Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-04-12, 03:42   #841
Sesja
Zakorzenienie
 
Avatar Sesja
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 3 979
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7278620 6]Ależ ja się jak najbardziej z Tobą zgadzam, podaję tylko to co mówią wszystkie poradniki. Jeszcze w szeroko rozumianym "biznesie" można to mniej lub bardziej ogarnąć - przynajmniej w takim sensie, że w ogóle jakieś dane na których można jakoś tam bazować. Wiesz ile się namęczyłam żeby swoje cv przerobić tak, żeby chociaż w jakimś stopniu odpowiadałoby to tym kryteriom? A z pewnych względów musiałam.

A jak robicie z referencjami? Mam takie podpisane przez jednego z byłych przełożonych, mogę też podawać jego numer telefonu (i jest na tych referencjach), ale nie chcę, żeby mu truli niepotrzebnie. Wpisać w CV, że referencje dostępne na żądanie i wtedy na ewentualną rozmowę zabierać kopię dla rekrutera i oryginał do wglądu?


Wpisywanie "referencje dostepne na żądanie" to strata miejsca w cv - oczywistym jest, że jeśli rekruter zechce to o nie poprosi.

Dla mnie groch z kapustą jest wtedy, jak kompetencje miękkie i plany zawodowe ktoś wpisuje do CV. Bo jak już ktoś naprawdę tego LM nie chce, to może lepiej napisać krótko coś o sobie w mailu, do którego się to CV dołączy?


Niby powtórzenia są niewskazane, ale jeśli nie wysyła się listu jako plik tylko w treści maila, czy w ogóle krótki mail o którym mówisza zamiast listu, to rekruter musi to sobie skopiować do edytora i wydrukować żeby mieć na rozmowie. Istnieje wiec spora szansa, że będzie miał przed sobą tylko to co ma pod ręką, czyli cv.[/QUOTE]

A co wam piszą z referencjach?
__________________
Życie jest zmianą. Jeśli przestaniesz się zmieniać, przestaniesz żyć.
Sesja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 09:21   #842
miz_kej
Raczkowanie
 
Avatar miz_kej
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Cztery mile za Warszawą
Wiadomości: 256
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=44fee507034f68ecff0b692 d635bddccdf886c4e_65540ba 289b10;72790336]Treść usunięta[/QUOTE]

O masz...A przecież kilka tygodni temu od dwóch niezależnych od siebie osób (jedna to pani HR w firmie, do której aplikowałam, a druga to znajoma pracująca w HR całkiem innej firmy) słyszałam, że oni (pracodawcy) nie mają dostępu do tych informacji. To ja już nic nie wiem. A może są jakieś różne stopnie "wtajemniczenia" pakietów, które wykupuje ogłoszeniodawca? Chyba na wszelki wypadek przestanę w ogóle to wypełniać, bo już irytuje mnie ta dezinformacja
miz_kej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 09:28   #843
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

żeby skorzystać z bonu na zasiedlenie z UP trzeba przez jakiś określony czas być zarejestrowanym jako bezrobotny?
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 10:11   #844
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 10:23   #845
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 10 712
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta

Edytowane przez 44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10
Czas edycji: 2017-04-12 o 10:28
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 10:34   #846
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

http://weblog.infopraca.pl/2017/04/u..._kwiecien_2017 - to jest dość ciekawy artykuł. Obawiam się, że punkt trzeci mocno pasuje do mojej obecnej sytuacji
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 11:55   #847
miz_kej
Raczkowanie
 
Avatar miz_kej
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Cztery mile za Warszawą
Wiadomości: 256
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Mnie najbardziej bawi trend publikowania ogłoszeń rekrutacyjnych w celu promocji firmy...Publikowanie tego samego ogłoszenia średnio co 1-2 miesiące i ignorowanie aplikacji potencjalnych klientów/kontrahentów/konkurentów rynkowych to naprawdę znakomita strategia PR-owa

