♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡ - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-07-22, 13:02   #811
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Treść usunięta

Edytowane przez 081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Czas edycji: 2020-07-22 o 13:25
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 13:49   #812
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

[1=081ed4854e23be6738824bf 7e7324809f3af476a_65822e8 20d4a7;88015603]Treść usunięta[/QUOTE]Mi bardziej chodzi o to, xe mnie swedzi bardziej reszta odciętej metki niż sama metka, a jeśli chce ją zupełnie wyciąć to zwykle szew puszcza a co do piłki to bym się wkurzyła, bo mi odeszły wody i jeszcze 3 godziny na piłce skakałam. Rewelacja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 14:06   #813
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;88015514]Piorę normalnie na prawej stronie i nie odcinam metek jak będę chciała później wystawić na sprzedaż to bez metek ciężko będzie ocenić jaki to był rozmiar

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Ale ja odcinam papierowe metki Te w środku tylko jak są duże wyjątkowo a takie mają np ubranka z kika. Ale zwykle poza tą dużą jest jeszcze mała z rozmiarem także się nie pogubię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 14:10   #814
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Jak nie panikujesz to ok Znam osoby co na tym etapie dopiero zabierały się za jakiekolwiek pierwsze zakupy wyprawkowe i że wszystkim zdążyły

Ja Jak widzę jak dziewczyny na grupie na fb wrzucają zdjęcia ciuszkow popranych, poprasowanych już ułożonych w komodzie to czuje się daleko z tyłu U mnie wszystko przekładam z dnia na dzień, a prasowanie to nie wiem czy do porodu ogarnę później
Ja już chyba wszystko mam, niby czekałam jeszcze na koszule do porodu i to było powodem odwlekania pakowania ale przyszła, już wyprana, nic tylko się pakować ale coś czuje że to jeszcze nie jest dobry moment

Termin w sumie dokładnie za 2 miesiące ale chciałabym bardzo urodzic wcześniej

Co tak Cię zdenerwowało?




Jeszcze nie prałam zamierzam wszystko prac tak samo jak wszystkie ciuszki, na delikatnym programie, w plynie Lovela

aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Słyszałam o tym i chyba koleżanka w ciąży właśnie to żelazo brała więc chyba można

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ja też 22.09 i też chcę wcześniej, 7.09 zaczynam jesienne porządki w piwnicy

Macie jakąś grupę na fb?
Btw w Biedrze jest teraz promocja druga paczka pampersow dada -50% z kartą.

Wnerwilam się przez coś, na co nie mam wpływu. Mój brat z trójką naprawdę niedobrych dzieciaków wziął na jesień małego kota, a po tym, jak zobaczyłam, co te dzieciaki z nim robią, zabrałam maleństwo do siebie. Był u mnie 4 miesiące, ale niestety Małż miał coraz gorsze ataki astmy, katar sienny, infekcje mimo branych silnych leków, wizyty u kilku alergologów.. Odczulanie na kota trwa 3 lata, leku nie ma w Polsce... strasznie to przeżyłam Musieliśmy oddać im go z powrotem, na szczęście był już trochę większy i nauczył się obrony.
Dzieciaki niestety, są chowane bezstresowo, z elektroniką, nie są niczego nauczone, męczą go, halasują, potrafią go uderzyć, na co rodzice nie reagują. Kot jest bardzo zestresowany i potrafi skoczyć na człowieka, zaatakować, ugryźć. Na moje prośby i płacze, żeby się z nim bawili, zaspokajali jego instynkt łowiecki, żeby upolował zabawkę, zbywają "przecież się z nim bawimy". A ostatnio doszły mnie słuchy, że chcą kota oddać, "bo jest agresywny dla dzieci". Moi rodzice oczywiście są już odpowiednio podburzeni, a na moje argumenty, że nikt się nim nie zajmuje, robią ze mnie histeryczkę w ciąży. we własne imieniny.

