Czy to z³y nawy? Sprzêg³o: - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje ciê motoryzacja? Do³±cz do forum Auto Marianna, podziel siê swoj± pasj± i wiedz±.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2009-08-28, 14:02   #1
speedstar
Raczkowanie
 
Avatar speedstar
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 255

Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:


Czy to z³y nawyk? Sprzêg³o:Uczê siê je¼dziæ samochodem i nie wiem czy dobrze robiê ;p otó¿ jak wje¿d¿am w jaki¶ zakrêt to noga zawsze l±duje na sprzêgle. Jadê tak sobie na sprzêgle i jak zbli¿am siê do zakrêtu do wciskam hamulec. I tak powoli jadê. To nic ¿e mam nogê wtedy na sprzêgle? Bo ten samochód zawsze mi "skacze" przy zwyk³ym hamowaniu bo najczê¶ciej ... zapominam zmieniæ bieg na mniejszy ;/.Na egzaminie nic nie bêdzie mówi³, ¿e zbyt czêsto wciskam sprzêg³o (nie licz±c oczywi¶cie zmiany biegów)?

Przyczyna edycji: napisa³am g³upotê, wszystko mi siê pomiesza³o, edytowanie ca³kowite ;p
__________________
BLA BLA i tak tych podpisów nikt nie czyta...

Edytowane przez speedstar
Czas edycji: 2009-08-28 o 16:56 Powód: napisa³am g³upotê, wszystko mi siê pomiesza³o, edytowanie ca³kowite ;p
speedstar jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-28, 14:06   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Cytat:
Napisane przez speedstar Poka¿ wiadomo¶æ
Czy to z³y nawyk? Sprzêg³o:Uczê siê je¼dziæ samochodem i nie wiem czy dobrze robiê ;p otó¿ jak wje¿d¿am w jaki¶ zakrêt to zamiast przenosiæ nogê na hamulec, noga l±duje na sprzêgle. Normalnie mam nogê na gazie, a drug± na sprzêgle i hamuje silnikiem zamiast naciskaæ zwyk³y hamulec, nie wiem czy to jest dobrze. Na egzaminie nic nie bêdzie mówi³, ¿e zbyt czêsto wciskam sprzêg³o (nie licz±c oczywi¶cie zmiany biegów)?
Moim zdaniem z³y nawyk, bo wciskaj±c sprzêg³o o wiele trudniej siê skrêca.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-28, 15:12   #3
deesire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Oczywi¶cie, ¿e z³y nawyk.
Sprzêg³o s³u¿y jedynie do ruszania i zmiany biegów.
Ju¿ lepiej mieæ tê noge na hamulcu, bo sprzêg³em i tak nic nie zrobisz - np gdyby Ci kto¶ wyskoczy³ za zakrêtem - to wtedy automatyczny odruch hamulec, a nie sprzeg³o i hamulec, licz± siê sekundy.
deesire jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-28, 15:22   #4
deska123
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Ireland
Wiadomo¶ci: 2 112
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Na pocz±tku te¿ mia³am taki nawyk i instruktor zawsze mnie upomina³. Egzaminator te¿ mo¿e zwróciæ Ci uwagê.
Tak to jest z³y nawyk.
__________________
dieta!
56...54...53...52...51...50

21.08.09 - zdane prawko.
deska123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-28, 15:29   #5
bernadeta85
Rozeznanie
 
