Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-08-16, 18:00   #3511
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Ja mam zgryz głęboki i zgryz krzyżowy - teraz noszę górę, żeby "wychylić" jedynki i przy założeniu dołu żebym nie zrzuciła aparatu górnymi zębami. Potem z tego co wiem będą wyciągi, mini-implanty w dziąsłach i jakaś płytka na podniebienie, chyba rozklinowująca?
__________________
Don't the sun look lonesome, oh lord lord lord, on the graveyard fence?
Don't my baby look lonesome when her head is bent?

Piszę.
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-16, 18:02   #3512
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Pytanie do dziewczyn, które usuwały ząbki pod aparat. Jaki czas po usunięciu miałyście zakładany aparacik?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-17, 08:28   #3513
Malemalenstwo
Zadomowienie
 
Avatar Malemalenstwo
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 040
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez kaaarii Pokaż wiadomość
Pytanie do dziewczyn, które usuwały ząbki pod aparat. Jaki czas po usunięciu miałyście zakładany aparacik?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja 16listopada mialam wyrywane zęby, a 21 listopada zakladalam aparat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliwia
Malemalenstwo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-17, 21:18   #3514
KZag
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Hej
Dziewczyny, czy któraś z Was korzysta może z usług ortodonty w Akademickim Centrum Stomatologii w Bytomiu?
KZag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 12:27   #3515
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cześć, dziewczyny. Ja już też po usunięciu górnych czwórek (16.08.). Żal mi ich, ale nie miałam wyjścia. Wyrwanie bezbolesne, po też nic nie czułam. 23.08. zakładam górę. Na dole czeka mnie usunięcie jednej czwórki, druga ewentualnie w trakcie leczenia. Dół będzie zakładany za 2-3 miesiące. Strasznie przeżywałam konieczność pozbycia się zdrowych zębów, ale po ekstrakcjach kamień spadł mi z serca, bo odwrotu już nie ma.
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 15:14   #3516
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Moja orto wrocila z macierzynskiego i przepisali mnie spowrotem do niej. Troche sie boje ze znowu beda jakies zmiany w leczeniu i znowu sie przeciagnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 16:35   #3517
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Moja orto wrocila z macierzynskiego i przepisali mnie spowrotem do niej. Troche sie boje ze znowu beda jakies zmiany w leczeniu i znowu sie przeciagnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja właśnie poszła na macierzyński we wrześniu mam wizytę u innej orto w tej samej klinice i w styczniu podobno ma wrócić moja orto ... ciekawa jestem czy i mi się coś przez to nie przeciągnie
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-18, 16:55   #3518
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Moja właśnie poszła na macierzyński we wrześniu mam wizytę u innej orto w tej samej klinice i w styczniu podobno ma wrócić moja orto ... ciekawa jestem czy i mi się coś przez to nie przeciągnie
Ja od stycznia to zatoczylam kolo. Po drodze było gorzej niz wcześniej. Jedyne co to zgryz mi ogarnela. Takze zobaczymy co dalej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-19, 11:04   #3519
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cześć Dziewczyny!

Przymierzam się do założenia aparatu stałego. Mówię przymierzam bo jeszcze nie wybrałam ortodonty , dopiero we wtorek idę do stomatologa na przegląd sprawdzić czy aby na pewno nie mam nic do leczenia, później ewentualne leczenie ubytków i pewnie scaling/piaskowanie żeby zęby były w jak najlepszej kondycji przed założeniem aparatu i dopiero wtedy chcę rozpocząć leczenie ortodontyczne. Mam 24 lata, ale chcę jeszcze to trochę odciągnąć bo w pracy jestem na okresie próbnym i chciałam podreperować budżet żeby aż tak ten aparat nie bolał mnie finansowo, a druga sprawa to nie chce się wpakować w leczenie ortodontyczne jakbym na przykład pracę straciła

