Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-04, 13:46   #691
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Jak oceniacie, gdzie najlepiej jest zrobić zakupy, na mazidłach, biochemii urody czy na zrób sobie krem?
w przypadku moich mazidłowych zakupów żaden sklep nie nie zaspokoi w pełni moich potrzeb, że się tak wyrażę z BU lubię tonik PHA, pudry, serum z zieloną herbatą i olej arganowy. na mazidłach kupuję hydrolaty i wit c oraz składniki do mojej maski do włosów, NP ma najtańsze masło shea i olej herbaciany a ZSK - duży wybór olei i kompleksy liposomowe. i dlatego zazwyczaj wychodzą mi 3-4 zamówienia.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 14:22   #692
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
w przypadku moich mazidłowych zakupów żaden sklep nie nie zaspokoi w pełni moich potrzeb, że się tak wyrażę z BU lubię tonik PHA, pudry, serum z zieloną herbatą i olej arganowy. na mazidłach kupuję hydrolaty i wit c oraz składniki do mojej maski do włosów, NP ma najtańsze masło shea i olej herbaciany a ZSK - duży wybór olei i kompleksy liposomowe. i dlatego zazwyczaj wychodzą mi 3-4 zamówienia.
Ja ujęłabym to tak, że każdy ze sklepów (i jeszcze inne niewymienione, np. Naturalis, EcoSpa czy Biolander) lubię za coś innego Kupuję na przemian, ale nigdy nie składam więcej niż jednego zamówienia miesięcznie. Całe szczęście niektóre, te najbardziej uniwersalne produkty można dostać w kilku sklepach, więc można je zamówić akurat tam, gdzie robi się zakupy.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 18:18   #693
nienna
Raczkowanie
 
Avatar nienna
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 285
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Ja kupuję tylko na Mazidłach. BU i ZSK mają jakiś taki mały asortyment. Za to Mazidła mają zdecydowanie za dużo produktów, które mnie interesują i zawsze mam problem z ograniczeniem zawartości koszyka
__________________
"Outside of a dog, a book is a man's best friend. Inside of a dog, it is too dark to read." Groucho Marx
nienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 18:24   #694
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Telocapil

Cytat:
Napisane przez hedonistka89 Pokaż wiadomość
czytałam gdzieś że inne dziewczyny dodawały telocapil do balsamu babydream z rossmana i ponoć działał
Nie znalazłam balsamu Babydream ale kupiłam krem.Moze być?

Już wiem że nie może być bo jest potwornie gęsty i nie ma jak go rozsmarować
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2010-09-14 o 14:38
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 07:14   #695
katarzynna
Przyczajenie
 
Avatar katarzynna
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 20
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
I jakie mazidlo byloby dobre na zapobieganie zmarszczka mimicznym ?
Żadne. Zmarszczki się pojawią, można tylko opóźnić tę chwilę.
katarzynna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 10:19   #696
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Kochane a macie jakis sposob na dodanie objetosci wlosom w sposob naturalny? mam cienkie wlosy i uzywam pianki welli ale ostatnio zaczely pojawiac siekrosty(uczulenie?) i moze cos wlasnie z mazidel sie nada? Nie znalazlam odpowiedniego tematu(tylko dla kreconych wlosow).

Bede wdzieczna
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 10:29   #697
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Kochane a macie jakis sposob na dodanie objetosci wlosom w sposob naturalny? mam cienkie wlosy i uzywam pianki welli ale ostatnio zaczely pojawiac siekrosty(uczulenie?) i moze cos wlasnie z mazidel sie nada? Nie znalazlam odpowiedniego tematu(tylko dla kreconych wlosow).