Avatar bernadeta85
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ¦widnik
Wiadomo¶ci: 969
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Tak to z³y nawyk zw³aszcza w zimie wje¿d¿aj±c w zakrêt z wyci¶niêtym sprzêg³em mo¿esz poprostu z tego zakrêtu wypa¶æ bo samochód jest wtedy bezw³adny (wystarczy trochê mokrej nawierzchni, czy nawet piach na poboczu)... te¿ na pocz±tku mia³am taki odruch ale powoli powoli przezwyciê¿y³am swój dziwny nawyk.... zauwa¿y³am wogóle ze du¿o osób ma z tym problem...
bernadeta85 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-28, 15:50   #6
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 229
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

jakim cudem hamujesz sprzêg³em? :P z tego co zauwazy³am to wrêcz odwrotnie siê dzieje - wciskaj±c sprzêg³o auto przyspiesza
confused jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-28, 16:19   #7
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 3 873
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Cytat:
Napisane przez confused Poka¿ wiadomo¶æ
jakim cudem hamujesz sprzêg³em? :P z tego co zauwazy³am to wrêcz odwrotnie siê dzieje - wciskaj±c sprzêg³o auto przyspiesza
te¿ mia³am takie wra¿enie
alufa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2009-08-28, 16:20   #8
Vivienne
... choæ nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomo¶ci: 27 979
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Nie do¶æ, ¿e niszczysz w ten sposób sprzêg³o (bo ono s³u¿y tylko do ruszania, ostatniej fazy hamowania i zmiany biegów), to jeszcze mo¿e byæ to niebezpieczne dla Ciebie- mo¿esz wypa¶æ z zakrêtu.
Wiele osób ma taki nawyk (ja te¿ przez to przechodzi³am), ale trzeba to zwalczaæ

Najczê¶ciej osoby wciskaj± sprzêg³o na zakrêcie dlatego, ze wtedy auto nie szarpie przy zmianie biegów. Najlepiej dlatego zacz±æ hamowanie trochê wcze¶niej, zredukowaæ i wtedy spokojnie wjechaæ w zakrêt/ na skrzy¿owanie/ rondo.

Ale, hmm, doczyta³am, ¿e Ty zamiast wciskaæ na hamulec wciskasz sprzêg³o... mo¿e masz ju¿ taki nawyk, ¿e jak hamowanie to od razu sprzêg³o i st±d te wciskanie sprzeg³a? To b³±d, bo najpierw siê hamuje i dopiero w ostatniej fazie zatrzymania wciska siê sprzêg³o, ¿eby auto nie zgas³o. Dlatego je¶li przed zatrzymaniem siê wciskasz sprzêg³o, a potem hamulec to równie¿ robisz to ¼le i nad tym musisz popracowaæ . Bo w³a¶nie przez co¶ takiego mo¿e Ci zostaæ taki nawyk, ¿e aby przyhamowaæ pod¶wiadomie wciskasz sprzêg³o- a to tak naprawdê nic nie daje.

A na egzaminie nadu¿ywanie sprzêg³a oznacza, ze mo¿esz oblaæ za niew³a¶ciwe obchodzenie siê z mechanizmami pojazdu
__________________
Dopóki nie skorzysta³em z Internetu,
nie wiedzia³em, ¿e na ¶wiecie jest tylu idiotów

Stanis³aw Lem

Vivienne jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-28, 16:34   #9
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 5 494
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

poza tym naciskanie sprzegla na zakretach wcale nie zwalnia smaochodu, wydaje mi sie wrecz odwrotnie...
o widze nie jedyna jestem w moim przekonaniu...
__________________
38/40 Szymu¶- mój skarbek <3

Edytowane przez smv
Czas edycji: 2009-08-28 o 16:35
smv jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-28, 16:50   #10
speedstar
Raczkowanie
 
Avatar speedstar
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 255
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

na szczê¶cie przy zwyk³ym hamowaniu, np. zatrzymanie siê na czerwonym ¶wietle hamuje dobrze, hamulec i na samym koñcu sprzêg³o. Chocia¿ na pocz±tku te¿ mia³am z tym problem, ale ju¿ jest ok. Je¿eli chodzi o zakrêty to robiê to w ten sposób ¿e naciskam sprzêg³o, jade tak na sprzêgle i hamujê (¼le napisa³am w temacie, co¶ mi siê wszystko powali³o ¿e jedn± nogê mam na sprzêgle, a drug± na gazie, ...faktycznie g³upota wysz³a, bez sensu ;p). No w ka¿dym razie zaraz edytujê. Sprzêg³o wciskam dlatego, ¿e kiedy hamujê na zakrêtach bez sprzêg³a ten samochód zawsze zaczyna mi "skakaæ"...bo zwykle zapominam zmieniæ na mniejszy bieg, czy to jest wtedy poprawne?
__________________
BLA BLA i tak tych podpisów nikt nie czyta...