Przejrzałam wątek, ale jesteście na tak różnych etapach leczenia, że ciężko mi uzyskać informacje dla mnie
Jakie macie aparaty? Ja skłaniam się do kosmetycznego bo obawiam się że będę mieć kompleksy z powodu aparatu Sama nie wiem czemu, podoba mi się u innych, wiem że przy metalowym mozna sobie zmieniac gumki, ale czuję że lepiej psychicznie będę się czuła z jak najmniej widocznym aparatem.
Tylko tutaj też nasuwa mi się pytanie, czemu na niektórych zdjęciach jest on praktycznie niewidoczny, a na innych ten drucik jest metalowy?
https://www.google.pl/imgres?imgurl=...act=mrc&uact=8
http://www.ortodonta.szczecin.pl/dat...ontycznego.jpg


Na pewno mam tyłozgryz, przez co dolna szczęka jest cofnięta, więc zapewne wyciągu mnie nie ominą , do tego jedynki są krzywe (jedna ucieka w przód a druga w tył) i martwią mnie ósemki. Jako 12-13 latka nosiłam aparat zdejmowany, miałam wtedy robione zdjęcia i ortodontka mówiła że ósemki rosną prosto. Jedna teraz właśnie mi rośnie... w bok (w stronę policzka). Podejrzewam, że będę je musiała usunąć.

Rozumiem, że na pierwszej/drugiej wizycie ortodontycznej przedstawiany jest plan leczenia, ale czy też wstępny kosztorys całego leczenia? Chciałabym się nastawić na jakąś kwotę. Zakładając że wybiorę aparat kosmetyczny, to sam aparat to będzie ponad 5 tysięcy, do tego wizyty, zdjęcia, retainer, pewnie inne koszty o których jeszcze nie wiem. Myślicie że można się wyrobić w 12 tys? Dodam tylko, że mówię o Krakowie. Wiem, że to też zależy od długości leczenia, jednak nie wydaje mi się aby ono trwało dłużej niż 2 lata.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-19, 12:04   #3520
Milesood
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja mam leczenie w uk, dokładnie w Londynie 😱 Wcale nie uważam ze to jakoś super drogo. Mam aparat ceramiczny na gorze i metalowy ba dole. Za luki zapłaciłam £1000, wizyta co miesiąc £70. Na początku wizyta wstępna £20, zdjęcia i plan leczenia £50. Retainery bedą kosztować £400, scaling I piaskowanie £50. Niby mówili ze jak jakieś dodatkowe rzeczy bedą dokładać to bedzie trzeba płacić extra albo dodatkowe zdjęcia robić albo jak coś popsuje. Leczę sie juz rok i za nic extra nie zapłaciłam a miałam robione. Za dwa miesiące zdejmują mi aparat 🎉
Milesood jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-19, 20:56   #3521
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Milesood Pokaż wiadomość
Ja mam leczenie w uk, dokładnie w Londynie 😱 Wcale nie uważam ze to jakoś super drogo. Mam aparat ceramiczny na gorze i metalowy ba dole. Za luki zapłaciłam £1000, wizyta co miesiąc £70. Na początku wizyta wstępna £20, zdjęcia i plan leczenia £50. Retainery bedą kosztować £400, scaling I piaskowanie £50. Niby mówili ze jak jakieś dodatkowe rzeczy bedą dokładać to bedzie trzeba płacić extra albo dodatkowe zdjęcia robić albo jak coś popsuje. Leczę sie juz rok i za nic extra nie zapłaciłam a miałam robione. Za dwa miesiące zdejmują mi aparat 🎉
Bardzo się rzuca w oczy ten metalowy na dole? Mogłabyś wstawić zdjęcie swojego uśmiechu? Chciałabym zobaczyć jak to ze sobą współgra
Rozmyślam czy też nie wybrać takiej opcji. Zawsze to jakieś 1000 zl do przodu
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-20, 19:32   #3522
Migdał
Rozeznanie
 
Avatar Migdał
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Bardzo się rzuca w oczy ten metalowy na dole? Mogłabyś wstawić zdjęcie swojego uśmiechu? Chciałabym zobaczyć jak to ze sobą współgra
Rozmyślam czy też nie wybrać takiej opcji. Zawsze to jakieś 1000 zl do przodu
.

