Mamusie Maj -Czerwiec 2014 - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-06, 21:54   #391
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Justiwi u nas dzis to samo, wieczorem wmocje siegnely zenitu w koncy usnal po 22, uwazam ze to upal im doskwiera


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-06, 22:02   #392
niezapomnijkaa09
Rozeznanie
 
Avatar niezapomnijkaa09
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 688
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Hej Dziewczyny
Jestem mamusią kwietniową i udzielam się na wątku marcowo-kwietniowym ale widzę, ze i u Was są mamusie z mojego miesiąca.
Mam pytanie do mam kwietniowych- czy wasze maluszki ładnie podnoszą główkę leżąc na brzuszku?
Mój Antoś- ur. 21.04- nie cierpi leżeć na brzuszku i nie ma ochoty unosić główki. Jak go trzymam na rękach np. do odbicia to się ładnie rozgląda ale na brzuszku tylko płacze
Będę wdzięczna za info bo trochę mnie to martwi. Pediatra mówiła, że po 3 miesiącu zacznie dźwigać główkę ale z tego, co czytam to powinno to już być po 2msc.
I jeszcze jedno- czy Wasze dzieciaczki odkryły już, ze mają rączki, próbują coś złapać? Mój na razie wsadza je do buzi ale ale zabawek nie próbuje chwytać. Wiem, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie ale chciałam się wymienić doświadczeniami
__________________
16.10.2010 żonka swojego męża
21.04.2014 szczęśliwa mama Antosia


Aparatka:
góra 27.06.2014
niezapomnijkaa09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-06, 22:13   #393
beatusia10
Wtajemniczenie
 
Avatar beatusia10
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 714
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość
3) A ja mam zdanie innych w

Mały nas przeczołgał z tż
Poszliśmy po 16 na spacer i było super, po drodze zaliczyliśmy przewijanie i karmienie na schodach domu w budowie i wróciliśmy do domu o 18.20

Mały krótko jadł "w terenie" to go przystawiłam, ładnie zjadł ale po jedzeniu ulał. Dostawiłam go po chwili znów ale krótko jadł.
Od około 19 zaczął fisiować, marudził, wiercił się, prężył, płakał i był niespokojny.
Za oknem skwar, po wyeliminowaniu brudnej pieluchy jako problemu uznaliśmy, że mu gorąco więc zrobiliśmy kąpiel koło 20 - mały jak zwykle w wodzie zachwycony
Po kąpieli próba karmienia i awantura. Krzyk, ryk, wyk i szukanie o co chodzi:
a to pieluszka, a to brzuszek, a to inna pozycja do noszenia, leżenie na brzuchu, na plecach, kokonienie i szyszenie (pomogło na chwilę), noszenie przez tż-ta, przeze mnie, przebranie w body bez rękawów bo może w krótkim za ciepło itd.
Ostatecznie zadziałało karmienie, drzemka przy cycku, karmienie i poszedł spać kwadrans temu

i o co kaman?
Co do pkt 3, to ja tak samo..dla mnie liczy sie tylko to,ze dziecko jest glodne..

u Nas tez czasami jest awantura przy cycku (dzis byla), ale ja wtedy odstawiam od cycka,czekam az sie uspokoi i kontynuujemy jedzenie. dzis jadl 20minut,wiec jak zaczal sie awanturowac,to dalam drugiego cycka... no i w ogole dzis ciezko sie zasypialo, godzine Nam to zajelo...
__________________
30.04.2014

Edytowane przez beatusia10
Czas edycji: 2014-07-07 o 02:14
beatusia10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-06, 22:37   #394
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Beatusia ja biorę codziennie witaminy, Vitaminer Prenatal

Asia mam na temat kp takie same odczucia. A co do karmienia w miejscu publicznym to nie tyle interesuje mnie czyjaś opinia, co to, że wszyscy gapią mi się na cycka...
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-06, 22:58   #395
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;47189787]Beatusia ja biorę codziennie witaminy, Vitaminer Prenatal

Asia mam na temat kp takie same odczucia. A co do karmienia w miejscu publicznym to nie tyle interesuje mnie czyjaś opinia, co to, że wszyscy gapią mi się na cycka...[/QUOTE]

To jak ktoś się gapi na cycka to zapytaj czy masz pokazać drugiego do kompletu?

