Sucha skóra. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-11-11, 09:27   #91
metaxa
Zakorzenienie
 
Avatar metaxa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 907
Re: krem do bardzo suchej cery?prosze o pomoc

Ja również borykałam się z tym problemem. Po nałożeniu supernawilżającego podkładu zawsze łuszczyła mi się skóra na czole i nosie. Okropność.
Ale kupiłam sobie( za namową kosmetyczki) krem w aptece o nazwie Balneum Intensive Creme. Oczywiscie nakładałam również maseczki na twarz co jakis czas. Krem ten zdziałał cuda. Ponieważ jest tłusty nakładam go na noc. Rano skóra jest doskonale nawilżona. Kosztuje ok 30 zł. ale starcza na długo, jest go 75 ml
Polecam
__________________
życie jest piękne
metaxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-11, 17:48   #92
Jurkiewicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3
Re: krem do bardzo suchej cery?prosze o pomoc

A ja ma taki problemik: otóż moja cera jest mieszana,ale ostatnio dzieją się z nią dziwne rzeczy,tam gdzie była tłusta (czoło ,nos) zaczęła mi się okropnie łuszczyć ! Np. wczoraj umyłam dokładnie twarz-była gładziutka,wychodziłam z domu i posmarowałam ją troszeczkę kremem tłustym,ochronnym bo jak wiadomo już się robi zimno,myślałam że nie wysuszy mi się cera /wkońcu miałam na sobie krem ochronny / a tym bardziej nie będzie sucha w miejscach gdzie mi się przetłuszcza !!! A tu wstaję sobie rano i co ? Całe czoło chropowate i skóra mi się złuszcza. Co mam zrobić,kobiety ratujcie !!!!! Rzadne kremy na mnie nie działają !
Jurkiewicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-13, 13:30   #93
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Re: krem do bardzo suchej cery?prosze o pomoc

Czytam co piszecie i jakbym czytala o sobie!
Po pierwsze - i to Wam powiedza wszystkie kosmetyczki - do mycia cery suchej, zadnych zeli, tylko mleczka. Ja niestety nie moge nie myc twarzy nie uzywajac wody, wiec stosuje emulsje Toleriane (La Roche Posay)i wode przegotowana. Skora jest idealnie oczyszczona i mieciutka.
Co do kremow - Toleriane nawilzajacy - doskonale nawilza i zapobiega powstawaniu zadziorkow, uspokaja cere, ale jest malowydajny, poza tym u mnie zatkal pory, wiec teraz stosuje go wymiennie z Effaclar. W kwestii nawilzania jednak Toleriane nie ma mocnych.
Na noc - Lipobase - tlusty krem firmy (Yamanouchi) - jego nawilzajacy odpowiednik to Nanobase.
Dobry jest rowniez krem z apteki E45, pozostawia delikatny film na skorze, ale wystarczy przypudrowac lub przetrzec absorbentka i nic nie widac, a skora pozostaje dobrze nawilzona i niesciagnieta. Z autopsji wiem, ze uzywanie wszelkich kremow L'oreal albo Garnier do skory suchej w przypadku skory bardzo suchej, sciagnietej i z zadziorkami naprawde rzadko kiedy przynosi efekty i trzeba sie zaopoatrzyc w kosmetyki czysto apteczne.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-13, 15:00   #94
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Re: krem do bardzo suchej cery?prosze o pomoc

No właśnie jak to jest z tymi tłustymi krememi przy suchej skórze, dlaczego niektóre z was mówią że nałożyć krem tłusty to jakby go w ogóle nie nałożyć? Przecież krem tłusty natłuszcza, regneruje i skóra się dzięki temu nie łuszczy, a nawilżający krem wniknie i zaraz skóra jest ściągnięta i zaczyna się łuszczyć. O co tu chodzi?
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-13, 16:47   #95
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Re: krem do bardzo suchej cery?prosze o pomoc

Bo krem nawilzajacy jest od nawilzania, krem natluszczajacy od natluszczania, to sa dwie rozne sprawy. W skrocie - nawilzajacy ma dawac komorkom wode, natluszczajacy ma chronic komorki przed czynnikami zewnetrznymi.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-14, 21:04   #96
alcia
Raczkowanie
 
Avatar alcia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 384
Re: krem do bardzo suchej cery?prosze o pomoc

