Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-05-09, 11:41   #151
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Wojtusia
A tak odnośnie filtrów. Czy to jest ten łosoś o którym tak pisałyście? http://www.aptekawsieci.pl/index.php...war&tw_id=4882 bo chciałam go sobie kupić. Czytałam opinie na KWC, miałam próbkę i muszę przyznać, że mi sie spodobał ten krem. Szkoda tylko, że nie ma go w jakichś zestawach.
Tak to jest łosoś albinos (prawdopodobnie, a jak nie to łososiowy łosoś), i on jest w zestawie z wodą termalną .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-09, 12:06   #152
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Już sie mniej wiecej doczytałam o tym łososiu w tym wątku http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=113093&page=7 czyli go chyba nie dostanę już u nas Ta próbka którą ja miałam, to była biała w środku w pomarańczowej tubce, czyli to chyba ta nowa wersja, ale mi odpowiadała.
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-09, 12:53   #153
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez justa79
ja wiem, dlaczego ten jest poprawny:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=73290
Dziękuję Justynko Właśnie teraz kapnęlam się co było nie tak
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-09, 12:56   #154
Rhiannon
Raczkowanie
 
Avatar Rhiannon
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 420
GG do Rhiannon
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Ale super, że taki wątek powstał! Tak mi brakowało pogaduszek, które prowadziłysmy w wątku filtromaniaczym.
Oto moja pierwsza ploteczka Dostałam w Krakowie 2 próbki kremu Vichy 50+ przeciw reakcjom alergicznym. Byłam go bardzo ciekawa, bo któraś z dziewczyn wypowiadała się całkiem pochlebnie o nim. Ale na mnie to jest koszmar! Nałozyłam całą próbkę, było 1,5 ml, więc i tak mniej, niz powino byc. Krem jest strasznie gęsty, maże się, i potwornie bieli! To jest właśnie najgorsze! Po godzinie wchłonął się niby trochę, ale biały nalot pozostał. Poza tym lepi się i świeci potwornie. Avenki też sie święca, ale jest to taki zdrowszy błysk, nie taki koszmar, jak to Vichy na mnie :/. Nie wytrzymałam i musiałam się zbrązowić pudrem, ale nie mam brązera bez talku i miki, więc... same wiecie. Narazie nr 1 dla mnie jest mleczko z dzieciaczkiem, ale planuję zakup lub probkę łososia albinosa (ale mi się ta nazwa spodobała ).
A co do programów tv i ich treści merytorycznej, to ten Salon Piekności jeszcze nie jest najgorszy. Ale o tym napiszę póxniej albo jutro. Włos Wam sie zjezy na głowie.
Rhiannon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-09, 13:14   #155
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Rhiannon
Dostałam w Krakowie 2 próbki kremu Vichy 50+ przeciw reakcjom alergicznym. Byłam go bardzo ciekawa, bo któraś z dziewczyn wypowiadała się całkiem pochlebnie o nim. Ale na mnie to jest koszmar! Nałozyłam całą próbkę, było 1,5 ml, więc i tak mniej, niz powino byc. Krem jest strasznie gęsty, maże się, i potwornie bieli! To jest właśnie najgorsze! Po godzinie wchłonął się niby trochę, ale biały nalot pozostał. Poza tym lepi się i świeci potwornie.
ja też właśnie dziś wypróbowałam krem Vichy SPF 60 (zatem stara wersja, a czy p/reakcjom alergicznym, to nie wiem), tylko nałożyłam 2 próbki - 3 ml faktycznie, bieli, nie da się tego do końca rozsmarować. czuć go na skórze, lepi się, daje połysk smalcu na twarzy. z pudrem mi się wałkuje

wczoraj i przedwczoraj - Bioderma krem SPF 100 (tysz stare) - wysokość ochrony mi pasuje, konsystencja kremu też. ale w praktyce tego używać się nie da - potworzyły mi się białe kłaczki na skórze, chociaż próbowałam i rozsmarować, i nie rozsmarowywać, tylko pokryć skórę warstwą kremu. nic to nie dało. ciekawa jestem, czy nową wersję SPF 50+ pod tym względem naprawili (oprócz zepsucia przez dodatek alkoholu).

i dochodzę do smutnego wniosku, że normalnych filtrów wcale nie jest tak wiele... a przy okazji dziękuję filtromaniaczkom za to, że mogę się o tym przekonać przed zakupem pełnowymiarowego opakowania
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-09, 14:46   #156
Rhiannon
Raczkowanie
 
Avatar Rhiannon
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 420
GG do Rhiannon
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Justa, też Ci się zrolował? Bo mi tak! Schodził cały. Nie dotykałam buzi rękami, aż odruchowo dotknęłam przy jedzeniu i... zwałkował się calkiem!! Przecierałam ręką twarz i schodziły mi farfocle z filtra + pudru. To najgorszy krem z filtem z jakim miałam styczność! Fu!

