Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-05, 21:35   #691
deska123
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 2 112
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

Szukałam i nie mogłam znaleźć. Ile ma kalorii Muller mix truskawkowy?
__________________
dieta!
56...54...53...52...51...50

21.08.09 - zdane prawko.
deska123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 22:22   #692
oOLadyAOo
Raczkowanie
 
Avatar oOLadyAOo
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 65
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

własnie kiedyś też szukałam na necie i znalazłam na jakiejś stronce promującej te mullery w komentarzach ktoś napisał kalorie wszystkich produktów mullera. Niestety nie jestem w stanie ci ich podac bo nie pamiętam dokładnie a nie chce wprowadzać w błąd, ale poszukaj gdzies tam jest to info
__________________
odchudzam się. krótkoterminowo.
trenuję taniec.
oOLadyAOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 06:59   #693
halfsara
Rozeznanie
 
Avatar halfsara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 712
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

Cytat:
Napisane przez deska123 Pokaż wiadomość
Szukałam i nie mogłam znaleźć. Ile ma kalorii Muller mix truskawkowy?

170 kcal
__________________
"To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away."
halfsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 08:29   #694
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

Cytat:
Napisane przez lovecassie Pokaż wiadomość
Pytanie o galaretkę było już chyba ze 100razy, ale nadal nie wiem jak to w końcu z nią jest
Licząc kaloryczność galaretki powinnam liczyć tylko wartość odżywczą proszku, niezależnie od tego w jakiej ilości wody rozrobię moją galaretke?
po przyrządzeniu liczysz wartość odzywczą
stupify jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 08:53   #695
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

Cytat:
Napisane przez lovecassie Pokaż wiadomość
Pytanie o galaretkę było już chyba ze 100razy, ale nadal nie wiem jak to w końcu z nią jest
Licząc kaloryczność galaretki powinnam liczyć tylko wartość odżywczą proszku, niezależnie od tego w jakiej ilości wody rozrobię moją galaretke?
na opakowaniu masz dane albo na 100g proszku (ok 350) albo na porcje, albo na 100ml produktu z woda. W pierwszym przypadku mnozysz ilosc kcal na 100g przez ilosc g w opakowaniu i niezaleznie czy rozrobisz to w 5 litrach czy w szklance wody, calosc bedzie miala wciaz tyle kcal ile wynika z wagi opakowania. w drugim i trzecim przypadku przeliczniki sa oparte na zalecanej przez producenta ilosci wody. Czyli jesli pisza ze z opakowania wyjda 3 porcje a galaretke masz rozpuscic w 500ml wody, to jesli porcja ma zalozmy 100kcal to cale opakowanie ma 300kcal i jesli rozrobisz je w wiekszej ilosci wody i wyjdzie ci wiecej porcji, to wszystkie one w sumie beda mialy nadal 300kcal, a jedna bardziej rozwodniona porcja to 500/ilosc porcji. Analogicznie kalorie ze 100ml. Producent kaze uzyc 500ml wody i pisze ze w 100ml jest 50kcal. Czyli uzywajac 500ml wody uzyskasz ok 550ml galaretki (woda plus proszek stad te dodatkowe 50) czyli 5,5*50=275kcal. Mam nadzieje ze zrozumiale wytlumaczylam.
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 09:10   #696
blendynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 59
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

Hejcia!!
Dla zainteresowanych produktami Müller'a podaję stronkę-wszystko na niej znajdziecie Jedyny problem-brak znajomości języka niemieckiego-chociaż w sumie myślę, że dacie bez niego radę ;-)
http://www.muellermilch.de/#/wir_sind_milch

A swoją drogą-może macie w swoich tabelkach(notatkach) dane na temat PISHINGERÓW i PIANEK -zdjęcia na tej stronce http://www.likmar.pl/12.html

POZDRAWIAM
blendynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 09:12   #697
halfsara
Rozeznanie
 
Avatar halfsara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 712
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

mam takie pytanie czy wedlug was to jest mozliwe zeby taka bulka miala tylko 166kcal/100 g o taka: http://www.☠☠☠☠☠☠.pl/product/5902054...pitz.xhtml?x=c? bo ciezko mi w to uwierzyc.Na stronie producenta sa podane takie same wartosci. Z wartosci bwt wychodzi ok.173 kcal/100 g.No ale ja bym takiej bulce na zdrowy rozsadek dala conajmniej 220 kcal/100 g. Co o tym myslicie?
__________________
"To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away."
halfsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-06, 17:22   #698
Tuppence_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 397
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

Czy któraś Wizażanka wie, ile kcal ma jedno winogrono? Kaloryczność to 70 kcal/100 g. Obstawiam, że ok. 4 kcal, ale to bardzo luźne wyliczenie.
P.S. Chyba przesadziłam. Przecież jedna truskawka ma ze 4 kcal, a truskawki mają 30 kcal/100g.

