moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/ - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-15, 22:27   #301
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

ciri15, to w takim razie mi chodziło o przypadki pokroju numeru trzeciego - kiedy tak się stopniowo i stopniowo okokonia w rodzinnych pieleszach. Bo że czasem się nie ma czasu, to już znak dorosłości - i nie musi wiązać się ze związkiem, a nawet jeśli się wiąże, to jest to poniekąd przejściowe.

Dla mnie natomiast, przyjaźń i miłość to dwie równie ważne, acz ważne w zupełnie inny sposób, sprawy. Bo mocna, dobra przyjaźń to także poczucie bezpieczeństwa, że jak się gdzieś indziej posypie (niekoniecznie w formie "mój Misiaczek mnie zdradził"), to będzie dokąd się zwrócić o pomoc. Więzi przyjacielskie mogą zastąpić więzi rodzinne, jeśli nie ma się licznej rodziny, na której można polegać. Nie bez powodu przecież przemocowcy pierwsze co robią, to starają się odciąć kobiety od przyjaciół i czasem rodziny - żeby nie miały dokąd uciec.
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 17:10   #302
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Wybacz, ale kompletnie nie rozumiem -to dla Ciebie cios, bo ona w nieodpowiednim momencie zaszła w ciążę?
Tak, nie potrafię zrozumieć dlaczego na własne życzenie marnuje sobie życie w bardzo młodym wieku.
__________________
"Dlaczego wszystko jest tak proste póki nie przytrafi się Tobie?"
basior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 19:50   #303
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

witam was wszystkie

mam 25+ ale jeszcze studiuję i szczerze to bym mogła jeszcze troche
ktoś spytał jaki jest na to sposób oprócz powtarzania roku: drugi kierunek
ale to już końcówka i pora się ogarnąć...
__________________
Włosomaniaczka


biia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 20:25   #304
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 772
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
Tak, nie potrafię zrozumieć dlaczego na własne życzenie marnuje sobie życie w bardzo młodym wieku.

A skąd wiesz, że marnuje sobie życie? Może będzie bardzo szczęśliwą mamą? To że Ty nie chcesz mieć jeszcze dziecka, i uważasz że Tobie dziecko zmarnowałby życie nie oznacza że u innych też tak musi być. Jestem uczulona na osoby, które wiedzą z całą pewnością co dla innych będzie najlepsze i co da innym szczęście a co nie.

Edytowane przez Flashdance
Czas edycji: 2013-03-16 o 20:36
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 20:54   #305
Arsonist
Zakorzenienie
 
Avatar Arsonist
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3 157
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
Tak, nie potrafię zrozumieć dlaczego na własne życzenie marnuje sobie życie w bardzo młodym wieku.
gratuluję wysokiego poziomu empatii, ale szczerze - strasznie denerwujące są osoby, które lepiej od kogoś wiedzą, co jest dla niego dobre, a co złe. nie wiem, ile lat masz Ty i Twoja przyjaciółka, zakładam, że poniżej 23-24, skoro ciąża wydaje Ci się katastrofą. jednak macierzyństwo w młodym wieku nie dla każdej kobiety kończy się "zmarnowaniem życia". jest pełno dziewczyn, którym dziecko nie przeszkadza w skończeniu studiów, znalezieniu pracy i kontynuowaniu życia towarzyskiego. od razu dodam, że osobiście jestem z "frakcji" przeciwnej wczesnemu zawieraniu małżeństw, rodzeniu dzieci przed minimalnym ustawieniem się w życiu itd. mimo to, współczuję Twojej przyjaciółce tego typu "wsparcia". może dziecko zmarnuje jej młodość, a może będzie jej największym szczęściem. trochę szerszego spojrzenia na rzeczywistość.
Arsonist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 20:57   #306
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

Lol gdzie problem, w wieku 23 lat można być po studiach mieć 27 letniego partnera i własne mieszkanie
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 21:49   #307
kk888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 142
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

.