Chciałabym dodać, że na mnie i na męża nie skacze. Teraz ja się nim opiekuję, bo brat pojechał na urlop. Najpierw się z nim bawię, on poluje, później karmię, a następnie miziam. Inny kot... Nie atakuje, nie jest agresywny, nic. Jest malym rozrabiaką jak każdy kociak, bo nie ma nawet roku (3.09).

Niech ta historia będzie przestrogą... bardzo mi przykro, że moja własna rodzina okazała się tak nieodpowiedzialna. Nigdy nie sądziłam, że będę musiała tłumaczyć dorosłym ludziom, że KOT NIE JEST ZABAWKĄ... bardzo przykra sytuacja



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 14:13   #815
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

My mieliśmy wybrane imiona jak jeszcze ciąża była bliźniacza ale jakiś czas temu naszły mnie wątpliwości czy jednak nie dać córce imienia po mojej mamie. Dorota to bardzo rzadkie imie teraz u dzieci. Ale kupiłam już zawieszke z imieniem Blanka nawet i mężowi się tak podoba bardzo, a tylko ja się waham

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 14:18   #816
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
My mieliśmy wybrane imiona jak jeszcze ciąża była bliźniacza ale jakiś czas temu naszły mnie wątpliwości czy jednak nie dać córce imienia po mojej mamie. Dorota to bardzo rzadkie imie teraz u dzieci. Ale kupiłam już zawieszke z imieniem Blanka nawet i mężowi się tak podoba bardzo, a tylko ja się waham

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
To może drugie po Mamie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 14:20   #817
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Madz!uHa Pokaż wiadomość
To może drugie po Mamie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taki był plan już kilka dni po śmierci mamy, jednak ja jestem niezdecydowana i chciałam teraz zamienić kolejność

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-22, 15:54   #818
Tosia_5
Raczkowanie
 
Avatar Tosia_5
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 250
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Madz!uHa Pokaż wiadomość
To ja też 22.09 i też chcę wcześniej, 7.09 zaczynam jesienne porządki w piwnicy

Macie jakąś grupę na fb?
Btw w Biedrze jest teraz promocja druga paczka pampersow dada -50% z kartą.

Wnerwilam się przez coś, na co nie mam wpływu. Mój brat z trójką naprawdę niedobrych dzieciaków wziął na jesień małego kota, a po tym, jak zobaczyłam, co te dzieciaki z nim robią, zabrałam maleństwo do siebie. Był u mnie 4 miesiące, ale niestety Małż miał coraz gorsze ataki astmy, katar sienny, infekcje mimo branych silnych leków, wizyty u kilku alergologów.. Odczulanie na kota trwa 3 lata, leku nie ma w Polsce... strasznie to przeżyłam Musieliśmy oddać im go z powrotem, na szczęście był już trochę większy i nauczył się obrony.
Dzieciaki niestety, są chowane bezstresowo, z elektroniką, nie są niczego nauczone, męczą go, halasują, potrafią go uderzyć, na co rodzice nie reagują. Kot jest bardzo zestresowany i potrafi skoczyć na człowieka, zaatakować, ugryźć. Na moje prośby i płacze, żeby się z nim bawili, zaspokajali jego instynkt łowiecki, żeby upolował zabawkę, zbywają "przecież się z nim bawimy". A ostatnio doszły mnie słuchy, że chcą kota oddać, "bo jest agresywny dla dzieci". Moi rodzice oczywiście są już odpowiednio podburzeni, a na moje argumenty, że nikt się nim nie zajmuje, robią ze mnie histeryczkę w ciąży. we własne imieniny.

Chciałabym dodać, że na mnie i na męża nie skacze. Teraz ja się nim opiekuję, bo brat pojechał na urlop. Najpierw się z nim bawię, on poluje, później karmię, a następnie miziam. Inny kot... Nie atakuje, nie jest agresywny, nic. Jest malym rozrabiaką jak każdy kociak, bo nie ma nawet roku (3.09).