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-06, 23:13   #396
kasian86
Zakorzenienie
 
Avatar kasian86
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 289
GG do kasian86
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez beatusia10 Pokaż wiadomość
a co sie dzieje? oby nocka byla mimo wszystko lepsza niz sie spodziewasz:-*
Chyba skok. Do teraz nie spi, placze nawet u mnie na rekach, to juz druga taka noc. Po kapieli o 18.30 spala 10 min. Szkoda ze w dzien tego nie moge odespac

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kasian86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 00:08   #397
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Witam sie pochrzcinowo. W sobote o 16 byl chrzest jestem dumna z Adrianka usnal przed msza podgladnal tylko podczas chrztu co sie dzieje po czym zamknal oczy I spal dalej. Na sali tez spal potem az do po 19 . W sumie goscie siedzieli do 1 a on spal jadl u spal wiec nie szlsm z nim wczesniej. Chrzciny udane jestem zadowolona. Posprzatana sala dzis I klucze oddaje jutro tzn dzis hihi . Impreza byla na 35 osob.
Adriankowi zamowilam lezaczek bujaczek w prezencie
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png








Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-07, 00:25   #398
sylvuniaa84
Zadomowienie
 
Avatar sylvuniaa84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 703
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

My wlasnie po jedzeniu...ale nie było kupy i obawiam sie ze za chwile moge wstawać ponownie tym razem przebrać zadek..
Lucynka super ze chrzest za Wami juz,my planujemy zrobic dopiero kolo sierpnia.Predzej nie pasuje chrzestnej bo wyjezdza...


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Lenka
18.06.2014 ---> 2,800 kg i 49 cm szczęścia
sylvuniaa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 02:22   #399
beatusia10
Wtajemniczenie
 
Avatar beatusia10
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 714
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez kasian86 Pokaż wiadomość
Chyba skok. Do teraz nie spi, placze nawet u mnie na rekach, to juz druga taka noc. Po kapieli o 18.30 spala 10 min. Szkoda ze w dzien tego nie moge odespac

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ojej, wspolczuje:-( mam nadzieje,ze skok jutro sie skonczy,bo uNas poki co oba skoki byly trzydniowe:-*

---------- Dopisano o 03:17 ---------- Poprzedni post napisano o 03:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Lucynka20xd Pokaż wiadomość
Witam sie pochrzcinowo. W sobote o 16 byl chrzest jestem dumna z Adrianka usnal przed msza podgladnal tylko podczas chrztu co sie dzieje po czym zamknal oczy I spal dalej. Na sali tez spal potem az do po 19 . W sumie goscie siedzieli do 1 a on spal jadl u spal wiec nie szlsm z nim wczesniej. Chrzciny udane jestem zadowolona. Posprzatana sala dzis I klucze oddaje jutro tzn dzis hihi . Impreza byla na 35 osob.
Adriankowi zamowilam lezaczek bujaczek w prezencie
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
super,ze chrzciny udane i Adrianek taki grzeczny!

---------- Dopisano o 03:22 ---------- Poprzedni post napisano o 03:17 ----------

Cytat:
Napisane przez niezapomnijkaa09 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Jestem mamusią kwietniową i udzielam się na wątku marcowo-kwietniowym ale widzę, ze i u Was są mamusie z mojego miesiąca.
Mam pytanie do mam kwietniowych- czy wasze maluszki ładnie podnoszą główkę leżąc na brzuszku?
Mój Antoś- ur. 21.04- nie cierpi leżeć na brzuszku i nie ma ochoty unosić główki. Jak go trzymam na rękach np. do odbicia to się ładnie rozgląda ale na brzuszku tylko płacze
Będę wdzięczna za info bo trochę mnie to martwi. Pediatra mówiła, że po 3 miesiącu zacznie dźwigać główkę ale z tego, co czytam to powinno to już być po 2msc.
I jeszcze jedno- czy Wasze dzieciaczki odkryły już, ze mają rączki, próbują coś złapać? Mój na razie wsadza je do buzi ale ale zabawek nie próbuje chwytać. Wiem, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie ale chciałam się wymienić doświadczeniami
moj Patryk ladnie trzyma glowke juz od dawna. fanem lezenia na brzuchu nie jest,ale po prawie kazdym karmieniu klade Go na kilka minut,bo w ten sposob odbija;-) co do raczek, to zaczyna chwytac rozne rzeczy, np. moje wlosy ;-), ale nie jest to jeszcze do konca skoordynowane i nie panuje nad tym. nie martw sie,kazde dziecko jest inne i ma wlasne tempo, jedne umiejetnosci preferuje i rozwija szybciej, a inne wolniej.
__________________
30.04.2014
beatusia10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 02:37   #400
paulka0212
Wtajemniczenie
 
Avatar paulka0212
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 154
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Witam sie po pierwszym nocnym karmieniu.
Dziewczynki pierwszy raz od tygodnia nie poszly spac odrazu po karmieniu :/

A za nami pierwszy wyjazd, bylo bardzo fajnie.
Dziewczynki caly czas na swiezym powietrzu, udalo sie nam ochronic je przed komarami na szczescie....
Za to ja jestem cala pogryziona



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
17.09.2009 - Szczęśliwie zakochana

