Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-07-10, 20:36   #3301
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez just_wlosy Pokaż wiadomość
Ja noszę wyciągi już ponad dwa miesiące i to na samym przodzie. Zaczepiam górne trójki o dolne. Porażka...nie znoszę ich. Przez pierwsze dwa miesiące nosiłam je nom stop, aby się ich jak najszybciej pozbyć, ale klops...bo dostałam teraz jeszcze grubsze. Łeee

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może być gorzej. Ja musiałam nosic od gornej lewej 2 do dolnej prawej 3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-10, 22:08   #3302
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

No ja niestety też muszę non stop.
Orto pocieszyła, że nie będą mi towarzyszyć przez całe leczenie, ale wiecie, że to marne pocieszenieI to ciągniecie trójki, gdy otwieram usta...
Trzeba przetrwać
Wierzę, że efekt będzie wart tych poświęceń.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 09:41   #3303
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

tez mam wyciągi górne trójki do dolnych piątek.jakoś szczególnie mi nie przeszkadzają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 10:01   #3304
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja jeszcze nie wiem co to znaczy wyciąg xD na razie jest u mnie tylko zabawa z łańcuszkami, drucikami itp.
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 18:30   #3305
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Niestety też mam wyciągi obecnie: górną trójka do dolnej trójki i czwórki. Jakbym miała 3 do 5 to byłoby lepiej, ale tak strasznie mi one obcieraja śluzówkę przy kacikach, łyżka mi się między nimi nie mieści, jedzenie jest w opór uciążliwe. I te podrażnienia

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 18:43   #3306
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Niestety też mam wyciągi obecnie: górną trójka do dolnej trójki i czwórki. Jakbym miała 3 do 5 to byłoby lepiej, ale tak strasznie mi one obcieraja śluzówkę przy kacikach, łyżka mi się między nimi nie mieści, jedzenie jest w opór uciążliwe. I te podrażnienia

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka
Nie zdejmujesz do jedzenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 19:16   #3307
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Nie zdejmujesz do jedzenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mi kazała nosić cały czas,bo np podczas jedzenia wyciągi właśnie pracują,wiec raczej nie zdejmuje ich się do jedzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-11, 19:24   #3308
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez 87marta78 Pokaż wiadomość
mi kazała nosić cały czas,bo np podczas jedzenia wyciągi właśnie pracują,wiec raczej nie zdejmuje ich się do jedzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Można ściągnąć
Ja niektóre sciagalam bo nie dało się jeść
A te mocne wyciągi to mi trzaskały


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 19:24   #3309
just_wlosy
Zadomowienie
 
Avatar just_wlosy
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 001
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Mi też kazała w nich jeść, ponoć wtedy najlepiej pełnią swoją funkcje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
just_wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 20:56   #3310
doma456
Raczkowanie
 
Avatar doma456
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 39
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Ja noszę wyciągi od miesiąca i do samej ich obecności się przyzwyczaiłam, ale nie do końca się czuje komfortowo przy kontaktach z nowymi ludźmi :/ Ale wiedziałam, że tak będzie więc dam rade Tylko liczę na następnej wizycie na mocniejsze bo o ile lewa strona w miarę się połączyła, to prawa to Góry Skaliste...
Zapomniałam dodać, że po lewej stronie nosze na trójce i czwórce na dole i na górze, z prawej na górze trójka czwórka, na dole czwórka piątka. Od ostatniej wizyty mam też "bite turbos" na jedynkach górnych z tyłu i z tą mój zgryz otwarty.
__________________
Aparat stały metalowy
góra 20.02.2017 -
dół 20. 02.2017 -
instagram

Edytowane przez doma456
Czas edycji: 2017-07-11 o 21:02
doma456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 21:31   #3311
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

A też tak macie, że ciężko wam gryźć po wymianie łuków? Drugi dzień po wizycie i auć
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-11, 21:45   #3312
papercrane
Raczkowanie
 
Avatar papercrane
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 168
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Maryd12 Pokaż wiadomość
Z pomocą idzie nitka dentystyczna, nawijam gumkę na nitkę, zaczepiam gumkę o jeden róg zamka i naciągam nitką na pozostałe rogi. Mam tylko nadzieje ze nie wpływa to na przebieg leczenia. Zaraz ide do innej ortodontki na piaskowanie, zapytam
ja z aparatem ponad 2 lata, dol zdjęłam kilka tygodni temu, góra do zdjecia za miesiac, troche w szoku jestem jak przeczytalam ze zmienialyscie sobie same ligatury ja co prawda mam metalowe, takie druciki, sama bym ich sobie i tak nie wymienila, zreszta potrzeby tez nie bylo, niemniej szacun za odwage:P

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
A też tak macie, że ciężko wam gryźć po wymianie łuków? Drugi dzień po wizycie i auć
ja mialam tak z dolnym łukiem, zwlaszcza jak dostalam grubszy drut stalowy i do tego jeszcze wiązania. auc. po kazdej wizycie 2 dni na kefirach i lodach
papercrane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-12, 06:42   #3313
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
A też tak macie, że ciężko wam gryźć po wymianie łuków? Drugi dzień po wizycie i auć
Oj, za każdym razem. Kilka dni po zmianie jest straszne, resztę miesiąca jakoś żyję. Wyciągów nie mam i nie wiem czy będę mieć, ale jak czytam to brzmi trochę strasznie.

