Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3 - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-28, 18:46   #451
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Kropka a masz już wyniki córki?

Ja się witam z rana
Za nami kolejna noc pt. "nie będę spał". Dziś od 3:30 do 5. A rano nie mogłam się dobudzić Nie wiem jak ja będę funkcjonować po powrocie do pracy

Mam pytanie: co zakładacie dzieciom do spania?(długi/krótki rękaw, bawełniane czy cieplejsze, ze skarpetkami czy bez) i czy śpią przykryte czy odkryte?
Piotruś śpi w koszulce z długim rękawem i w spodenkach. Bzuch i stopy przeważnie gołe Pani doktor na wizycie domowej gdy miał dwa miesiące i miał na nogach skarpety powiedziała nam że on też jest człowiekiem i wątpi by chciał spać w skarpetkach bo my pewnie byśmy nie chcieli

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość
Emilka śpi w pajacu bawełnianym, też raczej odkryta niż przykryta.

Dziewczyny, jakie macie plany wakacyjne w tym roku? Chcieliśmy jechać z Milką do Grecji we wrześniu (żeby już tak słońce nie prażyło), ale zaczęłam czytać fora na ten temat i mam dylemat.
Ludzie pisali, że takim maluchom dają do jedzenia tylko kaszki i słoiczki, bo od miejscowego jedzenia- czy to w hotelu czy w restauracji- dostają strasznej biegunki.
Czy ktoś coś wie w tym temacie? Na ile to jest prawda? Wydawało mi się, że Grecja jako kraj europejski serwuje jednak zbliżoną kuchnię, przecież to nie, dajmy na to, Turcja.
Jest to dla mnie o tyle istotne, że Milka to dziecko BLW: kaszkę jeszcze zje, ale nie ma szans, żeby wzięła do ust słoiczek.
Myślałam, że będziemy się stołować w hotelu, a teraz już taka pewna nie jestem...

Inna rzecz jest taka, że lotu samolotem boję się jak nie wiem co, bo nie potrafię nawet przewidzieć, jaka będzie reakcja.
dużo odp. padło. My w tym roku a dokładniej za dokładnie miesiąc lecimy na greckie Zakyntos. Greckich wysp wiele już zaliczyłam i nigdy nie spotkałam się z zatruciem. W Turcji również się z zatruciami nie spotkałam nigdy. Kraje jak Tunezja czy Egipt to i owszem to chleb powszedni ale Grecja jest w pełni bezpieczna. Słoiki są tam drogie więc osobiście polecam zabrać, owoce morza wbrew pozorom też nie wychodzą tanio, ale w końcu u nas tanie też nie są świeże rybki więc można sobie pozwolić Myślę że zarówno wy jak i mała będziecie mieli co jeść. Udanego planowania wakacji!

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość
Ja tylko na chwilkę pochwalić się, że u nas dziś były pierwsze kroczki
BRAWO!


Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
Dziewczyny doradzcie mi. Na pewno chodziłyście/chodzicie na basen z waszymi maluchami. Ja ani sama nie chodzę ani tym bardziej z małym nie byłam a chce pojechać tylko kompletnie nie wiem jak to zorganizować. Pieluchy do kąpania mam, kupiłam prawie rok temu :p i to by było wszystko. Czy takie koło dmuchane mogę wziąć z siedziskiem? Mały wody się nie boi, właśnie jest zbyt swobodny to chcę go trochę unieruchomić Czekam na wasze sugestie
My chodzimy regularnie od 4 miesiąca. Zawsze mam pieluchy na mokre i suche. Zabieram ponczo kąpielowe żeby przechodząc między basenami go wytrzeć, ale też szlafrok żeby na koniec jak chyba Tygrysek pisała zdjąć mu już pieluszkę i ogrzać przechodząc przez korytarz. Zabawek nie biorę bo mamy typowy aquapark dla maluszków z licznymi atrakcjami ale jeśli takiego nie masz zabierz piłeczkę Polecam też bidon z wodą do picia i my używamy crocsksów żeby się nie poślizgnął

Udanego pływania!

Cytat:
Napisane przez virginia Pokaż wiadomość
hej

Wspominałyście o reakcjach innych dzieci i rodziców, ja mam zupełnie inne doświadczenia. Do tej pory zdarzyło się, że Natalka była huśtana przez inne dzieci, w piaskownicy robili jej tort, babki z piasku a nawet tron dla królowej , jedna dziewczynka kiedyś podeszła, wzięła ją za rękę i powiedziała 'chodź, idziemy' . Zwykle też dzieci pytają mnie, jak się nazywa, ile ma lat itd. Jasne, zdarza się, że jakieś dziecko mówi 'to moje' ale o to chyba trudno mieć pretensje. Zresztą wtedy mamy mówią 'daj dziewczynce się pobawić' itp.

Zmykam bo moje dziecko przyniosło mi właśnie swój i mój but co ewidentnie znaczy, że ma ochotę na spacer .

Miłego dnia!
Cytat:
Napisane przez virginia Pokaż wiadomość
Wszystkiego najlepszego, Mamuśki!!!

Moja Niunia zrobiła mi dziś niesamowity prezent - pierwsze kroczki . Prawdziwym stymulatorem jednak okazał się sklep z ciuchami - moja mała zakupocholiczka do ciuchów biegła szybciej niż do mamy .

