Jaki żwirek dla kota polecacie? - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-04, 19:04   #391
hinka_
Przyczajenie
 
Avatar hinka_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 10
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

zobacz u tego sprzedawcy , wysyłam ci linka
http://allegro.pl/cats-cat-s-best-ek...527722559.html
jest niedrogo i pewnie
hinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 19:11   #392
Madzik_2905
Raczkowanie
 
Avatar Madzik_2905
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 458
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

bardzo dziękuję! jak pewny, to skorzystam, a co!
Madzik_2905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 19:17   #393
hinka_
Przyczajenie
 
Avatar hinka_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 10
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

sprawdź komentarze , ma same pozytywne

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

można trzymać w kuwecie przez 1,5 miesiąca , oczywiście systematycznie sprzątając zbrylenia i naprawdę nie śmierdzi , mój Rysiek jest zadowolony

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

zresztą widać
hinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 20:07   #394
Madzik_2905
Raczkowanie
 
Avatar Madzik_2905
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 458
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

rzeczywiście, tylko jeden neutral !to rzadkość oj, to na pewno zamówię, dziękuje jeszcze raz
Madzik_2905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 20:29   #395
iwona1110
Zadomowienie
 
Avatar iwona1110
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 550
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez Madzik_2905 Pokaż wiadomość
iwona a u jakiego sprzedawcy kupujesz?
Kupiłam u kiwizoo. Worek 40l kosztował 84 zł razem z kurierem.
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."
Faith Resnick

Mój facebook
iwona1110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 11:39   #396
bunny80
Przyczajenie
 
Avatar bunny80
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8
Smile Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Ja używam Sanicat Oxygen Power lub Professional Super Plus, jest bardzo wydajny, nie zbryla się, co na początku uważałam za wadę, a teraz myślę że to super rozwiązanie. Wszystkie tanie żwirki z Lidla, Biedronki, Tesco są fajne ale co trzy dni trzeba całość wymieniać, bo śmierdzi. Mam dwie kotki i kocurka. Żwirek Sanicat wsypuję i mam spokój przez ok 8-10 dni. Wyrzucam tylko kupki.
Znajomi używają Cat's Best i też są bardzo zadowoleni. Wydajny (10l dla jednego kota starcza im spokojnie na ponad miesiąc) i można spuszczać w toalecie. Silikonowy też, ale śmierdzi tak jak tanie bentonity.
Z bentonitowych żwirków to chyba najlepsze są Benki.
Kupowałam w Kakadu, ale teraz znalazłam AnimalCity.pl i tam kupuję. Ceny bez porównania lepsze.
bunny80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 15:29   #397
Nakane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Kupuje super benek lawendowy i do tego neutralizator zapachów. Dobrze zbryla, pochłania zapach.
Nakane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-09, 11:11   #398
hinka_
Przyczajenie
 
Avatar hinka_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 10
Smile Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

... a ja widzę , że w keko.pl ceny są niższe , no przynajmniej na karmy i dostawa gratis przy zakupie na powyżej 100zł

---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------

kupuje od 2 lat i jeszcze się nie zawiodłam . Przesyłka kurierska pobraniowa i to expresowo
hinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 22:41   #399
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Kurcze, ja to jestem wczesna... że na wizażu mamy wątek o zwierzaczkach Będę stałym czytającym użytkownikiem, odkąd mam kota i problemy kocie Na weekend mam zajęcie i lekturę

Dobra, dołączam do was, bo ze żwirkiem walczymy już jakiś czas.

Zaczęłam przygodę od Benka bentonitowego (żółty), zły nie był, ale największą jego wadą było to, że kociak go roznosił i to porządnie, kleił mu się do łap niemożliwie. W efekcie ciemne panele były białe, porysowane, bo latał z tym żwirkiem w łapach... Płaciłam za niego ok 15zł, starczył mi na 1,5tyg,

Potem zakupiłam silikonowanyu żwirek hiltona zapach lawendowy. Totalna porażka, nie dość, że miał być na miesiąc czasu, jak to na opakowaniu było napisane, to mi starczał na dosłownie tydzień, a wydatek z rzędu 22zł to sporo jak za tydzień użytkowania żwirku. Do tego niemożliwie śmierdziało moczem, kiepsko się wchłaniał. Nie wiem czy to nie parowało czy mój kot dużo siusiał, bo kuwetę w całości musiałam zmieniać co 2-3dni, no i niestety żaden nautralizator do kuwet nie pomógł Też kleił się do łapek, ale mój kot pochwycił małe kamyczki za zabawę i latał z nimi, nosząc je w pysku, więc wszędzie co chwilę znajdowałam żwirek, to w butach, to na dywanie, to znów w jego legowisku...

