Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej? - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-01, 19:14   #271
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
na mazidla.com w recepturach jest. strona nie bardziej skomplikowana niz owo forum na ktorym piszesz. ja polprodukty kupilm na zrob sobie krem. nie znam na pamiec proporcji. wszystko jest na tej stronie co podalam
bylam oczywiscie na tej stronie i gdybym wyczytala tam odpowiedzi na pytania ktore zadalam nie pytalabym Cie o to, a ze dosc obszernie opisalas dzialanie tego toniku myslalam ze troche mi pomozesz dowiedziec sie o nim czegos wiecej. O proporcje nie pytalam bo widzialam ze sa wypisane, a ze zamawialas juz ten tonik to bylam ciekawa ile Cie to wynioslo w sumie, to chyba nie jest pytanie wymagajace jakiegos wiekszego wysilku z Twojej strony(bo przeciez nie to bylo moim zamiarem) Zapytalam tez czy te skladniki samemu trzeba mieszac bo nie mam takich przyrzadow jak zlewka, bagietka borokrzemowa czy papierek wskaznikowy..
ale widze ze mi nie pomozesz , no nic, dziekuje Ci!
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 20:45   #272
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
bylam oczywiscie na tej stronie i gdybym wyczytala tam odpowiedzi na pytania ktore zadalam nie pytalabym Cie o to, a ze dosc obszernie opisalas dzialanie tego toniku myslalam ze troche mi pomozesz dowiedziec sie o nim czegos wiecej. O proporcje nie pytalam bo widzialam ze sa wypisane, a ze zamawialas juz ten tonik to bylam ciekawa ile Cie to wynioslo w sumie, to chyba nie jest pytanie wymagajace jakiegos wiekszego wysilku z Twojej strony(bo przeciez nie to bylo moim zamiarem) Zapytalam tez czy te skladniki samemu trzeba mieszac bo nie mam takich przyrzadow jak zlewka, bagietka borokrzemowa czy papierek wskaznikowy..
ale widze ze mi nie pomozesz , no nic, dziekuje Ci!
ile wynioslo nie wiem bo skladniki mam juz od dawna. ale kolo 20 zl z przesylka wszytko do tego rozrabianie toniku kilka razy z tego wszytkiego ktory starczy mi najmniej na 2 tyg. szklana buteleczka to kolszt ok 70 gr w aptece. pojemniczek z podzialka tak samo apteka lub jakis syrop. udzielajac odpowiedzi dalej : TAK TRZEBA SAMEMU MIESZAC no bo jak inaczej? nie wysylaja gotowego produktu i nikt inny za Ciebie tego nie zrobi chyba raczej. a dodatkowe ✂✂✂✂✂✂✂y jak bagietki i inne sa zupelnie zbedne wystarczy kubeczek od syropu z podzialka by odmierzyc wode i strzykawka by odmierzac mniejsze ilosci substancji np kwas i butelka szkana gdzie sie to wsystko wsadza i w tym sie miesza.tylko tyle. a o toniku migdalowym i kolejnosci wykonania i innych szczegolach krok po kroku na forum mozna znalezc przy odrobinie wysilku
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 20:51   #273
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
ile wynioslo nie wiem bo skladniki mam juz od dawna. ale kolo 20 zl z przesylka wszytko do tego rozrabianie toniku kilka razy z tego wszytkiego ktory starczy mi najmniej na 2 tyg. szklana buteleczka to kolszt ok 70 gr w aptece. pojemniczek z podzialka tak samo apteka lub jakis syrop. udzielajac odpowiedzi dalej : TAK TRZEBA SAMEMU MIESZAC no bo jak inaczej? nie wysylaja gotowego produktu i nikt inny za Ciebie tego nie zrobi chyba raczej. a dodatkowe ✂✂✂✂✂✂✂y jak bagietki i inne sa zupelnie zbedne wystarczy kubeczek od syropu z podzialka by odmierzyc wode i strzykawka by odmierzac mniejsze ilosci substancji np kwas i butelka szkana gdzie sie to wsystko wsadza i w tym sie miesza.tylko tyle. a o toniku migdalowym i kolejnosci wykonania i innych szczegolach krok po kroku na forum mozna znalezc przy odrobinie wysilku
ta odpowiedz juz mi wiele wyjasnila mialam nadzieje ze jest opcja zeby kupic gotowe wymieszane skladniki w wybranych proporcjach,bo wydawalo mi sie to dosc trudne w domowych warunkach ale skoro da sie obejsc to przygotowanie bez tych specjalistycznych rzeczy to wydaje sie to juz calkiem proste. Wiele mi pomoglas dziekuje
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 15:03   #274
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

