Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-17, 09:18   #601
Wiolka1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 230
GG do Wiolka1984
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

aha, a mi TŻ robi sok przecierowy i zawsze dodaje buraki własnie bo jest w nich zelazo.
No jak mi sie przypomnialo to go dzis poprosze o taki soczek bo jest pyszny a juz nie pilam kilka dni.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg maz.jpg (55,9 KB, 30 załadowań)
Wiolka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 09:23   #602
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Dzień dobry, ale nas zasypało!!!! Rano o 7 sypało, że nie widać było bloku na przeciwko!!! ale już przestało
Chyba będę siedzieć 3h żeby Was nadrobić od wczoraj od 12:00

Zanka, syneczek prześliczny!!!

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
A może to właśnie ten syndrom wicia gniazda???????
a może ale za dobrze się czuję na rodzenie, nic mnie nie boli, brzuch rzadko twardnieje..

Judy - Bogini Płodności bossssska!!!!!

Rudalbn - super, że z dzidzią wszystko w porządku!

: jupi:SIJA - GRATULACJE!!!!!!!!!!: jupi:

Boże, Sija urodziła w 38 tygodniu dzidzię 2660kg, a ja w 35 miałam USG i waga wyszła 2592kg! To nie dziwne, że urodziła bez znieczulenia, ja to będę miała chyba małego wielkoludka?

Cytat:
Napisane przez cocci Pokaż wiadomość
dzięować!
a dobre wieści z wizyty bardzo podnoszą na duchu. Syuper, że z małym wszystko dobrze. Zacznij wstawać więcej. na balkonie byłas?
Ale to nie ja nie mogę wstawać, ja już biegam od miesiąca

Sonera - Boże, ja nadal dzielnie trzymam kciuki za babcię Ile ma lat?
No dobrze, że chociaż z Tobą jest ok, że nie było potrzeby żeby zatrzymać Cię w szpitalu, ale palec biedny I domyślam się, jak się czujesz z powodu tej obrączki, dla mnie też to ważny symbol. Ale na pewno jubiler Ci ją naprawi!

Raspberry! - 2000-2500 Euro ?!?!?!?!?!?! Dżizas! A anemia - zależy chyba jak bardzo ją masz, skoro dostałaś żelazo, to powinno być ok. Ja też miałam, i to dużo wcześniej, ale od kiedy biorę żelazo, wyniki są ok. Wagą się nie przejmuj, zobacz, Sija urodziła w 38t 2600, a ja już mam 2600, więc to nie ma reguły

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
u nasz w szkole rodzenia lekarz mowił ze przed porodem wlacza sie taki power wiec uważaj
Mam nadzieję, że 2,3 tygodnie przed porodem

Cytat:
Napisane przez kajaska87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy wy tez macie jakby wiecej sluzu..? Dzis rano mialam mini potop:/ Wkraczam w 36 tydzien..


Cytat:
Napisane przez kajaska87 Pokaż wiadomość
Co do energii to tez mam wiecej, ostatnio chcialam zrobic sobie dzien lenia, polezec w pizamie, poobjadac sie i.. nie udalo sie, nie moglam lezec z mysla, ze jest brudno, ze naczynia nie zmyte, to wstalam i posprzatalam wszystko na blysk, lacznie z myciem lazienki. A mialam sie oszczedzac od 6 tygodni odkad pojawilo sie 1cm rozwarcie:P A dzis z kolei nie spalam od 6, majac na uczelnie dopiero na 10, a ja od 6 lezalam, zasnac nie moglam i sluchalam jak co 36min psika mi odswiezacz w lazience-tak jest ustawiony:P:P moj kochany zdziwiony bo nawet zalapal sie na tosty na sniadanie..
No proszę, nie jestem sama Może razem gdzieś pobiegamy? Ja też wstaję wcześnie (jak na mnie), bo zawsze wstawałam koło 11, a teraz o 8 Ale nie śpię od 7, kiedy to wstaje mężuś

