studia mgr uzupełniające-jak to w koncu jest? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-26, 21:19   #1
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374

studia mgr uzupełniające-jak to w koncu jest?


Witam Was Wizażanki
Chcialabym poruszyc temat ktory odnosi sie do studiow jak w tytule. Koncze juz licencjat z socjologii.Okazuje sie ze wybor tego kierunku byl wielkim bledem, poniewaz w ogole sie w tym nie spelniam...Od niedawna pracuje w Ośrodku Szkolno Wychowawczym, narazie jako opiekun (pomoc nauczyciela).Wiążąc przyszlosc z praca w tym charakterze, nalezaloby ukonczyc studia o kierunku pedagogika specjalna (oligofrenopedagokia) bądź pedagogika opiekuńczko-wychowawcza. No i właśnie.....Czy moge po socjologii rozpocząc studia magisterskie uzupełniające w kierunku "niepokrewnym"??? Moze nie do konca "niepokrewnym" bo mimo wszystko socjologia jest kierunkiem humanistycznym jak i pedagogika. Owszem moza rozpoczac studia licencjackie od poczatku z pedagogiki, ale szkoda mi czasu...Mozna rowniez po licencjacie zacząc podyplomówke, ale magister jest mimo wszystko ważny w tej pracy. Co mi radzicie???

Aha i jesli znacie jakies szkoly z pedagogik, ktore wyzej wymienilam (interesuja mnie województwa: mazowieckie, warm-maz, pomorskie, kujawsko-pomorskie) to napiszcie Oczywiscie mgr uzup
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 21:25   #2
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: studia mgr uzupełniające-jak to w koncu jest?

Z tego co się orientuję to można ... Mój znajomy ma licencjat z biologii a magisterkę robi z Ochrony Środowiska ...

Pamiętam, że jak na ostatnim wykładzie dziekan cośmówił, że na mgr z pedagogiki sa osoby po socjologii ...
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać


Edytowane przez Lady in Blue
Czas edycji: 2009-06-26 o 21:27
Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 23:33   #3
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: studia mgr uzupełniające-jak to w koncu jest?

ale oligofrenopedagogika to nie jest taki prosty kierunek więc wątpię, musisz się dowiadywać w dziekanatach
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 09:23   #4
agatakomsa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 593
Dot.: studia mgr uzupełniające-jak to w koncu jest?

Jak najbardziej możesz wybrać inny kierunek. W systemie bolońskim o to właśnie chodzi, że po licencjacie można podjąć naukę na studiach 2- letnich na zupełnie innym kierunku.

I jeszcze mała uwaga: zwrot studia magisterskie uzupełniające jest już nieaktualny, prawidłowa jest nazwa: studia drugiego stopnia
agatakomsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 11:18   #5
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: studia mgr uzupełniające-jak to w koncu jest?

Zgadzam sie z kolezanka. oczywiscie, ze mozesz. Moja kumpela po licencjacie z politologii jest na pedagogice, tyle, ze ogolnej, gdzie nie ma roznic programowych. Nie wiem jak bedzie na oligofreno, bo to bardzo obszerny tematycznie kierunek, moga byc liczne roznice programowe, ale musisz sie dowiadywac w dziekanacie.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 13:51   #6
teofano86
Zadomowienie
 
Avatar teofano86
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: pd - zach
Wiadomości: 1 333
Dot.: studia mgr uzupełniające-jak to w koncu jest?

pewnie będziesz miała jakąś różnicę programową do nadrobienia, ale system boloński jest po to, żeby nie studiować 5 lat gó...na tylko jak coś to to zmienić. Idź się dowiedz na uczelni na której chcesz studiować co i jak ...
teofano86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 19:42   #7
Ifona1985
Raczkowanie
 
Avatar Ifona1985
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De Gie
Wiadomości: 111
Dot.: studia mgr uzupełniające-jak to w koncu jest?

