Aparaty ortodontyczne cz. XIV - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-12-07, 18:50   #2791
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że ze zmianą ceny już nic nie zrobisz, chyba że podpisałaś jakąś umowę.

U mnie cena wizyty (kontroli) jest taka sama przy 1 jak i przy 2 łukach, jedynie mogę płacić więcej jeśli będą wymieniane łuki. No ale cena zawsze może się zmienić i może się okazać że będzie uzależniona od ilości łuków
u mnie właśnie nic nie mówiła, że jak w przyszłości będą zmieniane łuki u mnie to będzie wyższa cena. Z tego co pamiętam to powiedziała każda wizyta 150zł, ale mam czas jeszcze się jej podpytać.

Ale u Motylek Truskawkowy cena jest kosmiczna. To cała impreza z aparatem to wyjdzie ją sporo i to bardzo. Bo co najmniej za 3-4 m-ce może założyć już górę i tak praktycznie co miesiąc płacić 270 zł to skąd tyle kasy brać.
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-07, 18:57   #2792
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

no cena kosmos

natalka możliwe że masz taki koszt wizyty że już wszystko jest w to wliczone myślę, że inaczej by Ci powiedziała że wizyty będą droższe przy 2 łukach albo wymianie łuku
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-07, 19:00   #2793
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
no cena kosmos

natalka możliwe że masz taki koszt wizyty że już wszystko jest w to wliczone myślę, że inaczej by Ci powiedziała że wizyty będą droższe przy 2 łukach albo wymianie łuku
No może i tak, albo po prostu nie usłyszałam ;-))
z czasem się dopytam i będę wiedziała
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-07, 19:22   #2794
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

