Ginekolog!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-21, 09:50   #1
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605

Ginekolog!!!!


http://kiosk.onet.pl/art.html?NA=1&ITEM=1216313&KAT=239

Przeczytajcie ten artykuł koniecznie, ja sama nie wiem, co o tym mysleć...
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 10:30   #2
201701051337
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 907
Re: Ginekolog!!!!

Właśnie przeczytałam ten artykuł. Urodziłam 2-kę dzieci i muszę powiedzieć, że z ginekologami bywa różnie. Pierwszy poród odbierał mi mężczyzna-gin., który potem wyleciał za błąd lekarski. Ale ja na niego nie mogę narzekac.
Drugi raz rodziłam z kobietą ginekolog i wspominam ją bardzo negatywnie. Potraktowała mnie jak zwierzę, wogóle nie rozmawiała. Nie chcę się wdawać w szczegóły, aby nikogo nie przestraszyć i nie zniechęcić do porodu - bo to "fajna" sprawa. Potem jak się dowiadywałam, czemu sie tak zachowała i czy wszystko zrobiła ok, to dowiedziałam się, ze ma bardzo złą opinie na oddziale. I że nie ma dzieci. Wieczorem jak jeszcze obolała leżałam po porodzie, przyszła na obchód i spytała bezosobowo "jak tam", ja nie miałam siły już jej odpowiadać, zobaczyła to i stwierdziła bezczelnie "że przy 3-cim będzie jeszcze lepiej".
Z mojego doświadczenia trafiłam na fatalne kobiety gin. Miałam jeszcze zdarzenie z inna panią gin. na izbie przyjęć, ale nie warto już o tym pisać. Jakoś tak mi się ułożyło, że pozytywniej postrzegam mężczyzn gin.
201701051337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 11:04   #3
201701051337
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 907
Re: Ginekolog!!!!

Żeby nie było, że my kobiety mówimy źle tylko o kobietach, to dodam jeszcze coś co mi sie właśnie przypomniało.
Jak leżałam na porodówce, to przed porodem miałam badane rozwarcie przez "pana doktora", który był już po zrobionej specjalizacji. Taki młody człowiek, okazało się, że syn ordynatora tego oddziału
Wyobraźcie sobie, że "pan doktor" przy badaniu rozwarcia włożył palec NIE TAM GDZIE TRZEBA prawie uszkadzając mi inną, wogóle nie mającą z tym badaniem nic wspólnego, część ciała.
A co najlepsze był to już lekarz ze wszystkim uprawnieniami lekarza specjalisty ginekologa-położnika. Gdzie jego podstawowa wiedza i umiejętności???
201701051337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 11:05   #4
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Re: Ginekolog!!!!

Nie podobał mi się ten artykuł Bardzo. Nie demonizujmy wizyty u ginekologa i samych lekarzy! W swoim życiu miałam do czynienia z 3 ginekologami- 2 kobiety i 1 mężczyzna i przenigdy nie miałam do czynienia z tak idiotycznymi sytuacjami, jak te opisane w artykule. Takie "mądre" artykuły i stereotypowe opinie tylko zniechęcają dziewczyny do wizyty u lekarza, a potem się ludzie dziwią, czemu tak wiele nieletnich matek w Polsce.
Nie panikujmy.
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 11:09   #5
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Re: Ginekolog!!!!

Aha, jeszcze jedno Nie twierdzę, że takie sytuacje wcale się nie zdarzają. Po prostu sama nigdy nie spotkałam się z chamskim/ niekulturalnym/ krępującym podejściem do mnie ze strony lekarza, moje koleżanki również. Moim zdaniem tylko niewielki procent lekarzy postępuje w ten sposób, a artykuł rozdmuchał problem.
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 11:22   #6
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Re: Ginekolog!!!!

Ja miałam do czynienia z 4 ginekologami, teraz mnie czeka wizyta u 5 z kolei. Chodziłam do kobiet i mężczyzn, więc mam porównanie. Kobieta - ginekolog u której byłam na wizycie była niemiła, traktowała mnie protekcjonalnie, jak dziecko, wiem, że miałam tylko 16 lat, ale czułam się jak przedmiot. Miałam wrażenie, że w ogóle mnie nie słucha, tylko robi swoje
Następny lekarz był ok, ale trafiłam do byłego ordynatora, okropnego starucha :/. Jak byłam w środku (na szczęście ubrana) to weszła pielęgniarka bez pukania i coś mu pokazuje, a on "oni zawsze wszystko spier****" - aż mnie zamurowało :/. Potem mówie mu o przerwie w tabletkach a on "to co, chce Pani w ciąże zajść!" - ja mu tłumacze, a on do mnie z podniesionym głosem. Przy badaniu o jego delikatności nie wspomnę :/ i te ciągłe "no niech żesz sie pani rozluźni w końcu".

