Skąd bierzecie książki? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-11, 09:08   #31
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Skąd bierzecie książki?

Ja zazwyczaj biblioteki, jako że nie stać mnie zupełnie na kupowanie nowych książek. Na urodziny,imieniny czy święta od rodziny książki też rzadko dostaję, jak już to jakaś encyklopedia, słownik itp, bo "szkoda kasy wypożycz sobie w bibliotece ja chce ci kupić coś pożytecznego". Zresztą u mnie w rodzinie to praktycznie tylko ja lubię czytać, więc oni nie rozumieją tego, tylko "bo niszczysz sobie oczy"
Czasem jednak zdarza mi się kupić gdzieś na stoisku z tzw tanią książką.
W Biedronce też próbowałam, faktycznie jest taniej, ale jakoś nigdy nie mogę nic ciekawego znaleźć-wiecznie już końcówka, przebrana.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 09:09   #32
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Skąd bierzecie książki?

Nie wiem która tu podała Weltbild, ale zamówiłam sobie właśnie 5 książek
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 09:28   #33
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Skąd bierzecie książki?

Biblioteka, czasem coś fajnego w językach obcych można za śmieszne pieniądze upolować w lumpeksach (chociaż jak szukam to głownie jakieś romansidła albo inne bzdety).
__________________
"Dlaczego wszystko jest tak proste póki nie przytrafi się Tobie?"
basior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 09:40   #34
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 645
Dot.: Skąd bierzecie książki?

kupuję, w empiku głównie albo w księgarniach internetowych jesli nie mogę czegoś znaleźć w empiku
myślę też nad zakupem czytnika, aby np w podróż brać czytnik zasmiat kilku książek bo wygodniej. Bardzo chciałabym aby przy zakupie ksiązki papierowej można było gratis dostać wersję na czytnik

jak byłam młodsza i nie zarabialam to oczywiście wypożyczałam z biblioteki albo od znajomych. W tej chwili zbiory moich znajomych nie mają już przede mną tajemnic
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 09:40   #35
vita9
Raczkowanie
 
Avatar vita9
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 274
Dot.: Skąd bierzecie książki?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Nie wiem która tu podała Weltbild, ale zamówiłam sobie właśnie 5 książek
Wczoraj tak pobieżnie spojrzałam na tę stronę i kilka pozycji mi się spodobało, więc pewnie też coś zamówię Tam chyba można ustawić odbiór osobisty, prawda?
Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
a jak wysoka jest to kaucja? moze mimo wszystko oplaca sie ja zaplacic? jest zwrotna?

ja kupuje czesto ksiazki na allegro, szukam okazji cenowych. kupuje tam tez ksiazki uzywane. niektorzy przeczytaja raz i sprzedaja, wiec sa w bardzo dobrym stanie. ostatnio udalo mi sie kupic ksiazke za 1zl, ktora normalnie kosztuje 49zl...
Kaucja w bibliotece wynosi 50 zł, Jest zwrotna, ale moim zdaniem to duża kwota, jak na bibliotekę publiczną.
__________________
Nie chcę patrzeć na świat, którego nie zdołam zmienić.



Edytowane przez vita9
Czas edycji: 2012-08-11 o 09:42
vita9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 09:54   #36
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Skąd bierzecie książki?

można osobiście sie pofatygować po ksiażki
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 10:23   #37
imaginatia
Raczkowanie
 
Avatar imaginatia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 172
Dot.: Skąd bierzecie książki?

Ja osobiście najbardziej preferuję bibliotekę, chociaż zwykle książki, które chcę akurat czytać, są wypożyczone. No i wszystkie te najpopularniejsze, warte przeczytania...
Zdarza mi się kupować, czy to w empiku, czy w jakimś supermarkecie na stoiskach z tanią książką, wiadomo studencki budżet nie pozwala zbyt częste i duże książkowe zakupy. Ja jednak zwykle jak przeczytam książkę to sprzedaje ją na allegro, cena tylko ciut niższa, bo książkę szanuję, wygląda jak nowa, bez śladów użycia
__________________

Miłość to gra. Kto pierwszy powie "kocham" ten przegrywa...

imaginatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-11, 10:27   #38
Magnifica
Zakorzenienie
 
Avatar Magnifica
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 372
Dot.: Skąd bierzecie książki?

Cytat:
Napisane przez imaginatia Pokaż wiadomość
Ja jednak zwykle jak przeczytam książkę to sprzedaje ją na allegro, cena tylko ciut niższa, bo książkę szanuję, wygląda jak nowa, bez śladów użycia
Ja tak samo, choć ostatnio coraz mniej sprzedaję, bo ceny na allegro coraz niższe, a jak mam sprzedawać za bezcen to wolę, żeby zbierały kurz na pólkach.