Ciekawe czy ci, którzy szukają "prawdopodobnie", naprawdę nie wiedzą czy szukają, czy też ktoś nie potrafił sformułować myśli po polsku (w sensie, że z duży prawdopodobieństwem szukają osoby, która ..., ale być może całkiem inny kandydat okaże się tym właściwym). Oba warianty mocno zniechęcające. Ale chociaż kandydat wie na czym stoi, ja kiedyś po przejściu wszystkich etapów rekrutacji i ustaleniu wstępnych warunków rozpoczęcia współpracy usłyszałam "Bo wie Pani, my szukamy, ale nie jesteśmy jeszcze do końca przygotowani na zatrudnienie nowego pracownika". Oczywiście do konkretnych ustaleń nigdy nie doszło, bo firma zamilkła na amen, a ogłoszenie wisiało na jej stronie jeszcze ok. pół roku.

---------- Dopisano o 12:55 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

[1=44fee507034f68ecff0b692 d635bddccdf886c4e_65540ba 289b10;72808716]Treść usunięta[/QUOTE]

Wszystko to racja, ale zgodnie z tymi wytycznymi należałoby unikać 80% ogłoszeń publikowanych na ich stronie (i wszystkich podobnych)...
miz_kej jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-12, 11:56   #848
201705071030
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 166
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez miz_kej Pokaż wiadomość
Mnie najbardziej bawi trend publikowania ogłoszeń rekrutacyjnych w celu promocji firmy...Publikowanie tego samego ogłoszenia średnio co 1-2 miesiące i ignorowanie aplikacji potencjalnych klientów/kontrahentów/konkurentów rynkowych to naprawdę znakomita strategia PR-owa
Nie wiem czy naprawdę ktoś tak robi, czy to tylko legenda.

Moja firma bez przerwy publikuje podobne albo nawet identyczne ogłoszenia, ale ma to związek z tym, że jest duży przemiał - ludzie odchodzą zwykle po roku-maksymalnie dwóch. Wielu zostaje nawet krócej. Stąd firma faktycznie szuka zawsze.

W poprzedniej - znacznie mniejszej - było tak, że ogłoszenie bez przerwy wisiało - ale na stronie firmy, nie płatnej zewnętrznej. Kiedyś spytałam dlaczego, skoro nikogo nie szukamy. Powiedzieli, że szybko rośniemy, więc lepiej mieć zapas CV na wypadek gdybyśmy kogoś na szybko potrzebowali.

Edytowane przez 201705071030
Czas edycji: 2017-04-12 o 12:09
201705071030 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 11:58   #849
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 12:11   #850
miz_kej
Raczkowanie
 
Avatar miz_kej
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Cztery mile za Warszawą
Wiadomości: 256
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

O losie, tak! Stanowisko assistant, a zakres obowiązków jak dla seniora z 10-letnim stażem, moje ulubiony typ!
miz_kej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 12:19   #851
AylarLi
Rozeznanie
 
Avatar AylarLi
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 513
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

O ile nic nie pomieszalam sobie w głowie, to dzisiaj ma dzwonic pani z odpowiedzia do pracy w szkolnym biurze. Zdenerwowanie siega zenitu. Tak bardzo chce dostac sie tam do drugiego etapu.


Martwi mnie, ze ona powiedziala, ze szuka kogos na TERAZ a jednak kazala czekac tydzien na to czy nadaje sie na druga rozmowe. Poza tym nic dziwnego mnie nie zaniepokoilo.

Edytowane przez AylarLi
Czas edycji: 2017-04-12 o 12:21
AylarLi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-12, 12:20   #852
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

