Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-26, 17:45   #4681
Ollaya
Rozeznanie
 
Avatar Ollaya
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 986
Dot.: Dolegliwości podczas biegania

współczuję Ci kontuzji i mam nadzieję, że wykurujesz kolano do pełnej sprawności, ale całkowicie nie rozumiem dlaczego zdecydowałeś się biegać tak intensywnie (z tego co piszesz średnio 17 km dziennie codziennie przez 7 dni?) BEZ rozgrzewki, serio?
dla mnie zarówno rozgrzewka jak i rozciąganie po to element treningu, niezależnie czy jesteś zaawansowanym czy początkującym sportowcem, inaczej baaardzo łatwo o kontuzje/urazy itd..
już nie mówiąc o tym, że przy tak intensywnych biegach czas na regenerację też musi być odpowiedni..bo inaczej to wygląda dla mnie jak zwykłe zajeżdżanie własnego organizmu, długo tak się nie pociągnie.

a na stawy kolanowe polecam wszystkim mielony sezam (najlepiej kupić ziarenka i na świeżo mielić) 4 łyżeczki dziennie systematycznie przyjmowane potrafią przynieść kolanom ulgę. Zresztą, taka 'suplementacja' sezamem była przez naukowców porównywana do leczenia paracetamolem i glukozaminą, także polecam bo to naturalne dobro

+ nie wiem czy słyszałeś o takim suplemencie jak MSM, jest polecany dla sportowców, ma wiele prozdrowotnych właściwości ale m.in. przyspiesza czas regeneracji, działa przeciwzapalnie.
Ollaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-26, 20:40   #4682
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

u mnie dzisiaj 4 km
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-26, 21:18   #4683
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 728
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

9 km w jakąś godzinkę. Ciekawe czy do końca roku zejdę poniżej godziny na 10 km
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-27, 08:20   #4684
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cytat:
Napisane przez Ollaya Pokaż wiadomość

może spróbuj też sezam, zwłaszcza ten (osobiście w młynku) zmielony ma super właściwości jeśli chodzi o stawy,zjadanie 4 łyżek dziennie daje super efekty - porównywalne z farmaceutykami.
spróbuje, dzięki pytanie tylko ile mi wystarczy zapału żeby to mielić codziennie


Cytat:
Napisane przez zuykot Pokaż wiadomość
A próbowałaś jeść zwykłe galaretki ? Jedną dziennie taką michę wciągnąć Mi pomagało bardzo na kolana Bo jakoś po miesiącu troszkę mnie bolało jedno. Nie to, że pyszne to jeszcze dobrze wspomagają stawy
ooo galaretki dziękuje za info, lece dziś do sklepu


ja sobota i niedziela 5 km na bieżni, dziś ide na BPU a potem dzień, dwa przerwy
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-27, 14:08   #4685
oly015
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 5
Dot.: Dolegliwości podczas biegania

Mam nauczkę na przyszłość. Tak naprawdę mogło skończyć się zdecydowanie gorzej. Od nabawienia się urazu minął już prawie tydzień, ale jest zdecydowanie lepiej. Ciężko zregenerować to miejsce ponieważ cały dzień praktycznie jestem na nogach (praca, zakupy, itp.). Pod wieczór okolice kolana są rozdrażnione.
Zbagatelizowałem ważną rolę rozgrzewki. Nie rozciągałem się tylko od razu przeszedłem do biegu - ponad 25 km dystans pokonałem już na 6 treningu. Myślę nad zakupem książki dla początkujących biegaczy.
oly015 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-27, 14:51   #4686
DionizekRabel
Raczkowanie
 
Avatar DionizekRabel
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 229
Dot.: Dolegliwości podczas biegania

polecam preparaty na stawy ja rowniez mialem problem z kolanami ale pomoglo
DionizekRabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 03:21   #4687
Figaja
Przyczajenie
 
Avatar Figaja
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 11
Dot.: Dolegliwości podczas biegania