Ostatnio sporo wypożyczam z biblioteki. Szczególnie jeśli wiem, że to typ książki "jednorazowej"
__________________
Magnifica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 10:40   #39
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Skąd bierzecie książki?

Cytat:
Napisane przez vita9 Pokaż wiadomość
Wczoraj tak pobieżnie spojrzałam na tę stronę i kilka pozycji mi się spodobało, więc pewnie też coś zamówię Tam chyba można ustawić odbiór osobisty, prawda?

Kaucja w bibliotece wynosi 50 zł, Jest zwrotna, ale moim zdaniem to duża kwota, jak na bibliotekę publiczną.
Tak, można, właśnie się ucieszyłam, bo zawsze to mneijszy koszt
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 11:01   #40
karola991
Zakorzenienie
 
Avatar karola991
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Westland NL
Wiadomości: 6 844
Dot.: Skąd bierzecie książki?

moj tż pracuje w wydawnictwie i mam ksiazki za darmo
chętnie się wymieniam ze znajomymi tymi ksiazkami badz daję na rozne okazje, juz nie mamy miejsca na ksiazki a ja nie nadazam ich czytac;-) raj dla moli ksiazkowych, jak cos to się podziele z wami Pw.
__________________
Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
karola991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 11:14   #41
lizawietta
Zadomowienie
 
Avatar lizawietta
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 310
Dot.: Skąd bierzecie książki?

Cytat:
Napisane przez karola991 Pokaż wiadomość
moj tż pracuje w wydawnictwie i mam ksiazki za darmo
chętnie się wymieniam ze znajomymi tymi ksiazkami badz daję na rozne okazje, juz nie mamy miejsca na ksiazki a ja nie nadazam ich czytac;-) raj dla moli ksiazkowych, jak cos to się podziele z wami Pw.

zazdroszczę

Ja czytam zwykle książki seriami/autorami i często do nich wracam, więc opłaca mi się kupować. Zaopatruję się najczęściej w empiku na dziale wydania kieszonkowe. Niekiedy kupuję też na allegro. Próbowałam nieraz wygrzebać coś ciekawego w hipermarketach, ale jakoś nic mnie nie zainteresowało- bvć może, dlatego że jednak zwykle poluję na jakąś konkretną pozycje.
__________________
ćwiczę od 16.05.2013

shred level1 level2 level3
Mel B :
posladki
ramiona
lizawietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-11, 11:18   #42
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Skąd bierzecie książki?

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
W Biedronce też próbowałam, faktycznie jest taniej, ale jakoś nigdy nie mogę nic ciekawego znaleźć-wiecznie już końcówka, przebrana.
Wart śledzić na stronie internetowej biedrony- od kiedy do kiedy są promocje na dane książki. Ja wcześniej wypatruję co mnie interesuje i z pierwszym dniem promocji ruszam do sklepu by nabyć za grosze jakieś interesujące mnie dzieło Ostatnio uzbierało mi się kilka pozycji więc będę chyba częstym gościem tam.


Ja kupuję książki głównie dlatego, że marzy mi się duża domowa biblioteczka. Zawsze wyobrażałam sobie, że na starość usiądę i będę z dumą patrzyć na wielkie regał przepełniony różnymi książkami, które zbierałam i czytałam całe życie Takie tam małe marzenie
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 11:30   #43
bujdanaresorach
histoire abracadabrante
 
Avatar bujdanaresorach
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7 554
Dot.: Skąd bierzecie książki?

Zdałam sobie sprawę, że książki kupuję bardzo rzadko. Głównie wypożyczam w bibliotece, jeżeli uznam, że muszę mieć tą pozycję to dopiero kupuję. Bardzo wiele książek podkradam z maminej biblioteki. Rzadziej od znajomych. Jak kupuję to za pośrednictwem empik.pl, raczej nie zdarza mi się kupno książek stacjonarnie. Chyba, że w Biedronce lub w Dedalusie.
bujdanaresorach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 13:23   #44
KamilaAnna1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: gdzieś tam nie wiadomo gdzie
Wiadomości: 258
Dot.: Skąd bierzecie książki?

Mój tata ma ogromną bibliotekę - cały pokoj przeznaczony tylko na książki. Więc od niego. Ewentualnie z biblioteki lub pożyczam od znajomych. Jeśli kupuję to na przecenach lub Allegro. A jeśli kupuję nową to taką, którą bardzo bardzo chcę mieć
__________________
"O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki."


