Pokój - pomóżcie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-02, 15:08   #1
M1A4N
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 392
Arrow

Pokój - pomóżcie.


W załączniku jest "plan" mojego pokoju. Potrzebuję porady jak inaczej ustawić meble. Niestety są małe przeciwności. Po pierwsze duże okno, duży grzejnik, jeden kontakt, ciężki regał nad grzejnikiem. Nie chcę jednak kupować nowych mebli, ani za wiele dodatków, chodzi mi wyłącznie o zmianę ustawienia.
Ps Szafa nie wystaje za drzwi, kończy się w miejscu zaczęcia się drzwi - oraz one otwierają się do środka na lewo.
Strzałkami oznaczyłam w jakim kierunku się otwierają bądź z której strony można z nich korzystać.
Macie jakiś pomysł? ;>

Edytowane przez M1A4N
Czas edycji: 2009-11-02 o 15:12 Powód: zapomnałam o czymś
M1A4N jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 18:36   #2
cocoa_butter
Raczkowanie
 
Avatar cocoa_butter
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 132
Dot.: Pokój - pomóżcie.

Hm... nie wiem, może szafa na ścianie z regałem, biorko zamienic miejscem z krzeslem, a łóżko z komodą? nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości może zamieść zdjęcia? Byłoby łatwiej.
cocoa_butter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 11:25   #3
madziorlkl
Raczkowanie
 
Avatar madziorlkl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: L.
Wiadomości: 246
Dot.: Pokój - pomóżcie.

Napewno postawilabym biurko przodem do okna, bo w ten sposob zaslaniasz sobie swiatlo.
__________________
Live. Laugh. Love.
madziorlkl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 13:24   #4
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: Pokój - pomóżcie.

Byłoby dobrze, gdybyś podała wymiary pokoju i mniej więcej wymiary mebli.
Rozumiem, że regał wisi nad grzejnikiem, na całej długości?
A lampa, chodzi o taką wiszącą na suficie?
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 13:53   #5
M1A4N
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 392
Dot.: Pokój - pomóżcie.

Wymiary 6m długości i 3m szerokość.
Tak, regał jest od grzejnika aż po sufit.
Lampa wisi.
Z światełm ednak nie mam problemu bo przez okno wpada go mało, a lampa mi wystarczy bo jej światło dobrze oświetla biurko. Pomysł, aby go przesunąć nie podoba mi się, gdyż nie chcę żeby się komputer rzucał w oczy, a tak od strony komody mam zabudowane biurko (jedna ścianką bez żadnych szafek) i nie widać "miliona" kabli.
M1A4N jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 20:11   #6
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: Pokój - pomóżcie.

Skoro biurko ma pozostać w tym samym miejscu, a obok grzejnika też raczej nic nie postawisz, to wiele możliwości nie pozostaje. Można by ewentualnie szafę postawić obok wejścia po prawej stronie, gdzie masz obrazki. Wtedy obok łóżka miałabyś więcej miejsca, tym bardziej, że w tej chwili drzwi otwierają się na szafę.
Gdybyś jednak chciała ruszyć biurko , to można postawić je przy ścianie bokiem do okna, wtedy kable byłyby również niewidoczne, a Ty miałabyś więcej światła dziennego.
Ciekawym pomysłem byłoby równiez oddzielenie części sypialnej od tej do pracy/nauki np. dwustronnym regałem. Ale nie wiem, jak dużo światła daje okno, no i tutaj trzeba by zainwestować jeszcze w regał
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 20:16   #7
M1A4N
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 392
Dot.: Pokój - pomóżcie.

Ten pomysł z regałem mnie zaciekawił.
Co proponujesz? Jakie ustawie? Gdzie można by go "wcisnąć"? Może w końcu pomieściłabym wszystkie książki bo na razie to większość upycham w szafie, tak bym zyskała miejsce.
Okno daje niewiele światła, jedynie rano i to też tylko parę godzin (tak do 11 - 10, w ziemie, rzecz jasna krócej). Więc na światło "żywe" nie mogę liczyć.
M1A4N jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-05, 11:46   #8
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: Pokój - pomóżcie.

Myślałam o takim regale jak na załączonych zdjęciach, tak, aby przepuszczał trochę światła, tylko skoro piszesz, że okno wiele światła nie daje, to w miejscu za regałem byłoby go jeszcze mniej.
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 14:07   #9
M1A4N
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 392
Dot.: Pokój - pomóżcie.

Dla mnie to wielkiej różnicy nie ma bo w pokoju jestem rano i wieczorem, więc mi regał nie będzie przeszkadzał, a to moj pokoj wiec nikt nie ma nic do gadania!
Dobra, tylko gdzie taki regał byś proponowała postawić?
M1A4N jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 16:06   #10
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: Pokój - pomóżcie.

Może mniej więcej w połowie pokoju lub bezpośrednio za łóżkiem? Nie wiem niestety ile masz tam miejsca. Stawiając go jak ściankę działową, potrzeba ok. 50 cm. Tu link do jednego http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40047675 Wymiary ma w sam raz, zająłby połowę szerokości pokoju, a połowa byłaby wolna (na przejście i ewentualne meble z drugiej strony).
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 19:38   #11
M1A4N
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 392
Dot.: Pokój - pomóżcie.

Wymyśliłam coś takiego (też z podziałem).
W załączniku na zielono zaznaczyłam "zasłonę" czyli coś takiego: http://www.leroymerlin.pl/produkty/z...187770465.html
natomiast na żółto, wymyśliłam żeby postawić w wiklinowym koszu książki (jakoś ładnie kolorystycznie i w ogóle - oczywiście nie używane aktualnie), a za tymi książkami do klosza wstawić starą gitarę... Będzie z odniesieniem do muzyki bo nad tym (o czym zapomniałam powiedzieć wcześniej) wiszą różne rysunki, projekciki i takie tam moje prace. Co o tym myślisz?
Od razu mówię, że jeśli chodzi o wymiary to nie zostanie tyle wolnego miejsca, a łóżko bardzo swobodnie wejdzie za drzwi.
M1A4N jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-06, 21:58   #12
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: Pokój - pomóżcie.

O, nie wiedziałam, że tam za drzwiami jest tyle miejsca, żeby jeszcze łóżko wstawić Co do zasłony, to ok, tylko łóżko będzie wtedy całkiem zasłonięte, tak? No i jak z dostępem do niego? Bo na rysunku jest zaraz komoda i wygląda, jakby tam dojścia wogóle nie było.
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:04.