Brawo za kroczki!

Piotrek też rządzi na placu zabaw, ale wiadomo jaki był od początku Dla mnie place zabaw do dżungla na którą codziennie chodzimy bo nie wyobrażam sobie nie chodzić, niech się uczy życia i tego że zabiera się mu zabawki albo on je innym zabiera Przerażają mnie niektóre mamusie i ich brak reakcji ale też większość pilnuje dzieciaków

Miłego dnia dziewczyny!
__________________
Piotruś

Edytowane przez side85
Czas edycji: 2015-05-28 o 19:34
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 20:14   #452
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
Piotruś śpi w koszulce z długim rękawem i w spodenkach. Bzuch i stopy przeważnie gołe Pani doktor na wizycie domowej gdy miał dwa miesiące i miał na nogach skarpety powiedziała nam że on też jest człowiekiem i wątpi by chciał spać w skarpetkach bo my pewnie byśmy nie chcieli
Ja się cały czas zastanawiam nad tymi skarpetami w nocy.
Tylko że u nas jest naprawdę chłodno i ja osobiście bez kołdry zamarzam - a Kacper śpi odkryty więc mam nadzieję że te skarpetki trochę chronią go przed utratą ciepła Ale z drugiej strony trochę się boję że się do nich za bardzo przyzwyczai
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 20:20   #453
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Teqi ja wychodzę z założenia przykryta cała kołdrą że on odczuwa inaczej zimno skoro się tak odkrywa i widocznie mu nie zimno dzisiaj się złamałam i założyłam skarpetki bo jest na prawdę potworniasto zimno
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 20:30   #454
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

u nas też zimno, moja śpi w body z krótkim rękawem + pajac, przykryta kołdrą, ale bez skarpetek ;p Tzn dziś nie zdjęłam jej ale sama to zrobiła przed zaśnięciem;p
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 20:42   #455
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

ja prawie przez okrągły rok śpię w skarpetkach, taki zmarzlak jestem :P
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 21:02   #456
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Ja się cały czas zastanawiam nad tymi skarpetami w nocy.
Tylko że u nas jest naprawdę chłodno i ja osobiście bez kołdry zamarzam - a Kacper śpi odkryty więc mam nadzieję że te skarpetki trochę chronią go przed utratą ciepła Ale z drugiej strony trochę się boję że się do nich za bardzo przyzwyczai






Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
u nas też zimno, moja śpi w body z krótkim rękawem + pajac, przykryta kołdrą, ale bez skarpetek ;p Tzn dziś nie zdjęłam jej ale sama to zrobiła przed zaśnięciem;p






Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
ja prawie przez okrągły rok śpię w skarpetkach, taki zmarzlak jestem :P






Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
Teqi ja wychodzę z założenia przykryta cała kołdrą że on odczuwa inaczej zimno skoro się tak odkrywa i widocznie mu nie zimno dzisiaj się złamałam i założyłam skarpetki bo jest na prawdę potworniasto zimno
Ja często też śpię w skarpetach, małemu zakładamy. Jak przy zasypianiu sobie ściągnie to nie zakładam mu już tylko śpi bez. Ale u nas jego pokój w nocy bardzo się wychładza, jest od zachodu i rano ja tam marzniemy więc ma zawsze bodziaka+piżamkę. Często się odkrywa, w nocy do niego nie chodzimy więc go nie przypilnuje nikt to wolę by był cieplej ubrany. Bo właśnie patrząc po sobie też się czasem odkryję w nocy ale jak się przebudzę to mi zimno i źle. Ja to w ogóle ewenement jestem bo cały rok w długim rękawie i spodniach śpie, najchętniej w ocieplanej piżamie np. Flanelowej lub polarowej :p oczywiście jeszcze pod grubą koldrą, koniecznie ręce pod nią Ale też staram się pamiętać, że on ma swoje preferencje i niekoniecznie jest takim zmarzluchem jak ja
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 21:26   #457
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Edzia400 Pokaż wiadomość
mariola nie wiem czy nie palne teraz ale w pl chyba nie ma pojedynczych szczepionek , tzn nikt mi nic o takowych nie mówił
oby pogoda szybko sie porawila

chodzilo mi o to, ze np w 12 tygodniu zycia mial miec 3 szczepionki:
- skojarzona: błonnica, tężec, krztusiec, polio i Haemophilus influenzae b
- pneumokoki
- wzw b
- doustna rota
wiec rozbilam to na dwa razy

