Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-19, 12:39   #1321
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość
Chyba nie zostałam dobrze zrozumiana. Czytałam wypowiedzi na forum odnośnie przechowywania w domu, ale mnie interesuje kwestia PRZECHOWYWANIA PODCZAS TRANSPORTU w upały (które w Polsce wynosiły i będą wynosić w kolejnych latach ponad 30 stopni) - czyli gdy zakupiłam krążek w aptece i mogę go włożyć w chłodne miejsce dopiero po kilku godzinach, gdy muszę go przewieźć kilka godzin w samochodzie, pociągu, samolocie itp. Nie wiem jak upały działają na tabletki, ale nie obniżają ich skuteczności, a w krążku tak, dlatego o to pytam.

Ale z Waszych wypowiedzi rozumiem, że po prostu nie jest to coś, czym trzeba się przejmować i kilka godzin przechowywania w wyższej temperaturze nie szkodzi.
masz kilka godzin drogi do apteki
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 20:51   #1322
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
masz kilka godzin drogi do apteki
Anuuar raczej chodziło o sytuację pt - wyjeżdżam na wakacje, jadę pociągiem kilka godzin, krążek mam w torebce, jest gorąco i dopiero po kilku godzinach mogę wsadzić go do torebki i czy ten upał podczas transportu krążkowi nie zaszkodzi.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 21:03   #1323
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Anuuar raczej chodziło o sytuację pt - wyjeżdżam na wakacje, jadę pociągiem kilka godzin, krążek mam w torebce, jest gorąco i dopiero po kilku godzinach mogę wsadzić go do torebki i czy ten upał podczas transportu krążkowi nie zaszkodzi.
jak już pisałam kiedyś jak jechałam do bułgarii autokarem koło 20 godzin wsadziłam krążek do termosu z chłodną wodą.

w samolocie to akurat 30 stopni nie ma i nie będzie.

ale bez przesadki, jak często takie sytuacje się zdarzają, bo mi jak na razie raz na jakieś 1,5 roku stosowania czy ile ja tam ten krążek stosuję.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 22:27   #1324
diotorka
Raczkowanie
 
Avatar diotorka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 236
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Zastanawiam się nad ta metoda antykoncepcji...ale mój partner nie jest w 100procentach przekonany.Przyjmowałam tabl anty rigevidon ale wątrobę sobie zniszczyłam przez pół roku i rzuciłam to. z moim ukochanym jestem prawie 4lata i wręcz znudziło nam się używać prezerwatyw...A wręcz jak posmakowalismy seksu bez gumki ,nie zamierzamy wrócić do prezerwatyw.Nigdy nie zdarzyło się tak aby on skończył we mnie,nawet jak przyjmowałam tabl..Myślę czy zacząć ta metode antykoncepcji ale po pierwsze jest droga a po drugie boję się że ten pierścień mi wypadnie i jeszcze tego nie zauważe i tak np w miejscu publicznym ale wtopa :p Pójdę do ginka i spytam sie.Jedn z lepszych lekarzy w moim mieście powiedział mi że to najlepszą metoda dla mnie i że dziwi się że jakiś lekarz przepisał mi tak silne tabl i że ich jedyną zaletą jest cena.przepisał mi wtedy tabl ,sylve czy jakoś tak, ale nie kupiłam ich.
diotorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 08:56   #1325
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez diotorka Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad ta metoda antykoncepcji...ale mój partner nie jest w 100procentach przekonany.Przyjmowałam tabl anty rigevidon ale wątrobę sobie zniszczyłam przez pół roku i rzuciłam to. z moim ukochanym jestem prawie 4lata i wręcz znudziło nam się używać prezerwatyw...A wręcz jak posmakowalismy seksu bez gumki ,nie zamierzamy wrócić do prezerwatyw.Nigdy nie zdarzyło się tak aby on skończył we mnie,nawet jak przyjmowałam tabl..Myślę czy zacząć ta metode antykoncepcji ale po pierwsze jest droga a po drugie boję się że ten pierścień mi wypadnie i jeszcze tego nie zauważe i tak np w miejscu publicznym ale wtopa :p Pójdę do ginka i spytam sie.Jedn z lepszych lekarzy w moim mieście powiedział mi że to najlepszą metoda dla mnie i że dziwi się że jakiś lekarz przepisał mi tak silne tabl i że ich jedyną zaletą jest cena.przepisał mi wtedy tabl ,sylve czy jakoś tak, ale nie kupiłam ich.
wystarczy poczytac o tej metodzie antykoncepcji i pozbyc sie watpliwosci.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 09:15   #1326
nina219
Wtajemniczenie
 