P.S. Jeśli kogoś opisy moje i Justy nie zniechęciły jeszcze, to mam jeszcze jedna próbkę, której nie zużyję, choćby mnie koniem do teo zaciagali

EDIT:
Własnie zauważyłam, że na biochemii też mamy rozpaczliwy wątek . Tam napiszę moje ogłoszenie o paskudnym Vichy.
Rhiannon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-09, 15:05   #157
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Jestem trochę zawiedziona łososiem albinosem
On jest cudny, wspaniały i niesamowity chyba pod każdym wzglem. Do znaczy - prawie każdym.
Bo bieli.
Wchłania się w każdych ilościach, nie lepi się, trzyma się dobrze, nie świeci! na mnie praktycznie wogóle, mogła bym od razu wychodzić z domu, ewentualnie odrobina mojej ulubionej kukurydzianki na nos
Gdyby nie to, że wyglądam naprawdę bardzo biało... A z czystego lenistwa nie chce mi się nic tonującego na wierzch dawać, ale będę musiała.
Byłby ideał (no, poza małym opakowaniem), a tu pech.

Obecnie jestem coraz bardziej zadowolona z mleczek, bo się ich "nauczyłam" Poza lepieniem są świetne, bo nie bielą, a świecą się umiarkowanie.
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-09, 15:22   #158
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Muszę powiedzieć, że jestem lekko zdezorientowana. Wiedziałam, że znalezienie odpowiedniego filtru nie będzie łatwe ale bez przesady. Każda z nas wie jak ciężko dostać próbki w aptekach, a jak już się jakąś dostanie to zazwyczaj nie taką o jaką nam chodziło. Ja dużego wyboru w filtrach nie mam, ponieważ okroiłam wybór jedynie do Avenek (z wiadomego powodu - nie chcę zmieniać zawartości kosmetyczki ). Poczytałam opinie na KWC i doszłam do wniosku, że najlepszym wyborem będzie mleczko Ultra Hihg Protection Lotion SPF 50+. Powiem szczerze, że nie boję się ani pobielenia twarzy czy tłustawej konsystencji, ale słynnego zapychania. Najgorsze jest to, że przecież po zużyciu 2 czy 3 próbek nie można mieć pewności, że jednak ten filtr akurat nie będzie mnie zapychał. Chyba jednak nie będę miała wyboru i trzeba będzie zaryzykować i kupić pełnowymiarowe opakowanie w ciemno.
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-09, 15:23   #159
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Wiecie co dziewczyny jestem trochę przerażnoa. Dzisiaj ubrałam bluzkę z rękawami 3/4 i poszłam na pocztę. Słońce u nas dzisiaj grzeje jak w środek lata i jak wróciłam z poczty do pracy to poczułam,że pieką mnie ręce(odsłonięte części), a posmarowana byłam L'oreal spf60 , a co dopiero będzie, kiedy przyjdzie prawdziwe lato .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-09, 15:52   #160
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez justa79
wczoraj i przedwczoraj - Bioderma krem SPF 100 (tysz stare) - wysokość ochrony mi pasuje, konsystencja kremu też. ale w praktyce tego używać się nie da - potworzyły mi się białe kłaczki na skórze, chociaż próbowałam i rozsmarować, i nie rozsmarowywać, tylko pokryć skórę warstwą kremu. nic to nie dało. ciekawa jestem, czy nową wersję SPF 50+ pod tym względem naprawili (oprócz zepsucia przez dodatek alkoholu).
Naprawili Nic a nic się nie wałkuje W ogóle cudny jest, gdyby nie ta "poprawka" alkoholowa...
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-09, 19:32   #161
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Ja dziś i wczoraj uzyłam próbkę mleczka Vichy do twarzy i ciała 50+. Jak si go przelewa do miarki to ażczuc ten okropny alkohol, naprawdę strszanie capi! Wsmarowyanie jak najbardziej ok, wchłaniał się też dobrze, dałam mu tylko 10 minut, bo się spiszyłam, pobielnia też nie zauwazyłam, a swiecenie w normie