Po badaniu mówiłam, że brałam diane35 w związku z hirsutyzmem, a on "bo wie pani, na to najlepszy jest laser, ale panią na to nie stać"
Wyszłam z gabinetu jak najszybciej i nigdy już do tego lekarza nie wróciłam :/
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 11:26   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Ginekolog!!!!

wyhodzi nasz brak asertywnosci ,niestety.

artykuł przerysowany i działający na niekorzysc innych dobrych lekarzy.

oglądajac wczoraj program z dr Religą stwierdziłam ,że jesli ten człowiek ma byc prezydentem to ja dziękuje.
na pytanie Njsztuba :"co lekarze robią aby usunąc łapówkarzy z ich środowiska?"
religa odpowiedział:"a co robią inni ?

z mojego doswiadczenia wynika ,że nie zawsze pacjent prywatny jest traktowany dobrze.
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-02-21, 11:28   #8
201701051337
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 907
Re: Ginekolog!!!!

Ale warto o tym mówić głośno, gdyż jak na razie jest to temat tabu. A dlaczego nawet te najmłodsze pacjentki, którą idą do ginekologa nie mają wiedzieć co i jak z lekarzami i ich zachowaniem moze być nie tak ??? Trzeba o tym mówić, aby lekarze się bardziej pilnowali i aby tych sytuacji było jak najmniej. Przecieć ten zawód wiąże się z etyką lekarską, a pacjent nie może być wiecznie nieświadomy w swoich prawach i przede szystkim w tym, jak daleko może sie posunąć lekarz,a by nie przekroczyć granic intymności i etyki lekarskiej. Gdzie jest ta granica???
W USA - kraju, który ma najlepiej rozwiniętą świadomość praw pacjentów jest obecnie najmniej specjalistów ginekologów-położn.gdyż obawiają się oni wykonywać swój zawód ze wzgl. na ilość spraw w sądach wygranych przez pacjentki.
To jest sygnał, iż zawód ten jest bardzo wymagający i nie każdy lekarz się nadaje do tego, aby go wykonywać.
201701051337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 11:41   #9
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Re: Ginekolog!!!!

Ja też Paulo załamałam się po wczorajszym "Najsztubie"-
pan profesor, wykształcony człowiek, co ratuje ludziom życie odpowiada, ze przyczyną łapówkarstwa są mizerne zarobki lekarzy!!! Brr, to dopiero bzdura!
Tak jakby człowiek nie miał woli, ani sumienia... tylko działał jak system na "wrzuc monetę".
Na szczęście wszędzie, w każdym zawodzie jeszcze mozna znależc ludzi uczciwych, tylko jak ich poznać i wyłuskać z tego morza partactwa i nieuczciwości?
Czasem nawet dobra wiedza o tym jak powinien zachowywac się etyczny lekarz niew ystarczy...są inne przeszkody, na przykład brak dostępu / za daleko, tylko prywatnie,jest kolejka aż do czerwca itd/ do innego fachowca.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 11:53   #10
201701051337
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 907
Re: Ginekolog!!!!

Lekarze wcale tak źle nie zarabiają. Akurat w tym jestem dobrze zorientowana. To jest takie ciągłe zwalanie winy na 1 aspekt sprawy. Poza tym wśród ginekologów jest ogromna liczba lekarzy, którzy mają prywatne gabinety, a w nich bez płacenia podatku i bez rachunków zarabiają wiele, wiele razy wiecej anizeli w przychodniach, w których są zatrudnieni na etacie. Tzn. płacą podatek, ale to tylko malutka namiastka tego, co powinni płacić tak naprawdę od dochodu, który mają miesięcznie. Ale nasze prawo podatkowe pozwala im na to, wiec my, pacjentki powinnymśmy mieć większą świadomość swoich praw i obowiązków lekarzy. To podniesie im poprzeczkę i z pewnością z czasem spowoduje, że nie będą już mogli sobie pozwalać na te upokarzające zachowania. Nie mówię, że wszyscy są źli, ale nie ma jakiegoś ustalonego standardu poziomu tych usług. Przecież w większości prywatnych gabinetów nie ma nawet cennika...a co dopiero mówić o naszej wiedzy na temat tego co wolno, co powinni, a czego absolutnie nie.
201701051337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 12:21   #11
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: Ginekolog!!!!

a mnie z kolei Najsztub zalamal.
pytania smieszne, dlatego uzyskiwal smieszne odpowiedzi.



paula78 napisał(a):

> oglądajac wczoraj program z dr Religą stwierdziłam ,że jesli ten człowiek ma byc prezydentem to ja dziękuje.
> na pytanie Njsztuba :"co lekarze robią aby usunąc łapówkarzy z ich środowiska?"
> religa odpowiedział:"a co robią inni ?
>


nie widze nic zlego w tej odp.
dziennikaze tez "dobra atykieta" nie grzesza.
a co robi reszta dziennikarzy, zeby temu zapobiec ????

co ma zrobic lekarz X, ktory lapowek nie bierze, gardzi kolegami, ktorzy to robia???
donosic do prokuratury, obrazac sie, karcic?? nie badzo rozumiem pyt.

sa "zlodzieje " wsrod politykow, lekarzy, ksiezy, dziennikarzy, magazynierow i wszystkich innych.
lekarz nie jest nikim wyjatkowym.
taki lekarz jakies spoleczenstwo.
w koncu z niego lekarze sie "biora"
zeby dostac sie na studia wcale nie trzeba byc kims wyjatkowym.
mnostwo chamow -przyszlych lapowkarzy i partaczy jest i tego nie da sie wyeliminowac.

mariqa??? a co mzoe byc przyczyna brania lapowek jak nie marne zarobki??? -mlody lekarz, ze specjalizacja , w trakcie drugiej i z doktoratem zarabia w szpitalu klinicznym 800zl-
powiedz mi, prosze.
gdyby godnie zarabiali lapowek by nie brali bo i by nie mieli po co.
odp mi na pytanie Religi "czemu w stanach, szwajcarii itp krajach lapowkarstwo wsrod lekarzy problemem nie jest"???
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-02-21, 12:35   #12
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: Ginekolog!!!!

