Plastry antykoncepcyjne Lisvy - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-15, 14:04   #181
agnieszka_2612
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka_2612
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22 858
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Ja dzisiaj drugi przyklejałam, na brzuch i dużo lepiej się trzyma niż na ręce no i tak się nie brudzi do tego przejechałam te brzegi oliwka
__________________

agnieszka_2612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 16:16   #182
Floydka
little hungry lady
 
Avatar Floydka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 844
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Cytat:
Napisane przez nicegirl Pokaż wiadomość
pamietaj tylko aby nie przyklejać plasterka znów w tym samym miejscu tzn oczywiście możesz na brzuchu, ale kilka cm dalej
A co by się stało, gdyby przykleila w tym samym?
__________________
Taniec to masturbacja na forum publicznym.
Floydka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 19:00   #183
zielone_oczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 228
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

pamiętam napisałam przecież, że nakleję go na drugiej stronie- chodziło mi o to, że teraz mam na prawo a następny będzie bardziej na lewo na brzuchu

i pytanie u góry- nie wiem co by było gdybym znowu dała tak samo, w tym samym miejscu ale w dwóch książeczkach ,które czytałam o tych plastrach było aby zmieniać położenie
zielone_oczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 19:39   #184
zeglarka25
Raczkowanie
 
Avatar zeglarka25
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 75
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Oczywiście później można powrócić do wcześniejszego miejsca bo inaczej by Ci ciała zabrakło
zeglarka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 15:38   #185
Floydka
little hungry lady
 
Avatar Floydka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 844
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Ale nadal nie rozumiem, czemu nie można przykleić w tym samym miejscu dwa razy pod rząd? Co by się stało? W mojej ulotce musiałam to pominąć. Małe prawdopodobieństwo, że padłoby na to, by przykleić punkt w punkt w to samo miejsce. Ciekawi mnie to.
__________________
Taniec to masturbacja na forum publicznym.
Floydka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 18:15   #186
nicegirl
Zadomowienie
 
Avatar nicegirl
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 496
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

cytuję: "Należy zmieniać miejsce naklejenia kolejnych plastrów. Można wybrać inny obszar skóry w tej samej części ciała. Na przykład, można zmienić miejsce naklejenia plastra z lewej na prawą stronę brzucha, z lewego na prawy pośladek, lub na wyżej położoną część ramienia. Można również w każdym tygodniu nakładać plaster na inną część ciała (np. w pierwszym tygodniu górna, zewnętrzna część ramienia, w kolejnym okolica brzucha)."

także to jest napisane w ulotce.
nicegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 21:36   #187
Floydka
little hungry lady
 
Avatar Floydka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 844
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Cytat:
Napisane przez nicegirl Pokaż wiadomość
cytuję: "Należy zmieniać miejsce naklejenia kolejnych plastrów. Można wybrać inny obszar skóry w tej samej części ciała. Na przykład, można zmienić miejsce naklejenia plastra z lewej na prawą stronę brzucha, z lewego na prawy pośladek, lub na wyżej położoną część ramienia. Można również w każdym tygodniu nakładać plaster na inną część ciała (np. w pierwszym tygodniu górna, zewnętrzna część ramienia, w kolejnym okolica brzucha)."

także to jest napisane w ulotce.
To czytałam. Myślałam, że coś innego. Ale dzięki za informacje. Chciałam dowiedzieć się, co jeśli nie zmienię.
__________________
Taniec to masturbacja na forum publicznym.
Floydka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-17, 08:04   #188
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Cytat:
Napisane przez Floydka Pokaż wiadomość
To czytałam. Myślałam, że coś innego. Ale dzięki za informacje. Chciałam dowiedzieć się, co jeśli nie zmienię.
Przez długo okres czasu skóra w tym miejscu nie miałaby jak oddychać? Ja po odklejeniu (evra, ale sens chyba ten sam xD) miała skórę pod plastrem lekko odparzoną [?] tzn była inna w dotyku niż skóra obok
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 11:12   #189
Floydka
little hungry lady
 