Cytat:
Napisane przez oly015 Pokaż wiadomość
Mam nauczkę na przyszłość. Tak naprawdę mogło skończyć się zdecydowanie gorzej. Od nabawienia się urazu minął już prawie tydzień, ale jest zdecydowanie lepiej. Ciężko zregenerować to miejsce ponieważ cały dzień praktycznie jestem na nogach (praca, zakupy, itp.). Pod wieczór okolice kolana są rozdrażnione.
Zbagatelizowałem ważną rolę rozgrzewki. Nie rozciągałem się tylko od razu przeszedłem do biegu - ponad 25 km dystans pokonałem już na 6 treningu. Myślę nad zakupem książki dla początkujących biegaczy.
Ja mogę szczerze polecić Kinesiotaping . Sama korzystam z taśm i w razie potrzeby ratuję nimi rodzinę i znajomych . Nie naklejaj ich jednak sam , jeśli mają Ci pomóc skorzystaj z usług jakiegoś fizjoterapeuty a gwarantuję ,że już w pierwszym dniu poczujesz się bardziej komfortowo. Życzę zdrowia i rozwagi :P
Figaja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-28, 08:13   #4688
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 728
Dot.: Dolegliwości podczas biegania

Cytat:
Napisane przez Figaja Pokaż wiadomość
Ja mogę szczerze polecić Kinesiotaping . Sama korzystam z taśm i w razie potrzeby ratuję nimi rodzinę i znajomych . Nie naklejaj ich jednak sam , jeśli mają Ci pomóc skorzystaj z usług jakiegoś fizjoterapeuty a gwarantuję ,że już w pierwszym dniu poczujesz się bardziej komfortowo. Życzę zdrowia i rozwagi :P
Raz byłam zaklejona, fajna sprawa, ale nie zastąpi to normalnego powrotu do zdrowia według mnie. To tylko taka "przejściówka" i wspomagacz. Natomiast Figaja dobrze pisze- nie naklejaj tego sam. Ludzie często kupią gdzieś w internecie plastry i myślą, że nic prostszego, tylko nakleić. Otóż nie. W zależności od tego co się chce osiągnąć plastry nakleja się w różny sposób- raz nakleja się rozciągnięte, żeby po naklejeniu ściągały, a raz na odwrót (tak mi tłumaczyła plastrująca mnie koleżanka ale ja byłam wtedy po piwie i nie zapamiętałam szczegółów jej wykładu, grunt, że ona jeszcze była przed piwem i przeszła odpowiedni kurs ). Niewłaściwe naklejenie może ten stan jeszcze tylko pogorszyć.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 08:31   #4689
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Dolegliwości podczas biegania

Cytat:
Napisane przez oly015 Pokaż wiadomość
Mam nauczkę na przyszłość. Tak naprawdę mogło skończyć się zdecydowanie gorzej. Od nabawienia się urazu minął już prawie tydzień, ale jest zdecydowanie lepiej. Ciężko zregenerować to miejsce ponieważ cały dzień praktycznie jestem na nogach (praca, zakupy, itp.). Pod wieczór okolice kolana są rozdrażnione.
Zbagatelizowałem ważną rolę rozgrzewki. Nie rozciągałem się tylko od razu przeszedłem do biegu - ponad 25 km dystans pokonałem już na 6 treningu. Myślę nad zakupem książki dla początkujących biegaczy.

Biegasz za dużo. O wiele za dużo.
Jesteś lekki, masz wydolność i siłę, ale Twoje nogi nie mają wypracowanej wytrzymałości na uderzenia generowane podczas biegu.
10 km to około 8000 uderzeń przyjętych na nogi: stawy, przyczepy i mięśnie. Jak mięśnie są zmęczone- na kości.

Pisałam Ci co się stało mojemu mężowi.
Tez odlutował się od roweru i "poszedł w las"- wydolność zrobiona na rowerze pozwalała od razu dużo i bez wysiłku.
Tyle ze taks obie narobił, ze już w ogólnie nie będzie mógł biegać. Nigdy.