szczepionki pojedyncze (nieskojarzone) istnieja, ale chyba nie sa dopuszczone do obrotu w Polsce, ale nie wiem, czy mam aktualne informacje, dlugo mnie juz w PL nie ma. Nie wiem tez, czy to, z eich nie ma w PL ma jakies podstawy medyczne, czy po prostu firmy od skojarzonych tak natarly rynek
nie interesowalam sie tym tematem, bo mnie nie dotyczy.
Cytat:
Napisane przez TynkaG Pokaż wiadomość
Mariola, o ch chodzi z bursztynami?
U nas teraz ząbkowanie na maxa- idą górne jedynki i dwójki. Do tego katar, w konsekwencji kaszel i trochę podwyższona temp., więc siedzimy dziś i jutro w domu, bo w złobku kręcili głowami, zresztą się nie dziwie. A że byłam we wtorek u lekarza i mam L4 od środy, to wykorzystam. Byłam u pediatry bo katar jakos się zaostrzył, dała L4 żeby Emilkę trochę podkurować i chciała mnie wysłać do Istebnej do sanatorium. Kurcze jakoś się wystraszyłam, bo kaszle ciągle i ten katar, ale myślałam, ze tam wysyłaja astmatyków i tym podobnych.
Marco dostal w prezencie naszyjnik i woreczek z bursztynami.
Ten pierwszy nie jest do gryzienia, bo jest krotki, wiec dziecko go niegryzie, ma przylegac do golego ciala, zapiecie jest takie, ze jak pociagnie, to sie naszyjnik otworzy, a nie udusi dziecko, a koraliki oddzielone sa supelkami i sznurek jest mocny, wiec nie boje sie, ze przegryzie to i sie udlawi. Generalnie ma byc z baltyckiego bursztynu i z certyfikatem, popularna rzecz w Belgii i Niemczech. Bursztyn znany jest od wiekow z wlasciwosci przeciwzapalnych, uwaza sie, ze sa pomocne np. przy artretyzmie. Podobo to, co pomocne, ma sie wchlaniac przez skore.
Przyznaje, ze Marco nie nosi naszyjnika codziennie przez 24 godziny, nosi tylko jak jest ze mna i sciagam mu go do spania. Ma go pod koszulka i w ogole go nie zauwaza.
Glosow za i przeciw jest chyba tyle samo. Uwazam, ze nie szkodzi
Sama pewnie bym nie kupila, ale skoro to prezent

Fakt jest taki, ze nie stosuje popularnych specyfikow na zabkowanie, bo wiekszosc w proszku czy czopkach zawiera rumianek, a zele, jak stosowalam przy Antosiu, dzialaly wg mnie za krotko i mialam wrazenie, ze wiekszosc natychmiast jest polykana. Dla mnie gra nie byla warta swieczki.
Podaje paracetamol czy ibuprofen przy goraczce, ale ta zdarzyla sie nam moze dwa razy, a mamy 8 zebow i kolejne w natarciu.

Nie mam pojecia, dlaczego dostalas skierowanie do sanatorium, musisz zapytac lekarza. Moze uwaza, ze ten katar/kaszel jest za czesty i to infekcje, a nie zabkowanie i moze ma nadzieje, ze po takim pobycie czestotliwosc sie zmniejszy
Tak sobie tylko gdybam

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
Piotruś śpi w koszulce z długim rękawem i w spodenkach. Bzuch i stopy przeważnie gołe Pani doktor na wizycie domowej gdy miał dwa miesiące i miał na nogach skarpety powiedziała nam że on też jest człowiekiem i wątpi by chciał spać w skarpetkach bo my pewnie byśmy nie chcieli
Marco ciagle spi w pajacach, ale on jest jeszcze malutki , nosi ciagle rozmiar 74cm i wkladamy go do cieniutkiego spiworka, to praktycznie tylko jest taka bawelniana szmatka.

W skarpetkach spie tylko, jak nakladam krem na stopy z kwasami aha i mecze sie strasznie.
My w ogole spimy polnadzy i koniecznie zmieniamy koldry z zimowych na letnie i odwrotnie. Jak jest naprawde upalnie, to jestesmy przykryci czyms takim ala przescieradlo.
Nie wiem, co dla was znaczy zimno, my mamy zazwyczaj 18-19 stopni w sypialni i otwarte okno. Tylko z drugiej strony nie mamy takich skokow temperatury w ciagu doby. W lecie jest cieplej, ale sie mecze

Rozumiem jednak, ze inni maja inaczej
__________________
O książkach

Edytowane przez mariolasl
Czas edycji: 2015-05-28 o 21:28 Powód: literowki jak zwykle gdy pisze z telefonu;)
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-29, 02:44   #458
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Mara86 a żebyś wiedziała że istne szaleństwo 2 godziny spania córki to dla mnie atrakcja.

A my dziś do południa próbowalismy opanować marudę dnia.Strasznie ma spuchnięte dziąsła po obydwu stronach i na górze,zęby tylko się czają.
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 06:38   #459
virginia
Zakorzenienie
 
Avatar virginia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 590
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Dziewczyny, chodzicie z Waszymi maluchami na spacery jak są podziębione? Wiem, że ten temat już się przewijał ale nie pamiętam do czego w końcu doszliśmy. Natalka wczoraj i przedwczoraj trochę gorączkowała (37,5-38), wczoraj ciekło jej z nosa i psikała a dziś już nie ma temp., psika sporadycznie, trochę pokasłuje. Nie podaję jej żadnych leków. Wczoraj ją przetrzymałam w domu ale szkoda mi pogody, zwłaszcza, że u nas jak dotąd zimno, poza tym dziś w szkole mojej bratanicy (tzn.przed szkołą) ma być takie Święto Rodziny, mnóstwo atrakcji itp. i chciałam ją tam zabrać. Jak myślicie?
__________________
I'll be dreaming my dreams with you
And there's no other place
That I'd lay down my face
I'll be dreaming my dreams with you..
virginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 07:39   #460
luuucynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 225
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

virginia jeśli nie ma temp, a tylko troszkę kataru to ja bym wyszła. ja nie wychodzę tylko jak jest bardzo zimno, ma temp albo bardzo kaszle.
luuucynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 08:43   #461
TynkaG
Raczkowanie
 