Edytowane przez kk888
Czas edycji: 2014-11-23 o 08:48
kk888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-17, 06:36   #308
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

Cytat:
Napisane przez kk888 Pokaż wiadomość
ja jestem w wieku 25+, na razie nie wychodze za maz ani nie chce miec dzieci.

przyznam szczerze, zenie rozumeim dziewczyn, ktore w wieku 20-23 lat zakladaly rodziny. ja jeszcze nie zdazylam sie wybawić, jeszcze nie zwiedzialm europy, jeszcze nie bylam w egzotyvcznych miejscach, jeszcze nie nakupowalam sobie drogich sukienek z paryża czy innego wielkiego miasta i po prostu nie usmiecha mi się bawienie pieluchami;/.

ale kazdy jest inny.


poza tym, dziewczyny, nie przejmujcie sie. Polska to aktolicki kraj, tu za maż wychodzi sie widac wczesnie (a myslam ze ok 30), na zachodzie ludzie bawią się dłużej. trzeba wyjechac.
Gadasz jak mój dziekan, o tym wybawieniu się i podróżach Nie mówię obraźliwie, tylko mi się tak skojarzyło bo koleś używa takich samych słów

Może ja Ci trochę przybliżę takie myślenie: nie stać mnie na drogie ciuchy, a nawet jak byłoby stać to jakoś mnie nie kręcą metki, nie lubię podróżować bo jestem domatorką, na imprezy chodzę sobie czasem, nie co tydzień i myślę, że nawet w małżeństwie znajde czas, żeby sobie wyjść raz na ten miesiąć czy dwa na miasto. Więć 'my' (czytaj osoby pragnące ustatkowania w młodym wieku - chociaż może się nie zaliczam bo w dniu ślubu będę miałą 24 lata) mamy po prostu inny system wartości i inne rzezcy, które dają nam szczęście Jakbyś mnie wysyłała co pół roku na zagraniczne wojaże, to szczerze padłabym ze zmęczenia i nudów Dużo więcej radości sprawi mi możliwość założenia rodziny
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 08:09   #309
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

Cytat:
Napisane przez Flashdance Pokaż wiadomość
A skąd wiesz, że marnuje sobie życie? Może będzie bardzo szczęśliwą mamą? To że Ty nie chcesz mieć jeszcze dziecka, i uważasz że Tobie dziecko zmarnowałby życie nie oznacza że u innych też tak musi być. Jestem uczulona na osoby, które wiedzą z całą pewnością co dla innych będzie najlepsze i co da innym szczęście a co nie.
Szczęście owszem, na pewno jej da, dziecko będzie kochane. Ale nie ma pracy, oszczędności, ani stałego miejsca zamieszkania i tuła się już w ciąży z jednego mieszkania do drugiego. Robienie sobie dziecka w takiej sytuacji, bo "dzidzie są takie słodkie" jest po prostu nieodpowiedzialne. Jej facet jest dwa razy starszy, ale równie nieodpowiedzialny, bez stałej pracy i umiejętności gospodarowania pieniędzmi. Jeśli kogoś jara życie na zasiłku to nie mam pytań
Dziecko nie zmarnowałoby mi życia. Nie mam absolutnie nic przeciwko dzieciom. A jej dziecka jest mi szkoda, bo sama jest dzieckiem.
__________________
"Dlaczego wszystko jest tak proste póki nie przytrafi się Tobie?"
basior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 09:17   #310
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 772
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
Mam tak samo, od jakiegoś czasu jest mi bardzo źle z powodu ciąży przyjaciółki. Przyjęłam to niemal jak cios. Ale to dlatego, ze uważam, że to zła decyzja, nieodpowiedni moment i że generalnie nie dojrzała do bycia matką. Absolutnie jej nie zazdroszczę.
Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
Tak, nie potrafię zrozumieć dlaczego na własne życzenie marnuje sobie życie w bardzo młodym wieku.
Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
Szczęście owszem, na pewno jej da, dziecko będzie kochane. Ale nie ma pracy, oszczędności, ani stałego miejsca zamieszkania i tuła się już w ciąży z jednego mieszkania do drugiego. Robienie sobie dziecka w takiej sytuacji, bo "dzidzie są takie słodkie" jest po prostu nieodpowiedzialne. Jej facet jest dwa razy starszy, ale równie nieodpowiedzialny, bez stałej pracy i umiejętności gospodarowania pieniędzmi. Jeśli kogoś jara życie na zasiłku to nie mam pytań
Dziecko nie zmarnowałoby mi życia. Nie mam absolutnie nic przeciwko dzieciom. A jej dziecka jest mi szkoda, bo sama jest dzieckiem.

