Aparaty ortodontyczne cz.II - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-05, 21:51   #2881
madziaaa21
Raczkowanie
 
Avatar madziaaa21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 60
GG do madziaaa21
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

A mnie to tutaj strrrrrrasznie dawno nie było :-( jeszcze mam "kilka" stron do nadrobienia... a mam takie pytanie... bo jutro zakładam już dół... i interesuje mnie czy jest takie dziwne uczucie, wrażenie bardziej "wypchanej buzi" . bo z jednym to wszystko ok . Ale z dwoma... to nie mam pojęcia czy będzie jakoś inaczej, gorzej...
__________________
Od 25. 02. 2009r - bez drucików...
madziaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-05, 21:56   #2882
madziaaa21
Raczkowanie
 
Avatar madziaaa21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 60
GG do madziaaa21
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez anuulaa Pokaż wiadomość
A co z leczeniem zębów. Można normalnie je leczyć mając aparat?
no ja mam jeszcze do leczenia jeden ząb na dole, ale orto powiedziała mi, że aparat można już zakładać, bo to nic nie przeszkadza bo bedę leczyła zęba na powierzchni, gdzie akurat aparat "nie dosięga"
__________________
Od 25. 02. 2009r - bez drucików...
madziaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 06:12   #2883
Isenia
Rozeznanie
 
Avatar Isenia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 583
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez emer Pokaż wiadomość
A czy orientuje się ktoś, czy można wybielić zęby jak się ma założony aparat? chodzi mi o takie wybielanie u dentysty. bardzo by mi na tym zależało, ale nie wiem, czy to jest możliwe
Ja pytałam orto o pasty wybielające, bo normalnie jestem od nich uzależniona i tak pasty najczęściej mają tylko składniki ścierające i na tym polega efekt wybielania i mozna je stosować, bo usuwaja tylko osady na powierzchni ząbków (czyli nie rozjaśnią samych zabków a pozbeda się nalotu z kawym herbaty, wina itp ) , wiem dużo juz rozpisywałysmy sie na ten tamat i opinie były rózne, ale nawet jak orto czyści ząbi w miedzy czasie to używa takiej pasty polerskiej, która tez właśnie ściera naloty, jednak mysle że nie można z tym przesadzać , żeby nie osłabić ząbków, ale jeżeli chodzi o srodki które zawieraja środki wybielajace czyli jakieś żele, czy paski to są zabronione gdyż mogą póżniej zostać różnice

Wiec polecam jedynie poużywać jakiejś pasty , żeby je trochę wyczyśćić lub iść do orto na czyszczenie
Isenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 09:54   #2884
marcia_71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 83
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Hej dziewczyny,a co jesli chodzi o gumę do żucia,zdaje sobie sprawe ,ze moga sie odkleic zamki ale czy macie moze jakies sprawdzone sposoby na gumę ?
marcia_71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 10:52   #2885
cichy_podmuch_wiatru
Rozeznanie
 
Avatar cichy_podmuch_wiatru
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 682
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez marcia_71 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,a co jesli chodzi o gumę do żucia,zdaje sobie sprawe ,ze moga sie odkleic zamki ale czy macie moze jakies sprawdzone sposoby na gumę ?
Ja odwłam się żuć gume dopiero po 9 miesiącach i nie widzę problemu z żuciem może dlatego, że mam rurki a nie pierścienie... ale w ogóle nie odczuwam różnicy i sama nie wiem dlaczego tak zwlekałam z gumą
__________________
wzrost: 170 cm
Waga:
27.12.2015 r. - 66 kg
07.01.2016 r. - 64 kg
21.02.2016 r. - 63 kg