Hm... lepiej nie myć suchej skóry żelem tylko mleczkiem? Ale ja czuje sie wtedy strasznie brudna i to uczucie wszystko przyćmiewa... Trzeba będzie zainwestować w więcej niż dawa dobre apteczne kremy do buźki, chyba się skuszę na La Roche Posay i wymienioną przez Mimbi serie toleriane tym bardziej, że w listopadzie podobno mają dawać w aptekach katalogi z darmowymi próbkami. Jutro wybiore się na łowy Przerażające jest to jak w trakcie jesieni moja skóra robi się jeszcze bardziej szorstka i chropowata. Bardzo wam wszystkim dziękuję za odpowiedzi każda jest dla mnie równie miła i cenna. Pozdrawiam cieplutko i życze jak najmiej problemów z cera
alcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-15, 09:15   #97
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Re: krem do bardzo suchej cery?prosze o pomoc

To, ze suchej skory nie nalezy takze przesuszac woda, to kosmetyczna prawda znana od wiekow Oczywiscie mam swiadomosc, ze robie zle, ale jednoczesnie w przypadku mleczka czuje to samo co Ty a. Ze nie usunal wszystkich zabrudzen i jest pelno pozostalosci makijazu, tluszczu etc. b. ze nacieram sie smietana W kwestii kosmetykow - przejrzyj dokladnie KWC tam, gdzie pisza o kremach dla skory z problemami, moze znajdziesz cos jeszcze dla siebie (u mnie krem Toleriane sie nie sprawdzil). Na pewno pani w aptece Ci pomoze. pozdrawiam.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-12-13, 10:42   #98
magot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 19
sucha cera

mam bardzo sucha skore na twarzy, testowałam juz wiele kremow i naprawde zaden mi nie pomagal, zastanawiam sie nad kosmetykami guinot, jest takie serum do suchej i sciagnietej skory, ale nie wiem czy nie szkoda pieniedzy, kiedys jedna kosmetyczka poradzila mi posmarowanie twarzy zawartoscia kapsulek A+E w efekcie spalilo mi skore twarzy i mialam rany, na codzien uzywam teraz ziaja kozie mleko, bo juz nic na mnie nie dziala a i to slabo, probowalam tez kosmetykow lierac ale z marnym skutkiem, nie wiem czy nawilzac czy natluszczac czy odzywiac, prosze o pomoc!!! bede bardzo wdzieczna bo boli mnie twarz!!!
magot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-13, 11:04   #99
Lilu20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 34
Re: sucha cera

ja tez mialam bardzo sucha twarz. wiem co to znaczy. mi pomogl Balneum, krem ktory mozna kupic tylko w aptece. kosztuje ok. 20 zl. smarowalam na noc i teraz jest juz lepiej. zycze powodzenia
Lilu20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-13, 11:19   #100
magot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 19
Re: sucha cera

dzieki za porade!! niestety przetestowalam juz wszystkie kosmetyki apteczne- wlasnie balneum, avene, vichy, lpr,i nic...., jak mam krem na twarzy to ok, ale jak tylko go zmywam nawet na chwile , widac ze moja skora nadal sie luszczy, znalazlam na forum watek o liszaju , moze to to,ale moj syn mial podobnie i to bylo alergiczne, zaraz zwariuje!!!!
magot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-13, 11:21   #101
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Re: sucha cera

Wiesz opiszę Ci mój program pielęgnacyjny- bo odkąd codziennie tak pielęgnuję cerę to zaczyna moja skóra po prostu wyglądać pięknie
-przede wszystkim pożegnaj się z kranówką, nie wiem gdzie mieszkasz, ja miszkam w regionie Polski, gdzie woda jest i tak bardzo dobra, ale i tak lepiej nie myć w niej buzi.
Ja używam mleczka Lirene dr Ireny Eris do cery wrażliwej, póżniej spryskuje twarz wodą termalną Iwostin /chyba najtańsza a przyzwoita. I tak zmywam wacikiem.
- Tonizuje teraz eva natura Len dla skóry wrażliwej / ale to powyżej 25 r życia/. Wcześniej używałam bardzo długo Vichy- różowego, ale przestałam kochać tę firmę, bo zaczyna mnie podrażniać...
- każdego dnia zafunduj skórze zastrzyk nawilżający w postaci maski- ja nakładam maskę z algami Vichy- nawilzenie jest, ale jestem na etapie poszukiwań zastępstwa, bo jak wspomniałam po prostu Vichy schodzi na psy...Poszukaj maski nawilżającej dla wrażliwców / może Avene? ja tak chyba zrobię../
- maski nie zmywaj, możesz zostawić na noc albo na dłuższy czas jeśli siedzisz w domu...
- krem Ziaja kozie mleko jest the best- trzymaj się go- nie ma w polskim asortymencie lepszego... Co do guinot'a nie wiem, ja dla pewności wybieram takie apteczne, które znam bo mniejsze ryzyko, że trafi się bubel...
Jeśli chcesz z górnej półki to lepiej lierac lub galenic..Ale myślę,że powinnaś spróbować La Roche Posay- to moja teraz ulubiona firma jeśli chodzi o kremy- zobacz na KWC- tam są dobre recenzje ...
No i sprawdź czym robisz makijaż- odpadają podkłady do cer tłustych i mieszanych...,wiem-świetnie kryją- ale o wiele lepiej wususzają
Powodzenia
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-12-13, 11:29   #102
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Re: sucha cera

