Sucha skóra. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-06, 15:40   #301
Nanya
Raczkowanie
 
Avatar Nanya
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 131
Dot.: Sucha, wrażliwa cera

Cześć, ja też mam suchą skórę, a dodatkowo "w spadku" po mamie dostałam malutkie zagłębienia na policzkach (zaraz ktoś napisze, że to rozszerzone pory, więc od razu mówię - to nie są pory, nie zapychają się, nie robią się tam wągry i pryszcze, to są po prostu takie malusieńkie dziurki, wyglądają jak cellulit) I w związku z tym moje pytanie - jakiego podkładu mam używać? Podkłady do cery suchej są fatalne, bo jeszcze bardziej ją ściągają, a na te dziurki musiałabym chyba użyć gładzi gipsowej:[ Bo każdy podkład jakoś tak się w nich zatrzymuje... Czy ktoś ma podobne problemy? Albo może znacie jakiś fajny podkład? Naczytałam się o tym Dermacolu, czy to się nadaje? Dzięki
Nanya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 06:22   #302
Minia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 150
Jaki krem do b. suchej skóry?

Dziewczyny pomóżcie bo już nie daję rady. Zawsze miałam suchą skórę ale od kilku tygodni to jakiś dramat, mam na twarzy suche placki. Nie pomaga oliwka, tłuste kremy, skóra jest jakaś taka stara, pomarszczona. Może znacie jakiś dobry specyfik, który poradzi sobie z tym problemem?

Z góry dziękuję!
Minia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 08:47   #303
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Jaki krem do b. suchej skóry?

oprócz stosowania kosmetyków na zewnątrz skóry powinnas zacząć działac od wewnątrz organizmu. aby skóra stała się ładniejsza polecam witaminę a+e (np. capivit a+e). Ponadtwo polecam popytać w dobrych sptekach czy w sprzedaży jest specyfik o nazwie Drożdze TORULA. firmy nie pamietam ale opakowanie jest białe z wrzosowymi bąbelkami i napisem w takim samym kolorze. Warto wazbogaic dietę w kwas foliowy, kompleks wit. B.
Oprócz kremów warto dwa razy w tygodniu zastosować dobry peeling, który pomoże pozbyć się martwego naskórka.
Z kremów bardzo dobry jest krem nive visage do skóry suchej albo zwykly krem nivea (stosowac jak najczęściej). Warto zaopatrzyć się w jakiś bezalkoholowy srodek myjacy do twarzy, który nie wysusza skóry a powoduje jej nawilzenie. Mozna o to takze zapytać w aptece. Staraj sie nie korzystac z kosmetyków, które blokują skorze swobodne oddychanie.
W salonie kosmetycznym mozesz popytać sie o nowoczesne kremy do bardzo suchej skóry, które zawierają tlen. Są bardzo drogie ale ponoć skuteczne. Podobnie działa również ziemia wulkaniczna. niestety zakup samej ziemi to koszt od 50 zł a do tego nalezy zakupic specjalną wodę termalną, której niewielka ilosc kosztuje od 20-30 zł.

Niestety nie znam domowych sposobów na nawilzanie suchej skóry. Nie jestem pewna i moze mnie ktos poprawić ale wydaje mi się, ze moze pomóc rumianek. Ziola zalać wrzątkiem i poddac się inhalacji. Skorzysta na tym nie tylko skóra ale takze drogi oddechowe, ktore rumianek uwielbiaja

Jeżeli problem będzie się utrzymywal to zalecałabym wizytę u dobrego dermatologa, który zbada skórę i znajdzię odpowiedni srodek ew. możesz udać się do polecanej kosmetyczki

PS. uzywanie oliwki to raczej nie jest dobry pomysł bo z doświadczenia wiem, ze to nie zdaje egzaminu. Również nie polecam balsamu do ciała Garnier do skóry bardzo suchej (czerwony). Zamiast całkowicie wchłonąc sie w skóre pozostaje na niej do czasu następnej kąpieli. O wiele lepszy jest pomarańczowy, do skóry suchej
Mam nadzieje, ze choć odrobinę pomogłam
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 08:48   #304
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: Jaki krem do b. suchej skóry?

ja polecam krem głęgoko nawilżający Biofirming z Avonu i do tego kuracje Capivitem Hydro Control.
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 09:12   #305
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Jaki krem do b. suchej skóry?