W IT tez są ciągle ogłoszenia, często takie same, bo po prostu ciągle potrzeba (umiejących coś ) ludzi.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 12:25   #853
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez miz_kej Pokaż wiadomość
Mnie najbardziej bawi trend publikowania ogłoszeń rekrutacyjnych w celu promocji firmy...Publikowanie tego samego ogłoszenia średnio co 1-2 miesiące i ignorowanie aplikacji potencjalnych klientów/kontrahentów/konkurentów rynkowych to naprawdę znakomita strategia PR-owa
Spotkałam się z czymś takim, wystarczy być na bieżąco z ogłoszeniami albo raz być zaproszonym na rozmowę do takiej firmy żeby się zorientować, że tak naprawdę badają kto może być zatrudniony u konkurencji a nie szukają pracowników. Z mojego doświadczenia są to zazwyczaj korporacje zajmujące się finansami, audytem. Niby chwalą się na stronie ile to mają oddziałów, pracowników, a jak już cię zaproszą to w wielkim pustym pokoju siedzi sekretarka, obok w mniejszym rekruter i tyle. Nie wiem jak w 3 pomieszczeniach chcieliby pomieścić tych 20 pracowników których wg. ogłoszeń poszukują, dla mnie jedna wielka ściema, PR i badanie rynku a nie chęć rozwoju firmy. No ale nie od dziś wiadomo, że polski rynek pracy rządzi się plotkami więc może kiedyś wyjdzie im ta nierzetelność na niekorzyść.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 12:38   #854
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 12:50   #855
miz_kej
Raczkowanie
 
Avatar miz_kej
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Cztery mile za Warszawą
Wiadomości: 256
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez whatever007 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy naprawdę ktoś tak robi, czy to tylko legenda.

Moja firma bez przerwy publikuje podobne albo nawet identyczne ogłoszenia, ale ma to związek z tym, że jest duży przemiał - ludzie odchodzą zwykle po roku-maksymalnie dwóch. Wielu zostaje nawet krócej. Stąd firma faktycznie szuka zawsze.

W poprzedniej - znacznie mniejszej - było tak, że ogłoszenie bez przerwy wisiało - ale na stronie firmy, nie płatnej zewnętrznej. Kiedyś spytałam dlaczego, skoro nikogo nie szukamy. Powiedzieli, że szybko rośniemy, więc lepiej mieć zapas CV na wypadek gdybyśmy kogoś na szybko potrzebowali.
Jasna sprawa, są firmy ciągle prowadzące realną rekrutację.
Jednak publikowanie ogłoszeń jako element promocji (i przy okazji badanie rynku) to też nie urban legend. Niestety.

Cytat:
Napisane przez AylarLi Pokaż wiadomość
O ile nic nie pomieszalam sobie w głowie, to dzisiaj ma dzwonic pani z odpowiedzia do pracy w szkolnym biurze. Zdenerwowanie siega zenitu. Tak bardzo chce dostac sie tam do drugiego etapu.

Martwi mnie, ze ona powiedziala, ze szuka kogos na TERAZ a jednak kazala czekac tydzien na to czy nadaje sie na druga rozmowe. Poza tym nic dziwnego mnie nie zaniepokoilo.
Trzymam kciuki i łączę się w bólu, czekanie na tel jest najgorsze I nie martw się, pojęcie "na teraz" dla niektórych znaczy po prostu tyle, że nie chcą czekać na kandydata przez dłuższy okres wypowiedzenia.

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
W IT tez są ciągle ogłoszenia, często takie same, bo po prostu ciągle potrzeba (umiejących coś ) ludzi.
Oczywiście, w innych branżach również. Ale to w żaden sposób nie wyklucza istnienia ogłoszeń, które są, bo są Nie wiem czy takowe występują w IT, ale np. na moim "podwórku" jest powszechnie znanych kilka korporacji, które specjalizują się w ogłoszeniach-widmach. Czasami nawet trafia się, że kogoś szukają faktycznie A była koleżanka z pracy raz przeszła całą kilkustopniową rekrutację, żeby otrzymać uścisk dłoni, gratulacje i zapewnienie, że będzie pierwszą osobą, którą poinformują...jak tylko będą mieli jakieś wolne stanowisko. Z tego, co czytałam na forach, nie była odosobnionym przypadkiem.
Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Spotkałam się z czymś takim, wystarczy być na bieżąco z ogłoszeniami albo raz być zaproszonym na rozmowę do takiej firmy żeby się zorientować, że tak naprawdę badają kto może być zatrudniony u konkurencji a nie szukają pracowników. Z mojego doświadczenia są to zazwyczaj korporacje zajmujące się finansami, audytem. Niby chwalą się na stronie ile to mają oddziałów, pracowników, a jak już cię zaproszą to w wielkim pustym pokoju siedzi sekretarka, obok w mniejszym rekruter i tyle. Nie wiem jak w 3 pomieszczeniach chcieliby pomieścić tych 20 pracowników których wg. ogłoszeń poszukują, dla mnie jedna wielka ściema, PR i badanie rynku a nie chęć rozwoju firmy. No ale nie od dziś wiadomo, że polski rynek pracy rządzi się plotkami więc może kiedyś wyjdzie im ta nierzetelność na niekorzyść.
Dorzuciłabym tu jeszcze różne SSC.
miz_kej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 12:51   #856
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez AylarLi Pokaż wiadomość
O ile nic nie pomieszalam sobie w głowie, to dzisiaj ma dzwonic pani z odpowiedzia do pracy w szkolnym biurze. Zdenerwowanie siega zenitu. Tak bardzo chce dostac sie tam do drugiego etapu.