Edytowane przez speedstar
Czas edycji: 2009-08-28 o 16:53
speedstar jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-28, 16:54   #11
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 5 494
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

naucz sie redukowac i bedzie bez problemu
__________________
38/40 Szymu¶- mój skarbek <3
smv jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-28, 18:43   #12
speedstar
Raczkowanie
 
Avatar speedstar
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 255
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

jak bêdê mia³a na 2 biegu to nie zacznie szarpaæ, czy na 1 od razu rzuciæ?
__________________
BLA BLA i tak tych podpisów nikt nie czyta...
speedstar jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-28, 18:50   #13
BeaS
Zakorzenienie
 
Avatar BeaS
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomo¶ci: 4 855
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Cytat:
Napisane przez speedstar Poka¿ wiadomo¶æ
jak bêdê mia³a na 2 biegu to nie zacznie szarpaæ, czy na 1 od razu rzuciæ?
Ja uczy³am siê, ¿e w zakrêty 'wchodzi siê' na dwójce i nie szarpa³
__________________
"Je¶li chcesz zerwaæ owoc, musisz siê wspi±æ na drzewo."

~ Thomas Fuller ~
BeaS jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-28, 19:01   #14
Vivienne
... choæ nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomo¶ci: 27 979
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Cytat:
Napisane przez speedstar Poka¿ wiadomo¶æ
jak bêdê mia³a na 2 biegu to nie zacznie szarpaæ, czy na 1 od razu rzuciæ?
Jak bêdziesz mia³a na dwójce to nie powinien szarpaæ, chyba, ¿e bardzo ostry zakrêt bêdzie, ale to w±tpliwe.
Musisz nauczyæ siê redukowaæ, bo bez tego zamêczysz silnik, a bez redukcji na egzaminie nie przejdzie...
__________________
Dopóki nie skorzysta³em z Internetu,
nie wiedzia³em, ¿e na ¶wiecie jest tylu idiotów

Stanis³aw Lem

Vivienne jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-28, 20:32   #15
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 357
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

To jest bardzo niebezpieczne. Samochód staje siê bezwladny i nie masz nad nim kontroli. Sprzêg³o wciskane przez d³u¿szy czas (np na ¶wiat³ach) i w nieodpowiednich momentach (takim jak przytoczy³a¶) poprostu siê psuje a to tanie nie jest. Zwracaj na to wiêksz± uwage, redukuj wcze¶niej i na bank siê nauczysz
__________________
Przejecha³am dopiero: 32 000km

"Je¼dziæ szybko nie znaczy je¼dziæ dobrze"
krowa118 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-29, 21:35   #16
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomo¶ci: 29 331
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

zly nawyk.
Rena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-30, 14:58   #17
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 2 679
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

ja mam podobnie, ale wszystkiego mozna sie nauczyc i oduczyc.

jak redukuje przed zakretem to po zmianie biegu ta lewa noga po prostu zostaje na sprzegle i zwalniam ja dopiero jak juz wyprostuje kola. czasem o tym pamietam, ale czasem, zwlaszcza jak dzieje sie cos wiecej na drodze moja uwaga nie jest na tyle podzielna zeby ogarnac to wszystko.

no ale moj pierwszy instruktor w ogole nie uswiadomil mnie w temacie redukcji (nie wiem jak ja to robilam, ale redukowac nauczylam sie na jazdach doszkalajacych u innego instruktora)
anka.d jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-31, 20:57   #18
mala19881
Zadomowienie
 