Niech ta historia będzie przestrogą... bardzo mi przykro, że moja własna rodzina okazała się tak nieodpowiedzialna. Nigdy nie sądziłam, że będę musiała tłumaczyć dorosłym ludziom, że KOT NIE JEST ZABAWKĄ... bardzo przykra sytuacja



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Hej
Mamy grupę na fb
Napisz prywatną wiadomość do Klusia91


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tosia_5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 16:02   #819
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cześć

Jestem po USG (dziś 35+5) i okazuje się że córka waży prawie 3600g więc jak tylko będzie donoszona ciąża to mam się brać za robotę i robić wszytsko by urodzić przed terminem. W poniedziałek mam wizytę u gin prowadzącej więc zobaczymy co mi powie bo dziecko nieźle przykoksiło (97centyl)

Zdecydowaliśmy się też na fotelik na bazie zamówiliśmy avionaut Pixel

Nadrobię Was w wolnej chwili

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 16:07   #820
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

[1=081ed4854e23be6738824bf 7e7324809f3af476a_65822e8 20d4a7;88015603]Treść usunięta[/QUOTE]Dziwna ta położna. Ja po odejściu wód normalnie na piłce się bujałam

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 16:22   #821
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Tosia_5 Pokaż wiadomość
Hej
Mamy grupę na fb
Napisz prywatną wiadomość do Klusia91


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dziękuję ślicznie


Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Cześć

Jestem po USG (dziś 35+5) i okazuje się że córka waży prawie 3600g więc jak tylko będzie donoszona ciąża to mam się brać za robotę i robić wszytsko by urodzić przed terminem. W poniedziałek mam wizytę u gin prowadzącej więc zobaczymy co mi powie bo dziecko nieźle przykoksiło (97centyl)

Zdecydowaliśmy się też na fotelik na bazie zamówiliśmy avionaut Pixel

Nadrobię Was w wolnej chwili

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaka już kluseczka! Daj znać jak tam po wizycie. Faktycznie jest już spora
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-22, 16:34   #822
Sowellla
Raczkowanie
 
Avatar Sowellla
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 164
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Cześć

Jestem po USG (dziś 35+5) i okazuje się że córka waży prawie 3600g więc jak tylko będzie donoszona ciąża to mam się brać za robotę i robić wszytsko by urodzić przed terminem. W poniedziałek mam wizytę u gin prowadzącej więc zobaczymy co mi powie bo dziecko nieźle przykoksiło (97centyl)

Zdecydowaliśmy się też na fotelik na bazie zamówiliśmy avionaut Pixel

Nadrobię Was w wolnej chwili

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow, to waga tak już do rodzenia!

My też kupiliśmy avionaut!

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
Sowellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 17:25   #823
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Sun ojaaaa jaka duża dzidzia

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 17:34   #824
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Cześć

Jestem po USG (dziś 35+5) i okazuje się że córka waży prawie 3600g więc jak tylko będzie donoszona ciąża to mam się brać za robotę i robić wszytsko by urodzić przed terminem. W poniedziałek mam wizytę u gin prowadzącej więc zobaczymy co mi powie bo dziecko nieźle przykoksiło (97centyl)

Zdecydowaliśmy się też na fotelik na bazie zamówiliśmy avionaut Pixel

Nadrobię Was w wolnej chwili

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale duża
Ja się boję że moja będzie mieć ponad 4kg a ja jestem drobna

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 20:08   #825
Sowellla
Raczkowanie
 
Avatar Sowellla
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 164
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Melduję że córcia waży 2200 i jest już głową w dół, zresztą tak myślałam już od 3 tygodni. Także już nie mam jak się wykręcić od sn

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
Sowellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 20:41   #826
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Sunshine zawsze jeszcze może być błąd pomiarowy


Wow, złożyłam zamówienie na gemini
w końcu ;D
Zrobiłam listę reszty zakupów. Będę odhaczać
Wreszcie się zmobilizowałam choć córa była przeziębiona, mężu też i mnie coś kręciło.

Co do imienia to póki co prowadzenie objęła Anielka, mężowi się osłuchała i też lubi
Będzie można zdrabniać na wiele sposobów i pasuje do Ninki

Jeszcze gdzieś tam się pojawia Laura.

