Nasze Codzienne Jadłospisy XVI - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-14, 10:40   #2191
afryga
Raczkowanie
 
Avatar afryga
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 231
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez lir391 Pokaż wiadomość
nie mam zastrzeżeń, moim zdaniem ładna R

za duzo na pewno nie. najadasz sie tym? jeśli tak, to spoko jaki masz cel?
Dziękuję za ocenę.
Wiórki jem niezbyt często, czasem zdaży się dwa dni pod rząd, a później kilka dni wcale i jest to jedynie 1 łyżeczka.
Pulpety będą 4 (raczej małe) kaszy 1/3-1/2 woreczka
Ćwiczenia to "Schudnij z Jillian w 30 dni", robię je jedynie w dni kiedy nie chodzę na fitness.
Czy się najadam. Owszem. Głodna nie chodzę, jedynie w pracy gdy siedzę w biurze mam ochotę na małe co nieco, ale nie mogę tego raczej nazwać głodem.
Mój cel to schudnąć jeszcze 2-3 kg a następnie przerzucić się na konkretne ćwiczenia na rzeźbę. Problem w tym, ze przez 3 m-ce schudłam jedynie 2 kg, w sobotę było 2,5 ale dziś na wadze jest znów 0,5 do przodu. Z tego powodu właśnie zastanawiam się czy nie jem za dużo.
afryga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 11:02   #2192
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez afryga Pokaż wiadomość
Dziękuję za ocenę.
Wiórki jem niezbyt często, czasem zdaży się dwa dni pod rząd, a później kilka dni wcale i jest to jedynie 1 łyżeczka.
Pulpety będą 4 (raczej małe) kaszy 1/3-1/2 woreczka
Ćwiczenia to "Schudnij z Jillian w 30 dni", robię je jedynie w dni kiedy nie chodzę na fitness.
Czy się najadam. Owszem. Głodna nie chodzę, jedynie w pracy gdy siedzę w biurze mam ochotę na małe co nieco, ale nie mogę tego raczej nazwać głodem.
Mój cel to schudnąć jeszcze 2-3 kg a następnie przerzucić się na konkretne ćwiczenia na rzeźbę. Problem w tym, ze przez 3 m-ce schudłam jedynie 2 kg, w sobotę było 2,5 ale dziś na wadze jest znów 0,5 do przodu. Z tego powodu właśnie zastanawiam się czy nie jem za dużo.
wahania wagi sa normalne, niektore dziewczyny pisza, ze przed okresem waza nawet 2-3 kilo wiecej, wiec nie sugerowalabym sie tym specjalnie. radze patrzec na cm. i oczywiscie gratuluje sukcesu - najwazniejsze, ze schudlas zdrowo i bez efektu jojo
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 12:37   #2193
StokrotkaMM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 59
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

napisz, proszę, co konkretnie ćwiczysz i jak często oraz jaki masz cel? zapoznaj się z jadłospisami stąd: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=309561[/QUOTE]
Musli mam na myśli swoje tzn. płatki owsiane, rodzynki migdały.
Na IV posiłek 1/2 woreczka kaszy , ryba 2 kawałki
Twarogu ok. 1/2 kostki i łyżka miodu. na ten posiłek próbowałam np. jajko lub omlet ale strasznie mi się wtedy odbija i zgaga mnie męczy.
Chcę schudnąć ok. 5 kg , wyszczuplić uda i posladki.
Mój trening do tej pory było :
1 dzień 40 min rowerek
2 dzień 20min skakanka +20 min rozciaganie, brzuszki + 15 min stepper
Coś nie widzę efektów w zgubueniu z ud - przez 2 m-ce tylko 2 cm, więc od tygodnia tylko rowerek 60 minut, a wczoraj była skaknka+ rozciaganie + stepper.

Edytowane przez StokrotkaMM
Czas edycji: 2012-03-14 o 12:53
StokrotkaMM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 12:42   #2194
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
masz strasznie bezwartościowe te posiłki!


I mleko + granola santegranola to same puste węgle i tłuszcz...nie lepiej owisane płatki,jakieś owoce do tego?otręby?
na pewno na długo Cię nasyci!


II kawałek łososia wędzonego na ciepło to na pewno nie jest posiłek..Może jakaś pełnoziarnista bułeczka do tego??warzywka??