03.09.2011 - Szczęśliwa mężatka


24.09.2013 3w1

13.05.2014 Najszczęśliwsza Mama pod słońcem



Zosia 2645g 52cm 10pkt
Ania 2475 50cm 10pkt



paulka0212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 02:49   #401
madziarek1
Rozeznanie
 
Avatar madziarek1
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 586
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

No i ja witam się przy okazji iarmiwnia zazwyczaj nie wchodzę na forum tylko śpię, ale dziś małą meczy kaszel i siw rozbudzilam... Rano na jontrolke bi nic jej nie przechodzi:/ za to teraz już śpi, dobaranoc, albo dobrapółnoc

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
madziarek1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-07, 05:15   #402
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Justiwi u nas też wczoraj awantura przy cycu z tym że nie od razu. Zjadla ladnie i zasnela. Wzięłam ją na odbicie to sie rozbudzila, zaczęła sie wyginac do tyłu w łuk to myślę ze kupa albo wzdecie, masuje brzuszek ale nie dziala, szyszenie ani nic, to myślę ze może nie dojadla, przystawiam drugi raz, niby je ale zaczyna głowę wykrecac, cos jej ewidentnie nie pasuje. W końcu trafila do tz na ręce, bo mnie brakło sił i glodna byłam, to zasnela i spała jakieś 4 godziny
A w midzyczasie po drugiej próbie karmienia tak głośno odbiła że szok!
A niby cyca szukała a tu wyszlo że chyba przepelniona
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 06:23   #403
madziuuula
Zakorzenienie
 
Avatar madziuuula
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 3 725
GG do madziuuula
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Niezapominajka nasz z 26.04 ale to dziwny egzemplarz głowe trzyma sam od urodzenia, od początku pupe ppdnosi jak nogi przyhamuje i w nocy nie spi inaczej jak na brzuszku
A w ogole nie da rady uniesc? Może na brzuchu na kolanach swoich pltrzymaj niech ćwiczy


Dzieńdobry dziecko mi oszalało spi od 21 jadlo z jednego o 3 a drugi mi zaraz eksploduje czekam i czekam

Tż już pracuje a my nadal na wakacjach

Co do publicznego karmienia to komuś ktoś kiedyś cos powiedzial tak serio? Bo mi nigdy wgapia to sie jedynie moj dziadek inni raczeklj udaja że nie widza :p
Poza tym mam jeden taki stanik do kp że ma wieksze obramowanie na piers to po odpieciu i wlaściwie jest dziura tylmk na brodawke wiec naprawde nic nie widać. Plus apaszka/tetra luz

Co innego że dla mnie kp to przyyjemnosc, nienawidze kyć butli a nosic termos i cały osprzet mi sie nie uśmiecha. Aczkolwiek jakby mi młody jadł czesciej niż co 2 h też bym wysiadła, raczej mu sie nie zdarza, nawet niespecjalnie da sie dokarmić bo smieje mi sie w twarz zamiast ciagnac

Co do witamin to biore jak nie zapomne ale dziecko wyciaga z nas conieco to warto

Justiwi może ta pogoda tak?


No kiedy to małe wstanie
__________________
[COLOR=blue]Za Tobą szaleje

[COLOR=Green]Nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach
Marianek i Rysiu
madziuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 06:43   #404
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Hej! U nas juz upal od rana! Maly sie miota i zasnac nie moze. Nie wiem nawet kiedy na spacer go wziac.

Ja karmie publicznie i mnie to nie krepuje a jakby ktokolwiek cos mi powiedzial to bym nagadla az poszloby w piety. A to zr ludzie sie gapia to bylo jest i bedzie, ich problem.

Maly w nicy jadl, nawet nie wiem ile razy bo od razu zasypiam, ale ostatnio co rano jesc nie chce wiec chyba opchany po nocy?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 06:49   #405
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Ja biorę witaminy z DHA, bo takie mam zalecenie ze szpitala.. Chociaż moje karmienie ograniczone..

Mam pytanie do mam karmiących mm, w jakiej temperaturze podajecie mleko? (szczególnie teraz jak tak ciepło), w pokojowej czy podgrzewacie do 37-40 stopni?
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 07:06   #406
madziuuula
Zakorzenienie
 
Avatar madziuuula
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 3 725
GG do madziuuula
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez inezz6 Pokaż wiadomość
Ja biorę witaminy z DHA, bo takie mam zalecenie ze szpitala.. Chociaż moje karmienie ograniczone..

Mam pytanie do mam karmiących mm, w jakiej temperaturze podajecie mleko? (szczególnie teraz jak tak ciepło), w pokojowej czy podgrzewacie do 37-40 stopni?
Ja kp ale wlasnie szukam info o przechowywaniu i czytam żeby nie podawac cieplejszego niz 36 stopni.