JAk na razie bylam u jednego ginekologa i była to kobieta- była rewelacyjna! Mam dopiero 19 la, a pierwszy raz poszłam w wieku 17 tak, dla spokoju i zdrowia. Była wyrozumiała, mogłam o wszystkim z nią porozawiać- fakt, przyjmowala prywatnie. I ja i moja siostra do niej chodziłysmy-niestey w czasie przeszlym, bo teraz pracuje w Warszawie.
Zamieściłam link do tego artykuły, bo czytając go zastanawiałam się właśnie-czy to moze być prawda? Część dziewczyn/kobiet tam opisanych wydaje mi się głupich... I sama nei wiedziałam już czy autorka ironizuje i po czyjej własciwie jest stronie. No i nic o dobrych lekarzach, albo niemili albo zboczeni... W Glamour czytałam wypowiedx ginekologa, który powiedział, że kompletnie nie mógłby poczuć nic do pacjentki. No nie wiem, to chyba czasem ludzie wymyslają sobie jakieś dziwne rzeczy...
Kolejna rzecz, która mnie intryguje- jak to jest z antykoncepcja "PO"- wlasnie w Glamour czytałam, że w USA, na Zachodzie w góle, jest powszechnie dostępna-u nas na receptę- a PODOBNO działa jak hormony, zagęszczając śluz, uniemozliwiają dotarcie plemników do jajeczka-więc nie ma nic wspólnego z tabletką prowokującą poronienie... I kto mówi prawdę???
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 12:50   #13
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Re: Ginekolog!!!!

Tylko w jednej kwestii mogę się z Tobą zgodzic- a mianowicie w tej, że rzeczywiscie Najsztub niezbyt fortunnie dociekał, nieodpowiednio formułował pytania, tak, ze nasuwała się głupia odpowiedź.
Ale to niestety nie dotyczy bardzo poważnego problemu, jakim jest korupcja w służbie zdrowia. Ponadto, wybacz, ale nie wmówisz mi, ze ktoś, kogo stać było na studia doktoranckie oraz "załatwienie" sobie pola praktycznego, robił to tylko dla 800zł / jeśli isć Twoim i Religi tropem! zakładjaąc, ze zawód lekarza równa się wyciąganie ręki po łapówkę: a nie zawód lekarza równa się odpłatna usługa medyczna, której celem jest zdrowie i zycie pacjenta/.
Nie omieszkam się też zgodzic z maljozmaz.
Takie zawody jak nauczyciel, ksiądz i lekarz są oparte na dwóch podstawowych czynnikach
- na odpowiedniej wiedzy, którą zdobywa się przede wszystkim w praktyce i w teorii, jako podstawie
- na powołaniu, gdyż zawód ten zobowiązuje, tyczy się takiej dziedziny, która wymaga apriori poświęcenia i altruizmu.... Reasumując- mają być ETYCZNE
Nie, nie oznacza to, że nauczyciel ma uczyc za darmo lub lekarz leczyć bez pensji...
Ale czy to oznacza, ze muszę płacić podwójnie w porównianiu z kimś innym, bo mój lekarz jest łapówkarzem?
czy to oznacza, że nie ma dla mnie ratunku, bo w portfelu mam tyle tylko, co płacę na ZUS?
Owszem, zgodzę się, ze to wina systemu, który nie precyzuje kosztów w taki sposób, by pacjent i lekarz byli świadomi, ze usługa zoStała opłacona etc.
Ponadto uważam, ze przenoszenie skali zarobków słuzby zdrowia na nasze polskie warunki, jest po prostu śmieszna!
Bo tu, moja droga, średnia krajowa to jest wynik li tylko kalkulacji statystycznej- jest paru takich "Kulczyków" czy też innych "Guzowatych", a reszta to są takie mariqi,które ciułają grosz do grosza i mieszkają w jednym pokoju z mężem i dwójką dzieci. A nie ukrywam, ze też poswięciłam długi czas na pracochłonne wykształcenie i zdobycie kwalifikacji.
Udzielę Ci zatem jeszcze raz odpowiedzi na pytanie " co jest przyczyną korupcji?"
Odpowiedź - ludzka podłosć i nieuczciwość,
A jak dobrze się domyślasz ludzi podłych i nieuczciwych jest wielu w każdym zawodzie- od księdza, poprzez polityka, lekarza, nauczyciela, dziennikarza, i nawet sprzataczkę, co nie wyniesie śmieci tylko zgarnie pod wycieraczkę.
Pan Religa predestynuje do jakiejś większej roli w Polsce, miał okazję przedstwaić swój pomysł, "popisać" się zaradnością i wiedzą- a to co zrobił, to przytaknął i usprawiedliwił złodziei i łapówkarzy
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 12:54   #14
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Re: Ginekolog!!!!