Trzymamy kciuki za siostrę Emilki! W ogóle (ale w ciąży to już szczególnie) nie powinno być takich stresów Chora babcia, wypadek siostry, chora mama, nawet chory piesek czy kotek

Chciałabym, żeby nikt nie miał żadnych problemów
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 09:27   #603
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

hej melduję się w 3 paku będę potem dopiero wstaliśmy z mężem zjemy śniadanko i jak potem wybyje mąż do pracy to ja się pojawię - nadrobię i poodpisuję

Charlotte - 80lat ma babcia
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 09:33   #604
fizjo83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 669
GG do fizjo83
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość
a z tą tarczycą jest lepiej niż myślałam
za pierwszym razem jak miałam robioną biopsję to nie dość, że guzki wróciły do pierwotnych rozmiarów to jeszcze urosły...rok temu miałam drugi raz robioną biopsję i wg dzisiejszego usg są o połowe mniejsze - czyli nie rosną
no a musiałam mieć dwa usg bo chciałam zaoszczędzić...
moja mama była w takiej jednej przychodni zapisana na dzisiaj a już w zeszlym tyg miala usg więc poszłam na jej numerek bo taniej (35zł a nie 50zł) no i spoko wchodzę, facet dotknął trzy razy mojej szyi tym usg i koniec....monitor to taki wyświetlacz ze ja w komórce mam wiekszy...no ale sobie myslę, moze się tak dobrze zna ze tak szybko wszystko zmierzyl i pobadal
wyszlam, patrze na opis a tak w opisie tylko wymiary tarczycy
normlanie myślałam, że padnę na ulicy
a zapisana jestem do endo na jutro wiec nie pojade "z niczym" wiec szybka decyzja ze jednak na to drugie drozsze usg pojade no i tu juz facet normalny, zobaczyl moje stare usg - zeby wiedziec czego szukac itd, no i mam zrobione usg tarczycy
ale zaoszczędziłam
No to super wiadomosc!!!Zobaczymy co Ci endo dzis powie.Sama jestem ciekawa.A co do nieuczciwego lekarza-zdazaja sie tacy.Zeruja na niewiedzy i naiwnosci ludzi.Moja endo na szczescie sama robi usg wiec mam jedno chodzenie z glowy.

Cytat:
Napisane przez raspberry69 Pokaż wiadomość

Fizjo, ja trzymam kciuki, napewno donosisz ladnie ciaze
Dzidzia wazy 2 kg i wg USG to 32 tydzien eh.. moze dlatego, ze lekka ta moja mala jak na 34.

Do tego jak moj gin dowiedzial sie, ze nie chcieli mi zrobic RTG to takiego szalu dostal, ze az sie sama przestraszylam. Umowil mnie jeszcze na dzis do jego dentysty i zrobili mi to cyfrowe RTG. Jest stan zapalny ale i tak nie moga nic teraz zrobic. Zab bedzie mnie kosztowal 2000-2500 euro.. Sama nie wiem, czy implant w PL niebylby tanszy.
No to tyle u mnie
masakryczn a ta cena!!Ale lekarz fajnie zareagowal-nie olal sprawy tylko interweniowal.
Dzieki za kciuki!!Przydadza sie

Cytat:
Napisane przez Jaga1111 Pokaż wiadomość
U mnie oki narazie jeszcze w 2 paku jakos trzymam sie....ehehhe:
Widze ze Walentynki milo spedzilyscie Ja tez bardzo milo...TZ wymyslil cos takeigo kupil mi 30 roz czerwonych i dawal mi po jednej i mowil jak bardoz mnie kocha i za co i ja odrazu na samym poczatku lezki po policzku spadaly jedna za druga..hehe no i dostalam jeszcze piekny wisiorek ze slota serduszko zrobie fotke i pochwale sie Ogolnie to do soboty czuje sie wysmienicie tryskam humorkiem i optymizmem
Sonerka- trzymam za bacie kciuki
Ale masz romantycznego mezaMoj pojawil sie z bukiecikiem-nie uznaje tego swieta ale ze leze taka biedna w tym lozku to mi kupil kwiatki

Cytat:
Napisane przez ewccik Pokaż wiadomość
dziewczyny siedzą z zaciśniętymi nóżkami
Siedza,siedza.Przynajmnie j jaNogi zacisniete i zero ruchu,co by nie przyspieszyć.