Martwi mnie, ze ona powiedziala, ze szuka kogos na TERAZ a jednak kazala czekac tydzien na to czy nadaje sie na druga rozmowe. Poza tym nic dziwnego mnie nie zaniepokoilo.

Pamiętaj, że możesz też sama zadzwonić i spytać czy jest już decyzja. Lepsze to niż niepewność.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 13:02   #857
201705071030
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 166
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez miz_kej Pokaż wiadomość


Oczywiście, w innych branżach również. Ale to w żaden sposób nie wyklucza istnienia ogłoszeń, które są, bo są Nie wiem czy takowe występują w IT, ale np. na moim "podwórku" jest powszechnie znanych kilka korporacji, które specjalizują się w ogłoszeniach-widmach. Czasami nawet trafia się, że kogoś szukają faktycznie A była koleżanka z pracy raz przeszła całą kilkustopniową rekrutację, żeby otrzymać uścisk dłoni, gratulacje i zapewnienie, że będzie pierwszą osobą, którą poinformują...jak tylko będą mieli jakieś wolne stanowisko. Z tego, co czytałam na forach, nie była odosobnionym przypadkiem.
To napisz proszę konkretnie jakie to korporacje i na jakie mniej więcej role. A ja Ci powiem, czy może mam z nimi doświadczenie. Mnóstwo ludzi bierze udział w takich rekrutacjach, więc nie sądzę, żeby można Cię na tej podstawie zidentyfikować

SSC to coś takiego jak w mojej firmie. Bez przerwy szukają, bo nikt zbyt długo nie wytrzymuje...
201705071030 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 13:54   #858
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 10 712
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 14:17   #859
miz_kej
Raczkowanie
 
Avatar miz_kej
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Cztery mile za Warszawą
Wiadomości: 256
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

