Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-22, 11:45   #3421
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Bananku. Wreszcie zobaczyłam zdjęcie. Ależ małe cudo. I kolor w sam raz. Dobrze, że trafił do ciebie. A czym go karmicie? Zabawki to może być cokolwiek. Nawet folia aluminiowa zwinieta w kuleczki. Albo klasycznie kawałek sznurka z papierkiem przywiązanym na końcu.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-22, 11:52   #3422
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Bananku. Wreszcie zobaczyłam zdjęcie. Ależ małe cudo. I kolor w sam raz. Dobrze, że trafił do ciebie. A czym go karmicie? Zabawki to może być cokolwiek. Nawet folia aluminiowa zwinieta w kuleczki. Albo klasycznie kawałek sznurka z papierkiem przywiązanym na końcu.
na początku dostał jakąś saszetkę dla juniora, wczoraj po pracy mu kupiłam skrzydełka kurczaka i będę mu gotować dzisiaj. A są jakieś szczególnie polecane karmy?
Aha kurcze, on nie chce pić. Wody nie ruszył, za to dorwał się do mojego osobistego kubka z mlekiem i pije wyłącznie to. Wiem, że nie powinien, ale co mu dawać, skoro woda przegotowana jest be dla niego?
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-22, 11:55   #3423
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Spróbuj odkręcić wodę w kranie i pokazać mu strumyczek wody. Generalnie koty często mają w dupie picie, co jest kiepskie. Można też do karmy dawać wodę.
Myślę, że Ty nie potrzebujesz wykładu na temat jakości karm. Tylko pamiętaj żeby mu z gotowanych skrzydeł nie dawać kości. A ja bym, szczerze mówiąc, spróbowała pójść na całość i zobaczyć czy będzie jadł surowe. Ile on ma tygodni? No i jakby co, to jest wątek koci na wizażu.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-22, 11:58   #3424
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Spróbuj odkręcić wodę w kranie i pokazać mu strumyczek wody. Generalnie koty często mają w dupie picie, co jest kiepskie. Można też do karmy dawać wodę.
Myślę, że Ty nie potrzebujesz wykładu na temat jakości karm. Tylko pamiętaj żeby mu z gotowanych skrzydeł nie dawać kości. A ja bym, szczerze mówiąc, spróbowała pójść na całość i zobaczyć czy będzie jadł surowe. Ile on ma tygodni? No i jakby co, to jest wątek koci na wizażu.
Ma 2-3 miesiące, ale trafił do nas bardzo chudziutki. Długo spał, gdy został nakarmiony.
Kości nie dostanie, samo mięso. Jak mu zasmakuje, to surowe też mu dam.
Lecę obczajać koci wątek
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-22, 12:08   #3425
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Banan, w Biedronce i w Lidlu są mleka bez laktozy, takie dla ludzi, ale mają obniżoną zawartość laktozy. Możesz go wrobić w picie wody dając do kubka pół na pół to mleko i wodę. Nabierają się przeważnie
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-22, 12:11   #3426
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Banan, w Biedronce i w Lidlu są mleka bez laktozy, takie dla ludzi, ale mają obniżoną zawartość laktozy. Możesz go wrobić w picie wody dając do kubka pół na pół to mleko i wodę. Nabierają się przeważnie
W Netto też widziałam takie, sama takie piję czasami . No to będę mu je mieszać z wodą. Niech pije cokolwiek, jest gorąco
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-22, 14:11   #3427
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Bananalama jaki uroczy nietoperek
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-22, 14:46   #3428
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
będę się chwalić zdjęciem dzieciaka, uwagaaa...
Załącznik 6021404
Jaki cudny. Też chcę takiego.
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-22, 14:47   #3429
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

W każdym schronie takich na pęczki.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-22, 20:01   #3430
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Pamiętam jak naszą kocinę znaleźliśmy w garażu w oponach, do tej pory jest z nami a też była taka maleńka, tylko szaro-bura a drugi, kociak przylazł za mną jak wracałam w podstawówce do domu, rudy i też taki mały, chudy, wielkie oczyska i miauk głośniejszy niż płacz dziecka.