Czy za aparaty płaciłyście jednorazowo czy była u Was możliwość rozłożenia tego na raty?
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-12, 07:18   #3314
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
Oj, za każdym razem. Kilka dni po zmianie jest straszne, resztę miesiąca jakoś żyję. Wyciągów nie mam i nie wiem czy będę mieć, ale jak czytam to brzmi trochę strasznie.

Czy za aparaty płaciłyście jednorazowo czy była u Was możliwość rozłożenia tego na raty?
Gryzienie kanapki znów staje się wyczynem
Ja mam wyciągi, aby przesunąć linię pośrodkową zębów. Ale dość sporo są przesunięte dolne zęby w stosunku do górnych i nie wiadomo czy uda się idealnie je ustawić. Wyciagi straszne nie są, ale upierdliwe.

Zapłaciłam od razu całość.
Jest tam możliwość rat, ale przez zewnętrzną firmę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-12, 07:43   #3315
Malemalenstwo
Zadomowienie
 
Avatar Malemalenstwo
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 040
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

U mnie cały koszt leczenia mam rozłożony na raty przez orto Musiałam tylko wpłacić 30% z całej kwoty kosztów leczenia. U mnie caly koszt leczenia 9500zł( koszt 2aparatów metalowych, co miesieczne wizyty, aparat retencyjny góra i dół, 2usterki w aparacie, zdejmowanie aparatu)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliwia
Malemalenstwo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-12, 08:27   #3316
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Malemalenstwo Pokaż wiadomość
U mnie cały koszt leczenia mam rozłożony na raty przez orto Musiałam tylko wpłacić 30% z całej kwoty kosztów leczenia. U mnie caly koszt leczenia 9500zł( koszt 2aparatów metalowych, co miesieczne wizyty, aparat retencyjny góra i dół, 2usterki w aparacie, zdejmowanie aparatu)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem. Pytam, bo we wrześniu chcę założyć dolny łuk, 1700 złotych. Teoretycznie jestem na ten koszt przygotowana, a praktycznie to wrzesień-październik będzie po prostu ciężki i się zastanawiałam jak wygląda rozkładanie tego na raty. Mam wizytę za dwa tygodnie to jeszcze będę pytać czy w ogóle jest możliwość.

A przede mną jeszcze wizyta u dentysty i usuwanie ósemek z dołu. Cholernie się boję tego usuwania. :/

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Malemalenstwo Pokaż wiadomość
U mnie cały koszt leczenia mam rozłożony na raty przez orto Musiałam tylko wpłacić 30% z całej kwoty kosztów leczenia. U mnie caly koszt leczenia 9500zł( koszt 2aparatów metalowych, co miesieczne wizyty, aparat retencyjny góra i dół, 2usterki w aparacie, zdejmowanie aparatu)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Malemalenstwo: a to z góry Ci wyliczyła ilość wizyt itd? Czy po prostu w tej kwocie masz gwarantowane całe leczenie?
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-12, 08:38   #3317
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
A też tak macie, że ciężko wam gryźć po wymianie łuków? Drugi dzień po wizycie i auć
pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło ale to była wymiana łuku i dodanie drucika ale to już był taki ból, że musiałam wziąć tabletkę bo tak to ogólnie wymiana łuku nie powoduje problemów z jedzeniem u mnie

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
Oj, za każdym razem. Kilka dni po zmianie jest straszne, resztę miesiąca jakoś żyję. Wyciągów nie mam i nie wiem czy będę mieć, ale jak czytam to brzmi trochę strasznie.

Czy za aparaty płaciłyście jednorazowo czy była u Was możliwość rozłożenia tego na raty?
u mnie była możliwość płacenia w ratach przy zakładaniu wpłacało się 50% a potem w ciągu 4 miesięcy spłacało się resztę (tak jak pacjentowi pasowało)
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-12, 11:11   #3318
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Śmieszna sprawa jak zęby się przesuwają i widzisz szparę między dolną jedynką, a dwójką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-12, 16:17   #3319
Malemalenstwo
Zadomowienie
 
Avatar Malemalenstwo
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 040
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
Rozumiem. Pytam, bo we wrześniu chcę założyć dolny łuk, 1700 złotych. Teoretycznie jestem na ten koszt przygotowana, a praktycznie to wrzesień-październik będzie po prostu ciężki i się zastanawiałam jak wygląda rozkładanie tego na raty. Mam wizytę za dwa tygodnie to jeszcze będę pytać czy w ogóle jest możliwość.