No problemo, mam nadzieję nie dostać bana za operowanie nazwami firm (są fora, gdzie nie wolno, dlatego zazwyczaj się z automatu powstrzymuję) Przypadek byłej współpracownicy miał miejsce kilka lat temu w P&G (zabij, nie pamiętam za bardzo czy już za czasów PSC, czy przed, ale na innym forum na g. czytałam podobne historie już na pewno z czasów PSC). Kompulsywne ogłaszanie praktykują m.in. LM i Carref. (czyżby to była domena Francuzów? ), kiedy z...hm...źródeł wewn. "się wie", że realnie nie ma wakatów w centralach. Pewną "renomę" w tym zakresie ma też DSV. Ja akurat aplikowałam tylko do jednej z tych firm i to kilka lat temu, z sukcesem zakończonym kilkumiesięcznym zatrudnieniem, ale z czasów studiów znam mnóstwo osób "rozbijających" się po rynku od ładnych kilku lat i pewne sprawy to po prostu tajemnica poliszynela. A źródło w marketingu koncernu z branży home&living (z oczywistych powodów nazwy nie podam, ale y-sure-kwim ) wprost potwierdziło praktykę publikowania ogłoszeń jako element strategii promocji marki. Co byłoby trochę bardziej zrozumiałem, gdyby każda z takich firm zainwestowała chociaż w automat wysyłający blabla-feedback kandydatom, a nawet to nie jest normą.
Sama pracowałam w dużej firmie (ale nie korpo), gdzie przyjętym zwyczajem było publikowanie ogłoszenia zawsze na ok. miesiąc przed zakończeniem każdej umowy na czas określony pracownika biurowego (bez względu na dział), żeby pracownik nie czuł się zbyt pewnie.
Także historie są przeróżne, osobiście wolałam nie znać realiów, bo wtedy jeszcze z entuzjazmem podchodziłam do każdego fajnego ogłoszenia i nawet dłuższe okresy poszukiwania pracy wspominam dosyć miło...A teraz czuję się stara i cyniczna
miz_kej jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-12, 14:19   #860
201705071030
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 166
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez miz_kej Pokaż wiadomość
No problemo, mam nadzieję nie dostać bana za operowanie nazwami firm (są fora, gdzie nie wolno, dlatego zazwyczaj się z automatu powstrzymuję) Przypadek byłej współpracownicy miał miejsce kilka lat temu w P&G (zabij, nie pamiętam za bardzo czy już za czasów PSC, czy przed, ale na innym forum na g. czytałam podobne historie już na pewno z czasów PSC). Kompulsywne ogłaszanie praktykują m.in. LM i Carref. (czyżby to była domena Francuzów? ), kiedy z...hm...źródeł wewn. "się wie", że realnie nie ma wakatów w centralach. Pewną "renomę" w tym zakresie ma też DSV. Ja akurat aplikowałam tylko do jednej z tych firm i to kilka lat temu, z sukcesem zakończonym kilkumiesięcznym zatrudnieniem, ale z czasów studiów znam mnóstwo osób "rozbijających" się po rynku od ładnych kilku lat i pewne sprawy to po prostu tajemnica poliszynela. A źródło w marketingu koncernu z branży home&living (z oczywistych powodów nazwy nie podam, ale y-sure-kwim ) wprost potwierdziło praktykę publikowania ogłoszeń jako element strategii promocji marki. Co byłoby trochę bardziej zrozumiałem, gdyby każda z takich firm zainwestowała chociaż w automat wysyłający blabla-feedback kandydatom, a nawet to nie jest normą.
Sama pracowałam w dużej firmie (ale nie korpo), gdzie przyjętym zwyczajem było publikowanie ogłoszenia zawsze na ok. miesiąc przed zakończeniem każdej umowy na czas określony pracownika biurowego (bez względu na dział), żeby pracownik nie czuł się zbyt pewnie.
Także historie są przeróżne, osobiście wolałam nie znać realiów, bo wtedy jeszcze z entuzjazmem podchodziłam do każdego fajnego ogłoszenia i nawet dłuższe okresy poszukiwania pracy wspominam dosyć miło...A teraz czuję się stara i cyniczna
Ok, w takim razie nie wypowiadam się, bo do tych firm nie aplikowałam.
201705071030 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 14:47   #861
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

cześć

chciałam zapytać was, co myślicie o wysokości zarobków w pierwszym roku zdobywania doświadczenia (końcówka studiów mgr), jeśli chodzi o duże miasta, np. Poznań, Wrocław. Zastanawiam się ile oczekujecie od pracodawców w takiej sytuacji? Wśród znajomych spotykam się z różnymi opiniami, niektórzy nie pójdą do żadnej pracy za mniej niż 3k netto, niektórzy pracują na najniższej krajowej. Powiedzmy że mamy zgodność 90% wymagań z ogłoszenia o pracę i rok doświadczenia w branży. Czy 3k netto wg was jest wysoką/niską/odpowiednią kwotą?
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 15:01   #862
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 15:05   #863
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Powiedzmy że mamy zgodność 90% wymagań z ogłoszenia o pracę i rok doświadczenia w branży. Czy 3k netto wg was jest wysoką/niską/odpowiednią kwotą?
Baaaardzo dużo zależy od branży/stanowiska/studiów. Niemniej jednak jeśli na stanowisku będziesz wykonywać jakieś w miarę specjalistyczne czynności, wykorzystywać swoje umiejętności które nie każdy ma, znasz jakies jezyki obce, to 3k netto jest jak najbardziej odpowiednie, a w niektórych branżach niskie
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 15:08   #864
miz_kej
Raczkowanie
 