łykaj omega-3 i poczytaj w KWC o Nanobase
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 10:01   #306
aisne
Zadomowienie
 
Avatar aisne
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 1 322
Dot.: Jaki krem do b. suchej skóry?

Ja polecam krem Dermiki, z serii Lipidea, tyle że on jest do tak NAPRAWDĘ suchej skóry - kupiłam go babci na gwiazdkę i bardzo sobie chwaliła (bardzo polepsza stan skóry, myślę ze warto spróbować) Z serii Lipidea są jeszcze inne kosmetyki, m. in. bardzo fajny krem do rąk.

edit
Zapomniałam, że jest niestety dosyć drogi - ok 50 zł.
aisne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 12:41   #307
Minia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 150
Dot.: Jaki krem do b. suchej skóry?

Serdeczne dzięki. Może jeszcze ktoś mógłby mi coś poradzić?
Minia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-17, 14:57   #308
montrmartre
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki krem do b. suchej skóry?

mam ten sam problem. próbowałam wielu kremów: dermika, iwostin, olay...żaden z nich nie zdał egzaminu. musiałam nakładać dwie, trzy warstwy.
wróciłam do kremów Avene = które są rewelacyjne dla mojej, bardzo suchej skóry. na noc Cold Cream do cery b.suchej, pod oczy "soin sous les yeux", na dzień: Hydratance optimale-creme riche. do tego woda termalna. ponieważ pojawił się u mnie problem ze zmarszczkami - na razie łykam witaminę A+E. w poniedziałek wizyta u dermatologa estetycznego. zobaczymy co powie. ale jeśli nie masz problemów "zmarszczkowych" - Avene, rewelacja!!! Cold creme ok 35 zł, Creme Riche Optimale droższy - około 67 zł
montrmartre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 16:02   #309
Olisek
Przyczajenie
 
Avatar Olisek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków- Podgórze
Wiadomości: 26
Dot.: Jaki krem do b. suchej skóry?

Na dzień powinien być to krem bogaty w substancje odżywcze bardzo dobra jest seria Lipidea z Dermiki, a na noc tłusty krem lipidowy np Nanobase
Olisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 16:16   #310
magdalenaa
Zadomowienie
 
Avatar magdalenaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 291
Dot.: Jaki krem do b. suchej skóry?

A co myslicie o kremie z witaminą A.?
magdalenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 16:17   #311
Olisek
Przyczajenie
 
Avatar Olisek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków- Podgórze
Wiadomości: 26
Dot.: Jaki krem do b. suchej skóry?

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3321
Olisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-17, 17:03   #312
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: Jaki krem do b. suchej skóry?

tez mam problem z nawilzaniem skóry, po godzinie albo 1.5 wychodza mi suche placki, a to nie sposob zapchac je czyms tlustym bo skora ma wygladac zdrowo a nie tłusto. zresztą po tłuściochach od życia dostane pare niespodzianek
Minia78 - ja używam kremu bezzapachowego z ziołami z AA, nawilża na dłużej choć też musze sie w ciagu dnia posmarować ale skóra wygląda zdrowo polecam bo nie uczula
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 02:38   #313
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Jaki krem do b. suchej skóry?

Cytat:
Napisane przez magdalenaa
A co myslicie o kremie z witaminą A.?
Hej!!Oj dobrze pamietam moje placki na policzkach.Mnie w dodatku jeszcze piekłyStraszne to było, więc domyślam sie jak sie czujesz.Ja na początek nie wychodziłam nawet na dwór a zdarzyło Mi sie to w zime więc mrozik był i sie bałam żeby nie podrażniło.Na początek uzywałam takiego kremu Cynkoderm.Jest on dostepny w aptece ale jak chciałam Go kupic ponownie to nie mogłam go nigdzie znaleźć..ale buźka Mi po nim ładnie bladła i juz (co najważniejsze) nie piekła.A potem kupiłam sobie właśnie zwykły krem z witaminą A.Wiadomo łagodzi podrażnienia, przyspiesza regeneracje i poprawia elastyczność.Pomógł a buźka wróciła do normy.O ile pamietam to stosowałam jeszcze nawilżające maseczki z Dax Cosmetics.Pozdrawiam i mam nadzieje, że placki znikną.Buziaki Napisz czy cosik sie zmieniło
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 06:16   #314
Minia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 150
Dot.: Jaki krem do b. suchej skóry?

Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję Skorzystam z Waszych rad i mam nadzieję, że moja mordka będzie wyglądać lepiej.
Montrmartre u mnie również, podobnie jak u Ciebie, pojawił się problem zmarszczek. Najgorzej wygląda skóra na czole. Jeśli mogłabyś napisać kilka słów co poradził Ci dermatolog to będę wdzięczna. Swoją drogą ja chyba też wybiorę się do specjalisty.

Pozdrawiam i życzę miłego dzionka.
Minia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 17:51   #315
Minia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 150
Dot.: Jaki krem do b. suchej skóry?

Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję. Kupiłam Nanobase, jest rewelacyjny. Już po pierwszym użyciu widać poprawę.

Pzdr.
Minia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 21:33   #316
montrmartre
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki krem do b. suchej skóry?

Jutro mam wizytę u dermatologa estetycznego. Zobaczymy co powie. Na pewno wspomni o paleniu, ale do tego to sama doszłam i ogrniczam aby w końcu zupełnie rzucić. Zmarszczki na czole - wynikają z rozudowanej mimiki. U mnie chodzi o zmarszczki pod oczami. A w środę wizyta u podobnego lekarza w Sharleyu - istytut urody w Wwie. Lepiej zasięgnąć opinii kilku specjalistów aby potem nie żałować decyzji. Za 3 tygodnie wizyta u kosmetyczki - która przyrządza ziołowe mikstury i radzi co pić,jakie naturalne maseczki stosować. Przypomnij mi pls, to przekażę Ci opinie. Póki co jestem wierna kremom Avene,z których jestem jak zwykle b.zadowolona - za wyjątkiem oczywiście oczu. Tutaj problem nie znika.
Są dwie opinie nt specyfików przeciwzmarszczkowych. Piewsza, że skóra się uzależnia i potem sama nie chce produkować potrzebnych składników aby zachować naturalną jędrność skóry; Druga- że wykorzystuje tylko te których potrzebuje. Stąd wizyty u kilk specjalistów - ich opinie chcęwyśrodkować. Obcemu człowiekowi przychodzi z łatwością zapisanie takiego czy innego kremu/zabiegu - jednak to nie on się będzie później martwił co dalej.
Pókico mogę Ci polecić maseczki naturalne do cery suchej. Stosując je omijam okolice oczu - pod oczy smaruję witaminę A ( w aptece ): 1 łyżka suszonych lisci rozmarynu, pół łyżki suchuch kwiatów rumianku, 1 łyżka zmielnego siemienia lnianego, 5 kropli olejku rozmarynowego - do kupienia w sklepach Herbapolu. Wymieszać z wodą źródlaną aby powstała gęsta papka. Nałożyć na 20 min. Wygląda się jak UFO ale skóra gładziutka po tym. Stosowałam
Inna - jeszcze nie próbowałam: 1 duża marchew, 2 łyżki twarogu, 1 łyżka zmielonego siemienia lnianego, 5 kropli olejku pomarańczowego - zmieszać, nałożyć na 20 min
Poza tym w sezonie truskawkowym - wymieszać truskawki ze śmietanką i nałożyć. Po maseczce nie można bezpośrednio wychodzić na słońce.

Pzdr!

Przypomnij mi!

Napisz jeśli sama czegoś ciekawego sie dowiesz. Dermiki ne polecam - źle się wchłania.