Avatar nina219
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 492
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

No to mam jeszcze jedno pytanie. W sumie pytałam lekarza i on nie widział przeciwwskazań, ale jednak z dziewczyn na początku tego wątku napisała, że przy pierwszym założeniu NR nie można używać tamponów i ogólnie była bardzo oburzona, że ginekolodzy o tym nie informują o.O to jak to w końcu jest? Wasi lekarze mówili coś o zakazie używania tamponów przy pierwszym użyciu NR?
__________________
Człowiek na tyle istnieje,
na ile pamiętają o nim inni.


Żeby kogoś rozpalić, trzeba samemu płonąć.


nina219 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 12:33   #1327
agatha_911
Przyczajenie
 
Avatar agatha_911
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 26
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Witam serdecznie-mam taki problem, stosowałam już nuvaring przez pol roku, przez 6 mscy zrobilam sobie przerwe, teraz chcialam wrocic do tej metody antykoncepcji- pierwszego dnia okresu powinnam go "zaaplikowac"-poczatek mojego okresu byl bardzo lagodny-po zastosowaniu- okres, ktory do konca sie jeszcze nie "rozchulal" praktycznie sie skonczyl, drobne plamienie i koniec. Nie jestem pewna czy nuvaring w tej sytuacji dziala prawidlowo i czy powinnam sie martwic brakiem normalnie przebiegajacego miesiaczkowania?
agatha_911 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-21, 13:21   #1328
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

agatha, mój okres też jest bardzo skąpy i dobrze. NR działa od razu od zastosowania jak zaaplikujesz go pierwszego dnia okresu
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 15:16   #1329
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez nina219 Pokaż wiadomość
No to mam jeszcze jedno pytanie. W sumie pytałam lekarza i on nie widział przeciwwskazań, ale jednak z dziewczyn na początku tego wątku napisała, że przy pierwszym założeniu NR nie można używać tamponów i ogólnie była bardzo oburzona, że ginekolodzy o tym nie informują o.O to jak to w końcu jest? Wasi lekarze mówili coś o zakazie używania tamponów przy pierwszym użyciu NR?
ja stosuje od poczatku jest ok.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 15:18   #1330
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;23370671]ja stosuje od poczatku jest ok.[/QUOTE]
ja też
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 15:54   #1331
nina219
Wtajemniczenie
 
Avatar nina219
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 492
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

O super! Już się martwiłam, że będę musiała opuścić basen kilka razy
Dziękuje za odpowiedź
__________________
Człowiek na tyle istnieje,
na ile pamiętają o nim inni.