melduje sie i ja
opanowałam cere ufff, 2 miesiące temu cos zaczelo mi sie dziac na ryjku, miałam wiecej niz 4 syfy jednoczesnie co przez ostatnie poltora roku mi sie nigdy nide zdarzylo..
i stwierdzilam, ze to moze byc dlatego ze odstawilam picie pokrzywy wiec pojechalam szybciutko do domu rodzinnego, tata mi ususzył pokrzywe juz dawno wiec wzielam sobie troche i od ponad miesiaca pije od nowa i powiem wam ze na poczatku myslalam ze zejde..
mialam wysyp leciutki ale od 2 tygodniu czysciutko i jestem pewna ze to dzieki pokrzywie wypitej codzienne rano i cynk 10 mg
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 15:16   #275
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

hej ho niedlugo minie 4 lata od zakonczenia kuracji! Jak ten czas leci!

od wakacji zaczelam uzywac kosmetykow Clinique 3 kroki, do cery mieszanej-tlustej rzecz jasna. Powiem Wam, ze teraz jestem w 99% zadowolona ze swojej skory, bardzo mi te kosmetyki sluza. Nie pamietam, kiedy mialam ostatnio pryszcza, czasami na skroniach cos mi wyskoczy (ale to od wysilku), skora przestala sie nawet ostatnio mocno swiecic (a mam bardzo mocno nawilzajacy podklad) - mysle ze wplyw na to ma tez dieta (jem bardzo zdrowo, ale nie odchudzam sie - chodzi o swieze produkty, malo przetworzone). Jezeli ktoras bedzie chciala zobaczyc zdjecia, to wstawie.

Z perspektywy czasu uwazam, ze to byla świetna decyzja... Nowa cera wyleczyla mnie z wielu kompleksow. Jezeli mialabym to zrobic drugi raz, nie zastanawialabym sie ani chwili. Szkoda, ze nie zdecydowalam sie na te lekarstwa wczesniej, tylko podtrulam sie innymi rzeczami najpierw
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 22:26   #276
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
hej ho niedlugo minie 4 lata od zakonczenia kuracji! Jak ten czas leci!

od wakacji zaczelam uzywac kosmetykow Clinique 3 kroki, do cery mieszanej-tlustej rzecz jasna. Powiem Wam, ze teraz jestem w 99% zadowolona ze swojej skory, bardzo mi te kosmetyki sluza. Nie pamietam, kiedy mialam ostatnio pryszcza, czasami na skroniach cos mi wyskoczy (ale to od wysilku), skora przestala sie nawet ostatnio mocno swiecic (a mam bardzo mocno nawilzajacy podklad) - mysle ze wplyw na to ma tez dieta (jem bardzo zdrowo, ale nie odchudzam sie - chodzi o swieze produkty, malo przetworzone). Jezeli ktoras bedzie chciala zobaczyc zdjecia, to wstawie.

Z perspektywy czasu uwazam, ze to byla świetna decyzja... Nowa cera wyleczyla mnie z wielu kompleksow. Jezeli mialabym to zrobic drugi raz, nie zastanawialabym sie ani chwili. Szkoda, ze nie zdecydowalam sie na te lekarstwa wczesniej, tylko podtrulam sie innymi rzeczami najpierw
super jakbys pokazala fotki
no to 4 latka i ladna cera to wielki sukces u mnie niestety nie jest tak dobrzr, jestem po roku i coraz wiecej mam nowych... nie sa tak duze i brzydkie jak wczesniej ale jednak jestem po 2giej mikrodermabrazji, ale poki co nie widac efektow, ale czekaja mnie jeszcze 4 zabiegi
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 08:06   #277
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
super jakbys pokazala fotki
no to 4 latka i ladna cera to wielki sukces u mnie niestety nie jest tak dobrzr, jestem po roku i coraz wiecej mam nowych... nie sa tak duze i brzydkie jak wczesniej ale jednak jestem po 2giej mikrodermabrazji, ale poki co nie widac efektow, ale czekaja mnie jeszcze 4 zabiegi

Prosze
Oba są z tego roku, mam na nich lekki makijaz. Jak znajde takie bez, tez wstawię.