5.10.2013 - nasz ŚLUB!!!
KamilaAnna1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 13:52   #45
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Skąd bierzecie książki?

- z biblioteki
- z antykwariatów, centrów tanich książek, często takie stoiska antykwarystyczne są na dworach kolejowych w dużych miastach(Warszawa Śródmieście, Warszawa Zachodnia, Kraków Główny)
- pożyczam od znajomych i rodziny
- z wyprzedaży w stoiskach książkowych w hipermarketach (ostatnio L'Eclerc)
- z namiotów z tanią książką
- z wyprzedaży i przecen w sieciach księgarskich - empik, belona, matras
- czasem nie umiem się powstrzymać i kupuję nowości wydawnicze np. w Empiku po oryginalnej, nie obniżonej cenie - zwykle nowości moich ulubionych autorów
- rzadziej e-booki, ale wolę wersję staroświecką, papierową

W ogóle jestem maniaczką książkową i za dużo na nie wydaję, a już powoli nie mam gdzie ich trzymać
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 13:54   #46
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Skąd bierzecie książki?

Biblioteki, antykwariaty, allegro, znajomi
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 14:37   #47
Snaffy
Raczkowanie
 
Avatar Snaffy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 163
Dot.: Skąd bierzecie książki?

... w lumpeksach xD
serio. Tzn, są to głównie książki po angielsku. Mój ulubiony lumpeks sprowadza razem z ciuchami używane książki z Anglii i sprzedaje je po złotówce/dwóch złotych za sztukę.
Poza tym niedaleko miejsca gdzie chodzę do ortodonty jest sklep z książkami używanymi, wyglądającymi jak nowe a czasem ponad połowe tanszymi.
poza tym małe księgarnie, wymiany na lubimyczytac.pl , matras, selkar (jako księgarnie internetowe), małe księgarnie w mieście, bardzo rzadko empik, od czasu do czasu biblioteka.
Lubię też stoiska w marketach i "biblioteczkę biedronki"
Snaffy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 14:42   #48
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Skąd bierzecie książki?

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
- z biblioteki
- z antykwariatów, centrów tanich książek, często takie stoiska antykwarystyczne są na dworach kolejowych w dużych miastach(Warszawa Śródmieście, Warszawa Zachodnia, Kraków Główny)
- pożyczam od znajomych i rodziny
- z wyprzedaży w stoiskach książkowych w hipermarketach (ostatnio L'Eclerc)
- z namiotów z tanią książką
- z wyprzedaży i przecen w sieciach księgarskich - empik, belona, matras
- czasem nie umiem się powstrzymać i kupuję nowości wydawnicze np. w Empiku po oryginalnej, nie obniżonej cenie - zwykle nowości moich ulubionych autorów
- rzadziej e-booki, ale wolę wersję staroświecką, papierową

W ogóle jestem maniaczką książkową i za dużo na nie wydaję, a już powoli nie mam gdzie ich trzymać
Do Leclerc'a mam dwa kroki, a na stoisko z książkami nigdy nie zaglądałam

Możesz powiedzieć w którym dokładniej miejscu jest to stoisko przy W-wa Śródmieście?
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 15:09   #49
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Cytat:
Napisane przez Ashaai Pokaż wiadomość
Wart śledzić na stronie internetowej biedrony- od kiedy do kiedy są promocje na dane książki. Ja wcześniej wypatruję co mnie interesuje i z pierwszym dniem promocji ruszam do sklepu by nabyć za grosze jakieś interesujące mnie dzieło Ostatnio uzbierało mi się kilka pozycji więc będę chyba częstym gościem tam.


Ja kupuję książki głównie dlatego, że marzy mi się duża domowa biblioteczka. Zawsze wyobrażałam sobie, że na starość usiądę i będę z dumą patrzyć na wielkie regał przepełniony różnymi książkami, które zbierałam i czytałam całe życie Takie tam małe marzenie
Tez tak sobie marze
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-11, 15:14   #50
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Skąd bierzecie książki?