Do celu pozostało 4 kg
cichy_podmuch_wiatru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 12:26   #2886
GaGadka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 11
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Dziewczyny... ja jutro zakładam swój pierwszy aparat na góre ! ale jestem podekscytowana tyle czasu zbierałam na niego ( bo to z szafiru górskiego) i wkoncu będę go miała .. boję się bólu, seplenienia ( bo pracuje), ale to nic, tego nie omine .. napisze Wam jak mi poszło na pierwszej wizycie. A to dla mnie taka zupełna nowość bo nawet gumek, ani separatorow, hyraxów i innych strasznych rzeczy nie mam założonych, a jutro już aparat mam też nadzieje, ze Ortodontka powie mi jakich szczoteczek używać, jakie płyny, pasty kupić i nici i wszystko inne potrzebne no więc teraz pozostało tylko czekanie... Do usłyszenia jutro !
GaGadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 13:28   #2887
Achzari
Raczkowanie
 
Avatar Achzari
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 206
GG do Achzari
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
a nosilas retencyjny? bo jesli tak to ja bym poszla sie klocic albo moze przypadkiem rosna ci osemki i psuja caly efekt?
Nisiłam nosiłam ;p
Ósemki wyszły mi częściowo. I własnie nie wiem co dalej zrobić ( bo pewnie bardziej juz nie wyjda) Czy próbować to naprawić aparatem wyjmowanym czy własnie taki na stałe tygodniowy założyć (jeśli w ogóle to możliwe) I czy zajac sie tym od razu czy jeszcze zwlekać.
__________________
Próby ogarnięcia wewnętrznego i zewnętrznego chaosu http://zawsze-w-biegu.blogspot.com

Achzari jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-06, 14:30   #2888
kasiam_a77
Raczkowanie
 
Avatar kasiam_a77
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 301
GG do kasiam_a77
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez Achzari Pokaż wiadomość
Nisiłam nosiłam ;p
Ósemki wyszły mi częściowo. I własnie nie wiem co dalej zrobić ( bo pewnie bardziej juz nie wyjda) Czy próbować to naprawić aparatem wyjmowanym czy własnie taki na stałe tygodniowy założyć (jeśli w ogóle to możliwe) I czy zajac sie tym od razu czy jeszcze zwlekać.

ja bym na Twoim miejscu poszła do ortodontki dopóki jeszcze nie są mocno skrzywione. Moim zdaniem to przez ósemki , dlatego z reguły zawsze się je usuwa od razu po zdjęciu aparatu (przynajmniej moja ortodontka zaleca wyrywania ich, a nawet na upartego daje skierowania, żeby wada nie powróciła)
kasiam_a77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 14:37   #2889
Achzari
Raczkowanie
 
Avatar Achzari
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 206
GG do Achzari
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Moja ortodontka powiedziała "Możliwe, że taka twoja uroda a jedynka do przodu ci wychodzi bo możesz miec takie uwarunkowanie genetyczne i żaden aparat ci nie pomoże" ;/
rece opadaja....
__________________
Próby ogarnięcia wewnętrznego i zewnętrznego chaosu http://zawsze-w-biegu.blogspot.com

Achzari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 15:05   #2890
agata.17ko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

http://www.***********/?click=a6dd0d...a852f2c205b3d4 biały uśmiech
agata.17ko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 16:35   #2891
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez Achzari Pokaż wiadomość
Nisiłam nosiłam ;p
Ósemki wyszły mi częściowo. I własnie nie wiem co dalej zrobić ( bo pewnie bardziej juz nie wyjda) Czy próbować to naprawić aparatem wyjmowanym czy własnie taki na stałe tygodniowy założyć (jeśli w ogóle to możliwe) I czy zajac sie tym od razu czy jeszcze zwlekać.
Cytat:
Napisane przez Achzari Pokaż wiadomość
Moja ortodontka powiedziała "Możliwe, że taka twoja uroda a jedynka do przodu ci wychodzi bo możesz miec takie uwarunkowanie genetyczne i żaden aparat ci nie pomoże" ;/
rece opadaja....
to jakies bzdury, nie ma czegos takiego "jak taka twoja uroda" i krzywe zeby, wg mnie to przez osemki idz po skierowanie i usun, zeby dalej nie krzywic zebow, po usunieciu moga troche sie "wyprostowac" watpie czy wyjmowany dalby rade. i nie rozumiem jak zab ustawiony prawidlowo wrosniety na nowo w kosc porzadnie z noszona retencja moze sie cofnac sam z siebie ja bym sie klocila z orto bo to ona powinna ci powiedziec ze masz osemki do usuniecia bo widac je na zdjeciach rtg nie daj sobie wcisnac kitu, bo za leczenie zaplacilas kupe kasy
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-06, 16:40   #2892
Achzari
Raczkowanie
 