Piszesz, że dziewczyna marnuje sobie życie, a później stwierdzasz że dziecko da jej szczęście. To marnuje sobie życie czy będzie szczęśliwa? Żal Ci przyjaciółki bo marnuje życie czy dziecka bo ma nieodpowiedzialnych rodziców?

Jeśli sytuacja przyjaciółki jest tak ciężka to z nią porozmawiaj, jeśli dobro jej i dziecka tak bardzo leży Ci na sercu to zaproponuj jej pomoc. To jej życie i jej wybory, a Ty sprawiasz wrażenie przekonanej że wiesz lepiej co będzie dla niej najlepsze.

Edytowane przez Flashdance
Czas edycji: 2013-03-17 o 09:22
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 09:25   #311
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

Cytat:
Napisane przez Flashdance Pokaż wiadomość
Ty sprawiasz wrażenie przekonanej że wiesz lepiej co będzie dla niej najlepsze.
według mnie to kij z tym co dla niej będzie najlepsze. Mnie żal dziecka, które niezbyt lotna matka wystawia na starcie na klepanie biedy i brak poczucia bezpieczeństwa
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-17, 10:09   #312
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

Cytat:
Napisane przez kk888 Pokaż wiadomość

przyznam szczerze, zenie rozumeim dziewczyn, ktore w wieku 20-23 lat zakladaly rodziny. ja jeszcze nie zdazylam sie wybawić, jeszcze nie zwiedzialm europy, jeszcze nie bylam w egzotyvcznych miejscach, jeszcze nie nakupowalam sobie drogich sukienek z paryża czy innego wielkiego miasta i po prostu nie usmiecha mi się bawienie pieluchami;/.
Dla mnie to jakiś kosmos. Na ch**j mi sukienki z Paryża? Egzotyczne podróże - podejrzewam, że nigdy nie będzie mnie stać. Cieszyłabym się jak raz na rok mogłabym spędzić urlop nad morzem lub w górach, ewentualnie jakieś Lloret de Mar, to był w ogóle szał.

No, ale tak jak powiedziałaś - każdy jest inny.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 10:39   #313
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
-pić alkohol
-penis? a co to, fujjjj. czy używa się tego do pielęgnacji ogródka?
-pijesz wódkę? czy wiesz że zmieszana z wodą w proporcjach 1 do 1 idealnie wyczyści zabrudzone powierzchnie kuchenne?
-chodzić na koncerty (to rozrywka dla pospólstwa )
-chodzić na imprezy (przecież tam są mężczyźni)


w sumie nie wiem bo lista najwidoczniej jest absurdalna i długa


Cytat:
Napisane przez kk888 Pokaż wiadomość
ja jestem w wieku 25+, na razie nie wychodze za maz ani nie chce miec dzieci.

przyznam szczerze, zenie rozumeim dziewczyn, ktore w wieku 20-23 lat zakladaly rodziny. ja jeszcze nie zdazylam sie wybawić, jeszcze nie zwiedzialm europy, jeszcze nie bylam w egzotyvcznych miejscach, jeszcze nie nakupowalam sobie drogich sukienek z paryża czy innego wielkiego miasta i po prostu nie usmiecha mi się bawienie pieluchami;/.

ale kazdy jest inny.


poza tym, dziewczyny, nie przejmujcie sie. Polska to aktolicki kraj, tu za maż wychodzi sie widac wczesnie (a myslam ze ok 30), na zachodzie ludzie bawią się dłużej. trzeba wyjechac.
ja mam w planach robić to wszystko z TŻ-tem nawet po ślubie.
mieliśmy długo czas na siedzenie w domu i filmu+ kocyk+winko, ale się skończyło. teraz są imprezy (czasami caloweekendowe z kilkoma godzinami snu) więc da się.
__________________
Włosomaniaczka


biia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 10:53   #314
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Dla mnie to jakiś kosmos. Na ch**j mi sukienki z Paryża? Egzotyczne podróże - podejrzewam, że nigdy nie będzie mnie stać. Cieszyłabym się jak raz na rok mogłabym spędzić urlop nad morzem lub w górach, ewentualnie jakieś Lloret de Mar, to był w ogóle szał.