Avatar TynkaG
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Z-e
Wiadomości: 238
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Edzia400 Pokaż wiadomość
kobieto pakuj sie i jedz wiesz jak trudno sie dostac do sanatorium , przynajmniej u nas
A nie zdecydowalam sie, a poza tym lekarka cos przebakiwala, że tam chyba od 3 roku życia przyjmują. A jeszcze dodatkowo to zmianiam pracę za 2 tyg. ...
Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Marco dostal w prezencie naszyjnik i woreczek z bursztynami.
Ten pierwszy nie jest do gryzienia, bo jest krotki, wiec dziecko go niegryzie, ma przylegac do golego ciala, zapiecie jest takie, ze jak pociagnie, to sie naszyjnik otworzy, a nie udusi dziecko, a koraliki oddzielone sa supelkami i sznurek jest mocny, wiec nie boje sie, ze przegryzie to i sie udlawi. Generalnie ma byc z baltyckiego bursztynu i z certyfikatem, popularna rzecz w Belgii i Niemczech. Bursztyn znany jest od wiekow z wlasciwosci przeciwzapalnych, uwaza sie, ze sa pomocne np. przy artretyzmie. Podobo to, co pomocne, ma sie wchlaniac przez skore.
Przyznaje, ze Marco nie nosi naszyjnika codziennie przez 24 godziny, nosi tylko jak jest ze mna i sciagam mu go do spania. Ma go pod koszulka i w ogole go nie zauwaza.
Glosow za i przeciw jest chyba tyle samo. Uwazam, ze nie szkodzi
Sama pewnie bym nie kupila, ale skoro to prezent

Nie mam pojecia, dlaczego dostalas skierowanie do sanatorium, musisz zapytac lekarza. Moze uwaza, ze ten katar/kaszel jest za czesty i to infekcje, a nie zabkowanie i moze ma nadzieje, ze po takim pobycie czestotliwosc sie zmniejszy
Tak sobie tylko gdybam
Przekonuje mnie to bursztynowe cudo. Tylko gdzie to u nas zdobyc.
Z tym sanatorium to było tylko takie jej myslenie, ale trochę mnie to zaskoczyło. Swoją drogą nie wiem czy u nas tylko zęby, czy dodatkowo nałozyła sie infekcja, bo katar brzydki, żółtawy, spływa do gardła, kaszle pół nocy. Masakra. W pon. chciała do pracy isć...

U nas tez teraz zimno, ja marznę odkryta pomimo długiej piżamy. Emilka śpi w bodziaku i na pajac. Wcześniej tylko pajac. Nie wyobrażam sobie póki co gołych stóp.
Dziś juz w koncu słońce . I też się waham- iść na spacer czy nie. Rano 37,7 w pupce no i te kataaaaar. Odciągam po 3 razy na godzinę, jak widzi ze sie zbliżam z fridą to płacze i ucieka
__________________
Emilka 3.04.2014
TynkaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-29, 09:51   #462
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

A to ja o coś innego zapytam - jak ubieracie dzieciaki w dzień
Bo ja cały czas bodziaki i bodziaki, a przecież są fajne koszulki - tylko jakoś wizja gołych pleców do mnie nie przemawia Zakładacie coś innego niż bodziaki?

Virginia - ja tylko z gorączką nie wychodzę

Tynka - 37,7 w pupce to nie jest aż tak źle. Ja pewnie bym wyszła jeśli oczywiście byłaby ładna pogoda, ale zrób zgodnie ze swoim sumieniem
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2015-05-29 o 09:54
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 10:16   #463
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez virginia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chodzicie z Waszymi maluchami na spacery jak są podziębione? Wiem, że ten temat już się przewijał ale nie pamiętam do czego w końcu doszliśmy. Natalka wczoraj i przedwczoraj trochę gorączkowała (37,5-38), wczoraj ciekło jej z nosa i psikała a dziś już nie ma temp., psika sporadycznie, trochę pokasłuje. Nie podaję jej żadnych leków. Wczoraj ją przetrzymałam w domu ale szkoda mi pogody, zwłaszcza, że u nas jak dotąd zimno, poza tym dziś w szkole mojej bratanicy (tzn.przed szkołą) ma być takie Święto Rodziny, mnóstwo atrakcji itp. i chciałam ją tam zabrać. Jak myślicie?
Ja to chyba jakaś dziwna jestem bo za bardzo młodemu nie mierzę temp. Jak choruje tak, że ma duży kaszel, smarki wiszą do kolan to mierzę.
A na dwór wychodzimy w czasie kataru. Ostatnio nie brało go nic, był chory jak jeszcze zimno było to tak na 15-30 minut w wózku wychodziliśmy się przewietrzyć chociaż.




Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
A to ja o coś innego zapytam - jak ubieracie dzieciaki w dzień
Bo ja cały czas bodziaki i bodziaki, a przecież są fajne koszulki - tylko jakoś wizja gołych pleców do mnie nie przemawia Zakładacie coś innego niż bodziaki?