Avatar Achzari
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 206
GG do Achzari
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Czyli znowu musze odwiedzić babsko :P
Myślę że jakbym miała usuniete ósemki to zwykły aparat jakos by to powoli naprawił ;p Bo naprawde nie mam ochoty wracać do stałego. Nosiłam przez rok i to był dla mnie mały koszmar :P
__________________
Próby ogarnięcia wewnętrznego i zewnętrznego chaosu http://zawsze-w-biegu.blogspot.com

Achzari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 16:51   #2893
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

to moze dlatego ze tlyko rok go nosilas?
Ja ym tez tego nie zostawila tak o..
usunac ósemki-niemile uczucie ale po co sie meczyc jeszcze raz z drutami;/
dobrze ze ja mam wszytskie osemki ( o przeoraszam jednej sie pozbylam:P) wyrzniete wiec nie musze sie chyba martwic ze mi cos powroci..
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 17:25   #2894
anuulaa
Wtajemniczenie
 
Avatar anuulaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 636
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Ja bym nie pozwoliła sobie usunąć ósemki, bo podobno to może być niebezpieczne.

Poszłam dzisiaj do orto na konsultacje, ale okazało się, że muszę czekać 10 dni. A czas mnie goni! Zastanawiam się czy nie założyć sobie tylko góry, bo właściwie to tylko a górnym łuku mi najbardziej zależało, dół nie jest tak bardzo krzywy, a to jednak ok 1500zl mniej
anuulaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 18:30   #2895
emer
Rozeznanie
 
Avatar emer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 509
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez Isenia Pokaż wiadomość
Ja pytałam orto o pasty wybielające, bo normalnie jestem od nich uzależniona i tak pasty najczęściej mają tylko składniki ścierające i na tym polega efekt wybielania i mozna je stosować, bo usuwaja tylko osady na powierzchni ząbków (czyli nie rozjaśnią samych zabków a pozbeda się nalotu z kawym herbaty, wina itp ) , wiem dużo juz rozpisywałysmy sie na ten tamat i opinie były rózne, ale nawet jak orto czyści ząbi w miedzy czasie to używa takiej pasty polerskiej, która tez właśnie ściera naloty, jednak mysle że nie można z tym przesadzać , żeby nie osłabić ząbków, ale jeżeli chodzi o srodki które zawieraja środki wybielajace czyli jakieś żele, czy paski to są zabronione gdyż mogą póżniej zostać różnice

Wiec polecam jedynie poużywać jakiejś pasty , żeby je trochę wyczyśćić lub iść do orto na czyszczenie
dziękuję bardzo za odpowiedź, chyba faktycznie zainteresuję się tymi pastami wybielajacymi
__________________
'Signora, please stop being so sad. If you continue like this, I will be forced to make love to you. And I've never been unfaithful to my wife.'
'Under the Tuscan Sun'
emer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 18:47   #2896
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez anuulaa Pokaż wiadomość
Ja bym nie pozwoliła sobie usunąć ósemki, bo podobno to może być niebezpieczne.

Poszłam dzisiaj do orto na konsultacje, ale okazało się, że muszę czekać 10 dni. A czas mnie goni! Zastanawiam się czy nie założyć sobie tylko góry, bo właściwie to tylko a górnym łuku mi najbardziej zależało, dół nie jest tak bardzo krzywy, a to jednak ok 1500zl mniej
to co slyszalas napewno jest pewniejsze od zdania ortodonty no prosze cie ... i nie ty decydujesz czy masz miec oba luki czy jeden tylko wlasnie ortodonta, bo czasem jest tak, ze ten pokrzywione zeby po zdjeciu aparatu z tego prostego na nowo krzywia zeby.