Wstało moje

Ssak ciagnie szybciej niż laktator czy poprostu wiecej?
__________________
[COLOR=blue]Za Tobą szaleje

[COLOR=Green]Nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach
Marianek i Rysiu
madziuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 07:18   #407
Nikii89
Zakorzenienie
 
Avatar Nikii89
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 344
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Niezapominajka u mnie córa z maja ale też lubi leżeć na brzuszku i podnosi ładnie główkę. Za to syn jak był taki malutki to nienawidził leżenia na brzuchu, o podnoszeniu głowy nie wspomnę. Leżenie na brzuchu polubił dopiero kiedy sam nauczył się przekręcać na brzuszek. I wiesz co bardzo dobrze mimo tego się rozwijał i rozwija

Dobry
U Nas 1 pobudka na karmienie o 4 Na dobre wstaliśmy 7.15
W między czasie o 1 też mieliśmy pobudkę z mega płaczem bo starszak spadł z łóżka swego ;/

Co do kp publicznie to ja się nie przejmuję. Dla mnie liczy się to żeby dziecko było najedzone a nie co ludzie sobie pomyślą.
Wczoraj np karmiłam nad duzym jeziorkiem , gdzie jest duży plac zabaw itp. i różne knajpki - było setki ludzi , ale co dziecko głodne więc poszłam na ławkę i nakarmiłam
W sumie trafiłam na ławkę karmiących :P w środku siedział facet a po jego dwóch stronach kobiety karmiące ja i jego żona

Lecimy na spacer póki jeszcze nie ma skwaru.
__________________
Nikii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 07:38   #408
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Dzień dobry,

refleksją się dziele - zawsze mi się wydawało, że te wątki mamuśkowe są takie se, z ciekawości zaczęłam się tu udzielać i zmieniłam zdanie do tego stopnia, że w dzisiejszym wpisie polecam to każdej mamie dzięki za inspiracje kobiety.

Refleksja numer dwa - ja ciągle włażę na poczekalnie haha.

Refleksja numer trzy - ja w ogóle nie kumam o co ten cały hałas z karmieniem publicznym ani mi ani nikomu ze znajomych nikt nigdy nie robił z tego powodu nieprzyjemności wręcz przeciwnie raczej wszyscy byli pomocni i przychylni?

Cytat:
Napisane przez niezapomnijkaa09 Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno- czy Wasze dzieciaczki odkryły już, ze mają rączki, próbują coś złapać? Mój na razie wsadza je do buzi ale ale zabawek nie próbuje chwytać. Wiem, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie ale chciałam się wymienić doświadczeniami
Zaufaj pediatrze ale tak zupełnie nie podnosi leżąc na brzuszku? Na zabawki to w ogóle ma jeszcze czas - moja starsza córka zaczęła wyciągać rączki między 4 a 5 miesiącem.

Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość
To jak ktoś się gapi na cycka to zapytaj czy masz pokazać drugiego do kompletu?
najs

Cytat:
Napisane przez paulka0212 Pokaż wiadomość
Dziewczynki pierwszy raz od tygodnia nie poszly spac odrazu po karmieniu :/

A za nami pierwszy wyjazd, bylo bardzo fajnie.
Dziewczynki caly czas na swiezym powietrzu, udalo sie nam ochronic je przed komarami na szczescie....
A małe też tak śpią jak zabite na świeżym powietrzu? Bo na młodego świeże powietrze działa jak narkoza


Cytat:
Napisane przez inezz6 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do mam karmiących mm, w jakiej temperaturze podajecie mleko? (szczególnie teraz jak tak ciepło), w pokojowej czy podgrzewacie do 37-40 stopni?
najlepiej dla białek w mleku żeby miało 37 może być mniej - dziecku nic nie będzie jak się w pokojowej napije
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 07:46   #409
niezapomnijkaa09
Rozeznanie
 
Avatar niezapomnijkaa09
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 688
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez beatusia10 Pokaż wiadomość
ojej, wspolczuje:-( mam nadzieje,ze skok jutro sie skonczy,bo uNas poki co oba skoki byly trzydniowe:-*

---------- Dopisano o 03:17 ---------- Poprzedni post napisano o 03:16 ----------


super,ze chrzciny udane i Adrianek taki grzeczny!