Wg mnie ten artykuł wcale taki przerysowany nie był, o dobrego ginekologa naprawdę ciężko. Ja chodzę do kobiety i jestem zadowolona, ale wcześniej "szukałam" i raz trafiłam na gościa, który zachowywał się jak kretyn, nic sam z siebie nie umiał powiedzieć. Potem spróbowałam jeszcze gdzie indziej - i to już był rekord.
"Bierze pani pigułki?" , odpowiedziałam twierdząco, podając nazwę, na co padło stwierdzenie "to Pani wie, że ma lub wkrótce będzie miała raka....?" Dziś pluję sobie w brodę, że wtedy nie wyszłam. Akurat byłam z partnerem i chodziło nam tylko o lek dla niego, uzupełniający moją kurację, do lekarza to nie docierało, uparł się by mnie badać (w trakcie krwawienia!), gdy się nie zgodziłam to chciał badać mi piersi, swierdzając że on czuje guz, najprawdobniej nowotwór... Dodam, że miałam wtedy chyba ze 20 lat i piersi badane miesiąc wcześniej i parę razy później.... Chłopakowi nic nie przepisał, "bo to nie jego wina"... Nóż mi się w kieszeni otwiera jak teraz sobie o tym przypomnę i nie umiem sobie wybaczyć, że pozwoliłam sobie na coś takiego....
A argumenty o niskich pensjach dla mnie są bzdurne, to nie jest usprawiedliwienie dla nieuczciwości. Poza tym ci z prywatnymi gabinetami kasy akurat mają jak lodu. A Religa mnie bardzo rozczarował... Choć ich źle pojęta zawodowa solidarność jest akurat znana...
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 13:04   #15
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: Ginekolog!!!!

A to wlasnie ciekawe jest, czemu w gabinetach nie ma obowiazku kasy fiskalnej? Tak jak taksowkarze niedawno byli zmuszeni do wprowadzenia kas

Ja chodze do prywatnego lekarza, jestem bardzo zadowolona, ale dochodzilam do tego metoda prob i bledow. A teraz zawsze przyjezdzam do Polski na badanie, jesli ktos szuka dobrego ginekologa w Bielsku - Bialej to polecam pania Alinke Badach Ona do niedawna rozliczala sie rowniez z NFZ, ale ze wzgledu na smieszne dotacje z tego funduszu, musiala ograniczyc sie do gabinetu prywatnego.

__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 13:08   #16
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: Ginekolog!!!!

Zgadzam się z mskladaczkiem w całej rozciągłości.
Osoba po studiach zaczyna od głodowej pensji. Nie mam żadnego lekarza w rodzinie, ale mam znajomych po medycynie. Ludzie pełni radości życia, wiary w siebie i swój zawód już po roku przygasli, wiecznie narzekają, nie stać ich nawet na pójście do knajpy. Aż mi głupio, że ja mogę zarobić kilka razy więcej od nich, a moja odpowiedzialność jest O NIEBO mniejsza. Nie decyduję o niczyim życiu, czy śmierci. Mój błąd nie zniszczy nikomu życia. Tak, wiem, za kilkanaście lat, jeśli będą mieli pieniądze na otwarcie własnej praktyki (duużo pieniędzy, bez pomocy rodziców jest to właściwie niemożliwe), będą mogli zarabiać więcej ode mnie. Ale myślę, że oni nie wytrzymają tych paru lat na ideałach. I w końcu się załamią - przyszedł do nich hydraulik i "skasował" 1/5 ich pensji za 2 godziny pracy. Uważam, że to jest właśnie niemoralne. Co nie znaczy, że popieram łapówki! Ale uważam, że zamiast ścigać i potępiać, lepiej zadziałać systemowo. Uważam, że to haniebne, iż ludzie wykonujący tak odpowiedzialną pracę nie mogą godnie żyć. Dla mnie to taki duch starego systemu - "po co im płacić więcej, skoro i tak sobie coś ukradną, będą mieć wtedy dwa razy tyle".

Do maljozmaz:
Ja, oczywiście, nie wiem jak się rozliczają lekarze, ale wydaje mi się, że podatek wszyscy płacą taki sam (chyba, że mają jakiś ryczałt). Tak jest przynajmniej w innych zawodach - podatki płaci się takie same, tylko jeśli jest się już gdzieś zatrudnionym na etat, to nie trzeba płacić ZUSu od swojego dodatkowego dochodu. ZUS a podatek to jednak zasadnicza różnica .
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 13:17   #17
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: Ginekolog!!!!