ACHZARI nie daj sie zbyc byle gadka szmatka walcz o swoje
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 18:51   #2897
oliwiakp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 129
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Jejku jak mnie tu dawno nie bylo. A po przeczytaniu tych wszystkich postow zastanawiam sie czy mi tez wada nie powroci tymbardziej ze mialam wyrwana jedna piatke i jedna szostke. Az strach pomyslec.

Nosze aparat juz/dopiero trzy tygodnie i nic nie widac zadnej roznicy czy cos sie przesowa choc gapie sie w luserko jak tylko mam taka mozliwosc
A wam kiedy sie zaczely zabki przesowac?? Bo mnie sie cos wydaje ze u mnie to potrwa dosc dlugo zanim bedzie widac jakiekolwiek zmiany.
oliwiakp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 19:18   #2898
Isenia
Rozeznanie
 
Avatar Isenia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 583
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
to moze dlatego ze tlyko rok go nosilas?
Ja ym tez tego nie zostawila tak o..
usunac ósemki-niemile uczucie ale po co sie meczyc jeszcze raz z drutami;/
dobrze ze ja mam wszytskie osemki ( o przeoraszam jednej sie pozbylam:P) wyrzniete wiec nie musze sie chyba martwic ze mi cos powroci..
Właśnie sobie obejrzalam twój blog kurcze juz masz prawie prostą tą górę no i masz nowe gumczasy, jakoś je przegapiłam, fajowe. Ja mam wizytę u orto jutro no i będzie nowy kolorek, chyba sobie wezmę białą perłe
Isenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 19:25   #2899
anuulaa
Wtajemniczenie
 
Avatar anuulaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 636
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
to co slyszalas napewno jest pewniejsze od zdania ortodonty no prosze cie ... i nie ty decydujesz czy masz miec oba luki czy jeden tylko wlasnie ortodonta, bo czasem jest tak, ze ten pokrzywione zeby po zdjeciu aparatu z tego prostego na nowo krzywia zeby.

ACHZARI nie daj sie zbyc byle gadka szmatka walcz o swoje
Nie musisz się tak od razu unosić. Jak widać z doświadczenia Achzari nie każdy orto ma rację. Poza tym wyraziłam swoje zdanie, do którego mam prawo
A co do łuków to nie zdecydowałam, tylko tak bym chciała i to chyba logiczne, że ortodonta powie jak będzie najlepiej.
anuulaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-06, 19:51   #2900
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Ja mam wizytę u orto jutro no i będzie nowy kolorek, chyba sobie wezmę białą perłe
Też mam jutro wizytę i poluję na fioletowy kolorek gumek, a jak nie to może zielony albo czerwony. Zobaczymy co będzie do wyboru
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 20:00   #2901
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez anuulaa Pokaż wiadomość
Ja bym nie pozwoliła sobie usunąć ósemki, bo podobno to może być niebezpieczne.

Poszłam dzisiaj do orto na konsultacje, ale okazało się, że muszę czekać 10 dni. A czas mnie goni! Zastanawiam się czy nie założyć sobie tylko góry, bo właściwie to tylko a górnym łuku mi najbardziej zależało, dół nie jest tak bardzo krzywy, a to jednak ok 1500zl mniej
W jakim sensie usuwanie ósemki może być niebezpieczne?Nigdy nic na ten temat nie słyszałam ja byłam przerażona,że prawą górną ósemkę dentysta skazał na ''wygnanie'',bo prawie nie było jej widać,rosła krzywo...Zapytałam-''aaaale jak...???" mając już w mózgu widok siebie w narkozie,chirurga nad sobą,rozcinanie dziąsła i w ogóle wszystko co najgorsze.A mój bezproblemowy pan doktor odpowiedział-''no jak to jak?się dłubnie i się wyrwie!" ja- a jak już przyszło co do czego to nawet nie wiedziałam,kiedy to zrobił!!!Myślałam,że majstruje mi coś jeszcze przy wypełnieniu,aż tu nagle słyszę-''proszę mi nie przygryzać kleszczy",ja-
i powiem,że późniejsze usuwanie czwórki i piątki duuużo gorzej przeżyłam tak,że nie taki diabeł straszny jeśli chodzi o ósemki-zależy oczywiście od pacjenta i lekarza,ale u mnie było całkiem OK.