III makaron pełnoziarnisty + sos (pomidory w puszcze, pieczarki, cebulka, tuńczyk)ten sos sama robiłaś tak??tu powiedzmy ok,tylko zależy ile tego

IV 2 kromki ciemnego chleba, masło, plaster wędzonego łososia, plaster szynki, kawałek żółtego sera, plasterek pomidoratu jest ok..tylko popatrz sama..łosoś-tuńczyk-łosoś...Jest wiele innych wartościowych przekąsek...


ps.piszesz że nie jesteś w stanie więcej wcisnąc a w tamtym poście pytałaś o sposoby na głód
granole muszę wykończyć, szkoda mi wyrzucać, czekaja już płatki owsiane w szafce

łosoś jest małokaloryczny dlatego go wcinam, nie mam pomysłu co by tu oprócz szynki na kanapkę dać, chyba schab upiekę tak będzie chyba najlepiej

co do III posiłku, sama robiłam sos, dość dużą porcję zjadłam

te wszystkie posiłki spożywam w domu, jeśli jestem na mieście to omijam 2 posiłki, potem jak wracam do domu ok 21 to już nei będę przygotowywała obiadu żeby zjeść o 22, dlatego pytam co by tu podjeść

mimo wszystko na tym trzymam wagę
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 13:34   #2195
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez StokrotkaMM Pokaż wiadomość
napisz, proszę, co konkretnie ćwiczysz i jak często oraz jaki masz cel? zapoznaj się z jadłospisami stąd: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=309561
Musli mam na myśli swoje tzn. płatki owsiane, rodzynki migdały.
Na IV posiłek 1/2 woreczka kaszy , ryba 2 kawałki
Twarogu ok. 1/2 kostki i łyżka miodu. na ten posiłek próbowałam np. jajko lub omlet ale strasznie mi się wtedy odbija i zgaga mnie męczy.
Chcę schudnąć ok. 5 kg , wyszczuplić uda i posladki.
Mój trening do tej pory było :
1 dzień 40 min rowerek
2 dzień 20min skakanka +20 min rozciaganie, brzuszki + 15 min stepper
Coś nie widzę efektów w zgubueniu z ud - przez 2 m-ce tylko 2 cm, więc od tygodnia tylko rowerek 60 minut, a wczoraj była skaknka+ rozciaganie + stepper.[/QUOTE]

Że się tak wtrące - 2 cm z ud to niezły wynik, bo to dosc trudna częsc ciała no i zalezy z ilu cm się startuje. Może spróbuj jakies siłowe na nogi?
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 13:38   #2196
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

No i moje dzisiejsze UUUUU :
I : placuszki otrębowe ( 3 koopiaste łyżki mąki żytniej, mleko, jajko, cukier , proszek do pieczenia, otręby, płatki owsiane i troszkę kukurydzianych) z danio waniliowym i jabłkiem, kubek cappucino
II ( takie byle jakie bo za 1,5h miał być obiad , a ja byłam głodna ) : gorąca czekolada z Delecty do picia gorzka, jog.nat-180g, duża marchewa, 2 wafle ryżowe /1 z szynką / 2 z serkiem topionym/
III :żeby nie było że się nie najadłam to napiszę że miska była duża- coś ok.0,75 czy 0,7l - rosół z duużą ilością warzyw , ciemnego makaronu i chudego mięska
podjadłam mamie garść mięska do sałatki gyros
IV : jabłko pieczone z twarożkiem i cynamonem , jogurt owocowy
V : bułka z ziarnami posmarowana masełkiem i salaterka sałatki gyros, kawa z mleczkiem
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 14:28   #2197
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 514
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Pokaż wiadomość
Cześć, jestem tu nowa Przeczytałam kilka części tego wątku w ubiegłym roku i choć nigdy tu nie pisałam, to odchudzałam się zgodnie z tutejszymi zasadami i schudłam ok 20 kg, nie osiągnęłam co prawda zamierzonej wagi (zostało 3 kg) ale postanowiłam przejść na trochę na U, co zakończyło się przybraniem 2 kg w związku z tym postanowiłam zacząć od nowa i wstawiam moją dzisiejszą redukcję:

I: placki owsiane z 3 łyżek płatków, 1 łyżki otrębów i jajka z teflonu, podane z domowym musem truskawkowym - zmiksowałam ok 1/2 kostki twarogu z pudełeczkiem truskawek.

II: 3 małe kromki chleba graham (łącznie 75g) z 3 sporymi plastrami wędzonego łososia i ogórkiem; pół puszki groszku bez cukru w składzie. Jako smarowidła użyłam Bielucha.

III: 1/3 woreczka brązowego ryżu, ok 150g piersi z kurczaka z teflonu, pół paczki fasolki szparagowej mrożonej.

IV: sałatka z dwóch jaj na twardo, połowy brokułu na parze, kilku pomidorków koktajlowych; posypana łyżeczką migdałów w płatkach i polana sosem czosnkowym na jogurcie.