Jasne że można. Dowiedz się tak jak dziewczyny radzą szczegółow na uczelni. a raczej zasadach na jakich Cię przyjmą.
Moja koleżanka studiowała pedagogikę specjalną bąz jakąs inną i potem poszła na uniwersytet na oligofeno na drugi stopień i miałą do zaliczenia 40 różnic programowych
oczywiscie ze nie zdayzla wszytskie zdac, bo to praca to pozostale egzaminy to nauczieli nie było. No ale dyplom ma- nawet jak nie zaliczyla wszystkiego. Z tym że na suplemencie ma napisane które przedmioty są niezaliczone. Także trzeba na to uważać i dokładnie się dowiedzieć na początku studiów.
Dla pocieszenia powiem że ona pracuje w tym zawodzie i nikt o sumplement sie jej nie pyta
Także idź śmiało na to bo kierunek o niebo lepszy niż socjologia
__________________
29.06.2009 - Pani Magister Inżynier

22.12.2007
- my http://www.suwaczek.pl/cache/d8c035e598.png


szukam pracy

Edytowane przez Ifona1985
Czas edycji: 2009-06-27 o 19:44
Ifona1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-27, 20:00   #8
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: studia mgr uzupełniające-jak to w koncu jest?

Na uniwersytecie warmińsko-mazurskim można, ale na oligo na pewno jest różnica programowa do nadrobienia.
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 11:07   #9
studentka1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4
Dot.: studia mgr uzupełniające-jak to w koncu jest?

Ja mam takie pytanie: Czy jest na tym forum ktoś kto po licencjacie z jakiegoś kierunku robi magistra z zupełnie innego. I czy daje sobie radę.


Ja chciałabym robić mgra z ekonomii lub z finansów i rachunkowości a licencjat mam z pedagogiki, wiem że możliwe jest takie studiowanie ale nie wiem czy dam sobie rade . Czy idąc na mgra będę miała mikro i makroekonomię od podstaw czy wykładowcy wychodzą z założenia że studenci już to potrafią? Doradźcie co robić.
studentka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 12:25   #10
Marseille
Rozeznanie
 
Avatar Marseille
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Pod słońcem Toskanii...
Wiadomości: 634
Dot.: studia mgr uzupełniające-jak to w koncu jest?

Cytat:
Napisane przez Dorotk@ Pokaż wiadomość
Witam Was Wizażanki
Chcialabym poruszyc temat ktory odnosi sie do studiow jak w tytule. Koncze juz licencjat z socjologii.Okazuje sie ze wybor tego kierunku byl wielkim bledem, poniewaz w ogole sie w tym nie spelniam...Od niedawna pracuje w Ośrodku Szkolno Wychowawczym, narazie jako opiekun (pomoc nauczyciela).Wiążąc przyszlosc z praca w tym charakterze, nalezaloby ukonczyc studia o kierunku pedagogika specjalna (oligofrenopedagokia) bądź pedagogika opiekuńczko-wychowawcza. No i właśnie.....Czy moge po socjologii rozpocząc studia magisterskie uzupełniające w kierunku "niepokrewnym"??? Moze nie do konca "niepokrewnym" bo mimo wszystko socjologia jest kierunkiem humanistycznym jak i pedagogika. Owszem moza rozpoczac studia licencjackie od poczatku z pedagogiki, ale szkoda mi czasu...Mozna rowniez po licencjacie zacząc podyplomówke, ale magister jest mimo wszystko ważny w tej pracy. Co mi radzicie???

Aha i jesli znacie jakies szkoly z pedagogik, ktore wyzej wymienilam (interesuja mnie województwa: mazowieckie, warm-maz, pomorskie, kujawsko-pomorskie) to napiszcie Oczywiscie mgr uzup

Polecam Ci Akademie pegagogiki Specjalnej. Świetna szkoła jedna z najlepszych pedagogicznych w Polsce, a kierunków pedagogicznych jest masa. Uczelnia mieści sie w Warszawie.
__________________
"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie."
Marseille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:09.