Nasze blogi kosmetyczne - cz. II - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-05, 16:37   #1231
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Oj tam, Polska też jest piękna.
i to bardzo

ja bym nic nie zmienila gdybym mogla ( w sensie urodzenia sie w pl itp)
ale gdybym miala mozliwosc zamieszkania w innym miescie to zastanawialabym sie nad Budapesztem bardzo intensywnie
chociaz Warszawa tez mi sie podoba
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 16:39   #1232
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 690
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;30338447]Gdyby mnie rodzina nie trzymała to pewnie dawno by mnie tu nie było... a jak w przyszłości będę miała okazję i jeszcze towarzysza z którym mogłabym wyjechać to na pewno skorzystam
Ale szkoda tylko, że PL matura właściwie nic mi nie daje nigdzie...[/QUOTE]

Ale marudzisz
Możesz zacząć u nas coś studiować, wyjechać na Erasmusa i zostać...

Ja nie zazdroszczę dziewczynom mieszkającym za granicą- no chyba, że dostępu do wielu kosmetyków, które u nas ciężko uświadczyć
__________________
Irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że na wszystkim się znają.

WYMIANA KSIĄŻKOWA


zoila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 16:40   #1233
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

A ja Wam powiem, że zdziwiło mnie bardzo miłe podejście Amerykanów do Polski. Jak komuś mówię, że jestem z Polski to zazwyczaj mówią, że byli (!!) albo że bardzo chcą zobaczyć. Po pierwsze wbrew temu co się wydaje Polska świetnie sobie obecnie radzi z kryzysem i takie wieści docierają do Stanów, po drugie słynie za oceanem przede wszystkim z miłych ludzi, klimatycznymi miastami tętniącymi życiem i dużą ilością kreatywnych młodych. Bardzo byłam pozytywnie zaskoczona
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 16:41   #1234
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Macie tez tak jak ja, ze zdzieracie wszelkie naklejki z kosmetykow?
ja zdzieram jak są takie 'papierowe' i wiem , że przy kontakcie z wodą czasami moga się dziwnie rolować (wiecie o co mi chodzi ) albo z szamponów - to moje ulubione zajęcie.


a ja bym musiała w końcu dokończyć notke o ulubieńcach z Youtuba ..

zakończe zaraz sprzątanie i do kończe :O
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 16:46   #1235
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez zoila Pokaż wiadomość
Ale marudzisz
Możesz zacząć u nas coś studiować, wyjechać na Erasmusa i zostać...

Ja nie zazdroszczę dziewczynom mieszkającym za granicą- no chyba, że dostępu do wielu kosmetyków, które u nas ciężko uświadczyć
No niby ta Ja mam dość specyficzny stosunek do tego kraju ale jak ktoś lubi-spoko

---------- Dopisano o 17:46 ---------- Poprzedni post napisano o 17:44 ----------

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Co przez to rozumiesz?
Jak szukałam niedawno informacji o studiach za granicą, to jak patrzyłam na okoliczne państwa europejskie, to z tego co pamiętam, polska matura była wszędzie/prawie wszędzie uznawana. Włącznie z Oxford/Cambridge w UK.
Wydawało mi się, że właściwie za granicą nie jest ani liczona, ani uznawana.. na pewno trzeba tam jakieś kursy językowe porobić, a z resztą to w sumie nie wiem jak to wygląda
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 16:49   #1236
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

To poszukaj. Jakbyś naprawdę bardzo chciałą wiązać swoją przyszłosć z innym krajem to byłabyś choć trochę zorientowana jak się za to zabrać.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 16:53   #1237
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Z tym, że nie mam zamiaru wyjeżdżać od razu po maturze, a za kilka lat wszystko może się zmienić. Zresztą może i tutaj się coś poprawi...
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-05, 16:54   #1238
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

A to zmienia fakt tego, że jeśli chce się realizować plany/marzenia, to trzeba się interesować jak ?
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 16:56   #1239
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Kasiu dziękuję, to przyzwoita cena, będę obserwować

Z wiekiem człowiek nie patrzy na wygląd tylko bardziej na wygodę i funkcjonalność
nie ma sprawy! zamawiałam u nich już trzy razy i wszystko ok, miła obsługa i szybka wysyłka. choć czytałam, że dziewczyny z wątku o emu miały jakieś przygody z tym sklepem, ja z własnego doświadczenia jestem zadowolona i chętnie zamówię u nich coś jeszcze na promocji

Aga "z wiekiem"? Ty mnie weź nie dobijaj... właśnie przeglądałam dysk w poszukiwaniu kilku zdjęć i natknęłam się na takie sprzed 2lat, nie miałam zmarszczki w zewnętrznym kąciku oka!!! ech starzeję się

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Cha cha, a Ty jak skończyłaś w USA, tez przez chłopa?