Avatar Floydka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 844
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Cytat:
Napisane przez Frezja__ Pokaż wiadomość
Przez długo okres czasu skóra w tym miejscu nie miałaby jak oddychać? Ja po odklejeniu (evra, ale sens chyba ten sam xD) miała skórę pod plastrem lekko odparzoną [?] tzn była inna w dotyku niż skóra obok
Danke, właśnie o to mi chodziło
__________________
Taniec to masturbacja na forum publicznym.
Floydka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 09:24   #190
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Cytat:
Napisane przez Frezja__ Pokaż wiadomość
Przez długo okres czasu skóra w tym miejscu nie miałaby jak oddychać? Ja po odklejeniu (evra, ale sens chyba ten sam xD) miała skórę pod plastrem lekko odparzoną [?] tzn była inna w dotyku niż skóra obok
Dokładnie, mam tak samo, ale to szybko znika, przynajmniej mi, bo na drugi dzień już mam normalną skórę

Dziś idę na wizytę do gin, mam nadzieję, ze mi przepisze kolejne opakowania tych plastrów
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 14:16   #191
Nie_lykam
Przyczajenie
 
Avatar Nie_lykam
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 12
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Cytat:
Napisane przez zeglarka25 Pokaż wiadomość
Ja używam plastrów od jakiegoś czasu i bardzo je sobie chwalę. Po pierwsze bardzo dobrze się po nich czuje, nie mam żadnych bóli głowy czy wahań nastroju. A po drugie jestem bardzo zapominalska więc zmiana plastra raz na tydzień jest dla mnie idealna.
To prawda! Antykoncepcja hormonalna może być dobrym rozwiązaniem dla kobiet, którym zdarza się o czymś zapomnieć, które prowadzą nieregularny tryb życia, często imprezują, źle się czują po alkoholu lub czasami z nim przesadzają Poza tym jeśli zdarzają Wam się często wymioty i biegunki również odnajdziecie się w tej metodzie, ponieważ hormony z plastra uwalniane są przez skórę bezpośrednio do krwi, omijają układ pokarmowy i nie obciążają tym samym wątroby
Po więcej informacji zapraszamy na: <link>

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez martinja80 Pokaż wiadomość
witam ja nie stety w czasie 1 plastara czułam sie fatalnie bol glowy nie do wytrzymania ,bo nog i ogolne zmeczenie .musialam odsatwic po kilku dniach ciekawe jak teraz z okresem narazie nie ma czekam 3 dzien .Mam dwa plastry z z3 na pozbycie jak byscie chcialy
Droga martinja80, każdy organizm jest inny i reaguje inaczej. Poza tym organizm przyzwyczaja się do antykoncepcji (każdej!) przez około 3 cykle. Zawsze jeśli zdarzają się takie sytuacje należy porozmawiać z ginekologiem – może nie zebrał wystarczającego wywiadu? Dziewczyny, rozmawiajcie z ginekologami!
Więcej informacji o antykoncepcji transdermalnej na stronie <link>

---------- Dopisano o 12:55 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

---------- Dopisano o 12:59 ---------- Poprzedni post napisano o 12:55 ----------

Cytat:
Napisane przez urokiprzyrody Pokaż wiadomość
Hej Od roku stosowałam Evrę, a dziś lekarz zapisał mi właśnie te plastry. W poniedziałek się obklejam i zobaczymy.
Droga urokiprzyrody, pamiętaj, że kluczowe w stosowaniu plastra jest jego przechowywanie i naklejanie. Nie przechowujcie plastrów w lodówce! I pamiętajcie o prawidłowym przytrzymaniu plastra podczas naklejania!
O tym jak prawidłowo stosować antykoncepcję transdermalną przeczytacie (i zobaczycie) na stronie <link>
---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

[/COLOR]paula1456, jest dokładnie tak, jak piszesz! Organizm przyzwyczaja się do każdej metody antykoncepcji przez ok. 3 cykle. To naturalne. Jeśli jednak przez długi czas te objawy nie ustąpią zachęcamy do skontaktowania się z ginekologiem.
Więcej o antykoncepcji transdermalnej na<link>

Edytowane przez 3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Czas edycji: 2016-05-22 o 22:16
Nie_lykam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-18, 17:20   #192
nicegirl
Zadomowienie
 
Avatar nicegirl
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 496
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

gdyby przyklejać plaster w to samo miejsce cały czas skóra może być zaczerwieniona i podrażniona
nicegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 17:53   #193
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