---------- Dopisano o 03:22 ---------- Poprzedni post napisano o 03:17 ----------


moj Patryk ladnie trzyma glowke juz od dawna. fanem lezenia na brzuchu nie jest,ale po prawie kazdym karmieniu klade Go na kilka minut,bo w ten sposob odbija;-) co do raczek, to zaczyna chwytac rozne rzeczy, np. moje wlosy ;-), ale nie jest to jeszcze do konca skoordynowane i nie panuje nad tym. nie martw sie,kazde dziecko jest inne i ma wlasne tempo, jedne umiejetnosci preferuje i rozwija szybciej, a inne wolniej.
Cytat:
Napisane przez madziuuula Pokaż wiadomość
Niezapominajka nasz z 26.04 ale to dziwny egzemplarz głowe trzyma sam od urodzenia, od początku pupe ppdnosi jak nogi przyhamuje i w nocy nie spi inaczej jak na brzuszku
A w ogole nie da rady uniesc? Może na brzuchu na kolanach swoich pltrzymaj niech ćwiczy


Dzieńdobry dziecko mi oszalało spi od 21 jadlo z jednego o 3 a drugi mi zaraz eksploduje czekam i czekam

Tż już pracuje a my nadal na wakacjach

Co do publicznego karmienia to komuś ktoś kiedyś cos powiedzial tak serio? Bo mi nigdy wgapia to sie jedynie moj dziadek inni raczeklj udaja że nie widza :p
Poza tym mam jeden taki stanik do kp że ma wieksze obramowanie na piers to po odpieciu i wlaściwie jest dziura tylmk na brodawke wiec naprawde nic nie widać. Plus apaszka/tetra luz

Co innego że dla mnie kp to przyyjemnosc, nienawidze kyć butli a nosic termos i cały osprzet mi sie nie uśmiecha. Aczkolwiek jakby mi młody jadł czesciej niż co 2 h też bym wysiadła, raczej mu sie nie zdarza, nawet niespecjalnie da sie dokarmić bo smieje mi sie w twarz zamiast ciagnac

Co do witamin to biore jak nie zapomne ale dziecko wyciaga z nas conieco to warto

Justiwi może ta pogoda tak?


No kiedy to małe wstanie
Cytat:
Napisane przez Nikii89 Pokaż wiadomość
Niezapominajka u mnie córa z maja ale też lubi leżeć na brzuszku i podnosi ładnie główkę. Za to syn jak był taki malutki to nienawidził leżenia na brzuchu, o podnoszeniu głowy nie wspomnę. Leżenie na brzuchu polubił dopiero kiedy sam nauczył się przekręcać na brzuszek. I wiesz co bardzo dobrze mimo tego się rozwijał i rozwija

Dobry
U Nas 1 pobudka na karmienie o 4 Na dobre wstaliśmy 7.15
W między czasie o 1 też mieliśmy pobudkę z mega płaczem bo starszak spadł z łóżka swego ;/

Co do kp publicznie to ja się nie przejmuję. Dla mnie liczy się to żeby dziecko było najedzone a nie co ludzie sobie pomyślą.
Wczoraj np karmiłam nad duzym jeziorkiem , gdzie jest duży plac zabaw itp. i różne knajpki - było setki ludzi , ale co dziecko głodne więc poszłam na ławkę i nakarmiłam
W sumie trafiłam na ławkę karmiących :P w środku siedział facet a po jego dwóch stronach kobiety karmiące ja i jego żona

Lecimy na spacer póki jeszcze nie ma skwaru.
Cytat:
Napisane przez MamaKtosia Pokaż wiadomość
Dzień dobry,

refleksją się dziele - zawsze mi się wydawało, że te wątki mamuśkowe są takie se, z ciekawości zaczęłam się tu udzielać i zmieniłam zdanie do tego stopnia, że w dzisiejszym wpisie polecam to każdej mamie dzięki za inspiracje kobiety.

Refleksja numer dwa - ja ciągle włażę na poczekalnie haha.

Refleksja numer trzy - ja w ogóle nie kumam o co ten cały hałas z karmieniem publicznym ani mi ani nikomu ze znajomych nikt nigdy nie robił z tego powodu nieprzyjemności wręcz przeciwnie raczej wszyscy byli pomocni i przychylni?



Zaufaj pediatrze ale tak zupełnie nie podnosi leżąc na brzuszku? Na zabawki to w ogóle ma jeszcze czas - moja starsza córka zaczęła wyciągać rączki między 4 a 5 miesiącem.



najs



A małe też tak śpią jak zabite na świeżym powietrzu? Bo na młodego świeże powietrze działa jak narkoza




najlepiej dla białek w mleku żeby miało 37 może być mniej - dziecku nic nie będzie jak się w pokojowej napije
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi
Próbuje podnosić ale łapki mu sie rozjeżdżają i wtedy łup nosem w kocyk wali i jest wielki lament. Potem się wkurza i już nie ma co marzyć by znowu próbował
Będę go częściej kładła. A na czym kładziecie malucha? Ja na łóżku i kocyku, myślałam żeby może na przewijaku i kocyku go kłaść żeby miał twardziej to może łatwiej będzie mu się podpierać.
__________________
16.10.2010 żonka swojego męża
21.04.2014 szczęśliwa mama Antosia