Żeby kogoś rozpalić, trzeba samemu płonąć.


nina219 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-21, 19:27   #1332
paolkka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 24
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Czesc dziewczyny, mam pytanie, czy moze ktoras z was miala jakies problemy z tyciem po stosowaniu krazka ? Ja od pol roku szukam dla siebie jakiegos odpowiedniego srodka bo tabletki i plastry odpadaja.
paolkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 19:31   #1333
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez paolkka Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny, mam pytanie, czy moze ktoras z was miala jakies problemy z tyciem po stosowaniu krazka ? Ja od pol roku szukam dla siebie jakiegos odpowiedniego srodka bo tabletki i plastry odpadaja.
od 5 m-cy uzywam i nie tyje.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 20:43   #1334
agatha_911
Przyczajenie
 
Avatar agatha_911
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 26
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Tak, tylko przy wczesniejszym stosowaniu nie mialam takiego problemu-okres dostawalam pelna parą rano, aplikowalam NR i wszystko bylo normalnie-7 dni zdrowego okresu, a teraz zastosowalam go poznym wieczorem, poniewaz pojawily sie lekkie jakby skrzepy krwi i teraz nie wiem czy nie powinnam z tym poczekac do rana, bo to, ze okres byl czy jest "lekki" to duzo powiedziane, zazwyczaj (nawet w czasie stosowania NR) moj okres trwal 6,7 dni, a teraz te drobniusienkie plamienia o brazowawym odcieniu pojawialy sie przez 3,4 dni i to nie kazdego dnia :/
agatha_911 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 07:16   #1335
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez paolkka Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny, mam pytanie, czy moze ktoras z was miala jakies problemy z tyciem po stosowaniu krazka ? Ja od pol roku szukam dla siebie jakiegos odpowiedniego srodka bo tabletki i plastry odpadaja.
Ja przytyłam.
Od jedzenia, nie od antykoncepcji
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 10:00   #1336
Mont83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez agatha_911 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie-mam taki problem, stosowałam już nuvaring przez pol roku, przez 6 mscy zrobilam sobie przerwe, teraz chcialam wrocic do tej metody antykoncepcji- pierwszego dnia okresu powinnam go "zaaplikowac"-poczatek mojego okresu byl bardzo lagodny-po zastosowaniu- okres, ktory do konca sie jeszcze nie "rozchulal" praktycznie sie skonczyl, drobne plamienie i koniec. Nie jestem pewna czy nuvaring w tej sytuacji dziala prawidlowo i czy powinnam sie martwic brakiem normalnie przebiegajacego miesiaczkowania?
Miałam tak samo, rano dostałam plamienie/okres no i wieczorem założyłam NR, na drugi dzien lekkie plamienie i trzeciego dnia już nic. Teraz w piatek wyciagam NR i zobaczymy jak bedzie teraz z okresem. To jest moj pierwszy NR. Przed ciążą przez 4 lata stosowałam plastry, a teraz po ciąży sobie to wymysliłam

Dziewczyny tak jak pisałyscie pozniej sie juz o NR to zapomina juz go nie sprawdzam tak panicznie jak w pierwszym tygodniu była juz na basenie A z mężem też jest bez zmian bo nie wyczuwa
Mont83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 09:34   #1337
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Witajcie.

Mam pytanie odnośnie przechodzenia z tabletek na NR.

Stosuję teraz Qlairę – 28 tabletek = 26 aktywne i 2 placebo. W ulotce NR (z Internetu, swojego egzemplarza NR jeszcze nie mam) jest napisane: „Jeżeli dotychczas przyjmowany lek posiada tabletki nie zawierające substancji czynnej należy rozpocząć stosowanie NR najpóźniej następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki nie zawierającej substancji czynnych”. Czyli mogę zacząć przyjmować NR następnego dnia po drugiej tabletce placebo – tak, jakbym rozpoczynała kolejne opakowanie tabletek (?) Byłoby mi tak wygodnie, bo od x lat jestem przyzwyczajona przyjmować nowe opakowanie w konkretny dzień tygodnia i nie chciałabym tego zmieniać. Rozpoczęcie w ten "jakby 29 dzień" oznaczałoby założenie NR podczas "okresu" (byłby to 2-3 dzień) ale to chyba nie szkodzi.


W ulotce jest jeszcze napisane: „Jeśli do tej pory tabletki były przyjmowane prawidłowo można zakończyć przyjmowanie tabletek NR w dowolnym dniu i od razu rozpocząć stosowanie NR”. Czy któraś z Was tak zrobiła ?