V: prawdopodobnie będzie wiejski 150g z łyżeczką masła orzechowego.
40 minut na rowerku stacjonarnym
pół puszki tuńczyka w sosie własnym.

Bardzo proszę o ocenę
Podbijam wczorajszy i dodaję dzisiejszy - R:

I: trzy małe kromki grahamu posmarowane twarożkiem domowym (jakieś 3/4 opakowania), dwie z 4 plastrami sopockiej i ogórkiem, trzecia z łyżeczką miodu; pół sporego grejfruta.

II: 4 łyżki domowej granoli (skład na całość 3/4 płatków owsianych, 1/4 cheeriosów wielozbożowych, garść migdałów w płatkach, dwie łyżki miodu i jedna oliwy) z garstką suszonej żurawiny i jogurtem naturalnym (180g).

III: ok 60g pełnoziarnistego spaghetti z sosem z przecieru pomidorowego, połowy puszki tuńczyka, pieczarek i cebuli; trochę parowanych brokułów, marchewka.

IV: wiejski z łyżeczką masła orzechowego i kilkoma nerkowcami.

V: sałatka z jajka i tuńczyka/kawałek wędzonego łososia z warzywami, zobaczę

Wieczorem prawdopodobnie pojeżdżę godzinę na rowerku stacjonarnym, nie wiem czy na 100% bo dostałam @ i kiepsko się czuję Wiem, że dziś dużo nabiału, ale muszę powyjadać zapasy bo daty się kończą.

Proszę o ocenę
AshtrayGirl86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-14, 14:37   #2198
zupelnie_inna_ja
Raczkowanie
 
Avatar zupelnie_inna_ja
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 284
GG do zupelnie_inna_ja
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez lir391 Pokaż wiadomość
jest w porządku ćwiczysz coś?
trenuje w klubie 3-4x w tyg pilke siatkowa a w domu staram sie jeszcze wcisnac hh, skakanke i bieganie
__________________
w walce o szczupłe i zadbane ciało

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50
zupelnie_inna_ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 14:54   #2199
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
granole muszę wykończyć, szkoda mi wyrzucać, czekaja już płatki owsiane w szafce


oki,marnotrastwu mowimy nie
łosoś jest małokaloryczny dlatego go wcinam, nie mam pomysłu co by tu oprócz szynki na kanapkę dać, chyba schab upiekę tak będzie chyba najlepiej

co do łososia to akurat jest jedną z koloryczniejszych ryb..,al;e nie o to chodzi..
ale za te kanapki to -zobacz ile w tym wątku ciekawych,barwnych kanapek

co do III posiłku, sama robiłam sos, dość dużą porcję zjadłam

te wszystkie posiłki spożywam w domu, jeśli jestem na mieście to omijam 2 posiłki, potem jak wracam do domu ok 21 to już nei będę przygotowywała obiadu żeby zjeść o 22, dlatego pytam co by tu podjeść

mimo wszystko na tym trzymam wagę
ale jak idziesz na miasto to masz na mysli prace?

---------- Dopisano o 15:54 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------

Cytat:
Napisane przez nikol12 Pokaż wiadomość
No i moje dzisiejsze UUUUU :
I : placuszki otrębowe ( 3 koopiaste łyżki mąki żytniej, mleko, jajko, cukier , proszek do pieczenia, otręby, płatki owsiane i troszkę kukurydzianych) z danio waniliowym i jabłkiem, kubek cappucino
II ( takie byle jakie bo za 1,5h miał być obiad , a ja byłam głodna ) : gorąca czekolada z Delecty do picia gorzka, jog.nat-180g, duża marchewa, 2 wafle ryżowe /1 z szynką / 2 z serkiem topionym/
III :żeby nie było że się nie najadłam to napiszę że miska była duża- coś ok.0,75 czy 0,7l - rosół z duużą ilością warzyw , ciemnego makaronu i chudego mięska
podjadłam mamie garść mięska do sałatki gyros
IV : jabłko pieczone z twarożkiem i cynamonem , jogurt owocowy
V : bułka z ziarnami posmarowana masełkiem i salaterka sałatki gyros, kawa z mleczkiem
ooo..sukces jabłkowy
ładnie jest,tylko w obiedzie mi konkretu brakuje...chyba że mięsa było konkretnie
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 14:56   #2200
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
ale jak idziesz na miasto to masz na mysli prace?

