nie chce być garbata :(( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-22, 16:04   #1
Evita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 30

Ćwiczenia korygujące wystające łopatki i garbienie się


Bardzo Was proszę o przykłady (z opisami) takich ćwiczeń lub adresy stron, gdzie je znajdę. Często bolą mnie plecki, przez co się garbię, no i te łopatki... Byłam u ortopedy, chodziłam na ćwiczenia, nic nie dało. Pomóżcie!
Evita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-22, 19:55   #2
Natalia-Kosana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 307
Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana
Re: Ćwiczenia korygujące wystające łopatki i garbienie się

Hej
Ja znalazłam bardzo dobrego fizjoterapeutę, ale ćwiczenia muszą być indywidyualnie dobrane do typu i wielkości skrzywienia itp.. Mogę ci dać jego adres, ale mieszka w Poznaniu (jak ja). Możesz napisac w jakim mieście mieszkasz, to będę mogła go zapytac, czy poleca innego dobrego fizjoterapeutę, który mieszkałby w Twoim mieście.
__________________
波兹南大学汉语系三年级的学生。波兹南科技大学一年级 的。
Natalia-Kosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-07, 20:17   #3
Korba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 24
Re: Ćwiczenia korygujące wystające łopatki i garbienie się

Witam! ja tez mam taki problem, ale chyba w mniejszym stopniu bo lekarz mi nie zalecal zadnej fizjoterapi, albo byl do ... Znalazlam kiedys w gazecie cwiczonka na kregoslup i podaje te co zapamietalam.
1. Lezysz na podlodze na brzuszku, rece wzdluz tlowia, podnosisz sie troche od ziemi-wraz z rekoma i wytrzymujesz ok 3 sekund.
2. Standardowy kotek, czyli kleczysz na podlodze, dlonie prosto oparte o podloge i wyginasz kregoslup tak jak pije kotek mleczko i na odwrot w gore.
3.Lezysz na brzuchu na podlodze, rece zgiete na podlodze, dlonie niedaleko twarzy, podnosi sie do momentu gdy wyprostuja sie raczki- tzw kobra.
4. Jak juz tak sie uczepilam tych zwierzat, to to cw nazywa sie zuraw Naprawde!Klek podparty, podnosisz jedna reke i noge- przeciwne, tak ze reka i noga sa na tej samej wysokosci co glowa i kregoslup, i tak nazmiane.
5. Lezysz dalej na brzuszku, rece wyciagnie przed siebie, lekko podnosisz glowe ale patrzysz sie przed siebie, podnosisz lekko jedna reke i noge i tu tez na zmiane, czyli jak prawa reka to lewa noga. To jest tez fajne cw na rozciaganie sie po cwiczonkach.
Pamietam jeszcze z wf, ze przy kazdych cwiczenia na kregoslup glowa musi byc zawsze na wysokosci kregoslupa bo w innym razie mozna sobie tylko krzywdy narobic. No i wiecej cwiczen nie pamietam.
Korba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-08, 12:51   #4
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Ćwiczenia korygujące wystające łopatki i garbienie się

W takich wypadkach udzielanie rad na odległośc nie jest najlepszym pomysłem, bo przy wadach postawy osoba, która ma Ci zalecić ćwiczenia musi koniecznie oglądnąć Cie osobiście. Tak wirtualnie niestety jedyne co moge polecić to basen-rewelacyjny przy wszelkich wadach postawy.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-13, 22:08   #5
Evita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 30
Re: Ćwiczenia korygujące wystające łopatki i garbienie się

Ciniska>> bardzo Ci dziękuję i bardzo przepraszam, że tak późno! Ale ze mnie niewdzięcznica, tak się rozpisałaś, z ja nic Już biegnę ćwiczyć
Evita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 19:06   #6
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
nie chce być garbata :((

Dziewczyny prosze Was o jakieś rady.
W szkole podstawowej podczas corocznych badań lekarz nie stwierdzał u mnie skrzywienia kręgosłupa jako takiego, to się chyba skolioza nazywa, ale z racji tego że zawsze byłam wyższa od rówieśników garbiłam się.
Teraz widzę że garbię się chyba coraz bardziej! Podczas siedzenia, np.przed komputerem łapię się na tym że jestem niemal zwinięta w kłębek
Kiedy chodzę też jakoś tak dziwnie wyglądam
Stojąc przed lustrem próbuję ustawić się jakoś prosto, ale na dłuższą metę nie daję rady bo odczuwam mocny ból.
Czy jest jakaś możliwość żeby jeszcze "wyprostować" moje plecy? Jakieś ćwiczenia, nie wiem.... pomóżcie mi,proszę.
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 19:20   #7
Annake
Raczkowanie
 