Edytowane przez Tuppence_
Czas edycji: 2009-06-06 o 17:42
Tuppence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 19:23   #699
lovecassie
Raczkowanie
 
Avatar lovecassie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 304
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

Cytat:
Napisane przez mavika Pokaż wiadomość
na opakowaniu masz dane albo na 100g proszku (ok 350) albo na porcje, albo na 100ml produktu z woda. W pierwszym przypadku mnozysz ilosc kcal na 100g przez ilosc g w opakowaniu i niezaleznie czy rozrobisz to w 5 litrach czy w szklance wody, calosc bedzie miala wciaz tyle kcal ile wynika z wagi opakowania. w drugim i trzecim przypadku przeliczniki sa oparte na zalecanej przez producenta ilosci wody. Czyli jesli pisza ze z opakowania wyjda 3 porcje a galaretke masz rozpuscic w 500ml wody, to jesli porcja ma zalozmy 100kcal to cale opakowanie ma 300kcal i jesli rozrobisz je w wiekszej ilosci wody i wyjdzie ci wiecej porcji, to wszystkie one w sumie beda mialy nadal 300kcal, a jedna bardziej rozwodniona porcja to 500/ilosc porcji. Analogicznie kalorie ze 100ml. Producent kaze uzyc 500ml wody i pisze ze w 100ml jest 50kcal. Czyli uzywajac 500ml wody uzyskasz ok 550ml galaretki (woda plus proszek stad te dodatkowe 50) czyli 5,5*50=275kcal. Mam nadzieje ze zrozumiale wytlumaczylam.
Dzięki wielkie.
lovecassie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 19:52   #700
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

Cytat:
Napisane przez Tuppence_ Pokaż wiadomość
Czy któraś Wizażanka wie, ile kcal ma jedno winogrono? Kaloryczność to 70 kcal/100 g. Obstawiam, że ok. 4 kcal, ale to bardzo luźne wyliczenie.
P.S. Chyba przesadziłam. Przecież jedna truskawka ma ze 4 kcal, a truskawki mają 30 kcal/100g.
Kiedyś z ciekawości zważyłam takie małe jasne winogronko, 2 cm długości, powiedzmy. Ważyło 5 g. Takie większe pewnie waży koło 10 jakoś.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 08:46   #701
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

Cytat:
Napisane przez halfsara Pokaż wiadomość
mam takie pytanie czy wedlug was to jest mozliwe zeby taka bulka miala tylko 166kcal/100 g o taka: http://www.☠☠☠☠☠☠.pl/product/5902054...pitz.xhtml?x=c? bo ciezko mi w to uwierzyc.Na stronie producenta sa podane takie same wartosci. Z wartosci bwt wychodzi ok.173 kcal/100 g.No ale ja bym takiej bulce na zdrowy rozsadek dala conajmniej 220 kcal/100 g. Co o tym myslicie?
mozliwe bo w tej buleczce jest duzo otrab a one maja weglowodany w postaci blonnika ktorego nie trawimy wiec nie wliczamy do wartosci energetycznej.
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-08, 09:43   #702
magda2109
Zakorzenienie
 
Avatar magda2109
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 7 578
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

A ja mam takie pytanie: ile kalorii (choć bardziej mi chyba chodzi o gramy) ma łyżka płatków owsianych? Pytam, bo różnie podają, różnej wielkości są też łyżki. Mi chodzi o pełną łyżkę stołową, nie wiem, czy wiecie o jaką mi chodzi... Taką jak miały nasze babcie, czyli DUŻA łyżka (u mnie się na nią mówi "stołowa" ) wypełniona płatkami na tyle, na ile się da...
__________________
I tak płynie czas... I dzień do dnia niepodobny...

