podniszczone włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-07, 20:20   #1
toria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 10
GG do toria

podniszczone włosy


Od jakiegoś czasu mam bardzo suche włosy. Mam rozjaśniane pasemka. Suszę włosy suszarką( z braku czasu) ale stosuję odzywki. To jednak jak widać nie wystarca.. Nie wiem co najlepiej zrobić. Może macie jakieś wypróbowane sposoby? Marzę o błyszczących cięzkich włoskach.
toria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-07, 20:48   #2
spikowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 65
GG do spikowa
Re: podniszczone włosy

no cóż każdy racjonalnie myślący człowiek powiedziałby cięcie! Ja też miałam ten problem ale kupiłam w hurtowni fryzjerskiej specjalną odżywke-maske,stosuje raz lub dwa razy w tygodniu,efekty super końcówki nie są jak nowe ale włosy już sie nie łamią mimo tego że nadal używam suszarki i prostownicy.Maske nakłada sie na włosy umyte i osuszone ręcznikiem,zawijam folią do żywności,na to ręcznik i podgrzewam suszarką przez 20 minut później czekam aż "ostygną" i zmywam.Ostrzegam jak źle zmyjesz to będą się przetłuszczać
aga napisał(a):
> Od jakiegoś czasu mam bardzo suche włosy. Mam rozjaśniane pasemka. Suszę włosy suszarką( z braku czasu) ale stosuję odzywki. To jednak jak widać nie wystarca.. Nie wiem co najlepiej zrobić. Może macie jakieś wypróbowane sposoby? Marzę o błyszczących cięzkich włoskach.
spikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-07, 21:14   #3
kamkam
Rozeznanie
 
Avatar kamkam
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Lu :)
Wiadomości: 769
Re: podniszczone włosy

ja mam dośc grube,geste włosy do ramion
nie używam suszarki,prostownicy,gofr ownicy,itp,nie robiłam sobie trwałej ani pasemek,poza regularnym farbowaniem(najczęsciej wybieram farby l'OREAL lub Garnier)co ok 6 tyg(bo błyskawicznie pojawiaja sie odrosty a farba się szybko zmywa(myję włosy codziennie))niczym więcej ich nie katuję
zawsze po myciu nakładam odzywkę,od czasu do czasu stosuję serum na końcowki,a włosy są mimo to zmierzwione,nie układają się, a jak już je ułoże to po godzinie są napuszone i każdy w inną stronę;/
podcinam regularnie końcowki,ale chciałabym je czasem nosić rozpuszczone,a nie wiecznie w ogonie...a nie am czasu ich układać na szczotce każdego ranka,zresztą to by je tylko bardziej zniszczyło
no i co ja mam zrobić...
kamkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-08, 09:37   #4
toria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 10
GG do toria
Re: podniszczone włosy

Moje włosy sa podobne do Twoich. Kształtu to one nabierają dzień po umyciu jak nie są spuszone. Spróbuję jakiejś dobrej maski na włosy bo obcinanie raczej mi sie nie podoba:/ Dzięki
toria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-08, 09:47   #5
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360
Re: podniszczone włosy

Dziewczyny musicie jeszcze pamietac o jednym,nie wystarczy pielegnacja wlosow odzywkami itd,podstawa jest tez dobre odzywianie sie.Musicie dbac o wslosy takze od wewnatrz,odpowiednia ilosc potrzebnych im witamin w pozywieniu.

np.
Witamina H (Biotyna)

Funkcje: Biotyna, czyli witamina H, uczestniczy w syntezie aminokwasów, cukrów, białek i kwasów tłuszczowych, wspomaganiu funkcji tarczycy, uczestniczy w przemianie dwutlenku węgla, wpływa na właściwe funkcjonowanie skóry oraz włosów, uczestniczy z witaminą K w syntezie protrombiny (odpowiedzialna za krzepliwość krwi).


Źródła: Występuje w wątrobie, mące sojowej, żółtku jaj, orzechach włoskich i ziemnych, migdałach, sardynkach, grzybach, brązowych (naturalnym) ryżu, mące pełnoziarnistej, szpinaku, krabach, marchwi, pomidorach.


Zapotrzebowanie: Biotyna należy do witamin, które nie są umieszczane w normach żywieniowych, jednak zalecana dawka dzienna dla dzieci, młodzieży i dorosłych to 200-300 µg.


pozdrawiam
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-08, 10:17   #6
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360
Re: podniszczone włosy

Beda blyszczace i zdrowe,jesli zadbamy o odpowiednia ilosc biopierwiastkow: magnezu(zawiera g np.kasza gryczana) i cynku (m.in. w nasionach dyni,sardynkach,owocach morza,orzechach i migdalach). Jednak najwazniejszy dla dobrej kondycji wlosow jest krzem.Znajdziemy go w ziarnach prosa,czyli wytwarzana z niego kasze jaglana,salatke z naci selera z mniszkiem lekarskim-te ziola wspaniale oczyszcza organizm,co tez korzystnie wplywa na wyglad wlosow.

Musicie zadbac nie tylko z zewnatrz o wlosy ale i od wewnatrz
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:48.