Pewnie spytam o to lekarza, ale… tak do końca nie mam zaufania. Jak przechodziłam z Yasmin na Q wg lekarza miałam zrobić normalną 7-dniową przerwę i zacząć. Q. A wg ulotki powinnam zacząć Q bez robienia przerwy. Na forach czytałam wypowiedzi kobiet i zobaczyłam, że lekarze mają (niestety) różne zalecenia jak zmieniać jeden produkt antykoncepcyjny na drugi.
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 11:17   #1338
madziulkaa
Rozeznanie
 
Avatar madziulkaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 556
GG do madziulkaa
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Mi lekarz zalecił 7-dniową przerwę, przy przejściu z plastrów na NR. Wcześniej, z tabletek na plastry tak samo
__________________
Galeria Madeleine Studio
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=324581
madziulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 07:29   #1339
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość
Witajcie.

Mam pytanie odnośnie przechodzenia z tabletek na NR.

Stosuję teraz Qlairę – 28 tabletek = 26 aktywne i 2 placebo. W ulotce NR (z Internetu, swojego egzemplarza NR jeszcze nie mam) jest napisane: „Jeżeli dotychczas przyjmowany lek posiada tabletki nie zawierające substancji czynnej należy rozpocząć stosowanie NR najpóźniej następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki nie zawierającej substancji czynnych”. Czyli mogę zacząć przyjmować NR następnego dnia po drugiej tabletce placebo – tak, jakbym rozpoczynała kolejne opakowanie tabletek (?) Byłoby mi tak wygodnie, bo od x lat jestem przyzwyczajona przyjmować nowe opakowanie w konkretny dzień tygodnia i nie chciałabym tego zmieniać. Rozpoczęcie w ten "jakby 29 dzień" oznaczałoby założenie NR podczas "okresu" (byłby to 2-3 dzień) ale to chyba nie szkodzi.


W ulotce jest jeszcze napisane: „Jeśli do tej pory tabletki były przyjmowane prawidłowo można zakończyć przyjmowanie tabletek NR w dowolnym dniu i od razu rozpocząć stosowanie NR”. Czy któraś z Was tak zrobiła ?

Pewnie spytam o to lekarza, ale… tak do końca nie mam zaufania. Jak przechodziłam z Yasmin na Q wg lekarza miałam zrobić normalną 7-dniową przerwę i zacząć. Q. A wg ulotki powinnam zacząć Q bez robienia przerwy. Na forach czytałam wypowiedzi kobiet i zobaczyłam, że lekarze mają (niestety) różne zalecenia jak zmieniać jeden produkt antykoncepcyjny na drugi.
Absolutnie nie robić przerwy!
W przypadku tabletek placebo te właśnie tabletki "robią" za przerwę.
Zresztą z tego co kojarzę w ulotcę NR zalecają żeby krążek założyć najpóźniej w dniu w którym rozpoczęłoby się branie kolejnej paczki dotyczczas zażywanych tabletek.
Ja w ogóle pominęłabym tabletki placebo tak aby krwawienie nie wystąpiło. Z tego co słyszałam pierwsze krwawienie przy NR lubi się przedłużać nawet do miesiąca. Ja sama założyłam NR w pierwszym dniu po zakończeniu tabletek i krwawienie wystąpiło dopiero po usunięciu krążka (żadnych plamień w trakcie)
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-26, 09:11   #1340
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Absolutnie nie robić przerwy!
W przypadku tabletek placebo te właśnie tabletki "robią" za przerwę.
Zresztą z tego co kojarzę w ulotcę NR zalecają żeby krążek założyć najpóźniej w dniu w którym rozpoczęłoby się branie kolejnej paczki dotyczczas zażywanych tabletek.
Ja w ogóle pominęłabym tabletki placebo tak aby krwawienie nie wystąpiło. Z tego co słyszałam pierwsze krwawienie przy NR lubi się przedłużać nawet do miesiąca. Ja sama założyłam NR w pierwszym dniu po zakończeniu tabletek i krwawienie wystąpiło dopiero po usunięciu krążka (żadnych plamień w trakcie)
Jeśli dobrze zrozumiałam, radzisz mi, abym założyła NR od razu następnego dnia po ostatniej aktywnej tabletce (czyli mam pominąć tabletki placebo) ?