Ze wszystkich swoich 'przebojow' z twarza, musze powiedziec, ze chyba w koncu osiagnelam stabilizacje. Dobra dieta i PIELĘGNACJA PIELĘGNACJA PIELĘGNACJA! Po trądziku zostaly mi takie nawyki, ze jakkolwiek to zabrzmi - jest to pozytywna sprawa. Nie spie w makijazu, uzywam maseczek, dobrych kremow, NIE OSZCZEDZAM NA TWARZY...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P8090012.jpg (34,9 KB, 180 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PB060642.jpg (26,1 KB, 164 załadowań)
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-24, 12:31   #278
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
Prosze
Oba są z tego roku, mam na nich lekki makijaz. Jak znajde takie bez, tez wstawię.

Ze wszystkich swoich 'przebojow' z twarza, musze powiedziec, ze chyba w koncu osiagnelam stabilizacje. Dobra dieta i PIELĘGNACJA PIELĘGNACJA PIELĘGNACJA! Po trądziku zostaly mi takie nawyki, ze jakkolwiek to zabrzmi - jest to pozytywna sprawa. Nie spie w makijazu, uzywam maseczek, dobrych kremow, NIE OSZCZEDZAM NA TWARZY...
WOW!!! Nie widać, żebyś miała kiedyś trądzik. Mam nadzieję, że też kiedyś będę tak wyglądać Bardzo ładna jesteś

Ja cały czas walczę z bliznami i nawet jakoś mi to idzie, dzisiaj wyglądałam znośnie po użyciu samego transparentnego pudru, a to już naprawdę wielki sukces.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 12:39   #279
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
Prosze
Oba są z tego roku, mam na nich lekki makijaz. Jak znajde takie bez, tez wstawię.

Ze wszystkich swoich 'przebojow' z twarza, musze powiedziec, ze chyba w koncu osiagnelam stabilizacje. Dobra dieta i PIELĘGNACJA PIELĘGNACJA PIELĘGNACJA! Po trądziku zostaly mi takie nawyki, ze jakkolwiek to zabrzmi - jest to pozytywna sprawa. Nie spie w makijazu, uzywam maseczek, dobrych kremow, NIE OSZCZEDZAM NA TWARZY...
przesliczna cera naprawde gratulacje
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 13:09   #280
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
Prosze
Oba są z tego roku, mam na nich lekki makijaz. Jak znajde takie bez, tez wstawię.

Ze wszystkich swoich 'przebojow' z twarza, musze powiedziec, ze chyba w koncu osiagnelam stabilizacje. Dobra dieta i PIELĘGNACJA PIELĘGNACJA PIELĘGNACJA! Po trądziku zostaly mi takie nawyki, ze jakkolwiek to zabrzmi - jest to pozytywna sprawa. Nie spie w makijazu, uzywam maseczek, dobrych kremow, NIE OSZCZEDZAM NA TWARZY...
:P i pieknie:P nastepna zadowolona z kuracji
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 14:03   #281
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
WOW!!! Nie widać, żebyś miała kiedyś trądzik. Mam nadzieję, że też kiedyś będę tak wyglądać Bardzo ładna jesteś

Ja cały czas walczę z bliznami i nawet jakoś mi to idzie, dzisiaj wyglądałam znośnie po użyciu samego transparentnego pudru, a to już naprawdę wielki sukces.
Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
przesliczna cera naprawde gratulacje
Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
:P i pieknie:P nastepna zadowolona z kuracji

dziekuje Wam bardzo

pamietam, jaka to byla trauma... najgorsze bylo to, ze WSZYSTKIE dziewczyny w moim otoczeniu mialy nieskazitelna cere... Po kazdej imprezie szly spac w makijazu, a ja zawsze oczyszczanie, maseczki, zeby rano nie obudzic sie i nie wygladac jak monstrum.