Ja NYC lubię, ale powiem Ci, że jednak wieeeeelkie... Jest kilka miejsc, które mi się bardzo do mieszkania podobają: Virginia jest cudowna, szczególnie Richmond, fajne jest Charlotte w NC, niesamowite wrażenia miałam z Charlottesville też w VA, Chicago zrobiło na mnie całkiem ok wrażenie (za dużo Polaków ), LA jest fajne jeśli się wie gdzie mieszkać (są famtastyczne części LA i takie, gdzie bym nawet się nie skusiła na przejażdżkę samochodową), fantastyczne jest San Diego i San Francisco w CA, Norfolk było przyjemnym miastem, Daytona Beach, FL, Austin w Texasie ma świetny klimat. New Orleans mógłby być w porządku choć raczej wybór 2 kategorii, tak samo Washington DC i Orlando na Florydzie (jezu, ta pogoda! masakra!). No i oczywiście niezapomniane NYC


Maffash, szkoda, że się wcześniej nie zgłosiłaś z tą dietą. W wolnej sekundzie machnę Ci priva
aaaale Ci zazdroszczę!!! tak zjechać Stany!
Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Skąd ja to znam Obgryzałam paznokcie do 19 roku życia i teraz kiedy już mam długie paznokcie to zajęłam się skórami
o to to , u mnie właśnie to samo!
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog

Edytowane przez kasiaj85
Czas edycji: 2011-11-05 o 16:57
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 16:58   #1240
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
A to zmienia fakt tego, że jeśli chce się realizować plany/marzenia, to trzeba się interesować jak ?
Póki co interesuje mnie to co tu i teraz, czyli zdanie matury itp
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 17:01   #1241
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
marzą mi się oryginalne emu

jestem za kontener czystej, koreczki śledziowe i ogórki kiszone, z tuzin wiader na wiadomo co...
Haha, Aga, myślisz o wszystkim!

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Cha cha, a Ty jak skończyłaś w USA, tez przez chłopa?

Ja NYC lubię, ale powiem Ci, że jednak wieeeeelkie... Jest kilka miejsc, które mi się bardzo do mieszkania podobają: Virginia jest cudowna, szczególnie Richmond, fajne jest Charlotte w NC, niesamowite wrażenia miałam z Charlottesville też w VA, Chicago zrobiło na mnie całkiem ok wrażenie (za dużo Polaków ), LA jest fajne jeśli się wie gdzie mieszkać (są famtastyczne części LA i takie, gdzie bym nawet się nie skusiła na przejażdżkę samochodową), fantastyczne jest San Diego i San Francisco w CA, Norfolk było przyjemnym miastem, Daytona Beach, FL, Austin w Texasie ma świetny klimat. New Orleans mógłby być w porządku choć raczej wybór 2 kategorii, tak samo Washington DC i Orlando na Florydzie (jezu, ta pogoda! masakra!). No i oczywiście niezapomniane NYC
Hmm czemu pogoda w Orlando była masakra? Ja się tam wybieram w lutym Do Washington DC lecę 26.12 (wracam ze świąt z Polski 25.12 i 26. wsiadam w samolot do DC ), za dwa tygodnie jadę do Philadelphia, na wiosnę San Antonio (Teksas :hurra, potem miesiąc w LA, latem Boston... a potem się obaczy

I tak, do USA przywiodła mnie miłość Poznaliśmy się w Dojczlandzie (mąż był wtedy trasie po Europie...), potem ponad 3 lata związku na odległość przez ocean (studiowałam i chciałam te studia skończyć... wiadomo ), no i w końcu w maju 2010 wielka przeprowadzka... no i jestem

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;30338006]Wy tak opowiadacie o tych NYC, a my tu musimy w tej PL siedzieć :/ [/QUOTE]