Myślę, że (tak jak radziła inna osoba) 7 dniowej przerwy nie powinnam robić, bo to byłoby za długo. Natomiast byłoby mi wygodnie przyjąć NR w dniu, w którym brałabym nowe opakowanie tabletek, bo jestem przyzwyczajona do rozpoczynania określonego dnia tygodnia.

Ale może faktycznie warto pominąć placebo "dla pewności"i uniknięcia kłopotów z krwawieniem...
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 10:24   #1341
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość
Jeśli dobrze zrozumiałam, radzisz mi, abym założyła NR od razu następnego dnia po ostatniej aktywnej tabletce (czyli mam pominąć tabletki placebo) ?

Myślę, że (tak jak radziła inna osoba) 7 dniowej przerwy nie powinnam robić, bo to byłoby za długo. Natomiast byłoby mi wygodnie przyjąć NR w dniu, w którym brałabym nowe opakowanie tabletek, bo jestem przyzwyczajona do rozpoczynania określonego dnia tygodnia.

Ale może faktycznie warto pominąć placebo "dla pewności"i uniknięcia kłopotów z krwawieniem...
Możesz założyć NR z pomienięciem tabletek placebo i przetrzymać go dłużej o 2 dni (można nosić do 4 tygodni bez mniejszenia skuteczności).
W ten sposób unikniesz krwawienia i kolejne krążki będziesz zakładać w dniu tygodnia który najbardziej Ci odpowiada.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 11:49   #1342
paulinka8112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 12
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Witam serdecznie, dawno mnie tu nie było oj wspominam pierwszy krwawy miesiąc, a przy drugim krążku jak ręką odjął nawet plamień nie mam, to na prawdę miłe no nic do rzeczy, otóż mam pytanie, chciałabym, żebyście mi napisały coś o śluzie podczas stosowania nr, bo u mnie występuje dość często czasami lepki, czasami bardzo gęsty i próbuję wymyślić jak to możliwe bez owulacji i czy jestem zabezpieczona, za tydzień wyciągam drugi ring. Jak wszystko przebiega bez powikłań to jakoś tak nie ufam..
paulinka8112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 11:57   #1343
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez paulinka8112 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, dawno mnie tu nie było oj wspominam pierwszy krwawy miesiąc, a przy drugim krążku jak ręką odjął nawet plamień nie mam, to na prawdę miłe no nic do rzeczy, otóż mam pytanie, chciałabym, żebyście mi napisały coś o śluzie podczas stosowania nr, bo u mnie występuje dość często czasami lepki, czasami bardzo gęsty i próbuję wymyślić jak to możliwe bez owulacji i czy jestem zabezpieczona, za tydzień wyciągam drugi ring. Jak wszystko przebiega bez powikłań to jakoś tak nie ufam..
widocznie taka twoja urodazabezpieczona jestes.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 19:16   #1344
Mont83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

A ja dzis wyciagnełam moj pierwszy NR teraz tylko czekac na okres

Wyciagnełam mniej wiecej o tej samej godz co go właozyłam.
Oby wszystko było dobrze bo po pierwszym Nr moge powiedziec ze jest to fajna sprawa
Mont83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-28, 14:51   #1345
vacations
Raczkowanie
 