Edytowane przez magda2109
Czas edycji: 2009-06-08 o 09:44
magda2109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 10:15   #703
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

Cytat:
Napisane przez magda2109 Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie: ile kalorii (choć bardziej mi chyba chodzi o gramy) ma łyżka płatków owsianych? Pytam, bo różnie podają, różnej wielkości są też łyżki. Mi chodzi o pełną łyżkę stołową, nie wiem, czy wiecie o jaką mi chodzi... Taką jak miały nasze babcie, czyli DUŻA łyżka (u mnie się na nią mówi "stołowa" ) wypełniona płatkami na tyle, na ile się da...
Gdzieś czytałam że taka łyżka stołowa ma 25kcal, ale nie jestem pewna...
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 11:02   #704
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

Nie wiem czy mam takie łyżki jak nasze babcie , ale taka łyżka do jedzenia zupy mieści mi 7 gramów jeśli jest raczej płaska, a 10 gramów jeśli bardziej czubata.

Ale jeśli masz jakieś niestandardowe łyżki to może zainwestuj w wagę elektroniczną, zważy nawet jednego orzecha
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 11:22   #705
halfsara
Rozeznanie
 
Avatar halfsara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 712
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

moja plaska lyzka owsianych tez ma 7 gram
__________________
"To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away."
halfsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 11:23   #706
magda2109
Zakorzenienie
 
Avatar magda2109
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 7 578
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Nie wiem czy mam takie łyżki jak nasze babcie , ale taka łyżka do jedzenia zupy mieści mi 7 gramów jeśli jest raczej płaska, a 10 gramów jeśli bardziej czubata.

Ale jeśli masz jakieś niestandardowe łyżki to może zainwestuj w wagę elektroniczną, zważy nawet jednego orzecha
Dzięki Dziewczyny

A właśnie się zastanawiam nad taką wagą, bo nie wiem, czy zaniżam, czy zawyżam, ale coś mi nie pasuje, jak dziewczyny na R jedzą 6 łyżek płatków owsianych na śniadanie... Ja jem ok. 3 i zdaje mi się, że to dużo waży... U mnie z 6 łyżek by była cała miseczka samych płatków...
__________________
I tak płynie czas... I dzień do dnia niepodobny...

Edytowane przez magda2109
Czas edycji: 2009-06-08 o 11:26
magda2109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 17:53   #707
deska123
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 2 112
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

Cytat:
Napisane przez oOLadyAOo Pokaż wiadomość
własnie kiedyś też szukałam na necie i znalazłam na jakiejś stronce promującej te mullery w komentarzach ktoś napisał kalorie wszystkich produktów mullera. Niestety nie jestem w stanie ci ich podac bo nie pamiętam dokładnie a nie chce wprowadzać w błąd, ale poszukaj gdzies tam jest to info
Cytat:
Napisane przez halfsara Pokaż wiadomość
170 kcal
Cytat:
Napisane przez blendynka Pokaż wiadomość
Hejcia!!
Dla zainteresowanych produktami Müller'a podaję stronkę-wszystko na niej znajdziecie Jedyny problem-brak znajomości języka niemieckiego-chociaż w sumie myślę, że dacie bez niego radę ;-)
http://www.muellermilch.de/#/wir_sind_milch

A swoją drogą-może macie w swoich tabelkach(notatkach) dane na temat PISHINGERÓW i PIANEK -zdjęcia na tej stronce http://www.likmar.pl/12.html

POZDRAWIAM
Dziękuję za odpowiedzi
__________________
dieta!
56...54...53...52...51...50

21.08.09 - zdane prawko.
deska123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 18:22   #708
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

Cytat:
Napisane przez magda2109 Pokaż wiadomość
Dzięki Dziewczyny

A właśnie się zastanawiam nad taką wagą, bo nie wiem, czy zaniżam, czy zawyżam, ale coś mi nie pasuje, jak dziewczyny na R jedzą 6 łyżek płatków owsianych na śniadanie... Ja jem ok. 3 i zdaje mi się, że to dużo waży... U mnie z 6 łyżek by była cała miseczka samych płatków...
Myślę, że te 6 łyżek to wcale nie jest tak dużo

Ja też się tak zastanawiałam czy zawyżam, czy może zaniżam, w końcu kupiłam wagę i jestem bardzo zadowolona Szalenie ją lubię, rozwiewa wiele moich wątpliwości
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 18:35   #709
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Myślę, że te 6 łyżek to wcale nie jest tak dużo

