onycholiza a rekonstrukcja paznokci.... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-25, 12:02   #31
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: onycholiza a rekonstrukcja paznokci....

To już zależy jaki lekarz, bo mnie specjaliści dermatolodzy z Face and Body Institute mówili coś dokładnie odwrotnego. A to specjalistki światowej klasy.
I nawet na chłopski rozum - nakładanie masy ( która także na zdrowych paznokciach może trzymać się "różnie") na takie paznokcie jest ryzykowne.
Podobnie na szkoleniach w największych firmach branży paznokciowej w Polsce uczy się kursantki, że takich paznokci dotykać się nie powinno.
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 13:34   #32
basiatdi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 13
Dot.: onycholiza a rekonstrukcja paznokci....

No widzisz... A nawet na tym forum dziewczyny piszą o przedłużaniu!!! paznokci z onycholizą i to zwykłym żelem!!!!! (Czego napewno bym nie zrobiła). A powiedz proszę, jak w takim wypadku uzyskać zdrowy i normalny wygląd płytek??? Czekać? Czy do końca życia z tym chodzić i tak wyglądać?
basiatdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 13:36   #33
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: onycholiza a rekonstrukcja paznokci....

Z TYM? Czyli z czym? Z żelem czy onycholizą?
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 13:45   #34
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: onycholiza a rekonstrukcja paznokci....

Cytat:
Napisane przez PinkSlip Pokaż wiadomość
Z TYM? Czyli z czym? Z żelem czy onycholizą?
z onycholizą
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 10:22   #35
mag-ia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 291
Dot.: onycholiza a rekonstrukcja paznokci....

podciągam wątek, bo i mnie dopadło
ciekawa jestem, czy dziewczyną się udało?

zajrzałam,żeby sprawdzić ....a tu taki byk "dziewczynom" oczywiście.

Edytowane przez mag-ia1
Czas edycji: 2010-06-09 o 20:41
mag-ia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 14:58   #36
butterflyek84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 17
Dot.: onycholiza a rekonstrukcja paznokci....

Mnie też dopadła ta dziwna choroba. Może mi ktoś napisać, jak wygląda leczenie?
butterflyek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 22:56   #37
DariannaKrak.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 398
GG do DariannaKrak. Send a message via Skype™ to DariannaKrak.
Dot.: onycholiza a rekonstrukcja paznokci....

Onycholiza nie jest chorobą samą w sobie,może być jej objawem lub wynikiem np urazu mechanicznego.
Nie leczy się onycholizy ale usuwa stan chorobowy ,który ją wywołuje lub jesli był to uraz mechaniczny- po prostu należy skrócić paznokieć i pozostawić do odrośnięcia(zwykle)
Przyczyn powstania onycholizy jest całe mnóstwo,dlatego nie można odp Wam na to pytanie,bo nie wiemy z jakiego powodu pojawiła sie ona u Was.
DariannaKrak. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-04, 10:39   #38
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: onycholiza a rekonstrukcja paznokci....

Witam,drogie Wizazanki. Mam problemy z paznokciami i nie mam juz sily;( Czytajac o schorzeniach paznokci tak sobie mysle, ze to moze byc onycholiza. Gdyz moja pani dr nic takiego nie stwierdzila. Robilam tylko badania na obecnosc grzybow,powiedziala ze to nie grzybica. Najpierw stosowalam pirolam,ale nie pomogl. Pozniej -nie stwierdzajac choroby-przepisala mi pirolam,taki plyn ktory mialam aplikowac pod paznokcie. I nic! Pomyslalam ze to musi potwac. Ale tak juz rok i jest coraz gorzej... Teraz juz chore sa wszystkie paznokcie. Wyglada to okropnie,a tylko ciemne lakiery pokrywaja dobrze plytke. A ilez mozna.(moja pani dr powiedziala,ze moge tuszowac paznokcie lakierami). Obecnie poszukuje dobrego dermatologa w krakowie,moze ktoras moglaby polecic? Bo nie stac mnie juz na kolejne lakiery i plyny ktore kosztuja niemalo a nie skutkuja...

*nastepny byl nie pirolam,tylko daivomax.
__________________
Can anybody find me somebody to love?