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Sowellla Pokaż wiadomość
Melduję że córcia waży 2200 i jest już głową w dół, zresztą tak myślałam już od 3 tygodni. Także już nie mam jak się wykręcić od sn

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
Świetnie że wszystko ok
Moja chyba się przemieściła jakoś bo dostaję czasami po żebrach, ale dowiem się co i jak dopiero za 2 tygodnie
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 20:57   #827
Bezimienna2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 295
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Madz!ucha filmik Ewy Dankowskiej poród siłami natury 4kg bez znieczulenia - pozytywny, rodzinny, bez strachu, traumy i horroru 😉

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Cześć

Jestem po USG (dziś 35+5) i okazuje się że córka waży prawie 3600g więc jak tylko będzie donoszona ciąża to mam się brać za robotę i robić wszytsko by urodzić przed terminem. W poniedziałek mam wizytę u gin prowadzącej więc zobaczymy co mi powie bo dziecko nieźle przykoksiło (97centyl)

Zdecydowaliśmy się też na fotelik na bazie zamówiliśmy avionaut Pixel

Nadrobię Was w wolnej chwili

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale duża dziewczyna!!😊 a jeszcze niedawno nasze szkraby były wielkości ziarnka sezamu 🙈 my tez zamówiliśmy właśnie fotelik ( cabriofix z baza familyfix) i wózek (za który moi rodzice koniecznie chcieli zapłacić, wiec już jeden prezent na chrzest Iga dostała) 😉

My jutro zaczynamy 35 tydzień, od wczoraj jestem u rodziców (mąż wywiózł mnie i psy na wieś). Wszystko byłoby super gdyby nie niewygodna kanapa do spania 😩 Wzięłam wszystkie ubranka, pieluchy, kocyki itp. Iguni i sobie wszystko wypralam i wysuszylam na wiejskim powietrzu 😉 moi rodzice są zachwyceni wszystkim co jest przeznaczone dla ich wnuczki, oglądają każde ubranko z wszystkich stron, mama zachwyca się jak to pieknie na lince się suszy i pokazuje sąsiadkom jakie śliczne rzeczy ma jej wnusia 🤩 to bardzo miłe 😉
Haha a najśmieszniejsze, ze poszewka na kołderkę przesiąkła zapachem pieczonego boczku, bo akurat rodzice kupili świnie i zrobili jakaś roladę z boczku 😂 muszę jeszcze raz to przeprać w domu, chyba, ze Iga ma lubić boczek od małego 😉
Bezimienna2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 21:06   #828
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Baambi Pokaż wiadomość
Sunshine zawsze jeszcze może być błąd pomiarowy


Wow, złożyłam zamówienie na gemini
w końcu ;D
Zrobiłam listę reszty zakupów. Będę odhaczać
Wreszcie się zmobilizowałam choć córa była przeziębiona, mężu też i mnie coś kręciło.

Co do imienia to póki co prowadzenie objęła Anielka, mężowi się osłuchała i też lubi
Będzie można zdrabniać na wiele sposobów i pasuje do Ninki

Jeszcze gdzieś tam się pojawia Laura.

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------



Świetnie że wszystko ok
Moja chyba się przemieściła jakoś bo dostaję czasami po żebrach, ale dowiem się co i jak dopiero za 2 tygodnie
Mamy kuzynkę Aniele, mówią do niej często Nela.
Mój trzylatek dziś przy modlitwie zakończył Ojcze Nasz słowami "ale nas zbaw ode złego i dzwoń na policje"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-23, 01:04   #829
Natalinaa
Raczkowanie
 
Avatar Natalinaa
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 34
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

U nas imię wybrane, dopiero 2 dni temu ostatecznie wybraliśmy, stanęło na tym, że będzie Maksymilian, przez całą ciąże gdzieś tam się to imię przewijalo w naszych opcjach i uznaliśmy, że to jest to.

Ja biorę żelazo - sorbifer i nic mi się nie dzieje. Kiedyś brałam wcześniej wspomniane szelazo, jeszcze przed ciąża, bo zawsze miałam problem z niedoborem i też było ok.