Cytat:
Napisane przez Minia78
Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję Skorzystam z Waszych rad i mam nadzieję, że moja mordka będzie wyglądać lepiej.
Montrmartre u mnie również, podobnie jak u Ciebie, pojawił się problem zmarszczek. Najgorzej wygląda skóra na czole. Jeśli mogłabyś napisać kilka słów co poradził Ci dermatolog to będę wdzięczna. Swoją drogą ja chyba też wybiorę się do specjalisty.

Pozdrawiam i życzę miłego dzionka.
montrmartre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 14:16   #317
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
wrażliwa, sucha, naczyńkowa i trądzik?

Cześć

Chciałam założyć wątek o tych "innych". Zawsze jak producenci kosmetyków chcą wypuścić na rynek krem do cery trądzikowej to musi mieć jeszcze "do trądzikowej, tłustej i mieszanej". A co z tymi, którzy z pryszczami walczą przy cerze suchej, wrażliwej albo co gorsza naczyńkowej? Wszystkie te preparaty mają takie silne działania - najczęsciej ograniczają produkcję sebum, którego niektórzy chyba nie mają, no i matują...

Od dawna już poszukuję preparatów, które pomogą, a nie zaszkodzą. KWC czytam nałogowo, ale niewiele mi daje, bo najczęściej oceniają takie kosmetyki osoby o tłustej i mieszanej cerze (chociaż wrażliwej).

Na razie używam kremu Dermedic Acne Expert intensywnie nawilżającego, ale nie wyglądam dobrze. Krem do mycia twarzy Garnier Czysta Skóra podrażnia (SLS?). Najgorsze są popękane ciągle naczyńka - najczęściej własnie od kosmetyków

Może jest ktoś z podobnymi problemami?

Co myślicie o kremie AA Young Intensywna Pielęgnacja? Albo o płynie mincelarnym SensiboH2O przy cerze trądzikowej?
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 16:24   #318
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: wrażliwa, sucha, naczyńkowa i trądzik?

Jeśli naczynka, wrażliwa cera to polecam filtry Odkąd ich używam mogę zapomnieć o czerwonych płatkach nosowych, no wyjątkiem jest jak podrażni mnie AD.

Powinno sie łaczyć pielęgnację delikatna + antytrądzikową. Czyli np. do oczyszczania twarzy można coś antybakteryjnego, a potem delikatny żelik, sama tak robię. Najpier mydło siarkowe, ale tylko 2 razy w tyg., a potem delikatny żel aktualnie mam Eris Pharmaceris do cery tłustej i mieszanej. Po zakupie Purritinu z Iwostinu zamiast mydła siarkowego, zmienie go na Eris Pharmaceris A.

Moze spróbuj kuracji kwasami? Przy naczynkowej cerze BHA, np. bardzo delikatny Effaclar K. Do nawilżenia polecam Physiogel, bardzooo delikatny i dobrze nawilżajacy. Uzywam naprzeminnie z antybakteryjnym AA young, też bardzo fajny. Przy używaniu kwasków to juz filterki obowiązkowo Tu napiszę,że przy naczynkach, które drażni alkohol najlepiej wybrac Avenki, albo LRP, które równiez zawierają alkohol, ale też bardzo łagodzącą wodę termalną.

Kupując kosmetyki myjące trzeba zrezygnować z slsu, przy wrażliwej skórze nei przejdzie. Jedynie będzie podrażniać, wysuszać, wzmagac produkcję sebum, a wiemy co za tym idzie...

Co do Sensibio jak najbardziej nada się przy Twoich problemach Dla odświeżenia i złagodzenia skóry w ciagu dnia spróbuj wody termalnej.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 16:45   #319
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: wrażliwa, sucha, naczyńkowa i trądzik?