Dziewczyny TRZYMAJCIE KCIUKI ZA SIOSTRE EMILKI!! wlasnie miala wypadek![/quote]

Kciuki trzymalam!!Solidnie!!I dobrze ze wszystko w porzadu i ucierpial tylko samochod.
Cytat:
Napisane przez rudalbn Pokaż wiadomość
gdybym zaczęłą rodzić to wciągu 24 h mają go przywieźć ale na ile to nie wiem mam nadzieje że jeszcze coś się wymyśli - tymbardziej że są chetni żeby pojechać zamiast niego, trzymajcie kciuki żeby się udało i żeby nie jechał bo ten poligon to gdzieś w górach ...
Nie rozumiem.Sa chetni na jego miejsce a oni koniecznie chca go zabrac.Chyba ze jest taki dobryWidocznie bez serca sa w tej armii.Ale kciuki bedziemy trzymac zebys miala meza przy porodzie!!

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Taaaa to lepiej jak dziecko ma glowe nizej niz reszte ciala?? bo tak wlasnie jest na moim materacu....jakos w szpitalu w wozeczkach materacyki maja tak samo zrobione jak ta poduszka i jakos jest to bezpieczne a ta poduszka jest twarda a nie wolno dawac poduszek miekkich.....Ja nie mam zamiaru patrzec jak moj maly ulewa caly pokarm z powodu tak nisko polozonej glowy a ulewa duzo nawet godzine po zjedzeniu i kilka akcji z krztuszeniem sie juz bylo
Ja mysle ze to chodzi o to zeby cala powierzchnia na ktorej lezy dziecko byla podwyzszona.Tzn lezy plasko na materacyku a nogi lozeczka sa wyzej.Wtedy ok.A na tej poduszce dochodzi do "zalamania"tulowia i moze byc wtedy ucisk na brzuszek.Tak ja uwazam.
Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość
co tez w tym internecie mozna wyczytac, przerazona jestem

Otoz wykazano, ze ukladanie niemowlat na lewym boku zminiejsza liczbe epizodow refluksu, podobnie jak ukladanie na brzuszku. Poniewaz pozycja na brzuszku nie jest zalecana ze wzgledu na zwiekszone ryzyko naglej smierci lozeczkowej (SIDS), dzieci z objawami refluksu (czyli mniej wiecej =dzieci ulewajace) mozna ukladac na lewym boku, jednak zabezpieczajac je [przed przewroceniem sie na brzuch.
Powszechna praktyka ukladania niemowlat na plecach z uniesieniem glowy i tulowia pod katem 30 stopni jest nieskuteczna, a wrecz moze zwiekszyc intensywnosc refluksu z uwagi na ucisk na brzuch wynikajacy ze zgiecia tulowia.

Zrodlo: wydanie specjalne "Medycyna Praktyczna-Pediatria" 1/2008 "Praktyczna gastroenterologia i zywienie dzieci w pytaniach i odpowiedziach"

badania:
1. Prone and left lateral positioning reduce gastro-oesophageal reflux in preterm infants
http://www.pubmedcentral.nih.gov/art...?artid=1721012
2.
http://adc.bmj.com/cgi/content/abstr...e2=tf_ipsecsha

A tak w ogole to pozycja na brzuszku jest bardzo fajna,zwlaszcza dla wczensiakow, tyle ze trzeba miec dziecko caly czas na oku i nie moze ono spac w tej pozycji. Wzmacnia wiele partii miesni,rozwija ruchowo, wiele dzieci jej nie lubi, to wynika z tego, ze jak sa zle trzymane to potem sie w takiej pozycji mecza. Jak prawidlowo trzymac dziecko- proponuje wygooglowac: "zawitkowski poradnik" i sciagnac taka darmowa broszurke, tam jest swietnie to opisane i pokazane.