Potem żwirek drewniany, granulat, nie zbrylający się. Na pewno lepszy niżeli powyższe, ale znów rozpuszczony był wszędzie, kici niezbyt się on widział, bo 'bobki drewniane' były mu najwidoczniej za duże, niewygodnie mu się w kuwecie stało na tym. I po wrzuceniu małej ilości do wc szybko pęczniał, przez co dwa razy zatkałam toaletę

Obecnie mam właśnie wspomniany powyżej Cat's Best 7l opakowanie i jestem zadowolona, ale nie wiem, czy to nie koniec moich eksperymentów ze żwirkami Ten żwirek zbryla się rewelacyjnie wręcz, kotu spasował, uwielbia siedzieć w kuwecie i robić porządki w niej, nawet jak nie ma potrzeby haha Poza tym jest wydajny, mam go już 3tydzień, a została mi 1/3 całości do zużycia. Minusem jest, że kot go roznosi, ale nie w takiej ilości jak bentonitowy, zresztą jest mięciutki, nie ma szkody żadnej, bo się pozmiata każdego dnia lub kilka razy dziennie i spokój. I cena też świetna, bo płaciłam 25-26zł za 7l opakowanie i to w zoologicznym na miejscu. Zobaczę, na ile mi starczy, ale już wydajność mogę uznać za sukces
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 10:44   #400
bunny80
Przyczajenie
 
Avatar bunny80
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Miałem ten sam problem z silikonem. Niby na opakowaniu że wystarcza na miesiąc, a nawet tygodnia się nie dało wytrzymać, bo śmierdziało.

Czy na roznoszenie żwirku pomaga wycieraczka przed kuwetą? moje mają dywanik i to niewiele daje i tak zamiatam dwa razy dziennie.

Keko jest ok, ale nie wszystko mają takie tanie. Zresztą chyba jak wszyscy: jedni taniej a co innego dużo drożej.
bunny80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 18:31   #401
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez bunny80 Pokaż wiadomość
Miałem ten sam problem z silikonem. Niby na opakowaniu że wystarcza na miesiąc, a nawet tygodnia się nie dało wytrzymać, bo śmierdziało.

Czy na roznoszenie żwirku pomaga wycieraczka przed kuwetą? moje mają dywanik i to niewiele daje i tak zamiatam dwa razy dziennie.

Keko jest ok, ale nie wszystko mają takie tanie. Zresztą chyba jak wszyscy: jedni taniej a co innego dużo drożej.
U mnie nie było opcji, aby starczył na miesiąc, nie wiem, jakim cudem Chociaż babka w zoologicznym mówiła, że innym klientom starcza, więc wnioskuję, że mój kot najwidoczniej za dużo leje
Mój kot ma tymczasowo przed kuwetą taką podkładkę bambusową , korzysta z niej, ale dalej roznosi. Wycieraczkę też mi polecano, nie wiem jednak, czy kupić... Może ktoś miał wcześniej taki problem i zakup wycieraczki go rozwiązał? Warto kupić?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-10, 19:15   #402
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Ja mam taką wycieraczkę http://www.krakvet.pl/trixie-wyciera...32-p-7965.html nie zauważyłam żeby jakoś drastycznie zmniejszyła się ilość roznoszonego przez koty żwirku
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 20:17   #403
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez aga_tka_2 Pokaż wiadomość
Ja mam taką wycieraczkę http://www.krakvet.pl/trixie-wyciera...32-p-7965.html nie zauważyłam żeby jakoś drastycznie zmniejszyła się ilość roznoszonego przez koty żwirku
Dzięki, czyli wnioskuję, że nie warto inwestować w taki zakup
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2012-08-10 o 20:18
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 20:24   #404
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Dzięki, czyli wnioskuję, że nie warto inwestować w taki zakup
Wg moich obserwacji nie. Nie wiem jak sprawują się te wycieraczki gumowe może one coś dają.
Tutaj tez jest kilka ciekawych propozycji http://www.zooplus.pl/shop/koty/kuwe...eraczki_kuwete
Ogólnie trochę żwirku zawsze zostaje na wycieraczce, ale też dużo wynoszonego jest na łapkach i leży na podłodze
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 20:46   #405
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez aga_tka_2 Pokaż wiadomość
Wg moich obserwacji nie. Nie wiem jak sprawują się te wycieraczki gumowe może one coś dają.
Tutaj tez jest kilka ciekawych propozycji http://www.zooplus.pl/shop/koty/kuwe...eraczki_kuwete
Ogólnie trochę żwirku zawsze zostaje na wycieraczce, ale też dużo wynoszonego jest na łapkach i leży na podłodze
Będę musiała podejść do mojego zoologicznego, który ma ceny lepsze niżeli na allegro i najwyżej zakupię, aczkolwiek wątpię w cudowne właściwości wycieraczki. Jednak spróbować zawsze można...
Mój kot jeszcze tym żwirkiem, co mu się do łap przyklei się bawi Żwirek silikonowy wkładał nam do butów, latał za nim po całym mieszkaniu i miał radochę, jak maluch... a ja się wkurzałam, bo rysował mi panele..
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 00:16   #406
bunny80
Przyczajenie
 
