejszych rzeczy mam jeszcze do zrobienia, zeby teraz zostac matka ( a juz na pewno nie chciałam nia być mając 17, 18 lat!)
Po drugie: komfort, jakiego nie daja inne srodki.
I nie uwazam, że sie poświęcam. Młodziutka jestes jeszcze i chyba stad to buntownicze nastawienie
pzdr
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 13:53   #41
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

Podpisuję się pod tym co napisała Marylin - nie demonizujmy tabletek. Agnieszka jest jeszcze bardzo młoda i moze nie do końca zdaje sobie sprawę z pewnych rzeczy - np. z fakty iż wiele z nas bierze tabletki ze względów wcale nie związanych z antykoncepcją. Ja zaczęłam brać hormony wiele lat temu z powodów zdrowotnych, miałam bardzo duże wahania hormonalne, nieregularne cykle i masę innych komplikacji. Biorę pigułki nadal i nie przestanę, bo niestety nie jestem w stanie egzystować bez - ból podczas miesiączkowania, omdlenia itd wymagałyby zwolnienia na te parę dni, a na to sobie nie mogę pozwolić. Kazdy lek, nawet bezpieczne zdawałoby się witaminy może nieść za sobą różne skutki uboczne, ważne by być tego świadomym. Ważne by przy tabletkach regularnie się badać, robić próby wątrobowe, badać piersi, nie mogę przyjmować osoby, u których w rodzinie były zachorowania na raka piersi, pigulki nie są dla palaczek ani dla osób mających problemy z krzepliwością krwi.

Poza tym, sądzę że większość z nas decyzję o antykoncepcji uzgadnia razem z partnerem bo to kwestia dotycząca obu stron. My bardzo często rozmawialiśmy o tym, mój TŻ nie ma obiekcji przy stosowaniu prezerwatyw, wykazał duze zainteresowanie pojawiającą się własnie pigułką dla mężczyzn. Nie planuję na razie odstawiać pigułek, dopiero gdy będziemy chcieli mieć dziecko.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-03, 16:44   #42
viedzma
Raczkowanie
 
Avatar viedzma
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 140
Wyślij wiadomość przez ICQ do viedzma GG do viedzma
Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

Przykro mi słyszeć, że to Cie spotkało (((
Smutna prawda jest taka, że o swoje zdrowie trzeba martwić się samemu.
Myśle o Tobie cieplutko i trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze (na pewno będzie)
pzdr
viedzma
__________________
Urodziłam się na nowo, kiedy odkryłam, że mogę kupić nowy flakonik perfum zanim skończę poprzedni.
viedzma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 18:22   #43
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

Martiene ,trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia
to straszne ,ze sama niby dla własnego dobra robimy sobie krzywdę a najgorsze ,że za przyzwoleniem i zachętom lekarzy ,nie dajmy sie oszukiwac !piguły to bardzo niebezbieczny "lek" !

pzdr
paula
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 19:27   #44
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

Martiene będzie dobrze!

brałam 'tabletki' przez 4 miesiące[ logest] z zalecenia lekarza jako lek. Gdybym nie upomniała się o zrobienie badań, nie usłyszała bym o tym ani słowa.
Odstawiłam z wielu powodów, pierwszy to ten, że moja babcia miała raka i zmarła, nastrój jak na tej ikonce poza tym mój Mąż nie był radosny na wieść , że zaczynam z hormonami.

Jakoś sceptycznie podchodzę do hormonów, moja przyjaciółka brała tabletki od kilku lat, odstawiła i ma wielkie problemy z utrzymaniem ciąży, poroniła kilka razy , bardzo dobra koleżanka brała pyle od 6 lat, odstawiła, zaszła w ciążę i w 3 miesiącu dzidzuś umarł w brzuszku... Moja siostra brała tabletki i zaszła na nich w ciążę, urodziła zdrowiutką dziewczynkę

Nie twierdzę, że tabletki są "be", jednak hormony to ingerencja w organizm i trzeba 'to' kontrolować, badania, badania i jeszcze raz badania! A jeśli można to w ogóle ich nie brać.


Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 21:30   #45
Eleo765
Zadomowienie
 
Avatar Eleo765
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 806
Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

dobrze, to teraz powiedzcie mi gdzie trzeba się udać, żeby wykonać te wszystkie potrzebne badania przy przyjmowaniu pigułek antykoncepcyjnych i ile to kosztuje???
Eleo765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 07:48   #46
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

!!!SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA!!! - BĘDZIE DOBRZE!!!

Ja od dawna już nie biorę, tzn jakieś 1,5 roku... również nie miałam żadnych badań, ale do tabl. już nie wrócę... - strasznie rozregulowały mój cykl (wcześniej jako nastolatka - piękne regularne cykle, co 30 dni - i po co ja zaczynałam brać?? - a teraz?? hmm co 32, 47, nawet co 56 dni ) i wiem, że teraz mam kłopoty z zaciążeniem właśnie i łączę to z tabletkami... niestety

Pozdrawiam i trzymam kciukaski będzie k:
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 08:09   #47
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

Patis a no własnie dlaczego jesteśmy takie bezmyślne...
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 08:30   #48
maleńka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 277
Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

Czyli nie ma bezpiecznych metod ? Plastry też szkodzą, mam na mysli np. plastry Evra?Dziewczyny podzielcie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat.


A TOBIE SKARBIE ŻYCZE POWROTU DO ZDROWIA!!! BĘDĘ TRZYMAŁA MOCNO MOCNO MOCNO KCIUKI!!
maleńka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 09:18   #49
metaxa
Zakorzenienie
 
Avatar metaxa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 907
Dot.: do Bonaventura

Życzę Ci duzo zdrówka,buziaczki
__________________
życie jest piękne
metaxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-14, 13:09   #50
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

Zdrówka Ci życzę z całego serca i kwiatuszek dla Ciebie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg czerwone płatki.jpg (79,8 KB, 4 załadowań)
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 16:10   #51
martiene
Raczkowanie
 
Avatar martiene
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 461
Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

.
__________________
"Nawet i to nie". (Odeta Delarue)

Edytowane przez martiene
Czas edycji: 2008-12-25 o 17:21 Powód: .
martiene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 18:03   #52
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

ZDROWKA!!!!
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 14:49   #53
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

przeczytalam ten watek i sie troche przerazilam. tabletki biore od niecalych dwoch lat. ostatnio zauwazylam, ze czesto dretwieje mi reka i czasami czuje dziwny bol w lydce.nie dretwienie, ale tak jakby krew nie mogla sie tam przepchac trudno to opisac. dlatego tez chce zrobic te badania. nie orientujecie sie moze, czy skierowanie na nie moze wystawic lekarz ogolny? i czy sa za darmo czy trzeba cos do nich doplacac?
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 14:59   #54
takasobieania
Zadomowienie
 
Avatar takasobieania
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 672
GG do takasobieania
Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

a ja sie złościłam ze mój ginekolog każe mi co pół roku robić badanie krwi.. Teraz juz grzecznie pójde i nie bede marudziła.
__________________

moje obrazki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=117813
takasobieania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 15:04   #55
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

muszę uświadomić moją mamę-ona łyka pigułki i pali!

ps.martiene-życzę dużo,dużo zdrowia!
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 16:20   #56
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

straszne jest to co przeczytalam. Ja na szczescie nie biore tabletek, mimo iz moj byly ginek wciskal je "na chama". Dostalam darmowa probke, ktora teraz wala sie gdzies po szafce. Lekarz powiedzial, ze badania wcale nie sa potrzebne... Powiedzial, ze mam je pobrac miesiac po czym mam przyjsc za miesciac i powiedziec jak sie czuje, jak bedzie ok to przepisze. Po miesiacu poszlam do niej ale w innej sprawie (robila mi badania, ale cytologie). Myslalam, ze zapomni, a tu ni z gruszki ni z pietruszki pyta sie to jak te tabletki. Ja, ze nie bralam. Ona z wielkim oburzeniem: jak to?! JA, ze wlasnie miesiac czekam na okres, ktory mis ei juz sporo spoznial a poza tym tak jak juz wczesniej pani doktor mowilam nie mam zamiaru ich brac. To ona do mnie to w takim razie co ja chce od niej na nieregularne cykle. JA, ze przeciez sa leki ziolowe albohomeopatyczne. A ona, ze po takie rzeczy to zebym do apteki poszla, bo ona sie nie zna. I w ten sposob widziala mnie ta kobieta po raz ostatni!