No i dostałam receptę na kolejne 4 opakowania
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 19:50   #194
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

kupilam plastry pierwszy raz , czy moge przykleic w 3 dniu miesiaczki?
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 20:18   #195
zeglarka25
Raczkowanie
 
Avatar zeglarka25
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 75
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Cytat:
Napisane przez nicegirl Pokaż wiadomość
gdyby przyklejać plaster w to samo miejsce cały czas skóra może być zaczerwieniona i podrażniona
Nie które dziewczyny o bardzo wrażliwej skórze uczula też klej od plasterków. Jeśli Ci nie przejdzie to idź do ginekologa
zeglarka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 21:16   #196
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
kupilam plastry pierwszy raz , czy moge przykleic w 3 dniu miesiaczki?
Radzę zajrzeć do ulotki - od str. 48 masz rozpisane kiedy można nakleić plaster anty
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 12:52   #197
beata04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

mam pewien problem, otóż w trakcie 2 doby noszenia 2 plastra po kąpieli zauważyłam, że plaster odkleił się prawie całkowicie, ale udało mi się go jeszcze przykleić, następnego dnia zauważyłam, że środek plastra (właściwie cała średnica o szerokości ok. 1 cm) nie jest przyklejony, za to góra i dół przylegały bardzo dobrze. Trochę się bałam, że skoro na środkowej części plastra właściwie nie ma już kleju to skuteczność plastra jest obniżona więc wymieniłam go na następny (przykleiłam go na ramieniu zamiast na pośladku i problemy z odklejaniem zniknęły). Mój problem polega na tym, że nie jestem pewna czy ten środek nie był odklejony dłużej niż 24 h. Od chwili zauważenia, że ten poprzedni się odkleja do zmiany minęło ok 15 h, ale martwię się, że ten środek mógł wcześniej nie przylegać tak jak powinien. W ulotce jest napisane, że jeśli nie mam pewności jak długo plaster był odklejony i mogło to trwać dłużej niż 24 h to powinnam rozpocząć nowy cykl plastrów, ale nie mam tej pewności tylko co do środka plastra, reszta się trzymała. Wiec moje pytanie brzmi: powinnam kontynuować stary cykl czy uznać że nowo przyklejony plaster był początkiem nowego cyklu? Dodam, że to moje 1 opakowanie
beata04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 13:27   #198
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Cytat:
Napisane przez beata04 Pokaż wiadomość
Wiec moje pytanie brzmi: powinnam kontynuować stary cykl czy uznać że nowo przyklejony plaster był początkiem nowego cyklu? Dodam, że to moje 1 opakowanie
Jeśli nie masz pewności, to ja bym zaczęła nowy cykl tak jak przeczytałaś w ulotce. Nie ma sensu się stresować i zastanawiać czy minęły 24h czy jednak nie. Teraz i tak tego nie sprawdzisz, bo nie ma jak, a czasu nie cofniesz

W ogóle wczoraj byłam na tej wizycie u gin i mnie się pytała czy si e odklejają mi te plastry czy nie ma problemu. Powiedziałam, że tak mocno się trzymają, że potem mam trudność z jego odklejeniem A ona mi na to, że pyta o to, bo pierwsze od niedawna zaczęła swoim pacjentkom przepisywać te plastry, a po drugie powiedziała, że te drugie plastry co są na rynku polskim (coś na E, ale nazwy nie pamiętam ) właśnie strasznie się odklejały i dziewczyny strasznie narzekały. Także chyba raczej dobrze, że mi przepisała te nowsze
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 13:30   #199
agnieszka_2612
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka_2612
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22 858
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Evra czy jakoś tak te drugie się naywają Mi ten na brzuchu trzyma się bez zarzutów i się tak mocno nie brudzi więc na ramię już nie naklejam
__________________