ja wszędzie się doszukuję ukrytych kosztów ale do tej pory jest wręcz idealnie zobaczymy co będzie dalej w czasie trwania leczenia
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-07, 19:37   #2795
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Motylek Truskawkowy strasznie drogo te wizyty
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-07, 19:37   #2796
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez meanwhile Pokaż wiadomość
Dziewczyny ale straszycie tym zamykaniem dziur po zębach.. ja tez je mam, pod aparat wyrwalam wszystkie cztery czworki. Pierwsza ciachnelam pod koniec lipca, druga na poczatku sierpnia, a w połowie sierpnia mialam juz łuk na górze. Jak wyrywalam te czworki to cos slyszalam ze raz dwa nie będzie sladu, później ze moze ze 2-3 miesiace na to trzeba a teraz ze pol roku albo wiecej.. na ten moment od założenia aparatu mijaja 4 miesiace a szpary dalej jak były duze, tak sa tylko jedna sie w miare schodzi. Co prawda zadnej z powyższych informacji o czasie zamykania nie udzielil mi orto, tylko chirurg szczekowy i doświadczeni znajomi aaaale.. orto za to twierdzi tylko uparcie ze sie zejdzie wszystko, ale zadnego przedzialu czasowego nie podaje. Cwaniak
Po tym co tutaj piszecie juz zaczynam sie bardziej bac i o swoje szpary ehhh oby to sie ladnie i szybko zeszlo, tego Wam i sobie zycze!
Ja aby zamknąc wieksza przerwe po rozszerzaniu dolnej szczęki,miałam wkręcony w kosc zęba na jakiś czas mikroimplant (mikrośrubę).
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-07, 19:57   #2797
Motylek Truskawkowy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 472
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez hihihi Pokaż wiadomość
Motylek Truskawkowy strasznie drogo te wizyty
A ja myślałam, że to normalne ceny, pytałam kolegi, który też ma aparat i on płaci 250zł za wizytę z 2 łukami, w innym gabinecie do którego przymierzałam się cena za wizytę z 2 łukami to 220zł, więc już sama nie wiem...
A mogę wiedzieć w jakim mieście macie Orto? Może to w Warszawie tak drogo po prostu...?
__________________
zonk!
Motylek Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-07, 20:16   #2798
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Ja aby zamknąc wieksza przerwe po rozszerzaniu dolnej szczęki,miałam wkręcony w kosc zęba na jakiś czas mikroimplant (mikrośrubę).
też miałam implant
Cytat:
Napisane przez Motylek Truskawkowy Pokaż wiadomość
A ja myślałam, że to normalne ceny, pytałam kolegi, który też ma aparat i on płaci 250zł za wizytę z 2 łukami, w innym gabinecie do którego przymierzałam się cena za wizytę z 2 łukami to 220zł, więc już sama nie wiem...
A mogę wiedzieć w jakim mieście macie Orto? Może to w Warszawie tak drogo po prostu...?
ja Białystok, płaciłam z dwoma łukami 150zł.
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-07, 20:50   #2799
Ola8869
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Witajcie, potrzebuje Waszej porady, opinii. W poniedziałek zakładałam aparat ortodontyczny metalowy na dół i na górę. Nie mam jakiejś poważnej wady dlatego zalecono mi najtańszy z możliwych aparatów i na okres max 1,5r choć ortodontka twierdzi, że po roku będzie już prościutko. Dzisiaj zauważyłam, że moja dolna prawa trójka się wykrzywiła, ewidentnie widzę różnice tym bardziej, że nie miałam poważnej wady tylko naprawde delikatne stłoczenie na dole i po prostu chce mi się płakać jak patrzą na tą trójkę. Czuję ewidentny nacisk na nią bardziej niż na inne zęby i widzę, że się wykrzywia tak jakby do dołu i kieruje się ku dwójce... Co robić, czy to możliwe, czy może mi się wydaje, a może to normalne? Błagam o odpowiedz, bo chce mi się płakać.. tyle pieniędzy za aparat a on zamiast prostować, będzie mi krzywić zeby.. załamie się chyba
Ola8869 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-07, 20:59   #2800
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Ola8869 Pokaż wiadomość
Witajcie, potrzebuje Waszej porady, opinii. W poniedziałek zakładałam aparat ortodontyczny metalowy na dół i na górę. Nie mam jakiejś poważnej wady dlatego zalecono mi najtańszy z możliwych aparatów i na okres max 1,5r choć ortodontka twierdzi, że po roku będzie już prościutko. Dzisiaj zauważyłam, że moja dolna prawa trójka się wykrzywiła, ewidentnie widzę różnice tym bardziej, że nie miałam poważnej wady tylko naprawde delikatne stłoczenie na dole i po prostu chce mi się płakać jak patrzą na tą trójkę. Czuję ewidentny nacisk na nią bardziej niż na inne zęby i widzę, że się wykrzywia tak jakby do dołu i kieruje się ku dwójce... Co robić, czy to możliwe, czy może mi się wydaje, a może to normalne? Błagam o odpowiedz, bo chce mi się płakać.. tyle pieniędzy za aparat a on zamiast prostować, będzie mi krzywić zeby.. załamie się chyba
Nie przejmuj sie. Kiedys ktoras z dziewczyn w tym watku napisala cos co mnie bardzo na duchu podnioslo. Nasze szczeki to teraz plac budowy orto jest kierownikiem i sa momenty ze wydaje sie byc gorzej, ale to wszystko ma swoj cel.
Jesli bardzo sie martwisz ta 3 to zadzwon i powiedz jak to wyglada, albo wpadnij na 'awaryjna' wizyte, zeby rzucila na to okiem.

Sent from my ASUS Transformer Pad TF300TL using Wizaz Forum mobile app
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-08, 09:42   #2801
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
Nie przejmuj sie. Kiedys ktoras z dziewczyn w tym watku napisala cos co mnie bardzo na duchu podnioslo. Nasze szczeki to teraz plac budowy orto jest kierownikiem i sa momenty ze wydaje sie byc gorzej, ale to wszystko ma swoj cel.
Jesli bardzo sie martwisz ta 3 to zadzwon i powiedz jak to wyglada, albo wpadnij na 'awaryjna' wizyte, zeby rzucila na to okiem.