Przed Aknenorminem (uzywalam tego odpowiednika) duzo sie naczytalam, lacznie z historiami o depresji, ale tak na prawde ja czulam sie z dnia na dzien coraz lepiej, widzac swoja buzie!

Teraz, jak juz wczesniej wspomnialam, korzystam z kosmetykow Clinique, lubie tez eksperymentowac z naturalnymi - albo z firmy LUSH, albo z mazidel itp.

Poki co nie bylam na zadnych zabiegach kosmetycznych, ale zluszczalam twarz kwasami.

Do czego tez ostatnio doszlam - mimo, iz mam cere mieszano-tlusta, to ona tez domaga sie nawilzania.


Jedyny skutek uboczny calej kuracji to pogorszony wzrok, nie wiem, jak duzy wplyw mialy retinoidy, ale na pewno jakis mialy.
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-24, 14:11   #282
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
dziekuje Wam bardzo

pamietam, jaka to byla trauma... najgorsze bylo to, ze WSZYSTKIE dziewczyny w moim otoczeniu mialy nieskazitelna cere... Po kazdej imprezie szly spac w makijazu, a ja zawsze oczyszczanie, maseczki, zeby rano nie obudzic sie i nie wygladac jak monstrum.

Przed Aknenorminem (uzywalam tego odpowiednika) duzo sie naczytalam, lacznie z historiami o depresji, ale tak na prawde ja czulam sie z dnia na dzien coraz lepiej, widzac swoja buzie!

Teraz, jak juz wczesniej wspomnialam, korzystam z kosmetykow Clinique, lubie tez eksperymentowac z naturalnymi - albo z firmy LUSH, albo z mazidel itp.

Poki co nie bylam na zadnych zabiegach kosmetycznych, ale zluszczalam twarz kwasami.

Do czego tez ostatnio doszlam - mimo, iz mam cere mieszano-tlusta, to ona tez domaga sie nawilzania.


Jedyny skutek uboczny calej kuracji to pogorszony wzrok, nie wiem, jak duzy wplyw mialy retinoidy, ale na pewno jakis mialy.
ja mialam tak samo :P wsystkie dziewczyny mialy ladniejsza cere niz ja;D mialam szafe kosmetykow do twarzy:P a teraz? sama tworze swoje kosmetyki lub kupuje apteczne o prostych skladach i tyle wystarczy kwasiory sama robie slabe stezenia a wzrok pewnie popsul Ci sie od czytania o retinoidach;D ja tez mam takie wrazenie ale u mnie to pewniej zasluga wpatrywania sie w laptopa:P
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-25, 14:43   #283
perfect0nly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 46
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

jaką miałyście dawkę dobową? tzn w przeliczeniu na kg? podobno liczy się dawka skumulowana, ale ja cały czas mam wrażenie, że gdybym miała krótszą, ale intensywniejszą kurację, bardziej upośledziło by to gruczoły łojowe (czyt. miałabym teraz zdrową skórę)
perfect0nly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-25, 16:43   #284
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

ja bralam 30mg na dzien (zamiennie - jednego dnia 20, nast. 40 - ze wzgledow ekonomicznych)

bralam jakies 7-8 msc, mysle, ze przyjelam okolo 100mg na kg ciala. Wiem, ze powinno sie brac wiecej, ale wmoim przypadku nie okazalo sie to 'niezbedne' - przyjelam mniej i cere mam ok.
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 16:07   #285
Prisha
Rozeznanie
 
Avatar Prisha
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: moje własne niebo (i Jego)
Wiadomości: 502
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
...skora przestala sie nawet ostatnio mocno swiecic (a mam bardzo mocno nawilzajacy podklad)...
A jaki to podkład?
__________________

Prisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 22:46   #286
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cytat:
Napisane przez Prisha Pokaż wiadomość
A jaki to podkład?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...up.html&next=1
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 18:36   #287
Prisha
Rozeznanie
 
