Kosmetyki do cery bardzo tłustej:( help - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-15, 16:06   #1
marta_v
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266

Kosmetyki do cery bardzo tłustej:( help


witam wszystkich Chciałabym sie dowiedziec jakie kosmetyki sa najlepsze do cery tłustej,takie aby makijaz wygladał swiezo i nie tworzył maski bo ja juz nie moge wytrzymac z tą latarnia na twarzy wrrrrrrr...jaki podkład jaki puder,moze skrobia??czy jakies bazy pod makijaz??ale zeby nie bylo tego duzooooooo bo i tak uzywam roznych kremow matujacych.Prosze o porady co najpierw nalozyc,czym nalozyc,pedzelkiem,gabecz ką?...poprostu jak najlepiej wykonac makijaz dla cery tłustejjjjjjjj...

Z gory dziekuje za wypowiedzi i pozdrawiam
marta_v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 16:08   #2
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: Kosmetyki do cery bardzo tłustej:( help

zeby sie nie swiecic polecam krem Perfecta Cera Mieszana (wielbiony przez wiele wizazaneki ja tez go mam ) a w ciągu dnia mozesz przypudrowac sie skrobią (ja robie to tylko pędzlem)
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 16:23   #3
marta_v
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Dot.: Kosmetyki do cery bardzo tłustej:( help

a ten kremik bedzie dobry dla mnie??bo mi nie tylko swieci sie strefa T ale cala twarz łacznie z policzkami i wygladam jak zarowa myslicie ze bedzie dobry??bo recenzje sa niezłe
marta_v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 16:27   #4
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: Kosmetyki do cery bardzo tłustej:( help

bedzie doskonały w zaleznosci ile masz lat wybierz przeciwzmarszczkowy lub dotleniający , ja jestem baaardzo zadowolona z niego , uzywam go i na noc i na dzien (na dzien nawet podwojnie nakładam)
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 16:36   #5
marta_v
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Dot.: Kosmetyki do cery bardzo tłustej:( help

ja mam latek 18nascie,to chyba ten do cery mieszanej i zwezajacy pory hihih dziekuje ci bardzo natee to juz kremik matujacy i nawilzajacy mam zglowy(2 w 1) to jest super rozwiazanie dla mnie... teraz tylko jaki podkład dodam ze mam plizny po tradziku i uzywam skinorenu:-/ no i przebarwienia,czyli jakis korektor do tego... no i jaki puder sypki czy w kamieniu
marta_v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 16:39   #6
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: Kosmetyki do cery bardzo tłustej:( help

zaznacze tylko ze oba matują i zwezają pory (i przeciwzm. i ten doteniający)
co do podkładów matujących nie pomoge , bo takowych nie używałam nigdy, korektor z Avonu mi służył i Miss Sporty kiedys miałam , tez nie był zły.
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 17:00   #7
marta_v
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Dot.: Kosmetyki do cery bardzo tłustej:( help

a podkładzik to najlepiej jakis leciutki na lato,zebym nie miala maski na twarzy,ale zeby dobrze krył i jaki puder sypki czy w kamieniu i jaki??skrobia do tego tez?? pomozcie plissssssssssssss
marta_v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-15, 17:04   #8
munj
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: gdańsk.
Wiadomości: 1 081
GG do munj
Dot.: Kosmetyki do cery bardzo tłustej:( help

A może... DERMACOL?!
munj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 17:29   #9
marta_v
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Dot.: Kosmetyki do cery bardzo tłustej:( help

munj myslisz ze to bedzie dobre dla mojej tlustej cery??nie bedzie efektu maski?? nie jest zbyt ciezki,chciala bym sie czuc komfortowo z makijazem hmmm... nie wiem sama jaki wybrac ten podkład...
marta_v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 17:58   #10
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: Kosmetyki do cery bardzo tłustej:( help