Czarnuszek śliczny Zazdraszczam malucha, pierwsze dni, miesiące są najpiękniejsze i wybór kuwet, zabawek, miseczek!
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-22, 20:41   #3431
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

super kociaczki

Bananalama, jestes kochana, ze go uratowalas

wet mi zawsze mowil, zeby nie dawac mleka kotom, tylko wode. Ponoc mleko wcale nie jest takie dobre dla kotow.

Samych przyjemnosci z adopcji zycze
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-23, 06:48   #3432
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Może się skusi na wodę pozostawioną w szklance. Mój zawsze mi podpija

Świetny taki wypłosz puchaty
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 08:56   #3433
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Dziewczyny jestem wkurzona. Nie znoszę się z moją siostrą, no nienawidzę jej. Nieważne, że rodzina, że siostra - nienawidzę jej. Przyjeżdża raz na 2 miesiące wiec staram się jakoś wytrzymać te 2 dni. We wtorek przyjechała i zostaje do niedzieli. Nie przywiozła ze sobą NIC. nosi nawet moje majtki i skarpetki, rozumiecie to? Jeszcze byłabym w stanie zrozumieć gdyby przyjechała na weekend. Ale na 5 dni i nawet majtek nie przywieźć.. A moja mama twierdzi, że przesadzam, bo przecież antyperspirantem mogę się podzielić a jak założy moje majtki to się nic nie stanie. Przecież to obrzydliwe!
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 09:02   #3434
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Pal licho majtki (chociaż też to uważam za obrzydliwe, ale chociaż to można uprać) ale antyperspirant?! Może jeszcze i szczoteczkę do zębów?
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 09:14   #3435
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Ja rozumiem aż za dobrze. Moja matka i siostra takie są. Zero granic i kordonow. Wspólnota jak w hippisowskiej komunie. Ja sobie wywalczyłam moje granice. Ale dużym kosztem
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 09:20   #3436
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