Ja biegałam dużo rozważniej a sam widziałeś- zmęczeniowe złamanie kości.

Nie rozciągaj się przed biegiem.
Po- tak. Przed- nie.

---------- Dopisano o 09:31 ---------- Poprzedni post napisano o 09:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Figaja Pokaż wiadomość
Ja mogę szczerze polecić Kinesiotaping . Sama korzystam z taśm i w razie potrzeby ratuję nimi rodzinę i znajomych . Nie naklejaj ich jednak sam , jeśli mają Ci pomóc skorzystaj z usług jakiegoś fizjoterapeuty a gwarantuję ,że już w pierwszym dniu poczujesz się bardziej komfortowo. Życzę zdrowia i rozwagi :P

Figaja, zlituj się.
Chłopak na 6 biegu przeleciał 25 km, a Ty mu mówisz ze mu plastry pomogą.

Krzywdę mu robisz, a nie pomagasz takimi radami.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 09:20   #4690
Jeffcia
Przyczajenie
 
Avatar Jeffcia
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 28
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cytat:
Napisane przez Ollaya Pokaż wiadomość
doskonale Cię rozumiem, też mam dni, że w pracy ogień i po jestem już tak wypompowana, że o bieganiu mogę sobie tylko pomarzyć. Pocieszam się, że odpoczynek też jest ważny i nie ma co się spinać, zawsze w takie dni staram się chociaż porozciągać.

Otka powodzenia jutro!Oby trasa okazała się przyjemna

Mi z rana chyba lepiej się biega, czasami też mam lenia i nie jest to wcale tak wcześnie, jakbym sobie tego życzyła, ale jak biegnę wieczorem,pod koniec dnia, bywa że tego motoru napędowego w nogach już brak

dzisiaj biegłam przed południem 10km, wzdłuż wody, z przyjemnym wiatrem, no bajka

a jak Wasz weekend?
dziś dzień wolny,huuura ale taka wypompowana dawno nie byłam...;/ ale trening w postaci sprzątania będzie no i chociaż jakieś małe kardio obowiązkowo dziś...nie spodziewałam się że po samym tyg pracy schudnę 1kg ale kręgosłup to mi dopadnie. faktycznie masz rację,chociaż jakieś małe cwiczenia w domu porobić,to ważne też...
a jak Wam idzie bieganie?
__________________
Szczęście to po prostu stały uśmiech, który człowiek czuje w sobie
Jeffcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 12:10   #4691
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Dolegliwości podczas biegania

Bieganie bywa zabójcze dla stawów kolanowych,bo bardzo je obciąża. Sama z tego powodu zamieniłam je na marszo biegi a ostatnio marsze i jest lepiej. Mi pomogła glukozamina w tabletkach oraz inne preparaty wspomagające stawy - miedzy innymi z kolagenem.
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-28, 12:29   #4692
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

u mnie dzisiaj 4 km trening robiłam o 6rano.
Ale jestem strasznie wypompowana, mały nie dał mi pospać w nocy,a teraz starszy non stop chce się bawić
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 13:36   #4693
oly015
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 5
Dot.: Dolegliwości podczas biegania

Cytat:
Napisane przez Ollaya Pokaż wiadomość
a na stawy kolanowe polecam wszystkim mielony sezam (najlepiej kupić ziarenka i na świeżo mielić) 4 łyżeczki dziennie systematycznie przyjmowane potrafią przynieść kolanom ulgę. Zresztą, taka 'suplementacja' sezamem była przez naukowców porównywana do leczenia paracetamolem i glukozaminą, także polecam bo to naturalne dobro
Ciekawa propozycja.