Avatar mala19881
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 636
GG do mala19881
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Mialam to samo - caly kurs przejezdzilam tak, az nie zmienilam instruktora (po oblanym egzaminie) ktory dopiero mi powiedzial, ze tak nie powinno sie robic a ja 30 godz tak wlasnie przejezdzilam i ciezko bylo mi sie przestawic... do niedawna nawet na swiatlach trzymalam sprzeglo i na jedynce czekalam na zielone porazka... na szczescie udalo mi sie tego oduczyc...
__________________
20.07.2013
31.12.2014
18.06.2016
mala19881 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-01, 14:45   #19
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (¦l±sk)
Wiadomo¶ci: 5 157
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Czekania na ¶wiat³ach z nog± na sprzêgle ju¿ nie oduczy³am, ale podobnie jak autorka w±tku najczê¶ciej w zakrêt wchodzê na sprzêgle Tzn. przed zakrêtem redukujê na dwójkê, przyhamowujê, ale lewa noga nie zawsze chce daæ siê podnie¶æ i tak sobie le¿y na sprzêgle, niedobra
Staram siê to przezwyciê¿yæ, ale nie zawsze siê udaje.
NIe wiem dlaczego, ale jako¶ "bezpieczniej" siê czujê, jak t± lew± nog± "trzymam siê pod³ogi" :P Wiem, g³upie
Ale na jazdach ani na egzaminie nikt mi nie powiedzia³, ¿e tak jest ¼le - w sumie dopiero na wiza¿u dowiedzia³am siê czym to grozi :/
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-01, 16:53   #20
souvenir
Zadomowienie
 
Avatar souvenir
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 1 857
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

kurcze dziewczyny ale mnie zbi³y¶cie z tropu, a co robicie stoj±c na czerwonym ¶wietle? wrzucanie na luz i zaci±gacie hamulec? bo na samym luzie staæ nie mo¿na a nie ma chyba innego wyj¶cia je¶li nie trzymacie sprzêg³a?? Nie wiem sk±d wynika ta rozbie¿no¶æ w nauce.
a co do wchodzenia w zakrêt ze wci¶niêtym sprzêg³em to widzia³am to na li¶cie najczêstszych przyczyn niezdania egzaminu.
souvenir jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-01, 17:11   #21
Vivienne
... choæ nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomo¶ci: 27 979
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Cytat:
Napisane przez mala19881 Poka¿ wiadomo¶æ
Mialam to samo - caly kurs przejezdzilam tak, az nie zmienilam instruktora (po oblanym egzaminie) ktory dopiero mi powiedzial, ze tak nie powinno sie robic a ja 30 godz tak wlasnie przejezdzilam i ciezko bylo mi sie przestawic... do niedawna nawet na swiatlach trzymalam sprzeglo i na jedynce czekalam na zielone porazka... na szczescie udalo mi sie tego oduczyc...
Stanie na ¶wiat³ach z wci¶niêtym sprzêg³em i na jedynce nie jest jakim¶ wielkim b³êdem, szczególnie praktyczniejsze jest to je¶li stoi siê pierwszemu- sprawniej to po prostu idzie

Cytat:
Napisane przez souvenir Poka¿ wiadomo¶æ
kurcze dziewczyny ale mnie zbi³y¶cie z tropu, a co robicie stoj±c na czerwonym ¶wietle? wrzucanie na luz i zaci±gacie hamulec? bo na samym luzie staæ nie mo¿na a nie ma chyba innego wyj¶cia je¶li nie trzymacie sprzêg³a?? Nie wiem sk±d wynika ta rozbie¿no¶æ w nauce.
a co do wchodzenia w zakrêt ze wci¶niêtym sprzêg³em to widzia³am to na li¶cie najczêstszych przyczyn niezdania egzaminu.
Wystarczy pu¶ciæ sprzêg³o, kiedy jest wrzucony bieg ja³owy i trzymaæ hamulec. Nic siê z autem wtedy nie stanie, nie stoczy siê ani nic mo¿na zaci±gn±æ rêczny, ale po co, d³u¿ej to trwa
__________________
Dopóki nie skorzysta³em z Internetu,
nie wiedzia³em, ¿e na ¶wiecie jest tylu idiotów

Stanis³aw Lem

Vivienne jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-01, 18:31   #22
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 357
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

No tak mo¿e to nie jest du¿y b³±d, ale mo¿na zepsuæ sprzêg³o a to niestety du¿o kosztuje. Jak jest krótki cykl to mo¿e nie warto ale jak siê troszkê czeka to jedna radzi³abym wrzucaæ luz.