Złośnica81 napisał(a):
Akurat byłam z partnerem i chodziło nam tylko o lek dla niego, uzupełniający moją kurację, do lekarza to nie docierało, uparł się by mnie badać (w trakcie krwawienia!), gdy się nie zgodziłam to chciał badać mi piersi

tak sie sklada, ze lekarz bez zbadania nie ma prawa wypisac recepty.
a co do krwawienia to nie ma zadnych prezciwwskazan zeby pacjentki w takim stanie nie zbadac- nie robi sie wtedy cytologi itp badan, ale samo fizykalne jak najbardziej.

mariqa. no wlasnie. ludzka podlosc i nieuczciwosc, a tego zaden Religa itp nie "wyplewi".

800zl sobie nie ubzduralam.
mam duzo zajec na klinikach i wiem ile zarabiaja tam moi starsi "koledzy". take sa zarobki niestety uczciwych lekarzy. noca jedza w karetkach za rownie smieszne pieniadze, 5 zl/h. czy to jets pensja adekwatna do powagi i odpowiedzialnosci wynikajacej z tego zawodu??

smieszy mnie to, ze w srodowisku prawnikow lapowki nie chodza, to sie nazywa HONORARIUM.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 13:19   #18
201701051337
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 907
Re: Ginekolog!!!!

Svenja, aby obiektywnie podejsć do tej sprawy należy zauważyć, że nie tylko lekarze nie mają kasy fiskalnej. Najbardziej dochodowe profesje w tym kraju także nie płacą podatku od każdej wykonanej usługi:
adwokaci, notariusze, stomatolodzy, lekarze wszystkich spacjalizacji, kosmetyczki, fryzjerzy, pozostałych nie pamiętam.
Pamiętam jak ok. 2 m-ce temu Weis z Radia Zet dzwonił w tej sprawie do rzecznika Min.Finansów z pytaniem, dlaczego taksówkarze musieli już w tamtym roku mieć kasy fis. a ww, pozostałe zawody tzw. wolne jeszcze ich nie mają. Pani rzecznik nie potrafiła tego racjonalnie wytłumaczyć. Słuchałam tej audycji i muszę powiedzieć, że czułam zażenowanie. Zresztą zadzwonił wtedy chyba nawet jakiś prawnik, który uczciwie stwierdził, że taki podział w rozliczaniu się z dochodu jest niezgodny z konstytucją. tzn. jeżeli taks. muszą już mieć te kasy, to powinno to było obowiązywać wszystkie wolne zawody w tym samym momencie. Pani rzecznik wymyśliła najgłupszą odpowiedź - brak mozliwości technicznych na dostarczenie dla tak dużej ilości odbiorców kas fiskalnych w 1-nym momencie. ŻENADA !!! Prawnik stwierdził, że znowu jedni są równiejsi od pozostałych, bo wg konstytucji prawo dotyczy wszystkich jednakowo, więc nie ma ŻADNEGO uzasadnienia, dlaczego to taksówkarze mają płacić podatek od każdej usługi, a pozostali "wybrańcy" prawa dopiero kiedyś w niejasno określonej przyszłości (chyba jak już im naprodukują tych kas fiskalnych).
201701051337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 13:36   #19
201701051337
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 907
Re: Ginekolog!!!!

Mgiełko, lekarze i inne wolne zawody są na karcie podatkowej. Nie ma to nic wspólnego z ZUS.
Każdy na początku po studiach zarabia niewiele. Nie znam osoby, która zarabiałaby wiecej anizeli 1000 zł od razu po studiach, pracując w wyuczonym zawodzie. Poza tym myślę, że w tej sprawie nie chodzi tylko o pieniądze. Nie można tego problemu sprowadzać tylko do materialnego problemu. Przede wszystkim jak już wcześniej napisałam, jest to specyficzny zawód charakteryzujący się tzw. ETYKA LEKARSKĄ, przecież do cholery oni podpisują PRZYSIĘGĘ HIPOKRATESA.
Lekarz to nie sprzedawca w sklepie z warzywami! On nie ma zarobić na każdym kliencie-pacjencie. Zresztą jego "usługobiorcy" to z samej nazwy pacjenci a nie klienci.
Jeżeli sam lekarz nie rozumie tej różnicy i nie kieruje się własnym kodeksem moralnym i pozostałymi lekarskimi normami, to się po prostu nie może w tym zawodzie odnaleźć. Dlaczego jest tyle afer z pijanymi lekarzami w roli głównej??? Non stop się o tym słyszy.
Ludzie przecież ten zawód zobowiązuje do traktowania ludzi jak ludzi, a nie przedmioty, pt. NASTĘPNY PROSZĘ.
My możemy się przyłożyć do poprawienia tej polskiej smutnej rzeczywistości poprzez domaganie się traktowania nas jak pacjentów, niezależnie od aktualnych, potwornych problemów służby zdrowia. Przecież nie można wiecznie zwalać winy na reformy, państwo, itp. naszym kosztem - kosztem naszej godności. To nie może być takie bezkarne.
201701051337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-02-21, 13:45   #20
videll
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 62
Re: Ginekolog!!!!

jak najbardziej zgadzam sie dla mnie program najsztuba nie jest zbyt wysokich lotów... nie podoba mi sie postawa prowadzacego czyli taki brak kultury osobistej, ze sie tak wyraze dosc delikatnie...
videll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 13:47   #21
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: Ginekolog!!!!