No Dermacol jest zdecydowanie za ciężki jak na całą twarz i sam w sobie jest dość tłusty i lubi się świecić na twarzy, więc dla cery tłustej jest nie za bardzo odpowiedni, choć naprawdę świetnie kryje. A próbowałaś może korektora Everfresh Maybelline? Jest lekki i nietłusty, ale kryje gorzej od Dermacolu. Dość trudno polecić odpowiedni podkład dla takiej cery na lato, bo skoro cera tłusta, to tym bardziej będzie się przetłuszczać latem. Może więc zamiast podkładu tylko korektor plus puder prasowany lub sypki?
Aha, z pudrów prasowanych poleciłabym Lumene Skin Couture, bo jest b. lekki i matuje na dość długo (u mnie 6-7 h, ale ja mam skórę taką przesuszająco się-normalno-mieszaną - mieszanej jest tam coraz mniej ). Nawet dla cery bardziej przetłuszczającej się powinien być dobry. Z tańszych może Lentheric albo Rimmel?
annemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 18:08   #11
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Kosmetyki do cery bardzo tłustej:( help

Revlon Colorstay Natural - lzejszy niz Colorstay - popros o probke, ladnie matuje i kryje niedoskonalosci, nie robi maski. Z lzejszych podkladow moze Pure Makeup Maybelline.
Przejrzyj KWC - tam jest masa kosmetykow, musisz poprobowac roznych - nie kazdemu pasuje to samo.
Przeszukaj tez forum - o kosmetykach matujacych bylo bardzo wiele watkow.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-15, 18:17   #12
marta_v
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Dot.: Kosmetyki do cery bardzo tłustej:( help

ja sie skusze na ten Dermacol ihihhi ale bede go mieszała z innym podkładem jakims leciutkim,zeby nie dawal efektu maski oby to było to czego szukam,"napaliłam"sie na niego po przeczytaniu opini to bede miala korektor i podkład w jednym oby sie sprawdził ale do tego kupie jakis leciutki podkład jeszcze...a co do rezygnacji z podkładu to juz dlugo nie uzywam podkladu tylko korektor i puder prasowany i szczerze mowiac nie czuje sie z tym rewelacyjnie,bo nie da sie ukryc tych wstretnych blizn
A wiec dzieki wam znalazłam sobie krem nawilzajaco-matujacy:Perfecta
oraz puder i korektor w jednymermacol,jeszcze poszukam jakiegos podkladu leciutkiego i to wszystko.Mam nadzieje ze bede zadowolona hihih
marta_v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 18:20   #13
marta_v
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Dot.: Kosmetyki do cery bardzo tłustej:( help

aa zapomnialam o pudrze mowicie ze lepiej w kamieniu tak??to jak ktos ma jakies propozycje co do pudru i leciutkiego podkładu to bede wdzieczna i oczywiscie smigam na KWC w poszukiwaniach
Dziekuje wam kobietki za pomoccccccc buzaki dla was
marta_v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 19:22   #14
xgosik
Raczkowanie
 
Avatar xgosik
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 311
Dot.: Kosmetyki do cery bardzo tłustej:( help

ja bym z podkładów poleciła Revlon, ale color stay.
Ostatnio pani w drogerii mi powiedziała ze color stay natural jes do cery normalnej i suchej.
Clinique ma w swojej ofercie podkład do cery tłustej. Sama nie stosowałam ale słyszałam od koleżanki ze świetnier matuje tłusta cere.
A co do pudru to dziewczyny stosuja mąkę ziemniaczana.Sama spróbowałam i rewelacja, ale warto sie tez zaopatrzyć w puderek aby miec pod reka w torebce w razie poprawek.
konkretnego nie podam bo poprostu nie szuklałą ale KWC i w dobrych drogeriach sprzedawczynie napewno pomoga dobrać
__________________
"Myślę że nie tylko makijaż i modna fryzura czynią kobietę piękną. Naprawdę olśniewajaco wygląda kobieta w której oczach widać wiarę w siłę swojej urody oraz madrość żyiowych doświadczeń"
SHARON STONE
xgosik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 19:55   #15
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Talking Dot.: Kosmetyki do cery bardzo tłustej:( help