Co do rêcznego to mo¿esz zaci±gn±æ ale nie musisz jak Ci wygodniej.
__________________
Przejecha³am dopiero: 32 000km

"Je¼dziæ szybko nie znaczy je¼dziæ dobrze"
krowa118 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-01, 18:39   #23
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (¦l±sk)
Wiadomo¶ci: 5 157
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Ja rêcznego nie zaci±gam, bo potem jak chcê ruszyæ to siê zastanawiam, dlaczego auto nie jedzie :P
Mój egzaminator by³ bardzo ³agodny i sympatyczny, tak¿e nie zwróci³ mi uwagi na to sprzêg³o. Dopiero jak mi mama zagrozi³a, ¿e bêdê sama p³aciæ za naprawê jak dalej bêdê go nadu¿ywa³a to postanowi³am siê oduczyæ
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-01, 18:39   #24
mala19881
Zadomowienie
 
Avatar mala19881
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 636
GG do mala19881
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

ale noga to by mi chyba odpadla gdybym na kazdych swiatlach trzymala sprzeglo caly czas ja wrzucam na luz i trzymam hamulec . a tak swoja droga to nie wiedzialam ze egzaminator moze oblac prawko za wchodzenie w zakret na sprzegle, ja w wiekszosci tak wlasnie robilam, bo panicznie sie balam ze mi zdechnie
__________________
20.07.2013
31.12.2014
18.06.2016
mala19881 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-01, 18:44   #25
MoniX24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Uk
Wiadomo¶ci: 241
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Ooo skad ja to znam,tez tak jezdzilam,bo tak mi bylo wygodniej.Wlasnie przez ten glupi nawyk oblalam egzamin...
MoniX24 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-01, 20:49   #26
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomo¶ci: 6 036
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Ja na ¶wiat³ach zwsze trzymam na sprzêgle, bo siê stresuje, ze inaczej nie zd±¿ê szybko ruszyæ, a sama nie lubie, jak kto¶ wolno rusza. Szczególnie pierwszy samochód. No chyba, ze naprawdê trzeba d³ugo czekaæ.

A jak to jest z parkowanie i korkami albo baaardzo powolnym toczeniem siê za innymi samochodami? Zawsze wtedy jade na pó³sprzêgle nie dodaj±c gazu, ale tata krzyczy, ze mam go tak nie nadu¿ywaæ, bo na gazie te¿ mozna jechac. To jak to ma byc w koncu?
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-01, 21:00   #27
Vivienne
... choæ nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomo¶ci: 27 979
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;14031612]

A jak to jest z parkowanie i korkami albo baaardzo powolnym toczeniem siê za innymi samochodami? Zawsze wtedy jade na pó³sprzêgle nie dodaj±c gazu, ale tata krzyczy, ze mam go tak nie nadu¿ywaæ, bo na gazie te¿ mozna jechac. To jak to ma byc w koncu?[/QUOTE]

A to zale¿y, czasem na pó³-sprzêgle, ale rzadko na ogó³ delikatnie muskam gaz, ¿eby siê toczy³
__________________
Dopóki nie skorzysta³em z Internetu,
nie wiedzia³em, ¿e na ¶wiecie jest tylu idiotów

Stanis³aw Lem

Vivienne jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-01, 21:29   #28
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 357
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Ja te¿ staram sie nie nadu¿ywaæ sprzêg³a delikatnie wciskam gaz ale wiadomo nie zawsze tak siê da.
__________________
Przejecha³am dopiero: 32 000km