Jesli chodzi o fryzjerow i kosmetyczki to manipulacje podatkowe rozpowszechnione sa w malutkich jednoosobowych zakladzikach, gdzie zwykle nie akceptowana jest platnosc karta (wtedy trudno takie machlojki podatkowe udowodnic).

__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 13:51   #22
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Re: Ginekolog!!!!

mskladaczek napisał(a):
>
> tak sie sklada, ze lekarz bez zbadania nie ma prawa wypisac recepty.
> a co do krwawienia to nie ma zadnych prezciwwskazan zeby pacjentki w takim stanie nie zbadac- nie robi sie wtedy cytologi itp badan, ale samo fizykalne jak najbardziej.

Nie ma prawa wypisać recepty opierając się na dostarczonej historii choroby, itd? I musi badać mnie by wypisać receptę partnerowi?
Dla mnie to idiotyczne, ale skoro tak mówisz... Straszyć rakiem też powinien ?

mskladaczek napisał(a):
>> smieszy mnie to, ze w srodowisku prawnikow lapowki nie chodza, to sie nazywa HONORARIUM.

Zależy o którym prawniczym zawodzie mówisz. Ja akurat mam w bliskiej rodzinie sędzię i zapewniam Cię że zarówno wysokie zarobki jak i łapówkarstwo (prznajmniej w tym, znanym mi wydziale) to mit. Ręce mi opadły jak któraś z dziewczyn naśmiewała się z jakiegoś serialu, że scenariusz taki nieżyciowy, że pani sędzia ma Simplusa... Akurat owa bliska mi osoba ma Pop-a A znajomi lekarze jakoś zawsze żyją na dużo wyższej stopie... I znam wśród lekarzy masę przypadków łapówkarstwa.
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 14:15   #23
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Re: Ginekolog!!!!

A ja jednak czterema konczynami podpisuję sie pod postami maljozmaz- pełen racjonalizm, logika i rozsądek.
Tymbardziej, mskladaczku, ze na podstawie argumentów, które podajesz nasuwają się takie wnioski:
jak oni biorą, to my też- dziecinada
mam za mało, to wymuszę szantazem, albo oleję pacjenta-żenada.
Nie jest dla mnie pojęte, dlaczego ludzie łączą w ciąg przyczynowo-skutkowy lichą kanapkę na drugie śniadanie z przestępstwem? Powtarzam, marne /czy nie-marne/ zarobki nie są przyczyną korupcji... zaś przyczyną jej jest haniebne zachowanie ludzi.
Natomiast wysokośc pensji lekarza jest sprawa zupełnie innej kategorii, to, ze pojawiło się hasło miernych zarobków z kolei jest skutkiem właśnie próby usprawiedliwienia łapówkarzy przed osądem prawnym.
Jeśli naprawdę lekarze czują się tak pokrzywdzeni przez system, to nie powinni krzywdzic nas, pacjentów, tylko wymóc na swoich politycznych przedstawicielach / i tu właśnie powinien ukłonic się pan Religa/, aby dowiedli prawdy przed opinią publiczną, a następnie próbowali zmienić tak " niesprawiedliwy" system.
Prawda jest taka, ze ani Pan Religa ani Naczelna Izba Lekarska, ani inna w mocy osoba fizyczna czy prawna nie dowiedzie, ze lekarze na pełnym etacie i przy pełnych obowiązkach zarabiają miernie. Bo i ja, i Ty i oni wiedzą, że jest odwrotnie. Mam na myśli realne zarobki.

co nie tyczy się stażystów, bo to jest taki pułap, na którym w żadnej profesji nie zarabia się kokosów
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 14:24   #24
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Re: Ginekolog!!!!

"A znajomi lekarze jakoś zawsze żyją na dużo wyższej stopie... I znam wśród lekarzy masę przypadków łapówkarstwa."
No, nie wytrzymam!!! Lekarze biorą bo - pacjenci dają. Sorry, koleżanki ale taka jest prawda. Gdyby szanowny pan pacjent nie wciskał na siłę kwiatuszków, czekoladek, koniaków i kopert to zapewniam Was, że niewielu lekarzy by zasugerowało konieczność "dowodu wdzięczności". Czy wyobrażacie sobie sytuację w której lekarz na sali zabiegowej myśli sobie: "ja go źle zoperuję, bo mi nic nie dał, a następną panią zoperuje ślicznie bo mi dała w kopercie 1000 zł". No, co za bzdura!
Przypadki łapówkarstwa zdarzają sie w prawie każdym zawodzie i nie od dziś wiemy (my wszyscy), że wiele rzeczy można załatwić lub przyspieszyć przy odpowiedniej gratyfikacji rzeczowo-finansowej.
Winny jest ten co daje i ten co bierze - i koniec!
Gdyby lekarz zarabiał pieniądze godne jego wykształcenia i odpowiedzialności zawodowej, to do głowy by mu nie przyszło, żeby brać kilka stówek do kieszeni. Po co? Dla smrodu, który się prędzej czy później rozniesie?!
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 14:47   #25
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Re: Ginekolog!!!!