Avatar Prisha
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: moje własne niebo (i Jego)
Wiadomości: 502
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

dziękuje
__________________

Prisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 11:29   #288
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

czesc dziewczyny
mam nadzieje ze dobrze u was z buzkami.
u mnie rewelacja. nie łykam już ze trzy miesiące. tzn. zostawiłam sobie pare tableteczek i raz na dwa tygodnie wezmę tableteczke. tak na wszelki wypadek .
wlosy wracają po woli do normalnego trybu. (czyt. wczesniej moglam raz na tydzień umyc i nawet odrobine się nie przetłuszczały, zadnego zapachu ani nic, teraz co 2/3 dzień muszę już umyć.)
bardzooo baaardzo przez kuracje zaczely mi wypadać. teraz, cały czas wypadają, ale jest lepiej. nie wiem czy to zasługa szamponów, czy tego że przestałam brać.

stosujecie jakieś maści, kremy specjalne?
musze sie wybrać do wawy do lekarza. niestety, studia zaczelam od tego roku, i tak strasznie malo czasu mam.

spelnienia marzen w nowym roku! ;*
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 23:12   #289
extragirl
Wtajemniczenie
 
Avatar extragirl
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 246
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cytat:
Napisane przez walicnazwe Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny
mam nadzieje ze dobrze u was z buzkami.
u mnie rewelacja. nie łykam już ze trzy miesiące. tzn. zostawiłam sobie pare tableteczek i raz na dwa tygodnie wezmę tableteczke. tak na wszelki wypadek .
wlosy wracają po woli do normalnego trybu. (czyt. wczesniej moglam raz na tydzień umyc i nawet odrobine się nie przetłuszczały, zadnego zapachu ani nic, teraz co 2/3 dzień muszę już umyć.)
bardzooo baaardzo przez kuracje zaczely mi wypadać. teraz, cały czas wypadają, ale jest lepiej. nie wiem czy to zasługa szamponów, czy tego że przestałam brać.

stosujecie jakieś maści, kremy specjalne?
musze sie wybrać do wawy do lekarza. niestety, studia zaczelam od tego roku, i tak strasznie malo czasu mam.

spelnienia marzen w nowym roku! ;*

u mnie po jakichś dwóch, miesiącach włosy przestały wypadać, a po ok czterech zaczęły normalnie rosnąć (znaczy były już mocniejsze i było ich więcej), więc może Tobie też przejdzie
a jeśli chodzi o jakieś preparaty, to podczas brania tabletek stosowałam taki zestaw szampon i spray z la roche posay. bardzo dobrze się sprawdzał, więc mogę polecić
extragirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-28, 14:40   #290
iwoona
Wtajemniczenie
 
Avatar iwoona
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: przemyśl to ;)
Wiadomości: 2 468
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cześć wszystkim!

Miesiąc temu skończyłam kurację, szczerze mówiąc w ostatnich miesiącach nieszczególnie zajmowałam się cerą, praktycznie tylko ją oczyszczałam (żel, płyn do demakijażu) i nawilżałam Excipialami:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ej.html&next=1 i
http://www.domzdrowia.pl/91391,excip...sc-100-ml.html
które miałam gratis do tabletek + ostatni miesiąc krem pichtowy na dzień, nie używałam filtrów przez całą kurację (tylko latem) bo nie wiedziałam że to konieczne, pytałam o to lekarza ale powiedziała że nie muszę gdy nie pali słońce
a ja wtedy glupia byłam wiec tylko czasem się nimi miziałam:/

Ale wracając muszę teraz na nowo ustalić jakąs racjonalną pielegnację, chcę się przerzucić na naturalne kosmetyki, ale nie wiem od czego zacząć.

Potrzebuję:
czegoś do zmywania twarzy- nie lubię miceli, żeli unikam ze względu na konieczność zmycia wodą (mam nieciekawą wodę w domu), obecnie uzywam https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...w1.html&next=1 i jestem zadowolona, pasuje mi taka tłustawa konsytencja, myślałam żeby wrócić do OCM ale boje się ze mnie olej zapcha:/
No wlaśnie czy to prawda że nie powinniśmy uzywac olejków bo zapychają, że leszpe są lekkie ale porzadnie nawilżajace kremy (choć nie spotkałam jeszcze takiego)

toniku- planuję hydrolat z róży stulistnej, chciałabym też tonik aspirynowy 1-2x w tyg, i tutaj pytanie czy mogę już używać kwasów

kremu nawilżającego - tu nie mam pojęcia,

treściwego Kremu na noc- wykończę Excipial z olejkiem migdałowym, i planuję wit.c z jakims olejkiem połączyć i sie tym smarować, ale własnie nie wiem jak z tymi olejkami...

filrta- jest jakis słynny Avene na wizażu, który to?