A przede mną jeszcze wizyta u dentysty i usuwanie ósemek z dołu. Cholernie się boję tego usuwania. :/

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------


Malemalenstwo: a to z góry Ci wyliczyła ilość wizyt itd? Czy po prostu w tej kwocie masz gwarantowane całe leczenie?
W tej kwocie mam zagwarantowane cale leczenie, nie mialam liczonych ilość wizyt. Kwote rozlozona mam na 18miesiecy. Czas leczenia od 18-24miesięcy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliwia
Malemalenstwo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-12, 21:10   #3320
papercrane
Raczkowanie
 
Avatar papercrane
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 168
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

U mnie można było rozłożyć (bezpośrednio u orto), ale płaciłam w całości za łuki przy zakładaniu , plus 150 za wizyte co 6 tygodni.
papercrane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-13, 11:28   #3321
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

No dobra zaczęłam się przyzwyczajać do wyciągów i zęby mniej bolą.
Oby do przodu dziewczyny )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-13, 20:00   #3322
Migdał
Rozeznanie
 
Avatar Migdał
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Też się melduję na wątku. Planowałam przeczytanie sporej cześci wątku wstecz, ale chyba nie dam rady Do aparatu już 1.5 roku się przymierzałam, w dużej mierze z uwagi na zaciskanie szczęki i ścieranie zębów, ale pod względem estetyki też z wiekiem coraz bardziej krytycznie podchodzę do tematu Po wielu namysłach zdecydowałam się wreszcie w ubiegłym tygodniu na gabinet i poszłam za ciosem. Niestety przed założeniem aparatu czeka mnie noszenie deprogramatora i nadbudowa zębów, więc to dodatkowe opóźnienie i koszty. Planu leczenia jeszcze nie miałam, P. ortodontka rzuciła tyko, że metal na pewno jest szybszy. Ja wstepnie myślę o Damonie i jednak, przynajmniej na widocznej części, kryształowym. W metalu i kolorowych ligaturach na serio siebie osobiście nie widzę, zwłaszcza w kontekście pracowym Po zdjęciu aparatu kolejna finalna nadbudowa, a potem jeszcze góra implantu Także wychodzi na to, że w buzi będę miała sporą część swojego majątku
Migdał jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-13, 20:57   #3323
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Migdał Pokaż wiadomość
Też się melduję na wątku. Planowałam przeczytanie sporej cześci wątku wstecz, ale chyba nie dam rady Do aparatu już 1.5 roku się przymierzałam, w dużej mierze z uwagi na zaciskanie szczęki i ścieranie zębów, ale pod względem estetyki też z wiekiem coraz bardziej krytycznie podchodzę do tematu Po wielu namysłach zdecydowałam się wreszcie w ubiegłym tygodniu na gabinet i poszłam za ciosem. Niestety przed założeniem aparatu czeka mnie noszenie deprogramatora i nadbudowa zębów, więc to dodatkowe opóźnienie i koszty. Planu leczenia jeszcze nie miałam, P. ortodontka rzuciła tyko, że metal na pewno jest szybszy. Ja wstepnie myślę o Damonie i jednak, przynajmniej na widocznej części, kryształowym. W metalu i kolorowych ligaturach na serio siebie osobiście nie widzę, zwłaszcza w kontekście pracowym Po zdjęciu aparatu kolejna finalna nadbudowa, a potem jeszcze góra implantu Także wychodzi na to, że w buzi będę miała sporą część swojego majątku
Dobra decyzja 👍 Powodzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 08:41   #3324
phobie
Raczkowanie
 