Virginia - ja tylko z gorączką nie wychodzę

Tynka - 37,7 w pupce to nie jest aż tak źle. Ja pewnie bym wyszła jeśli oczywiście byłaby ładna pogoda, ale zrób zgodnie ze swoim sumieniem
Co zakładam.. hmmm no bodziaki królują bo gołe plecy też mnie drażnią. Jak było tak cieplej w niedziele ale jeszcze nie gorąco to mu założyłam tshirt z krótkim na bodziaka. Jeszcze u nas takiej pogody nie było żebym sama jakoś roznegliżowana chodziła, u mnie mocno wieje. Jeszcze się nachodzi w tshirtach jak przyjdzie lato. A mam już z 15 sztuk co najmniej :p

Korci mnie trochę zrezygnować z bodziaków bo ciężko go szybko na nocnik usadzić przez te napy ale i tak w sumie nie mam siły za nim teraz latać a tż tylko go usadza na moje stanowcze polecenie, jak proszę to nie słucha :p
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 10:46   #464
stefan89
Raczkowanie
 
Avatar stefan89
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 211
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Virginia ja siedzę w domu tylko przy gorączce powyżej 38 lub mocnym kaszlu.

Teq ja zakładam bodziaka na ramiączka. I bluzkę na to. Jak powyżej 18 - 19 stopni, to bez bodziaka.

Na noc pajac lubody długi rękaw plus leginsy lubpizamy typu koszulka plus spodnie
__________________
hania 05.04.2014

15 17
17 15
16 20
stefan89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 10:57   #465
mara86
Raczkowanie
 
Avatar mara86
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: woj. łódzkie
Wiadomości: 469
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Kropka oby pojawily sie szybko zeby. Na pocieszenie powiem ze my bez zabkowania mamy czesto dzien marudy.

Cytat:
Napisane przez virginia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chodzicie z Waszymi maluchami na spacery jak są podziębione? Wiem, że ten temat już się przewijał ale nie pamiętam do czego w końcu doszliśmy. Natalka wczoraj i przedwczoraj trochę gorączkowała (37,5-38), wczoraj ciekło jej z nosa i psikała a dziś już nie ma temp., psika sporadycznie, trochę pokasłuje. Nie podaję jej żadnych leków. Wczoraj ją przetrzymałam w domu ale szkoda mi pogody, zwłaszcza, że u nas jak dotąd zimno, poza tym dziś w szkole mojej bratanicy (tzn.przed szkołą) ma być takie Święto Rodziny, mnóstwo atrakcji itp. i chciałam ją tam zabrać. Jak myślicie?
Mysle ze swieze powietrze zrobi Natalce dobrze.





Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
A to ja o coś innego zapytam - jak ubieracie dzieciaki w dzień
Bo ja cały czas bodziaki i bodziaki, a przecież są fajne koszulki - tylko jakoś wizja gołych pleców do mnie nie przemawia Zakładacie coś innego niż bodziaki?

Virginia - ja tylko z gorączką nie wychodzę

Tynka - 37,7 w pupce to nie jest aż tak źle. Ja pewnie bym wyszła jeśli oczywiście byłaby ładna pogoda, ale zrób zgodnie ze swoim sumieniem
My juz koszulki zakladamy. Troche z wygody. Wciagam mu w gacie Jak jest zimno to zakladam bodziaki.
__________________
Oskar
mara86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 18:17   #466
virginia
Zakorzenienie
 
Avatar virginia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 590
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
Ja to chyba jakaś dziwna jestem bo za bardzo młodemu nie mierzę temp. Jak choruje tak, że ma duży kaszel, smarki wiszą do kolan to mierzę.
nie jesteś dziwna, ja też mierzę Natalce temp. tylko jak jest chora .

Byliśmy i na spacerze i na tym Pikniku. Właśnie wróciliśmy do domu.
__________________
I'll be dreaming my dreams with you
And there's no other place
That I'd lay down my face
I'll be dreaming my dreams with you..
virginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 19:34   #467
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Kropkaa Pokaż wiadomość
Edzia400 o wow dobrze wiedzieć że nie jestem jedyna z taką sytuacją ale to co napisałaś przypomina mi bardzo moje dziecko

Pola_m sama już nie wiem co może być złego w tym kościele, nie jest duszo,ciemno także trudno jakoś przetrwamy

A mnie rozkłada przeziębienie chyba bo boli mnie głowa i gardło
Zdrowka





Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
Dzięki za miłe słowa

Chuste używałam natibaby, najprostszą, bez żadnych domieszek. Kupowałam nową, akurat nie znalazłam nic fajnego używanego (Ale od razu z myślą o rodzeństwie ). I jak jest dobrze zawiązana, to kręgosłup daje radę, na pewno jest lepiej, niz z dzieciakiem na rękach

Co do buntów, znamy, Kalina też pokazuje różki czasami.
Tez mam natibaby uzywke i polecam kupic wlasnie taka jesli ci sie uda bo one sa juz "miekkie" latwiejsze do wiazania. Malego bez problemu na godz wiazalam na spacer i dalam rade a tez z tych wiotkich jestem

