Bez kremu do twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-21, 16:46   #1
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530

Bez kremu do twarzy


Pytanie czysto hipotetyczne...

Czy konieczne jest stosowanie kremu do twarzy?
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 16:59   #2
lalaine
Raczkowanie
 
Avatar lalaine
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 393
Dot.: Bez kremu do twarzy

w sumie krem to nie wszystko, jeszcze odpowiednia dieta
__________________
`większość z nas spocznie w grobie z muzyką w sercu`
lalaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 20:17   #3
bianka12345
Raczkowanie
 
Avatar bianka12345
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 83
Dot.: Bez kremu do twarzy

raczej tak szczególnie pod makijaz... ja nie potrafię żyć bez kremu na noc i na dzień...
bianka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 20:25   #4
czarnaorchidea
Rozeznanie
 
Avatar czarnaorchidea
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 745
Dot.: Bez kremu do twarzy

Wg mnie tak. Ale może to tylko ja mam ten problem, że jak raz się nie posmaruję, to za kilka godzin już pojawiają się suche miejsca i zaczyna łuszczyć się skóra, szczególnie na nosie i brodzie.
__________________
"Natura jest niewygodna. Trawa jest twarda, wilgotna, pełna obrzydliwych insektów. Gdyby natura była wygodna, ludzkość nie wymyśliłaby architektury."
Oscar Wilde

czarnaorchidea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 20:47   #5
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Bez kremu do twarzy

Możliwe jest funkcjonowanie bez kremu, chociaż trzeba jakoś nawilżać skórę - chociażby tonikiem. Jesli ktos stosuje do oczyszczania melczko, to nie wysusza skóry tak jak by mył twarz wodą, więc moze potrzebować mniej nawilżania. Z drugiej strony nawet do tłustej skóry poleca się stosowanie kremów, po to, żeby uregulować i zmniejszyc wydzielanie sebum, więc mimo wszystko krem nawet co jakiś czas, albo maseczka nawilzająca nawilżyłyby skórę, bo sama nie zawsze da sobie z tym radę.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 23:26   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Bez kremu do twarzy

nie każdej skórze jest niezbędny krem.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 23:35   #7
Przezlosliwa
Zakorzenienie
 
Avatar Przezlosliwa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: The middle of nowhere ..
Wiadomości: 3 302
GG do Przezlosliwa
Dot.: Bez kremu do twarzy

A co sądzicie o opinii, że krem rozleniwia skórę, która po pewnym czasie nie poradzi sobie bez niego?
__________________
68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma
Przezlosliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-22, 00:32   #8
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Bez kremu do twarzy

Cytat:
Napisane przez Przezlosliwa Pokaż wiadomość
A co sądzicie o opinii, że krem rozleniwia skórę, która po pewnym czasie nie poradzi sobie bez niego?

ja sądze, że to prawda i na własnej skórze sie o tym przekonałam nie tylko na twarzy ale to samo spotkało moje dłonie i usta...popatrzcie na facetów niektórych jak skóra ich dobrze sobie radzi bez kremów
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 01:01   #9
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Bez kremu do twarzy

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
ja sądze, że to prawda i na własnej skórze sie o tym przekonałam nie tylko na twarzy ale to samo spotkało moje dłonie i usta...popatrzcie na facetów niektórych jak skóra ich dobrze sobie radzi bez kremów
Ale ich skóra jest grubsza i mniej wrażliwa na czynniki zewnętrzne. Dopóki np. nie spalą sobie skóry na słońcu to nie docenią naszych wysiłków w kwestii dbania o urodę. Ostatnio miałam pod tym tytułem awanturę, więc znam problem od strony relacji damsko-męskich... Ech...
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 08:37   #10
sheerx
Raczkowanie
 
Avatar sheerx
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 153
Dot.: Bez kremu do twarzy

a jak myslicie: lepiej zmywac makijaz woda i zelem czy zwyklym mleczkiem przeznaczonym do naszej cery?
__________________
Może pewnego dnia sprawisz, że Twoja magia zadziała na mnie?
___________________
Cel:
ładna buzia - prawie osiagniety ;]
paznokcie - 0,5cm


sheerx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 08:42   #11
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Dot.: Bez kremu do twarzy

Cytat:
Napisane przez Przezlosliwa Pokaż wiadomość
A co sądzicie o opinii, że krem rozleniwia skórę, która po pewnym czasie nie poradzi sobie bez niego?
Wydaje mi sie, ze to bujda koncernow kosmetycznych.