Ksiązki to rzeczy które najbardziej lubię kupować, pożerają lwią część mojej wypłaty Kocham czytać, wole mieć książki na własność niż pożyczać. Najczęściej kupuję w Madrasie (są tam książki nawet za 5zł a jak ktos lubi czytać po angielsku to maja mnóstwo literatury światowej za 10zł) i Składzie Tanich Książek w Krakowie (tu głównie klasykę literatury). Kupuje również na straganach od ulicznych handlarzy, można tam znaleźć fantastyczne pozycje literackie. Niezastąpione jest też Allegro Kiedyś w mojej okolicy likwidowali bibliotekę, to dzwoniłam po tatę żeby przyjechał po mnie samochodem i wziął tyle kartonów ile zdoła

Książki dotyczące studiów zamawiam z księgarni internetowych - miesięcznie zawsze kupuje po 2-3 takie książki. Kolekcjonuje tez stare ksiązki medyczne i skrypty, one sa na szczęście bardzo tanie z powodu nieaktualności

Ostatnio zdecydowałam się na zakup Kindle, więc myślę że często będę korzystać z tej formy czytania

Edytowane przez blekitne_niebo
Czas edycji: 2012-08-11 o 15:16
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 15:19   #51
vita9
Raczkowanie
 
Avatar vita9
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 274
Dot.: Skąd bierzecie książki?

Cytat:
Napisane przez blekitne_niebo Pokaż wiadomość
Ksiązki to rzeczy które najbardziej lubię kupować, pożerają lwią część mojej wypłaty Kocham czytać, wole mieć książki na własność niż pożyczać. Najczęściej kupuję w Madrasie (są tam książki nawet za 5zł a jak ktos lubi czytać po angielsku to maja mnóstwo literatury światowej za 10zł) i Składzie Tanich Książek w Krakowie (tu głównie klasykę literatury). Kupuje również na straganach od ulicznych handlarzy, można tam znaleźć fantastyczne pozycje literackie. Niezastąpione jest też Allegro Kiedyś w mojej okolicy likwidowali bibliotekę, to dzwoniłam po tatę żeby przyjechał po mnie samochodem i wziął tyle kartonów ile zdoła

Książki dotyczące studiów zamawiam z księgarni internetowych - miesięcznie zawsze kupuje po 2-3 takie książki. Kolekcjonuje tez stare ksiązki medyczne i skrypty, one sa na szczęście bardzo tanie z powodu nieaktualności

Ostatnio zdecydowałam się na zakup Kindle, więc myślę że często będę korzystać z tej formy czytania
Czytasz książki związane ze studiami?
__________________
Nie chcę patrzeć na świat, którego nie zdołam zmienić.


vita9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 15:25   #52
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Skąd bierzecie książki?

Cytat:
Napisane przez vita9 Pokaż wiadomość
Czytasz książki związane ze studiami?
Oczywiście, moje studia to moja pasja więc systematycznie poszerzam moją biblioteczkę medyczną Tylko niestety są bardzo drogie, zwłaszcza atlasy
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 15:50   #53
Lolaa87
Zadomowienie
 
Avatar Lolaa87
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 868
Dot.: Skąd bierzecie książki?

Kupuję w Weltbild, czasem naprawdę można coś upolować w niskiej cenie. I tak jak wspominała jedna z Wizażanek na dziale wydania kieszonkowe w Empiku można znaleźć fajne książki w rozsądnej cenie

No i wypożyczam z biblioteki
__________________
Lolaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 15:53   #54
lizawietta
Zadomowienie
 
Avatar lizawietta
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 310
Dot.: Skąd bierzecie książki?

czemu wątek jest w dziale Intymne ?
__________________
ćwiczę od 16.05.2013

shred level1 level2 level3
Mel B :
posladki
ramiona
lizawietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 15:54   #55
Agoorka
Zadomowienie
 
Avatar Agoorka
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: My room
Wiadomości: 1 859
Dot.: Skąd bierzecie książki?

Ja uwielbiam czytać, ale to faktycznie może być spory wydatek w takiej sytuacji . Najczęściej wypożyczam w bibliotece, ale nie ma tam jakoś dużo nowości. Ponadto kupuję w Biedronce wydania kieszonkowe, mam już całkiem spora kolekcję, a zdarza się także, że w hipermarketach coś znajdę. W Krakowie np. są przy dworcu pkp stoiska z książkami używanymi, gdzie można coś fajnego dostać, czasem zdarzało mi się tam zajrzeć. generalnie w tym mieście spotykałam też stoiska z książkami za kilka groszy, gdzie często można było spotkać naprawdę coś fajnego, w starszym wydaniu. Do tego tanie księgarnie. Z kolei w Empiku często szukam czegoś interesującego, aby móc znaleźć taniej gdzieś wybraną książkę