Edytowane przez Migdał
Czas edycji: 2017-08-22 o 17:36
Migdał jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-20, 20:05   #3523
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja jem wszystko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-20, 20:18   #3524
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Mam założoną górę od miesiąca i wszystko ok, ząbki trochę bolą ale do wytrzymania. Jednak od samego początku bardzo mocno ruszają mi się ząbki, dosłownie latają w przód i w tył z 0,5 cm? Nie wiem czy tak ma być , może za mocno podkręcili? Wizytę mam dopiero w środę
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-20, 20:20   #3525
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Mam założoną górę od miesiąca i wszystko ok, ząbki trochę bolą ale do wytrzymania. Jednak od samego początku bardzo mocno ruszają mi się ząbki, dosłownie latają w przód i w tył z 0,5 cm? Nie wiem czy tak ma być , może za mocno podkręcili? Wizytę mam dopiero w środę
Jestes pewna ze 0,5 cm? A nie mm?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-20, 22:14   #3526
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Jestes pewna ze 0,5 cm? A nie mm?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trudno określić na oko, bynajmniej gdy tylko dotknę leciutko zębów, to inni także zauważają ich ruch., więc to nie jest tylko moje odczucie, ale zęby faktycznie się ruszają.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-20, 22:23   #3527
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Trudno określić na oko, bynajmniej gdy tylko dotknę leciutko zębów, to inni także zauważają ich ruch., więc to nie jest tylko moje odczucie, ale zęby faktycznie się ruszają.
Gdyby sie ruszały o pol centymetra to by juz raczej wypadly

Mi sie tez ruszaja, nie jest to nic nienormalnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-21, 17:23   #3528
Milesood
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Trochę sie rzuca w oczy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3343.jpg (51,0 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3344.jpg (48,7 KB, 74 załadowań)
Milesood jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-21, 22:50   #3529
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!

Przymierzam się do założenia aparatu stałego. Mówię przymierzam bo jeszcze nie wybrałam ortodonty , dopiero we wtorek idę do stomatologa na przegląd sprawdzić czy aby na pewno nie mam nic do leczenia, później ewentualne leczenie ubytków i pewnie scaling/piaskowanie żeby zęby były w jak najlepszej kondycji przed założeniem aparatu i dopiero wtedy chcę rozpocząć leczenie ortodontyczne. Mam 24 lata, ale chcę jeszcze to trochę odciągnąć bo w pracy jestem na okresie próbnym i chciałam podreperować budżet żeby aż tak ten aparat nie bolał mnie finansowo, a druga sprawa to nie chce się wpakować w leczenie ortodontyczne jakbym na przykład pracę straciła

Przejrzałam wątek, ale jesteście na tak różnych etapach leczenia, że ciężko mi uzyskać informacje dla mnie
Jakie macie aparaty? Ja skłaniam się do kosmetycznego bo obawiam się że będę mieć kompleksy z powodu aparatu Sama nie wiem czemu, podoba mi się u innych, wiem że przy metalowym mozna sobie zmieniac gumki, ale czuję że lepiej psychicznie będę się czuła z jak najmniej widocznym aparatem.
Tylko tutaj też nasuwa mi się pytanie, czemu na niektórych zdjęciach jest on praktycznie niewidoczny, a na innych ten drucik jest metalowy?
https://www.google.pl/imgres?imgurl=...act=mrc&uact=8
http://www.ortodonta.szczecin.pl/dat...ontycznego.jpg


Na pewno mam tyłozgryz, przez co dolna szczęka jest cofnięta, więc zapewne wyciągu mnie nie ominą , do tego jedynki są krzywe (jedna ucieka w przód a druga w tył) i martwią mnie ósemki. Jako 12-13 latka nosiłam aparat zdejmowany, miałam wtedy robione zdjęcia i ortodontka mówiła że ósemki rosną prosto. Jedna teraz właśnie mi rośnie... w bok (w stronę policzka). Podejrzewam, że będę je musiała usunąć.