Wracajac zas do mojego pytania.

Krem nawilza zasadniczo tylko wierzchnie warstwy skory, podobnie tonik (o ile ten cokolwiek nawilza) wiec raczej zgodze sie z "lalaine", ze dieta jest bardzo wazna.

Nie chodzi o mi nowa filozofie "odstawiamy wszelkie mazidla", ale o zastanowienie sie, czy krem jest potrzebny kazdego dnia.

Mam takie dni, ze po umyciu twarzy nie mam ochoty na nia nic nakladac. Dla odmiany sa tez dni, kiedy 2-3 razy dziennie mam potrzebe nalozenia kremu (po basenie, po umyciu twarzy woda, po cwiczeniach).

Moze nalezy sluchac swojej skory bardziej zamiast trzymac sie reguly nawilzania twarzy 2 razy dziennie?
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-22, 08:44   #12
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Bez kremu do twarzy

Cytat:
Napisane przez sheerx Pokaż wiadomość
a jak myslicie: lepiej zmywac makijaz woda i zelem czy zwyklym mleczkiem przeznaczonym do naszej cery?
Najlepiej chyba skorzystać z doświadczenia Japonek:
1. mleczko
2. mycie z wodą i żelem
3. tonik
4. krem
One tak robią podobno od wieków - w efekcie przeciętna 40-latka wygląda na max. 30... Plus filtry non stop.

Mam zagadkę logistyczną - a jak to się robi z micelami bo przecież one zastępują mleczko i tonik... No ale mam nadzieję, że ktoś mi poda dobry sposób.
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 10:50   #13
sheerx
Raczkowanie
 
Avatar sheerx
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 153
Dot.: Bez kremu do twarzy

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
Najlepiej chyba skorzystać z doświadczenia Japonek:
1. mleczko
2. mycie z wodą i żelem
3. tonik
4. krem
One tak robią podobno od wieków - w efekcie przeciętna 40-latka wygląda na max. 30... Plus filtry non stop.

Mam zagadkę logistyczną - a jak to się robi z micelami bo przecież one zastępują mleczko i tonik... No ale mam nadzieję, że ktoś mi poda dobry sposób.

Ty wyprobowalas te "metode"? albo ktos z Was? Widac choc minimalne efekty?
__________________
Może pewnego dnia sprawisz, że Twoja magia zadziała na mnie?
___________________
Cel:
ładna buzia - prawie osiagniety ;]
paznokcie - 0,5cm


sheerx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 11:02   #14
Przezlosliwa
Zakorzenienie
 
Avatar Przezlosliwa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: The middle of nowhere ..
Wiadomości: 3 302
GG do Przezlosliwa
Dot.: Bez kremu do twarzy

[1=a4fe74769c46a8b3f27462c 06deeaa5a0ba50375_612d631 274ff7;8306124]Wydaje mi sie, ze to bujda koncernow kosmetycznych.
[/quote]

Nie wydaje mi się, by koncern kosmetyczny sam pod sobą dołki kopał.
Ja w tą teorię coraz bardziej wierzę (wiem jak moja skóra zareagowała na odstawienie żelu i zamienienie go na zwykłe, naturalne szare mydło - od tamtego czasu moja skóra z problemami jest po prostu idealna. A zrobiłam to za namową lekarza ...). Kremy - jak najbardziej, jeśli skóra potrzebuje. Ale kremy zupełnie naturalne, o co tak naprawdę nieprzeciętnie trudno.
__________________
68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma
Przezlosliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 11:54   #15
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Bez kremu do twarzy