Bede wdzieczna
Podobno keratyna nadaje objętości http://mazidla.com/index.php?option=...=318&Itemid=10
Ja dopiero raz użyłam, więc się nie wypowiem
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-30, 11:29   #698
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Kochane a macie jakis sposob na dodanie objetosci wlosom w sposob naturalny? mam cienkie wlosy i uzywam pianki welli ale ostatnio zaczely pojawiac siekrosty(uczulenie?) i moze cos wlasnie z mazidel sie nada? Nie znalazlam odpowiedniego tematu(tylko dla kreconych wlosow).

Bede wdzieczna
Mnie objętości włosów dodało:
- odstawienie szamponow z SLSami, itp. oraz wszelkich odżywek, itp.
- farbowanie henną
- 1-2 razy na tydzień przed myciem włosów nakładam na nie olej kokoswy, konopny (bywa, że oliwę z oliwek, a nawet rzepakowy na wyjeździe ;-).

Włosów mam jakby 2 razy więcej niż przed tymi zmianami i jestem zachwycona.

Hennę i oleje mam (a ogół)z mazideł.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 13:48   #699
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Kochane a macie jakis sposob na dodanie objetosci wlosom w sposob naturalny? mam cienkie wlosy i uzywam pianki welli ale ostatnio zaczely pojawiac siekrosty(uczulenie?) i moze cos wlasnie z mazidel sie nada? Nie znalazlam odpowiedniego tematu(tylko dla kreconych wlosow).

Bede wdzieczna
choć to nie wątek o BU to ja polecam BU-mowe mleczko jedwabne do włosów - dodaje objętości i naprawia uszkodzenia włosa
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 07:47   #700
bubamara
Raczkowanie
 
Avatar bubamara
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 84
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Do wszystkich Biochemiczek!!!

Przez przypadek wsadziłam do lodowki kompleks ceramidowy i posiedział sobie biedaczek tam pare ładnych dni. Temperatura jest znacznie niższa niż 10 stopni. Czy on, ten kompleks jeszcze do czegoś nadaje? A tak na przyszlośc... Jak Wam sie udaje go przechowywac w temperaturze 10 do 15 stopni celsjusza?

Pozdrawiam
bubamara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 09:18   #701
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziekuje za odpowiedzi
odstawilam szampony z sls-ami i silikonami.
olej kokosowy stosuje juz jakis czas(bardzo sobie chwale- wlosy slicznie sie blyszcza).

Moim problemem sa wlasnie cienkie wlosy, ktore "przyklejaja" sie do glowy i chce je troche "podniesc" od glowy.
Sprobuje Wasze rady wcielic w zycie
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-01, 09:35   #702
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedzi
odstawilam szampony z sls-ami i silikonami.
olej kokosowy stosuje juz jakis czas(bardzo sobie chwale- wlosy slicznie sie blyszcza).

Moim problemem sa wlasnie cienkie wlosy, ktore "przyklejaja" sie do glowy i chce je troche "podniesc" od glowy.
Sprobuje Wasze rady wcielic w zycie
może to będzie off-top, ale ja polecam (oprócz tego mleczka jedwabnego) do dodania objętości włosom sprej matrix amplify root lifter
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 11:13   #703
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez bubamara Pokaż wiadomość
Do wszystkich Biochemiczek!!!

Przez przypadek wsadziłam do lodowki kompleks ceramidowy i posiedział sobie biedaczek tam pare ładnych dni. Temperatura jest znacznie niższa niż 10 stopni. Czy on, ten kompleks jeszcze do czegoś nadaje? A tak na przyszlośc... Jak Wam sie udaje go przechowywac w temperaturze 10 do 15 stopni celsjusza?