Obecnie moja cera jest supersucha superwrażliwa i superatopowa. Kilka lat temu moja skóra była także superwrażliwa, również supersucha i superatopowa (nawet bardziej atopowa niż obecnie) i do tego miałam niewielkie zmiany trądzikowe, ponieważ przechodziłam tzw. "burzę hormonalną" i byłam wyniszczona przez maści sterydowe. Wyskakiwały mi jakieś trądzikowe pryszcze, a do tego trudno było sobie z tym poradzić ponieważ nie można było odróżnić gdzie kończy się AZS a zaczyna trądzik. Właśnie wtedy znalazłam mojego dermatologa (a właściwie panią dermatolog ). Kupiłam sobie maść na AZS (obecnie na rynku są dużo lepsze), zaczęłam brać tabletki. Bardzo mocno nawilżałam skórę na dzień, oczyszczałam też bardzo dokładnie. No i zakupiłam sobie maść/żel na trądzik (ale taką z tych "lżejszych") i stosowałam na noc miejscowo. Wyglądało to tak, że cześć twarzy była wysmarowana czymś na AZS, część czymś na trądzik, a bardzo małe pozostałości kremem mocno nawilżającym.
Sprawdziło się to świetnie do dziś kiedy np. przed miesiączką nagle od jakiś zawirowań coś mi wyskoczy np. na czole, takiego typowo trądzikowego (mam czasem takie okresy, ale raczej rzadko) biegnę do apteki i proszę o coś leciutkiego na trądzik.

Rozpisałam się o sobie (ale ze mnie egoistka ), ale myślę,że można z tego wyciągnąć jakieś wnioski

Polecam zatem :
1. Nawilżać jak najbardziej się da, polecam kremy takie jak Ducray, A-Derma Dermalibour (naiwilża świetnie, mam go od niedawna za sprawą KWC jest naprawdę lekki, a buzia jest po nim wręcz niemowlęca), Physiogel (ale on jest bardziej tłusty i się świeci) Iwostin (tak samo jak Physiogel).

2. Na mocno przesuszone partie odżyweczkę (np. Nanobase)

3. Oczyszczać dobrze - polecam żel do mycia twarzy La Roche Posay Effaklar (kupiłam przez przypadek myląc z Lipkar Baume tej samej firmy i pomimo, że przeznaczony do cery mieszanej nie podrażnił mnie w ogóle ani nie wyuszył, może jestem bardziej ściągnięta po nim, ale na to pomaga mi "kupa" kremu )

4. Dobry wynalazek to woda termalna - łagodzi, nawilża, ja stosuję zamiast toniku

5. Wybrać się do apteki i poprosić o coś na trądzik (ja używałam jakiegoś żelu o takim dziwnym orzeźwiającym trochę zapachu-niestety nie pamiętam nazwy ) i stosować to punktowo, nie na całą twarz.

Niestety lepiej kupować kosmetyki apteczne. Takie zwykłe drogeryjne sprawdzają się na zwykłych, bezproblemowych cerach z jakimś drobnym wahaniem w kierunku jednego z podstawowych problemów (przetłuszczania się, drobnych wyprysków itd).

Kosmetyków AA nie polecam - to że są przeznaczone dla cery suchej czy wrażliwej to chyba tylko chwyt reklamowy.


Mnie takie postępowanie pomogło AZS nie widać (gdzieś jest, niestety nie da się go wyleczyć, ale wygląda tak jakby go nie było), po trądziku z lat młodzieńczych śladu nie zostało, przesuszenia co raz bardziej się likwidują, i jestem co raz mniej czerwona (idzie lato więc będę znowu bardziej) pomimo, że mam trwale przez sterydy uszkodzone naczynka - więc pomimo, że cerę mam problemową osoba trzecia się tego nie domyśli patrząc na mnie (tak mi się wydaje) - no chyba że dopatrzy się suchych skórek

Myślę, że tobie też to wszystko pomoże - bądź dobrej myśli "Dla chcącego nic trudnego", a wizażanki potrafią sobie poradzić ze wszystkim
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits

Edytowane przez rambo
Czas edycji: 2007-04-27 o 22:51 Powód: Czy ja naprawdę robiłam kiedyś tyle literówek? :P
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-26, 17:07   #320
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: wrażliwa, sucha, naczyńkowa i trądzik?

Widzę, że nie tylko ja mam zwariowaną cerę Jestem teraz na etapie kompletowania nowego zestawu kosmetyków do twarzy, więc wasze rady bardzo mi pomogą. Kwasów tak na lato sie trochę boję - wiem, że są teraz super filtry, ale często się zdarza, że moja twarz jest nastawiona na sam środek słońca np na przystanku. W lecie ciążko go słońca.