Jakis tydzien temu ogladalam program, jak 32 letnia kobieta osierocila kilkoro swoich malutkich jeszcze dzieci i pozostawila kochajacego meza. Zeszla z tego swiata nagle. Jednego dnia byla zdrowa, pelna zycia a nastepnego dnia juz nie wstala z lozka. Lekarze nie wiedzieli jaka jest przyczyna smierci. Zrobili wszelkie badania i nic. W koncu cialo kobiety znalazly sie na stole sekcyjnym u dobrego anatomopatologa. Ten po dokladnych ogledzinach zwlok zauwazyl, ze kobieta zmarla przez zatorowosc naczyn! Problem w tym, ze tak jak udary mozgu tak i ta zatorowosc dotyczy w duzym stopniu tylko starszych osob. Ta kobieta byla w pelni zdrowa! Wiec dlaczego zmarla? Okazalo sie, ze przyczyna staly sie wlasnie tabletki anty! Nie brala ich dlugo bo chyba 3 miechy. Jednak nie wiedziala, ze cierpi na zakrzepice, a chorzy z ta choroba nie moga zarzywac hormonalnej antykoncepcji!

Dlatego tak jak autorka tego watku apeluje do wszystkich dziewczyn bioracych tabsy: ROBCIE BADANIA! Wasze zycie zalezy tylko i wylacznie od was samych!
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 12:27   #57
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

może tak z innej beczki ... ale
od maja chcę zacząć brać tabletki ( dopiero od maja bo jestem wlasnie po zabiegu wymrazania nadżerki i zaczne brac jak wszystko sie zagoi )
rozmawiałam na ten temat z moim chłopakiem i doszlismy do wniosku ze jesli bede źle sie czuła on mi nie pozwoli brać dalej , w sumie sama wyszłam z ta inicjatywą brania tabl. , bo mam bardzo niregularny cykl , długie i bolesne miesiączki , w mojej rodzinie nie wystepował rak piersi ani zadne takie poważne schorzenia.
Ciesze jsie ze jest taki wątek , dzieki , któremu bede bardziej ostrozna , póki co pytałam mojego lekarza czy przed rozpoczeciem brania bede musiala robic badanie hormonalne , ale on powiedział , że nie ..
I tu pojawia sie moje pytanie (ktore wyzej tez już widziałam) czy to "badanie wątrobowe" (jeśli źle sie wyraziłam proszę mnie poprawić ) mozna zrobic u lekarza ogólnego ? Jakie są koszta takich badań ?
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 12:31   #58
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

No i Martiene bardzo Ci dziekuje za ten wątek i za to ze sie z nami podzieliłaś tym co przezyłaś
Życzę szybciutkiego powrotu do zdrowia
Ode mnie też kwiatuszki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kwiatek3.jpg (8,6 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kwiatek2.jpg (18,4 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kwiatek.jpg (17,9 KB, 0 załadowań)
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 12:44   #59
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

Martiene- a jestes pewna, ze to tabletki? Moja siostra ma takie same objawy raz na jakis czas, do tego traci wzrok... bierze odjakiegos czasu minulet, ale wczesniej nie brala nic i miala to samo. Na pogotowiu powiedzieli, ze to bardzo, bardzo silna nerwica...
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 13:09   #60
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: dzielę się z Wami ważnym ostrzeżeniem - pigułki a udar mózgu

Cytat:
Napisane przez Impersona
Martiene- a jestes pewna, ze to tabletki? Moja siostra ma takie same objawy raz na jakis czas, do tego traci wzrok... bierze odjakiegos czasu minulet, ale wczesniej nie brala nic i miala to samo. Na pogotowiu powiedzieli, ze to bardzo, bardzo silna nerwica...

Jak tak nieśmiało chce wspomnieć o dacie założenia wątku
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:29.