Avatar bunny80
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Czyli wycieraczki z włókna się nie sprawdzają. ani dywaniki jak u mnie.
Ma ktoś gumową wycieraczkę? To chyba jedyna jak może być skuteczna bo ma specjalne wypustki, które chyba jakoś "wyłuskują" z łapek drobinki.
Ja znalazłam taką:http://animalcity.pl/product-pol-247...granatowa.html

Co do silikonu to zrezygnowałam jeszcze z jednego powodu: podobno jest trujący w przypadku połknięcia, co jest szczególnie niebezpieczne dla kociąt. Moje koty co prawda nie połykają żwirku, ale jeden z psów jest amatorem przysmaczków z kuwety (co właściwie rozwiązała zamykana kuweta z drzwiczkami) i bałam się o niego.

Myślę, że Twój kot nie był jakoś nadmiernie sikający. Silikony po prostu śmierdzą. Znam kilku kociarzy wiernych temu rodzajowi żwirku, ale nie rozumiem gdzie widzą zalety.
bunny80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 11:07   #407
Madzik_2905
Raczkowanie
 
Avatar Madzik_2905
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 458
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

ja mam taką matę łazienkową, kosztowała jakoś 6zł i się żwirek nie roznosi
Madzik_2905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 08:55   #408
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Zainwestowałam jednak w wycieraczkę, kupiłam firmy Stefanplast, poniżej 20zł, więc żałować nie będę. Żwirek zostaje na wycieraczce, ale i tak kociak go roznosi, mąż stwierdził, że jest do mniej, ja osobiście nie zauważyłam różnicy.

A dzisiaj mija miesiąc, odkąd mamy żwirek Cat`s Best Eco i całość idzie do wymiany. 7 l starczyło na nam miesiąc- niezły wynik Teraz w ruch idzie Pinio kruszon 5l, bo wyczytałam, że jakościowo taki samo, jak Best Eco, ale tańszy. Podejrzewam, że potem znów wrócimy do Cat's Best Eco, ale tym razem kupimy większe zapasy, conajmniej 40l, co powinno nam starczyć na ponad 5 miesięcy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg stefanplast_wycieraczka_cleaner.jpg (57,6 KB, 14 załadowań)
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 16:50   #409
agnieszka1970
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka1970
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 977
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
A dzisiaj mija miesiąc, odkąd mamy żwirek Cat`s Best Eco i całość idzie do wymiany. 7 l starczyło na nam miesiąc- niezły wynik Teraz w ruch idzie Pinio kruszon 5l, bo wyczytałam, że jakościowo taki samo, jak Best Eco, ale tańszy. Podejrzewam, że potem znów wrócimy do Cat's Best Eco, ale tym razem kupimy większe zapasy, conajmniej 40l, co powinno nam starczyć na ponad 5 miesięcy.
Kasiu, jak przetestujesz Pinio bardzo proszę o opinie Ja od 3 lat używam CBE ale ciekawa jestem bardzo jak sie spisuje ten kruszon...
agnieszka1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-26, 10:52   #410
xmania
Raczkowanie
 