Avatar Annake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 302
Dot.: nie chce być garbata :((

Wiem, co czujesz, niestety ja też borykam się z tym problemem.. Byłam w sanatorium w podstawowce i niby sie polepszylo,ale spokoj mialam tylko na 2 lata, pisze tylko, bo to bardzo malo Pozniej bylam u ortopedy i tam dano mi cwiczenia, ktore codziennie wykonuje.Wiec Tobie tez radze tam isc,a nie probowac nic samej robic, bo to tylko moze pogorszyc sytuacje. A na codzien musisz trzymac plecy prosto i miec w miare napiete miesnie brzucha, szyje prosto i siedzec na krzesle oparta, a nie zgarbiona, wiem, ze to trudne,ale ten trud warto sobie zadac,a po pewnym czasie na pewno zobaczysz efekty Aha no i nie wolno przy skoliozie siedziec z noga zalozona na nodze!! Mnie pomaga jeszcze mama, bo gdy tylko zobaczy,ze siedze nie tak jak powinnam od razu mnie upomina Mam nadzieje,ze w jakis sposob pomoglam
Annake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-19, 19:23   #8
mosquito
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 96
Dot.: nie chce być garbata :((

...
__________________
MOSQUiTO

Edytowane przez mosquito
Czas edycji: 2009-02-19 o 13:58
mosquito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 19:27   #9
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: nie chce być garbata :((

basen to jest chyba najlepsze wyjście, zawsze lekarze polecają pływanie, no chyba, że jakaś gimnastyka korekcyjna...
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 19:31   #10
neycee
Raczkowanie
 
Avatar neycee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 97
GG do neycee
Dot.: nie chce być garbata :((

Skolioza? Ten temat znam doskonale, wykryto ja u mnie w podstawówce. Chodziłam na korektę (ćwiczenia, specjalne prądy itp.) Niestety nie pomogło. 2 lata temu miałam pierwszą operację, przy skrzywieniu kręgosłupa 40 st. Planowane były 2 operacje, ale w między czasie sie pogorszyło. Także drugą zrobili mi w lutym 2004 a trtzecią 2 miesiące temu. Przed pierwszą operacja miałam specjalna rehabilitacje, moze nie bede ujawniac szczegołow żeby Cie zbytnio nie przestraszyc, ale Tobie to pewnie nie grozi. Niom, buziaczki, jakbyś miała jeszcze jakieś pytania to pisz
neycee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 19:36   #11
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: nie chce być garbata :((

ja na szczescie nie mam z tym problemu ale moj facet ma skrzywiony kregosłup i tez nie bardzon wiemy co z tym zrobic
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-19, 19:43   #12
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: nie chce być garbata :((

Cytat:
Napisane przez Annake
Wiem, co czujesz, niestety ja też borykam się z tym problemem.. Byłam w sanatorium w podstawowce i niby sie polepszylo,ale spokoj mialam tylko na 2 lata, pisze tylko, bo to bardzo malo Pozniej bylam u ortopedy i tam dano mi cwiczenia, ktore codziennie wykonuje.Wiec Tobie tez radze tam isc,a nie probowac nic samej robic, bo to tylko moze pogorszyc sytuacje. A na codzien musisz trzymac plecy prosto i miec w miare napiete miesnie brzucha, szyje prosto i siedzec na krzesle oparta, a nie zgarbiona, wiem, ze to trudne,ale ten trud warto sobie zadac,a po pewnym czasie na pewno zobaczysz efekty Aha no i nie wolno przy skoliozie siedziec z noga zalozona na nodze!! Mnie pomaga jeszcze mama, bo gdy tylko zobaczy,ze siedze nie tak jak powinnam od razu mnie upomina Mam nadzieje,ze w jakis sposob pomoglam
No właśnie to nie skolioza (już wiem co to skolioza-boczne skrzywienie ) .Jej nigdy lekarz nie stwierdził. Moje skrzywienie to właśnie pochylanie się do przodu,klatka piersiowa lekko wklęsła szyja wysunięta jakby do przodu. Sprawdzam teraz i czuję że nie używam mięśni karku i pleców.Gdy napinam to właśnie czuję ból. Kiedyś miałam zalecone, takie ćwiczenia z woreczkami z grochem, wiesz napewno, w podstawówce się chodziło na gimnastykę korekcyjną
Może właśnie wzmocnienie mięśni pomoże...? A więc muszę się udać do lekarza? Czy normalne ćwiczenia w domu mogą mi zaszkodzić ??
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 19:45   #13
Maryjka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 32
Dot.: nie chce być garbata :((