Hmm, ja może Ci poradzę, żebyś gąbeczki, pędzelki itp. często prała, gdyż gromadzi się na nich mnóstwo paskudztw, czyli bakterii, dla których świetną pożywką jest sebum+podkład... Tak więc unikniesz wielu niespodzianek jeśli przede wszystkim będziesz dbała o higienę. Polecam Ci krem matująco-nawilżający z Garniera Czysta Cera [jakoś tak]. I żel do mycia twarzy jest niezły, mocno wysusza, ale jeśli użyjesz kremiku to jest moim zdaniem okay. Dobry jest Acnofan, ja go używam albo punktowo, albo na cała twarz w formie maski . Świetny jest. Polecają niektórzy też maść cynkową, ale nie jestem do niej przekonana osobiście. Z pokładów powiem Ci czego NIE POLECAM [mam cerę mieszaną, wiec i podobne problemy. Pure Make Up z Maybelline-moim zdaniem jest on dla skóry być może i mieszanej/tłustej, ale takiej już bez niespodzianek i przebarwień, następnie z Sorayi podkład antybakteryjny, miałam go dawno i nie sprawdził się, Silk & Mat z Joko-też nie [w ogóle nie matuje!], z Rimmela też nie byłam do końca zadowolona, miał jakiś gumowy zapach i nie był ogólnie najlepszy Stay Matte się bodajże nazywał. Ale sie rozpisałam Mam nadzieję, że pomogłam ;-)
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 20:35   #16
marta_v
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Dot.: Kosmetyki do cery bardzo tłustej:( help

dziekuje bardzo wam za wypowiedzi skusze sie na kremik Perfecta i ten Dermacol w polaczeniu z jakims podkładem(nie wiem jeszcze jakim) i chyba tą mączke ziemniaczaną wyprubuje... zobaczymy jak to sie sprawdzi:P a maczke ziemniaczana nakladacie pedzlem tak??
marta_v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 21:31   #17
xgosik
Raczkowanie
 
Avatar xgosik
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 311
Dot.: Kosmetyki do cery bardzo tłustej:( help

Ja nakładam ja pędzlem.
maczam go w mące delikatnie otrzepuje i normalnie pudruje twarz Tylko według mnie skóra z czasem sie przyzwyczaja i juz nie daje takich spektakularnych efektów, ale to troszkę trwa zanim sie przyzwyczai
__________________
"Myślę że nie tylko makijaż i modna fryzura czynią kobietę piękną. Naprawdę olśniewajaco wygląda kobieta w której oczach widać wiarę w siłę swojej urody oraz madrość żyiowych doświadczeń"
SHARON STONE
xgosik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 13:07   #18
eve160
Raczkowanie
 
Avatar eve160
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: L-ca
Wiadomości: 73
Dot.: Kosmetyki do cery bardzo tłustej:( help

Ja również mam tłustą cerę- baaaardzo tłustą. Z kremów polecam Nivea Visage-matujący krem nawilżający na dzień.Jak dla mojej tłuściutkiej cery spisuje się super. Co do podkładów to używałam Lirene City Matt, ale okazał się wogóle nie matujący a wręcz dosyć tłusty. Mile zaskoczył mnie zwykły fluid z Vipery-Matt&Moisture z proteinami jedwabiu i wyciągiem z zielonej herbaty.W porównaniu z Lirene jest o wieeeele tańszy a matuje całkiem całkiem. Gdy skończy mi się Vipera pokusze się o kupno podkładu z firmy Soraya. Co do mąki ziemniaczanej to używam jej tylko i wyłącznie na jakieś wyjścia w sobotę. Matuje idealnie, ale po ostatnim używaniu strasznie wysuszyła mi skórę a w następstwie pojawiła mi sie wysypka. Dermacolu nie polecałabym na całą twarz-jest dosyć tłusty i powoduje efekt maski.Punktowo spisuje się świetnie.
__________________
._.+*+._LeT ThE SuNsHiNe In YoUr HeArT_.+*+._.
eve160 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 15:36   #19
marta_v
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Dot.: Kosmetyki do cery bardzo tłustej:( help

eve160 a myslisz ze w polaczeniu z podkładem dermacol bedzie dobry??to chyba zalezy od cery co nie??ale sprobuje najwyzej bede go stosowała punktowo
marta_v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-16, 18:39   #20
eve160
Raczkowanie
 