No niestety, u mnie jest tak, że jak przyjeżdża siostra to wszyscy szaleją, i jej usługują, i wszystko się jej wybacza. No i jak ja się sprzeciwiam to jestem złą, wyrodną córką, chamską bla bla bla. No ale to trzeba być idiotką, przecież majtki, antyperspirant i skarpetki zmieszczą się do torebki!
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 11:37   #3437
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
będę się chwalić zdjęciem dzieciaka, uwagaaa...
Załącznik 6021404
O jezusie (moja ma już 3 miesiące, ale pamiętam, jak karmiłam pipetką i cieszyłam się z pierwszej kupy - kocie OZM )
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 12:25   #3438
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Czasem mi się marzy znów mieć kociego niemowlaka ale chłop nie chce więcej pomiotów no i nie wiem jak 6-letni rozpieszczony kocur zareagowałby na rodzeństwo
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 13:23   #3439
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
O jezusie (moja ma już 3 miesiące, ale pamiętam, jak karmiłam pipetką i cieszyłam się z pierwszej kupy - kocie OZM )
ja mam ozm, przyznaję się bez bicia
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-23, 14:02   #3440
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Nie, wy macie KZM
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 17:00   #3441
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem wkurzona. Nie znoszę się z moją siostrą, no nienawidzę jej. Nieważne, że rodzina, że siostra - nienawidzę jej. Przyjeżdża raz na 2 miesiące wiec staram się jakoś wytrzymać te 2 dni. We wtorek przyjechała i zostaje do niedzieli. Nie przywiozła ze sobą NIC. nosi nawet moje majtki i skarpetki, rozumiecie to? Jeszcze byłabym w stanie zrozumieć gdyby przyjechała na weekend. Ale na 5 dni i nawet majtek nie przywieźć.. A moja mama twierdzi, że przesadzam, bo przecież antyperspirantem mogę się podzielić a jak założy moje majtki to się nic nie stanie. Przecież to obrzydliwe!
Wspolczuje Dorosla kobieta i nie brzydzi sie nosic majtek od kogos.
ja ogolem niby "normalna" jestem, to na co ktos zwraca uwage, dla mnie jest normalka , ale takie rzeczy?... To ona pewnie tez w sklepie przymierza majtki na gole dupsko i jej to nic nie robi, normalka przeciez
Trudno , gdybym miala siostre takiego pokroju, chodzila by z gola kaska, mojej bielizny by nie dostala niech idzie do sklepu i sobie kupie ze dwie pary na zmiane. jedne wypierze to zdarza wyschnac, a w tym czasie nosza druga pare.
Oj , jak ja ci wspolczuje
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 19:04   #3442
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Kiedyś, chyba było to już nawet kilka lat temu pisałam w 1 części wątku... i dalej nic się u mnie i mojego męża w tej kwestii nie zmieniło i raczej nie zmieni Więc chętnie do was dołączę Jest nam dobrze tak jak jest, mamy inne cele życiowe, marzenia, chęci, priorytety... Jak wzieliśmy ślub kilka lat temu rodzina i znajomi non stop pytali "a kiedy wy?" doprowadzając nas tym do szału Słysząc, że nigdy, dowiedzieliśmy sie, że jesteśmy... samolubni! Na szczęście po kilku latach pytania się skończyły, przypuszczamy, że spowodowane jest to tym, że myślą, że na pewno nie możemy (no bo jak to można inaczej?) i nie chcą nam sprawiać przykrości poruszaniem tego tematu!
Moim zdaniem wiele kobiet (absolutnie nie mówię, że wszystkie) decyduje się na dziecko bo tak trzeba, bo taka jest kolej życia, dorosłości, cel małżeństwa i przecież nie da się inaczej. Koleżanki już mają, rodzina naciska... Nigdy nie myślą dłużej i głębiej czego tak na prawdę pragną...Jak chcą żyć... Że nie ma jednego, właściwego przepisu, takiego samego dla wszystkich... A już szczególnie nie potrafią zrozumieć tego ci, którzy sami posiadają dzieci... oni szczególnie potrafia uprzykrzyć pytaniami "kiedy wasza kolej?" Moja teoria jest taka, że sami "wkopani" nieodwracalnie w ten stan bycia rodzicami, nie mogą ścierpieć, że istnieją ludzie którzy tak po prostu wybrali inną drogę, że można tak zupełnie bezwstydnie żyć po prostu swoim życiem i próbują jednak wkopać ich w tą sytuację, w której sami są A jak się nie uda? Na pewno nie mogą, tylko kłamią nieszczęśliwi... albo po prostu podli i samolubni...
A na facebooku ponad połowa moich koleżanek z liceum i ze studiów nie zamieściła od wielu lat ani raz swojego zdjecia, wszystkie zdjęcia to tylko dzieci! W każdej możliwej pozie... A już fotka po porodzie to wymóg!
Rozpisałam się...
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-24, 05:47   #3443
GhostInTheFog
Zadomowienie
 
Avatar GhostInTheFog
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: pypydoowa
Wiadomości: 1 018
GG do GhostInTheFog
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Od miesiąca pracuję w poradni dla dzieci. Praca ogólnie w porządku, ale czasem nerwy mi siadają po niektórych akcjach. Wydarzenie z wczoraj. Przychodzi kobieta z małą dziewczynka na zajęcia, a ta od wejścia drze się jak opętana. Nie, nie płacze - drze się, krzyczy, wyje. Typowa demonstracja siły i rozpuszczenia. Darła się tak jakieś pół godziny, na full. Myślałam, że oszaleję, ból głowymiałam do końca dnia. Po tej akcji powiedziałam koleżance, że po raz kolejny przypomniałam sobie, dlaczego nie lubię dzieci.
W sumie wiem to wina rodziców, ze dopuszczają do takich zachowań. Właściwie większość to wina rodziców, co nie zmienia jednak faktu, że ja po prostu w takiej sytuacji zdzieliłabym to dziecko i nawrzeszczała na nie. Agresja mi skacze niesamowicie. Wiem, że moja decyzja o bezdzietności jest zdecydowanie trafna ;]
Właściwie to dziwne sprawa, że pracuję w takim miejscu.
__________________
Aka kiiro himawari...
Daidai konjou ajisai...