Myślę, że do mycia kupię ten płyn mincelarny i również coś antytrądzikowego raz na jakiś czas. Chcę też spróbować wody termalnej. Najgorzej jest z kremem - po większości budzę się rano czerwona i dopiero po paru godzinach nie dotykania nabiera normalnego koloru. hmm a może jednak ten Effaclar K - muszę mu się przyjrzeć.

Myślałam też o glince różowej - mam trochę rozszerzone pory.

ech, ciężka sprawa z taką dziwną cerą.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 20:10   #321
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: wrażliwa, sucha, naczyńkowa i trądzik?

Jeśli nie będziesz się opalać, czego przy takiej cerze nie radzę, to stosowanie Efaaclaru 2-3 w tyg nie zaszkodzi, ale rozumiem Twoje obawy Ja właśnie na lato będę uzywać Effaclar, a jesienia z grubszej rury, tonik Lysanel.

Co do glinek, używałam tylko zielonych, bardzo je sobie chwalę Tak samo jak maseczkę aspirynową, używałaś?
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 14:59   #322
la fraise des bois
Raczkowanie
 
Avatar la fraise des bois
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 55
Dot.: wrażliwa, sucha, naczyńkowa i trądzik?

Witam wszystkie panie z cerą problemowąI to problemową w każdą stronę. Ja mam obecnie w miarę dobry okres mimo ,że pyłki latają.Parę lat zajęło mi dojście do tego jak pielęgnować taką skórę.I mogę polecić kilka rzeczy:acnefan(w aptece ok 6zł)polecany jest nawet przy trądziku różowatym więc nie podrażnia,tribiotic,krem nawilżający oceanic(nawet niezły)no i mycie twarzy kleikiem z płatków(nie samy płatkami bo one działają jak peeling mechaniczny tylko...jakby to wytłumaczyćja robię tak ,że zmielone płatki zalewam gorącą wodą lub rumiankiem przeciskam przez sitko i zostaje mi taki żelik),żel do cery wrażliwej z daxa(tani a lepszy od aptecznych).Toniku nie udało mi się dobrać podrażniają mnie zarowno te do wrażliwej skóry jak i antytrądzikowe więc zrezygnowałam z poszukiwań i przemywam twarz zieloną herbatą ,bratkiem lub rumiankiem.żeby było zabawniej moja skóra jest cieniutka, pergaminowa prawie taka przezroczysta...każde zaczerwienie widać bo jest do tego bardzo jasna...ehh.Może polecicie mi jakiś sposób na przesuszenia na policzkach?Nic nie pomaga...
la fraise des bois jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 17:08   #323
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: wrażliwa, sucha, naczyńkowa i trądzik?

Ja kiedyś próbowałam cos podbnego z platkami owsianymi - uczuliły mnie Do tego zabrudziłam całą łazienkę. na przesuszenia polecam Physiogel, dkosc drogi, bo kosztuje 45 zł, ale wydajny i jak działa!
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 18:16   #324
AAgusiaczeK
Zadomowienie
 
Avatar AAgusiaczeK
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Holandia->Piła
Wiadomości: 1 220
GG do AAgusiaczeK
Dot.: wrażliwa, sucha, naczyńkowa i trądzik?

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Co do glinek, używałam tylko zielonych, bardzo je sobie chwalę Tak samo jak maseczkę aspirynową, używałaś?
Do cery suchej i wrażliwej najlepiej szukac maseczek i preparatow z białą glinką, bo zielona jest przeznaczona do walki z sebum, do tłustej i mieszanej cery...
__________________
"Bądź dla innych słonecznym zegarem - odmierzaj dla nich tylko słoneczne godziny."



02.07.2006 wyjazd i.........koniec Wizażu (jeszcze kiedyś tu wrócę...)
AAgusiaczeK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 18:22   #325
la fraise des bois
Raczkowanie
 
Avatar la fraise des bois
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 55
Dot.: wrażliwa, sucha, naczyńkowa i trądzik?