Łapownictwo i korupcja występują w sytuacji, gdy dostęp do określonych dóbr jest w jakiś sposób utrudniony lub ograniczony. Nie da się ukryć, że w naszej służbie zdrowia dostęp do specjalistycznych badań czy konsultacji u lekarzy specjalistów jest bardzo trudny (na badanie głupim USG czeka się miesiącami). Czasem można poczekać, ale wyobraźcie sobie osobę chorą na raka, która musi tygodniami czekać na chemioterapię...

Drugą kwestią jest fakt, że w świadomości społecznej Polaków tkwi idiotyczna zasada, że lekarzowi trzeba "coś dać". Ostatnio w mojej rodzinie rozpętała się na tym tle dzika awantura, bo jedna z moich cioć stwierdziła, że koniecznie trzeba dać lekarzom mojego dziadka (88 lat, noga złamana w biodrze) jakiś prezent przy jego wyjściu ze szpitala. A z jakiej racji pytam się? Czy ja latam co miesiąc do gazowni i daję prezenty ludziom, którzy dostarczają gaz do mojego mieszkania? Nie, bo im za to płacę. Lekarzom też płacę co miesiąc z mojej składki na NFZ i nie widzę powodu, dla którego miałabym płacić dodatkowo koniaczkiem czy kopertą z odpowiednim wkładem. Nie wiem skąd się wziął ten idiotyczny zwyczaj, ale w mojej rodzinie skutecznie go wytępiłam za pomocą powyższych argumentów.

Co do zarobków... myślę, że nie mają aż takiego znaczenia. Najlepszym tego przykładem są ludzie na wysokich stanowiskach, którzy mają pieniądze, ich rodziny nie cierpią głodu, a mimo to korupcja i łapówkarstwo kwitną jak młoda cebulka na wiosnę (wszelkiego rodzaju przetargi chociażby, wystarczy otworzyć pierwszą z brzegu gazetę).
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 14:48   #26
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: Ginekolog!!!!

> Prawda jest taka, ze ani Pan Religa ani Naczelna Izba >Lekarska, ani inna w mocy osoba fizyczna czy prawna nie >dowiedzie, ze lekarze na pełnym etacie i przy pełnych >obowiązkach zarabiają miernie. Bo i ja, i Ty i oni wiedzą, >że jest odwrotnie. Mam na myśli realne zarobki.
>
> co nie tyczy się stażystów, bo to jest taki pułap, na którym w żadnej profesji nie zarabia się kokosówlegalnie nie




lekarz w trakcie specjalizacji 2 stopnia i z doktoratem to nie stazysta.
tylko czlowiek ktory uczyl sie prez... 6 lat studiow, 1 rok stazu, 6 lat specjalizacji 1 stopnia....

na stazu bywa tak, ze w przypadku lekarza nie zarabia sie w ogole, zeby zdobyc prawo do wykonywania zawodu.


ja nie akceptujje lapowkarstwa, sama nigdy nie potrafilabym wziasc ....
dzieci swoich nie bede glodzic, wiec po studiach na bank wyjazdzam do normalnego kraju. tak zrobi wiekszosc przyszlych lekarzy, zostana kombinatorzy i lapowkarze. bo im zle z takim systemem byc moze nie bedzie.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 14:52   #27
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Ginekolog!!!!

Obecnie moim ginekologiem jest mężczyzna, a właściwie mężczyźni, bo tam gdzie chodzę, przyjmuję bracia i raz trafiam do jednego a raz do drugiego . Wcześniej miałam przeprawę u kobiet ginekologów i powiem z własnego doświadczenia, że wolę mężczyzn. W ogóle pierwszy raz w życiu byłam badana przez kobietę i to był dla mnie koszmar straszny ból i nieprzyjemne teksty pani lekarki
Nie stać mnie obecnie na lekarza prywatnego,chodzę do państwowego, a moi dwaj bracia ginekolodzy są świetnymi fachowcami, kobiety walą do nich drzwiami i oknami. Dodam może jeszcze, że oprócz nich przyjmuje tam kobieta, ale pacjentek ma znikomą ilość, bo jest ponoć bardzo wredna.Jak na razie nie zawidołam się jeszcze. Acha a ginekologia w tej przychopdni do której chodzę jest tak świetnie zorganizowana, że przed gabinetem jest mała łazieneczka, gdzie kobieta może się rozebrać lub przebrać są tam wieszaki na ubrania,jak czuje się "nieświeża" to jest tam takie urządzenie (nie wiem jak to się nazywa )że może się podmyć. Ja zawsze biorę ze sobą krótką spódniczkę, jak przychodzę w spodniach.tab łazienka jest połączona bezpośrednio z gabinetem. I jest osobna poczekalnia na kobiet. W ogóle najpierw jest rozmowa, normalnie w ciuchach, potem lekarz prosi żeby pójśc się rozebrać i można mieć buty na nogach, troche śmiesznie to wygląda.
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 14:57   #28
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: Ginekolog!!!!