Cytat:
Napisane przez sheerx Pokaż wiadomość
Ty wyprobowalas te "metode"? albo ktos z Was? Widac choc minimalne efekty?
Stosuję ją, ale niestety dopiero od ok. 2-3 miesięcy. Z tego co wiem, to taka kolejność najlepiej oczyszcza skórę. Mleczko "rusza" makijaż i część z niego zmywa, żel i woda myją do końca, tonik i krem - wiadomo. Ta metoda ma tę niewątpliwą zaletę, że jest ekonomiczna - usunięcie pełnego makijażu samym mleczkiem na płatkach trwa wieki... Zaś samo mycie może być mało delikatne. Takie jest moje zdanie - a przyznam się, że od czasu jak tak się czyszczę nie wychodzą mi zadne "niespodzianki". Nawet przed okresem...
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 11:58   #16
sheerx
Raczkowanie
 
Avatar sheerx
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 153
Dot.: Bez kremu do twarzy

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
Stosuję ją, ale niestety dopiero od ok. 2-3 miesięcy. Z tego co wiem, to taka kolejność najlepiej oczyszcza skórę. Mleczko "rusza" makijaż i część z niego zmywa, żel i woda myją do końca, tonik i krem - wiadomo. Ta metoda ma tę niewątpliwą zaletę, że jest ekonomiczna - usunięcie pełnego makijażu samym mleczkiem na płatkach trwa wieki... Zaś samo mycie może być mało delikatne. Takie jest moje zdanie - a przyznam się, że od czasu jak tak się czyszczę nie wychodzą mi zadne "niespodzianki". Nawet przed okresem...
2-3 miesieciy? to troche dlugi okres. ja to bym najlepiej chciala natychmiastowe oefekty. ale przeciez takich nieosiagne.. no coz moze i ja to wyprobuje
__________________
Może pewnego dnia sprawisz, że Twoja magia zadziała na mnie?
___________________
Cel:
ładna buzia - prawie osiagniety ;]
paznokcie - 0,5cm


sheerx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 12:05   #17
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Bez kremu do twarzy

Cytat:
Napisane przez Przezlosliwa Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi się, by koncern kosmetyczny sam pod sobą dołki kopał.
Ja w tą teorię coraz bardziej wierzę (wiem jak moja skóra zareagowała na odstawienie żelu i zamienienie go na zwykłe, naturalne szare mydło - od tamtego czasu moja skóra z problemami jest po prostu idealna. A zrobiłam to za namową lekarza ...). Kremy - jak najbardziej, jeśli skóra potrzebuje. Ale kremy zupełnie naturalne, o co tak naprawdę nieprzeciętnie trudno.
To fakt krem kremowi nierówny. Pełen zapychaczy źle dobrany krem może zrobic więcej krzywdy niż pożytku. Trzeba wybierać odpowiednie kremy, czytać składy, nie wierzyć w hasła o prasowaniu zmarszczek w tydzień itp.
Czasem zamiast kremu lepiej zadziała lekki olej zimnotłoczony albo prosty apteczny emolient, ale wszystko trzeba dobrać do stanu własnej skóry.
to jaki krem, jak często, a może wcale zależy tylko od stanu i potrzeb konkretnej cery
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 12:44   #18
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Dot.: Bez kremu do twarzy

No wychodzi na to, ze w XXI wieku mamy uposledzone funkcje skory twarzy, ktora bez kremu sobie nie poradzi.
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 13:10   #19
SamSzef
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 187
Dot.: Bez kremu do twarzy