Gratulacje dla Natalki za pierwsze kroczki

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Ja się cały czas zastanawiam nad tymi skarpetami w nocy.
Tylko że u nas jest naprawdę chłodno i ja osobiście bez kołdry zamarzam - a Kacper śpi odkryty więc mam nadzieję że te skarpetki trochę chronią go przed utratą ciepła Ale z drugiej strony trochę się boję że się do nich za bardzo przyzwyczai
Ja ubieram body z dlugim i spiworek a teraz jak sie znowu ociepla to ubieram polspiochy. Skarpetek nie znosze i uwazam ze tamuja swobodny przeplyw krwi.
Mamy cieplo w mieszkaniu, wychodzi na to ze przegrzewam





Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
Ja to chyba jakaś dziwna jestem bo za bardzo młodemu nie mierzę temp. Jak choruje tak, że ma duży kaszel, smarki wiszą do kolan to mierzę.
A na dwór wychodzimy w czasie kataru. Ostatnio nie brało go nic, był chory jak jeszcze zimno było to tak na 15-30 minut w wózku wychodziliśmy się przewietrzyć chociaż.






Co zakładam.. hmmm no bodziaki królują bo gołe plecy też mnie drażnią. Jak było tak cieplej w niedziele ale jeszcze nie gorąco to mu założyłam tshirt z krótkim na bodziaka. Jeszcze u nas takiej pogody nie było żebym sama jakoś roznegliżowana chodziła, u mnie mocno wieje. Jeszcze się nachodzi w tshirtach jak przyjdzie lato. A mam już z 15 sztuk co najmniej :p

Korci mnie trochę zrezygnować z bodziaków bo ciężko go szybko na nocnik usadzić przez te napy ale i tak w sumie nie mam siły za nim teraz latać a tż tylko go usadza na moje stanowcze polecenie, jak proszę to nie słucha :p
Tez nie mierze ale maly chyba nigdy nie mial prawdziwej temp czuje czasem ze jest cieplejszy ale to u nas oznacza zeby

Juz od dawna ubieram koszulki bo mialam ich od groma i mi bylo szkoda. Dzis byl w koszulce i wypadala mu ze spodni jak jest zimno to ma body lub taka dluzsza zeby sie dobrze trzymala w spodniach
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 20:16   #468
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Witam

Ja najlepiej lubię kłaść Franka do spania w pajacykach Są cienkie i bawełniane, a jednocześnie wiem, że nie będzie miał gołych pleców. Śpi najczęściej bez kołdry, bo się rozkopuje

Cytat:
Napisane przez virginia Pokaż wiadomość
aha, zapomniałam wcześniej napisać u nas 12 ząbków - 6 na górze i 6 na dole, tylko 2 rosną jej krzywo, myślicie, że już powinnam wybrać się z tym do dentysty?
Virgo my idziemy już do dentysty
Mamy termin na 22 lipca Dostaliśmy skierowanie od laryngologa, bo Franek ma zbyt krótkie wędzidełko nad górną wargą i przez to ma szparę między jedynkami
22 lipca mamy więc przegląd ząbków, a potem umówimy się na zabieg

Cytat:
Napisane przez Edzia400 Pokaż wiadomość
[/COLOR]a ja od wczoraj chodze i sie drapie wrrrrrrrr dostalismy karteczki z pla zeby dziewczynkom sprawdzac włosy o znów sa wszy , sprawdzalam młodej głowe ma czysta ale ja chodze i cały czas sie drapie hahaha masakra jakas cała noc sie kreciłam a dodatkowo Jula mi zaczeła przez sen mówić płakać chyba juz zaczyna miec sny .. dodatkowo ida te zeby i jest katastrofa
nic nie mów, odkąd pracuje w przedszkolu to mnie ciągle swędzi głowa
Jak dotąd jeszcze wszy nie złapałam (bo choróbska to i owszem ), ale sprawdzam głowę regularnie

Aktualnie panuje u nas w przedszkolu wymioty i biegunka, a jedno dziecko rozłożyło się w godzinę i dostało gorączki Obym nie przyniosła zarazy do domu
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 20:38   #469
filupka
Rozeznanie
 
Avatar filupka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 656
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Widze, ze temat ubierania dzieci. A wiec Emil spi w bodziaku z dlugim rekawem i w zaleznosci od pogody albo cienszym albo grubszym spiworku. Tshirty nosi ale na bodziaka bez rekawow. Jak beda upaly to beda tshirty bez bodziaka to mu bedzie troche podwiewac
Moim zdaniem kazdy odczwa cieplo inaczej i kazdy lubi inaczej. Ja lubie spac w pizamach bo lubie. Probowalam nago ale Mi cos nie pasuje No i zimno mi (nawet latem w bulgarii bylo Mi nago w nocy zimno). Zaliczam sie raczej Do zmarzluchow.
__________________
* I dont want to make any money -I just wanna be wonderful *