---------- Dopisano o 15:54 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------



ooo..sukces jabłkowy
ładnie jest,tylko w obiedzie mi konkretu brakuje...chyba że mięsa było konkretnie
konkretnie , konkretnie i makaronu też
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 15:01   #2201
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez nikol12 Pokaż wiadomość
konkretnie , konkretnie i makaronu też
a jabłko zapiekane jak:??
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-14, 15:36   #2202
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Moje UU:

Ś: owsianka ( 3ł z orzechami), banan, 2 łyżki serka homo, kawa z mlekiem

2Ś: dwie kostki czeko gorzkiej, garsc pistacji (musiałam tą czeko, bo mi się słabo zrobiło), pół grapefruita

O: mała pizza na pełnoziarnistym spodzie z warzywami i plastrem sera, po kostka czekolady kokosowej, garsc groszku ptysiowego

P: jabłko skrojone z cynamonem i łyżką serka homo

K: papryka duża czerwona

45 minut rolek

Edytowane przez misia332
Czas edycji: 2012-03-14 o 15:49
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 15:56   #2203
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
a jabłko zapiekane jak:??
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 16:11   #2204
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Moje wczorajsze U
I 3 kromki żytniego z osełką, serem białym i rzodkiewką
II 2 duże gofry z serkiem śmietankowym, dżemem o smaku kiwi, fistaszkami
III talerz barszczu czerwonego ze startymi buraczkami i fasolką
7 pierogów z kaszą gryczaną i twarogiem polanych stopionym masłem
IV serek wiejski z startym jabłkiem, gruszką, fistaszkami i czubatą łyżeczką capuccino
V najprawdopodobniej 3 kromki żytniego z osełką, gotowane jajko, szczypior

I dzisiejsze

I
zapiekana bułka pszenna z twarożkiem i dżemem o smaku kiwi, capuccino orzechowe (chyba przejde na odwyk dżemowy )
II 3 kromki chleba graham z osełką, gotowanym jajkiem, rzodkiewką i szczypiorem
III talerz barszczu czerwonego ze startymi buraczkami i fasolką
risotto z warzywami i sosem grzybowym (woreczek brązowego ryżu, po pół puszki groszku, fasolki czerwonej, fasolki białej i groszku)
IV 2 gofry capuccino z serkiem wiejskim wymieszanym z 3 kostkami startej gorzkiej czekolady i fistaszkami
V chyba będą 3 kromki chleba graham z osełką, łososiem wędzonym, gotowanym jajkiem, rzodkiewką i szczypiorem

I tak sie zastanawiam czy nie za dużo cukrów
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 16:40   #2205
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez zupelnie_inna_ja Pokaż wiadomość
trenuje w klubie 3-4x w tyg pilke siatkowa a w domu staram sie jeszcze wcisnac hh, skakanke i bieganie
super
Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
Musli mam na myśli swoje tzn. płatki owsiane, rodzynki migdały.
Na IV posiłek 1/2 woreczka kaszy , ryba 2 kawałki
Twarogu ok. 1/2 kostki i łyżka miodu. na ten posiłek próbowałam np. jajko lub omlet ale strasznie mi się wtedy odbija i zgaga mnie męczy.
Chcę schudnąć ok. 5 kg , wyszczuplić uda i posladki.
Mój trening do tej pory było :
1 dzień 40 min rowerek
2 dzień 20min skakanka +20 min rozciaganie, brzuszki + 15 min stepper
Coś nie widzę efektów w zgubueniu z ud - przez 2 m-ce tylko 2 cm, więc od tygodnia tylko rowerek 60 minut, a wczoraj była skaknka+ rozciaganie + stepper.
ilościowo spoko
Cytat:
Że się tak wtrące - 2 cm z ud to niezły wynik, bo to dosc trudna częsc ciała no i zalezy z ilu cm się startuje. Może spróbuj jakies siłowe na nogi?
popieram ćwiczenia siłowe fajnie kształtują i ujędrniają uda.
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/




Edytowane przez lir391
Czas edycji: 2012-03-14 o 16:41
lir391 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 17:06   #2206
Cammila123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 231
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Cammila123 Pokaż wiadomość
Czy mogę liczyć na spr. mojej R??

I śniadanie: 3 kromki chleba razowego z wędliną, pomidorem, pasztetem pomidorowym drobiowym ze sklepu) + śliwka + 2 łyżki otrąb granulowanych truskawkowych

II śniadanie : (wpadłam na to w sklepie i musiałam spróbować ) serek owocowa wyspa

Obiad: grochowa + warzywa na patelnie + tuńczyk

Kolacja: serek bieluch (twarożek z rzodkiewką - kupczy) z wędliną i pomidorem
Moja waga trochę wzrasta. Czy jem za dużo czy to co innego?
Odpowie ktoś??
Cammila123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 17:10   #2207
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Moje wczorajsze U
I 3 kromki żytniego z osełką, serem białym i rzodkiewką
II 2 duże gofry z serkiem śmietankowym, dżemem o smaku kiwi, fistaszkami
III talerz barszczu czerwonego ze startymi buraczkami i fasolką
7 pierogów z kaszą gryczaną i twarogiem polanych stopionym masłem
IV serek wiejski z startym jabłkiem, gruszką, fistaszkami i czubatą łyżeczką capuccino
V najprawdopodobniej 3 kromki żytniego z osełką, gotowane jajko, szczypior