Cytat:
Napisane przez Figaja Pokaż wiadomość
Ja mogę szczerze polecić Kinesiotaping . Sama korzystam z taśm i w razie potrzeby ratuję nimi rodzinę i znajomych . Nie naklejaj ich jednak sam , jeśli mają Ci pomóc skorzystaj z usług jakiegoś fizjoterapeuty a gwarantuję ,że już w pierwszym dniu poczujesz się bardziej komfortowo. Życzę zdrowia i rozwagi :P
Nigdy nie korzystałem z tego typu rozwiązania, ale kojarzyłem metodę. Pewnie ułatwiłaby wykonywanie codziennych obowiązków odciążając bolące miejsce - choćby zwykłe wyjście do sklepu. Posiadam stabilizatory na kolana, ale ich nie używam. Może po powrocie do biegania jak wszystko będzie wykurowane założę je, aby zapobiec nawrotom.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Biegasz za dużo. O wiele za dużo.
Jesteś lekki, masz wydolność i siłę, ale Twoje nogi nie mają wypracowanej wytrzymałości na uderzenia generowane podczas biegu.
10 km to około 8000 uderzeń przyjętych na nogi: stawy, przyczepy i mięśnie. Jak mięśnie są zmęczone- na kości.
Po powrocie mam zamiar zmniejszyć obciążenia. Chciałbym biegać 3-4 razy w tygodniu po około godzinę dziennie. Ewentualnie raz na 2-3 tygodnie jakiś dłuższy bieg.

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Bieganie bywa zabójcze dla stawów kolanowych,bo bardzo je obciąża. Sama z tego powodu zamieniłam je na marszo biegi a ostatnio marsze i jest lepiej. Mi pomogła glukozamina w tabletkach oraz inne preparaty wspomagające stawy - miedzy innymi z kolagenem.
Dobrym rozwiązaniem może również być nordic walking. Opieranie się podczas marszu na kijach odciąża kolana.
oly015 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 15:44   #4694
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Dolegliwości podczas biegania

Oczywiście,racja - zapomniałam o kijkach. Tylko trzeba nieco podkręcić tempo,tym bardziej jeśli przestawiło się z biegania na mniej intensywną formę ruchu jak własnie kijki czy marsze
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 17:04   #4695
otka_a
Raczkowanie
 
Avatar otka_a
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 103
GG do otka_a
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cytat:
Napisane przez Ollaya Pokaż wiadomość
Otka powodzenia jutro!Oby trasa okazała się przyjemna

Mi z rana chyba lepiej się biega, czasami też mam lenia i nie jest to wcale tak wcześnie, jakbym sobie tego życzyła, ale jak biegnę wieczorem,pod koniec dnia, bywa że tego motoru napędowego w nogach już brak

dzisiaj biegłam przed południem 10km, wzdłuż wody, z przyjemnym wiatrem, no bajka

a jak Wasz weekend?

Trasa jest urocza las, jezioro... tylko trochę podbiegów niestety w tym
Dałyśmy radę o 7 rano przelecieć lekkim truchcikiem 7,5 km. Myślę, że na biegu będzie dobrze. Chciałabym tak w okolicach 33 minut te 5km przebiec...
otka_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 20:48   #4696
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Ja dziś 3,3 km w tym z córeczką 1,3 km ( czterolatka )
Nieźle mała zasuwała i jeszcze mnie poganiała Fajne było to że nas ludzie zaczepiali, uśmiechali się.
Może mojego planu nie zrobiłam ale było bardzo fajnie i jestem zadowolona. Piękna pogoda, tęcza nad głową, chłodno - pogoda marzenie.

