Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2 - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-18, 09:04   #4771
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Smaritta, a może rozważ krowie mleko, chociaż tymczasowo, póki nie dorwiesz mm z odpowiednim składen
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 15:29   #4772
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość


Smarritajak tam po zmianie mleka?
w sumie to dopiero 2x razy Paulina piła mleko bez soji więc póki co nie wiem;p Okazało się że Humana nie ma żadnych dodatków z soji Więc lepsze to niż pepti bez recepty ( w sensie cenowym)

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
Smaritta, a może rozważ krowie mleko, chociaż tymczasowo, póki nie dorwiesz mm z odpowiednim składen
Na razie krowie jest u nas jako dodatek Wczoraj dostałam potwierdzenie że Humana jest bez soi

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Kropkaa Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,

byłam dziś na wizycie z córką aby lekarz zobaczył jej paluszka i jest lepiej uff,goi się i wygląda lepiej niż 2 dni temu.Jak tylko Lilu zobaczyła że Doktor zakłada rękawiczki od razu był płacz hehe.Za żadne skarby świata nie chciała się położyć na wadze,musiała siedzieć bo od razu wyciągała ręce do mnie aby ją wziąć.

Śmigam jutro na wizytę ale bez USG za to będzie mi towarzyszyć badanie z glukozą
a mi tam smakowała glukoza
dobrze, ze paluszek się dobrze goi

Edytowane przez Smarrita
Czas edycji: 2015-04-18 o 15:30
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 15:29   #4773
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
w sumie to dopiero 2x razy Paulina piła mleko bez soji więc póki co nie wiem;p Okazało się że Humana nie ma żadnych dodatków z soji Więc lepsze to niż pepti bez recepty ( w sensie cenowym)

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------


Na razie krowie jest u nas jako dodatek Wczoraj dostałam potwierdzenie że Humana jest bez soi
O to super ze znalazlas mleko
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 21:15   #4774
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

ale tu cisza. Wszystkie z mężami chyba randkują :P

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

chcecie się pochwalic zdjęciami Waszych mebli kuchennych? Chwalcie się, chwalcie!!! szukam inspiracji dot kolorystyki bo zabieramy si właśnie za to pomieszczenie
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 21:56   #4775
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
ale tu cisza. Wszystkie z mężami chyba randkują :P

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

chcecie się pochwalic zdjęciami Waszych mebli kuchennych? Chwalcie się, chwalcie!!! szukam inspiracji dot kolorystyki bo zabieramy si właśnie za to pomieszczenie
mnie dziś tata opowiadał jak kolega zrobił. Drzwiczki białe, malowane jakąś specjalną farbą, na wysoki połysk. Mówił, że ta farba jak lakier samochodowy wygląda, bardzo droga.

Zazdroszczę remontu kuchni to taka moja pięta achillesowa bo swojej teraz nie mam tylko wspólną z mamą, może w przyszłym roku... zobaczymy
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 22:02   #4776
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
mnie dziś tata opowiadał jak kolega zrobił. Drzwiczki białe, malowane jakąś specjalną farbą, na wysoki połysk. Mówił, że ta farba jak lakier samochodowy wygląda, bardzo droga.

Zazdroszczę remontu kuchni to taka moja pięta achillesowa bo swojej teraz nie mam tylko wspólną z mamą, może w przyszłym roku... zobaczymy
no właśnie ja chcę górę lakierowaną biała lub ecru a dół ciemny z pasem jak góra. Tylko nie wiem jaki ciemny, brąz oklepany chociaż ciepły. kafelki na podłodze muszą by ciemne

A remontu nie ma co zazdrościc, wylewkę trzeba zrobic, kuchnia przeniesiona częściowo na hol, częściowo do pralni a częściowo nadal w kuchni na holu 2 wózki, rowerek trójkołowy, łóżeczko turystyczne rozłożone - niezła graciarnia
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 22:07   #4777
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
no właśnie ja chcę górę lakierowaną biała lub ecru a dół ciemny z pasem jak góra. Tylko nie wiem jaki ciemny, brąz oklepany chociaż ciepły. kafelki na podłodze muszą by ciemne