I dzisiejsze

I
zapiekana bułka pszenna z twarożkiem i dżemem o smaku kiwi, capuccino orzechowe (chyba przejde na odwyk dżemowy )
II 3 kromki chleba graham z osełką, gotowanym jajkiem, rzodkiewką i szczypiorem
III talerz barszczu czerwonego ze startymi buraczkami i fasolką
risotto z warzywami i sosem grzybowym (woreczek brązowego ryżu, po pół puszki groszku, fasolki czerwonej, fasolki białej i groszku)
IV 2 gofry capuccino z serkiem wiejskim wymieszanym z 3 kostkami startej gorzkiej czekolady i fistaszkami
V chyba będą 3 kromki chleba graham z osełką, łososiem wędzonym, gotowanym jajkiem, rzodkiewką i szczypiorem

I tak sie zastanawiam czy nie za dużo cukrów
Podbijam
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 17:20   #2208
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Cammila123 Pokaż wiadomość
Czy mogę liczyć na spr. mojej R??

I śniadanie: 3 kromki chleba razowego z wędliną, pomidorem, pasztetem pomidorowym drobiowym ze sklepu) + śliwka + 2 łyżki otrąb granulowanych truskawkowych pasztet ma o wiele wiecej tluszczu niz szynka, na R odpada.

II śniadanie : (wpadłam na to w sklepie i musiałam spróbować ) serek owocowa wyspa po pierwsze mało. po drugie, nie wiem, co to, ale zaloze sie, ze ma duzo cukru. zamień to na twaróg/serek homo naturalny/wieśniak/jajka/owsianke. generalnie cokolwiek wartościowego

Obiad: grochowa + warzywa na patelnie + tuńczyk węgle? ile tego wszystkiego? b

Kolacja: serek bieluch (twarożek z rzodkiewką - kupczy) z wędliną i pomidorem ok
Moja waga trochę wzrasta. Czy jem za dużo czy to co innego?
moim zdaniem jesz za malo i organizm za wszelka cene stara sie bronic przed utrata wagi. ćwiczysz? ile wazysz i ile chcesz schudnac?
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 17:42   #2209
Cammila123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 231
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Dziękuje za ocenę Na II śniadanie mam ograniczone pole popisu bo w szkole trudno jeść wartościowe rzeczy a grahamek nie chce codziennie jeść, ten serek wyjątkowo a tak to jeszcze owoce.
Grochowej był cały talerz warzyw sporo talerz płaski, tuńczyk pół puszki

Ważę 51 kg mam 158 cm wzrostu. Niby dobra waga jednak jestem strasznie otłuszczona i mam grube uda i łydki (moja zmora bo w kolanach mam 35 cm i tak samo w łydce...;/) Ćwiczę w domu różnie: raz skakanka, interwały na skakance, BBL, na nintendo wii łącze kilka treningów cardio aby wyszlo 40 min (są nawet męczące), ćwiczenia z Mel B. Staram się tak ćwiczyc 4-5 razy w tygodniu. Chce zapisać się na siłownię ale nie mogę się to tego zebrać.

Schudłam jakoś te trzy kilo nawet nie wiem jak bo długo jestem na diecie, tylko wtedy były nieracjonalne. A ostatnio zastój no to mimowolnie zmiejszyłam ilość jedzenia, nawet nie jestem głodna a nie chudnę. Nie wiem co robić bo chciałabym jeszcze schudnąć ze trzy kilo i stracić niepotrzebny tłuszcz.
Cammila123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-14, 17:55   #2210
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 440
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

jak to wygląda? utrzymuję na tym wagę

1; owsianka (pł. owsiane + otręby orkiszowe) z jogurtem naturalnym, kiwi, suszoną żurawiną, wiórkami kokosowymi, duża parzona kawa z mlekiem
2; grahamka z masłem orzechowym i pomidorem, 4 kostki Milki malinowej
3; podwójna kanapka z chleba wieloziarnistego, z masłem, twarogiem i rzodkiewką
4; ziemniaki z koperkiem, jajko sadzone, kefir
5; bułeczka maślana, kawa duża parzona z mlekiem
po: całkiem spory kawałek twarogu (półtłusty lub pełnotłusty)
__________________
feed me love


Rozsunąć suwak, by
Zdjąć skafander ciała
Zapomnieć
Wejść w nowe życie
W zwiewnej sukience