Aparatka:
góra 27.06.2014
niezapomnijkaa09 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-07, 07:53   #410
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Niezapominajka a bierzesz go czasem tak, że leży na Twojej klatce piersiowej? Może tak mu się spodoba oglądanie świata. Mój syn zazwyczaj leży na podłodze na kocyku rozłożonym.
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 07:54   #411
kasiab91
Zakorzenienie
 
Avatar kasiab91
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 4 694
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cieść

Mojej córce się przestawiło i wstaje 0 2 A było już tak pięknie

inezz - podaję w pokojowej. Wcześniej sobie szykuję i daję takie jakie mam

Ja w sumie jeszcze nie karmiłam w publicznym, no oprócz CH ale to w pokoiku. W czoraj w Kościele butlą karmiłam i tez ludzie wielce zdziwieni No ale co miałam dziecko głodzić

madziuula - wstał Papryk?

sylvunia - nie podawaj wody skoro i tak mieszane karmienie wprowadziłaś. Może Lenka ma za dużo wszystkiego i temu tak ulewa...

Ja w tym tygodniu jadę z chrzestną Oli po sukienkę. U nas jest tradycja że chrzestna ubiera dziecko u Was też tak jest?

Co do podnoszenia główki to u mnie jest różnie. Raz wysko, a raz wcale
__________________
Dziewczyna - 27.06.2006
Narzeczona - 24.01.2012
Żona- 10.08.2013
MAMA- 03.05.2014
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2btv73n5x6okj5.png


kasiab91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 08:02   #412
martuszka0
Rozeznanie
 
Avatar martuszka0
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 995
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość
Mały krótko jadł "w terenie" to go przystawiłam, ładnie zjadł ale po jedzeniu ulał. Dostawiłam go po chwili znów ale krótko jadł.
Od około 19 zaczął fisiować, marudził, wiercił się, prężył, płakał i był niespokojny.
Za oknem skwar, po wyeliminowaniu brudnej pieluchy jako problemu uznaliśmy, że mu gorąco więc zrobiliśmy kąpiel koło 20 - mały jak zwykle w wodzie zachwycony
Po kąpieli próba karmienia i awantura. Krzyk, ryk, wyk i szukanie o co chodzi:
a to pieluszka, a to brzuszek, a to inna pozycja do noszenia, leżenie na brzuchu, na plecach, kokonienie i szyszenie (pomogło na chwilę), noszenie przez tż-ta, przeze mnie, przebranie w body bez rękawów bo może w krótkim za ciepło itd.
Ostatecznie zadziałało karmienie, drzemka przy cycku, karmienie i poszedł spać kwadrans temu

i o co kaman?
no u nas dokładnie to samo się dzieje, młoda rzuca się przy piersi, denerwuje się, złapie na chwile i zaraz puszcza normalnie nie wiem o co jej chodzi... szkoda, że przy porodzie nie dają instrukcji obsługi
Cytat:
Napisane przez kasian86 Pokaż wiadomość
U nas dzis ciezki dzien i szykuje sie ciezka noc, oby to przetrwac
Ide spac, bo padam, dobranoc

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
i jak nocka??
Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość
To jak ktoś się gapi na cycka to zapytaj czy masz pokazać drugiego do kompletu?

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
dobre, muszę zapamiętać
Cytat:
Napisane przez madziuuula Pokaż wiadomość

Dzieńdobry dziecko mi oszalało spi od 21 jadlo z jednego o 3 a drugi mi zaraz eksploduje czekam i czekam
nooo też znam to uczucie
Cytat:
Napisane przez madziuuula Pokaż wiadomość
Ssak ciagnie szybciej niż laktator czy poprostu wiecej?
właśnie, też jestem ciekawa...
Cytat:
Napisane przez Nikii89 Pokaż wiadomość
W sumie trafiłam na ławkę karmiących :P w środku siedział facet a po jego dwóch stronach kobiety karmiące ja i jego żona
ciekawe jak ten pan się czuł

Dzień dobry

u nas samotna nocka, na szczęście Zuzia ładnie spała tylko oczywiście przed kąpielą beczała i znów nie wiedziałam o co jej chodzi... a po kąpieli to normalnie inne dziecko...

Dziś kończymy 2 miesiące kiedy to zleciało???

Lecę, bo się budzi moja księżniczka

Edytowane przez martuszka0
Czas edycji: 2014-07-07 o 08:03
martuszka0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 08:04   #413
Zytus
Rozeznanie
 
Avatar Zytus
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 708
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

14 str na odchowalni juz,a ja niekulturalna nawet sie nie przywitalam
Witam sie wiec w nowym watku
__________________
Igorek,
06.06.2011
Alicja
10.04.2014


Zytus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 08:29   #414
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez Seksta Pokaż wiadomość
Hej, zaliczylismy 3h spacer z karmieniem w lesie- jedyne co mi przeszkadzalo to brak lawki i komary, pod koniec znalezlismy jakas laweczke i odetchnelam bo tak to karmilam idac

Ja mysle nad kupieniem jakiejs maty na takie miejsa. Wczoraj bylam w takim, ze przez 20 min nie moglam znalezc lawki ale na stojaka bym nie dala rady...





