Tabletki a mdłości :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-28, 15:27   #1
arletha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 135

Tabletki a mdłości :(


Witam, mam pytanie baaaardzo dla mnie ważne.. Ile czasu potrzebuje organizm na "przetrawienie" tabletki (np. harmonet)? Jeśli 3.5 godziny po zażyciu tabletki miałam mdłości, i brzydko mówiąc zwymiotowałam, to czy ta tabletka się liczy czy nie liczy? Dodam że to było tydzień temu więc nie mogę dla pewności zażyc drugiej, ani nic wykombinować. A nie daje mi to spokoju i ciągle o tym myśle.. Bardzo prosze o dopowiedź jesli ktos sie orientuje w tym temacie. Dzieki
arletha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-28, 16:41   #2
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Re: Tabletki a mdłości :(

tabletka trawi sie ok 4-godzin.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-28, 19:16   #3
arletha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 135
Re: Tabletki a mdłości :(

Czyli jest szansa, ze po 3.5 h cos sie wchłonęło? Czy nie ma pewnosci? Moze ktos wie?
arletha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-28, 19:48   #4
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: Tabletki a mdłości :(

Przeczytaj tekst,ktory zalaczam,moze cie to troche uspokoi.

Jeżeli zapomniałaś o przyjęciu pigułki, to policz ile godzin minęło od czasu, w którym przyjęłaś ostatnią pigułkę (pigułki należy przyjmować codziennie, najlepiej zawsze o tej samej porze):
jeżeli minęło mniej niż 36 godzin - połknij natychmiast pominiętą pigułkę, a kolejną pigułkę przyjmij o zwykłej porze.
jeżeli minęło więcej niż 36 godzin - połknij pominiętą pigułkę, a kolejną pigułkę przyjmij o zwykłej porze. Jeżeli po tym okresie miałoby dojść do stosunku, to przez następne siedem kolejnych dni powinnaś stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (Postinor, środki chemiczne lub mechaniczne). Jeżeli w danym opakowania do zastosowania pozostało mniej niż 7 pigułek, to po ich zakończeniu powinnaś natychmiast rozpocząć przyjmowanie pigułek z następnego opakowania (przez całe 21 dni).
jeżeli nie minęło jeszcze trzy godziny od przyjęcia ostatniej pigułki a z jakichś względów doszło u ciebie do wymiotów lub wystąpiła biegunka, to można przypuszczać że lek mógł się nie wchłonąć. W takich sytuacjach, kolejną pigułkę należy zażyć jak tylko ustąpią nudności i wymioty. Jeżeli jednak biegunka i wymioty trwały dłuższy czas, to w celu ustalenia dalszego postępowania warto zwrócić się do lekarza.
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-28, 19:52   #5
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: Tabletki a mdłości :(

Jezeli przeczytalas juz, to mozesz byc pewna,ze sie "wchlonelo".Wystarczy ly 3 godz,jak napisala Wera.
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-28, 20:41   #6
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Re: Tabletki a mdłości :(

nie masz sie czym martwic.

2 lata temu zatrulam sie (serem wedzonym) i przez caly tydz. wymiotowalam i mialam nieprzyjemna rzecz czyli biegunke i wlasnie wtedy tez mnie martwil ten problem. lekarz mnie uspokajal, ze 3 do 4 godz. wystarczy, zeby tabletka "przyjela sie". dodam, ze nie zaszlam w ciaze

pozdrawiam
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-28, 20:41   #7
izucha
Rozeznanie
 
Avatar izucha
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 589
Re: Tabletki a mdłości :(

Troszkę nie na temat: ten wątek przypomniał mi opowieść mojej psiapsiółki, która poszła na imprezę, o 21:00 - jak zawsze - spożyła pigułkę, o 24:00 zrobiło jej się niedobrze, ale że obawiała się o stopień wchłonięcia pigułki, postanowiła jak najdłużej powstrzymać... hmm... się i wpadła na genialny w swej prostocie pomysł, żeby zadzwonić do dyżurującej apteki i zapytać, ile czasu organizm wchłania pigułkę i kiedy może bezpiecznie zwymiotować Musieli mieć farmaceuci (odebrał mężczyzna) ubaw.
izucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-28, 22:17   #8
arletha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 135
Re: Tabletki a mdłości :(