Avatar eve160
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: L-ca
Wiadomości: 73
Dot.: Kosmetyki do cery bardzo tłustej:( help

Z podkładem może być lepszy, ale ja mam naprawdę bardzo tłustą cerę i Dermacol sprawdza się u mnie wyłącznie jako korektor punktowy.Dremacol nie jest drogi jak na takie cudowięc możesz go kupić i sprawdzić jak zadziała u ciebie i w razie gdyby był zbyt tłusty używać wyłącznie jako korektora.
__________________
._.+*+._LeT ThE SuNsHiNe In YoUr HeArT_.+*+._.
eve160 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 20:45   #21
marta_v
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Dot.: Kosmetyki do cery bardzo tłustej:( help

nom wyprubuje ten dermacol i chyba kupie podkład z soray albo sama nie wiem jaki a ta make ziemniaczaną nakładasz jak juz zrobisz sobie caly makijaz i na to maka ziemniaczana tak??czy pod makijazem hmm...
marta_v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 21:07   #22
eve160
Raczkowanie
 
Avatar eve160
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: L-ca
Wiadomości: 73
Dot.: Kosmetyki do cery bardzo tłustej:( help

Najpierw robie cały makijaż a później na pędzel mąka i heja Próbowałam raz dać ją pod fluid czyli na krem...ale się gluty robiły:P tylko nie dawaj jej zbyt dużo bo to nie naturalnie wygląda.
__________________
._.+*+._LeT ThE SuNsHiNe In YoUr HeArT_.+*+._.
eve160 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 21:21   #23
marta_v
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Dot.: Kosmetyki do cery bardzo tłustej:( help

okis dziekuje bardzooooooo
marta_v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 16:28   #24
marta_v
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Dot.: Kosmetyki do cery bardzo tłustej:( help

po dłuzyszych przemysleniach postanowiłam sobie kupic w najblizszym czasie:

1.Dermacol
2.Podkład matujacy w piance Meybelline
3.bibułki matujace Adecko
4.make ziemniaczaną

Zobacze jak to sie sprawdzi,bede dobrej myśli
marta_v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 12:47   #25
agulekkk84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2
Dot.: Kosmetyki do cery bardzo tłustej:( help

Niestety nie ma kosmetyków dobrych dla każdego... Mam również cerę tłustą, nawet bardzo... Kosmetyków przetestowałam mnóstwo i tych tanich i tych droższych. To co mogę Ci doradzić co do podkładów- nie sugeruj się ceną, droższy nie znaczy lepszy. Podkłady, które ostatnio używam i spisują się dobrze to: Revlon- Colorstay (ok.70-80 zł), oraz podkład Lirene Citymatt- i ten właśnie odważyłabym się na stwierdzenie że jest lepszy- jest tani (ok.20 zł), ładnie pachnie i rzeczywiście matuje skórę na jakiś czas. Koniecznie nanieś na twarz następnie puder w kamieniu. Zamówiłam właśnie puder ryżowy (bezbarwny) Kryolan- podobno dobrze matuje, zobaczymy... W dzień do zmatwienia- bibułki. Podstawą jest dobry krem i tanic a także baza pod podkład. O skórę tłustą przede wszystkim trzeba bardzo dbać- nigdy nie zasypiaj z makijażem! Koniecznie dobrze oczyszczaj cerę na noc!
agulekkk84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:32.