Acha- a próbowałaś nanobase f.Yomonouchi?Ja męczyłam nią córeczkę z odczynem alergicznym
No i najważniejsze, że jeśli to nawet takie kaloryferowe wysuszenie a nie alergia lub patologia to niestety- systematyczność i cierpliwość jest najważ niejsze!
Takie zmiany skórne nie znikają szybko / jeszcze gorzej na tle alergicznym /
Głowa do góry
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-13, 12:36   #103
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Re: sucha cera

Z kremow aptecznych wymienilas tylko znane firmy - czy probowalas moze kremu Physiogel albo E45? Sa niedrogie i dla mnie bardzo skuteczne.
Jesli nie masz pieniedzy na maseczke nawilzajaca, mozesz bez problemu polozyc na twarz gruba werstwe ktoregos z tych kremow, a nadmiar zetrzec chusteczka.
Poza tym nie uzywaj wody z kranu i mozesz doustnie lykac Biogal albo Dehalid - to sa tabletki nawilzajace od srodka. Pij tez duzo wody.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-13, 14:17   #104
Brenda
Raczkowanie
 
Avatar Brenda
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Wieś
Wiadomości: 122
Re: sucha cera

Nie wiem czy próbowałaś już kremu iwostin o przedłuonym działaniu nawilżającym... tez z apteki. Co do rad moge polecic Ci mycie twarzy maslanka albo mlekiem, najlepiej prosto od krowy...a jesli nie zniesiesz zapachu to przynajmniej woda mineralna. No i stosuj wody termalne w spreyu jak tylko poczujesz wysuszenie Tyle moge poradzic bo choc tez mam sucha cere to nie az tak zeby nie działał zaden krem)? Mam nadzieje ze sie przydałam Powodzenia
Brenda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-13, 15:24   #105
magot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 19
Re: sucha cera

dzieki wszystkim za porady!!!! widze ze temat powszechny, problem w tym, ze ja juz uzywalam wszystkich aptecznych masci i kremow, dzialaja na mnie przez pare dni i potem od nowa jest zle, sprobuje z maseczkami; tak w ogole to moj syn jest alergikiem i wydalam na niego mase pieniedzy zeby natluscic jego suche atopowe cialko, uczulala go nawet oliwa z oliweki niestety tez nie dzialaly zadne masci z apteki, zastanawiam sie czy problemy skorne tego typu (moje) nie wynikaja z uzywania kosmetykow o strasznym, chemicznym skladzie nazywane naturalnymi, obejrzalam sobie dzisiaj strony, ktore podala jedna z wizazanek na forum, w chemikaliach rakotworczych i uszkadzajacych bariere ochronna skory prym wiedzie clairol, l'oreal, revlon, lierac i niestety te same skladniki maja kosmetyki ziaja, pozdrawiam wszystkichbr......
magot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-14, 10:49   #106
Lilu20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 34
Re: sucha cera

mogla bys podac mi ta strone, chcialabym poczytac troszke o tym co nakladam na twarz
Lilu20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-14, 23:57   #107
magot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 19
Re: sucha cera