Edytowane przez zyjesiedalej
Czas edycji: 2011-03-04 o 10:41
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 11:23   #39
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: onycholiza a rekonstrukcja paznokci....

no dobra. ale daj chociaz popatrzec bo nie napisalas co sie z nimi dzieje. wrzuc fotki.
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 14:35   #40
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: onycholiza a rekonstrukcja paznokci....

I zmień lekarkę! Co to za rada "tuszowac ciemnymi lakierami....".
Leczyć, a nie tuszowac i czekać aż będzie gorzej. Wrrrr.......
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 16:17   #41
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: onycholiza a rekonstrukcja paznokci....

jeju albi! luzzzzz.....
widze , ze sie egzaltujesz...
ludzie pisza bzdury ale to nie powod zeby brac to pod uwage...
luzzzzzzzz...
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-17, 08:55   #42
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: onycholiza a rekonstrukcja paznokci....

Mam uczulenie na lekarzy ostatnio
Od 1/2 roku robię kolejne BADANIA, a leczenia zero! Proszę kolejnych lekarzy (bo odsyłają mnie do kolejnych specjalności) o cokolwiek, co by sprawiło, że choć przez krótki czas, gdy mam nawroty choroby zrobiło mi sie lepiej i.... pustka
Wczoraj wróciłam od kolejnej pani doktór nastepona wizyta za 3 tygodnie i wówczas będę miałą wyniki..... kolejnych badań!
Czuje się jak swinka doświadczalna, tylko, że ja wolałabym być leczona.
W końcu zaufałam medycynie naturalnej i..... objawy znikły po tygodniu. Niestey, po 2 miesiącach nawróciły (na szczęście na krótko i mało dokuczliwie, bo od razu wróciłam do mojej kuracji).

Może dlatego lekarz, który proponuje zamalowywać coś co dzieje się na paznokciach ciemnym lakierem i czekac aż zajma się kolejne (co juz się dzieje wedle słów Autorki) podniósł mi ciśnienie.

Jakas inna jestem, ale dla mnie lekarz powinien LECZYĆ!
Jeżeli jedna kuracja jest nieskuteczna, to nie przepisywać jej po raz kolejny, a pomyslec co innego mogłoby pomóc i zastanowić się co powoduje, że to co jest (bo nie wiadomo, czy nie mamy do czynienia z urazami mechanicznymi), nie znika, a wręcz przeciwnie- rozwija się.
Może zyjesiedalej, ma taką prace, że odrywa paznokcie od łozyska? może ma nawyk podwazania zebami paznokci? A może jest to wynik diety? Choroby? Grzyby pani doktór wykluczyła, a bakterie?
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 18:36   #43
magdalenaKrk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2
Dot.: onycholiza a rekonstrukcja paznokci....

Witam!
Czytam forum i wątki na ten temat już chyba ze dwa lata i wreszcie postanowiłam się zarejestrować
Kiedy zobaczyłam zamieszczane przez Was zdjęcia, upewniłam się, że i ja miałam onycholizę paznokci u rąk. I podobnie, jak wiele z Was, zdiagnozowałam to przy pomocy internetu, a nie lekarza. Ten twierdził, że moje paznokcie nie wyglądają "tak źle", zalecał odżywki, preparaty na wzrost, badania na grzybicę, ale ani razu nie powiedział, co to może być... Wybrałam góry witamin, wydałam kupę kasy na odżywki, a efekty były żadne.
W sumie jako takie efekty dawała kuracja ustalona na podstawie moich własnych poszukiwań: odżywka keratynowa GAL (takie rybki) i płyn na paznokcie z łuszczycą EVOPSO Ongle, ale raczej hamowało, niż leczyło całkiem.
Aż w końcu zaczęło samo z siebie wracać do normy i po kilku miesiącach paznokcie wróciły do normy. Na początku myślałam, że to zasługa mojej kuracji, ale... Po pół roku zaczęło się od nowa! I od razu analiza: co się zmieniło? Pierwszym tropem były pigułki, bo rzeczywiście, przed tym, zanim zaczęły zdrowieć, zmieniłam, a potem wróciłam do starych. Więc biegiem do ginekologa i lekarka, choć twierdziła, że oba rodzaje mają identyczny skład chemiczny, zgodziła się na kolejną zmianę. No i niby zdrowiały te paznokcie, dopóki nie pomalowałam lakierem na jakiś weekend - historia zaczęła wracać. I wtedy uświadomiłam sobie, że przed poprzednim nawrotem choroby, też przez tydzień w delegacji nosiłam pomalowane paznokcie!
I taki jest finał tej przydługiej opowieści: po ponad dwóch latach leczenia, szukania, obcinania, doszłam do wniosku, że szkodzi mi lakier.
Teraz od kilku miesięcy paznokcie są OK, ładne długie, ale pomalować nie mogę. Nawet próba stosowania odżywki Si Nails zakończyła się obniżeniem linii pod płytką.
Dlatego, choć niewielę mogę pomóc ws. leczenia, to przestrzegam przed zaleceniem "tuszowania" lakierem. Jeśli będzie jak u mnie, to nie doprowadzi to do niczego dobrego.
Tyle na dziś i dobry początek. Powodzenia wszystkim w walce z tym paskudztwem!
Marząca o pomalowanych paznokciach ;-)
magdalenaKrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 19:41   #44
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: onycholiza a rekonstrukcja paznokci....