Cytat:
Napisane przez chansons Pokaż wiadomość
Seksta rządzisz
czy są jakieś ograniczenia czasowe jeśli chodzi o noszenie dziecka w chuście? Bo moja dzis tak ryczy ze tylko w chuście spokój
Chyba nie, o ile Ty wytrzymujesz





Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość

trudno się mówi, ale jak woła, to co mam nie dać ?? ona też ulewa to przez to może nie dojadać, bo chyba lubi mieć pełny żołądek "po sam wlew"
dziś jakiś dziwny dzień, nie odbija i nie ulewa, a na dodatek po karmieniu śpi gdzie się podział mój dzieć, co się z nim stało??
Amelka tez caly dzien spala... No i jadla...





Cytat:
Napisane przez niezapomnijkaa09 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Jestem mamusią kwietniową i udzielam się na wątku marcowo-kwietniowym ale widzę, ze i u Was są mamusie z mojego miesiąca.
Mam pytanie do mam kwietniowych- czy wasze maluszki ładnie podnoszą główkę leżąc na brzuszku?
Mój Antoś- ur. 21.04- nie cierpi leżeć na brzuszku i nie ma ochoty unosić główki. Jak go trzymam na rękach np. do odbicia to się ładnie rozgląda ale na brzuszku tylko płacze
Będę wdzięczna za info bo trochę mnie to martwi. Pediatra mówiła, że po 3 miesiącu zacznie dźwigać główkę ale z tego, co czytam to powinno to już być po 2msc.
I jeszcze jedno- czy Wasze dzieciaczki odkryły już, ze mają rączki, próbują coś złapać? Mój na razie wsadza je do buzi ale ale zabawek nie próbuje chwytać. Wiem, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie ale chciałam się wymienić doświadczeniami
To moja Amelka podobnie /23 kwiecien/. Nie cierpi brzuszka, jak Ja klade, to lezy jak kloda i az sie zanosi od placzu... Czasami probuje Nia latac brzuszkiem do dolu... Ale mamy bardzo interesujacy dywan i tez nici z podnoszenia glowki. Ale na raczkach rozglada sie ladnie. Co do chwytania, to na poczatku nie probowala, ale chyba na poczatku 2 m-ca babcia zrobila Jej lale i od razu ja zaczela szarpac. Zabawki nad bujaczkiem tez szturcha, ale sama sobie je wybrala, tzn poszlismy z Nia do sklepu, pokazywalismy rozne i wzielismy te na ktore reagowala. Ale najchetniej to chwyta wstazke na bujaczku-zawiazalam kilka kokardek jak jeszcze nie mielimy zabawek do powieszenia i podpasowalo do tej pory



Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość
To jak ktoś się gapi na cycka to zapytaj czy masz pokazać drugiego do kompletu?

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

Ja juz duzo razy karmilm publicznie. Zawsze staram sie szukac w miare dyskretnych lawek... Do tej pory raz zdazylo sie, ze jakies malolaty dziwnie sie popatrzyly z takim zgorszeniem i raz jak Amelka zaczela plakac i powiedzialam do Tz ze musimy znalezc lawke, to uslyszalam za plecami jak jedna babka do drugiej mowila z oburzeniem, ze 'te kobiety karmiace to...' dalej nie slyszalam bo poszlam karmic. Ale tez sie tym nie przejelam


Witam
Czytalam Was na karmieniu, ale mi sie cytaty nie zapisaly i niewiele pamietam...

Co do chusty, to mam tkana prosto. Amelka ja lubi. Wiazac uczylam sie z kangurkowo.pl. Bylysmy juz na spacerku poltora godziny... Nawet fajnie bylo tylko troche cieplo... Tak wiec jest to zabawa na ciut chlodniejsze dni... Zastanawiam sie nad skosno-krzyzowa, ale poczekam na recenzje kogos kto mial obie



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 08:32   #415
Harakiri
Rozeznanie
 
Avatar Harakiri
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 742
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Babcia moja mówi ze karmiaca piersia matka to najpiekniejszy widok. Ja jak narazie raz karmiłam publicznie ale ławka była odwrócona od chodnika i tak. Wczoraj założyłam sobie taką luźna bluzkę i guziczkami z przodu żeby rozpiac do karmienia zamiast podciagac do góry a się okazało ze guziki się nie rozpinają tylko są przyszyte tak o