Pozdrawiam
Ja go trzymam w lodówce (w domu mam ok 20-22 stopnie). Mówisz, że mu to szkodzi?
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 20:08   #704
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Chcę zrobić tonik migdałowy.
Do tego celu chcę użyć hydrolatu różanego, zamiast wody. Napisałam do Mazideł i Pani Lidia zaproponowała wodę pomarańczową.
I w końcu nie wiem, czy mogę użyć hydrolatu różanego?
durka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 11:40   #705
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczyny, jestem początkującym "alchemikiem" mazidłowym. Zbieram informacje, czytam wątki, itd. Mam cerę tłustą, 30-letnią, z tendencją do niedoskonałości. ale tez i odwodniona. Chciałabym zrobic sobie leciutkie i proste serum nawilżające:

- kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy roztwór 1%
- kwas hialuronowy małocząsteczkowy w proszku
- jedwab
- kilka kropli olejku eterycznego (grejpfruit na przykład)

I mam pytanie - jakim konserwantem TO zakonserwować, zeby móc serum przechowywac w buteleczce z kroplomierzem przez dłużej niż 2 tygodnie. Który konserwant będzie najlepszy według Was? Na którym etapie go dodać (po zmieszaniu wszystkich podstawowych składników czy razem z nimi od razu)? W jakiej ilości na buteleczkę 30 mL?

Będe ogromnie wdzięczna za pomoc.

By the way, zamawiam również eteryczne i absoluty, by dopachnić bezzapachowe produkty do ciała z linii AA Help. Olejek paczulowy, kadzidłowy, etc.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 12:26   #706
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez beliczek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jestem początkującym "alchemikiem" mazidłowym. Zbieram informacje, czytam wątki, itd. Mam cerę tłustą, 30-letnią, z tendencją do niedoskonałości. ale tez i odwodniona. Chciałabym zrobic sobie leciutkie i proste serum nawilżające:

- kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy roztwór 1%
- kwas hialuronowy małocząsteczkowy w proszku
- jedwab
- kilka kropli olejku eterycznego (grejpfruit na przykład)

I mam pytanie - jakim konserwantem TO zakonserwować, zeby móc serum przechowywac w buteleczce z kroplomierzem przez dłużej niż 2 tygodnie. Który konserwant będzie najlepszy według Was? Na którym etapie go dodać (po zmieszaniu wszystkich podstawowych składników czy razem z nimi od razu)? W jakiej ilości na buteleczkę 30 mL?

Będe ogromnie wdzięczna za pomoc.

By the way, zamawiam również eteryczne i absoluty, by dopachnić bezzapachowe produkty do ciała z linii AA Help. Olejek paczulowy, kadzidłowy, etc.
co do ilości konserwantu to najlepiej sprawdzić to na stronie mazideł albo po prostu napisać maila do p. Lidii
ja wszystkie sera konserwuję optiphenem (BU stosuje go do swoich formulacji, więc myślę że do twojego serum też będzie odpowiedni) - zawiera fenoksyetanol, a z tego co mi wiadomo to najmniej szkodliwy konserwant
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 13:51   #707
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
co do ilości konserwantu to najlepiej sprawdzić to na stronie mazideł albo po prostu napisać maila do p. Lidii
ja wszystkie sera konserwuję optiphenem (BU stosuje go do swoich formulacji, więc myślę że do twojego serum też będzie odpowiedni) - zawiera fenoksyetanol, a z tego co mi wiadomo to najmniej szkodliwy konserwant

Bardzo dziękuję Ci Loss_laurie za odpowiedź

Optiphen wystepuje w serum antyoksydacyjnym z kwasem ferulowym w formulacji podanej na mazidłach i zamierzam zrobic moje serum według tamtego przepisu, ale dostosowuję przepis do siebie. Czyli hydramanil zastępuję 1% roztworem wielkocząsteczkowego kwasu hialuronowego + małocząsteczkowy w proszku. Rezygnuję z nicaynamidu. Kręcę formulację na hydrolacie różanym. Nie dodam olejku eteryecznego ani jedwabiu. Zależy mi na możliwie prostym składzie na początek. Chyba będzie dobrze? Jak uważacie? Mam na myśli to serum:

http://mazidla.com/index.php?option=...d=198&Itemid=2

Poza tym zamówiłam:
- kwas glikolowy i mlekowy. Da zakwaszania toników i kremów oraz do glikolowej kuracji.
- absoluty różany i labdanum
- balsam copaiba
- olejki: paczulowy, kadzidlany, cedrowy.
- i składniki do serum, które wymieniłam wyżej
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 15:49   #708
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez beliczek Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję Ci Loss_laurie za odpowiedź