Złośnica81 napisał(a):
> mskladaczek napisał(a):

>
> mskladaczek napisał(a):
> >> smieszy mnie to, ze w srodowisku prawnikow lapowki nie chodza, to sie nazywa HONORARIUM.
>

zlosnica81
> Zależy o którym prawniczym zawodzie mówisz. Ja akurat mam w bliskiej rodzinie sędzię i zapewniam Cię że zarówno wysokie zarobki jak i łapówkarstwo (prznajmniej w tym, znanym mi wydziale) to mit. Ręce mi opadły jak któraś z dziewczyn naśmiewała się z jakiegoś serialu, że scenariusz taki nieżyciowy, że pani sędzia ma Simplusa... Akurat owa bliska mi osoba ma Pop-a A znajomi lekarze jakoś zawsze żyją na dużo wyższej stopie... I znam wśród lekarzy masę przypadków łapówkarstwa.

mowie o adwokatach, bo mialam ostatnio z nimi stycznosc.
na wstepie.... 4000zl za prowadzenie sprawy, ktorej wygrac prezciez nie musi. cokolwiek zrobi 4000zl ma.
bierze to od lekarza, ktory zarabia 1500, ktos nie slusznie go posadzil o "blad w sztuce".
lekarz sprawe wygrywa.
zwrotu od panstwa dostaje jakies 800zl, bo tyle akurat jest za taka usluge w ustawie jakiejs tam. to nie jest lapowkarstwo tylko HONORARIUM na ktore sie nawet fakture wystawia. dle mnie to komedia.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 15:05   #29
201701051337
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 907
Re: Ginekolog!!!!

Mskładaczku, nie mozna tak podchodzić do sprawy nierzetelnych lekarzy, że Ci dobrzy wyjadą, a zostaną Ci, którzy dobrze czują się w tych warunkach, które sami sobie stworzyli.
Nie mam zamiaru wyjeżdżać, ale też nie chcę aby mnie i moją rodzinę leczyli lekarze kierujący się zasadami, które dalekie są od dobra pacjenta.
Jeżeli będzie się tłumaczyć tą sytuację marnymi zarobkami itp. finansowymi kwestiami, to ten problem może zdeterminować nasze pokolenie na wiele lat. Ale uważam, że teraz jest dobry moment, aby próbować to zmienić. Przecież my w naszych miejscach pracy też nie możemy prezentować niemoralnych postaw, jeżeli chcemy nadal mieć pracę.
I masz rację - bardzo długo trzeba się uczyć, aby zostać specjalistą, faktycznie wiąże się to z wieloma wyżeczeniami. Mam tego świadomość. I tym bardziej ci absolwenci medycznych kierunków muszą wyrabiać sobie pewien określony poziom, który sprawi, że zawodowi lekarza zostanie przywrócona jego pozycja sprzed wielu, wielu lat, o której już wszyscy zapomnieli. Przecież oni tak samo jak policjanci, nauczyciele, i Ci nieszczęśni politycy, są dla nas, a nie my dla nich. Tylko trzeba im o tym przypominać. Z powrotem przywrócić stary porządek w tym temacie. Pojęcie zawodu lekarza się bardzo w ostatnich latach wytarło, zresztą tak jak w przypadku ww. zawodów. Osoba, która tyle lat poświęca na naukę tego zawodu musi widzieć wyższe cele, ale jeżeli myśli głównie o ekonomicznych aspektach, to zawczasu niech zmieni zawód.
Nie chcę chodzić do lekarza, który bardziej myśli o moim portfelu, niż o moim zdrowiu. Zresztą jest nawet taka reklama, pt.UZDROWIMY TWÓJ PORTFEL, dot.chyba usług finansowych, ale biorą w niej udział "lekarze"....a akcja dzieje się na sali operacyjnej. Taka dziwna sugestia???
201701051337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 15:06   #30
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Re: Ginekolog!!!!

Bąbel napisał(a):
> No, nie wytrzymam!!! Lekarze biorą bo - pacjenci dają. Sorry, koleżanki ale taka jest prawda. Gdyby szanowny pan pacjent nie wciskał na siłę kwiatuszków, czekoladek, koniaków i kopert to zapewniam Was, że niewielu lekarzy by zasugerowało konieczność "dowodu wdzięczności". Czy wyobrażacie sobie sytuację w której lekarz na sali zabiegowej myśli sobie: "ja go źle zoperuję, bo mi nic nie dał, a następną panią zoperuje ślicznie bo mi dała w kopercie 1000 zł". No, co za bzdura!

No nie taka bzdura. Nie mam na myśli czekoladek czy koniaku wręczanych PO leczeniu (choć mnie by to akurat nie przyszło do głowy), a jawnego żądania dodatkowej gratyfikacji. Przed operacją, po przyjęciu na oddział, w celu przyspieszenia zabiegu ratującego życie.
Takie rzeczy często się zdarzają, miałam też okazję obserwować różnice w leczeniu osób które "normalnie dały w łapę" i osób samotnych, bez rodzin, które zapłaciły by chciwemu lekarzowi. I wiem dobrze, że takie rzeczy się zdarzają, nie jest to żadną bzdurą, a łapownictwo lekarzy (nie tylko ich, oczywiście) jest faktem.
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:31.