Sent from my ASUS Transformer Pad TF300TL using Wizaz Forum mobile app
Dokładnie, świetna metafora!
Pamiętam jak na początku płakałam, bo orto zanim mi założyła stały aparat, to kazała mi nosić ruchomy, który mi porobił takie szpary między zębami jak u tej buźki -> A później wszystko pięknie się zsunęło. Trzeba być niestety cierpliwym i czasem przeczekać te gorsze momenty.



Odnośnie do cen: za wizytę z dwoma łukami płaciłam 100/130 we Wrocławiu.
Ktoś pytał tu o poleconego orto z tego miasta, ale ja nie bardzo chcę moją orto polecać, bo jest milczącym typem lekarza, nie informuje o tym co robi, co ma w planach, trudno z niej wyciągnąć informacje, jako stomatolog też się niezbyt sprawdziła. Natomiast pod względem efektów leczenia ortodontycznego jestem bardzo zadowolona, jak również chwalę ją za to, że stara się nie wyrywać pacjentom zębów Jestem też pod wrażeniem jak zmieniła szczękę mojej siostry, u której wada była poważna. Więc jak ktoś chce namiary, to mogę podać na priv, ale lepiej proszę przemyśleć czy Wam odpowiada nieinformujący o niczym lekarz
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-08, 11:05   #2802
oriane
Rozeznanie
 
Avatar oriane
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 819
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Mam pytanie do osób, które wyrywały zęby, zwłaszcza ósemki po jakim czasie ustąpił wam szczękościsk?

Opuchlizna mi zeszła prawie, lekki siniak żółtawy na żuchwie, ketonal coraz rzadziej łykam, ale denerwuje mnie to, że nie mogę normalnie otwierać paszczy
oriane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-08, 11:10   #2803
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez oriane Pokaż wiadomość
Mam pytanie do osób, które wyrywały zęby, zwłaszcza ósemki po jakim czasie ustąpił wam szczękościsk?

Opuchlizna mi zeszła prawie, lekki siniak żółtawy na żuchwie, ketonal coraz rzadziej łykam, ale denerwuje mnie to, że nie mogę normalnie otwierać paszczy
Przez kilka dni to u mnie trwało. Po tygodniu już normalnie otwierałam buzię.
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-08, 11:19   #2804
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

ja tam szczególnego szczękościsku nie miałam. Najdłużej to siniak mi się utrzymywał i zmieniał barwy wciąż
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-08, 16:14   #2805
szafirowa_dama
Raczkowanie
 