Oj, nie przesadzaj Ja im dłużej mieszkam za granicą, tym bardziej doceniam ojczyznę

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Ale Ty chyba jesteś jeszcze w szkole, nie? Jak ja byłam w szkole to mi się nie sniło, że moje życie się tak odmieni któregoś dnia W ogóle żadnych planów z wyjazdem za granicę nie miałam, aż tu nagle dobiłam do 25... i wszystko się wywróciło do góry nogami Tak więc wiesz, sporo czasu przez Tobą na takie plany
Dokładnie! Ja też absolutnie nie planowałam wyjazdu za ocean... ba! nawet w celach turystycznych Byłam wręcz nieco anty-amerykańska I w rezultacie wylądowałam nigdzie indziej, jak w Stanach

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
chochlik, nic nie stoi Ci na przeszkodzie. Jeśli tak bardzo Ci się tu nie podoba, wyjedź jak najszybciej, najlepiej zaraz po maturze kiedy niewiele będzie Cię tu jeszcze trzymać.
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-05, 17:02   #1242
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

To nie wiem czemu wybiegasz myślami w przyszłosć w takim razie, skoro myślisz tlyko o tym co tu i teraz Strasznieś niepoukładana, Chochliku

Ja obgryzałam do klasy maturalnej, potem jeszcze raz mi się zdarzyło, ale jak dotąd mam w miarę ładne paznokcie Ale skórki zadzierają mi się non stop, do tego jeszcze skubię je palcami
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1

Edytowane przez nicRu
Czas edycji: 2011-11-05 o 17:03
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 17:03   #1243
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Mam trochę wrażenie, Chochliku, że marudzisz dla marudzenia.
Wyjechać tak, bardzo chętnie, bo Polska to tamto, ale w sumie to nie wiesz w ogóle jak się za to zabrać/czego to wymaga (co nie przeszkadza Ci w twierdzeniu np., że matura polska Ci się do niczego nie przyda). Piszesz, że wyjechałabyś już dawno jakby Cię rodzina nie trzymała (masz nieskończone 18 lat, póki co trzyma Cię przede wszystkim prawo ) ale zaraz potem okazuje się, że właściwie to nie chcesz wyjechać po maturze, tylko może kiedyś...
Ja nie rozumiem.
Chciałabyś pstryknąć palcami i się nagle znaleźć w świecie w którym żyjesz w np. USA i zarabiasz $5.000 (czy ileśtam) miesięcznie czy jak?

Jeśli nie podoba Ci się życie w Polsce to zupełnie ok, ale z drugiej strony albo się chce coś zmienić i się interesuje jak tego dokonać, przygotowuje się chociaż ramowy plan, albo się nie narzeka, no helou.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2011-11-05 o 17:06 Powód: jedno słówko
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 17:07   #1244
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;30338006]Wy tak opowiadacie o tych NYC, a my tu musimy w tej PL siedzieć :/ [/QUOTE]
Uwierz mi każdy kraj ma swoje piekiełko.

Jeden ma mniejsze a inny większe. To chyba juz tak jest jak to sie mówi że trawa u sąsiada jest zawsze bardziej zielona

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Oj tam, Polska też jest piękna.
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 17:09   #1245
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

A ja tam nie wierzę, że wszystko Wam się tu podoba i jesteście zachwycone Polską.. i tak-chciałabym wyjechać, aczkolwiek nie sprecyzowałam sobie konkretnej daty... taki powiedzmy pseudo-marzenie I nie musicie juztak od razu najeżdżać
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 17:11   #1246
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość

Hmm czemu pogoda w Orlando była masakra? Ja się tam wybieram w lutym Do Washington DC lecę 26.12 (wracam ze świąt z Polski 25.12 i 26. wsiadam w samolot do DC ), za dwa tygodnie jadę do Philadelphia, na wiosnę San Antonio (Teksas :hurra, potem miesiąc w LA, latem Boston... a potem się obaczy

I tak, do USA przywiodła mnie miłość Poznaliśmy się w Dojczlandzie (mąż był wtedy trasie po Europie...), potem ponad 3 lata związku na odległość przez ocean (studiowałam i chciałam te studia skończyć... wiadomo ), no i w końcu w maju 2010 wielka przeprowadzka... no i jestem
Orlando jest gorące jak pierun. Tam normalnie 43 stopnie to normalka. Klimat tropikalny. Jak zwiedzać Florydę to tylko w zimie (świetny wybór). Jak masz możliwość, to śmigaj na Florida Keys. Ja planuję, ale nie wiem jak z kasą. Są CUDOWNE.