Jesli chodzi o wygląd mojej cery, to jestem zadowolona bo pryszczy brak, ale nie jest ona gładka i o jednolitym kolorze a do tego chce dążyć. Narazie mam cała strefe T w widocznymi rozszerzonymi porami, kilka dziurek na skroniach i przebarwienia typu piegi lub plamki wygladające jak piegi które mi nie przeszkadzają walczyć z nimi nie zamierzam póki co

W przyszłym tyg wizyta u dermy, zobacze jak ona zamierza kontynuować moje leczenie...

pierwsze 2 zdj sprzed kuracji, drugie jakoś w połowie nawet miałam tam jeszcze pryszcza na czole z własnej głupoty, wydusiłam cos maleńkiego a wyroslo mi ogromnego. W ogóle teraz znacznie wolniej mi sie wszysko na twarzy goi, nic nie ruszam zeby przypadkiem cos nie wyskoczyło.

Acha i w czasie kuracji zrobiło mi sie mnóstwo rozstępów (najbardziej pupa, jeden przy drugim i plecy na dole ogolnie masakra. Starałam sie regularnie nawilżać ale przyznaje czasem zaniedbywałam i teaz mam efekty, nie wiem co z tym robić
takze dziewczyny smarujcie sie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02396.jpg (8,5 KB, 159 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02319.jpg (29,0 KB, 148 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00296.jpg (16,5 KB, 165 załadowań)
__________________
CG 20.02.2012 - 2c


Spełnić marzenia . . .

iwoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 22:22   #291
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Halo byłe kuracjuszki, jak tam Wasze buźki na wiosnę?

U mnie elegancko. Jesienne ataki syfków opanowałam preparatami z kwasami i teraz jest naprawdę super. Już myślałam, że się nie da z tym wygrać, ale na szczęście kwasy mnie uratowały - dołączyłam do pielęgnacji tonik z kwasami AHA/BHA z Biochemii Urody oraz krem Pharmaceris T Sebo Almond Peel 10%. Używam tych preparatów tylko na noc, ale nie każdego wieczoru i nigdy razem. Najczęściej wychodzi mi 4-5 kwasowych wieczorów w tygodniu.
Reszta pielęgnacji - do mycia żel Babydream (), do przemywania tonik nagietkowy Ziaja i płyn micelarny, nawilżanie Cetaphil ().
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 18:17   #292
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

U mnie już minęło prawie 2 lata (jak dobrze liczę ) od zakończenia kuracji. Ogólnie jest dobrze. Ostatnio przeżyłam mały stras, myślałam, że trądzik wraca. Na szczęście okazało się, że winowajcą był stres plus zła dieta. Jak zaczęłam jeść zdrowiej i regularnie robić slaipeg to wszystko wróciło do normy
__________________
Food & Photography

www.moderntasteblog.blogs pot.com
Jully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 13:49   #293
Wallender
Raczkowanie
 
Avatar Wallender
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow
Wiadomości: 106
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

U mnie w listopadzie 2011 minął rok od kuracji (trwała rok, wybrałam całą dawkę). Po zakończeniu kuracji w ciągu miesiąca na czole wyskoczyła mi kaszka, a potem po kilku miesiącach drobny trądzik na policzkach.
Zdecydowałam się na powtórkę, ale w formie skróconej, za to skumulowanej - 3 m-ce po 40 mg dziennie. Teraz minęły 2 miesiące od powtórnej kuracji, nie ma kaszki, cera wygląda świetnie, właściwie niewiele się przetłuszcza.
Zastanawiam się jednak, jaki na ten wcześniejszy nawrót miały wpływ hormony, które wówczas brałam i odstawiłam równo po zakończeniu kuracji. Teraz na hormony się nie zdecydowałam, i jest ok.

Tak czy inaczej - zobaczymy.