A remontu nie ma co zazdrościc, wylewkę trzeba zrobic, kuchnia przeniesiona częściowo na hol, częściowo do pralni a częściowo nadal w kuchni na holu 2 wózki, rowerek trójkołowy, łóżeczko turystyczne rozłożone - niezła graciarnia
może grafit? z ecru by pasował. Ja jestem dziwna bo trochę lubię remonty właśnie się wygrzebaliśmy z jednego trwającego prawie pół roku a ja już kombinuję co dalej na szczęście budżet mnie stopuje, no i konieczność szykowania spokojnego lokum dla nowej lokatorki
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-18, 22:12   #4778
agunia4ever
Zadomowienie
 
Avatar agunia4ever
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: ŁDZ
Wiadomości: 1 130
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Hej,
Dopiero znalazłam chwilę. Wróciłam do biura i obecnie muszę piastować 2 stanowiska ze względu na zmiany kadrowe Nie mam na nic czasu. Młody różnie znosi żłobek. Czasem płacze jak go zostawiam Ciężki tydzień.
Życzę zdrówka wszystkim chorowitkom
__________________

Impossible is nothing

I ślubuję Ci... Szczęśliwa żona od 9.11.2013r.



I kocham Cię ponad wszystko... Szczęśliwa mama od 06.04.2014r.

Sławcio
agunia4ever jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 22:12   #4779
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Ja tam wynajmuje to mnie remonty nie dotycza
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 22:17   #4780
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
może grafit? z ecru by pasował. Ja jestem dziwna bo trochę lubię remonty właśnie się wygrzebaliśmy z jednego trwającego prawie pół roku a ja już kombinuję co dalej na szczęście budżet mnie stopuje, no i konieczność szykowania spokojnego lokum dla nowej lokatorki
grafit z tym białym pasem fajnie by wyglądał, tylko nie wiem czy nie za zimno. A co remontowaliście tak długo:d pochwal się fotami ja też lubię remonty/ zmiany chociaż mam problem z wizualizacją, pomysłami, dodatkami itd, ale za to Tż nie ma z tym problemu i z różnymi pomysłami. On chyba pod tym względem ma jakiś pierwiastek kobiecy (chyba po swojej mamie) który mi brakuje my jak byłam w ciąży remontowaliśmy salon, kiedyś był w planach ale ostateczna decyzja została podjęta jak zauważyłam i zakochałam się w .....lampie, spontanicznie od razu kupiło się lampę i meble do pokoju . a potem martwiliśmy się co dalej

Edytowane przez Smarrita
Czas edycji: 2015-04-18 o 22:20
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 22:19   #4781
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Smarrita Ja mam ciemno brązowe meble góra i dół to nie wiem czy chcesz zdjęcie?

Agunia fajnie ze się odezwalas. Trzymaj się w pracy! i oby rozstania żłobkowe były bez płaczu

Wysłane za pomocą aplikacji mobilnej
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-18, 22:23   #4782
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez agunia4ever Pokaż wiadomość
Hej,
Dopiero znalazłam chwilę. Wróciłam do biura i obecnie muszę piastować 2 stanowiska ze względu na zmiany kadrowe Nie mam na nic czasu. Młody różnie znosi żłobek. Czasem płacze jak go zostawiam Ciężki tydzień.
Życzę zdrówka wszystkim chorowitkom
nie ma to jak robic za 2 osoby a wypłata pewno bez zmian ;/ Oby syn dał grzecznym zachowaniem odpocząc w weekend

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Smarrita Ja mam ciemno brązowe meble góra i dół to nie wiem czy chcesz zdjęcie?
pewno że chcę!
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 22:36   #4783
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
nie ma to jak robic za 2 osoby a wypłata pewno bez zmian ;/ Oby syn dał grzecznym zachowaniem odpocząc w weekend


pewno że chcę!
Jutro wrzucę jak ogarne bałagan

Wysłane za pomocą aplikacji mobilnej
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 22:48   #4784
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Jutro wrzucę jak ogarne bałagan

Wysłane za pomocą aplikacji mobilnej
oj tam, nikt na bałagan nie będzie patrzec

---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:47 ----------

późno już, dobrej nocki życzę
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 03:41   #4785
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Muszę powiedzieć że glukoza mi smakowała A to dlatego bo mogłam wybrać między smakiem kiwi-truskawka a pomarańczowym hehe i było bardziej płynne niż w Polsce ale też mi smakowało

Poczekamy na wyniki.