Rozumiem, że na pierwszej/drugiej wizycie ortodontycznej przedstawiany jest plan leczenia, ale czy też wstępny kosztorys całego leczenia? Chciałabym się nastawić na jakąś kwotę. Zakładając że wybiorę aparat kosmetyczny, to sam aparat to będzie ponad 5 tysięcy, do tego wizyty, zdjęcia, retainer, pewnie inne koszty o których jeszcze nie wiem. Myślicie że można się wyrobić w 12 tys? Dodam tylko, że mówię o Krakowie. Wiem, że to też zależy od długości leczenia, jednak nie wydaje mi się aby ono trwało dłużej niż 2 lata.
Nie chciałabym wprowadzać Cię w błąd, ale nie wiem czy przy zgryzie głębokim aparat kosmetyczny wchodzi w grę - moja ortodontka stwierdziła, że metalowy to jedyna rozsądna opcja, bo przy tej wadzie muszę mieć solidną konstrukcję. Wyciągi podejrzewam będziesz miała, może tak jak ja mini-implanty w dziąsłach, to też dodatkowy koszt. Ja płaciłam za górę 2100, a razem ze zdjęciami, wyciskami, planem leczenia i osprzętem (irygator, końcówki do szczoteczki elektrycznej, różne takie głupoty) dobiłam póki co do 2800 zł. Wizyta co miesiąc 150 zł, za 2-3 miesiące będę miała łuk zakładany na dole a potem jeszcze te implanty po 350 zł sztuka razy trzy. Dopóki nie masz planu ciężko określić koszt, ale na mniej niż 10 tysięcy przez cały okres leczenia to chyba nie ma się co nastawiać.
__________________
Don't the sun look lonesome, oh lord lord lord, on the graveyard fence?
Don't my baby look lonesome when her head is bent?

Piszę.
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-22, 15:28   #3530
Migdał
Rozeznanie
 
Avatar Migdał
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Ja już po. Wyglądam fatalnie, ten kryształowy damon na zdjęciach wygląda na niewidoczny, ale te zamki są ogromne i mega wystają do przodu! Poza tym, mimo że wzięłam 2 łuki kryształowe, to po bokach i tak jest metal (niestety nie było przez to taniej ) Próbowałam zjeść naleśnika ze szpinakiem, nie jestem w stanie gryźć z tym na zębach. Nie mówiąc, jaki sajgon był z wyciąganiem tego szpinaku z aparatu... Szczerze mówiąc, na razie nastrój mi mega siadł, jak ja się z tym w pracy pokażę

Edytowane przez Migdał
Czas edycji: 2017-08-22 o 17:34
Migdał jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-22, 17:47   #3531
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

No, jedzenie będzie Ci wchodzić pod drucik i obok zamków, nie da się tego obejść. Kup szczoteczkę pęczkową, prościej tym się tego pozbyć. Gryzienie też w końcu ogarniesz, kilka dni będzie boleć i będzie dziwnie, ale przejdzie i potem będzie lepiej. Na razie polecam kaszki dla dzieci do jedzenia. Mannę, kaszę jeczmienną z pomidorami itd. Jak najmiększe jedzenie chwilowo.
Potem będzie lepiej.
Ludzie naprawdę nie zwracają na aparaty aż takiej uwagi, nie przejmuj się tym tak bardzo, naprawdę. Dużo obaw siedzi tylko w Twojej głowie. :0

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

Ja 11.08 usunęłam pierwszą ósemkę. Było nieprzyjemnie przy znieczuleniu, samo usuwanie bezproblemowe. Potem standardowo spuchłam, zsiniałam... i niestety o tej pory nie odzyskałam całości czucia po zabiegu - broda i język są znieczulone dalej. :< Prawdopodobnie uszkodzili mi jakiś nerw, ale cały czas czuję jakies mrowienie, więc mam nadzieję, ze niedługo to ustąpi.
Za to zaczęły mnie boleć przednie zęby i nie wiem jak wytrzymam jeszcze miesiąc do założenia dolnego łuku. Boli tak jakby znowu zaczęły się tłoczyć i boję się, że ta nieusunięta ósemka znowu się pcha na wolność. :<
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-22, 18:54   #3532
Migdał
Rozeznanie
 