"Je¼dziæ szybko nie znaczy je¼dziæ dobrze"
krowa118 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-03, 08:16   #29
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomo¶ci: 6 544
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;14031612]Ja na ¶wiat³ach zwsze trzymam na sprzêgle, bo siê stresuje, ze inaczej nie zd±¿ê szybko ruszyæ, a sama nie lubie, jak kto¶ wolno rusza. Szczególnie pierwszy samochód. No chyba, ze naprawdê trzeba d³ugo czekaæ. [/QUOTE]

Ja zawsze na swiatlach daje luz i noge ze sprzegla (hamulec wciskam tylko wtedy jak sprawdze czy sie nie stacza , jak jest prosto to nie wciskam i dwie nogi odpoczywaja sobie )od samego poczatku mojej nauki( moj instruktor mnie tak uczyl od1 jazdy )
Co do swiatel , ja je po prostu obserwuje i chwile przed zmiana na zielone mam juz jedynke i sprzeglo wcisniete wystarczy popatrzyc na swiatla dla pieszych , tudziez na warunkowa, albo jak samochody staja te co mialy zielone .Wiadomo kiedy sie zmieni na zielone, zawsze kilka sekund po zapaleniu sie czerwonego dla pieszych i po zniknieciu strzalki warunkowej , czasu spokojnie wtedy stracza na wrzucenie jedynki i wcisniecie sprzegla .

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;14031612]A jak to jest z parkowanie i korkami albo baaardzo powolnym toczeniem siê za innymi samochodami? Zawsze wtedy jade na pó³sprzêgle nie dodaj±c gazu, ale tata krzyczy, ze mam go tak nie nadu¿ywaæ, bo na gazie te¿ mozna jechac. To jak to ma byc w koncu?[/QUOTE]

W korkach ,a zdaza mi sie czesto jezdzic zawsze na pol sprzegle, zeby mi przypadkiem nie zgasl .
Jak parkuje to juz zalezy - instruktor jak mnie uczyl to roznie , ale na egzaminie mi doradzal parkowac z pol sprzeglem wlasnie dlatego zeby mi auto nie zgaslo .

Co do wchodzenia w zakret ze sprzeglem , zly nawyk samochod szybiej jedzie i tak na prawde chcecie zredukowac bieg , a tego nie robicie nie puszczajac sprzegla po zalaczeniu 2 biegu .Zarzyna sie silnik w ten sposob.
__________________
"Lubiê byæ kur± domow±
Do pralki wrzuciæ problem wraz z g³ow±
Pralka pierze, ja nie wierzê w nic
S³odko jest nie my¶leæ o niczym
Siê zgubiæ we w³asnej spódnicy.."
moee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-03, 09:15   #30
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (¦l±sk)
Wiadomo¶ci: 5 157
Dot.: Czy to z³y nawy? Sprzêg³o:

Cytat:
Napisane przez moee Poka¿ wiadomo¶æ
Ja zawsze na swiatlach daje luz i noge ze sprzegla (hamulec wciskam tylko wtedy jak sprawdze czy sie nie stacza , jak jest prosto to nie wciskam i dwie nogi odpoczywaja sobie ).
Czyta³am kiedy¶, chyba nawet na wiza¿u, ¿e to te¿ nie jest zbyt dobre, bo wyobra¼ sobie tak± sytuacjê, ¿e kto¶ za Tob± podje¿d¿a do skrzy¿owania za szybko, nie da rady wyhamowaæ i uderza w ty³ Twojego samochodu. W tym momencie Twoje auto zostanie popchniête i l±duje w "ty³ku" auta przed Tob±.
Ja zawsze czekam na ¶wiat³ach z nog± na hamulcu, chyba, ¿e wiem, ¿e zapowiada siê d³u¿sze stanie, wtedy zaci±gam rêczny.
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Auto Marianna


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:49.