Co do zakładania aparatu na dół-też miałam taki zamiar-tylko góra,bo dół jest nie najgorszy.Orto powiedziała,że mogę założyć tylko na górę,ale na własną odpowiedzialność,bo jest to tak na prawdę leczenie połowy wady.No ale mnie też szkoda było pieniędzy,więc stwierdziłam-trudno,zrobię na ile mnie stać,ale jak ząbki u góry zaczęły mi się prostować(u mnie pierwsze efekty można było zauważyć po tygodniu),to zaczęłam nabierać chęci do leczenia również dołu.Po paru tygodniach okazało się,że górne zęby nie pasują już do dolnych i teraz to dolne...wyglądają krzywo w porównaniu z górnymi!!!3 miesiące po założeniu górnego aparatu założyłam też na dół i teraz jak ktoś się zastanawia to od razu mówię-NIE MA NAD CZYM!Jak już cierpieć,płacić,znosić dyskomfort,to już mieć cacy!No a poza tym orto nie ustawi Ci prawidłowego zgryzu jednym aparatem...A jakby potem te proste miały z się znów pokrzywić...Nie ma co ryzykować anuulaa nie zastanawiaj się w ogóle,ból wydać tyle pieniędzy,ale efekty Ci to wynagrodzą
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 20:28   #2902
anuulaa
Wtajemniczenie
 
Avatar anuulaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 636
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
W jakim sensie usuwanie ósemki może być niebezpieczne?Nigdy nic na ten temat nie słyszałam ja byłam przerażona,że prawą górną ósemkę dentysta skazał na ''wygnanie'',bo prawie nie było jej widać,rosła krzywo...Zapytałam-''aaaale jak...???" mając już w mózgu widok siebie w narkozie,chirurga nad sobą,rozcinanie dziąsła i w ogóle wszystko co najgorsze.A mój bezproblemowy pan doktor odpowiedział-''no jak to jak?się dłubnie i się wyrwie!" ja- a jak już przyszło co do czego to nawet nie wiedziałam,kiedy to zrobił!!!Myślałam,że majstruje mi coś jeszcze przy wypełnieniu,aż tu nagle słyszę-''proszę mi nie przygryzać kleszczy",ja-
i powiem,że późniejsze usuwanie czwórki i piątki duuużo gorzej przeżyłam tak,że nie taki diabeł straszny jeśli chodzi o ósemki-zależy oczywiście od pacjenta i lekarza,ale u mnie było całkiem OK.

Co do zakładania aparatu na dół-też miałam taki zamiar-tylko góra,bo dół jest nie najgorszy.Orto powiedziała,że mogę założyć tylko na górę,ale na własną odpowiedzialność,bo jest to tak na prawdę leczenie połowy wady.No ale mnie też szkoda było pieniędzy,więc stwierdziłam-trudno,zrobię na ile mnie stać,ale jak ząbki u góry zaczęły mi się prostować(u mnie pierwsze efekty można było zauważyć po tygodniu),to zaczęłam nabierać chęci do leczenia również dołu.Po paru tygodniach okazało się,że górne zęby nie pasują już do dolnych i teraz to dolne...wyglądają krzywo w porównaniu z górnymi!!!3 miesiące po założeniu górnego aparatu założyłam też na dół i teraz jak ktoś się zastanawia to od razu mówię-NIE MA NAD CZYM!Jak już cierpieć,płacić,znosić dyskomfort,to już mieć cacy!No a poza tym orto nie ustawi Ci prawidłowego zgryzu jednym aparatem...A jakby potem te proste miały z się znów pokrzywić...Nie ma co ryzykować anuulaa nie zastanawiaj się w ogóle,ból wydać tyle pieniędzy,ale efekty Ci to wynagrodzą
Dlatego poczekam na konsultacje i wkrótce wszystkiego się dowiem. Na razie to ja mogę tylko sobie mówić...
anuulaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 20:41   #2903
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez oliwiakp Pokaż wiadomość
Jejku jak mnie tu dawno nie bylo. A po przeczytaniu tych wszystkich postow zastanawiam sie czy mi tez wada nie powroci tymbardziej ze mialam wyrwana jedna piatke i jedna szostke. Az strach pomyslec.