Jutro przyjeżdża dawny kolega męża z uniwersytetu i będę zajęta aby coś przygotować jeść.Dowiedziałam się dziś że będzie i myślałam że zakatrupie męża za to że mnie wcześniej nie uprzedził.Oj będzie mi jutro pomagał,będzie

Dobranoc
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 06:56   #4786
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Ja mam kuchnie z litego drewna dębowego w kolorze ciemny orzech z jaśniejszy, tez dębowym, blatem.
Podałabym stronkę wykonawcy, ale pewnie mi wytną, wiec jakby co, to na priv.
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 07:36   #4787
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
grafit z tym białym pasem fajnie by wyglądał, tylko nie wiem czy nie za zimno. A co remontowaliście tak długo:d pochwal się fotami ja też lubię remonty/ zmiany chociaż mam problem z wizualizacją, pomysłami, dodatkami itd, ale za to Tż nie ma z tym problemu i z różnymi pomysłami. On chyba pod tym względem ma jakiś pierwiastek kobiecy (chyba po swojej mamie) który mi brakuje my jak byłam w ciąży remontowaliśmy salon, kiedyś był w planach ale ostateczna decyzja została podjęta jak zauważyłam i zakochałam się w .....lampie, spontanicznie od razu kupiło się lampę i meble do pokoju . a potem martwiliśmy się co dalej
Robiliśmy sobie piętro, narazie pokój dziecięcy i sypialnię z garderobą i klatkę schodową, ta ostatnia pochłonęła najwięcej czasu i pracy.
Właśnie w sypialni sobie zrobiliśmy ściany w kolorze brudnej bieli, lekko w ecru i do tego pas ciemny grafitowy odcień i do tego zaplanowałam dla ocieplenia żółte dodatki (wnękę okna mamy zrobioną na żółto, na tym pasie planuję żółte 3 ramki duże na zdjęcia i tyle z dodatków, możliwe, że na innej scianie przykleje jeszcze jakiś napis z literek ze sklejki pomalowanych na żółto, ale jeszcze wszystko w sferze planowania). A dlugo zeszło bo chcieliśmy jak najwięcej sami zrobić a mieliśmy stan surowy, ale ze względu na mój stan niewiele mogłam pomóc a uwielbiam gipsować, malować itp. Jak będziemy dorabiać inne pomieszczenia to się wyżyję


Jeszcze do takiego grafitu z ecru fajnie pasują czerwone dodatki, mieliśmy przez jakiś czas synka łóżeczko w sypialni a właśnie na czerwono przemalowaliśmy je, no i super się komponowało
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka

Edytowane przez natetitka
Czas edycji: 2015-04-19 o 09:48
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 10:46   #4788
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cześć dziewczyny!

Agunia- współczuję, że szefostwo zasypuje Cię nadprogramowymi zadaniami, zwłaszcza w okresie, gdy i tak musi Ci być ciężko.
Mam nadzieję, że Sławcio szybko przyzwyczai się do żłobka

Margo- jak się czuje Ewa?
Zdrówka dla niej

W ogóle zdrówka dla wszystkich chorowitków raz jeszcze

Smaritta- wrzucam zdjęcia kuchni z mojego folderu "Kuchnia- inspiracje"
Jak dobrze pójdzie za rok my będziemy urządzać swoją.