Cytat:
Napisane przez nija12 Pokaż wiadomość
AAAAaaa wątek dla mnie. Ja bardzo polecam wyprzedaże we wszelkiej maści supermarketach. Moim hiciorem było kupienie całej sagi Georga R. R. Martina po 9,99 sztuka w Kaufie. Często też szperam w Matrasie i zwykłych księgarniach. Antykwariaty też są super, choć ja częściej przekopuję allegro w poszukiwaniu jakiś perełek, zazwyczaj używanych. Raz kupowałam na wyprzedaży bibliotecznej. A teraz w wielu miejscowościach wypoczynkowych jest pełno stoisk z tanimi książkami, ja w Zakopanem obkupiłam się całkiem nieźle
Wielkie gratulacje , ja mojemu chłopakowi zamawiałam całą sagę na allegro i trochę to kosztowało, ale strasznie go wciągnęły te książki i nie umiał sobie ich odmówić
__________________
"Być zagadką, której nikt nie zdąży zgadnąć, nim minie czas"


Agoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 16:51   #56
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Skąd bierzecie książki?

Ja kupuję książki głównie na allegro. Uwielbiam używane, bo po pierwsze są tańsze, po drugie lubię mieć w rękach coś, co ma już swoją historię. Ebay też daje radę, szczególnie w przypadku książek specjalistycznych - można wykopać perełki np. do pracy magisterskiej

Zawsze kupuję hurtowo, tzn. szukam sprzedawców, u których znajdę 4-10 interesujących mnie pozycji, wtedy naprawdę są to grosze.. Ostatnio w paczce miałam chyba 9 książek (w tym trylogia Millenium, nówka po angielsku <3) i płaciłam coś koło 80-90zł.

Dwa czy trzy razy zdarzyło mi się kupić książkę w Empiku lub księgarni, ale nie lubię tego - drogo, mało pozycji, minimalne ilości książek po angielsku, a ja czytam głównie po angielsku.

Fajna opcja to e-booki, aczkolwiek tylko dla osób, które lubią czytać na kompie, mnie niestety oczy szybko wysiadają.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 16:52   #57
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Skąd bierzecie książki?

Biblioteka + znajomi. Książek praktycznie nie kupuję, bo mi szkoda kasy. Nie dlatego, że nie czytam, bo czytam dużo, ale dlatego, że zawsze mogę pożyczyć skądś
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 17:25   #58
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Skąd bierzecie książki?

Duzo kupuje, niestety. Duzo pieniedzy na to idzie, ale... a) strasze wydania na allegro taniocha (zalezy co lubisz czytac - nowosci drogie, ale sporo porzadnej literatury wydawanej jakis czas temu jest za grosze, w PRLu bylo troche wydan takze klasyki - obecnie grosze), kiermasze ksiazek, Biedronka (da sie za 9 zl znalezc perelki), antykwariaty no i standardowo - ksiegarnie. Ale polecam przeszukanie allegro.
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 17:34   #59
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Skąd bierzecie książki?

Pisałyście też o straganach na wyjazdach. O tak, jak byłam na wakacjach to w taki sposób kupiłam sobie parę książek w formie kieszonkowej, to akurat było nad morzem. Takie samo teraz widziałam w Kazimierzu Dolnym, ale chłopak tylko "Kochanie, nie patrz tam" No i wtedy nie poszłam, bo i tak niewiele na wyjazd mieliśmy.
W Warszawie też było, nie wiem jak teraz, taki stragan z tanią książką, zamknięty, koło metra centrum. Raz tam coś kupiłam, bo wtedy akurat mogłam, ta książka kosztowała chyba 15 zł. No, ale jednak tam nie było aż trak bardzo tanio, jakby spojrzeć na inne pozycje.

Parę razy czytałam na komputerze, ale to bardziej na studia, jest to dla mnie bardziej męczące. No i nie mam żadnego czytnika, nie stać mnie i nie wiem czy takie czytanie sprawiłoby mi radość (chyba, że z tym czytnikiem, który przypomina kartkę książki).

Oo, no i jeszcze czasem koleżanka pożyczy mi jakąś książkę, czasem ja jej- nawet jeśli to pozycje z biblioteki, oddajemy sobie szybko i w nienaruszonym stanie.
A jak nie, to książki na studia wypożyczam albo czytam w czytelni, kseruję.

Też widzę, że chyba więcej osób czyta To bardzo dobrze. Ja też, w sumie kiedy się da.

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2012-08-11 o 17:38
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 17:41   #60
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Skąd bierzecie książki?

Ja głównie kupuję, czasem szukam promocji.
Jeśli chcesz kupować tanio polecam dedalus.pl, antykwariaty, książki używane na allegro, e-booki na ☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠
Możesz spróbować korzystać z bookcrossingu ale to nie do końca tanie bo trzeba płacić za przesyłkę książki do kogoś.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.