Avatar Migdał
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

No już się na koktail przerzucilam, bo nawet z arbuzem średnio sobie radziłam

Czyli tę 8 miałaś na dole usuwaną? Jak usuwałam rok temu górną i całe szczęście było to zupełnie bezbolesne, zero opuchlizny i siniaków po. Teraz powinnam usunąć pozostałą górną. Dolne podobno gorzej się przechodzi, ale ja mam zatrzymane i za duże jest ryzyko uszkodzenia nerwu własnie.
Migdał jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-22, 18:57   #3533
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Tak, dolną. Wszystkie mam zatrzymane niestety, ale były tak ułożone, że wolałam je usunąć przed założeniem dolnego łuku. Z drugą niestety nie zdążę, ale zrobię to już pewnie po założeniu drugiego łuku. A tak czy siak bym je usuwała kwestia tego czy teraz na początku leczenia aparatem i ustawiania zębów czy potem, jak już wszystko będzie super i nie zaczną boleć i niszczyć efektów.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 08:30   #3534
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
No, jedzenie będzie Ci wchodzić pod drucik i obok zamków, nie da się tego obejść. Kup szczoteczkę pęczkową, prościej tym się tego pozbyć. Gryzienie też w końcu ogarniesz, kilka dni będzie boleć i będzie dziwnie, ale przejdzie i potem będzie lepiej. Na razie polecam kaszki dla dzieci do jedzenia. Mannę, kaszę jeczmienną z pomidorami itd. Jak najmiększe jedzenie chwilowo.
Potem będzie lepiej.
Ludzie naprawdę nie zwracają na aparaty aż takiej uwagi, nie przejmuj się tym tak bardzo, naprawdę. Dużo obaw siedzi tylko w Twojej głowie. :0

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

Ja 11.08 usunęłam pierwszą ósemkę. Było nieprzyjemnie przy znieczuleniu, samo usuwanie bezproblemowe. Potem standardowo spuchłam, zsiniałam... i niestety o tej pory nie odzyskałam całości czucia po zabiegu - broda i język są znieczulone dalej. :< Prawdopodobnie uszkodzili mi jakiś nerw, ale cały czas czuję jakies mrowienie, więc mam nadzieję, ze niedługo to ustąpi.
Za to zaczęły mnie boleć przednie zęby i nie wiem jak wytrzymam jeszcze miesiąc do założenia dolnego łuku. Boli tak jakby znowu zaczęły się tłoczyć i boję się, że ta nieusunięta ósemka znowu się pcha na wolność. :<
Ja dziś zakładam aparat. Z jednej strony nie mogę się doczekać, z drugiej mam obawy, jak będę jeść.
Ja usuwałam cztery ósemki do aparatu, po dwie z każdej strony na raz. Górne to pikuś, 2 minuty i po sprawie. Lewa dolna była całkowicie zatrzymana, czekałam tylko na koniec zabiegu, bo miałam dość. I też straciłam czucie w wardze. Przez tydzień nie czułam kompletnie nic, tak się w nią ugryzłam przy jedzeniu, że spuchła jak bania. Czucie odzyskiwałam prawie 3 miesiące. Już się bałam, że nie wróci. Polecam witaminę B6 i masowanie tej wargi w wolnej chwili.
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 08:34   #3535
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Dzięki za słowa otuchy. Biorę witaminę B, biorę. Trzy miesiące to jednak strasznie długo, mam nadzieję, że ustąpi szybciej.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 14:25   #3536
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Do aparatu trzeba przywyknąć. Po tygodniu już się żyje normalnie.
Ja po założeniu miałam wrażenie, że mam na zębach taki ochraniacz bokserski xD Ale szybko usta się przyzwyczaiły.

Obie dolne ósemki zatrzymane miałam usuwane już w aparacie. A z górnymi jeszcze orto mi powie co robić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 14:30   #3537
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Skąd ta utrata czucia? Efekt znieczulenia? :O
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 15:24   #3538
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Skąd ta utrata czucia? Efekt znieczulenia? :O
W trudnych przypadkach może dojść do przerwania nerwu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 15:37   #3539
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Lekarz przy ściąganiu szwów powiedział, że to jedno z powikłań możliwych po usuwaniu zębów zatrzymanych, przy ósemkach właśnie często się tak zdarza. Niestety, taka cena za fanaberię prostych zębów najwyraźniej. :<
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 15:49   #3540
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Jestem po kolejnej kotroli... orto już załamuje ręce bo stosuje przeróżne kombinacje a ząb ma to gdzieś i ani myśli się ruszyć dzisiaj dostałam łańcuszek, metalową ligaturę, grubszy łuk i w bonusie stripping... oby w końcu ząb się ustawił
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:48.