Torby do szpitala też jeszcze nie mam spakowanej, dla małego już mam wszystkiego kupione, ale dla siebie jeszcze nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Natalinaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-23, 07:23   #830
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Baambi Pokaż wiadomość
Sunshine zawsze jeszcze może być błąd pomiarowy


Wow, złożyłam zamówienie na gemini
w końcu ;D
Zrobiłam listę reszty zakupów. Będę odhaczać
Wreszcie się zmobilizowałam choć córa była przeziębiona, mężu też i mnie coś kręciło.

Co do imienia to póki co prowadzenie objęła Anielka, mężowi się osłuchała i też lubi
Będzie można zdrabniać na wiele sposobów i pasuje do Ninki

Jeszcze gdzieś tam się pojawia Laura.

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------



Świetnie że wszystko ok
Moja chyba się przemieściła jakoś bo dostaję czasami po żebrach, ale dowiem się co i jak dopiero za 2 tygodnie
Na pewno trzeba brać pod uwagę +/- ileś tam g ale już urodziłam córkę ponad 4 kg więc nie sądzę, że teraz druga bedzie jakoś mniejsza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-23, 08:13   #831
Riellee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 785
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Jestem po dodatkowej wizycie na USG. Wszystko sprawdzone, przepływy dobre, łozysko też. Młody waży 2400g w 34+0 także dowiedziałam się, że jakiś wielki to on nie powinien być
Martwilam się też czestą czkawką to dowiedziałam się, że niektóre dzieci mają i 6 razy dziennie co jest całkowicie normalne i może się utrzymywać do kilku tygodni po porodzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Riellee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-23, 08:56   #832
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-23, 10:12   #833
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Bezimienna2019 Pokaż wiadomość
Madz!ucha filmik Ewy Dankowskiej poród siłami natury 4kg bez znieczulenia - pozytywny, rodzinny, bez strachu, traumy i horroru 😉


Ale duża dziewczyna!!😊 a jeszcze niedawno nasze szkraby były wielkości ziarnka sezamu 🙈 my tez zamówiliśmy właśnie fotelik ( cabriofix z baza familyfix) i wózek (za który moi rodzice koniecznie chcieli zapłacić, wiec już jeden prezent na chrzest Iga dostała) 😉

My jutro zaczynamy 35 tydzień, od wczoraj jestem u rodziców (mąż wywiózł mnie i psy na wieś). Wszystko byłoby super gdyby nie niewygodna kanapa do spania 😩 Wzięłam wszystkie ubranka, pieluchy, kocyki itp. Iguni i sobie wszystko wypralam i wysuszylam na wiejskim powietrzu 😉 moi rodzice są zachwyceni wszystkim co jest przeznaczone dla ich wnuczki, oglądają każde ubranko z wszystkich stron, mama zachwyca się jak to pieknie na lince się suszy i pokazuje sąsiadkom jakie śliczne rzeczy ma jej wnusia 🤩 to bardzo miłe 😉
Haha a najśmieszniejsze, ze poszewka na kołderkę przesiąkła zapachem pieczonego boczku, bo akurat rodzice kupili świnie i zrobili jakaś roladę z boczku 😂 muszę jeszcze raz to przeprać w domu, chyba, ze Iga ma lubić boczek od małego 😉