_______________
7.07.2013 II Kreseczki
Emil Alexander 25.03.2014


http://www.suwaczki.com/tickers/j5rbj44jqkxnhzqe.png
filupka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-29, 21:52   #470
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Monka, a jaka jest dobra cena za taką używaną chustę natibaby bawełnianą? Tak na szybko wpisałam w olx i najtańsze 120-150zł. To dobra cena?
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 22:27   #471
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Ja się cały czas zastanawiam nad tymi skarpetami w nocy.
Tylko że u nas jest naprawdę chłodno i ja osobiście bez kołdry zamarzam - a Kacper śpi odkryty więc mam nadzieję że te skarpetki trochę chronią go przed utratą ciepła Ale z drugiej strony trochę się boję że się do nich za bardzo przyzwyczai
Ola spi w body na krotki rekaw i nic wiecej, w nocy pije zimne mleko przykryta od rau sie rozkopuje, czy mamy otwarte okno czy nie, czy zima czy lato, caly czas tak samo





Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
A to ja o coś innego zapytam - jak ubieracie dzieciaki w dzień
Bo ja cały czas bodziaki i bodziaki, a przecież są fajne koszulki - tylko jakoś wizja gołych pleców do mnie nie przemawia Zakładacie coś innego niż bodziaki?

Virginia - ja tylko z gorączką nie wychodzę

Tynka - 37,7 w pupce to nie jest aż tak źle. Ja pewnie bym wyszła jeśli oczywiście byłaby ładna pogoda, ale zrób zgodnie ze swoim sumieniem
Glownie body, bo koszulki mamy na wyjscia wiec w domu body ale na dworze w koszulce normalnke tez mnie dziwily gole plecy, ale mloda nie narzeka, nie choruje a koszulki wygladaja super

---------- Dopisano o 23:27 ---------- Poprzedni post napisano o 23:26 ----------

No itez sie dziwie mojemu dziecku jak mu nie zimno w nocy bo ja sie opatule koldra a ona nkenawidzi, jak laduje u nas w lozku w ocy i chce ja wziac pod koldre to robi awanture i kopie,
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 03:29   #472
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Liliana nosi body z krótkim rękawem a na to koszulka z długim albo krótkim w zależności od pogody.
Śpi w piżamce z długim rękawem i nogawkami i odkryte stópki.Kilka razy spała mi tylko w bodach krótkich ale budziła się kilka razy i płakała także zmieniłam.

Dzięki Dziewczyny, niestety rozkłada mnie całkowicie dziś;/

Alwa tak mam wyniki,poziom ołowiu jest w normie.Lilu ma minimalny poziom ale to normalne u dzieciTakże jestem spokojna.
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 08:28   #473
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez virginia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chodzicie z Waszymi maluchami na spacery jak są podziębione? Wiem, że ten temat już się przewijał ale nie pamiętam do czego w końcu doszliśmy. Natalka wczoraj i przedwczoraj trochę gorączkowała (37,5-38), wczoraj ciekło jej z nosa i psikała a dziś już nie ma temp., psika sporadycznie, trochę pokasłuje. Nie podaję jej żadnych leków. Wczoraj ją przetrzymałam w domu ale szkoda mi pogody, zwłaszcza, że u nas jak dotąd zimno, poza tym dziś w szkole mojej bratanicy (tzn.przed szkołą) ma być takie Święto Rodziny, mnóstwo atrakcji itp. i chciałam ją tam zabrać. Jak myślicie?
Jak najbardziej wychodzić. Lekarka mówiła mi żeby nie wychodzić tylko przy wysokiej temperaturze tj od 39. W innych sytuacjach jak najbardziej choćby krótki spacer.

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
A to ja o coś innego zapytam - jak ubieracie dzieciaki w dzień
Bo ja cały czas bodziaki i bodziaki, a przecież są fajne koszulki - tylko jakoś wizja gołych pleców do mnie nie przemawia Zakładacie coś innego niż bodziaki?

Virginia - ja tylko z gorączką nie wychodzę

Tynka - 37,7 w pupce to nie jest aż tak źle. Ja pewnie bym wyszła jeśli oczywiście byłaby ładna pogoda, ale zrób zgodnie ze swoim sumieniem
Ja już coraz częściej zakładam same koszulki a na body i tak przeważnie zakładałam koszulki, bo bodziaki są takie dzidziusiowate to wiesz że ja niezbyt lubię Lubimy się też z szelkami z HM i dzięki temu nigdy nie mamy problemu
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 09:47   #474
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
Ja to chyba jakaś dziwna jestem bo za bardzo młodemu nie mierzę temp. Jak choruje tak, że ma duży kaszel, smarki wiszą do kolan to mierzę.
Ja mierzę jak czoło 'parzy' w rękę

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Aktualnie panuje u nas w przedszkolu wymioty i biegunka, a jedno dziecko rozłożyło się w godzinę i dostało gorączki Obym nie przyniosła zarazy do domu
Oby nie
Ale masakra z tymi chorobami w żłobkach/przedszkolach jest

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
Ola spi w body na krotki rekaw i nic wiecej, w nocy pije zimne mleko przykryta od rau sie rozkopuje, czy mamy otwarte okno czy nie, czy zima czy lato, caly czas tak samo
Ola to w ogóle zahartowana dziewczyna

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
Ja już coraz częściej zakładam same koszulki a na body i tak przeważnie zakładałam koszulki, bo bodziaki są takie dzidziusiowate to wiesz że ja niezbyt lubię Lubimy się też z szelkami z HM i dzięki temu nigdy nie mamy problemu
O, szelki - fajny pomysł
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 12:20   #475
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
Monka, a jaka jest dobra cena za taką używaną chustę natibaby bawełnianą? Tak na szybko wpisałam w olx i najtańsze 120-150zł. To dobra cena?
Ja wlasnie za 120zl kupilam





Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Ja mierzę jak czoło 'parzy' w rękę
O dokladnie

---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

Ela Ola jest idealnie dopasowana pod twoj styl. Je sama, nie lubi przegrzewania tylko z buczeniem jej nie idzie: cojest:
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 13:21   #476
tygrysek83
Zadomowienie
 
Avatar tygrysek83
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 815
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Witam



Ja najlepiej lubię kłaść Franka do spania w pajacykach Są cienkie i bawełniane, a jednocześnie wiem, że nie będzie miał gołych pleców. Śpi najczęściej bez kołdry, bo się rozkopuje





Virgo my idziemy już do dentysty

Mamy termin na 22 lipca Dostaliśmy skierowanie od laryngologa, bo Franek ma zbyt krótkie wędzidełko nad górną wargą i przez to ma szparę między jedynkami

22 lipca mamy więc przegląd ząbków, a potem umówimy się na zabieg





nic nie mów, odkąd pracuje w przedszkolu to mnie ciągle swędzi głowa

Jak dotąd jeszcze wszy nie złapałam (bo choróbska to i owszem ), ale sprawdzam głowę regularnie



Aktualnie panuje u nas w przedszkolu wymioty i biegunka, a jedno dziecko rozłożyło się w godzinę i dostało gorączki Obym nie przyniosła zarazy do domu

A skąd podejrzenie że ta szpara miedzy zębami to problem z krótkim wedzidelku? U nas mega przerwa miedzy jedynkami i sie zastanawiam czy powinnam to z kimś konsultować.
tygrysek83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 20:59   #477
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez monkaa321 Pokaż wiadomość

[/COLOR]Ela Ola jest idealnie dopasowana pod twoj styl. Je sama, nie lubi przegrzewania tylko z buczeniem jej nie idzie: cojest:
A moze ja tez ciagle bucze tylko o tym nie wiem
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 03:05   #478
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cześć Dziewczyny,

witam się spod koca bo leżę zakatarzona z nosem czerwonym jak Renifer Rudolf

Zmykam nie długo spać bo tam jest cieplutko
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 06:40   #479
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Koziemleko- powtórzę za Tygryskiem: skąd podejrzenie,że szpara między zębami oznacza problemy z wędzidełkiem?
Pytam, bo Emi też ma sporą przerwę między jedynkami.

Kropkaa- zdrówka!

Pola- widziałam zdjęcia na blogu, rewelacja
Chyba mimo tych wszystkich nieprzyjemności na wycieczce nie brakowało też miłych chwil.
Swoją drogą bardzo do mnie trafił jeden z ostatnich wpisów o tym, jak cudownie przeżywać z dziećmi te wszystkie małe codzienne przygody, zachwyty i zdziwienie otaczającym nas światem. Bardzo mi tego brakuje odkąd wróciłam do pracy.
Oczywiście w dyskusji z mamą podpierałam się artykułami w dzieciowych gazetach, ale problem w tym, że "przegrzewanie" to pojęcie niedoprecyzowane. Moja mama upiera się, że to ona ubiera Milkę adekwatnie do pogody, a ja ją, cytując: "rozgogalam"

Ela- gdyby była konkurencja na najbardziej zahartowane dziecko w tej katergori wiekowej, Ola na pewno byłaby w czołówce

Virgo- wielkie brawa dla Natalki
jeśli pogoda pozwala, biorę Milkę na spacer nawet jeśli jest zakatarzona i pokasłuje.
Gorączki nie było u nas już dawno, ale do 38 pewnie bym nie miała oporów.

Side- dzięki za opinię odnośnie wakacji w Grecji.

Teqiba- ja jakoś nie mogę się przekonać do koszulek i gołych pleców. U nas na razie głównie zestaw: body z krótkim rękawem+bluzka z długim.

Mara- powodzenia na sesji!

U nas wszystko ok. Emilka postępy w chodzeniu robi powoli, ale systematycznie.
Bardzo szybko rozwija jej się za to- nie wiem czy użyje dobrego słowa- mentalnie. Codziennie zaskakuje mnie tym ile już rozumie, ile potrafi zrobić i ile potrafi już sama powiedzieć.

Poza tym gdyby ktoś wiedział, gdzie trzeba złożyć podanie, żeby wydłużyć dobę, niech koniecznie da mi znać
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 08:47   #480
luuucynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 225
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

cześć dziewczyny
widzę, że rozmowa o szparze między ząbkami. u nas córka nie ma, ale moja chrześnica miała ogromną. Teraz ma 4 lata, wszystkie ząbki i brak szpary. Ząbki pięknie się zsunęły, więc myślę, że nie ma się co martwić w tej chwili. Dodatkowo słyszałam -ale nie wiem czy to prawda, że szpara/ krzywe mleczaki nijak się ma do tego jak będą wyglądały zęby stałe. Chociaż wizyta u dentysty pewnie też nie zaszkodzi.

I pytanie: zakładacie maluchom już jakieś chusteczki/czapeczki od słońca?
luuucynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-05 02:45:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:01.