Avatar xmania
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 72
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

z jakiej firmy jest dobry neutralizator i odkażacz do kuwet? chciałabym kupić swojej kotce, sprzątam jej kuwetę 2x dziennie i jednak czuć zapaszek :|
__________________
M 08.04.11

bieganie: od 04.06
zdrowo odżywiam się
xmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 22:06   #411
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez agnieszka1970 Pokaż wiadomość
Kasiu, jak przetestujesz Pinio bardzo proszę o opinie Ja od 3 lat używam CBE ale ciekawa jestem bardzo jak sie spisuje ten kruszon...
Jasne, że dam znać.
Na razie mam go 1 dzień i jest póki co ok, ale po wytestowaniu napiszę dokładniej, co i jak

Cytat:
Napisane przez xmania Pokaż wiadomość
z jakiej firmy jest dobry neutralizator i odkażacz do kuwet? chciałabym kupić swojej kotce, sprzątam jej kuwetę 2x dziennie i jednak czuć zapaszek :|
A jaki żwirek używasz?
Ja mam neutralizator do kuwet firmy Hilton. Używałam go, jak miałam silikonowy zwirek, ale niewiele to dało.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 06:44   #412
agnieszka1970
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka1970
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 977
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Jasne, że dam znać.
Na razie mam go 1 dzień i jest póki co ok, ale po wytestowaniu napiszę dokładniej, co i jak
A jego można do toalety wrzucać?
agnieszka1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 12:48   #413
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez agnieszka1970 Pokaż wiadomość
A jego można do toalety wrzucać?
Oczywiście można, dla mnie też jest to duży plus właśnie przy tego typu żwirkach.

Wrażenie pierwsze dobre, fajnie się zbryla, sam żwirek jest nieco większy niż Cat's Best Eco- ma kształ takich łupinek,więc nie włazi mojemu kotu w łapki i go nie roznosi, ale to chyba jest też rola wycieraczki
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 10:18   #414
xmania
Raczkowanie
 
Avatar xmania
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 72
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
A jaki żwirek używasz?
Ja mam neutralizator do kuwet firmy Hilton. Używałam go, jak miałam silikonowy zwirek, ale niewiele to dało.
Wczesniej używałam żwirek coshida z lidla ale strasznie pyli i kurzy się, 10 kg na moją kotkę starczyło ok. 4 tyg, jest mało wydajny;( teraz jestem na Hiltonie standardowym jest ok. ale myślę żeby kupić pellet do kuwety- czytałam opini o tym i są pozytywne, i o wiele tańszy niż cbe+ czy pinio. jak sprawdza się kształt peletu w kociej kuwecie? kształt jest inny niż w normalnych żwirkach
__________________
M 08.04.11

bieganie: od 04.06
zdrowo odżywiam się

Edytowane przez xmania
Czas edycji: 2012-09-02 o 10:24
xmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 14:13   #415
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez xmania Pokaż wiadomość
Wczesniej używałam żwirek coshida z lidla ale strasznie pyli i kurzy się, 10 kg na moją kotkę starczyło ok. 4 tyg, jest mało wydajny;( teraz jestem na Hiltonie standardowym jest ok. ale myślę żeby kupić pellet do kuwety- czytałam opini o tym i są pozytywne, i o wiele tańszy niż cbe+ czy pinio. jak sprawdza się kształt peletu w kociej kuwecie? kształt jest inny niż w normalnych żwirkach
U mnie silikonowy żwirek z Hiltona właśnie starczał na tydzień, makabra Jeżeli chodzi o ten żwirek drewniany granulowany, to mi on średnio podszedł. Kotu było niewygodnie w kuwecie, źle mu się na nim stało. Po zrobieniu siusiu się rozpuszczał, opadał na dno kuwety, no i kot go strasznie roznosił. Miałam jakiś zwykły, firma no name, na próbę, więc może dlatego. Teraz mam z firmy Pinio, ale ten kruszon i jest rewelacja. Mam go tydzień, to 5 l opakowanie i jeszcze połówka mi tego została. I mam wrażenie, że zbryla się lepiej niż Cat's Best Może z Pinio granulat będzie dobry, spróbuj.

Kuwetę mam półokrągła, dobrze się niej sprawdzał, poza tym, że kotu średnio odpowiadał.