Gdzie kupujecie skarpetki? Ostatnio bylam przelotem w Tk-maxie i patrzyłam patrzyłam i nie wiedziałam co mam wziąć, i za karę już mam tył stopy nad piętą zdarty
Za to Shock absorberów całe mnóstwo za 45 zł
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 01:06   #4697
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: bieganie po artroskopii kolana

Zurawinka, serio, za 45zl?! Skad jestes? Mnie tkmaxx przeraza, nie lubie



Ja dluzsze trasy i wszystkie biegi tylko w nessi, tak to kalenji (te 3pary za 9zl)



Alez mnie wlasnie pozarly komary, spac nie moge
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 08:08   #4698
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

W-wa. tk-maxx to taki duży szmateks z wcale nie małymi cenami, ale lubię dział w pierdołami do domu, zabawkami i sportowy też.
Też mnie zdziwiło że taki tani był, ale ja akurat zainteresowana byłam czymś do mniejszych biustów.
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 09:45   #4699
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

pisałam już ze w tk max można shock absorbera dorwać za małe pieniądze sama mam taki i będę polować na drugi (może nie jest to idealnie mój rozmiar, ale ma dość sporo możliwości regulacji więc daje rade )
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-29, 09:48   #4700
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 728
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

U mnie w tk-maxxie tylko jakieś beznadziejne topy sportowe, prawdziwego biustonosza tam nie widziałam

Wczoraj chciałam pobiegać, ale zapomniałam przedwczoraj zrobić prania I wczoraj wrzuciłam wszystkie swoje ciuchy sportowe do pralki i nie miałam się w co ubrać
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 09:49   #4701
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cytat:
Ja biegałam dużo rozważniej a sam widziałeś- zmęczeniowe złamanie kości.
ałaaa cava czyli co radzisz jak stawy bolą? zrobić przerwę? zmniejszyć tempo? dystans? marsz u mnie nie wchodzi w gre, nie lubie
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 09:49   #4702
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

jestem ciekawa właśnie SA, co prawda ja mam mały biust, zwykłe topy - zbroje dają radę (ba, mam staruszka kupionego na obozie kadrowym w - uwaga - 2003 roku działa i po tylu latach nic mu nie jest!) ale jak tak chwalicie SA to muszę się przejechać do TK u nas i pogrzebać, może znajdę. Na mniejsze biusty się on też nadaje, czy tylko na większe?
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 10:02   #4703
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

ja wielbię SA, ale ja z tych większych biustów rozmiarówka jest pełna więc te mniejsze też będą zadowolone co do TK Max to serio byłam w szoku jak je tam zobaczyłam, bo normalnie to wiszą tam same topy z nike i takie tam (wiadomo, na duzy biust nie ma mowy żeby cos dobrac :/ )
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 10:18   #4704
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

U mnie shocki powiesili razem ze zwykłymi stanikami, na sportowym nie widziałam tzn tam wisiały na moje oko zwykłe spłaszczacze
Ja kupiłam xoxo (?) dwa staniki sportowe w cenie 46 zł - na małe piersi myślę wystarczające i jestem bardzo zadowolona
http://www.amazon.com/Xoxo-Pack-Seam.../dp/B00JAKOTHG coś w tym stylu
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 10:50   #4705
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

tak, tak - one ze zwykłymi wiszą, nie na dziale sportowym
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 12:32   #4706
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 728
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Ok, to poszukam dzisiaj po pracy Dzięki za info
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 15:45   #4707
Figaja
Przyczajenie
 
Avatar Figaja
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 11
Dot.: Dolegliwości podczas biegania

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Biegasz za dużo. O wiele za dużo.
Jesteś lekki, masz wydolność i siłę, ale Twoje nogi nie mają wypracowanej wytrzymałości na uderzenia generowane podczas biegu.
10 km to około 8000 uderzeń przyjętych na nogi: stawy, przyczepy i mięśnie. Jak mięśnie są zmęczone- na kości.

Pisałam Ci co się stało mojemu mężowi.
Tez odlutował się od roweru i "poszedł w las"- wydolność zrobiona na rowerze pozwalała od razu dużo i bez wysiłku.
Tyle ze taks obie narobił, ze już w ogólnie nie będzie mógł biegać. Nigdy.

Ja biegałam dużo rozważniej a sam widziałeś- zmęczeniowe złamanie kości.

Nie rozciągaj się przed biegiem.
Po- tak. Przed- nie.