Avatar miz_kej
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Cztery mile za Warszawą
Wiadomości: 256
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez whatever007 Pokaż wiadomość
Ok, w takim razie nie wypowiadam się, bo do tych firm nie aplikowałam.
Szkoda, lubię rynkowe ploty... Ale to się jeszcze może kiedyś zmienić, korpo świat jest mały!
Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
cześć

chciałam zapytać was, co myślicie o wysokości zarobków w pierwszym roku zdobywania doświadczenia (końcówka studiów mgr), jeśli chodzi o duże miasta, np. Poznań, Wrocław. Zastanawiam się ile oczekujecie od pracodawców w takiej sytuacji? Wśród znajomych spotykam się z różnymi opiniami, niektórzy nie pójdą do żadnej pracy za mniej niż 3k netto, niektórzy pracują na najniższej krajowej. Powiedzmy że mamy zgodność 90% wymagań z ogłoszenia o pracę i rok doświadczenia w branży. Czy 3k netto wg was jest wysoką/niską/odpowiednią kwotą?
Ciężko powiedzieć, nie znając branży i stanowiska. Może zerknij np. do raportu Haysa http://www.hrtrendy.pl/wp-content/up...wy_2016_v3.pdf Te kwoty należy odnosić raczej do senior specjalistów, ale to zawsze jakiś konkretny punkt wyjścia.
miz_kej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 20:01   #865
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Cha cha, miałam dokładnie taką sytuację ostatnio :P Ale branża inna niż IT.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 20:56   #866
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez miz_kej Pokaż wiadomość
Sama pracowałam w dużej firmie (ale nie korpo), gdzie przyjętym zwyczajem było publikowanie ogłoszenia zawsze na ok. miesiąc przed zakończeniem każdej umowy na czas określony pracownika biurowego (bez względu na dział), żeby pracownik nie czuł się zbyt pewnie.
W mojej obecnej firmie tak było, 1,5 miesiąca przed zakończeniem mojej umowy na czas określony pojawiło sie ogłoszenie (systematycznie ponawiane) że szukaja osoby na moje stanowisko. Sama tu pisałam ile mnie to nerwów kosztowało, z tej niepewności odechciało mi się zupełnie pracować a pewnie miało mnie to zmotywowac własnie

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
cześć

chciałam zapytać was, co myślicie o wysokości zarobków w pierwszym roku zdobywania doświadczenia (końcówka studiów mgr), jeśli chodzi o duże miasta, np. Poznań, Wrocław. Zastanawiam się ile oczekujecie od pracodawców w takiej sytuacji? Wśród znajomych spotykam się z różnymi opiniami, niektórzy nie pójdą do żadnej pracy za mniej niż 3k netto, niektórzy pracują na najniższej krajowej. Powiedzmy że mamy zgodność 90% wymagań z ogłoszenia o pracę i rok doświadczenia w branży. Czy 3k netto wg was jest wysoką/niską/odpowiednią kwotą?
Obecnie pracuję pierwszy raz w wyuczonym zawodzie, do pracy przjęto mnie beż żadnego doświadczenia, nie miałam nawet stazu czy praktyk studenckich, mgr obroniłam dopiero po 2 miesiącach pracy. Zaoferowano mi 2400zł netto co wydawało mi się uczciwą stawką (wymagałam przyuczenia, nadal po prawie 5 miesiącach popełniam błędy), ale po roku doświadczenia w tej branży oczekiwałabym pensji minimum 20% wyższej (zależnie od zakresu obowiązków).
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 20:57   #867
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-13, 08:29   #868
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

dziękuję bardzo za odpowiedzi!
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-13, 11:23   #869
miz_kej
Raczkowanie
 