a czy sprobowalas kiedys zazelowania pazurkow? mozna by sprobowac nz 1ym i polozyc wtedy kolor. zel ma calkowicie inny sklad niz lakier (to eliminuje przyczyne ustrojowa onycholizy) a dodatkowo moze wzmocnic plytke na tyle, ze nie pozwoli jej sie odksztalcic. mam jednak na mysli tylko twardy zel (albo nawet akryl) bo silikonowy jest zbyt delikatny i jestem prawie pewna, ze sie nie utrzyma w razie gdyby paznokiec zechcial sie odksztalcac.
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 23:53   #45
DariannaKrak.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 398
GG do DariannaKrak. Send a message via Skype™ to DariannaKrak.
Dot.: onycholiza a rekonstrukcja paznokci....

Leki hormonalne mogą miec wpływ na zaawansowanie onycholizy.
Podobnie jak Jagódka spróbowałabym "usztywnić" paznokcie przy pomocy żelu/akrylu.
Nie proponowałabym jedynie koloru permanentnego,aby móc kontrolowac paznokcie.
__________________
All4Nails Team Kraków
DariannaKrak. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 08:52   #46
magdalenaKrk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2
Dot.: onycholiza a rekonstrukcja paznokci....

właśnie o to chciałam zapytać zastanawiam się dość mocno nad żelem na naturalną płytkę. I to nie ze względu na potrzebę wzmocnienia, bo mam raczej mocne paznokcie, nawet jak były chore, to na trwałośc nie narzekałam, a teraz po tych wszystkich suplementach, odżywkach i odwyku od lakieru, to nawet nie pamiętam, kiedy mi się ostatnio paznokieć złamał...
ale, ale, chodzi mi o wygląd, bo jednak mam zboczenie pt.: "dłonie wizytówką itd.." plan mam taki: pójdę najpierw na manicure japoński, bo tam niema lakieru, więc też nie powinno zaszkodzić, a przy okazji wypytam o żel. No bo ja mimo wieku prawie średniego, nigdy takich wynalazków na paznokciach nie miałam. A chodzi mi o coś subtelnego i naturalnego.
Anyway, dzięki za informację, że żel i lakier to dwie inne bajki składowo, bo tego mi było właśnie brak.
magdalenaKrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 21:24   #47
geyra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: onycholiza a rekonstrukcja paznokci....

Drogie Forumowiczki,

Od wielu lat szukam dobrego lekarza dermatologa, który pomoże mi wyleczyć moje paznokcie. Zmiany są widoczne na paznokciach u nóg i rąk (załączam zdjęcia).
Byłam już u wielu lekarzy, każdy z nich miał inną teorię (grzybica - to powtarzało się najczęściej, łuszczyca, AZS, liszaj... inni szczerze przyznawali, że nie wiedzą, zaś co bardziej"dowcipni" mówili, że.... taka moja uroda (!!!)).

Badania mykologiczne wykluczyły grzybicę, mimo to byłam faszerowana orungalem. Jak królik doświadczalny stosowałam także inne leki, ale bezskutecznie...

Paznokcie obcinam maksymalnie krótko, raz w tygodniu chodzę na manicure, a to cholerstwo ani drgnie! Na niektórych paznokciach zmiany się powiększają. Jestem już bardzo zdesperowana, bo stan moich paznokci jest fatalny :-o

Czy mozecie polecić jakiegoś dobrego lekarza w Warszawie?