Edytowane przez Phynn
Czas edycji: 2012-03-14 o 20:07
Phynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 18:11   #2211
riddle92
Zadomowienie
 
Avatar riddle92
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 270
GG do riddle92
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Phynn Pokaż wiadomość
jak to wygląda? utrzymuję na tym wagę

1; owsianka (pł. owsiane + otręby orkiszowe) z jogurtem naturalnym, kiwi, suszoną żurawiną, wiórkami kokosowymi, duża parzona kawa z mlekiem
2; grahamka z masłem orzechowym i pomidorem, 4 kostki Milki malinowej
3; podwójna kanapka z chleba wieloziarnistego, z masłem, twarogiem i rzodkiewką
4; ziemniaki z koperkiem, jajko sadzone, kefir
5; bułeczka maślana, kawa duża parzona z mlekiem
costam by mozna dorzucic miejscami, ale jest ogolnie fajnie


moje R:
I. owsianka z 5 lyzek platkow + dwie lyzki jogurtu naturalnego + truskawki mrozone, twarog poltlusty mielony
II. gruszka, jajecznica z 2 jajek na masle, szpinak z oliwą i czosnkiem, pozniej kawa z lyzeczka cukru i mlekiem, podjedzone ze trzy takie "kromeczki" z bagietki z krewetkami i majonezem ; d
III. kasza jęczmienna z oliwą, cebulką i tuńczykiem
godzina na orbitreku
IV. kasza jęczmienna + jakas potrawka z kurczaka z warzywami
V. nie wiem co by tu zjeść ;d
riddle92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 18:21   #2212
anpapi
Zadomowienie
 
Avatar anpapi
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 173
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

moje U:
przed Ś: woda z cytryną, 1/4 grejpfruta, chlust mleka z garstką płatek musli
Ś: omlet biszkoptowy z serkiem wiejskim z ananasem/twarogiem+dżemem malinowym, czerwona herbata
Hip Hop Abs Cardio + ABS
IIŚ: kromka chleba razowego - pół z masłem orzechowym (domowe :Love z jabłkiem, pół z twarogiem i dżemem, kawałki ananasa, reszta jabłka, serniczek (muffinka z chudego twarogu), herbata biała o smaku pinacolady
wpadło jabłko
O: domowa zapiekanka ziemniaczana z parówką, pekinką, cebulką + brokuł, herbata zielona
P: garstka mieszanki studenckiej
Tamilee Webb - ja chcę miec takie ciało
K: kromka chleba razowego - pół z pastą sojową, pół z philadelphią light z pomidorem, rzodkiewka, kawałek twarogu z kefirem + chrupka pszennica + żurawina + amarantus, herbata zielona z pomarańczą

co o tym sądzicie?
__________________
money don't give happiness, only shopping
anpapi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 18:23   #2213
latino18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 50
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Czy może być takie U? Proszę o ocenę
1.owsianka - 3 lyżki płatków owsianych,łyżka siemienia lnianego, trufla sliwkowa, sliwki suszone, szklanka mleka 2 %
kawa z brązowym cukrem

2. 2 grahamki z ziarnami-jedna z serkiem paprykowym i pomiorem,druga z szynka,serem,salata i pomidorem, kawa 3w1
1,5 h zumby

3. 5 dużych pyz z mięsem,surówka

4.zielona herbata ,czekoladka,jabłko

Pozdrawiam
latino18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 18:49   #2214
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Cammila123 Pokaż wiadomość
Dziękuje za ocenę Na II śniadanie mam ograniczone pole popisu bo w szkole trudno jeść wartościowe rzeczy a grahamek nie chce codziennie jeść, ten serek wyjątkowo a tak to jeszcze owoce.
Grochowej był cały talerz warzyw sporo talerz płaski, tuńczyk pół puszki

Ważę 51 kg mam 158 cm wzrostu. Niby dobra waga jednak jestem strasznie otłuszczona i mam grube uda i łydki (moja zmora bo w kolanach mam 35 cm i tak samo w łydce...;/) Ćwiczę w domu różnie: raz skakanka, interwały na skakance, BBL, na nintendo wii łącze kilka treningów cardio aby wyszlo 40 min (są nawet męczące), ćwiczenia z Mel B. Staram się tak ćwiczyc 4-5 razy w tygodniu. Chce zapisać się na siłownię ale nie mogę się to tego zebrać.