Ja swego chłopa poznałam też studiując w Austrii, ale już miałam w zasadzie skończone prawo w Polsce, więc aż tak to mnie nic nie trzymało... niby chciałam skończyć co robiłam w Austrii, więc nie planowałam zostać tu (miałam tylko odwiedzieć), ale chłop mi się znienacka oświadczył (bardzo się bał, że już nie wrócę) no i zostałam.

Philadephia aż tak to mi się nie podobała. Jak pojedziesz to odwiedź muzeum tego gościa to budował mozaiki (wybacz nieścisłośc,a le za licho nie pamietam nazwiska ani jak się te jego mozaiki zwą po ingliszu, ale tam każdy wie... )

Jak znajdziesz czas i możliwość, zjedź Californię. Ale samochodem. Jest to najbardziej imponujący i zmienny stan, jaki istnieje. Mają tam wszystko. Niesamowite przeżycie.

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
Dokładnie! Ja też absolutnie nie planowałam wyjazdu za ocean... ba! nawet w celach turystycznych Byłam wręcz nieco anty-amerykańska I w rezultacie wylądowałam nigdzie indziej, jak w Stanach
I ja i ja!
Ale po latach przyznaję, że bardzo się myliłam, w Europie mamy bardzo skrzywiony obraz Stanów. Przede wszystkim nie bierzemy pod uwagę tego, że stany są wieeeelkie - i każdy stan jest inny. Generalizowanie w stylu: a bo Amerykanie najzwyczajnie w świecie nie ma sensu. Amerykanie są tak zróżnicowani, że masakra. To jakby wrzucać wszystkich Europerjczyków do 1 wora ( a Stany są 2 razy większe od całej Europy tak czy siak!) i mówić: a bo wszyscy Europejczycy tak mają
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 17:12   #1247
maffash
Zakorzenienie
 
Avatar maffash
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3 991
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Co do Stanow to moja nauczycielka angielskiego tam studiowala i musiala od nowa robic studia w PL, bo tu sie nie liczyly ;/. A jesli chodzi o wyjazd to ja tez bym bardzo chciala sie tam znalezc, ale narazie chce zdac mature i skonczyc w Polsce studia, a pozniej bede kombinowala, zeby jakos sie tam znalezc Mam rodzinke to moze bedzie latwiej Ale Anglia i Francja tez mi sie bardzo podoba Zobacze jak po studiach bedzie, ale raczej nie chcialabym zostac w Polsce.
maffash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 17:12   #1248
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;30339051]A ja tam nie wierzę, że wszystko Wam się tu podoba i jesteście zachwycone Polską.. i tak-chciałabym wyjechać, aczkolwiek nie sprecyzowałam sobie konkretnej daty... taki powiedzmy pseudo-marzenie I nie musicie juztak od razu najeżdżać[/QUOTE]
No mnie się tu nie podoba. Dlatego mam plan, a nie tylko narzekam. Nie będę miała bardziej satysfakcjonującego życia jeśli zatrzymam się na marzeniu o nim.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 17:14   #1249
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

enn_ dobrze pisze. Narzekanie dla samego narzekania nic nie zmienia i bywa tylko irytujące dla otoczenia. Ja rozumiem, że nie każdemu życie w Polsce odpowiada, ale nie odbieram dobrze osób, które "płynąc z prądem" krytykują wszystko jak leci, bo kraj taki straszny i tak źle tu się żyje. Mam wrażenie, że takie zachowanie stało się już w pewien sposób modne (nie wiem jak to ująć, ale pewnie wiecie o co mi chodzi). Świat jest pełen możliwości, warto z nich korzystać.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km