Ostatnio robiłam kalkulację i tak 7l opakowanie Cat's Best Eco starczyło mi dokładnie na miesiąc czasu, placiłam 26zł. Na allegro są 40l za 80zł, więc starczy mi na prawie pół roku, dla mnie warto. Pinio kruszon też dobry, za 5l płaciłam 15zł, na allegro średnio się opłaca go kupować. Także ja przynajmniej zostaję przy CBE
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 09:19   #416
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Ja kupiłam na razie jakiś z lidla bo na szybkości musiałam go mieć i to jeszcze w niedziele, to jest mój pierwszy żwirek dla kota, jak na razie jest chyba w porządku ktoś z was go używał ? jak wypada na tle innych ? Pozdrawiam
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 17:16   #417
xmania
Raczkowanie
 
Avatar xmania
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 72
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez long_braid Pokaż wiadomość
Ja kupiłam na razie jakiś z lidla bo na szybkości musiałam go mieć i to jeszcze w niedziele, to jest mój pierwszy żwirek dla kota, jak na razie jest chyba w porządku ktoś z was go używał ? jak wypada na tle innych ? Pozdrawiam
ja akurat skończyłam ten żwirek- coshida z Lidla 10 kg. Bardzo dużo pyli, mam mała kocicę i dla niej żwirek starczył na ok. 4 tyg, wg. mnie jest mało wydajny. Niestety zapaszek czuć po niedługim czasie załatwienia się kota. Dokupiłam neutralizator i odkażacz benka, było o wiele lepiej. Żwirek dobrze wiąże mocz w jedną grudę.
__________________
M 08.04.11

bieganie: od 04.06
zdrowo odżywiam się
xmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 22:05   #418
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez long_braid Pokaż wiadomość
Ja kupiłam na razie jakiś z lidla bo na szybkości musiałam go mieć i to jeszcze w niedziele, to jest mój pierwszy żwirek dla kota, jak na razie jest chyba w porządku ktoś z was go używał ? jak wypada na tle innych ? Pozdrawiam
Ja tych żwirków już nieco przetestowałam, pisałam o tym wyżej.
Chętnie bym została przy bentonitowym, ale miałam go dosłownie wszędzie, nie licząc podłogi, to i w butach, bo mój kiciak uwielbiał go wszędzie nosić A na ciemnych panelach wyglądało to strasznie, pylił się, podłoga się rysowała.

Jeżeli żwirek pasuje kociakowi, ty nie masz do niego zastrzeżeń, to ok- nie ma co szukać nowego, testować- chyba, że chcesz oczywiście Ja takiego szczęścia nie małam, ale w końcu znaleźliśmy ten idealny
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 15:28   #419
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Jak jest u was z zużywalnością żwirków? Mój mały szogun ok 4/5 miesięcy miesięcznie zużywa dwa te duże opakowania lidlowego zastanawiam się nad spróbowaniem tego Cats best Eko ale tu za dwa worki płace 20 zł a jeden Cats best.. widziałam za 20...ileś może pojemnościowo ma więcej nie wiem bo nie pamiętam ile kg miał, jest to dopiero mały kot a co mówić jak będzie większy, pewnie i swojego "materiału" będzie więcej wydalał.
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 18:39   #420
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez long_braid Pokaż wiadomość
Jak jest u was z zużywalnością żwirków? Mój mały szogun ok 4/5 miesięcy miesięcznie zużywa dwa te duże opakowania lidlowego zastanawiam się nad spróbowaniem tego Cats best Eko ale tu za dwa worki płace 20 zł a jeden Cats best.. widziałam za 20...ileś może pojemnościowo ma więcej nie wiem bo nie pamiętam ile kg miał, jest to dopiero mały kot a co mówić jak będzie większy, pewnie i swojego "materiału" będzie więcej wydalał.
Pisałam jak u nas z wydajnością wyżej.
Teraz mamy cały wór 40l Cats Besta i z nim zostajemy, bo jest wydajny, kociakowi odpowiada, nam również. Testowaliśmy wiele i dopiero teraz trafiliśmy na ten odpowiedni

Ps. Dodajecie neutralizator do kuwet do drewnianego CBE?
Czytałam, że niektóre osoby dodają, ja potrzeby najmniejszej nie widzę w ogóle, bo nic nie śmierdzi
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-15 00:37:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:38.