Nosze aparat juz/dopiero trzy tygodnie i nic nie widac zadnej roznicy czy cos sie przesowa choc gapie sie w luserko jak tylko mam taka mozliwosc
A wam kiedy sie zaczely zabki przesowac?? Bo mnie sie cos wydaje ze u mnie to potrwa dosc dlugo zanim bedzie widac jakiekolwiek zmiany.
wiesz co to jest tak, ze najlepiej robic fotki, bo jak codzien patrzysz to ciezko dostrzec zmiany, ale wlasnie na zdjeciach widac jak bardzo sie zeby poprzesuwaly

Cytat:
Napisane przez anuulaa Pokaż wiadomość
Nie musisz się tak od razu unosić. Jak widać z doświadczenia Achzari nie każdy orto ma rację. Poza tym wyraziłam swoje zdanie, do którego mam prawo
A co do łuków to nie zdecydowałam, tylko tak bym chciała i to chyba logiczne, że ortodonta powie jak będzie najlepiej.
musze sie unosic, bo denerwuje mnie pisanie bzdur nie popartych niczym ( bo uslyszalas a wiesz, slonie lataja), zalezy wszystko od indywidualnych predyspozycji tak zdarzaja sie powiklania, ale zdarzyc sie moga po wszystkim (nawet wizycie u kosmetyczki), a jak widzisz takim pisaniem straszysz niepotrzebnie innych uzytkownikow no i pytam po co? wystarczylo napisac w innej formie, a nie zaraz rzucac haslem ze niebezpieczne z forum korzystaja takze osoby okolo 14-15 r.ż i znajac takie osoby raczej sie przestrasza i odechce im sie wszystkiego, zamiast dopytac u ortodonty.
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 21:06   #2904
anuulaa
Wtajemniczenie
 
Avatar anuulaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 636
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
musze sie unosic, bo denerwuje mnie pisanie bzdur nie popartych niczym ( bo uslyszalas a wiesz, slonie lataja), zalezy wszystko od indywidualnych predyspozycji tak zdarzaja sie powiklania, ale zdarzyc sie moga po wszystkim (nawet wizycie u kosmetyczki), a jak widzisz takim pisaniem straszysz niepotrzebnie innych uzytkownikow no i pytam po co? wystarczylo napisac w innej formie, a nie zaraz rzucac haslem ze niebezpieczne z forum korzystaja takze osoby okolo 14-15 r.ż i znajac takie osoby raczej sie przestrasza i odechce im sie wszystkiego, zamiast dopytac u ortodonty.
Skąd możesz wiedzieć, że moje pisanie jest oparte niczym? Nie usłyszałam tego od przypadkowo spotkanej osoby na ulicy, tylko od stomatologa. Dlatego chyba mogę wyrazić swoje zdanie, że ja bym, nie usunęła, chociażby nawet z powodu ryzyka powikłań. Nie mam zamiaru się z Tobą kłócić, ani odpowiadać więcej na Twoje niemiłe komentarze.
anuulaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 21:17   #2905
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
wiesz co to jest tak, ze najlepiej robic fotki, bo jak codzien patrzysz to ciezko dostrzec zmiany, ale wlasnie na zdjeciach widac jak bardzo sie zeby poprzesuwaly