Niestety przy nakładaniu aż czułam jak mnie piecze w policzki, okropne . W dodatku wieczorem zauważyłam, ze w miejsach, w które najbardziej piekło mnie mleczko mam jakąś kaszkę, co mi sie nigdy wcześniej nie zdarzyło. Strasznie mnie to swędziało, pomógł tylko Locoid, co prawda maść sterydowa, ale trudno... Dzisiaj już nie było tak strasznie rano, ale jednak czuję jak mnie pali. Napewno dziecka, a dla nich jes przeznaczony ten filtr nigdy bym nie posmarowała. Ale bardzo mi się podoba, bo poza ta wadą jest naprawdę świetne. zawsze coś musi być nietak
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-09, 20:31   #162
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

A ja po 2 dniach z avenką już mam na twarzy niechcianych gości - sama nie wiem co gorsze, przesuszenie biodermowym alkoholem czy wypryski ala Avene. Także Paula - jak jesteś jeszcze chętna to bierz ode mnie tę tonującą - w zamian za Biodermę.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-09, 21:47   #163
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Suri
Najgorsze jest to, że przecież po zużyciu 2 czy 3 próbek nie można mieć pewności, że jednak ten filtr akurat nie będzie mnie zapychał. Chyba jednak nie będę miała wyboru i trzeba będzie zaryzykować i kupić pełnowymiarowe opakowanie w ciemno.
Ja zrobiłam podobnie. Też kupiłam w ciemnno (po przeanalizolaniu KWC, bo o składnikach w kosmetyce nie miałam wtedy zielonego pojęcia) i trafiłam w 10 (filtry LRP). Jeśli chodzi o testowanie czy dany kosmetyk zapycha czy nie, to pamiętam, że pani Basia Kwiatkowska pisała na Biochemii, że wystarczy tydzień testować. Jeśli po tygodniu nic się nie stanie, to można kupić pełnowymiarowe opakowanie. Ja z powodu braku próbek (zaczęłam przygodę z filtrami późną jesienią) nie miałam takich możliwości.

Jak filtr będzie zapychał, to zawsze można go wykorzystać do ciała.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-09, 22:09   #164
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Mimo że pani Basia jest dla mnie autorytetem, nie zgodzę się z tym - każda skóra reaguje inaczej, czasem tydzień na test zapychania to za mało.
Mnie zapychanie po Avene wychodzi po zdecydowanie dłuższym czasie.
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-09, 22:14   #165
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Kochane filtromaniaczki, znalazlam w aptece w sieci takie cos: http://www.aptekawsieci.pl/index.php...war&tw_id=4966

Mała pojemnosc, ale napisali, ze jest wlasnie do skory tradzikowej i tlustej. Faktycznie tak moze byc czy to taki bajer, zeby tlusciochy z tradzikiem kupowały?

http://www.aptekawsieci.pl/index.php...war&tw_id=4969
Albo jeszcze duze opakowanie, ale 30tki. Moze jak jest nizszy filtr to bedzie jeszcze troche lzejszy od 40tki tak samo w 400ml opakowaniu...
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-09, 23:17   #166
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Dzisiaj sprobowalam probki emulsji Avene 50, nasmarowalam sie porzadnie, bo sloneczko mocno dzis przygrzewalo. Zapach piekny, konsystencja fajna, leciutka, szybciutko sie wchlonal... Chodzilam tak caly dzien, wieczorem zmylam makijaz - znowu to samo. Te krostki wygladaja doslownie jak potowki! Nalozylam maseczke aspirynowa, bo moja buzka wyraznie wolala o pomoc. Musze sie szybko zaopatrzyc w beztalkowa i "bezmikowa" kolorowke i raczyc sie zakupionym dzis DP. Ale z drugiej strony, zal mi sie pozbywac mojego mleczka... Tak ladnie wyglada i pachnie... Wystawilam go juz w swoim kramiku na targowisku, ale zastanawiam sie, czy go sobie nie zostawic... Niedlugo wakacje, bede wyjezdzac nad morze... Jest bardzo odzywczy, wiec na cialo nada sie idealnie zamiast balsamu... Ech...