Optiphen wystepuje w serum antyoksydacyjnym z kwasem ferulowym w formulacji podanej na mazidłach i zamierzam zrobic moje serum według tamtego przepisu, ale dostosowuję przepis do siebie. Czyli hydramanil zastępuję 1% roztworem wielkocząsteczkowego kwasu hialuronowego + małocząsteczkowy w proszku. Rezygnuję z nicaynamidu. Kręcę formulację na hydrolacie różanym. Nie dodam olejku eteryecznego ani jedwabiu. Zależy mi na możliwie prostym składzie na początek. Chyba będzie dobrze? Jak uważacie? Mam na myśli to serum:

http://mazidla.com/index.php?option=...d=198&Itemid=2

Poza tym zamówiłam:
- kwas glikolowy i mlekowy. Da zakwaszania toników i kremów oraz do glikolowej kuracji.
- absoluty różany i labdanum
- balsam copaiba
- olejki: paczulowy, kadzidlany, cedrowy.
- i składniki do serum, które wymieniłam wyżej
nie ma za co
myślę, że z serum wszystko powinno być w porządku
ja mam olejek cedrowy, który dodaję do odżywki z olejem kokosowym, jedwabiem i olejem bawełnianym. bardzo mi się podoba jego dymno-kadzidlany zapach, który w połączeniu z kokosem daje niesamowite wrażenie
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 16:06   #709
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Mam nadzieję, że serum sie uda. Chce używac go razem z Diacnealem (tzn. Triacnealem) Avene na noc i solo na dzień.

Loss_Laurie - ja uwielbiam kadzidlane zapachy Dlatego zamierzam "upachnic" własnoręcznie balsam bezzapachowy i zel do mycia AA Help i jakiś apteczny bezzapachowy olejek do kąpieli. Myślę, że użyję absolutu labdanum i paczuli jako bazy i doprawię odrobinką olejku cedrowego i olejku kadzidłowego. Powinno wyjśc coś w stylu Black Cashmere, ale głowy nie daję. Poza tym, absolutem róży indyjskiej stuninguję praktycznie bezzapachowe świetne masło do ciała dla dzieci Body Shop'u i wreszcie otrzymam IDEALNIE różane smarowidło do ciała, bez innych dodatków zapachowych

Ja dopiero wkręcam się w mazidła. Zresztą zanim przebiłam się przez wątki to przez miesiąc nic nie pisałam.

Marzę o ukręceniu olejku myjącego pod prysznic i olejku do kąpieli oraz suchego olejku w spray'u do ciała. Czy to możliwe?
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-02, 17:23   #710
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Hey dziewczyny jak wyglada ilosc konserwantu w hydrolancie z róży stulistnej? bo na mazdidłach nie umiem znalesc takiej informacji
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 20:10   #711
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczyny, mam dwa pytania:

1) czy macie problemy z rozpuszczaniem kwasu ferulowego? Jeśli tak, to jak radzicie sobie z nimi?

2) Chciałabym uzupełnic moje zamowienie juz po jego złożeniu. Ukręciłabym olejek na biust z róży i Voluplus i dorzuciłabym olej śliwkowy. Gapa ze mnie... Czy ktoś z Was dorzucał cos do zamówienia potem, żeby nie płacić drugi raz za przesyłkę?
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 21:29   #712
lorane
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 891
GG do lorane
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez beliczek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam dwa pytania:

1) czy macie problemy z rozpuszczaniem kwasu ferulowego? Jeśli tak, to jak radzicie sobie z nimi?