hehehehe, to mnie ubawiłas ta historia
Dzięki wielkie za odpowiedzi, wiecie jak to jest: jak człowiek nie jest czegoś pewny, to sobie wyobraża najgorsze rzeczy, już mi sie jeśc odechciało i stwierdziłam że mam mdłosci (po tygodniu, hehe).
A tak z innej beczki: co sie dzieje gdy kobieta pomimo zażywania tabletek zajdzie w ciążę (bo np. zapomni jednej, albo ma biegunke itp.). Na ulotce jest napisane, że trzeba natychmiast przestać zażywać, gdy się ma takie podejrzenia, ale co jeśli kobieta nie ma o tym pojęcia??? Przecież tabletki mają destruktywny wpływ na płód, prawda? Czy któraś w Was słyszała kiedyś o takim przypadku?

Jeszcze raz dziękuję za pomoc Jesteście Kochane
arletha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 09:09   #9
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Re: Tabletki a mdłości :(

moja siostra cioteczna zaszla w ciaze biorac tabletki. ale twierdzi, ze nie zapomniala, ani nic takiego. po prostu znalazla sie w tych 2%, ktorym moze sie to zdazyc. ale trzeba miec pecha, co?
jej syn ma juz 12 lat i jest zdrowy jak rydz. jest wielkim chlopem (po tatusiu), jest juz prawie mojego wzrostu- a ja do mikrusow nie naleze (174). nie ma czym sie na zapas martwic.
pozdrawiam
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 11:54   #10
inez76?
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 70
Re: Tabletki a mdłości :(

Po ok. miesiaca czy tez dwoch brania tabletek dopadl mnie problem mdlosci.Ciagnie sie za mna juz dobre 4 miesciace.Dopadaja mnie bardzo czesto.Nie wiem czy to przez te tabletki czy to inny powod... Zastanawialam sie czy to czasem nie wrzody zoladkowe.
inez76? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 17:09   #11
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Re: Tabletki a mdłości :(

to znaczy, ze obciazaja ci uklad pokarmowy (jezeli nie przeszlo po 3 1-szych miesiacach brania)
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-09, 15:07   #12
mariola87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2
Dot.: Tabletki a mdłości :(

znalazłam wreszcie temat pasujący do mojego problemu. od wczoraj biorę drugie opakowanie tabletek i dzisiaj wymiotowałam... przy pierwszym opakowaniu na początku brania tez miałam mdłości ale bez wymiotów. może jeszcze się do nich nie przyzwyczaiłam.
mariola87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 20:08   #13
malutka 1910
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 33
Dot.: Tabletki a mdłości :(

czesc widze,ze dobrze trafilam. Ja mam podobny do Was problem i juz sama nie wiem co o tym myslec.Moze Wy mi cos poradzicie. Biore harmonet juz jakies 7 - 8 miesiecy. W pierwszym miesiacu bylo wszystko dobrze oprocz mdłości i bólu głowy...z poczatkiem drugiego opakowania wszystko minelo...i czułam sie swietnie...i nagle nie wiem co sie stalo,ze od dwoch miesiecy zawsze po tym jak wezme tabletke( biore o 20.00) strasznie mnie mdli. Juz nawet myslalam,ze to ciaza czy cos...ale raczej malo prawdopodobne bo ja biore tabletki regularnie - zawsze na czas. A moj mężczyzna tez sie zabezpiecza.
malutka 1910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 00:06   #14
sunik1
Zadomowienie
 
Avatar sunik1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: @
Wiadomości: 1 069
Post Dot.: Tabletki a mdłości :(

Jak czytam wasze posty mnie też mdli.
Brałam kiedyś tabletki hormonalne jako antykoncepcja i leczyłam się przy okazji z takich tam ....Brałam przeróżniaste: Cile.., Rigevi..., Dian. i Microg.... to te co pamiętam, a te ostatnie mnie załatwiły. Nie wiem czy mogę wpisywać całe nazwy leków?
Mówiłam lekarzowi,że jest mi niedobrze zanim już wezmę tabletkę.
On oczywiście nic sobie z tego nie robił. Żadnych badań mi nie zalecił, tak mnie leczył,że tak powiem na oko.
Noi co się stało?
Miałam najgorszą formę skutków ubocznych o czym w ulotkach tego typu leków jest napisane .... poczytajcie sobie.
Całe szczęście wyszłam z tego
__________________




Edytowane przez sunik1
Czas edycji: 2007-12-12 o 00:27 Powód: pewna zmiana
sunik1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:50.