Avatar szafirowa_dama
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 492
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Motylek Truskawkowy Pokaż wiadomość
Dołączam do grona Aparatek . 25.10.2013 miałam założony aparat na dolne zęby. Do tego czasu wyleczyłam wszystkie zęby, musiałam usunąć cztery szóstki i parę dni przed założeniem aparatu byłam na piaskowaniu zębów. Aparat zwykły metalowy, w styczniu mam mieć zakładany na górne zęby. Koszt aparatu- 1700zł, koszt wizyty przy jednym aparacie 150zł (170zł), koszt wizyty przy dwóch aparatach 250zł (270ł). Dziewczyny poradźcie, przy wizycie pierwszej w lipcu (zrobienie wycisków) Orto poinformowała mnie o cenach za wizytę 150zł i 250zł, a potem przy zakładaniu apratu w październiku, powiedziała że to podrożało i będzie 170zł i 270zł, czy ja mogę się od tego odwołać? Dodam, że pierwsza wizyta po założeniu aparatu, czyli pierwsza zmiana gumek będzie w przyszły piątek, tj. 13.12.2013r., więc jeszcze nie płaciłam ani tej wyższej ani tej niższej kwoty. Czy ja w ogóle mogę coś z tym zrobić? Jestem w głupiej sytuacji, bo chcę mieć dobry kontakt ze swoją Orto, ale z drugiej strony czy można tak po prostu w trakcie leczenia zmieniać sobie ceny? Orto, do której chodzę nie ma swojego prywatnego gabinetu, pracuje w klinice. Pytałam ją wcześniej o możliwość zapłaty za drugi aparat w ratach, ale powiedziała, że to nie ona decyduje, tylko pani dyrektor i do niej powinnam udać się w tej sprawie, czyli w sprawie opłaty za wizyty też powinnam iść do niej? Na dowód, że podano mi niższe ceny mam kartkę pisaną przez moją Orto, na której jest m.in. napisane co powinnam zrobić przed założeniem aparatu.
Druga sprawa jaką chciałabym się dowiedzieć to jak wyglądały Wasze plany leczenia? Jak zostały Wam przedstawione? Omówione ustnie, czy dostałyście coś na kartce? U mnie to wyglądało tak: na pierwszej wizycie (po zrobieniu wycisków) Orto powiedziała, że jestem na granicy operacji szczękowej (moje zęby ścierają się, górne stykają się z dolnymi w jednej płaszczyźnie), ale czy operacja będzie konieczna czy nie zdecydujemy w trakcie leczenia zależnie od tego, jak bardzo moje zęby będzie dało się przesunąć. Jeśli będzie operacja to leczenie potrwa ok. 1,5 roku, jeśli bez operacji to ok. 2,5 roku, poza tym po zdjęciu aparatu będzie konieczny retainer na dolne i górne zęby. I to wszystko czego się dowiedziałam, nic poza tym. Proszę napiszcie jak to u Was wyglądało...
U mnie wizyta z jednym łukiem kosztuje 100 zł, a z dwoma 140 zł. Jestem przerażona Twoimi cenami. I to leczę się w jednym z największych miast w Polsce w znanej w tym mieście klinice. Czyli Ty jak założysz już drugi łuk, w ciągu czterech wizyt (załóżmy, że to będą cztery miesiąc) za same wizyty zapłacisz 1000 zł. Dla mnie to nie do pomyślenia takie ceny.
I to jeszcze ta podwyżka! O zgrozo!

Z jakiego jesteś miasta?

---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Aj wybacz. Doczytałam, że jesteś chyba z Warszawy. Ja leczę się w Krakowie.[COLOR="Silver"]
szafirowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-08, 18:01   #2806
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Ja w Gdańsku płacę 60 zł za zwykłą wizytę czyli kontrola i ligatury (2 łuki), 120 za wizytę ze zmianami łuków, 240 jeśli będzie robione wszystko naraz i jeszcze przemieszczanie zamków (orto powiedziała że może 2-3 wizyty przez całe leczenie będą takie drogie).

Co do zmiany cen to akurat normalne, gabinet ma prawo zmienić ceny ale powinni cię o tym poinformować przed założeniem aparatu, a nie po fakcie na zasadzie "a tak w sumie to jeszcze ceny się zmieniły"
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-08, 18:11   #2807
iwoneczka212
Raczkowanie
 
Avatar iwoneczka212
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 86
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Motylek Truskawkowy Pokaż wiadomość
A ja myślałam, że to normalne ceny, pytałam kolegi, który też ma aparat i on płaci 250zł za wizytę z 2 łukami, w innym gabinecie do którego przymierzałam się cena za wizytę z 2 łukami to 220zł, więc już sama nie wiem...
A mogę wiedzieć w jakim mieście macie Orto? Może to w Warszawie tak drogo po prostu...?
Yyy, ja byłam pewna że wszędzie jest tak że jak z jednym łukiem to wizyta jest tańsza (u mnie 150 zł, a przy obu 200 zł) po za tym jak patrzyłam na wielu, wielu stronach gabinetów to tak właśnie były przedstawione ceny więc trochę nie rozumiem zdziwienia po za tym, ceny jak na ortodoncje w Polsce ( a na pewno w większych miastach) to dosyć standardowe... Jak pisałam u mnie odpowiednio przy 1 łuku 15o zł a przy 2 - 200... Czytałam natomiast o jeszcze droższych wizytach

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

U mnie np. zmiana ligatur i łuków - jest w jednej, tej samej cenie...
__________________
APARATKA :
Góra - 17.10.2013 r.
Dół - 06.02.2014
iwoneczka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-08, 18:48   #2808
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez szafirowa_dama Pokaż wiadomość
Ja leczę się w Krakowie.[COLOR="Silver"]
Do jakiego orto chodzisz?