Schudłam jakoś te trzy kilo nawet nie wiem jak bo długo jestem na diecie, tylko wtedy były nieracjonalne. A ostatnio zastój no to mimowolnie zmiejszyłam ilość jedzenia, nawet nie jestem głodna a nie chudnę. Nie wiem co robić bo chciałabym jeszcze schudnąć ze trzy kilo i stracić niepotrzebny tłuszcz.
a rozciagasz łydki po tych wszystkich ćwiczeń? bo jak sie nie rozciąga, to własnie mięśnie mogą się zrobić takie 'zbite'. sprobuj jesc wiecej, rozkrec sobie metabolizm i obserwuj swoj organizm
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 18:57   #2215
Cammila123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 231
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Zawsze rozciągam się po treningu, łydki też ale są oporne strasznie. Myślę, że to w większości tłuszcz, niestety ;/
Nie wiem czy więcej jedzenia pomoże bo ja jadłam dużo i schudłam a potem tyle samo a waga nie spadała.
Cammila123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 19:53   #2216
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

[QUOTE


wegetariańsko, a pysznie i wszytsko jest[/QUOTE]

dzieki

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Pycha A IV taka wiosenna Taką pastę też kiedyś jadłam
rewelacyjnie komponujesz posiłki Studiujesz zdrowe odzywianie?
dzieki ;d

hah nie, nie studiuję, jestem w LO poprostu troche sie tym interesuje i staram sie zeby bylo fajnie, smacznie, kolorowo i urozmaicenie Lubimy z mama eksperymenty kulinarne jednak nie jest to moj konik i przyszlosci z tym nie wiążę

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość


też tak pomyślałam z tym odżywianiem...
takie wszytsko zgrane

dziekuje za mile slowa

DzisiejszeU

I reszta pasty fasolowej zapieczona z podduszonymi pieczarkami, do tego salata, ogórek, szczypiorek, pomidorki koktajlowe, rzodkiewka z sosem balsamicznym

II wiejski 150g ze szczypiorkiem, 250ml gestego przecierowego soku z jabłek i malin

III cos a'la pizza - pizzówka niestety kupna, ale tak wyszlo (ze zdjetymi farfoclami z gory bo nie lubie gotowców, zostalo samo ciasto ) z własnym obkładem - krojone pomidory, tunczyk, brukselki pieczone, oliwki, pesto i zioła

ugotowany kotlecik sojowy przy robieniu salatki ;d

IV 2 cięzkie kromki orkisza razowego - z domowym masłem arachidowym / wedzonym dorszem, szczypiorkiem i sałatą

do picia kawa, herbaty i pluszzz

Edytowane przez Milka1224
Czas edycji: 2012-03-14 o 20:00
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 20:35   #2217
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
ale jak idziesz na miasto to masz na mysli prace?
praca/szkoła/miasto - jeden mianownik

I 2 kanapki z ciemnym chlebem, masło prawdziwe oczywiście, szynka, żółty ser, kawa

II kasza gryczana + sos z brokułami, marchewką i cebulą + kawałki piersi z kurczaka

III w szkole : kanapka z szynką, pomidorem, ogórkiem, rzodkiewką, papryką

IV bułka fitness, masło, ser biały twarogowy tłusty, do tego trochę dżemu truskawkowego, jabłko

też niedopracowane, nie zdążyłam zrobić surówki do obiadu, od jutra popróbuję coś jeszcze do tych kanapek dorzucić, będzie ciężko bo nie mam apetytu wcale

i wy mi powiedzcie czemu po takim jedzeniu mam wzdęcie i to jeszcze większe niż wczoraj
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 20:41   #2218
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Pokaż wiadomość

hah nie, nie studiuję, jestem w LO poprostu troche sie tym interesuje i staram sie zeby bylo fajnie, smacznie, kolorowo i urozmaicenie Lubimy z mama eksperymenty kulinarne jednak nie jest to moj konik i przyszlosci z tym nie wiążę

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ---------



dziekuje za mile slowa

DzisiejszeU

I reszta pasty fasolowej zapieczona z podduszonymi pieczarkami, do tego salata, ogórek, szczypiorek, pomidorki koktajlowe, rzodkiewka z sosem balsamicznym jak pysznie

II wiejski 150g ze szczypiorkiem, 250ml gestego przecierowego soku z jabłek i malin

III cos a'la pizza - pizzówka niestety kupna, ale tak wyszlo (ze zdjetymi farfoclami z gory bo nie lubie gotowców, zostalo samo ciasto ) z własnym obkładem - krojone pomidory, tunczyk, brukselki pieczone, oliwki, pesto i zioła to nie lepiej było kupić zwykłą bułkę ?

ugotowany kotlecik sojowy przy robieniu salatki ;d

IV 2 cięzkie kromki orkisza razowego - z domowym masłem arachidowym / wedzonym dorszem, szczypiorkiem i sałatą domowe masełko pycha

do picia kawa, herbaty i pluszzz
Dzisiaj też fajnie chociaż widzialam lepsze Twoje menu.