Dziękuję za info, na pewno obejrzę

Oglądanie i przygotowywanie takiej wyprawki jest najmilszym zajęciem świata


Cytat:
Napisane przez Riellee Pokaż wiadomość
Jestem po dodatkowej wizycie na USG. Wszystko sprawdzone, przepływy dobre, łozysko też. Młody waży 2400g w 34+0 także dowiedziałam się, że jakiś wielki to on nie powinien być
Martwilam się też czestą czkawką to dowiedziałam się, że niektóre dzieci mają i 6 razy dziennie co jest całkowicie normalne i może się utrzymywać do kilku tygodni po porodzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To dobrze, że nie będzie duży - moja córa podobno też. To nasze pierwsze porody, szybko "wyplujemy", załatwimy co trzeba i wracamy do domu na jazdę bez trzymanki ze szczytu wysokiej góry
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-23, 10:29   #834
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Riellee Pokaż wiadomość
Jestem po dodatkowej wizycie na USG. Wszystko sprawdzone, przepływy dobre, łozysko też. Młody waży 2400g w 34+0 także dowiedziałam się, że jakiś wielki to on nie powinien być
Martwilam się też czestą czkawką to dowiedziałam się, że niektóre dzieci mają i 6 razy dziennie co jest całkowicie normalne i może się utrzymywać do kilku tygodni po porodzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ładna waga

Ciekawe ile moja będzie dziś ważyć. Ostatnio była ważona na połówkowych

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-23, 10:33   #835
kaate233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 75
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Co zabieracie ze sobą do jedzenia do szpitala?
kaate233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-23, 11:25   #836
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez kaate233 Pokaż wiadomość
Co zabieracie ze sobą do jedzenia do szpitala?
Na pewno biorę batony typu snikers, żeby zaraz po porodzie zjeść. Oprócz tego na pewno jakieś batony pełnoziarniste, musy owocowe, na pewno coś co nie potrzebuje lodówki. U mnie kolacja jest o 16:20 to przecież do rana padnę z głodu. Poprzednio mąż mi przywoził jedzenie a teraz to nie wiadomo czy odwiedziny będą.
Muszę właśnie pójść do sklepu, zobaczyć co by się nadawało do zabrania

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-23, 12:08   #837
Riellee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 785
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

[1=081ed4854e23be6738824bf 7e7324809f3af476a_65822e8 20d4a7;88017477]Treść usunięta[/QUOTE]Ha, mam nadzieję, że "wyplujemy" 🤣🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Riellee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-23, 12:38   #838
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Na pewno biorę batony typu snikers, żeby zaraz po porodzie zjeść. Oprócz tego na pewno jakieś batony pełnoziarniste, musy owocowe, na pewno coś co nie potrzebuje lodówki. U mnie kolacja jest o 16:20 to przecież do rana padnę z głodu. Poprzednio mąż mi przywoził jedzenie a teraz to nie wiadomo czy odwiedziny będą.
Muszę właśnie pójść do sklepu, zobaczyć co by się nadawało do zabrania

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
Ooooo tak tak tak tak tak Snickersy, orzechy w czekoladzie, czekoladę z "okienkiem", wafelki/ pieguski lub inne ciastka do podgryzania, strzał cukrowy powinien pomóc nam szybko zregenerować siły.

Osobiście spakuję to, co zazwyczaj biorę na zloty motocyklowe / wyprawę w góry - wyżej wspomniane batoniki i słodkości, a poza tym: soki 100%, kabanosy, pakowany w kromki chlebek, te malutkie masełka, może mini dżemiki lub nutellę? Mała paczkowana szyneczka drobiowa (ta, co leży na konserwach), wafle ryżowe lub wasa do chrupania. Na pewno odsypię sobie trochę Inki (moja jedyna kawa w ciąży , lub raczej KAWAO, jak to mówi mój Małżon ), mały kartonik tego mleczka 200ml, kilka herbat, do tego ze dwa gorące kubki. I ze dwa owoce

Nie wiem, o której urodzę, może faktycznie nie załapię się na żadne jedzenie. Wolę przywieźć do domu, niż mam siedzieć głodna. A zjeść lubię
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...

Edytowane przez Madz!uHa
Czas edycji: 2020-07-23 o 12:40
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-23, 12:55   #839
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-23, 13:26   #840
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

O matko, jaki arsenał szykujecie ja tam bralam tylko wafle z kremem cytrynowym, biszkopty, herbatniki i wodę. Nie bralam nic z orzechami i czekoladą, ale to może teraz sie zmieniło coś, bo zawsze mialam powtarzane, że takich rzeczy nie je się zaraz po porodzie przez ewentualna alergie dziecka np na orzechy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-23 14:31:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:38.