musze sie unosic, bo denerwuje mnie pisanie bzdur nie popartych niczym ( bo uslyszalas a wiesz, slonie lataja), zalezy wszystko od indywidualnych predyspozycji tak zdarzaja sie powiklania, ale zdarzyc sie moga po wszystkim (nawet wizycie u kosmetyczki), a jak widzisz takim pisaniem straszysz niepotrzebnie innych uzytkownikow no i pytam po co? wystarczylo napisac w innej formie, a nie zaraz rzucac haslem ze niebezpieczne z forum korzystaja takze osoby okolo 14-15 r.ż i znajac takie osoby raczej sie przestrasza i odechce im sie wszystkiego, zamiast dopytac u ortodonty.
kasiek87-spokojnie...anuulaa wyraziła tylko swoje obawy,poza tym to jest forum a nie strona informacyjna,wszyscy jesteśmy(bądź będziemy pacjentami)a nie specjalistami,więc trzeba mieć to na uwadze,a jak ktoś traktuje posty na forum jak swoje główne źródło wiedzy,to jego problem.A jak nawet ktoś coś palnie,to wystarczy po prostu dołożyć swoją opinię-bez opierniczania
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 22:19   #2906
~Olya
Raczkowanie
 
Avatar ~Olya
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 102
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

a ja mam takie pytanko...

niebawem bede miała zakładany aparat... wczesniej jednak czeka mnie wyrwanie czwórek... wiem, że to częsty przypadek... zastanawia mnie tylko jak długo trwa zrośnięcie sie tych przerw, które zostaną (wiem, że to kwestia indywidualna...ale tak przeciętnie ile trzeba czekać??)

pozdrawiam
__________________

~Olya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 22:32   #2907
Maricken
Zadomowienie
 
Avatar Maricken
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 789
Wyślij wiadomość przez ICQ do Maricken
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

A propos ósemek - oczywiście że to może być niebezpieczne, ale tak samo u niektórych może być niebezpieczne zrobienie plomby Dlatego rozumiem Kasiek i to że się jej ciśnienie podnosi jak coś takiego czyta :P Ja mam wszystkie cztery ósemki do usunięcia ale nie zapieram się przed tym rękami i nogami, bo wiem że jak trzeba to trzeba - szkoda byłoby mi pogrzebać dwa lata w aparacie i te parę tysięcy na rzecz zatrzymania zębów które do niczego nie są mi potrzebne...Jednakże, nie wszyscy musza usuwać te zęby - moja koleżanka jest swego rodzaju fenomenem bo ma nawet dziewiątki na dole i nosi aparat i ŻADNEGO zęba nie musiała usuwać, a nie ma kwadratowej wielkiej szczęki - a nawet jest drobnej budowy. Tak więc nie ma reguły
__________________
"If slaughterhouses had glass walls, everyone would be a vegetarian." L. McCartney
Maricken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 22:57   #2908
Only?
Raczkowanie
 
Avatar Only?
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Made in Poland
Wiadomości: 208
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Dowiedziałam się iż aparat PENDULUM nazywany tez jest podniebiennym .. Moze ktos wie conieco o takim urządzonku?
Pozdrawiam

Załączam jeszcze link dla jasnosci jego wyglądu :

http://www.ortomania.pl/index.php?cat=aparat-pendulum

Czy któras z Was miała to "cudo" :|
__________________

RZECZY ZNAJDUJĄ SIE NA STRONIE 1,2,3i4!
Only? jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-07, 00:18   #2909
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

dziewczyny, spokojnie , Anuulaa, niewiem kto naopowiadał ci takich głupot, bo jezeli to lekarz to powinnaś go zmienić, ósemki są to zęby bardzo problemowe i w 80% przypadków lekarze zalecają ich ekstrakcje, wiadomo są przypadki gdzie ósemki są prawie w przełyku i taki zabieg zresztą jak każdy niesie za sobą pewne ryzyko ale mimo tego nie jest on niebezpieczny

Edytowane przez Madziorka
Czas edycji: 2007-11-07 o 11:00
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-07, 05:57   #2910
ygaa
Raczkowanie
 
Avatar ygaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 34
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

hej
mam pytanie odnosnie własnie ósemek... bo mi jeszcze w ogole nie rosna.i zapewne wyrosna dopiero po zdjeciu aparatu. i co wtedy? czy zęby będa orazu wracac na swoje miesjce? czy jak je wyrwe bedzie ok i zęby beda dalej prosciutkie jak były?
ygaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:27.