U nas średnio.
W piątek Emilka czuła się już całkiem nieźle, ale w nocy wymioty i biegunka wróciły. Wymiotuje nawet samą wodą. Jest coraz bardziej osłabiona, a ja coraz bardziej się martwię. Mam nadzieję, że ją to świństwo przestanie męczyć jak najszybciej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjecia_kuchni_1178961.jpg (61,5 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10996668_956251011052832_1963612763024414587_n.jpg (62,0 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5043c5dc951fb.jpg (55,3 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ac0e0069792daaded8fa3a8060e214b9.jpg (106,8 KB, 17 załadowań)
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 11:18   #4789
karalalalajna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Tajemniczy Dolny Śląsk
Wiadomości: 71
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi w sprawie adaptacji dzieci w żłobkach. W poniedziałek i wtorek Oliwier pójdzie tylko na godzinkę, żeby się zaadaptować, a w środę już chyba na dłużej. Ech. Strasznie się denerwuję...

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość

chcecie się pochwalic zdjęciami Waszych mebli kuchennych? Chwalcie się, chwalcie!!! szukam inspiracji dot kolorystyki bo zabieramy si właśnie za to pomieszczenie
My mamy fronty mebli biały połysk, a blat i obramówki ciemnobrązowe, a "dodatki" są albo srebrne (np. rączki do szafek, sprzęt agd) albo w kolorze soczystej zieleni (np. ściany). W tej chwili mam taki bałagan w kuchni, ze na pewno nie zrobię zdjęcia, a zajmuję się na razie Wizażem zamiast ogarnianiem bałaganu ale jak będzie względny porządek to podeślę fotki.

Jaka ładna pogoda się zrobiła! Jak tylko Oli wstanie, jemy i idziemy na spacer

Pozdrawiam cieplutko!
karalalalajna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-19, 17:51   #4790
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez karalalalajna Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi w sprawie adaptacji dzieci w żłobkach. W poniedziałek i wtorek Oliwier pójdzie tylko na godzinkę, żeby się zaadaptować, a w środę już chyba na dłużej. Ech. Strasznie się denerwuję...



My mamy fronty mebli biały połysk, a blat i obramówki ciemnobrązowe, a "dodatki" są albo srebrne (np. rączki do szafek, sprzęt agd) albo w kolorze soczystej zieleni (np. ściany). W tej chwili mam taki bałagan w kuchni, ze na pewno nie zrobię zdjęcia, a zajmuję się na razie Wizażem zamiast ogarnianiem bałaganu ale jak będzie względny porządek to podeślę fotki.

Jaka ładna pogoda się zrobiła! Jak tylko Oli wstanie, jemy i idziemy na spacer

Pozdrawiam cieplutko!
ooo tak, biały+ciemnobrazowy albo czarny+srebrne dodatki wygląda bardzo elegancko.


Moje szalone dziecko zrezygnowało dziś z drugiej drzemki i padło jakieś pół godziny temu zaraz po położeniu do łóżeczka. Zdążył zmoczyć pieluszkę, więc zaczęłam ją zmieniać, nawet się nie obudził jak nim szarpałam
A czy wasze dzieci wolała dziadków? Mój woła "dziadzia", nie spodziewałam się, że taka dwugłoska będzie wymawialna dla niego, "tata" mówi bardzo rzadko. Właściwie woła "mama" i na mnie i na tż :p
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 20:00   #4791
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Limonko - oby wirus dał już spokój Emilce!


Ewa nadal gorączkuje jutro idziemy do kontroli.


Przemo mówi "dziadzia" i "dzidzi". Nawija cały czas jak mały kosmita.
Wieczorem sadzałam go na przewijaku, a on się jakoś odwinął i celowo odepchnął, kładąc na plecy. Przywalił tyłem głowy w deskę przewijaka (mamy komodę) tak mocno, że aż na dole zadudniło. Małz przybiegł do góry, płacz był okropny, zaniósł się nawet. Zastanawiam się, jak mam obserwować czy nie ma wstrząsu mózgu, skoro poszedł spać...
Macie jakieś doświadczenie w temacie takich urazów?
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 20:47   #4792
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
Ja mam kuchnie z litego drewna dębowego w kolorze ciemny orzech z jaśniejszy, tez dębowym, blatem.
Podałabym stronkę wykonawcy, ale pewnie mi wytną, wiec jakby co, to na priv.
chętnie zobaczę, ale kuchnia drewniana nie na moje progi finansowe