witam, podaje strony:
ewg.org.reports-skindeep-report-cancer.php
ewg.org.reports-skindeep-report-impurities.php; na all list jest wykaz firm; jest tez strona po polsku podana gdzies na wizazu niejakiego dr Różańskiego z Krosna, niestety nie mam jej adresu, ogladalam ja wczoraj, dzisiaj bylam w sklepach kosmetycznych i wniosek jest jeden: im wieksze slowo 100% naturals pod logiem firmy tym wiecej ma ona skladnikow z tej listy na tych 3 stronach; i tak : firma l'occitane ma naturalne tylko maslo karite, reszta zawiera same toksyny;nie ma zadnego mydla normalnego!!!!! tylko szare mydlo "bialy jelen"!!! a z kremow i balsamow do ciala rzeczywiscie naturalna jest firma apotheker scheller, jest jeszcze szampon z pokrzywy farmony a poza tym to wszystko jest toksyczne, pasty do zebow tez, dzisiaj dowiedzialam sie ze etiaxil dezodorant(moj ulubiony) ma sole glinu a glin powoduje alzheimera..... chyba zaloze wlasna wytwornie kosmetykow, co do suchej skory pomogl mi krem apotheker scheller i oliwa z oliwek...
magot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-15, 00:01   #108
magot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 19
Re: sucha cera

zapomnialam dodac ze do tej pory bylam nieswiadoma tematu, natomiast zainteresowala mnie nazwa watku "zapychacze" na forum i wiedziona ciekawoscia ogladnelam watek... czuje sie jak w matrixie, chyba wolalabym nie wziac tej pigulki przebudzajacej i dalej marzyc o kremach chanel...a nie o oliwie z oliwek....pozdrawiam wszystkich...
magot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-19, 12:59   #109
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
nawilżanie mocno przesuszonej skóry. Krem nawilżający do skóry mieszanej przesuszonej

Potrzebuje nawilżyć moją skórę która jest mocno przesuszona po lekach przeciwtrądzikowych,
Poradźcie mi jakiś lekki krem który nie zatyka porów i nie spowoduje wysypu trądziku.
Skóra jest bardzo przesuszona i niestety zaczyna produkować więcej sebum i przetłuszcza się
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/

Edytowane przez bluegirl
Czas edycji: 2007-03-09 o 10:18
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-12-19, 13:43   #110
redia
Raczkowanie
 
Avatar redia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 101
GG do redia
Re: nawilzanie mocno przesuszonej skory

hmm no tak leki tradzikowe i sucho najlepiej bedzie jesli na jakis czas odstawisz leki jest to mozliwe chocby na 4-5 dni i zastosujesz kuracje silnie nawilzajaca, do tego mozesz uzywac maseczek intensywnie nawilzajacych z dermiki , polozyc ja na noc i pojsc spac a rano przemyc buzie, jesli masz bardzo przesuszona skore mozesz kupic w aptece pentanol b. intensywnie nawilza, badz kupic krem nawilzajacy do cery tradzikowej moze to byc soraya, eris co lubisz
redia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-19, 13:54   #111
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Re: nawilzanie mocno przesuszonej skory

już tyle razy obiecywałam sobie ze odstawie leki ale boje sie że stan cery się pogorszy , a poza tym boje sie kremów bo zazwyczaj wyskakują mi po nich syfki ;(
ale jakis lekki krem i maseczka by sie przydaly
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/

Edytowane przez bluegirl
Czas edycji: 2007-03-09 o 10:19
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-19, 14:45   #112
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Re: nawilzanie mocno przesuszonej skory

a ile kosztuje ten pentanol b? i czy nie zatyka on porow? i nie ma po nim wysypu syfkow?
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-19, 15:29   #113
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: nawilzanie mocno przesuszonej skory

redia napisał(a):
> mozesz kupic w aptece pentanol b.

Pentanol b.?
a kto go produkuje?
nie chodzi przypadkiem o Bepanthen?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-19, 20:18   #114
redia
Raczkowanie
 
Avatar redia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 101
GG do redia
Re: nawilzanie mocno przesuszonej skory

znam twoje obawy nie wiem jakich lekow uzywasz ale jesli opdstawisz na 4-5 dni nie stanie sie nic , musisz teraz doprowadzic skore do ladu bo inaczej na takiej przeuszonej skorze uzywanie slinych lekow przeciwtradzikowych to pogorszy twoj stan niz ci pomoze, kladz na noc maseczki nawilzajace , pentanol nie wiem teraz ile sadze ze kolo 20 zl w aptece nie powinno nic wyskoczyc po nim, jesli wyskakuja ci krostki po kremach to kupuj wylacznie do cery wrazliwej bezalkoholowe bez barwnikow i bezzapachowe, sa specjalne serie do takiej cery dobrze sprawdza sie dermika iwostin, dermika toszkie moze byc droga ale powiem ze warto odlozyc troche kieszonkowego i kupic taki krem dlatego ze glownie to krem nosisz caly dzien na buzi to podstawa twego dnia, co moglabym polecic ? hmm.. wiesz wiem ze dobry jest eris, dermika iwostin, bo uzywalam tego a tez mam cere tradzikowa, jesli twoja skora nie wroci do normlanego stanu idz koniecznie do dermatologa
redia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-20, 16:16   #115
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dziwne problemy ze skórą