Fizjo tak byc nie moze, niech Ci ta napisze pisemna konsultacje endo, dla gina. Ktos musi zdecydowac czy masz miec cc czy nie...

Zgadzam sie z tym kladzeniem na lewym boku.Zreszta ja majac mdlosci na poczatku tylko na lewym boku moglam lezec.Na prawym momentalnie mi sie odbijalo i wymiotowalam.A Zawitkowskiego polecam-dziala metoda Bobathow a to jest bardzo bezpieczna metoda przy pracy z dziecmi.Co prawda nawet ja-fizjoterapeuta-jak patrze na te obroty malenstwa to jestem przerazona ale to z braku doswiadczenia z dziecmi.Kolezanka ktora pracuje nawet z wczesniakami mowi ze nie da sie ta metoda zrobic dziecku krzywdy mimo ze wyglada jakby tak
Ale ja mam w karcie ciazy konsultacje endo gdzie jest wyraznie napisane co i jak z moja tarczyca i ze sa wskazania do cc.Ale decyzje podejmuje zawsze ginekolog-tak mi powiedziala endo.
Cytat:
Napisane przez cocci Pokaż wiadomość
s
My mieliśmy wczoraj ubaw. Położyłam się, zjadłam, no i Natalka próbowała mi wyleźć pępkiem. Na łóżko wdrapała się Marzena. Odsłoniłam brzuch i mówię do niej: "tam jest dzidzia" a Natalka buch! w pępek. Na to Marzena oczy jak 5 zl i paluszkiem w ten mój biedny pępek ciśnie. No to Natalka znowu buch! No to marzena tym paluszkiem mocniej... I tak kilka razy.... Dostaliśmy z R takiego ataku śmiechu, ze mało nie popuściłam. R poleciał szybko po aparat, ale nie udąło sie nagrac, bo Marzene zainteresował aparat już.
No to sie Marzenka zdziwilaCo tez ta mala dzidzia w brzuchu mamy wyprawia.Fajnie ze sie dzieciaczki integruja juz na tym etapie

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość

coś Wam pokaże
a plamki są aby nie było że tam jakaś erotyka czy cuś
co potrafi moja Niunia z brzuchem zrobić
No ladnie sie wypiela Moja tez tak robi ale ze jest ciut mniejsza to az tak spektakularnie to nie wyglada

Dziekuje wszystkim za trzymanie kciukow i dobre slowo!!!:cmok :
Kochane jestescie!!Uwielbiam Was.
A mnie dzis jelita mecza.W sumie nie mam biegunki ani nic ale zaczyna mi jezdzic po jelitach a zanim sie wygramole z lozka i dojde do wc to mija.A nie chce nic na sile "robic" z ta moja szyjka.Ah...jak nie urok to sraczka.Mam nadzieje ze to nie zaden zwiastun tylko cos zjadlam.Ale stresik mam.I od razu z nerwow mi brzuch twardnieje i nie wiem czy zwiekszac dawke Fenoterolu czy nie
__________________
80------70-----60-----55
fizjo83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 09:36   #605
anadun
Rozeznanie
 
Avatar anadun
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 917
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość
dziękuję dziewczynki za kciuki jesteście kochane
mam dość emocji na najbliższe kilka dni.....
na szczęście mojej siostrze się nic nie stało, jest trochę poobijana i ręka ją boli ale ogólnie wszystko ok z nią
Współczuję siostrze takiego przeżycia, a Tobie emocji a z własnego doświadczenia dopowiem tylko, żeby jak najszybciej za kierownicę wsiadała, kiedy już trochę ochłonie i wydobrzeje, bo jak nie siądzie, to potem będzie coraz trudniej.

Cytat:
Napisane przez raspberry69 Pokaż wiadomość
Judy moj guru zelazny dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. Wlosy i paznokcie by sie zgadzaly. Nie poznaje ostatnio

Uwielbiam buraki wiec sie bede nimi obrzeraz teraz WItaminy dla ciezarnych tez biore od poczatku.