Ja ogrzewam zazwyczaj zlewke w kapieli wodnej, wtedy sie ladnie rozpuszcza

2) Chciałabym uzupełnic moje zamowienie juz po jego złożeniu. Ukręciłabym olejek na biust z róży i Voluplus i dorzuciłabym olej śliwkowy. Gapa ze mnie... Czy ktoś z Was dorzucał cos do zamówienia potem, żeby nie płacić drugi raz za przesyłkę?
Dorzucalam jesli zamowienie zlozylas niedawno i nie zostalo juz spakowane mozesz napisac do pani Lidii maila z prosba o dodanie tych rzeczy, napewno nie odmowi
lorane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 11:18   #713
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dzięki, chyba od razu napiszę. Zamówienie składałam wczoraj, więc chyba jeszcze nie wszystko stracone. Ale na mazidłach jest informacja, że zakupy można było robic do wczoraj do 23:00, ponieważ mają jakiś remont serwisu.

Dziewczyny zastanawiam się czy nie założyc by oddzielnego wątku o kręceniu produktów do ciała. Bez podziału na sklepy, czyli na produkty z mazideł, ZASK, BU czy EcoSPA. Co o tym myślicie? Ja jestem baaardzo zainteresowana właśnie kręceniem masełek, olejków, peelingów i innych tego typu rzeczy. MArzy mi się olejek do kąpieli, który nie pływałby tłustymi plamami po powierzchni wody...
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 10:48   #714
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Teocapil jest świetny ale wg mnie na początku lepiej zastosować na nieogolone , niewydepilowane nogi. Ja zastosowałam na ogolone i niestety zrobiłam sobie kuku, teocapil bardzo osłabił włosy ale jeszcze nie na tyle żeby się wykruszyły więć zaczęły wrastać i miałam przez miesiąc koszmar na nogach. Przez pierwszy miesiąc lub dwa lepiej wg mnie pomaltretować nieogolone nogi.

W mazidłach świetne są ekstrakty owocowe , wzbogacam sobie nimi i kremy i masła do ciała. Banan świetnie odżywia, cytryna wygładza i rozświetla.

Fajne są tez mleczka, manuka zapobiega niespodziankom a migdał super nawilża, winogronowe jest fajne tez na włosy w formie odzywki bez spłukiwania.

Bardzo by mi sie marzyło gdyby Limaria wprowadziła) jeszcze mleczka aloesowe( miałam okazje wypróbować -cudownie łagodzi i nawilża) cytrynowe ( podobno super na naczynka) jedwabne na włosy i waniliowe( wspaniałe!! miałam kiedyś od tanatosa- stosowłam pod krem na noc , rano miałam super nawilżoną cerę, podobno ma duzo vit A)


Moja mama z kolei stosuje vitasource , dopiero od 2 tyg ale juz są jakies efekty, wyglada na bardzo wypoczętą, cera jest ładna , rozświetlona , na konkretniejsze efekty jeszcze czekamy

Edytowane przez kizia mizia
Czas edycji: 2010-10-05 o 10:49
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 20:05   #715
Senseds
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 302
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Czesc dziewczyny. Chcialam prosic o pomoc - wiem ze to strona mazidla ale nieumiem znalesc watku o kosmetykach eko bio i z podobnych sklepow jak mazidlo.
Chodzi mi o maslo shea, mydla http://allegro.pl/mydlo-aleppo-natur...227193701.html czym sie kierujecie ? Sa masla drogie i tanie.
Mnie rowniez zalezy aby byly nietestowane na zwierzetach.
__________________
www.kroliki.net
Pomóż, zaadoptuj USZATE serduszko

Senseds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 14:42   #716
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Tu mnie jeszcze chyba nie było, więc witam

W sumie nie do końca na ten wątek pytania, ale pewne zagadnienia są takie płynne

Chciałabym zrobić sobie olejek 2% BHA wg przepisu mazidłowego: http://mazidla.com/index.php?option=...d=314&Itemid=2 ale z modyfikacją
Macerat kocankowy z BU, olej tamanu z BU i najchętniej pominęłabym ten olejowy rozmaryn i balsam copaiba, bo ich nie mam I teraz pytanie - jak wyrownać proporcje, aby stężenie BHA pozostało takie same? te dwa produkty sa podane w kroplach a nie w ml Lub ewentualnie czy mogę zastępczo dać olejek eteryczny rozmrynowy, czy to inna bajka?