Avatar miz_kej
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Cztery mile za Warszawą
Wiadomości: 256
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=b937e0c478c7f0bdd9edd1f 55f22ced0e16f646d;7283081 6]W mojej obecnej firmie tak było, 1,5 miesiąca przed zakończeniem mojej umowy na czas określony pojawiło sie ogłoszenie (systematycznie ponawiane) że szukaja osoby na moje stanowisko. Sama tu pisałam ile mnie to nerwów kosztowało, z tej niepewności odechciało mi się zupełnie pracować a pewnie miało mnie to zmotywowac własnie
[/QUOTE]
Też nie czułam się zmotywowana

Słuchajcie, mam kolejne pytanie. Wysłałam CV do pewnej firmy, o której było w sieci niewiele aktualnych informacji. Zostałam zaproszona na rozmowę, gdzie dowiedziałam się, że ten brak informacji wynika z przemian wewnętrznych i własnościowych - firma niedawno została wykupiona przez wielką grupę kapitałową, zmieniła nazwę i siedzibę. Czy macie doświadczenie jak wygląda ewentualna perspektywa zmiany miejsca zatrudnienia wewnątrz tej samej grupy? Czy pracując w jednej firmie z grupy można aplikować spokojnie do innych (dodam, że branżowo zupełnie niezwiązanych ze sobą)? Ta sama grupa jest właścicielką 2 firm, do których bardzo chciałabym aplikować w przyszłości (teraz czuję, że nie mam jeszcze niezbędnych kwalifikacji). Oczywiście nie mam pewności, że dostanę ofertę pracy z tej firmy, w której byłam na rozmowie ale po prostu zainteresowało mnie to, tak przyszłościowo.
miz_kej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-13, 12:18   #870
201705071030
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 166
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez miz_kej Pokaż wiadomość
Też nie czułam się zmotywowana

Słuchajcie, mam kolejne pytanie. Wysłałam CV do pewnej firmy, o której było w sieci niewiele aktualnych informacji. Zostałam zaproszona na rozmowę, gdzie dowiedziałam się, że ten brak informacji wynika z przemian wewnętrznych i własnościowych - firma niedawno została wykupiona przez wielką grupę kapitałową, zmieniła nazwę i siedzibę. Czy macie doświadczenie jak wygląda ewentualna perspektywa zmiany miejsca zatrudnienia wewnątrz tej samej grupy? Czy pracując w jednej firmie z grupy można aplikować spokojnie do innych (dodam, że branżowo zupełnie niezwiązanych ze sobą)? Ta sama grupa jest właścicielką 2 firm, do których bardzo chciałabym aplikować w przyszłości (teraz czuję, że nie mam jeszcze niezbędnych kwalifikacji). Oczywiście nie mam pewności, że dostanę ofertę pracy z tej firmy, w której byłam na rozmowie ale po prostu zainteresowało mnie to, tak przyszłościowo.
Nie jestem pewna, czy dobrze rozumiem Twoje pytanie. Bo aplikować możesz na pewno. Pytanie, czy jest sens aplikować bez otrzymania zgody od Twojego szefa. Bo w tej nowej firmie pewnie nie chcieliby quasi "podkradać pracownika" firmie matce.

Zresztą to zależy. U mnie jest tak, że tę zgodę należy mieć, bo w przeciwnym wypadku jak HR z firmy, której wysłałaś CV zadzwoni do obecnego szefa to szef może powiedzieć "a ja nie wyraziłem zgody" i tracisz szansę. Z drugiej strony znam taką firmę córkę i matkę, które sobie podkupują wzajemnie pracowników i czasami dochodzi do mocnych konfliktów w tym względzie. Tak że, "to zależy", ale lepiej uważać.

Chyba, że zaczęłabyś w tej firmie matce, potem zmieniła firmę na coś spoza grupy i potem starała się w firmie córce - wtedy już bez konieczności wyrażania zgody szefa, ale to długa droga. Zależy też, jak silnie firmy są zintegrowane - jak dobry jest przepływ informacji.

Edytowane przez 201705071030
Czas edycji: 2017-04-13 o 12:21
201705071030 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-28 15:28:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:27.