Powiem ci tak.... Ja doswiadczylam "garbacenia" u siebie w dwóch okresach : Podczas strasznych zalaman psychicznych ( zmniejszone poczucie wartości) i podczas szczesliwego zwiąku (rozleniwiłam się totalnie - kochał mnie taka jaka jestem - czyli garbaciuchem...:P) to ma podłoże psychiczne... po dłuzszym czasie prowadzi to do sflaczenia miesni i wtedy kolo sie zamyka... psychika =>sflaczanie miesni=> psychika zalamana zgarbacialym wygladem=.>wieksze garbacenie..:///
Maryjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 19:50   #14
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: nie chce być garbata :((

Cytat:
Napisane przez neycee
Skolioza? Ten temat znam doskonale, wykryto ja u mnie w podstawówce. Chodziłam na korektę (ćwiczenia, specjalne prądy itp.) Niestety nie pomogło. 2 lata temu miałam pierwszą operację, przy skrzywieniu kręgosłupa 40 st. Planowane były 2 operacje, ale w między czasie sie pogorszyło. Także drugą zrobili mi w lutym 2004 a trtzecią 2 miesiące temu. Przed pierwszą operacja miałam specjalna rehabilitacje, moze nie bede ujawniac szczegołow żeby Cie zbytnio nie przestraszyc, ale Tobie to pewnie nie grozi. Niom, buziaczki, jakbyś miała jeszcze jakieś pytania to pisz
Współczuję Ci, wyobrażam sobie jaka to mordęga. Nie wiem na czym Twoja operacja polegała, ale w szkole średniej widywałam dziewczynę po operacji kręgosłupa. Miała pręty prosujące kręgosłup. Zastanawiałam się czy teraz rteż stosują tę metodę. To jakieś takie makabryczne mi się wydaje.
Ale mam nadzieję że Ty wyjdziesz z opresji cało i bez bólu i że w końcu będziemy mogły poszczycić się ładną sylwetką
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 19:54   #15
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: nie chce być garbata :((

Cytat:
Napisane przez Maryjka
Powiem ci tak.... Ja doswiadczylam "garbacenia" u siebie w dwóch okresach : Podczas strasznych zalaman psychicznych ( zmniejszone poczucie wartości) i podczas szczesliwego zwiąku (rozleniwiłam się totalnie - kochał mnie taka jaka jestem - czyli garbaciuchem...:P) to ma podłoże psychiczne... po dłuzszym czasie prowadzi to do sflaczenia miesni i wtedy kolo sie zamyka... psychika =>sflaczanie miesni=> psychika zalamana zgarbacialym wygladem=.>wieksze garbacenie..:///
Może mieć podłoże psychiczne, ale ja to mam od dzieciństwa i raczej nie z powodu depresji ale dlatego że rosłam dużo szybciej niż inni
Ale napewno jest coś w tym co piszesz. W końcu kiedy mówi się "dumna postawa" czy "pewna siebie" to ma się na myśli między innymi proste plecy.
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 19:58   #16
Blondzia
Raczkowanie
 
Avatar Blondzia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 166
Dot.: nie chce być garbata :((

Madziulka skocz do lekarza
Blondzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 19:58   #17
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: nie chce być garbata :((

ps. Ale jedno mnie martwi bardzo bardzo. Że jak nie zaradzę garbatym plecom to za przeproszeniem za pare lat cycki opadną mi do pasa
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 20:01   #18
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: nie chce być garbata :((

Cytat:
Napisane przez Blondzia
Madziulka skocz do lekarza
O Blondineczka gdzie ty sie podziewasz??? No widzisz ,takie czasy ciężkie nadejszły że trzeba się za siebie wziąść a że nie wiem jak to się dziewczyn pytam bo niedługo głowa mi się pod biurko schowa -taka będę garbata
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 20:11   #19
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: nie chce być garbata :((

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake
basen to jest chyba najlepsze wyjście, zawsze lekarze polecają pływanie, no chyba, że jakaś gimnastyka korekcyjna...
Fakt, podobno pływanie dobrze wzmacnia mięśnie i modeluje sylwetke ale z tym może być problem bo ja tylko żabką umiem pływać, no i pieskiem Ale i tak zawsze się podtapiam
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-19, 20:11   #20
Blondzia
Raczkowanie
 