Jestem dobrej mysli .
Smacznego na te buraczki i oby szybko pomogły.
Ja mam jutro wizytę i chyba tez skierowanie na krew dostanę. CIekawe co wyjdzie, ktoś tu pisał o krwotokach z nosa, a ja ze 3-4 tyg temu miałam taki chyba pierwszy raz w życiu ale może to było chywilowe osłabienie po grypie

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
coś Wam pokaże
a plamki są aby nie było że tam jakaś erotyka czy cuś
co potrafi moja Niunia z brzuchem zrobić
Kwadratowy brzuch, nieźle

Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość
heh i tak go nie bede uzywac przez pierwsze dwa tygodnie po porodzie problem bedize jak cos mi bedzie nie pasowac i trzeba bedzie wymienic ... obiecuje sobie , ze sie zmusze w ciazu najblizszych kilku dni. Dobirze, ze juz sklep i wzor wybrany
Ja też nie mogę się zabrać za to kupno wózka, tyle, ze mnie bardziej wybieranie przeraża, bo się jeszcze nie zdecydowaliśmy

Wiolka - owocnej nauki

Widzę, że z tymi poduszkami i pozycjami dziecka, to ile osób tyle teorii Pewnie trzeba będzie swojego złotego środka poszukać.

Cocci - niezła akcja z tą Marzenką. MOje maleństwo też czasem się lubi pobawić, ale zawsze jak sięgnę po aparat lub komórkę to od razu przestaje się ruszać. Sprytne jakieś
__________________
EMIL
anadun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 09:49   #606
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

spadam poleżeć bo po południu mam wizytę u tygodniowego chłopczyka dobrze że jestem zdrowiusia
idę popatrzeć bo niedługo już będę swoje mieć maleństwo
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 10:00   #607
...:::kizia:::...
Rozeznanie
 
Avatar ...:::kizia:::...
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 870
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

witam! 32 tydzień ciąży zakończony, jeszcze dokładnie 8 tygodni, 2 miesiące...WOW!
artystyczne golenie przed wizytą u gina zrobiłam, a miało być tradycyjne mogłam zarośnięta pozostać
__________________



Pisz, zrobię dla Ciebie dredloki!
...:::kizia:::... jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 10:01   #608
cocci
Zakorzenienie
 
Avatar cocci
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kiel DE
Wiadomości: 12 235
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
Cocci z tym wózkiem to faktycznie jaja,daj m namiar to ich załatwię/problem w tym,że po niemiecku to nie za bardzo się dogadam/,jeśli chodzi o pracę to ja jak najbardziej bym chciała,ale trochę za daleko mieszkam
wiesz, oni maja oferty na całą Polske...

wczora jpokazłąma to R, to sie smial chyba z 10minut...

Cytat:
Napisane przez raspberry69 Pokaż wiadomość
Wiem musze popytac czy to normalne, bo wierzyc mi sie nie chce. Kiedys za zeby placilo ubezpieczenie, teraz kanalowego nie pokrywaja
no wlasnie ja zdziwiona jestem, ze aż tyle Ci kazali płacić. Mi w zeszłym roku dentystka leczyla jednego zęba kanałowo przez 2 miesiace, bo zaczęła jeszcze pod koniec ciąży i chodzilam 2razy w tyg na zmianę lekarstwa. nie chciała mnei męczyć bez znieczulenia, więc musiałysmy go co i rusz łatac. i nie zapłaciłam ani centa. A po porodzie podleczyła mi resztę.... Moze zadzwoń do krankenkasse i popytaj, jak to rzeczywiście jest.
Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
ps. to se napisałam
noooo, normalnie prrrrrrrr szalona!
Cytat:
Napisane przez Charlotte Pokaż wiadomość
Ale to nie ja nie mogę wstawać, ja już biegam od miesiąca
a to sorki, popieprzyło mi sie. Za dużo Was ejst...
ale fakt, juzjak pisałam, to zwątpilam na moment, czy czasem to kto inny nie miał leżeć plackiem...