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
Robiliśmy sobie piętro, narazie pokój dziecięcy i sypialnię z garderobą i klatkę schodową, ta ostatnia pochłonęła najwięcej czasu i pracy.
Właśnie w sypialni sobie zrobiliśmy ściany w kolorze brudnej bieli, lekko w ecru i do tego pas ciemny grafitowy odcień i do tego zaplanowałam dla ocieplenia żółte dodatki (wnękę okna mamy zrobioną na żółto, na tym pasie planuję żółte 3 ramki duże na zdjęcia i tyle z dodatków, możliwe, że na innej scianie przykleje jeszcze jakiś napis z literek ze sklejki pomalowanych na żółto, ale jeszcze wszystko w sferze planowania). A dlugo zeszło bo chcieliśmy jak najwięcej sami zrobić a mieliśmy stan surowy, ale ze względu na mój stan niewiele mogłam pomóc a uwielbiam gipsować, malować itp. Jak będziemy dorabiać inne pomieszczenia to się wyżyję


Jeszcze do takiego grafitu z ecru fajnie pasują czerwone dodatki, mieliśmy przez jakiś czas synka łóżeczko w sypialni a właśnie na czerwono przemalowaliśmy je, no i super się komponowało
chętnie też zdjęcia pooglądam

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość



Smaritta- wrzucam zdjęcia kuchni z mojego folderu "Kuchnia- inspiracje"
Jak dobrze pójdzie za rok my będziemy urządzać swoją.

U nas średnio.
W piątek Emilka czuła się już całkiem nieźle, ale w nocy wymioty i biegunka wróciły. Wymiotuje nawet samą wodą. Jest coraz bardziej osłabiona, a ja coraz bardziej się martwię. Mam nadzieję, że ją to świństwo przestanie męczyć jak najszybciej.
kuchnia stylowa, ale wolę nowoczesne.
Dużo zdrówka dla Emilki.

Cytat:
Napisane przez karalalalajna Pokaż wiadomość
My mamy fronty mebli biały połysk, a blat i obramówki ciemnobrązowe, a "dodatki" są albo srebrne (np. rączki do szafek, sprzęt agd) albo w kolorze soczystej zieleni (np. ściany). W tej chwili mam taki bałagan w kuchni, ze na pewno nie zrobię zdjęcia, a zajmuję się na razie Wizażem zamiast ogarnianiem bałaganu ale jak będzie względny porządek to podeślę fotki.

Jaka ładna pogoda się zrobiła! Jak tylko Oli wstanie, jemy i idziemy na spacer

Pozdrawiam cieplutko!
pokaż pokaż



dziś się zakochałam. Chce tą!!! tylko w opcji góra biała, dół szary. Bez tych dużych szaf. Co myślicie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kuchnia cudo.jpg (52,4 KB, 52 załadowań)
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 20:50   #4793
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

początkowo chcieliśmy taką. Ale za taką cenę którą chcą to aż tak mi się nie podoba
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kuchnia wersja pierwsza.jpg (57,8 KB, 38 załadowań)
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 20:56   #4794
tygrysek83
Zadomowienie
 
Avatar tygrysek83
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 815
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

W temacie bucików
http://znaczkijakrobaczki.pl/2013/12...k-wybrac.html#
tygrysek83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 21:42   #4795
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość




Przemo mówi "dziadzia" i "dzidzi". Nawija cały czas jak mały kosmita.
Wieczorem sadzałam go na przewijaku, a on się jakoś odwinął i celowo odepchnął, kładąc na plecy. Przywalił tyłem głowy w deskę przewijaka (mamy komodę) tak mocno, że aż na dole zadudniło. Małz przybiegł do góry, płacz był okropny, zaniósł się nawet. Zastanawiam się, jak mam obserwować czy nie ma wstrząsu mózgu, skoro poszedł spać...
Macie jakieś doświadczenie w temacie takich urazów?
bidulek musiało bardzo bolec Nie wiem jak zaobserwowac czy ma wstrząs mózgu, ale oby nie miał!!
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 08:29   #4796
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
oj tam, nikt na bałagan nie będzie patrzec