Wg mnie krem jest niezbedny, tworzy on warstwe, ktora dodatkowo chroni skore przezd zanieczyszczeniami, brudem, promieniowaniem. Makijaz rowniez spelnia takie funkcje ochronne, a ja nie wyobrazam sobie nalozenia makijazu bez uprzedniego zastosowania kremu. Wieczorem krem tez jest niezbedny..
SamSzef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-22, 13:23   #20
Vibeska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 984
GG do Vibeska
Dot.: Bez kremu do twarzy

mnie ostatnio kremy zapychają
Chyba sobie zrobię kilka dni przerwy i będę nmawilżać skórę tylko wodą mineralną w spraju.
Zobaczymy jaki to da efekt
__________________
I'm woman in love !!!!
Vibeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 14:05   #21
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Bez kremu do twarzy

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
Najlepiej chyba skorzystać z doświadczenia Japonek:
1. mleczko
2. mycie z wodą i żelem
3. tonik
4. krem
One tak robią podobno od wieków - w efekcie przeciętna 40-latka wygląda na max. 30... Plus filtry non stop.

Mam zagadkę logistyczną - a jak to się robi z micelami bo przecież one zastępują mleczko i tonik... No ale mam nadzieję, że ktoś mi poda dobry sposób.

ja tak zawsze robilam. nawet w tej kolejnosci :0
az pewnego dnia uznalam ze te wszytskie toniki i zele wysuszaja skore i za namowa mamy postawilam na minimalizm
z tonika zrezygnowalam z mycia twarzy woda i zelem zrezygnowalam mleczko zamienilam na phisiogel i jest super!
twarz nawilzona a pierwszy dzien odstawienia tych kosmetykow-bezcenny...chyba pierwszy raz wyszlam na autobus do szkoly przed czasem...i pozegnalam sie z tym uczuciem zelu do mycia twarzy splywajacego po szyji z samego rana...;/

mysle ze ta moja metoda dobra bedzie dla cery wrazliwej
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 14:20   #22
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Bez kremu do twarzy

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
ja tak zawsze robilam. nawet w tej kolejnosci :0
az pewnego dnia uznalam ze te wszytskie toniki i zele wysuszaja skore i za namowa mamy postawilam na minimalizm
z tonika zrezygnowalam z mycia twarzy woda i zelem zrezygnowalam mleczko zamienilam na phisiogel i jest super!
twarz nawilzona a pierwszy dzien odstawienia tych kosmetykow-bezcenny...chyba pierwszy raz wyszlam na autobus do szkoly przed czasem...i pozegnalam sie z tym uczuciem zelu do mycia twarzy splywajacego po szyji z samego rana...;/

mysle ze ta moja metoda dobra bedzie dla cery wrazliwej
Bajer ale nie mam trądziku - więc phisiogel jest mi niepotrzebny. No i metoda jest raczej na usuwanie makijazu - jak się nie maluję niczym to nie zawracam sobie głowy mleczkiem. No i rano też mleczka nie używam. W końcu jest ono do DEMAKIJAŻU - a jak nie ma makijażu to co on ma "demakijażować"?
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 19:30   #23
agnieszka150
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 48
Dot.: Bez kremu do twarzy

W moim wypadku stosowanie kremu zależy od cyklu miesiączkowego. W okresie okołomiesiączkowym kremu właściwie nie potrzebuje i nie używam... Może za pare lat będzie inaczej jak moja skóra zacznie potrzebować czegoś ujędrniającego. Narazie krem jest- kiedy czuje że moja skóra go potrzebuje.
agnieszka150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 19:42   #24
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Bez kremu do twarzy

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
Bajer ale nie mam trądziku - więc phisiogel jest mi niepotrzebny. No i metoda jest raczej na usuwanie makijazu - jak się nie maluję niczym to nie zawracam sobie głowy mleczkiem. No i rano też mleczka nie używam. W końcu jest ono do DEMAKIJAŻU - a jak nie ma makijażu to co on ma "demakijażować"?