Dziękuję za propozycję ale...wyprobowalam kiedyś physiogel i mnie uczulił(samo miałam z kremem dla alergików oilatum i mnostwem innych preparatów)...Płatki które Ciebie uczulają są dla mnie świetne a physiogelu nie toleruje...Ehh ta zwariowana skóra
la fraise des bois jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 19:30   #326
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: wrażliwa, sucha, naczyńkowa i trądzik?

Cytat:
Napisane przez AAgusiaczeK
Do cery suchej i wrażliwej najlepiej szukac maseczek i preparatow z białą glinką, bo zielona jest przeznaczona do walki z sebum, do tłustej i mieszanej cery...
No aj własnie mieszaniec i wrażliwiec w jednym Nie zuywalam białych, ale zielonych ze względu na ich działanie, bo mam parę korostek i rozszerzone pory.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 19:35   #327
AAgusiaczeK
Zadomowienie
 
Avatar AAgusiaczeK
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Holandia->Piła
Wiadomości: 1 220
GG do AAgusiaczeK
Dot.: wrażliwa, sucha, naczyńkowa i trądzik?

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
No aj własnie mieszaniec i wrażliwiec w jednym Nie zuywalam białych, ale zielonych ze względu na ich działanie, bo mam parę korostek i rozszerzone pory.
Z Erisa w takim niebieskim opakowaniu- z białą glinką rewelacja po prostu.Można nakładac na częśc suchą jedną maseczkę a na częśc twarzy tłustą tą z zielonej glinki...
__________________
"Bądź dla innych słonecznym zegarem - odmierzaj dla nich tylko słoneczne godziny."



02.07.2006 wyjazd i.........koniec Wizażu (jeszcze kiedyś tu wrócę...)
AAgusiaczeK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 09:19   #328
sieczka82
Przyczajenie
 
Avatar sieczka82
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bromyard - UK
Wiadomości: 15
Wyślij wiadomość przez MSN do sieczka82 Send a message via Skype™ to sieczka82
Dot.: wrażliwa, sucha, naczyńkowa i trądzik?

no to teraz ja... dokladnie mam ten sam problem i moja Pani Dermatolog dobrala idealny zestaw:
1. Rano i wieczorem zel do mycia twarzy CETAPHIL, idealny do cery nadwrazliwej.
2. potem kremik na cala twarz Sensibio DS. nietlusty, idealnie nawilzajacy, eliminujacy wszelkie podraznienia, zaczerwienienia.
3. potym na miejsca gdzie wystepuje tradzik (szczegolnie boki) Effaclar K.
4. a na noc jak cos duzego wyskoczy, ale wlasnie po tych kremikach nie wychodzi Acnederm.

Nooo i jest idealnie. skora nie podrazniona, syfki zwalczone, i oby tak dalej.
ps. z tego co przekazala mi dermatolog wszystkie kremy zele antytradzikowe podrazniaja skore no i nie nadaja sie do cery wrazliwej....

nio teraz na lato jeszcze jakis dobry kremik z filtrem.
__________________
"...don't fear the long road, because on the long road, you got a long time to sing a simple song..."
sieczka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 10:49   #329
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: wrażliwa, sucha, naczyńkowa i trądzik?

sieczko przy kuracji effaclarem i AD powinnaś cały czas uzywać filtry.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 14:52   #330
sieczka82
Przyczajenie
 
Avatar sieczka82
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bromyard - UK
Wiadomości: 15
Wyślij wiadomość przez MSN do sieczka82 Send a message via Skype™ to sieczka82
Dot.: wrażliwa, sucha, naczyńkowa i trądzik?

leee to nie wiedzialam ze musze caly czas filtry. w sumie acnederm jest tylko punktowo. ale effaclar ogolnie na cale boki.

a moglabys polecic jakis dobry kremik z filterm, ktory oczywiscie nie jest tlusty i nie bedzie powodowal wyskakiwania syfkow. bo z latem i kremami z filtrami tylko to mi sie kojarzy
__________________
"...don't fear the long road, because on the long road, you got a long time to sing a simple song..."
sieczka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-21 14:52:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:23.