Dodatkowo, jak dbać o takie paznokcie? Może jakiś specjalistyczny gabinet, gdzie mogę uzyskać fachową pomoc i sprawić by moje paznokcie wyglądały choć troszkę lepiej, dopóki nie uda się znaleźć "źródła" onycholizy i wyeliminować przyczyny.

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie.
Geyra
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0155.jpg (91,1 KB, 306 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0157.jpg (55,0 KB, 194 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0158.jpg (63,1 KB, 215 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0159.jpg (67,1 KB, 213 załadowań)
geyra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 14:47   #48
buka12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: onycholiza a rekonstrukcja paznokci....

Ja mam taki sam problem... tyle, że chyba przyczyną jest wieloletnie obgryzanie paznokci Od kiedy sięgam pamięcią do 18 roku życia obrzerałam paznokcie. Dzis mija przeszło 5 lat od kiedy je zapuściłam , ale wyglądają one tragicznie i są potwornie miekkie... praktycznie jestem w stanie je wyginać w górę i w dół jak papier, są okropnie łamliwe, więc muszę nakładać na nie conajmniej 3 warstwy lakieru. Do tego bardzo szerokie, w 1/3 odstają od łożyska, niektóre równo, niektóre skośnie albo bardzo nieregularnie i są zadarte do góry/

Ostatnio niestety problem onycholizy i łamliwość pojawił się również w paznokciach stóp... choć zawsze miały ładny kształt i były zdrowe.

Nie wiem co mam z tym zrobić... sprawia mi to dużo problemów bo muszę bez przerwy pamiętać o tym aby przed wyjściem z domu pomalować paznokcie i na każdym kroku uważać aby ich nie połamać, bo jeśli paznokieć się nadłamie to będę go musiała obciąć do połowy płytki, a wtedy wsygląda to obrzydliwie bo jest szerszy niż dłuższy.


Nie pozostaje chyba mi nic innego tylko męczyć się ze swoim probleme i zazdrościć dziewczynom, które mają ładne i zdrowe paznokcie.

pozdrawiam
buka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 13:03   #49
lady goddess
Rozeznanie
 
Avatar lady goddess
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z lapka ;)
Wiadomości: 508
Problem z płytką paznokcia ;/

Hej dziewczyny....
Mój problem dotyczy płytki paznokcia nie wiem co mi sie stało że on tak a nie inaczej wygląda :/ nie boli mnie on, ale paznokiec nie jest caly przyklejony do palca i nieraz jak sie uraże w niego to mało z bolu nie mdleje strasznie boli:/
Nie wiem jak go naprawić co sie stało ze taki jest, wczesniej był normalny ...
Taki paznokieć mam od hmmm dobrego pół roku

Czy wiecie co zrobic by był normalny??


ps. mojego brata dziewczyna jest kosmetyczka, tzn uczy sie na kosmetyczkę i pytała sie babki swojej a ta mowila by na krotko go ścinać i nie grzebac pod paznokciem, ale raz na jakis czas grzebie bo bród mi sie tam zbiera etc ...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF4523-001.jpg (21,8 KB, 250 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF4524-001.jpg (18,7 KB, 166 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF4525-001.jpg (19,5 KB, 140 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF4527-001.jpg (23,0 KB, 150 załadowań)
__________________
. . . A w oczach odbija się strach . . .
Bo od miłości nie ma odwrotu jest tylko zapomnienie . . .

Edytowane przez lady goddess
Czas edycji: 2012-05-06 o 13:04
lady goddess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-09, 12:25   #50
jpatala
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 67
Dot.: Problem z płytką paznokcia ;/

a podejrzewałaś grzybicę?
jpatala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 14:05   #51
lady goddess
Rozeznanie
 
Avatar lady goddess
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z lapka ;)
Wiadomości: 508
Dot.: Problem z płytką paznokcia ;/

O kurczę o tym nie pomyślałam,ale gdybym ją miała to chyba by sie rozprzestrzeniała i na inne paznokcie ?
__________________
. . . A w oczach odbija się strach . . .
Bo od miłości nie ma odwrotu jest tylko zapomnienie . . .
lady goddess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 23:12   #52
Dizzzy87
Raczkowanie
 
Avatar Dizzzy87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 200
Dot.: Problem z płytką paznokcia ;/