Edytowane przez Ivvonka
Czas edycji: 2006-05-09 o 23:42
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 08:53   #167
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Ash
http://www.aptekawsieci.pl/index.php...war&tw_id=4969
Albo jeszcze duze opakowanie, ale 30tki. Moze jak jest nizszy filtr to bedzie jeszcze troche lzejszy od 40tki tak samo w 400ml opakowaniu...
Ja własnie zastanawiam się nad nim cały czas i może w końcu się skuszę, nie wiem czy kupić spray 40 z Avene cz własnie ten .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 10:24   #168
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Ash
Kochane filtromaniaczki, znalazlam w aptece w sieci takie cos: http://www.aptekawsieci.pl/index.php...war&tw_id=4966

Mała pojemnosc, ale napisali, ze jest wlasnie do skory tradzikowej i tlustej. Faktycznie tak moze byc czy to taki bajer, zeby tlusciochy z tradzikiem kupowały?

http://www.aptekawsieci.pl/index.php...war&tw_id=4969
Albo jeszcze duze opakowanie, ale 30tki. Moze jak jest nizszy filtr to bedzie jeszcze troche lzejszy od 40tki tak samo w 400ml opakowaniu...
Ten Photoderm Akn ma trochę niską ochronę Poza tym z tego, co pamiętam z recenzji KWC i plot filtromaniaczych to wcale nie jest taki fajny, klei się i nie chce wchłaniać. A ta 30tka to jest z poprzedniej serii i ma tę zaletę, że nie ma alkoholu.
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 10:39   #169
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Dzisiaj dotałam przesyłkę z AwS z zmówionymi filtrami i tak jak pisałyście, również dostałam całą masę próbek - przeróżnych, pielęgnacyjnych, ale też i filtrów. Ale oprócz próbek jako gratisy kremy do rąk i okulary na basen. Potrafią dbać o klientów. Pewnie nie raz jeszcze u nich zrobię zakupy.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-10, 11:28   #170
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Erato
Ten Photoderm Akn ma trochę niską ochronę Poza tym z tego, co pamiętam z recenzji KWC i plot filtromaniaczych to wcale nie jest taki fajny, klei się i nie chce wchłaniać. A ta 30tka to jest z poprzedniej serii i ma tę zaletę, że nie ma alkoholu.
A czy ta 30tka jest tak samo dobra jak 40tka? W tym sensie, ze ladnie sie wchłania, nie swieci itp? Czy z racjii tej roznicy, faktycznie 30tka moze byc lzejsza od 40tki? No i czy 40tka ma alkohol?
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 11:48   #171
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Ash, nie wiem, jakie PPD ma ta 30tka. Bo SPF nie jest aż takie istotne, chyba że ktoś chce filtr typowo "plażowy". Nie mogę się wypowiedzieć co do właściwości użytkowych tego sprayu, bo nie używałam 40tka ma alkohol - zaglądałaś do wątku o sprayu 40? Zawartość alkoholu zazwyczaj poprawia wchłanialność preparatu, ale moze drażnić wrażliwą skórę.
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 12:09   #172
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Erato
Ash, nie wiem, jakie PPD ma ta 30tka. Bo SPF nie jest aż takie istotne, chyba że ktoś chce filtr typowo "plażowy". Nie mogę się wypowiedzieć co do właściwości użytkowych tego sprayu, bo nie używałam 40tka ma alkohol - zaglądałaś do wątku o sprayu 40? Zawartość alkoholu zazwyczaj poprawia wchłanialność preparatu, ale moze drażnić wrażliwą skórę.
Spray bioddermy SPF 30 o pojemności 400 ml ma PPD 20
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 12:29   #173
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Sandija już pytała, ale podbijam.
Czy któraś z was testowała już może krem tonujący LRP?
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 13:23   #174
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Erato
Ash, nie wiem, jakie PPD ma ta 30tka. Bo SPF nie jest aż takie istotne, chyba że ktoś chce filtr typowo "plażowy". Nie mogę się wypowiedzieć co do właściwości użytkowych tego sprayu, bo nie używałam 40tka ma alkohol - zaglądałaś do wątku o sprayu 40? Zawartość alkoholu zazwyczaj poprawia wchłanialność preparatu, ale moze drażnić wrażliwą skórę.
Troche sie obawiam preparatow z alkoholem. Nie chodzi o to, ze mam jakas wyjatkowo wrazliwa skore, tylko od zawsze kremy z alkoholem jawily mi sie jak jakis potwór niszczacy skore
Chciałabym sie jednak troche opalic, wiec moze jednak ta 30tka, ale skoro 40 tka moze sie lepiej wchłaniac dzieki alkoholowi, to moze ta 40tka?
Nie wiem, co z tym fantem zrobic.
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 15:34   #175
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Myszę się przyznać, że wolę tradycyjne zakupy niż zakupy przez internet, dlatego też nigdy takich nie robiłam i stąd moje pytania do Was Filtromaniaczki : chciałabym zamówić sobie filtr w Aptece w Sieci i w regulaminie napisane jest, że jeśli płaci się przelewem to kwota wynosi 6,50 zł. a jeśli za pobraniem to 10 zł.-Czy jeżeli płacę przelewem to oprócz kwoty 6,50 zł. muszę jeszcze zapłacić np. 3,50 zł. za opłatę pocztową? Mnie osobiście wydaje się, że tak, ale wolę spytać, bo jeżeli tak jest to bez sensu sobie głowę zawracać z tym przelewem i zamówić za pobraniem za 10 zł. bo wychodzi na to samo.
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 15:37   #176
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Suri
Myszę się przyznać, że wolę tradycyjne zakupy niż zakupy przez internet, dlatego też nigdy takich nie robiłam i stąd moje pytania do Was Filtromaniaczki : chciałabym zamówić sobie filtr w Aptece w Sieci i w regulaminie napisane jest, że jeśli płaci się przelewem to kwota wynosi 6,50 zł. a jeśli za pobraniem to 10 zł.-Czy jeżeli płacę przelewem to oprócz kwoty 6,50 zł. muszę jeszcze zapłacić np. 3,50 zł. za opłatę pocztową? Mnie osobiście wydaje się, że tak, ale wolę spytać, bo jeżeli tak jest to bez sensu sobie głowę zawracać z tym przelewem i zamówić za pobraniem za 10 zł. bo wychodzi na to samo.
Tylko 6,50 i ani grosza więcej.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 15:41   #177
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Kate30
Tylko 6,50 i ani grosza więcej.
Tą kwotę 6,50 zł. doliczam do całości i np. wpisuję na przelewie już 57,27 zł. czy to 6,50 zł. jest właśnie traktowane jako opłata pocztowa?
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 15:47   #178
mania19
Zadomowienie
 