Ale nauczyłam się kilku rzeczy:
* nie kombinuję z podkładami. Mam swój ulubiony Lucy Minerals i jego się trzymam.
* nie kombinuję z kremami - naprawdę nie muszę testować wszystkich, które pojawią się na rynku. Na co dzień stosuję po prostu tonujący Zaji.
* do demakijażu stosuję żel, który mogę zmyć wodą. Mam zamiar w ogóle przestawić się na zmywanie wodą źródlaną.
* Raz w tyg. piling enzymatyczny to obowiązek
podsumowując - im mniej testowania i kombinowania na własnej skórze, tym wg mnie lepiej.
Do tego zdrowo i regularnie się odżywiam, piję dużo wody.


p.s. nawrót, o którym piszę, był niewielki w porównaniu z tym, co działo się z moją twarzą przed kuracją. Nie żałuję, że się na nią zdecydowałam.
Wallender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 17:34   #294
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Hejka

U mnie 22 miesiące od ostatniej tabletki Izoteku.
Od marca 2011 r. używam toniku z kwasem PHA 6% z BU oraz od września 2011 r. kremu Ziaja Med Kuracja Antybakteryjna - razem kladzione na noc. Jako nawilżacz mam Cetaphil MD dermoprotektor nieprzerwanie od wielu wielu lat
Do mycia krem różany Alterra, albo olejek z drzewkiem herbacianym z BU, do tonizowania plecków Ziaja Med Kuracja Antybakteryjna i do twarzy tonik z koniczyny łąkowej Pollena-Ewa. Na wzmożone przetluszczanie jakie miałam we wrześniu zastosowałam szampon Seboradin Niger i używam go do dziś, znacznie wydłużył czas świeżości moich włosów. Czerwoności, plamki etc zakrywam pudrem Manhattan Clearface, testowałam przez pół roku inne pudry ale zapychaja, wysuszaja albo wzmagaja łojotok albo nie kryja zaczerwienien, bardzo chce ten wymienic na inny, gdyż Manhattan testuje produkty na zwierzetach.. Próbuje zakupic teraz Eveline, Celebrities Beauty (Mineralny puder w kamieniu), wiążę z nim duże nadzieje

Stan cery oceniam na zadowalający - zaskórniki otwarte i zamknięte, prosaki i czasem kilka krostek. Wiem, że na więcej nie mogę liczyć ponieważ kłopoty z cera mam genetycznie uwarunkowane. Plecki czasem wyprodukuja parę krostek, tez nie tragedia. We wlosach i na karku przestaly się pojawiac pryszcze odkąd używam w/w szamponu.

pozdrówka

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2012-05-31 o 17:44
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 01:02   #295
iwoona
Wtajemniczenie
 
Avatar iwoona
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: przemyśl to ;)
Wiadomości: 2 468
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

myślę że i ja mogę powiedzieć że doszłam do stabilości na twarzy cerę mam w tym momencie normalną, zaraz po skonczeniu (pół roku temu) miałam problem z przesuszeniem później z kolei ze świeceniem.

jako kontynuacje kuracji na noc smaruję się differinem i uważam że w tej funkcji sprawdza się znakomicie.
2 razy w tyg zastępuję go ziają calma lub olejem winogronowym zmieszanymi z kropelką olejku herbacianego, który bardzo fajnie działa na moją cerę. Buzia się ujednolica, pory mam znacznie mniejsze niż zaraz po skończeniu kuracji.
Do mycia używam żelu babydream na końcu zawsze chlapię twarz lodowatą wodą. Próbowałam z OCM ale mi nie służy:/
Za tonik służy mi różany płyn tonizujący z Fitomedu, który jest cudowna i polecam go każdemu
1-2 razy w tyg peeling enzymatyczny ziaja calma.
I tyle, nie eksperymentuję z kremami, wolę posmarować się olejem. Winogronowy kładę nawet pod makijaż gdy mam bardzo przesuszoną skórę. Nie używam żadnych maseczek (choć mnie kusi) ale nie będę ryzykować. teraz wiem że im mniej tego wszystkiego tym lepiej.