Kto powiedzial ze phisiogel jest na tradzik
fakt faktem ze polecaja go dermatolodzy przy kuracji antybiotykowej na tradzik, bo jest łagodny i mimo ze jest to zel do mycia twarzy to swietnie nawilza, ale ogolnie mysle ze jest swietny do skory wrazliwej nawet bez tradziku
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 11:15   #25
KERA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 203
Dot.: Bez kremu do twarzy

Ja przez lata używałam kremów i wypróbowałam chyba wszystkie jakie są. Mam cerę tłustą i trądzikową a przynajmniej tak mi się wydawało. Od kiedy nie używam kremu na noc rano budzę się ze śliczną buźką, nie mam zaskórników,pryszczy itp. Rano używam tylko lekkiego kremu tonującego z ziaji i w zupełności wystarczy do nawilżenia. Też jestem zdania że bez kremu można się obejść.
KERA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 23:55   #26
Reijel
Wtajemniczenie
 
Avatar Reijel
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Włóczkowo
Wiadomości: 2 369
Dot.: Bez kremu do twarzy

Z kremami jest jak z większością specyfików - najlepiej znaleźć złoty środek. Każda cera jest inna i jak zauważyło kilka dziewczyn w tym wątku - trzeba słuchać przede wszystkim jej a nie reklam, zapewnień gazetowych specjalistów czy wizażanek

Poza tym trzeba zauważyć, że dzisiaj żyjemy inaczej niż 50 czy nawet 20 lat temu - w żywności jest więcej konserwantów, sztucznych ulepszczaczy i koloryzujących świństw, mamy doczynienia z większą ilością zanieczyszczeń w wodzie i powietrzu, żyjemy (prawdopodobnie) w większym stresie, dziura ozonowa ciągle się powiększa, co również ma wpływ na naszą skórę, słowem - jest ona bardziej zagrożona. Dlatego też nie przekonują mnie argumenty, że nasze babcie radziły sobie świetnie bez różnorodnych kosmetyków - nic dziwnego, żyły w zupełnie innym środowisku. W końcu 30 lat temu najlepsza do opalania była oliwka dla dzieci...

Mimo wszystko warto też zapoznać się ze składami kremów i zrozumieć, co może nam zaszkodzić, a co pomóc. Niektóre babcine sposoby też nie są złe

Kończąc ten przydługi post - z kremów nie zrezygnuję, ale raz w miesiącu robię sobie jedno- lub dwudniowy odpoczynek
Reijel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 08:59   #27
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374
Dot.: Bez kremu do twarzy

Ja zmywam twarz mleczkiem i tonikiem.Czuje, że moja skóra nie potrzebuje juz kremu.Dodam że mam cere mieszaną choc nie łuszczy mi sie.Zawsze ale to zawsze jest tak że kiedy zaczne stosować krem, mam wysyp pryszczy i bardziej rozszerzone pory.Przy kazdym kremie, czy to do tłustej czy do mieszanej cery!
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 13:33   #28
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: Bez kremu do twarzy

Przy każdym....Dorotka nie wierze, ze używałas wszystkie kremy istniejace na swiecie

ja bez kremu nawilżajacego sobie życia nie wyborażam...jak wysuszamy skórę, to ona produkuje sebum, sebum=pryszcze.Odkąd nawilżam twarz, stan mojej cery się popraawil.
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 18:04   #29
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Bez kremu do twarzy

nie stosuje krem raz na jakis czas, tylko wtedy kiedy moja skora jest napieta, a cera...hmmm jest ok
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 23:51   #30
Silver86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 21
Dot.: Bez kremu do twarzy

ja ostatnio próbuję wszelkich możliwych sposobów żeby obejść się bez kremu gdyż po jego użyciu podkład się źle rozrprowadza, wieczorem myję twarz żelem i nakładam krem a rano już nie myję żelem tylko nakładam mleczko do demakijazu np albo przemywam wodą termalną , woda micelarna mi się wogóle nie sprawdziła (z AA), na skórze bez kremu podkład najładniej się stapia ze skórą ale nie może być sucha bo wtedy się łuszczy co już fajnie nie wygląda :P

eh same problemy z tą skórą
Silver86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:28.