Edytowane przez GhostInTheFog
Czas edycji: 2015-07-24 o 05:48
GhostInTheFog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-24, 09:26   #3444
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Nienawidzę tego dziecka z dołu, a ma być jeszcze miesiąc. Naprawdę, nigdy nie widziałam tak rozdartego dziecka. Nawet jak się coś zagada do niej to zaczyna płakać. Codziennie rano budzi mnie płacz. W nocy - płacz. Wychodzą z nią na spacer - płacz. Ciągle to dziecko płacze. Ma ze 3 lata.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-24, 09:47   #3445
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Nie, wy macie KZM
Też racja
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-24, 12:49   #3446
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

To może ja dodam od siebie sytuację, której często jestem świadkiem i która doprowadza mnie do szału! Jest to połączenie: restauracja/knajpka/kawiarnia + matki z dziećmi na pogaduszkach Nic mnie tak nie denerwuje! Przychodzę do takiego miejsca żeby się zrelaksować, odpocząć, fajnie poczuć, napić się kawy czy wina W CISZY lub przy muzyce i porozmawiać sobie z kimś. Niestety, problem stanowi właśnie grupa mamuś z grupką ich dzieci, które traktują to miejsce jak plac zabaw, przy pełnej aprobacie tych pierwszych! Drą się na całe gardło, leżą na podlodze, tłuką się tak ,że nie da się wytrzymać, biegają jak najszybciej się da w kółko, obijając się o ludzi... Po chwili jestem tak wściekła, że najchętniej przygadałabym im najbrzydszymi epitetami I najbardziej denerwują mnie nawet nie te dzieci, tylko te ich głupie mamy, które nawet raz nie zwrócą im uwagi! I patrzą zachwyconym wzrokiem jak się dzieci pięknie bawią! Zwócenie choć najmniejszej uwagi powoduje pełne szczerego oburzenia spojrzenie... No przecież to dziecko! Tylko moim zdaniem, miejscem dziecka jest plac zabaw, park i podwórko a nie kawiarnia czy restauracja!

Edytowane przez bellissa
Czas edycji: 2015-07-24 o 12:56
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-24, 12:57   #3447
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Rozwiązanie: zrobić knajpki tylko i wyłącznie dla rodzin z małymi dziećmi i odrębne, gdzie dzieciom jest wstęp wzbroniony. Zresztą od dawna jestem za tym, żeby były miejsca - restauracje, kawiarnie, hotele i inne miejsca rozrywki w miejscowościach wypoczynkowych, gdzie wstępu dla dzieci nie ma.

Rozumiem i uważam za naturalne, ze urodzenie i posiadanie małego dziecka nie może wykluczać ludzi z życia towarzyskiego, ale należy również zrozumieć, ze są ludzie, dla których obecność małych dzieci jest drażniąca, i którzy chcą tę kawę/ drinka wypić w spokoju, porozmawiać ze znajomymi w spokoju i w ogóle, potraktować wyjście jako relaks - nie jako dodatkowy czynnik stresujący.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 16:38   #3448
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez bellissa Pokaż wiadomość
Kiedyś, chyba było to już nawet kilka lat temu pisałam w 1 części wątku... i dalej nic się u mnie i mojego męża w tej kwestii nie zmieniło i raczej nie zmieni Więc chętnie do was dołączę Jest nam dobrze tak jak jest, mamy inne cele życiowe, marzenia, chęci, priorytety... Jak wzieliśmy ślub kilka lat temu rodzina i znajomi non stop pytali "a kiedy wy?" doprowadzając nas tym do szału Słysząc, że nigdy, dowiedzieliśmy sie, że jesteśmy... samolubni! Na szczęście po kilku latach pytania się skończyły, przypuszczamy, że spowodowane jest to tym, że myślą, że na pewno nie możemy (no bo jak to można inaczej?) i nie chcą nam sprawiać przykrości poruszaniem tego tematu!
Moim zdaniem wiele kobiet (absolutnie nie mówię, że wszystkie) decyduje się na dziecko bo tak trzeba, bo taka jest kolej życia, dorosłości, cel małżeństwa i przecież nie da się inaczej. Koleżanki już mają, rodzina naciska... Nigdy nie myślą dłużej i głębiej czego tak na prawdę pragną...Jak chcą żyć... Że nie ma jednego, właściwego przepisu, takiego samego dla wszystkich... A już szczególnie nie potrafią zrozumieć tego ci, którzy sami posiadają dzieci... oni szczególnie potrafia uprzykrzyć pytaniami "kiedy wasza kolej?" Moja teoria jest taka, że sami "wkopani" nieodwracalnie w ten stan bycia rodzicami, nie mogą ścierpieć, że istnieją ludzie którzy tak po prostu wybrali inną drogę, że można tak zupełnie bezwstydnie żyć po prostu swoim życiem i próbują jednak wkopać ich w tą sytuację, w której sami są A jak się nie uda? Na pewno nie mogą, tylko kłamią nieszczęśliwi... albo po prostu podli i samolubni...
A na facebooku ponad połowa moich koleżanek z liceum i ze studiów nie zamieściła od wielu lat ani raz swojego zdjecia, wszystkie zdjęcia to tylko dzieci! W każdej możliwej pozie... A już fotka po porodzie to wymóg!
Rozpisałam się...