Od jakiegoś czasu na skórze ucha i za małżowiną uszną moja skóra robiła się zaczerwieniona,chropowata ,sucha,a po jakiegokolwiek lekarstwa lub kosmetyku piekła.Od soboty mam coś takiego na szyji-schodzi mi coraz niżej.Moja mama ma to samo,była u dermatologa i powiedziała jej,że to nerwy.
Jeżeli takie same problemy skórne pojawiają się u nas dwóch to chyba raczej coś innego niż nerwy
Może miałyście podobne problemy?
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-20, 16:29   #116
maargolcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 55
Re: Dziwne problemy ze skórą

miałam coś podobnego, tzn. też mi wyskakiwały różne plamki i bąbelki-szczególnie za uszami. okazało się, że to alergia i bez leczenia się nie obejdzie.
maargolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-20, 16:36   #117
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Re: Dziwne problemy ze skórą

W wypadku mojej mamy to schodziło w dół-uszy,brzuch teraz łydki A na co masz swoje uczulenie? Bo ja mam jedno,ale to teraz w niczym nie przypomina tamtego
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-20, 16:57   #118
maargolcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 55
Re: Dziwne problemy ze skórą

ja mam alergie pokarmową (ryby, mąka pszenna, cytrusy, jabłka, itd.) teraz łykam leki i jest ok, ale nie wykluczone, że mam na coś jeszcze alergie bo zdiagnozować jest ciężko. najlepiej idż z tym co masz do lekarza bo tak na odległość to ciężko doradzić a po co się niepotrzebnie denerwować,pozdrawiam.
maargolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-20, 17:05   #119
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Re: Dziwne problemy ze skórą

Alergia to bardzo poważny problem, który staje się niestety chorobą społeczną, jest to niejako skutek uboczny osiągnięc cywilizacyjnych i może dotknąć każdego, w każdym wieku.
Reakcja u mamy natii4 to typowy gwałtowny rozwój reakcji allergicznej
- Uczula zawsze pierwsza dawka alergenu ,- ale reakcja występuje po drugim kontakcie.. Jeśli oddziaływuje ten allergen cały czas to zmiany skórne zaczynają się rozprzestrzeniać od twarzy w dół- na brzuch i kończyny- to oznacza pogłębianie sie uczulenia.../zaczyna się od ucha, policzków, szui, strony wewnętrznej rąk, pod kolanem/
Pojawia się pokrzywka, świąd, bąble itp.. To sa zmiany które baaaardzo długo się leczy, nie cofaja się szybko jak np pryszcz/
Co można zrobić:
- pójść do lekarza-alergologa a nie dermatologa /bo nie zawsze ten jest specjalistą od alergi/
- do czasu aby złagodzić np świąd kupić fenistil w żelu i smarować zmiany,
- jeśli całe ciało już reaguje trzeba odstawić wszystkie kosmetyki- w tym uwaga perfumy np avonowskie to allergen nr 1/
- kąpać się w balneum hermal +, smarować lipikar baume / drogie ale skuteczne/
- unikać jedzenia z konserw, napojów z puszki, teraz jedzenie to przede wszystkim konserwanty...
Lekarz na pewno przepisze leki od tych leciutkich /zyrtec/bo ciężki kaliber /hydrokortizon/
Wkażdym razie dziewczyny- zasięgnijcuie porady alergologa, bo lekceważyć nie ma co szkoda zdrowia
zdrówka
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-20, 17:50   #120
maargolcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 55
Re: Dziwne problemy ze skórą

nie nazwałabym zyrtecu "leciutkim" lekiem na alergiejest to lek starej daty że się tak wyraże i większość osób po nim cierpi na taką senność, że nie może się "odkleić od poduszki"z resztą tego co napisała Martiqa się zgadzam-i bez lekarza nie ma szans-nie ma co czekać że samo minie.
maargolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-21 14:52:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:46.