Edytowane przez emememsik
Czas edycji: 2011-11-05 o 17:15
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-05, 17:16   #1250
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Mam trochę wrażenie, Chochliku, że marudzisz dla marudzenia.
Wyjechać tak, bardzo chętnie, bo Polska to tamto, ale w sumie to nie wiesz w ogóle jak się za to zabrać/czego to wymaga (co nie przeszkadza Ci w twierdzeniu np., że matura polska Ci się do niczego nie przyda). Piszesz, że wyjechałabyś już dawno jakby Cię rodzina nie trzymała (masz nieskończone 18 lat, póki co trzyma Cię przede wszystkim prawo ) ale zaraz potem okazuje się, że właściwie to nie chcesz wyjechać po maturze, tylko może kiedyś...
Ja nie rozumiem.
Chciałabyś pstryknąć palcami i się nagle znaleźć w świecie w którym żyjesz w np. USA i zarabiasz $5.000 (czy ileśtam) miesięcznie czy jak?

Jeśli nie podoba Ci się życie w Polsce to zupełnie ok, ale z drugiej strony albo się chce coś zmienić i się interesuje jak tego dokonać, przygotowuje się chociaż ramowy plan, albo się nie narzeka, no helou.

Oooj babki, emigracja to jest bardzo bardzo ciężki proces.... Często po rocznym czy dwuletnim kryzysie bardzo się opłaca, ale wyjechanie jest koszmarnie trudne...

Ja miałam oparcie fantastycznego męża (naprawdę, mój mąż jest aniołem), i cudownej teściowej. Wszyscy starali mi się pomóc. Na miejscu miałam ogromne wsparcie w lokalnej społeczności imigrantów. I było mi cholernie, po prostu cholernie trudno. Dwa lata depresjii, plany powrotu, ale zostałam - dla męża. Gdyby nie on już dawno by mnie tu nie było. Ale teraz się cieszę. Świetnie mi się tu żyje, kocham swoje życie i nie żałuję. Jasne, że tęsknię i jasne, że Polska zawsze będzie moją ojczyzną. Ale plany w stylu: wyjadę sama i sobie poradzę na obczyźnie są bardzo nierealne.... Trzeba mieć kogoś tu, inaczej idzie zwariować... Czy da się tak żyć, samemu? Pewnie, że się da, ale takiej emigracjji to ja NIKOMU nie życzę
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 17:20   #1251
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
enn_ dobrze pisze. Narzekanie dla samego narzekania nic nie zmienia i bywa tylko irytujące dla otoczenia. Ja rozumiem, że nie każdemu życie w Polsce odpowiada, ale nie odbieram dobrze osób, które "płynąc z prądem" krytykują wszystko jak leci, bo kraj taki straszny i tak źle tu się żyje. Mam wrażenie, że takie zachowanie stało się już w pewien sposób modne (nie wiem jak to ująć, ale pewnie wiecie o co mi chodzi). Świat jest pełen możliwości, warto z nich korzystać.
Dokładnie tak
Wydaję mi się że Polska sama z siebie się nie zmieni, to Polacy musza tego chcieć a nie machnąć ręka eh tu jest źle i koniec. Np. ostatnio postawa dotycząca wyborów mnie denerwowała-nie ide na wybory bo i tak to nic nie zmieni, może i owszem ale cos robię w kierunku zmian czyli głosuję żeby było chociaż trochę lepiej a nie tylko narzekam.

A co do wykształcenia to wykształcenie zdobyte w Polsce liczy się za granica. Chodzi mi o studia.
Poza tym za granica chociażby w USA o ile sie myle za studia się płaci i to nie mało.
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 17:23   #1252
maffash
Zakorzenienie
 
Avatar maffash
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3 991
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez ewwwa Pokaż wiadomość
Dokładnie tak
Wydaję mi się że Polska sama z siebie się nie zmieni, to Polacy musza tego chcieć a nie machnąć ręka eh tu jest źle i koniec. Np. ostatnio postawa dotycząca wyborów mnie denerwowała-nie ide na wybory bo i tak to nic nie zmieni, może i owszem ale cos robię w kierunku zmian czyli głosuję żeby było chociaż trochę lepiej a nie tylko narzekam.

A co do wykształcenia to wykształcenie zdobyte w Polsce liczy się za granica. Chodzi mi o studia.
Poza tym za granica chociażby w USA o ile sie myle za studia się płaci i to nie mało.
W USA studia sa tak drogie, ze malo kogo na nie stac niestety Nie wiem czy kojarzycie bloga The Adamant Wanderer, dziewczyna siedziala w Stanach jako Au Pair i podawala na swoim blogu ile kosztuja tam studia.