I jeszcze pytanie odnośnie toniku BHA: http://mazidla.com/index.php?option=...id=99&Itemid=2 Czy ten emulgator mogę zastąpić SLP z ZSK?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 14:54   #717
Shpilcia
Zakorzenienie
 
Avatar Shpilcia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 3 064
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Nie znalazłam balsamu Babydream ale kupiłam krem.Moze być?

Już wiem że nie może być bo jest potwornie gęsty i nie ma jak go rozsmarować
Jako tako nie ma balsamu Babydream jest "lotion" czyli mleczko z nagietkiem i zwykłe poszukaj na pewno któreś z nich jest w Rossmanie, one są lejące, ale fajnie nawilżają
Shpilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 15:27   #718
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Senseds Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny. Chcialam prosic o pomoc - wiem ze to strona mazidla ale nieumiem znalesc watku o kosmetykach eko bio i z podobnych sklepow jak mazidlo.
Chodzi mi o maslo shea, mydla http://allegro.pl/mydlo-aleppo-natur...227193701.html czym sie kierujecie ? Sa masla drogie i tanie.
Mnie rowniez zalezy aby byly nietestowane na zwierzetach.
ja mydla kupuje w - http://www.sklep.mydelko.pl/index.php?cPath=1

mydlane watki -
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=400992
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=397752

wlasnorecznie robione mydla
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=435437
kosmetyka naturalna - przepisy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=75696
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 14:15   #719
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Witam Jestem tu nowa

Wybaczcie jesli było juz takie pytanie. Kupiłam na mazidłach Koenzym Q10, sama teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam. Prosze doradźcie z czym i jak go uzywać. Podobno z zimnymi olejami, ale który byłby najlepszy ? Chciałabym maksymalnie nawilzyć moja twarz, zachowac jej młodość (ahhh która by nie chciała ? ) ale już niekoniecznie natłuścić bo mam cerę raczej mieszaną/tłustą.

Dokładnie to zamówiłam http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27


Proszę o pomoc
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 20:20   #720
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Witam Jestem tu nowa

Wybaczcie jesli było juz takie pytanie. Kupiłam na mazidłach Koenzym Q10, sama teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam. Prosze doradźcie z czym i jak go uzywać. Podobno z zimnymi olejami, ale który byłby najlepszy ? Chciałabym maksymalnie nawilzyć moja twarz, zachowac jej młodość (ahhh która by nie chciała ? ) ale już niekoniecznie natłuścić bo mam cerę raczej mieszaną/tłustą.

Dokładnie to zamówiłam http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Proszę o pomoc
Na stronie mazideł pod każdym produktem jest spis formuł, w których dany produkt może być używany i sa to gotowe przepisy.

Na dole strony, na której zamawia się Q10 jest taki spis dla tego składnika
KLIK

Jeśli jesteś początkująca, to tutaj jest olejek - super prosty do wykonania ;-)

A przy okazji i jak mam pytanie. Mam chęć zrobić sobie ten krem, ale nie mam Q10 z mazideł, tylko Q10 z wit. E z Ecospa i się zastanawiam, czy mogę dać to zamiast mazidłowego Q10 i wit E, tylko wg proporcji z opisu z Ecospa? Wahałam się do któr firmy wątku to dać, ale tu akurat pojawiła się okazja, a poza tym 90% składników będzie z Mazideł ;-)
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 22:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:32.