No, ale tak jak powiedziałaś - każdy jest inny.
To samo sobie pomyślałam, dobrze jak chociaż w Polskę wyjadę Poza tym takie myślenie - aż nakupię sukienek, pozwiedzam, wybawię się, a w małżeństwie to kiecki nie kupisz? Przecież trzeba będzie kupić nowe ubrania Podróżowanie z TŻ, mężem czy nie, też jest dla mnie bardziej atrakcyjne, tym bardziej że ze znajomymi różnie to bywa- a to terminy im nie pasują, miejsce, cena, za mało ekskluzywny hotel. A jak się już dobraliśmy wg upodobań to łatwiej się dogadać, już zna się swoje podróżnicze marzenia
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 11:58   #315
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
według mnie to kij z tym co dla niej będzie najlepsze. Mnie żal dziecka, które niezbyt lotna matka wystawia na starcie na klepanie biedy i brak poczucia bezpieczeństwa
Otóż to. Co dla niej będzie najlepsze, to można rozważać w kwestii na przykład zmiany miejsca zamieszkania, a nie urodzenia dziecka. Nikomu nie dyktuję, co ma robić, bo za nikogo życia nie przeżyję. Jednak sprowadzanie dziecka na świat, żeby móc sobie poprzytulać słodkiego bobaska to o wiele gorsze podejście niż moja krytyka. Tak uważam.
__________________
"Dlaczego wszystko jest tak proste póki nie przytrafi się Tobie?"
basior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 12:07   #316
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
Jednak sprowadzanie dziecka na świat, żeby móc sobie poprzytulać słodkiego bobaska
jeżeli to jest jej główna motywacja to nie mam pytań.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 12:18   #317
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

Cytat:
Napisane przez kk888 Pokaż wiadomość
przyznam szczerze, zenie rozumeim dziewczyn, ktore w wieku 20-23 lat zakladaly rodziny. ja jeszcze nie zdazylam sie wybawić, jeszcze nie zwiedzialm europy, jeszcze nie bylam w egzotyvcznych miejscach, jeszcze nie nakupowalam sobie drogich sukienek z paryża czy innego wielkiego miasta i po prostu nie usmiecha mi się bawienie pieluchami;/.
Rozbawiłaś mnie, bo wszystkie te rzeczy można robić i z mężem Ja nawet nie planując ślubu nie jeżdżę w egzotyczne podróże, bo mnie nie stać. Owszem, jeździmy ze znajomymi pozwiedzać tu i tam, ale jaki problem pojechać ze znajomymi i z mężem? Jeżdżę z parami i jakoś problemu nie ma.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 12:34   #318
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Rozbawiłaś mnie, bo wszystkie te rzeczy można robić i z mężem Ja nawet nie planując ślubu nie jeżdżę w egzotyczne podróże, bo mnie nie stać. Owszem, jeździmy ze znajomymi pozwiedzać tu i tam, ale jaki problem pojechać ze znajomymi i z mężem? Jeżdżę z parami i jakoś problemu nie ma.
Z mężem to sie zgodze, ze dalej mozna podrozować. Ale z dzieckiem juz nie ma takiej opcji.

JA mam 22 lata i jak uslysze, ze ktos wychodzi za maz, jest w ciazy, to sobie mysle wtf, w takim wieku? Dla mnie nawet zamieszkanie z facetem jest abstrakcja, narazie sobie studiuje i "korzystam z zycia" Jeszcze mi daleko do powaznych deklaracji, planow, etc.
A z tymi podrozami to nie przesadzajmy. Wiele miast europy mozna zwiedzic za grosze, trzeba tylko troche pogrzebać w ofertach Nieraz wycieczka za granice wyjdzie taniej niz po Polsce.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 14:29   #319
kk888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 142
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

.