agnieszka_2612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-19, 14:06   #200
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Ja też na pośladku miałam problemy z plastrem, więc już nie będę tam naklejać. Został mi jeszcze brzuch do wypróbowania
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 23:18   #201
marlena_b123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Czesc dziewczyny mam pytanie na ktore potrzebuje szybkiej odpowiedzi
Zaczne od tego ze to moja pierwsza przygodna z antykoncepcja hormonalna i jestem w trakcie pierwsze plastra (nakleilam w poniedzialek a dzis mamy srode ) pierwsze kilka godzin z plastrem no na prawde cudowne bo wgl nie bylo go widac wieczorem tak jak dziewczyny wyzej pisaly strasznie sie brudzi ale gdyby to byk jedyny problem to na prawde bym sie cieszyla zmierzam do tego ze juz wczoraj (wtorek ) pomijajac brzegi doslownir polmilimetrowe ktore zaczely sie odlejac zauwazylam ze na srodku jest pasek ktory sie odkeil dzis juz w wiekszosci po prysznicu byk odklejony i zanim zaczelam to pisac to zdazyl mi sie do polowy odkleic calkowivie ale docisnelam i jako tako sie trzyma i moje pytanie jest takie czy powinnam nakleic now y plaster i czy mam sie obawiac co do dalszej skutecznosci w przypadku gdyby mi sytuacja znowu mi sie przytrafila ?
marlena_b123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 10:51   #202
olaaa99
Zadomowienie
 
Avatar olaaa99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: z tamtond
Wiadomości: 1 960
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

O skuteczności możesz poczytać w ulotce. Z tego, co pamiętam, w sytuacjach kiedy plaster sie odklei, zalecają nakleić nowy. Mój pierwszy plaster też odkleił się tak, jak Tobie - najpierw pare mm, później cały. Następny odpadł przy kąpieli... Zrezygnowałam, bo w jednym cyklu musiałabym wykorzystać chyba ze 3 opakowania.
__________________
lubię knedle

olaaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 11:01   #203
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Cytat:
Napisane przez olaaa99 Pokaż wiadomość
O skuteczności możesz poczytać w ulotce. Z tego, co pamiętam, w sytuacjach kiedy plaster sie odklei, zalecają nakleić nowy. Mój pierwszy plaster też odkleił się tak, jak Tobie - najpierw pare mm, później cały. Następny odpadł przy kąpieli... Zrezygnowałam, bo w jednym cyklu musiałabym wykorzystać chyba ze 3 opakowania.
Tak się zastanawiam, od czego to zależy? Bo mi ani razu jeszcze plaster w trakcie stosowania się nie odkleił, a jak przychodzi dzień zmiany to mam problem z jego odklejeniem, bo tak mocno trzyma się skóry
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 11:15   #204
zielone_oczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 228
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

ja mam na brzuchu- prawie cały tydzień bardzo mocno się trzymał a 6 dnia podczas kąpieli odkleił mi się trochę brzeg- zaniepokoiło mnie to ale dzisiaj mam dzień zmiany plastra
ale też jak wyszłam z wody, wytarłam się ręcznikiem i wytarłam delikatnie plaster i miejsce, skórę wokół plastra to nagle woda z niego wyleciała i na nowo przykleił się mocno- trzyma mi się dobrze i ręcznik się nawet trochę zaczepiał o klej


nie panikuję z tego powodu, dzisiaj i tak go zmieniam ale ten klej jest ciekawy mimo, że naleciało pod brzeg plastra wody to dalej jest czepliwy
zielone_oczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-21, 13:30   #205
nicegirl
Zadomowienie
 
Avatar nicegirl
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 496
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Cytat:
Napisane przez zielone_oczka Pokaż wiadomość
ja mam na brzuchu- prawie cały tydzień bardzo mocno się trzymał a 6 dnia podczas kąpieli odkleił mi się trochę brzeg- zaniepokoiło mnie to ale dzisiaj mam dzień zmiany plastra
ale też jak wyszłam z wody, wytarłam się ręcznikiem i wytarłam delikatnie plaster i miejsce, skórę wokół plastra to nagle woda z niego wyleciała i na nowo przykleił się mocno- trzyma mi się dobrze i ręcznik się nawet trochę zaczepiał o klej


nie panikuję z tego powodu, dzisiaj i tak go zmieniam ale ten klej jest ciekawy mimo, że naleciało pod brzeg plastra wody to dalej jest czepliwy
czasem tak jest,że nie do końca chce przywierać tak ja powinien. należy pamiętać by skóra była sucha i czysta a plasterek musicie koniecznie dobrze przycisnąć. przy kąpieli ja zawsze staram się go jakoś bardzo nie moczyć ( jak przy ranach) a potem delikatnie wytrzeć ręcznikiem na pewno nie trzeć
nicegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 07:37   #206
zeglarka25
Raczkowanie
 