Avatar Blondzia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 166
Dot.: nie chce być garbata :((

Madie dla Ciebie jestem zawsze
Ja też mam skrzywienie, mianowicie mam jedną łopatkę wyżej od drugiej (też za szybko rosłam i jeszcze jakby tego było mało śladem są rozstępy na plecach :/ )
Ale wracając do tematu- leć do lekarza, powtarzać nie bedę
Blondzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 20:13   #21
Blondzia
Raczkowanie
 
Avatar Blondzia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 166
Dot.: nie chce być garbata :((

Cytat:
Napisane przez madie
Fakt, podobno pływanie dobrze wzmacnia mięśnie i modeluje sylwetke ale z tym może być problem bo ja tylko żabką umiem pływać, no i pieskiem Ale i tak zawsze się podtapiam
Słuchaj, to my mamy ten sam problem U mnie z pływaniem liiipka (od urodzenia mieszkam w Krainie Tysiąca Jezior- ale wstyd )Też umiem tylko żabką i pieskiem, zawsze się podtapiam, możę to wynik garbienia?
Blondzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 20:26   #22
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: nie chce być garbata :((

Cytat:
Napisane przez Blondzia
Też umiem tylko żabką i pieskiem, zawsze się podtapiam, możę to wynik garbienia?
Hihi no wiesz, aż tak nisko to my chyba głów nie mamy zeby przez to się podtapiać
Ja to mam rączęta jak patole, zero mięśnia Jak pomacham w wodzie 40 sekund to musze odpocząć bo utonąć moge
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 20:47   #23
Anette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 21
Dot.: nie chce być garbata :((

Hej, przede wszystkim tak jak jjuz co poniektorzy radza, powinnas isc do lekarza. Nie wiem jaki masz dokladnie problem, jezeli jestes szczupla osoba, mozesz miec podobne schorzenie do mojego- splycenie fizjologicznej kifozy k-pa piersiowego(nazwa nadwyraz ciekawa) - ktore powstaje i poglebia, gdy chudy czlowiek nie rusza sie i nie cwiczy we wlasciwy sposob Ja zawsze bylam chudziuchna i nie wyksztalcily mi sie odpowiednie partie miesni, ktore podtrzymywalyby mi kregoslup i jak juz przestalam regulranie cwiczyc, to odczulam to BARDZO mocno. Przepisano mi masaze(ktore lagodza bol) i cwiczenia, jako juz ta skuteczniejsza i trwalsza metoda radzenia sobie z mym problemem. Ale najwazniejsze, to zebys wiedziala co Ci jest, wtedy latwiej bedzie Ci sie dowiedziec co z tym robic. POzdrawiam serdecznie!
Anette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 21:03   #24
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: nie chce być garbata :((

Cytat:
Napisane przez Anette
Hej, przede wszystkim tak jak jjuz co poniektorzy radza, powinnas isc do lekarza. Nie wiem jaki masz dokladnie problem, jezeli jestes szczupla osoba, mozesz miec podobne schorzenie do mojego- splycenie fizjologicznej kifozy k-pa piersiowego(nazwa nadwyraz ciekawa) - ktore powstaje i poglebia, gdy chudy czlowiek nie rusza sie i nie cwiczy we wlasciwy sposob Ja zawsze bylam chudziuchna i nie wyksztalcily mi sie odpowiednie partie miesni, ktore podtrzymywalyby mi kregoslup i jak juz przestalam regulranie cwiczyc, to odczulam to BARDZO mocno. Przepisano mi masaze(ktore lagodza bol) i cwiczenia, jako juz ta skuteczniejsza i trwalsza metoda radzenia sobie z mym problemem. Ale najwazniejsze, to zebys wiedziala co Ci jest, wtedy latwiej bedzie Ci sie dowiedziec co z tym robic. POzdrawiam serdecznie!
To jest bardzo ciekawe co napisałaś. Czy to jest więc związane z mięśniami czy z kośćmi? Czytając o tym w necie zrozumiałam że chodzi o nieprawidłowe wykształcenie się kręgów... Czy mogłabyś, jeśli masz chwilkę czasu, przybliżyć mi ten temat?
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 21:37   #25
Annake
Raczkowanie
 
Avatar Annake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 302
Dot.: nie chce być garbata :((

Cytat:
Napisane przez madie
No właśnie to nie skolioza (już wiem co to skolioza-boczne skrzywienie ) .Jej nigdy lekarz nie stwierdził. Moje skrzywienie to właśnie pochylanie się do przodu,klatka piersiowa lekko wklęsła szyja wysunięta jakby do przodu. Sprawdzam teraz i czuję że nie używam mięśni karku i pleców.Gdy napinam to właśnie czuję ból. Kiedyś miałam zalecone, takie ćwiczenia z woreczkami z grochem, wiesz napewno, w podstawówce się chodziło na gimnastykę korekcyjną
Może właśnie wzmocnienie mięśni pomoże...? A więc muszę się udać do lekarza? Czy normalne ćwiczenia w domu mogą mi zaszkodzić ??