ja wlasnie mysle dokladnie tak samo. wiele z kolezanek na fb od kiedy maja dzieci, zamieszczaja tylko i wylacznie ich zdjecia! czesto nawet ich samych na zdjeciach nie ma ale dziecko musi byc ( jakby to kogokolwiek obchodzilo). jedna niedawno urodzila i juz lajkuje strony typu karmienie piersia, huggies itp. wariacja.... jakby juz nic poza dzieckiem nie widzialy


ja mam 30 lat. 10 po slubie i dzieci narazie nie mamy bo w sumie jeszcze mamy czas . od niedawna zaczelam pracowac i chcialabym sie nacieszyc zyciem, gdzies pojechac. wiekszosc ludzi tego nie rozumie, bo posiadanie dziecka to jest cos najwazniejszego na swiecie. oczywiscie moja rodzinka wie lepiej- my nie mamy dzieci bo nie mozemy
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-26, 14:00   #3449
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;5220064 6]ja wlasnie mysle dokladnie tak samo. wiele z kolezanek na fb od kiedy maja dzieci, zamieszczaja tylko i wylacznie ich zdjecia! czesto nawet ich samych na zdjeciach nie ma ale dziecko musi byc ( jakby to kogokolwiek obchodzilo). jedna niedawno urodzila i juz lajkuje strony typu karmienie piersia, huggies itp. wariacja.... jakby juz nic poza dzieckiem nie widzialy


[/QUOTE]

ja lubie jak kolezanki zamieszczaja zdjecia dzieci, czesto sie nie spotykamy i milo zobaczyc jak ich dzieci rosna. Jak ciebie to nie obchodzi to czemu nie ukryjesz komentarzy tej osoby albo calkiem jej nie usuniesz z znajomych? ludzie sobie sami lubia robic problemy
__________________

Haters Gonna Hate

Edytowane przez OYE
Czas edycji: 2015-07-26 o 14:03
OYE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-26, 14:06   #3450
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Oye , nie chodzi o ładne zdjęcia dzieci zamieszczane raz na miesiąc, np Kasia w Zoo. Takie chętnie pooglądam, zobaczę, polubie i skomentuje. Tylko o zdjęcia dzieci zamieszczane np. Po 5 dziennie, które niczym się nie różnią, albo kiedy dziecko jest nagie czy np. Uciapane jedzeniem. Moja koleżanka wrzucała po 8 - 10 zdjęć na raz. Jej syn ma 2 lata, a zdjęć w galerii ponad 400. I te zdjęcia nie były jakimiś dziełami sztuki, tylko "Adaś na huśtawce" sztuk 5. "Adaś je" - sztuk 4 "Adaś w wózku" - sztuk 8. Jednego dnia.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-03 19:05:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:30.