Avatar vacations
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Ottawa
Wiadomości: 60
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Na dniach będę wyjmowała swój pierwszy krążek i mogę powiedzieć, że nie jest już tak cudownie jak było Takich objawów jak przy krążku nie miałam nigdy przy tabletkach, a mianowicie silne bóle głowy, tak jakby ból żył i mrowienia w rękach, ból i zmęczenie nóg. Na razie biorę magnez z B6 i czekam na wyjęcie krążka, jeżeli przy drugim krążku te objawy nie ustaną będę musiała z tej metody zrezygnować. Mam wrażenie, że NuvaRing jakoś bardziej bezpośrednio i silniej wpływa na układ krwionośny niż tabletki, które brałam kiedyś

Edytowane przez vacations
Czas edycji: 2010-11-28 o 14:53
vacations jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-01, 17:54   #1346
nina219
Wtajemniczenie
 
Avatar nina219
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 492
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

W sobotę (pierwszy dzień cyklu) założyłam pierwszy pierścionek i mogę podzielić się wstępnymi spostrzeżeniami: jest mega. Tak mega, że aż niepokojąco:P Okres trwał normalnie 3 dni, był taki jak zawsze, odkąd się skończył plamień brak. Czuję się bardzo dobrze i zamiast cieszyć się, że mój organizm dobrze reaguje na hormony, to ja fiksuję:P Myślę, że to dlatego, że wszystkie kobiety w moim otoczeniu, kiedy zaczynały stosować hormony kilka pierwszych dni przeżywały horror
Poza tym informacja podstawowa, odpowiedź na najczęściej zadawane tu pytanie: nie, krążek nie wypada, nie przeszkadza, jest niewyczuwalny
__________________
Człowiek na tyle istnieje,
na ile pamiętają o nim inni.


Żeby kogoś rozpalić, trzeba samemu płonąć.


nina219 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-01, 21:56   #1347
edyta708
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

TO 2-gi tydzień z nuvaringiem nie mam problemów z plamieniami(wydaje mi się że przez to że nie robiłam przerwy podczas przejścia z Novynette na Nuvaring),trochę pobolewało mnie podbrzusze ,w nocy czasami drętwieją mi ręce nie wiem czy kto kwestia niewygodnej pozycji,braku magnezu czy krążka .


Mam problem kiedy włożyć następny.Włożyłam o 8 w czwartek - po3 tygodniach o 8 w czwartek mam go wyjąć ,to jest jasne !I kiedy mam zaaplikować kolejny?Z tego co czytałam to również w czwartek o 8 .Mam wątpliwość, ponieważ pytałam mojego ginekologa i powiedział że mam go założyć w środę i teraz nie wiem sama
edyta708 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-02, 05:17   #1348
nina219
Wtajemniczenie
 
Avatar nina219
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 492
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Zawsze wkładasz i wyjmujesz w ten sam dzień tygodnia
__________________
Człowiek na tyle istnieje,
na ile pamiętają o nim inni.


Żeby kogoś rozpalić, trzeba samemu płonąć.


nina219 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 06:47   #1349
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny.
Wczoraj założylam pierwszy krążek. Napaliłam się strasznie na niego, teraz załuję. W każdym razie przez pierwsze 4 dni cyklu będę brać antybiotyk. Od kiedy można uznać, że jestem w pełni zabezpieczona? Gdzieś przeczytałam, że po 7 dniach od zakonczenia terapii antybiotykowej, ale na ulotce nic takiego nie ma
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 07:22   #1350
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.
Wczoraj założylam pierwszy krążek. Napaliłam się strasznie na niego, teraz załuję. W każdym razie przez pierwsze 4 dni cyklu będę brać antybiotyk. Od kiedy można uznać, że jestem w pełni zabezpieczona? Gdzieś przeczytałam, że po 7 dniach od zakonczenia terapii antybiotykowej, ale na ulotce nic takiego nie ma
HEJ SKARBIE
ja sądzę że cały czas, bo pierscien nie działa w żołądku-nawet tam nie dochodzi.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:50.