Edytowane przez kk888
Czas edycji: 2014-11-23 o 08:52
kk888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-17, 15:12   #320
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

Cytat:
Napisane przez kk888 Pokaż wiadomość
szczegolnie jak pojawiaja sie dzieci, wtedy zyje sie tylko dla nich, a nie dla siebie.
większej bzdury dawno nie słyszałam (a mam dziecko i znajome dzieciate pary).
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 15:55   #321
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

Cytat:
Napisane przez kk888 Pokaż wiadomość
Dokładnie, jest tyle opcji dzisiaj, że aż żal siedzieć w domu i oszczedzac na pieluchy i zupki Gerbera. Nawet teraz przegladam sobie ofertę: Peru za 1000zł w dwie strony. Ostatnio widziałam Nowy Jork za 1000zł, wczesniej jak wchodziły arabskie linie lotnicze mozna bylo wykupic wycieczke na seszele i malediwy za ok 1200-1400zł w dwie strony.
Co do jezdzenia z mezem: mozna, ale ja teraz jestem na takim etapie zycia, ze chcialabym poromansowac i popoznawac mnostwo osob i sie bawić, a nie dopasowywac do humorow drugiej osoby.
Małżenstwo to powazna decyzja, szczegolnie jak pojawiaja sie dzieci, wtedy zyje sie tylko dla nich, a nie dla siebie. Poza tym, przy mężu tez juz nie można np. zaszaleć i pół pensji wydać na szpilki, bo po prostu licza sie już inne priorytety. Więc poki jestem mloda i nie mam zobowiazan chce pieniadze wydawac na siebie.
Oczywiscie rozumiem tez punkt widzenia innych.

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------



tak rozumiem Cię, każdego uszczęsliwia cos innego.
Nie każdego stać na wycieczkę za 1000 zł. Może dla ciebie to są grosze, ale inni muszą cały miesiąc za to wyżyć.
czytam twoje posty i widzę ,że dla ciebie liczy się tylko drogi ciuch, wycieczka a nie bycie z kimś, kto byłby oparciem w życiu, z kim można porozmawiać, wyjechać razem . Kto w trakcie choroby nie zostawił by cię samej, ale był i pomagał ci ją przejść. Życie to nie tylko zabawa.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 16:02   #322
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Nie każdego stać na wycieczkę za 1000 zł. Może dla ciebie to są grosze, ale inni muszą cały miesiąc za to wyżyć.
Jak się weźmie pod uwagę ceny wypraw w Polskę w porównywalne warunki, to się można ostro zdziwić, jak przyjemnie cenowo wypadają wycieczki za granicę...

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
czytam twoje posty i widzę ,że dla ciebie liczy się tylko drogi ciuch, wycieczka a nie bycie z kimś, kto byłby oparciem w życiu, z kim można porozmawiać, wyjechać razem . Kto w trakcie choroby nie zostawił by cię samej, ale był i pomagał ci ją przejść. Życie to nie tylko zabawa.
No ale jak dziewczyna nie ma zobowiązań, nie ma partnera, to niech się bawi, czemu jej tego zabraniać? Jak nie chce na razie stałego związku, za to chce romansu z przystojnym południowcem, to czemu nie?

Jeszcze parę lat temu związek był dla mnie ograniczeniem i jestem w stanie zrozumieć osoby, które się do takiego zobowiązania nie spieszą.

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
większej bzdury dawno nie słyszałam (a mam dziecko i znajome dzieciate pary).
Niestety ta "bzdura" jest obecna w ogromnej ilości rodzin.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 16:38   #323
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość


Niestety ta "bzdura" jest obecna w ogromnej ilości rodzin.
cóż, jak dla mnie ilość wyznawców nie zawsze świadczy o jakości religii.
Potem się dziwić przed oporem rodzenia dzieci jak taka opinia staje się obiegową, kreowana przez mamuśki ze skrzywieniem "wszystko dla dziecka, obojętne jakim kosztem".
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 18:27   #324
Arsonist
Zakorzenienie
 