Ja bym obstawiała ze to Onycholiza...
Tu masz sporo info na temat: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=311588
Dizzzy87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 07:46   #53
lady goddess
Rozeznanie
 
Avatar lady goddess
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z lapka ;)
Wiadomości: 508
Dot.: Problem z płytką paznokcia ;/

Kurcze wielkie dzięki!
Jak wrócę z pracy to przeczytam cały wątek
Jak wpisałam hasło onycholiza w googlach i dałam grafika to aż się przestraszyłam bo mam podobnego palca ;/
najgorsze jest to ze napisali, najgorszych przypadkach zrywa się część lub całość paznokcia z łożyska."
... ja tego nie przeżyje na samą myśl mdli mnie :|


Pozdrawiam!!
__________________
. . . A w oczach odbija się strach . . .
Bo od miłości nie ma odwrotu jest tylko zapomnienie . . .
lady goddess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 12:54   #54
lady goddess
Rozeznanie
 
Avatar lady goddess
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z lapka ;)
Wiadomości: 508
Dot.: onycholiza a rekonstrukcja paznokci....

dołączam się do wątku
oto mój problem z pazurem

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=613208

i co tu robic kurde nie mam tipsow nigdy nie miałam jak tego pazura uleczyc ?
__________________
. . . A w oczach odbija się strach . . .
Bo od miłości nie ma odwrotu jest tylko zapomnienie . . .
lady goddess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 18:46   #55
southhampton
Przyczajenie
 
Avatar southhampton
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 24
Dot.: Problem z płytką paznokcia ;/

może nie będzie tak źle i zaleczysz to antybiotykiem. Ja miałam okazję mieć paznokcia zrywanego chirurgicznie- nic strasznego. Fakt, że było to jakieś 10 lat temu, ale paznokieć pięknie odrósł i dziś nie ma śladu Pamiętam, że jakiś czas nosiłam opatrunek na palcu i moczyłam to miejsce w rivanolu
southhampton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 19:59   #56
SilverCat
Raczkowanie
 
Avatar SilverCat
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 47
Dot.: Problem z płytką paznokcia ;/

to moze byc Onycholiza mozesz kupic w aptece lakier przeciwgrzybiczny sprobuj czy cos pomoze moze paznokiec odrosnie zetniesz i po sprawie jak nie to do dermatologa bo Ci przejdzie na inne pazurki
SilverCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 11:57   #57
IvieDalia
Rozeznanie
 
Avatar IvieDalia
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 711
Dot.: Problem z płytką paznokcia ;/

Moim zdaniem jest to grzybica bądź jakaś choroba związana ze zmianami grzybiczymi.
__________________
Zakochana! 10.2010.
R.

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

IvieDalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 23:25   #58
madziulkaa
Rozeznanie
 
Avatar madziulkaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 556
GG do madziulkaa
Dot.: onycholiza a rekonstrukcja paznokci....

Absolutnie do dermatologa!
Wg mnie to zmiana grzybiczna...
__________________
Galeria Madeleine Studio
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=324581
madziulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 09:57   #59
ewkaa1314
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 126
Dot.: onycholiza a rekonstrukcja paznokci....

Dołączam się, bo i mnie dopadło to dziadostwo. Dostałam to od nadużywania odżywki Eveline 8w1 !
Prawdopodobnie odparzyło mi się łożysko(skóra pod paznokciem), gdyż przy nakładaniu odżywki na paznokcie strasznie mnie one piekły i wręcz nawet bolały
Nie mam tylko pojęcia jak to schorzenie leczyć, nigdzie nie ma nic konkretnego, a o dermatologu mogę pomarzyć dopiero za pół roku
Wstawię zdjęcia żeby pokazać, chociaż ostrzegam, nie jest to przyjemny widok Pomóżcie mi, błagam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01408.jpg (39,4 KB, 170 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01409.jpg (32,9 KB, 117 załadowań)
ewkaa1314 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 18:54   #60
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 596
Dot.: onycholiza a rekonstrukcja paznokci....

Ja na początek zaczęłabym skracać je na maksa i bym powiedzmy przez tydzień albo dwa obserwowała czy paznokieć od wału tylnego rośnie zdrowy, jeśli by rósł zdrowy i się powoli przyklejał to trzeba po prostu czasu, a jak nie to dermatolog
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:09.