Avatar phobie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 134
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Migdał Pokaż wiadomość
Też się melduję na wątku. Planowałam przeczytanie sporej cześci wątku wstecz, ale chyba nie dam rady Do aparatu już 1.5 roku się przymierzałam, w dużej mierze z uwagi na zaciskanie szczęki i ścieranie zębów, ale pod względem estetyki też z wiekiem coraz bardziej krytycznie podchodzę do tematu Po wielu namysłach zdecydowałam się wreszcie w ubiegłym tygodniu na gabinet i poszłam za ciosem. Niestety przed założeniem aparatu czeka mnie noszenie deprogramatora i nadbudowa zębów, więc to dodatkowe opóźnienie i koszty. Planu leczenia jeszcze nie miałam, P. ortodontka rzuciła tyko, że metal na pewno jest szybszy. Ja wstepnie myślę o Damonie i jednak, przynajmniej na widocznej części, kryształowym. W metalu i kolorowych ligaturach na serio siebie osobiście nie widzę, zwłaszcza w kontekście pracowym Po zdjęciu aparatu kolejna finalna nadbudowa, a potem jeszcze góra implantu Także wychodzi na to, że w buzi będę miała sporą część swojego majątku
hej, napiszesz jaki deprogramator bedziesz nosic i przez jaki okres?
__________________
park that car, drop that phone, sleep on the floor, dream about me.
phobie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 14:00   #3325
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Hej, mam pytanie: dziś miałam zakładane separatory na górze pomiędzy 5 a 6, 6 a 7 oraz 7 a 8
Rozumiem, że ząbki mogą boleć, to wiadomo no i bolą mnie dosyć, gryźć się nie da, ale oprócz tego boli mnie cała szczęka, oko i ucho, połowa buzi (co jest zdecydowanie najgorsze)... Czy to też normalne? A może lepiej usunąć tą ósemkę, bo zbytnio rozpycha buzię?

Edytowane przez Anonimka1988
Czas edycji: 2017-07-14 o 17:44
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 17:43   #3326
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez spamie Pokaż wiadomość
W moim przypadku bolalo i to bardzo, ale to tylko dlatego, ze moje zeby sa bardzo ze soba stloczone i to nawet po noszeniu przez tydzien seperatorow nic nie pomoglo. Ja i moj orto niezle sie nameczylismy. Pozniej przez dobre kilka dni moglam jesc tylko jogurty, bo przy gryzieniu odczowalam duzy bol.
U Ciebie pewnie nie bedzie tego problemu, bo jak seperatory Ci wypadaja, to pierscienie bez problemu wejda. Mi seperatory trzymaly sie bez problemu caly tydzien, ale zakladanie ich tez do przyjemnych chwil nie nalezalo, chodz trwalo to na szczecie o wiele krocej niz zakladanie pierscieni...
Hej, mam pytanie: dziś miałam zakładane separatory na górze pomiędzy 5 a 6, 6 a 7 oraz 7 a 8
Rozumiem, że ząbki mogą boleć, to wiadomo no i bolą mnie dosyć, gryźć się nie da, ale oprócz tego boli mnie cała szczęka, oko i ucho, połowa buzi (co jest zdecydowanie najgorsze)... Czy to też normalne? A może lepiej usunąć tą ósemkę, bo zbytnio rozpycha buzię?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 18:06   #3327
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

tak wszyscy narzekają na separatory, a ja w ogóle ich nie czułam najgorzej miałam w pierwszym tygodniu po założeniu łuku podniebiennego, przynajmniej schudłam
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 22:41   #3328
Migdał
Rozeznanie
 
Avatar Migdał
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez phobie Pokaż wiadomość
hej, napiszesz jaki deprogramator bedziesz nosic i przez jaki okres?
to jest deprogramator Koisa, odbieram go w przyszłą środę i będę nosić 4 tygodnie, przede wszystkim na noc i pewnie w trakcie dnia, jak nie będę musiała nic mówić. Minimalny okres noszenia to chyba 3 tygodnie. W każdym razie w dzień badania, po tych 4 tygodniach, mam nosić ten deprogramator non-stop przez min. 2 h przed samym badaniem
Migdał jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 10:14   #3329
phobie
Raczkowanie
 
Avatar phobie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 134
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Migdał Pokaż wiadomość
to jest deprogramator Koisa, odbieram go w przyszłą środę i będę nosić 4 tygodnie, przede wszystkim na noc i pewnie w trakcie dnia, jak nie będę musiała nic mówić. Minimalny okres noszenia to chyba 3 tygodnie. W każdym razie w dzień badania, po tych 4 tygodniach, mam nosić ten deprogramator non-stop przez min. 2 h przed samym badaniem
mhm, czyli coś innego niż ja noszę. Ciekawe jakie będziesz mieć odczucia. A z ciekawości spytam, u kogo się leczysz?
__________________
park that car, drop that phone, sleep on the floor, dream about me.
phobie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 15:55   #3330
Migdał
Rozeznanie
 
Avatar Migdał
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez phobie Pokaż wiadomość
mhm, czyli coś innego niż ja noszę. Ciekawe jakie będziesz mieć odczucia. A z ciekawości spytam, u kogo się leczysz?
no też jestem ciekawa, bo ja mega zaciskam szczękę i mam spięte mięśnie, także nie jestem łatwym obiektem leczenia Nie wiem, czy można podawać klinikę i lekarzy - zdecydowałam się na DA na Kolejowej w Warszawie, ortodontkę środową, a stomatolog/protetyczkę czwartkową (zakładka umów wizytę on-line)
Migdał jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:19.