Ja też się tak zastanawiałam czy zawyżam, czy może zaniżam, w końcu kupiłam wagę i jestem bardzo zadowolona Szalenie ją lubię, rozwiewa wiele moich wątpliwości
też uważam, że waga to b.dobre rozwiązanie, zwlaszcza dla osób, które mają tendencje do zaniżania. bo potem się okazuje, że wcale nie jedzą 1400 kcal, tylko 1000 i dziwią się, że metabolizm leży i kwiczy.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-10, 16:06   #710
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

czy wiecie ile kalorii moga miec chipsy bananowe w karmelu, cos takiego jak tutaj: http://hurt.phu-konrad.pl/product_in...roducts_id=222
wiem, ze zwykle chipsy bananowe maja 370 kcal/100g , ale wartosci tych nigdzie nie moge znalezc
__________________
"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć" -Antoine de Saint-Exupéry

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2gb8h75rh.png

Yummy Mummy





niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 17:18   #711
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

nie chcialabym zasmiecac forum wiec spytam tu
ale to moze miec kalorii? w calosci;]
i czy jedzac mneij wiecej tyle i takie pokarmy scjudne cos;>
rano: herbata z bratka
1sniadanie:jablko,jogurt truskawkowy(ok 200kcal), herbata slim fit
2snaidanie: miseczka surowki z kukuryczy z puszki, polowki surowego pomidora, 5 plasterkow ogorka, troszke<!!> sera tartego zoltego chedar, odobina sosu czosnkowego do smaku, pomarancza
obiad: pelnoziarnista bulka, miseczka iceberg lettuce , 2 plasterki pomidora plus sos vinegret
kolacja duza szklanka koktajlu z truskawek plus 6 lyzek jogurtu naturalnego low fat
herbata z bratka
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 17:26   #712
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
nie chcialabym zasmiecac forum wiec spytam tu
ale to moze miec kalorii? w calosci;]
i czy jedzac mneij wiecej tyle i takie pokarmy scjudne cos;>
rano: herbata z bratka
1sniadanie:jablko,jogurt truskawkowy(ok 200kcal), herbata slim fit
2snaidanie: miseczka surowki z kukuryczy z puszki, polowki surowego pomidora, 5 plasterkow ogorka, troszke<!!> sera tartego zoltego chedar, odobina sosu czosnkowego do smaku, pomarancza
obiad: pelnoziarnista bulka, miseczka iceberg lettuce , 2 plasterki pomidora plus sos vinegret
kolacja duza szklanka koktajlu z truskawek plus 6 lyzek jogurtu naturalnego low fat
herbata z bratka
Marne śniadanie,a to powinien być jeden z największych posiłków w ciągu dnia,rozkręca metabolizm. Drugie śn to praktycznie same warzywa,a ich kalorii się nie liczy. Obiad-co to jest ten iceberg lettuce? Owoce na kolację Moim zdaniem za mało kalorycznie i odżywczo.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 17:37   #713
halfsara
Rozeznanie
 
Avatar halfsara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 712
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

Cytat:
Napisane przez niuniaaa86 Pokaż wiadomość
czy wiecie ile kalorii moga miec chipsy bananowe w karmelu, cos takiego jak tutaj: http://hurt.phu-konrad.pl/product_in...roducts_id=222
wiem, ze zwykle chipsy bananowe maja 370 kcal/100g , ale wartosci tych nigdzie nie moge znalezc
takie ,ktore maja w skladzie cukier i olej maja 520/100g wiec te tez pewie cos kolo tego,moze wiecej bo jeszcze sezam.
__________________
"To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away."
halfsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 17:50   #714
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Marne śniadanie,a to powinien być jeden z największych posiłków w ciągu dnia,rozkręca metabolizm. Drugie śn to praktycznie same warzywa,a ich kalorii się nie liczy. Obiad-co to jest ten iceberg lettuce? Owoce na kolację Moim zdaniem za mało kalorycznie i odżywczo.

iceberg lettuce to taki rodzaj salaty, chropka i soczysta
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 17:54   #715
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
iceberg lettuce to taki rodzaj salaty, chropka i soczysta
To już całkiem tragedia
Wklej jadłospis na Nasze Codzienne Jadłospisy,poczytaj 10 przykazań żywieniowych i wtedy bierz się za odchudzanie bo tylko metabolizm sobie schrzanisz.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 18:02   #716
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