A która klasa ? Myślałas o załozeniu bloga

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Moje wczorajsze U
I 3 kromki żytniego z osełką, serem białym i rzodkiewką
II 2 duże gofry z serkiem śmietankowym, dżemem o smaku kiwi, fistaszkami
III talerz barszczu czerwonego ze startymi buraczkami i fasolką
7 pierogów z kaszą gryczaną i twarogiem polanych stopionym masłem
IV serek wiejski z startym jabłkiem, gruszką, fistaszkami i czubatą łyżeczką capuccino
V najprawdopodobniej 3 kromki żytniego z osełką, gotowane jajko, szczypior

I dzisiejsze

I
zapiekana bułka pszenna z twarożkiem i dżemem o smaku kiwi, capuccino orzechowe (chyba przejde na odwyk dżemowy )
II 3 kromki chleba graham z osełką, gotowanym jajkiem, rzodkiewką i szczypiorem
III talerz barszczu czerwonego ze startymi buraczkami i fasolką
risotto z warzywami i sosem grzybowym (woreczek brązowego ryżu, po pół puszki groszku, fasolki czerwonej, fasolki białej i groszku)
IV 2 gofry capuccino z serkiem wiejskim wymieszanym z 3 kostkami startej gorzkiej czekolady i fistaszkami
V chyba będą 3 kromki chleba graham z osełką, łososiem wędzonym, gotowanym jajkiem, rzodkiewką i szczypiorem

I tak sie zastanawiam czy nie za dużo cukrów
Prosze o ocenę
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 20:50   #2219
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Pokaż wiadomość
[QUOTE



DzisiejszeU

I reszta pasty fasolowej zapieczona z podduszonymi pieczarkami, do tego salata, ogórek, szczypiorek, pomidorki koktajlowe, rzodkiewka z sosem balsamicznym

sama robisz tę pastę?
II wiejski 150g ze szczypiorkiem, 250ml gestego przecierowego soku z jabłek i malin

III cos a'la pizza - pizzówka niestety kupna, ale tak wyszlo (ze zdjetymi farfoclami z gory bo nie lubie gotowców, zostalo samo ciasto ) z własnym obkładem - krojone pomidory, tunczyk, brukselki pieczone, oliwki, pesto i zioła

ugotowany kotlecik sojowy przy robieniu salatki ;d

IV 2 cięzkie kromki orkisza razowego - z domowym masłem arachidowym / wedzonym dorszem, szczypiorkiem i sałatą

do picia kawa, herbaty i pluszzz
wszystko takie smaczne i zdrowe

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
praca/szkoła/miasto - jeden mianownik

to zawsze możesz zabrać ze sobą jakąś pełnoziarnistą bułkę z szynką i warzywami,sałatkę z tuńćzykiem, marchewki,jabco,itp.

I 2 kanapki z ciemnym chlebem, masło prawdziwe oczywiście, szynka, żółty ser, kawa

II kasza gryczana + sos z brokułami, marchewką i cebulą + kawałki piersi z kurczaka

III w szkole : kanapka z szynką, pomidorem, ogórkiem, rzodkiewką, papryką

IV bułka fitness, masło, ser biały twarogowy tłusty, do tego trochę dżemu truskawkowego, jabłko

też niedopracowane, nie zdążyłam zrobić surówki do obiadu, od jutra popróbuję coś jeszcze do tych kanapek dorzucić, będzie ciężko bo nie mam apetytu wcale

i wy mi powiedzcie czemu po takim jedzeniu mam wzdęcie i to jeszcze większe niż wczoraj
dziś jest dużo lepiej
a wzdęcie-na pewno rzodkiewka i papryka mogą tak działać.
ps.a jak z zaparciami?
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 21:04   #2220
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
wszystko takie smaczne i zdrowe

Pastę robię sama. Ubóstwiam takie pasty i wgl warzywa strzączkowe - chyba widac po jadłospisach

Czerwona fasolę miksuję z łyzką soku z limonki/cytryny, 2 łyzkami tabasco / pikantnego sosu chilli, 2 łyżkami jogurtu naturalnego, 2 łyżkami podprażonych pestek dyni/słonecznika i przyprawami ew czasem dodaję trochę startego cheddara albo wedzonego sera wtedy jest taka pasta fusion i nabiera całkiem innego charakteru

jak cos to pisz na priv moze mi sie w koncu uruchomi ;d słuze przepisami na pasty rybne, strączkowe, hummusy, warzywne, serowe, owocowe, z ricotty, mieszane i sojowe

Edytowane przez Milka1224
Czas edycji: 2012-03-14 o 21:10
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:37.