---------- Dopisano o 09:31 ---------- Poprzedni post napisano o 09:29 ----------




Figaja, zlituj się.
Chłopak na 6 biegu przeleciał 25 km, a Ty mu mówisz ze mu plastry pomogą.

Krzywdę mu robisz, a nie pomagasz takimi radami.
Proszę czytać ze zrozumieniem - bardzo chętnie wymienię się wiedzą osobiście ,bez wsparcia internetu . . Ja nie napisałam ,że plastry są lekiem na całe zło ,ale zdecydowanie wspomagają rehabilitację i wiedzę o tym posiadam nie z internetu ale doświadczenia . Poza tym p. Cava opieram się na wiedzy zdobytej na studiach na zajęciach z biomechaniki i anatomii , gdzie wykładowcą był Dr hab profesor z AWF - u ale rozumiem ,że Twoja wiedza jest obszerniejsza . Poza tym skoro sugerujesz komuś ,żeby się nie rozciągał przed bieganiem to może użyj jakiś argumentów. Oczywiście w tej kwestii też się z Tobą nie zgodzę ,ponieważ stretching dynamiczny jest bardzo polecaną formą rozgrzewki dla biegaczy.
Stretching dynamiczny zastosowany przed bieganiem:
-przygotowuje mięśnie do aktywności fizycznej rozgrzewa i jednocześnie rozciąga , poza tym
€“ zwiększa wydajność a badania wykazują ,że wydajność po stretchingu dynamicznym jest zdecydowanie lepsza niż po rozgrzewce statycznej !!!
-rozgrzewa całe ciało przez co naturalnie zmniejsza ryzyko kontuzji
- a przede wszystkim wykorzystuje ruchy funkcjonalne dlatego polecany jest również dla osób uprawiających sport rekreacyjnie.
Przyjmuję krytykę w moim kierunku ale tylko wtedy gdy jest ona konstruktywna i chętnie się uczę i z uwagą czytam posty osób ,które opisują swoje doświadczenia .

Edytowane przez Figaja
Czas edycji: 2015-07-29 o 18:53
Figaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 10:20   #4708
raspberry_r
Raczkowanie
 
Avatar raspberry_r
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Szczecin/ Poznań
Wiadomości: 42
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cześć, z wielką przyjemnością dołączam do tego wątku i mam nadzieję, że Wasze wypowiedzi będą motywować mnie do systematycznego biegania. Wczoraj zaczęłam swoją przygodę z bieganiem i mam nadzieję, że tym razem wytrwam i będę systematyczna, oby pozdrawiam
__________________
raspberry_r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 11:29   #4709
zuykot
Rozeznanie
 
Avatar zuykot
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 623
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cytat:
Napisane przez raspberry_r Pokaż wiadomość
Cześć, z wielką przyjemnością dołączam do tego wątku i mam nadzieję, że Wasze wypowiedzi będą motywować mnie do systematycznego biegania. Wczoraj zaczęłam swoją przygodę z bieganiem i mam nadzieję, że tym razem wytrwam i będę systematyczna, oby pozdrawiam
Witam i życzę wytrwałości
__________________



...przypadkowe zdarzenia są bliznami losu. Nic jednak nie dzieje się przypadkowo, Danielu. Jesteśmy marionetkami naszej nieświadomości.
Carlos Ruiz Zafón – Cień wiatru
M.
zuykot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 18:13   #4710
jeanne92
Raczkowanie
 
Avatar jeanne92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 303
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Hej

Mam pytanie odnośnie treningu grupowego. Wybieram się wkrótce na taki przygotowujący do biegu ulicznego i trochę nie wiem jak się zachować :P
To znaczy czy na taki trening przychodzi się od razu w stroju do biegania (trening jest na stadionie)? Jak wygląda taki wspólny trening?
Biegam raczej nieregularnie, a na treningu grupowym nigdy nie byłam, więc stąd taka niepewna jestem i zadaję pewnie smieszne pytania
__________________

jeanne92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-01 11:15:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:58.