Ja chyba w końcu znalazłam nowego ortodontę, jutro zadzwonię Łuk 1650zł, wizyty 100zł (z dwoma łukami), wymiana łuku 50zł, przyklejenie odklejonego zamka, pierścienia 50-100zł. Więc myślę że ceny są w miarę przystępne.
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-08, 18:51   #2809
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

dlatego się dziwimy bo mamy jedną cenę niezależnie od ilości łuków
też widziałam na stronach internetowych, że ortodonci mają różne ceny w zależności czy jeden czy dwa łuki ale u tych co byłam pytać się o ceny to tylko jeden orto na pięciu miał takie rozróżnienie do tego cena z dwoma łukami nie była taka wysoka, np. jeden łuk to było 120 a dwa 150zł
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-08, 19:18   #2810
iwoneczka212
Raczkowanie
 
Avatar iwoneczka212
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 86
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Ehh, wychodzi na to, że co ortodonta to inne reguły...
A zmieniając troszkę temat, bo już widziałam parę wpisów na ten temat i ostatnio (przy pierwszej wymianie łuku) moja ortodontka spytała się mnie kiedy miałam robione czyszczenie (chodzi chyba o piaskowanie itd., bo zapytałam się jej co mi poradzi na krwawiące dziąsła) że powinno być robione przed założeniem (a o dziwo przed założeniem separacji czy aparatu, nic nie wspomniała na ten temat... ) i chciałam się zapytać czy u Was tak było? Czy przed zakładaniem aparatu miałyście czyszczone zęby?
__________________
APARATKA :
Góra - 17.10.2013 r.
Dół - 06.02.2014
iwoneczka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-08, 19:22   #2811
elduce
Raczkowanie
 
Avatar elduce
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 97
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Odnośnie do cen: za wizytę z dwoma łukami płaciłam 100/130 we Wrocławiu.
ja we Wrocławiu płacę 100 zł - z dwoma łukami (ale jak miałam na początku tylko jeden, to też tyle) - niezależnie od tego czy zmieniane są gumki, łańcuszki, wymieniany łuk, przeklejany zamek czy robiony stripping...
__________________
góra (szafirowa) 14.10.2011-8.01.2014, dół (metalowy) 13.01.2012-15.05.2014
elduce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-08, 19:41   #2812
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez iwoneczka212 Pokaż wiadomość
Ehh, wychodzi na to, że co ortodonta to inne reguły...
A zmieniając troszkę temat, bo już widziałam parę wpisów na ten temat i ostatnio (przy pierwszej wymianie łuku) moja ortodontka spytała się mnie kiedy miałam robione czyszczenie (chodzi chyba o piaskowanie itd., bo zapytałam się jej co mi poradzi na krwawiące dziąsła) że powinno być robione przed założeniem (a o dziwo przed założeniem separacji czy aparatu, nic nie wspomniała na ten temat... ) i chciałam się zapytać czy u Was tak było? Czy przed zakładaniem aparatu miałyście czyszczone zęby?
mi orto pooglądała zęby przed założeniem i powiedziała że teraz nie muszę mieć piaskowania ale że prawdopodobnie w czasie leczenia będę musiała mieć
ogólnie to powinna Ci to powiedziec przed założeniem aparatu a nie teraz...
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-08, 20:14   #2813
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Co do kosztów samoligaturka, to ja płacę 130 za wymianę łuku na grubszy, a jak nie wymienia to 70 za kontrolę. Wizyty mam co 8 tygodni i nigdy nie płaciłam więcej niż te 130 zł.