Avatar mania19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 002
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Te 6,5 zł to opłata za przesyłkę priorytetową
mania19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 15:53   #179
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Wpisujesz łączną kwotę za zamówienie i przesyłkę.
Zresztą w mailu potwierdzającym złożenie zamówienia jest podana cała kwota, wpisujesz ją i robisz przelew.

A swoją drogą to ostatnio znowu mile zaskoczyła mnie AwS.
Coś tam u nich brałam - czekałam bo nie było, w tym czasie mama się zreflektowała, że jej czegoś potrzeba i złożyłam drugie zamówienie.
Obydwa opłaciłam przelewami (ale z dużym odstępem czasu między nimi).
Panie z AwS przysłały mi maila, że obydwa zamówienia przekraczają 200zł, więc one spakują je razem i nie policzą za przesyłkę.
A pieniądze - w sumie 13 zł za dwie przesyłki (nadpłata z moich przelewów), odliczą mi od sumy następnego zamówienia. Ładnie z ich strony prawda?
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 16:02   #180
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Kate30
Wpisujesz łączną kwotę za zamówienie i przesyłkę.
Zresztą w mailu potwierdzającym złożenie zamówienia jest podana cała kwota, wpisujesz ją i robisz przelew.

A swoją drogą to ostatnio znowu mile zaskoczyła mnie AwS.
Coś tam u nich brałam - czekałam bo nie było, w tym czasie mama się zreflektowała, że jej czegoś potrzeba i złożyłam drugie zamówienie.
Obydwa opłaciłam przelewami (ale z dużym odstępem czasu między nimi).
Panie z AwS przysłały mi maila, że obydwa zamówienia przekraczają 200zł, więc one spakują je razem i nie policzą za przesyłkę.
A pieniądze - w sumie 13 zł za dwie przesyłki (nadpłata z moich przelewów), odliczą mi od sumy następnego zamówienia. Ładnie z ich strony prawda?
Dzieki Kate Mam rozumieć, że na pieczątce, gdzie zawsze się znajduje opłata pocztowa nic nie będzie? Przepraszam, że tak się cały czas pytam ale wolę mieć pewność.
Bardzo ładnie się zachowali
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.