Jeśli chodzi o makijaż, przerzuciłąm się na pudry, czasami zdarza mi sie zasosować leciutki podkład (Bourjois healthly mix) ale czuję dyskomfort, skóra nie oddycha i zaraz wygląda gorzej:/

pozdrowionka kuracjuszki
__________________
CG 20.02.2012 - 2c


Spełnić marzenia . . .

iwoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 15:11   #296
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Ja też się teraz w tym wątku witam kurację Aknenorminem skończyłam 26.05.2012r. w ciągu tych 2 tygodni powychodziło mi kilka małych białych i takich bardziej podskórnych krosteczek-kropeczek na brodzie ;/ mam nadzieję, że to przejściowe bo chyba się załamie, że parę dni po kuracji ( 149 mg/kg) i trądzik wraca. Mam pytanie do bardziej doświadczonych dziewczyn, czy mogę teraz coś delikatnego zacząć stosować na liczne dziury i blizny ? Z jakimś złuszczaniem ( kwas migdałowy albo atrederm poczekam do jesieni) ale w sierpniu mam wesele kuzynki i wreszcie chciałabym wyglądać "w miarę dobrze" i jak sądzicie czy tonik z kwasem migdałowym 5-10% polepszy jakoś stan mojej poszarzałej cery ? Albo tonik z aspiryny ? Chciałabym ją choć troszkę wyrównać kolorystycznie, a za blizny zabrać się po tych obowiązkowych 6 msc-ach.
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 11:39   #297
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

nie ryzykuj, lato idzie, a kwasy i inne najlepiej na zime... Z pewnoscia masz juz piekna cere


ja teraz mam lekki kryzys, gdyz przyjelam ostatnio hormony i troche mi skora zeswirowala. Poza tym mialam tlusta diete no i klops. W moim przypadku faktycznie 'jestes tym, co jesz' ale juz wracam do formy, czyli duzoooooo wody i dobre jedzonko.
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 12:21   #298
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Hej Przyłaczam się :P Moja kuracja Axotretem trwała od 8 marca do 6 października tego roku. Przyjmowałam cały czas 40mg przy wadze 66-68
Nie stosowałam antykoncepcji w trakcie, wysyp mnie ominął, prawie od początku kuracji było tylko lepiej. Moim problemem były podskórne gule, ble. Przed retinoidami stosowałam tetralysal bo we wrześniu zeszłęgo roku po całych wakacjach pięknej cery wysyp miałam taki jak nigdy wcześniej. Nie wysadzałam nosa z domu, dobrze że byłam bez pracy bo chyba bym się załamała jakbym musiała z takim ryjem wyjść do ludzi...
Teraz zostały mi przebarwienia które bledną i nierówności, od kilku dni używam na noc acne derm i kremy z serii Iwostin purritin. No i żyję nadzieją że to już nie wróci... a przynajmniej nie w ciągu roku :/
Mam 3ci migdał i zastanawiam się czy on się do trądziku nie przyczynił... muszę się do larynologa wybrać ale na ten rok już się pewnie nie dostanę....
Uhh i to chyba na tyle...
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 10:33   #299
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 10:07   #300
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
ponoc mimo wszystko dobrze jest w przyszlosci powtorzyc kuracje tylko o mniejszych dawkach- tak twierdzi moja dermatolog nawroty tradziku sa czesto tez spowodowane np problemami z hormonami- tak jak mam ja;D mowiac " nawrot" nie mam na mysli stanu sprzed kuracji ooooo nieeee! u mnie jest to kilka potowek lub/i zaskorniakow na czole i brodzie- powazniejsza krosta wyskakuje raz na kilka miesiecy ja sobie radze z tym kwasami i obecnie hormonami( wczesniej sobie nie radzily). co i tak nie zmienia faktu ze przetłuszczanie skory zmiejszylo mi sie o 70% w porownaniu z tym co bylo przed kuracja. wagry- kilka stalych tylko na brodzie i w okolicach nosa- a kiedys wlasciwie cala twarz. co do dawek podczas kuracji- sa dwie metody- przy nasilonym tradziku robi sie szybka kuracje z duzymi dawkami, a przy lagodniejszym np grudkowo krostkowym i rozowatym robi sie kuracje rozciagniete w czasie i malymi dawkami-wtedy podobno sa te kuracje najskuteczniejsze trzeba tez pamietac o tluszczu przed przyjeciem tabletki. sadze ze u wielu brak tluszczu w posilku moze byc przyczyna tego ze kuracja mimo wybranej calej dawki moze az tak nie byc skuteczna jak u innych- ja przed tabletka zawsze jesli nic nie jadlam polykalam lyzeczke margaryny lub masla;D
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-02 15:12:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.