Sa to koszty co najmniej 10 tys. $

Edytowane przez maffash
Czas edycji: 2011-11-05 o 17:25
maffash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 17:23   #1253
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez ewwwa Pokaż wiadomość
Dokładnie tak
Wydaję mi się że Polska sama z siebie się nie zmieni, to Polacy musza tego chcieć a nie machnąć ręka eh tu jest źle i koniec. Np. ostatnio postawa dotycząca wyborów mnie denerwowała-nie ide na wybory bo i tak to nic nie zmieni, może i owszem ale cos robię w kierunku zmian czyli głosuję żeby było chociaż trochę lepiej a nie tylko narzekam.

A co do wykształcenia to wykształcenie zdobyte w Polsce liczy się za granica. Chodzi mi o studia.
Poza tym za granica chociażby w USA o ile sie myle za studia się płaci i to nie mało.
Zależy, ja nie zapłaciłam ani złotówki, ale jest to niezmiernie rzadkie w USA
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 17:25   #1254
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez maffash Pokaż wiadomość
W USA studia sa tak drogie, ze malo kogo na nie stac niestety Nie wiem czy kojarzycie bloga The Adamant Wanderer, dziewczyna siedziala w Stanach jako Au Pair i podawala na swoim blogu ile kosztuja tam studia.
Właśnie słyszałam że opłaty za studia sa szalone
Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Zależy, ja nie zapłaciłam ani złotówki, ale jest to niezmiernie rzadkie w USA
Wow, to świetnie że Ci się udało!
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 17:25   #1255
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;30338447]
Ale szkoda tylko, że PL matura właściwie nic mi nie daje nigdzie...[/QUOTE]

Wymyślasz Mi matura w Polsce dała przepustkę na studia w Niemczech, m.in na kierunek o "ograniczonej dostępności" (dostawali się tylko Ci z najwyższymi średnimi ocen z matur) Więc raczej taka bezużyteczna wcale nie była

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Orlando jest gorące jak pierun. Tam normalnie 43 stopnie to normalka. Klimat tropikalny. Jak zwiedzać Florydę to tylko w zimie (świetny wybór). Jak masz możliwość, to śmigaj na Florida Keys. Ja planuję, ale nie wiem jak z kasą. Są CUDOWNE.

Ja swego chłopa poznałam też studiując w Austrii, ale już miałam w zasadzie skończone prawo w Polsce, więc aż tak to mnie nic nie trzymało... niby chciałam skończyć co robiłam w Austrii, więc nie planowałam zostać tu (miałam tylko odwiedzieć), ale chłop mi się znienacka oświadczył (bardzo się bał, że już nie wrócę) no i zostałam.

Philadephia aż tak to mi się nie podobała. Jak pojedziesz to odwiedź muzeum tego gościa to budował mozaiki (wybacz nieścisłośc,a le za licho nie pamietam nazwiska ani jak się te jego mozaiki zwą po ingliszu, ale tam każdy wie... )

Jak znajdziesz czas i możliwość, zjedź Californię. Ale samochodem. Jest to najbardziej imponujący i zmienny stan, jaki istnieje. Mają tam wszystko. Niesamowite przeżycie.
Dzięki za rady Mając męża w trasie raczej nie będę miała na tyle wolności, by sobie jeździć autem dookoła - w końcu on pracuje a ja wyjeżdzam do niego, by z nim pobyć, a nie po to by zwiedzać To zwiedzanie to tylko taki efekt uboczny

Jak dotąd zjeździliśmy trochę stanu Colorado (kocham Denver!!!!) i pomieszkaliśmy parę tygodni w Chicago... Mieliśmy tam hotel praktycznie w centrum miasta i muszę przyznać, że mi się tam BARDZO podobało... znacznie większy luz niż w NYC, jakoś ludzie sprawiają wrażenie mniej zestresowanych i przyjemniejszych dla świata LOL


Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
I ja i ja!
Ale po latach przyznaję, że bardzo się myliłam, w Europie mamy bardzo skrzywiony obraz Stanów. Przede wszystkim nie bierzemy pod uwagę tego, że stany są wieeeelkie - i każdy stan jest inny. Generalizowanie w stylu: a bo Amerykanie najzwyczajnie w świecie nie ma sensu. Amerykanie są tak zróżnicowani, że masakra. To jakby wrzucać wszystkich Europerjczyków do 1 wora ( a Stany są 2 razy większe od całej Europy tak czy siak!) i mówić: a bo wszyscy Europejczycy tak mają
Nie mogłabym się bardziej zgodzić ze wszystkim co napisałaś. Mam *dokładnie* takie samo zdanie na ten temat. Odkąd tu mieszkam na stałe BARDZO zmieniły się moje poglądy na temat tego kraju...

Cytat:
Napisane przez maffash Pokaż wiadomość
Co do Stanow to moja nauczycielka angielskiego tam studiowala i musiala od nowa robic studia w PL, bo tu sie nie liczyly ;/.

Co to znaczy, że się studia "nie liczyły"? Co to były za studia?
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 17:26   #1256
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;30338635]No niby ta Ja mam dość specyficzny stosunek do tego kraju ale jak ktoś lubi-spoko

---------- Dopisano o 17:46 ---------- Poprzedni post napisano o 17:44 ----------


Wydawało mi się, że właściwie za granicą nie jest ani liczona, ani uznawana.. na pewno trzeba tam jakieś kursy językowe porobić, a z resztą to w sumie nie wiem jak to wygląda[/QUOTE]

no, ale mozna zrobic ib i wtedy uznawany jest wszedzie
co do studiowania to wszedzie jest inaczej
jedna dziewczyna studiowala medycyne na sorbonie, wrocila z papierem do Pl i jej powiedzieli, ze musi sie dokszatalcac.
Czegos miala za malo godzin a w PL wymagaja wiecej itp
Nie wiem czy sa takie kierunki, ktore w 100% sie nakladaja i w PL i w innym kraju.
Chyba, ze sa to takie studia, kursy w jezyku angielskim (przewaznie) ktore uznawane sa wszedzie jak np ib


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
enn_ dobrze pisze. Narzekanie dla samego narzekania nic nie zmienia i bywa tylko irytujące dla otoczenia. Ja rozumiem, że nie każdemu życie w Polsce odpowiada, ale nie odbieram dobrze osób, które "płynąc z prądem" krytykują wszystko jak leci, bo kraj taki straszny i tak źle tu się żyje. Mam wrażenie, że takie zachowanie stało się już w pewien sposób modne (nie wiem jak to ująć, ale pewnie wiecie o co mi chodzi). Świat jest pełen możliwości, warto z nich korzystać.
heh bo teraz jak sie nie narzeka to jest dziwne
jak powiesz, ze cos ci sie u nas podoba to sie wiekszosc osob patrzy na Ciebie jak na ufo i twierdzi, ze nie wiesz co mowisz
wszystko zle, be itp
mi sie tez pare rzeczy nie podoba, ale mamy wiele plusow a przeciez nigdzie nie jest idealnie
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 17:28   #1257
maffash
Zakorzenienie
 
Avatar maffash
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3 991
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Niestety nie wiem co to byly za studia, ale tylko powtarzam to co ona nam mowila. A w polsce studiowala anglistyke.
maffash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 17:29   #1258
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Oooj babki, emigracja to jest bardzo bardzo ciężki proces.... Często po rocznym czy dwuletnim kryzysie bardzo się opłaca, ale wyjechanie jest koszmarnie trudne...