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

Aparat mam już rok i ceny w tym czasie się nie zwiększyły
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-09, 06:14   #2814
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Dziewczyny dziękuję bardzo za odpowiedzi. Niestety nie mam możliwości dodania zdjęcia, ale uwierzcie mi, że szpara jest taka jaka była na początku jutro mam wizytę także poruszę ten temat. Chociaż zapewne pani dr będzie wciskać mi to co wcześniej, czyli że wszystko idzie swoim tempem i że ząb się przesunął o połowę
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-09, 08:28   #2815
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez KawaMarcepanowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny dziękuję bardzo za odpowiedzi. Niestety nie mam możliwości dodania zdjęcia, ale uwierzcie mi, że szpara jest taka jaka była na początku jutro mam wizytę także poruszę ten temat. Chociaż zapewne pani dr będzie wciskać mi to co wcześniej, czyli że wszystko idzie swoim tempem i że ząb się przesunął o połowę
a robisz sobie zdjęcia? mnie orto ostrzegała, że czasami się tak zdarza że zęby są bardzo uparte i bardzo powoli się przesuwają i może okazać się że będę mieć już prościutkie ząbki ale szpare z tyłu i jej zamknięcie może trwać wieki, wtedy ona zada mi kluczowe pytanie: ściągamy aparat czy walczymy dalej
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-09, 09:07   #2816
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Nie robię, ale widzę że tam nic się nie przesuwa.. tym bardziej,że moim zdaniem wyrywanie tego zęba było nieporzebne, bo nie mam tych zębów stłoczonych, ale mądry Polak po szkodzie
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-09, 11:48   #2817
Cocktailraspberry
Zakorzenienie
 
Avatar Cocktailraspberry
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 320
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Dziewczyny ja ogólnie jestem załamana postępowaniem leczenia. Przede wszystkim chciałam aparat żeby się pozbyć wystających górnych trójek a tu jedna wystaje jak dla mnie. Jak sie uśmiechne to widać że jedn jest schowana bardziej w dziąśle a druga wystaje. Drugi problem to dół na ostatniej wizycie orto mi piłowała boki zębów, bo niby nie mają miejsca i sie cisną przy czym po prawej stronie mam szpare jak sie zapytałam co z nią robimy to orto stwierdziła, że zęby równo zachodzą że jak zacznie ciągnąć zęby w tą strone to może sie zrobić z drugiej (przypominam że jedynki i dwójki piłowała bo nie ma miejsca a przecież jest szpara) następna rzecz to asymetria góry z dołem wg orto ważne że góra jest ok, przed założeniem miałam asymetryczną linię. Wrzucam zdjęcia. Góre mam 1,5 roku dół rok Aaa przewidywany czas noszenia na początku to rok góra półtorej ;/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ap.jpg (52,6 KB, 154 załadowań)
Cocktailraspberry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-09, 11:57   #2818
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

W sumie przed założeniem aparatu miałaś cudowne zęby wręcz, więc na dobrą sprawę z taką małą wadą widoczną niemalże tylko dla Ciebie i ortodontów, to Ty już powinnaś aparat ściągać...
Asymetrię natomiast zauważyłam, nie nosisz żadnych wyciągów?
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-09, 12:03   #2819
Cocktailraspberry
Zakorzenienie
 
Avatar Cocktailraspberry
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 320
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
W sumie przed założeniem aparatu miałaś cudowne zęby wręcz, więc na dobrą sprawę z taką małą wadą widoczną niemalże tylko dla Ciebie i ortodontów, to Ty już powinnaś aparat ściągać...
Asymetrię natomiast zauważyłam, nie nosisz żadnych wyciągów?
Gdybym sie nie upomniała to orto by nie pomyślała, że ,,czas'' się kończy ja zapytałam co z górą robimy a ona ale że co, pytam kiedy sciągamy to w styczniu wymieni mi na ostatnie druty i ok. marca wyciski weźmie czyli 2 lata prawie ;/ Na górze tylko te trójki wystające a reszta zębów cofnięta wg orto gorszy miałam dół, bo jedynki i dwójki nachodziły troche na siebie.
Właśnie ja nie nosze żadnych wyciągów
Cocktailraspberry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-09, 14:03   #2820
oriane
Rozeznanie
 
Avatar oriane
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 819
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Ja mam za wizytę kontrolną 100zł, a z wymianą łuku 150zł, mam 2 łuki więc cena ponad 200 to dużo moim zdaniem
oriane jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-04 15:18:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:33.