jeszcze memi - przeczytalam jeszcze raz, co wstawiłaś odnośnie tej poduszeczki itd. Mi chodziło o podkładanie poduszki pod materac, albo czegokolwiek pod nóżki łóżeczka. Sama poduszka, taka zwykłą nei jest dobra. Chodzi o to, by tylów leżał płasko, ale pod kątem, bez nacisku na brzuszek. I wtedy przy ulewaniu jest mneijsze ryzyko zachlyśnięcia się.

dzięuje za wszystkie zachwyty nad zabawą Marzenki i Natalki kochane ciotki jesteście!
__________________
Moje wpadki "twórcze":
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501734

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

cocci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 10:21   #609
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość
co tez w tym internecie mozna wyczytac, przerazona jestem

Otoz wykazano, ze ukladanie niemowlat na lewym boku zminiejsza liczbe epizodow refluksu, podobnie jak ukladanie na brzuszku. Poniewaz pozycja na brzuszku nie jest zalecana ze wzgledu na zwiekszone ryzyko naglej smierci lozeczkowej (SIDS), dzieci z objawami refluksu (czyli mniej wiecej =dzieci ulewajace) mozna ukladac na lewym boku, jednak zabezpieczajac je [przed przewroceniem sie na brzuch.
Powszechna praktyka ukladania niemowlat na plecach z uniesieniem glowy i tulowia pod katem 30 stopni jest nieskuteczna, a wrecz moze zwiekszyc intensywnosc refluksu z uwagi na ucisk na brzuch wynikajacy ze zgiecia tulowia.

Zrodlo: wydanie specjalne "Medycyna Praktyczna-Pediatria" 1/2008 "Praktyczna gastroenterologia i zywienie dzieci w pytaniach i odpowiedziach"

badania:
1. Prone and left lateral positioning reduce gastro-oesophageal reflux in preterm infants
http://www.pubmedcentral.nih.gov/art...?artid=1721012
2.
http://adc.bmj.com/cgi/content/abstr...e2=tf_ipsecsha

A tak w ogole to pozycja na brzuszku jest bardzo fajna,zwlaszcza dla wczensiakow, tyle ze trzeba miec dziecko caly czas na oku i nie moze ono spac w tej pozycji. Wzmacnia wiele partii miesni,rozwija ruchowo, wiele dzieci jej nie lubi, to wynika z tego, ze jak sa zle trzymane to potem sie w takiej pozycji mecza. Jak prawidlowo trzymac dziecko- proponuje wygooglowac: "zawitkowski poradnik" i sciagnac taka darmowa broszurke, tam jest swietnie to opisane i pokazane.

Sija gratulacje

Emilka dobrze, ze sie siostrze nic nie stalo

Raspberry fajnie, ze juz po bolu czyzby to byla jedna z szostek ?

Fizjo tak byc nie moze, niech Ci ta napisze pisemna konsultacje endo, dla gina. Ktos musi zdecydowac czy masz miec cc czy nie...

Raspi lykaj zelastwo zeby Ci ta hemoglobina troche podskoczyla. Mi spadla z 12,5 na pocz ciazy na 11 teraz, takze luz. Ale jak za duzo spada to tez nie jest dobrze. Do rozmiarow coreczki bym sie nie czepiala.

No widzisz i znowu ile ludzi tyle opinii.....a to czemu w szpitalach w tych wozeczko-lozeczkach w ktorych leza noworodki ten materacyk wyglada prawie tak samo jak ta poduszka z linku?? z jeden strony jest wyzej?? I jest zrobiony lekki spad
Ja Dawidka po karmieniu klade na bokach co karmienie to inny bok a pomiedzy karmieniami klade go na plecach...na brzuchu go kladziemy przed kapiela jak go porozbieramy na golasa i tak kilka minut lezy....i sobie macha mogami i przekreca glowe raz w lewo raz w prawo