Avatar zeglarka25
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 75
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Brzuch u niektórych dziewczyn szczególnie tych troszkę grubszych wg mnie średnio się nadaje. Bo jak ma się sporo fałdek to plasterek może się gorzej trzymać. Wtedy lepiej chyba wybrać pośladek bądź ramie Ale to tylko moje osobiste zdanie
zeglarka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 10:41   #207
G_reeny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Hej dziewczyny!
Dostałam od ginekologa receptę na plastry Lisvy, bo tabletki wywoływały u mnie straszne problemy żołądkowe.
Na ulotce pisze, że przy zamianie z tabletek na plastry zalecane jest naklejenie go w pierwszym dniu po ostatniej tabletce (nie później jak tydzień po skończeniu opakowania). I teraz mam pytanie - jestem w ostatnim tygodniu przyjmowania tabletek i nie chcę ich już więcej brać. Czy mogę zaprzestać ich branie i w przeciągu tygodnia nakleić pierwszy plaster? Zadziałałoby?
W ogóle mam lekkie obawy, bo dwukrotnie w tygodniu uczęszczam na bardzo... potliwy sport :p I raz na basen. Ale tabletki tak mnie wymęczyły, że spróbuję czegokolwiek byleby była jakaś poprawa.
G_reeny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 19:01   #208
beck20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 22
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Jestem po pierwszym opakowaniu Pierwszy plasterek przykleiłam na lewe ramie, drugi na prawe, a trzeci na brzuch. Na ramionach kiepsko się trzymał, gdyż przy prysznicu trochę się odklejał i przy podnoszeniu rąk do góry - może zbyt wysoko je przykleiłam. Na brzuchu trzymał się idealnie Oczywiście czarna obwódka brudu w każdym miejscu się pojawiła, ale jeśli nie kombinowałam i nie próbowałam pozbyć się brudu to plasterek dobrze przylegał.
Mam inną dolegliwość i zastanawiam się czy to należy do normy, przy każdym plasterku gdzieś około 6 dnia zaczyna trochę swędzieć obwódka z brudem. Gdy odklejam plasterek to zostaje mi taka czerwona obwódka jakbym przypiekła sobie kształt księżyca w pełni, po tygodniu to blednie. Nie sądzę, żeby to była reakcja alergiczna, gdyż pojawia się dopiero pod koniec użytkowania i tylko tam gdzie jest ten brud. Która z Was też ma taki problem?
beck20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 22:13   #209
zielone_oczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 228
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

a ja jestem ciekawa waszych doświadczeń z basenem, sauną
odkleja wam się po basenie i saunie ?
ja uprawiam dość 'potliwe' sporty i trzyma się dobrze ale chodzi mi o basen i saunę- miałam taki pomysł aby iść na basen/saunę w dzień zmiany plastra, jakby co to nakleję nowy
ale teraz jak robi się cieplej ma się więcej ochoty na baseny i zastanawiam się
zielone_oczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 17:20   #210
nicegirl
Zadomowienie
 
Avatar nicegirl
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 496
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Cytat:
Napisane przez G_reeny Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Dostałam od ginekologa receptę na plastry Lisvy, bo tabletki wywoływały u mnie straszne problemy żołądkowe.
Na ulotce pisze, że przy zamianie z tabletek na plastry zalecane jest naklejenie go w pierwszym dniu po ostatniej tabletce (nie później jak tydzień po skończeniu opakowania). I teraz mam pytanie - jestem w ostatnim tygodniu przyjmowania tabletek i nie chcę ich już więcej brać. Czy mogę zaprzestać ich branie i w przeciągu tygodnia nakleić pierwszy plaster? Zadziałałoby?
W ogóle mam lekkie obawy, bo dwukrotnie w tygodniu uczęszczam na bardzo... potliwy sport :p I raz na basen. Ale tabletki tak mnie wymęczyły, że spróbuję czegokolwiek byleby była jakaś poprawa.
ja na Twoim miejscu poczekałabym i zrobiła jak jest napisane na ulotce na pewno będziesz też spokojniejsza. Spokojnie jeśli dobrze przykleisz plaster powinien się trzymać bez zarzutu daj znać jak się sprawdził ten pierwszy
nicegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-20 10:51:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:11.