---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:47 ----------

późno już, dobrej nocki życzę
wczoraj nie mialam jak wrzucić, więc daję dzisiaj.
Jasne fronty też mi się podobają, rozjaśniają i powiększają pomieszczenie

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Agunia- współczuję, że szefostwo zasypuje Cię nadprogramowymi zadaniami, zwłaszcza w okresie, gdy i tak musi Ci być ciężko.
Mam nadzieję, że Sławcio szybko przyzwyczai się do żłobka

Margo- jak się czuje Ewa?
Zdrówka dla niej

W ogóle zdrówka dla wszystkich chorowitków raz jeszcze

Smaritta- wrzucam zdjęcia kuchni z mojego folderu "Kuchnia- inspiracje"
Jak dobrze pójdzie za rok my będziemy urządzać swoją.

U nas średnio.
W piątek Emilka czuła się już całkiem nieźle, ale w nocy wymioty i biegunka wróciły. Wymiotuje nawet samą wodą. Jest coraz bardziej osłabiona, a ja coraz bardziej się martwię. Mam nadzieję, że ją to świństwo przestanie męczyć jak najszybciej.
i jak Emilka? mam nadzieję, że już lepiej
Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
ooo tak, biały+ciemnobrazowy albo czarny+srebrne dodatki wygląda bardzo elegancko.


Moje szalone dziecko zrezygnowało dziś z drugiej drzemki i padło jakieś pół godziny temu zaraz po położeniu do łóżeczka. Zdążył zmoczyć pieluszkę, więc zaczęłam ją zmieniać, nawet się nie obudził jak nim szarpałam
A czy wasze dzieci wolała dziadków? Mój woła "dziadzia", nie spodziewałam się, że taka dwugłoska będzie wymawialna dla niego, "tata" mówi bardzo rzadko. Właściwie woła "mama" i na mnie i na tż :p
u nas tylko "mama", czasem "tata" a tak to jednowyrazowe słowa. aha zapomniałam jeszcze z dwusylabowych "brumbrum"
Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
Limonko - oby wirus dał już spokój Emilce!


Ewa nadal gorączkuje jutro idziemy do kontroli.


Przemo mówi "dziadzia" i "dzidzi". Nawija cały czas jak mały kosmita.
Wieczorem sadzałam go na przewijaku, a on się jakoś odwinął i celowo odepchnął, kładąc na plecy. Przywalił tyłem głowy w deskę przewijaka (mamy komodę) tak mocno, że aż na dole zadudniło. Małz przybiegł do góry, płacz był okropny, zaniósł się nawet. Zastanawiam się, jak mam obserwować czy nie ma wstrząsu mózgu, skoro poszedł spać...
Macie jakieś doświadczenie w temacie takich urazów?
zdrowia dla Ewy. Jak Przemek? u nas jeszcze nie było takiego urazu a ja się nie znam, ale tak ktoś wie, to też chętnie się dowiem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_3276.jpg (29,5 KB, 48 załadowań)
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 09:04   #4797
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Margo- biedny Przemek... Mam nadzieję, że nic poważnego mu się nie stało.
Jeśli chodzi o wstrząs mózgu to znalazłam w necie takie objawy:
Objawy, które wskazują, że mogło dojść do wstrząśnienia mózgu to:
- mdłości i wymioty,
- ból głowy,
- zawroty głowy,
- oszołomienie, zaburzenia świadomości, którym towarzyszy jakby nieobecny wyraz twarzy,
- niekiedy utrata przytomności,
- duża senność,
- bardzo długi płacz po zdarzeniu (powyżej 15 minut),
- nietypowa wydzielina z nosa lub z uszu – krew, śluz,
- zaburzenia równowagi, które wcześniej nie zdarzały się dziecku,
- brak reakcji źrenic na światło,
- różne reakcje źrenic w jednym i w drugim oku,
- niepamięć wsteczna (dziecko nie pamięta wydarzeń, które miały miejsce na kilka minut, a nawet godzin przed wypadkiem),
- zaburzenia oddychania (przy silnych urazach głowy),
- opóźnione reakcje ruchowe i słowne,
- otępienie, wpatrywanie w jeden punkt,
- zła tolerancja ostrego światła i silnych dźwięków,
- bladość skóry.
Chociaż jestem pewna, że skończy się tylko na guzie

Netetitka- Emilka mówi: "tata" (zarówno na mnie jak na TŻ ), "baba" "dziadzia" i "koko" (na kurki).