No to wkoncu jak ja mam malego klasc w tym lozeczku na calkiem plasko tak jak jest materac i na bokach czy mam cos na podwyzszenie podlozyc bo juz wkoncu nie wiem....chyba ze sprobuje cos jednak podlozyc pod nogi lozeczka...ale kurcze jeszcze nigdy nie widzialam zeby ktos cos podkladal pod nogi lozeczka! Polozna mi powiedziala ze spokojnie moge pod rozek z malym podkladac ta poduszeczke miekka ktora dostalam z posciela, ale jest tyle roznych opini ze zapytam tez o to dzis pediatre a wizycie co on na to wszystko! Kurcze musze popisac karteczke o co mam zapytac

Jastinada kupilam ten wozek ktory od poczatku mialam wybrany

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=557615650

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2009-02-17 o 10:32
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 10:36   #610
rudalbn
Rozeznanie
 
Avatar rudalbn
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 816
GG do rudalbn
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Dzień dobry

lapochka81 z tą obrączką to niezłe poszukiwania jak i oczyszczalnie zaangażowane dobrze że się znalazła ...

buziaczekk jak fajnie poczytać że maluch zdrowo rośnie ehh już trzy tygodnie .... buziaki dla Dawidka a ta poduszeczka bardzo mi się podoba- miałam narazie nie kupować poduszeczki ale kusisz tym linkiem

Judy no postaramy się aż tak nie rozpisać żebyś mogła nadrobić i trzymamy kciuki żeby wszystko było OK

cocci dobre te zabawy córek masz - hehe porozumiewały się przez pępek

gabriella Ty masz chyba jakiegoś kosmitę w brzuchu że takie kształty kombinuje przyznaj się

Charlotte wcale nie będzie wielkoludek będzie zdrowy dzidziuś w normie nie martw się norma jest chyba nawet coś ponad 4 kg jak się nie mylę - chociaż poród chyba nie taki prosty wtedy


A co do męża to jest jeszcze szansa że nie pojedzie do poniedziałku będziemy walczyć dzisiaj podobno jakiś plutonowy się za niego wstawiał u dowódcy żeby nie musiał jechać - ale odpowiedź narazie brzmi "pomyślimy" więc czekam mam nadzieję że na dobre wieści
rudalbn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 11:12   #611
cocci
Zakorzenienie
 
Avatar cocci
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kiel DE
Wiadomości: 12 235
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

mam wózio!!!!!! własnie go prawie godzinę skladałam i oglądałam na wszystkie możliwe sposoby...

jupi!!!!!! : jupi:

Marzena wlazła mi do kosza na zakupy
wyobraźcie sobie, że jak wyciągałam jane, to sie cieszyłam, ale w miarę rozpakowywania rozczarowywalam sie powoli.
a przy tym graco normalnie byłam coraz weselsza strasznie mi się podoba!!!!
a z folią to tak przegieli, że nawet podstawki pod kubki są osłonięte od deszczu
__________________
Moje wpadki "twórcze":
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501734

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

cocci jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 11:25   #612
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość
raspberry raz lepiej , raz gorzej...

Cytat:
jezeli przybralas tez gwaltownie na wadze, to moznaby to laczyc z rozcienczeniem krwi. Generalnie okolice 32 i 34 tygodnia sa najgorsze pod tym wzgledem (najnizsze wartosci Hb). A z drugiej strony spadek jest dosc gwaltowny, moznaby podejrzewac blad pomiaru... Trudno powiedziec. Poki co lykaj te tabletki i pewnie wkrotce Ci znow skontroluja. Oby wyszlo lepiej .
Waga wlasciwie spadla o pol kilo od zeszlego razu. Kobieta w laboratorium robila pomiar dwa razy bo tez myslala, ze maszyna sie pomylila.

Cytat:
BOl to sprawa indywidualna, moze bolec nawet jak jest martwy (mnie tez bola). Paracetamol z rzadka nie zaszkodzi. w koncu dlugotrwaly bol tez moze wpolynac negatywnie na dziecko (bo sie hormony wydzielaja). Jak mnie bolal zab przez 2 dni, nawet nie tak bardzo, ale bylo to uciazliwe, to wzielam tabletke i nie zaluje.
Memi, wyobraz sobie, ze bralam paracetamol przez pierwsze 2 czy 3 dni a bol nawet na 5 min sie nie zmniejszyl . tez mysle, ze bol gorszy dla dziecka niz pare tabletek.