Edytowane przez Harakiri
Czas edycji: 2014-07-07 o 10:00
Harakiri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 08:35   #416
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

No i u nas wczoraj Amelcia caly dzien spala i bylysmy na 2 spacerkach. Udalo mi sie zrobic eszystko co chcialam. Do tego znowu ominelam wieczorne marudzenie. Chyba wieczorne wychodzenie bedzie naszym rytualem

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------

Wczesniej pisalyscie o planie dnia... Ja tez staram sie go wprowadzic... Ale cienko mi to idzie... Metoda plyniecia z dzieckiem mi nie pasi, bo za czesto przy niej tone

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 08:44   #417
JJJustynAAA
Zakorzenienie
 
Avatar JJJustynAAA
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 116
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Dzien dobry. U nas wczoraj trudny dzien. Franek mial pdoblemy z kupsztalem. Plakal i spal. Spal po 20 min. No ale tesciowa. Przysiozla wode i dzis rano zmienila juz 3 razy pampersa

Teraz tez spi. I wiecie co woda ma wplyw na prace.jelit malucha...

INEZZ ja podaje.leKKO podgrzane mleko nie gorace.

Milego upalnego dnia
__________________

Mama Franka







JJJustynAAA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 09:29   #418
Light Limara
Zadomowienie
 
Avatar Light Limara
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk cieszyński
Wiadomości: 1 637
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez niezapomnijkaa09 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Jestem mamusią kwietniową i udzielam się na wątku marcowo-kwietniowym ale widzę, ze i u Was są mamusie z mojego miesiąca.
)
Mój syn (28 kwiecień)podnosił główkę ładnie już w 2 tygodniu jak leżał na brzuszku. Robił to chętnie. Ale teraz widzę, że gorzej mu to idzie. Chyba głowa już za ciężka. Ale podnosi. Po 5 min już beczy, źe nie chce na brzuchu.
Co do zabawek to tylko patrzy. Nie chwyta i nie zauważyłam, źeby był tym zainteresowany. On woli sie rozglądać. Przedwczoraj chyba odkrył nóżki, bo jak był na leżaczku to się w nie wpatrywał. Jak ściągnęłam mu skarpetki, źeby popatrzł na paluszki to stracił zainteresowanie. Rączki to zaczął wkładać do buzi (wcześniej tego nie robił) i czasem grzebie w niej palcami, tak że Go naciąga, bo za głęboko je wsadza

A może daj mu rączki bliżej siebie i przytrzymaj żeby się nie rozjeżdżały
A i zobacz czy jak próbuje podnieśc główkę czy nóżki też podnosi. Jak tak, to zauważyłam, ze jak się nóżki przytrzyma to główkę podnosi łatwiej

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Harakiri Pokaż wiadomość
Babcia moja mówi ze karmiaca piersia matka to najpiekniejszy widok. Ja jak narazie raz karmiłam publicznie ale ławka była odwrócona od chodnika i tak. Wczoraj założyłam sobie taką luźna bluzkę i guziczkami z przodu żeby rozpiac do karmienia zamiast podciagac do góry a się okazało ze guziki się nie rozwijają tylko są przyszyte tak o
A to zonk z tymi guzikami
__________________
}Aleks 28.04.2014 r. }i{

Edytowane przez Light Limara
Czas edycji: 2014-07-07 o 09:32
Light Limara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 09:38   #419
madziuuula
Zakorzenienie
 
Avatar madziuuula
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 3 725
GG do madziuuula
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez Harakiri Pokaż wiadomość
Babcia moja mówi ze karmiaca piersia matka to najpiekniejszy widok. Ja jak narazie raz karmiłam publicznie ale ławka była odwrócona od chodnika i tak. Wczoraj założyłam sobie taką luźna bluzkę i guziczkami z przodu żeby rozpiac do karmienia zamiast podciagac do góry a się okazało ze guziki się nie rozwijają tylko są przyszyte tak o
A to ja tylko w takich rozpinanych/rozciqganych chodze, o ile karmiące piersi mogę pokazać to mojego brzucha publicznie nie wystawie i tak od dołu to bym sie czula nago


Takie maleństwa moga mieć alergie już? Bo młodszy siedział w foteliku na podłodze jak robiłam śniadanie przylazł kot majdnął mu po głowie ogonem i maluchowi zaraz katar wyszedł z nocha taki porządny... ale to chyba zbieg okoliczności że tak od razu
__________________
[COLOR=blue]Za Tobą szaleje

[COLOR=Green]Nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach
Marianek i Rysiu
madziuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 09:51   #420
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Madziula to chyba za szybko na alergię ale ja się nie znam.


Pisałam posta na laotopie i prąd wylaczyli


Edith już wrócił
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo

Edytowane przez justiwi
Czas edycji: 2014-07-07 o 09:54
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-24 22:03:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.