Avatar Arsonist
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3 157
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Nie każdego stać na wycieczkę za 1000 zł. Może dla ciebie to są grosze, ale inni muszą cały miesiąc za to wyżyć.
czytam twoje posty i widzę ,że dla ciebie liczy się tylko drogi ciuch, wycieczka a nie bycie z kimś, kto byłby oparciem w życiu, z kim można porozmawiać, wyjechać razem . Kto w trakcie choroby nie zostawił by cię samej, ale był i pomagał ci ją przejść. Życie to nie tylko zabawa.
a ją stać, to dlaczego ma nie korzystać?

i co w tym złego, że teraz liczy się dla niej "tylko drogi ciuch i wycieczka"? jest młoda, ma do tego święte prawo. za parę lat może przyjdzie dla niej czas na stały związek pełen wsparcia, a skoro teraz ma zdrowie, pieniądze i młodość, to dlaczego z tego nie korzystać?

sama też przechodziłam taki czas, były podróże, imprezy i nawet ta sukienka z Paryża wisi w mojej szafie potem się uspokoiłam i weszłam w stały związek, mam oparcie i daję je, myślę o przyszłości itd. jestem z tego powodu bardzo zadowolona, czuję, że wycisnęłam ze swojej wczesnej młodości, ile się dało i nie rozumiem głosów krytyki w stronę osób, które nie chcą prowadzić ustabilizowanego trybu życia od 18 roku życia do śmierci.
Arsonist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 18:33   #325
kk888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 142
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

.

Edytowane przez kk888
Czas edycji: 2014-11-23 o 08:52
kk888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 18:35   #326
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

Cytat:
Napisane przez kk888 Pokaż wiadomość
Proszę Cię. Nie wyobrażam sobie sytuacji ze matka zamiast pieniadze inwestowac w dziecko to lata po sklepach i kupuje sobie kosmetyki czy kremy jakiejs droższej marki np. chanela czy guerlaina. Żeby miec i ejdno i drugie to nie wiem ile musialabym zarabiac

Nie pochodze z bogatej rodziny, a zawsze chciałam mieć cos jednak z tego życia, poszalec, miec drozsze rzeczy, fajniejsze ubrania, pozarabiac sobie pieniadze i wydawac bezkarnie na siebie. A jakbym miala meza i dziecko to kupię nowe ubranka a nie bede latac po sklepach i kupowac sobie nowy plaszcz z mango za 400zl, tylko czwarty rok bede chodzila w tym samym.
moim zdaniem popadłaś w pułapkę. Jeśli byłoby Cię stać obecnie na kupowanie wysokopółkowych produktów (naprawdę stać - nie na zasadzie: odejmuję sobie od ust aby oszczędzić na puder za 250 zł) to stać by Cię było również na kupowanie ciuszków dziecku bez szkody dla swojej urody. Jeżeli tylko stwarzasz przed sobą pozory, że Cię stać, to rzeczywiście wydatki na dziecko mogą zrujnować Ci budżet i przestawisz się na Niveę oraz płaszcz noszony kilka lat. Drogie marki są dla ludzi z kasą a nie dla ludzi, którzy chcieliby mieć kasę i pozują na takowych.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 21:27   #327
Kay lee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 170
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
moim zdaniem popadłaś w pułapkę. Jeśli byłoby Cię stać obecnie na kupowanie wysokopółkowych produktów (naprawdę stać - nie na zasadzie: odejmuję sobie od ust aby oszczędzić na puder za 250 zł) to stać by Cię było również na kupowanie ciuszków dziecku bez szkody dla swojej urody. Jeżeli tylko stwarzasz przed sobą pozory, że Cię stać, to rzeczywiście wydatki na dziecko mogą zrujnować Ci budżet i przestawisz się na Niveę oraz płaszcz noszony kilka lat. Drogie marki są dla ludzi z kasą a nie dla ludzi, którzy chcieliby mieć kasę i pozują na takowych.