Dziewczyny, może któraś z Was coś mi podpowie. Emilka od wczoraj rano nie wymiotuje i nie ma biegunki, ale samopoczucie ma okropne. Jest rozdrażniona, osłabiona, dużo płacze i dużo śpi. Męczą ją bolesne wzdęcia. Bardzo mało je, na szczęście dużo pije.
W nocy domaga się mleka, ale nie mogę jej podawać żadnych produktów mlecznych, bo od razu jej się pogarsza.
Ktoś ma pomysł jak jej pomóc? Stosuję oczywiście dietę lekkostrawną (banany, kleik, ryż, marchewka itp.).
Czy ktoś wie kiedy po ustąpieniu objawów można podać MM?
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 10:37   #4798
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Limonko - podawałaś Orsalit?
do diety w sumie nie wiem co jeszcze byś mogła wprowadzić...


Przemo ok, żadnych niepokojących objawów nie było, ale spałam jak mysz pod miotłą.
Ewa nadal gorączkuje, osłuchowo czysta, gardło normalne. jutro mamy jej zrobić badania krwi i moczu i pokazać się z wynikami w środę ponownie. ma zalecenie płynnej diety, pić jak najwięcej i nie szaleć w domu. zwłaszcza to ostatnie jest mało wykonalne :P


ps. kawałek mojej kuchni, kiedy trwało jej urządzanie. teraz zdjęcia nie zrobię, bo jest zagracona jak spojrzałam na tę czystość i pustkę, to postanowiłam zmienić się z perfekcyjną panią domu i zrobić generalkę jak najszybciej :P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P7310009m.jpg (34,7 KB, 43 załadowań)
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek

Edytowane przez margo80
Czas edycji: 2015-04-20 o 10:39
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 10:48   #4799
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Limonko ja na wzdęcia dawałam BioGaia. Co do reszty to niestety nie wiem co poradzić

Dziś zauważyłam ze Kubie wyszła dolna dwójka. A na górze dalej nic. To mamy już 3 zęby

Wysłane za pomocą aplikacji mobilnej
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 11:43   #4800
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Smaritta, super ta kuchnia, którą napisałaś, że chcesz
Ja jestem rozbita między nowoczesnością a takimi wnętrzami jak wkleiła Limonka, biała podłoga z czarnymi małymi kwadracikami bardzo mi się podoba. Póki co nie muszę się jeszcze tymi sprawami martwić, ostatecznie pewnie względy ekonomiczne zadecydują, a że będziemy musieli od zera sobie zrobić i wszystkie sprzęty pokupować to pewnie nie będziemy szaleć

My ostatnio mamy ciągle urazy. Ledwo zszedł guz na czole, pojawiło się zadrapana broda po tym jak mały pchał samochodzik i coś mu nie wyszło. Dziś rano też gdzieś przydzwonił, ale jeszcze nie ma lima więc czekamy
Wstał taki ubrumblany, zęby nowe wychodzą. A mu zawsze parami to 15 i 16 idzie.

Widzę, że dziadzia to jedno z tych pierwszych słówek, jestem w szoku, że dzieci tak ładnie wymawiają "dz". U nas jest mama, tata (baardzo rzadko), baba, dziadzia, brum brum, na wuja mówi nana :P. Odpowiada też jak robi kot, koń, krowa, pszczoła, piesek. Potrafi je też na obrazkach wskazać. No i ostatnio ciągle łapki w górze trzyma, żeby go nosić. Ja staram się go nie podnosić, więc zawsze jak mówię idź do taty to słucha i leci :P ale uczulam tż by tak się nie godził zawsze.
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-05 13:40:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:07.