Cytat:
Napisane przez halfsara Pokaż wiadomość
takie ,ktore maja w skladzie cukier i olej maja 520/100g wiec te tez pewie cos kolo tego,moze wiecej bo jeszcze sezam.
a ja przy dobrych wiatrach potrafilam zjesc nawet 40 dag naraz. masakra

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
nie chcialabym zasmiecac forum wiec spytam tu
ale to moze miec kalorii? w calosci;]
i czy jedzac mneij wiecej tyle i takie pokarmy scjudne cos;>
rano: herbata z bratka
1sniadanie:jablko,jogurt truskawkowy(ok 200kcal), herbata slim fit
2snaidanie: miseczka surowki z kukuryczy z puszki, polowki surowego pomidora, 5 plasterkow ogorka, troszke<!!> sera tartego zoltego chedar, odobina sosu czosnkowego do smaku, pomarancza
obiad: pelnoziarnista bulka, miseczka iceberg lettuce , 2 plasterki pomidora plus sos vinegret
kolacja duza szklanka koktajlu z truskawek plus 6 lyzek jogurtu naturalnego low fat
herbata z bratka
powinnas to wkleic do watku Nasze codzienne jadłospisy http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336565
__________________
"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć" -Antoine de Saint-Exupéry

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2gb8h75rh.png

Yummy Mummy





niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 18:31   #717
magda2109
Zakorzenienie
 
Avatar magda2109
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 7 578
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
też uważam, że waga to b.dobre rozwiązanie, zwlaszcza dla osób, które mają tendencje do zaniżania. bo potem się okazuje, że wcale nie jedzą 1400 kcal, tylko 1000 i dziwią się, że metabolizm leży i kwiczy.
No właśnie... To chyba ja niestety tak mam... Kupię wagę i zacznę jeść normalnie Chociaż poniżej 1000 nie potrafię zejść, za bardzo lubię jeść A Ciebie to ja się boję na Wizażu

Aha, no i mam pytanie... Bo jeżeli mam siedzący tryb życia raczej i normalne zapotrzebowanie ok. 1800 kalorii, to żeby zdrowo schudnąć powinnam jeść 1500? Tak?
__________________
I tak płynie czas... I dzień do dnia niepodobny...
magda2109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 19:59   #718
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

a ja mam taką sprawe- chodzi o kasze manne.
z pewnością było już setki razy o niej, ale mam pytanko
przeczytałam w tabeli którejś, że gotowana kasza manna ma w 100g bodajrze 80kcal. http://www.jedzdobrze.pl/tabele/prod...manna_gotowana

Jak ją robicie, to też tymi wartościami sie sugerujecie?
no i jak ją liczyć? 80kcal/100g czy 348/100g ? Bo już sie pogubiłam..
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 05:15   #719
halfsara
Rozeznanie
 
Avatar halfsara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 712
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
a ja mam taką sprawe- chodzi o kasze manne.
z pewnością było już setki razy o niej, ale mam pytanko
przeczytałam w tabeli którejś, że gotowana kasza manna ma w 100g bodajrze 80kcal. http://www.jedzdobrze.pl/tabele/prod...manna_gotowana

Jak ją robicie, to też tymi wartościami sie sugerujecie?
no i jak ją liczyć? 80kcal/100g czy 348/100g ? Bo już sie pogubiłam..
gotowana ma tyle,bo przeciez pecznieje,wciaga wode ale ilosc kalorii nie zmniejsza sie pod wplywem gotowania tylko kasza nabiera wody,ktora kalorii nie ma,wiec po ugotowaniu pewnie ma ok.80(zalezy pewnie tez od dlugosci gotowania)Najprecyzyjniej liczyc na sucho.
__________________
"To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away."
halfsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 12:23   #720
mil33nka
Rozeznanie
 
Avatar mil33nka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zam.
Wiadomości: 640
Dot.: Ile może mieć to kalorii? Zbiorczy. cz. II

Czy ktoś wie ile może mieć sałatka włoska z Mcdonalda? Bo nie mogę znaleść...
__________________
wymiankowo
mil33nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-17 17:35:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:00.