Wiesz jak bylam w sanatorium to zawsze powtarzano nam,ze nie mozna wykonywac cwiczen przez siebie wymyslonych, bo: "moze wlasnie takie pomoga", a to dlatego,ze niekiedy zamiast pomoc i zredukowac bol, mozna sprawe pogorszyc i doprowadzic sie do jeszcze gorszego stanu! Ja szczerze radze, choc nie lubie chodzic do lekarzy, abys Ty poszla i skonsultowala sie ze specjalista..Jaka by to wada nie byla, najlepiej isc po zestaw cwiczen do lekarza! A basen? Oczywiscie, bardzo dobry na wzmocnienie miesni.. nie tylko kregoslupa Aha a tych cwiczen z woreczkami nikt juz nie stosuje, poniewaz niczemu nie sluza..
Annake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 21:48   #26
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: nie chce być garbata :((

Cześć kobitki!
U mnie też to stwierdzili w podstawówce Najpierw specjalne ćwiczenia w szkole, potem w liceum odwiedziłam lekarza. Wysłał mnie na ćwiczenia - uczyłam się ich dwa tygodnie, potem już sama w domku. Muszę się pilnować, ale przynajmniej wada się dzięki temu nie pogłębia.
Sama też szukałam w necie ćwiczeń, dobrałam sobie mały zestaw wzmacniający kręgosłup - jak chcecie, to go tu wkleję. Ale przede wszystkim trzeba iść do lekarza, musi on określić stopień skrzywienia, jego rodzaj itp. Ćwiczenia też muszą być dobrane pod kątem tego, w jaką stronę kręgosłup się skrzywia (a trochę jest tych rodzajów skrzywień w skoliozie).
Pozdrawiam!
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 22:20   #27
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: nie chce być garbata :((

Macie rację. Musze udać się do lekarza, bo żarty żartami ale może w przyszłości się jeszcze pogorszyć W dodatku zaczynają mnie niepokoić bóle pleców, na które nie zwracałam większej uwagi wcześniej, ale zauważyłam że naprawde nie potrafię utrzymać prostej postawy dłużej niż pare minut.
Martwi mnie jeszcze jedna sprawa a mianowicie trzaski w stawach (kolanowych i w ramieniu). Moja wuefistka wspomniała że może to być z powodu małej ilości mazi stawowej. Strzela mi niemal przy każdym ruchu, czasem nawet coś mi tam w środku tak przeskoczy że aż boli. To może być, choć mam nadzieję że nie jest, początek problemów Ciekawe czy to może mieć jakieś konsekwencje dla moich pleców.
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 22:29   #28
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: nie chce być garbata :((

Właśnie ten ból pleców jest uciążliwy Jak się zaniedbam w ćwiczeniach, to ciężko wysiedzieć w pubie cały wieczór
Co do stawów - jeśli wuefistka ma rację, to w aptece są leki typu ArtroStop (czy jakoś tak), pomagające na takie właśnie problemy stawów. Tego też nie możesz lekceważyć, bo za parę lat możesz mieć z tym nie lada kłopot. Jak będziesz u lekarza, to przy okazji koniecznie o to spytaj.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-20, 00:05   #29
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: nie chce być garbata :((

buziaki dla wszystkich. Dzięki
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-20, 06:11   #30
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: nie chce być garbata :((

Ja mam połączenie lordozy i kifozy. Strasznie wystają mi łopatki, (z profilu mój grzbiet wygląda jak litera S), szyja nieco z przodu, pogorszyło się odkad nie ćwiczę tańca (a do tego praca siedząca, komputer dużo poniżej wzroku. Staram sie chodzić prosto, ale nie zawsze wychodzi (o prostym siedzeniu w pracy nie ma szans, bo tu nie ma normalnych krzeseł tylko coś ala bardzo niewygodny drewniany stołek barowy bez oparcia
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:21.