Ja miałam oparcie fantastycznego męża (naprawdę, mój mąż jest aniołem), i cudownej teściowej. Wszyscy starali mi się pomóc. Na miejscu miałam ogromne wsparcie w lokalnej społeczności imigrantów. I było mi cholernie, po prostu cholernie trudno. Dwa lata depresjii, plany powrotu, ale zostałam - dla męża. Gdyby nie on już dawno by mnie tu nie było. Ale teraz się cieszę. Świetnie mi się tu żyje, kocham swoje życie i nie żałuję. Jasne, że tęsknię i jasne, że Polska zawsze będzie moją ojczyzną. Ale plany w stylu: wyjadę sama i sobie poradzę na obczyźnie są bardzo nierealne.... Trzeba mieć kogoś tu, inaczej idzie zwariować... Czy da się tak żyć, samemu? Pewnie, że się da, ale takiej emigracjji to ja NIKOMU nie życzę
Ale nikt nie mówi też o emigracji stricte do USA (a przynajmniej nie ja ). Ta z tego co wiem faktycznie bywa trudna, po pierwsze ze względów prawnych, po drugie kwestia odległości, sama nie wiem czy bym sobie dobrze poradziła ze świadomością, że rodzina tak daleko, że nie mogę się z nimi w razie czego szybko spotkać - i to wiem od znajomej, która to przeszła, problemów na pewno może być więcej.
Ale sytuacja z wyjazdem do jakiegoś kraju europejskiego zwykle jest prostsza, a to z kolei opieram na doświadczeniach mojej mamy i innych ludzi, których znam (+ na tym co czytałam jak przeczesywałam Internet gdy sama szukałam informacji) , a którzy wyjeżdżali do chociażby Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Raczej nie spotkałam się z opinią, żeby cały proces był szczególnie ciężkim okresem ich życia, problem odległości też właściwie odpada, bo zawsze można się w trymiga znaleźć w Polsce jakby się coś stało czy cokolwiek.
Naprawdę, jeśli o Europę chodzi to po prostu trzeba chcieć.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 17:30   #1259
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez maffash Pokaż wiadomość
W USA studia sa tak drogie, ze malo kogo na nie stac niestety Nie wiem czy kojarzycie bloga The Adamant Wanderer, dziewczyna siedziala w Stanach jako Au Pair i podawala na swoim blogu ile kosztuja tam studia.


Sa to koszty co najmniej 10 tys. $
Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Zależy, ja nie zapłaciłam ani złotówki, ale jest to niezmiernie rzadkie w USA
Wszystko zależy od tego jaka to jest uczelnia, jakie oferują stypendia i jak "obrotny"/"utalentowany" jest potencjalny student.
Jak jest się wnikliwym i zmotywowanym i ma się przy tym trochę szczęścia i rozumu - można sobie to jakoś poukładać
Ja nie miałabym na to wszystko nerwów, dyplom niemieckiej uczelni (który notabene leży sobie w szufladzie, bo poszłam w kierunku gdzie nikogo moje studia nie interesują ) w zupełności mi wystarczy
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 17:34   #1260
Candy Killer
Zakorzenienie
 
Avatar Candy Killer
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dzierżoniów
Wiadomości: 12 327
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

alez powazne tematy heheh

jaaaa podchody do wyjazdow robilam 2x...swiezo po maturze wyladowalam w londynie...ogolnie podroz okazala sie bardziej wakacjami niz checia rozpoczecia zycia tam...nie wiem co sobie wtedy myslalam..pojechalam kompletnie nie przygotowana..stracilam kupe kasy i tyleeee..wrocilam :P po 3 latach moj tż sobie obmyslil Hiszpanie...no i on pojechal..pozniej ja dojechalam...kupe czasu siedzialam bez pracy bo niby ktos cos mial zalatwic niby sama szukalam ale jezyka nie znalam nic to cooo ja moglam znalezc..a hiszpanie po angielsku nie lubia gadac wiec lipa :P praca sie znalazla..oboje pracowalismy..wynajelismy mieszkanie i bylo cudnie...stac nas bylo na wiele wiecej niz w PL oczywiscie...aleeee jako czlowiek uwielbiajacy kontakty miedzy ludzkie zaczelam tesknic za znajomymi itd...nadszedl kryzys i dupa..prace stracilam najpierw ja..pozniej on..pozniej pol roku szukalismy juz doslownie czegooookolwiek..nawet pracy w polu przy owocach ...i pewnego pieknego dnia stwierdzilam ze wracam i koniec :P

od tamtej pory nie chce slyszec o wyjazdach. fakt..zarabia sie tu mniej i patrzac na takie realia zycia to za granica stac nas na wiecej ale ja PL uwielbiam..mam tu bliskich miludzi i nie powiem..moze kiedys bede zmuszona wyjechac ale planow takich nie mam
a hiszpanie kochaaaam rowniez za piekne widoki,pogode i ludzi
__________________
BLOG
INSTAGRAM
Candy Killer Fan Page


If You can dream it , You can do it...




Candy Killer jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:21.