Kurcze sorry za off top , ale gdybym tylko wpadla na to wczesniej bardzo bardzo madre slowa ,gdy bylam troche mlodsza tak umiejetnie wydawalam kase na wszelkiego rodzaju top brand od ciuchow przez kosmetyki ,ze wiekszosc czasu bylam bez pieniedzy i zawsze sie zastanawialam dlaczego ,a chodzilo po prostu o to ,ze nie bylo mnie stac tak naprawde na przedmioty ,ktore kupowalam ,teraz bardzo ciezko mi sie przestawic,ale powoli daje rade wielki plus za zdrowy rozsadek
Kay lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 21:41   #328
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

Cytat:
Napisane przez Kay lee Pokaż wiadomość
Kurcze sorry za off top , ale gdybym tylko wpadla na to wczesniej bardzo bardzo madre slowa ,gdy bylam troche mlodsza tak umiejetnie wydawalam kase na wszelkiego rodzaju top brand od ciuchow przez kosmetyki ,ze wiekszosc czasu bylam bez pieniedzy i zawsze sie zastanawialam dlaczego ,a chodzilo po prostu o to ,ze nie bylo mnie stac tak naprawde na przedmioty ,ktore kupowalam ,teraz bardzo ciezko mi sie przestawic,ale powoli daje rade wielki plus za zdrowy rozsadek
dlatego uważam, że jeśli się planuje dziecko to w sytuacji, gdy finanse są stabilne, tzn. jego pojawienie się na świecie nie przełoży się na przeskok z klasy wyższej do klasy średniej np. Jeżeli sztucznie aspiruje się do bycia elytą (ciuszki z Paryża, Gerlę i inne takie) to to wyjdzie właśnie w takiej sytuacji - gdy kilkaset zł czy nawet ponad tysiąc mcznie dodatkowo zacznie robić ogromną różnicę. Oczywiście, jeśli ktoś lubi sobie oszczędzać na topowe gadżety - spoko, ale niech nie wini dziecka za drastyczne obniżenie standardów życia; one po prostu od samego początku były nienaturalnie wywindowane, udawane.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 23:06   #329
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

Cytat:
Napisane przez kk888 Pokaż wiadomość
Dokładnie, jest tyle opcji dzisiaj, że aż żal siedzieć w domu i oszczedzac na pieluchy i zupki Gerbera. Nawet teraz przegladam sobie ofertę: Peru za 1000zł w dwie strony. Ostatnio widziałam Nowy Jork za 1000zł, wczesniej jak wchodziły arabskie linie lotnicze mozna bylo wykupic wycieczke na seszele i malediwy za ok 1200-1400zł w dwie strony.
Cytat:
Napisane przez kk888 Pokaż wiadomość
Co do jezdzenia z mezem: mozna, ale ja teraz jestem na takim etapie zycia, ze chcialabym poromansowac i popoznawac mnostwo osob i sie bawić, a nie dopasowywac do humorow drugiej osoby.
Małżenstwo to powazna decyzja, szczegolnie jak pojawiaja sie dzieci, wtedy zyje sie tylko dla nich, a nie dla siebie. Poza tym, przy mężu tez juz nie można np. zaszaleć i pół pensji wydać na szpilki, bo po prostu licza sie już inne priorytety. Więc poki jestem mloda i nie mam zobowiazan chce pieniadze wydawac na siebie.
Oczywiscie rozumiem tez punkt widzenia innych.

Edytowane przez _czarny_kot
Czas edycji: 2013-03-17 o 23:07
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 08:14   #330
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: moja przyjaciółka się zaręczyła a ja się nie cieszę ;/

tak sobie przemyślałam ten wątek w nocy...

Macie rację dziewczyny, mając męża i dzieci nie można wydać pół pensji na szpilki, ani spontanicznie polecieć do Paryża na weekend.

Tylko kurczę... zastanawiam się ile kobiet tak robi nie mając męża/chłopaka. Ja nie znam żadnej. Bo na takim etapie życia, na jakim jestem ja i moje otoczenie (studia, dodatkowa praca) nie można sobie pozwolić na przepuszczenie takiej sumy pieniędzy.
A gdy już się dorobię tych miliardów na koncie to nie wiem, czy znajdę ekipę, który by mi wtórowała w tych moich szaleństwach.

Prawda jest taka, że wiele osób chciałoby mieć takie szalone życie, jak z filmów. Ja bym chciała. Nie mam niestety takiej ekipy, nie mam pieniędzy. Pal licho z pieniędzmi, ale trzeba mieć ludzi wokół siebie, którzy nadają na tych samych falach. Ja niestety nie mam
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:06.