Cytat:
Co do rtg w ciazy w ogole to juz panuje taka paranoja, ze az mnie to dziwi... Tak jak pisalas, male dawki, plaszcz olowiany na brzuch, inny sprzet, inaczej te promienie padaja. Slowiem jest to duuuuzo bezpieczniejsze niz niegdys, ale nie robi sie badan naukowych na ciezarnych
(tzn sa obostrzenia) , wiec wszyscy nadal sie rtg boja i nikt nie chce ryzykowac.
Dzieki bogu, ze ten moj ginekolog tak zareagowal bo pewnie do dzis nie wiedzialabym co sie dzieje pod korzeniem


Cytat:
co do cen implantow, to musisz popytac w konkretnych gabinetach. Sa tez rozne metody, materialy, stad tez roznice w cenach, ale napewno w DE jest o wiele drozej. Podobno Niemcy w Polsce wlasnie implanty robia. A Polacy na Ukrainie .
Szostka to pierwszy staly zab, ktory sie wyrzyna, dlatego najszybciej sie psuje. Ja tam na stomatologii sie nie znam, ale z wlasniego doswiadczenia (hehe) moge powiedziec, ze jak tylko cos sie zaczyna dziac z plomba, ciaza, nie ciaza, od razu do stomatologa. Wole zaplacic wiecej za plombe niz stracic trzonowca (co prawda go nie widac przy usmiechaniu, ale to najprzydatniejszy zab w zuciu).

A stomatologom w PL znow obnizyli stawki, nie ma za co leczyc . Ja chodzilam kiedys prywatnie, ale zbankrutowalam, teraz chodze panstwowo i doplacam za material na plombe.
Cytat:
Napisane przez Charlotte Pokaż wiadomość
Dzień dobry, ale nas zasypało!!!! Rano o 7 sypało, że nie widać było bloku na przeciwko!!! ale już przestało

Raspberry! - 2000-2500 Euro ?!?!?!?!?!?! Dżizas! A anemia - zależy chyba jak bardzo ją masz, skoro dostałaś żelazo, to powinno być ok. Ja też miałam, i to dużo wcześniej, ale od kiedy biorę żelazo, wyniki są ok. Wagą się nie przejmuj, zobacz, Sija urodziła w 38t 2600, a ja już mam 2600, więc to nie ma reguły
Charlotte az tyle sniegu macie? ja sie modle zeby do nas nie dotarlo
Masz racje w sumie lekarz mi juz oznajmil, ze moja nie powinna byc wieksza niz 3200 podczas porodu.

Cytat:
Napisane przez anadun Pokaż wiadomość
Smacznego na te buraczki i oby szybko pomogły.
Ja mam jutro wizytę i chyba tez skierowanie na krew dostanę. CIekawe co wyjdzie, ktoś tu pisał o krwotokach z nosa, a ja ze 3-4 tyg temu miałam taki chyba pierwszy raz w życiu ale może to było chywilowe osłabienie po grypie


Anadun
ja jakis czas temu mialam maly krwotok z nosa. Od tak juz wtedy Jastinada podejrzewala, ze cos nie tak z moja morfologia.
Buraczki jem dobrze, ze lubie.
Daj znac jak tam po wizycie
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 11:30   #613
Malpka
Zakorzenienie
 
Avatar Malpka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 7 226
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez cocci Pokaż wiadomość
mam wózio!!!!!! własnie go prawie godzinę skladałam i oglądałam na wszystkie możliwe sposoby...

jupi!!!!!! : jupi:

Marzena wlazła mi do kosza na zakupy
wyobraźcie sobie, że jak wyciągałam jane, to sie cieszyłam, ale w miarę rozpakowywania rozczarowywalam sie powoli.
a przy tym graco normalnie byłam coraz weselsza strasznie mi się podoba!!!!
a z folią to tak przegieli, że nawet podstawki pod kubki są osłonięte od deszczu
no to super że ci sie wózek podoba a jak Marzence sie w koszu na zakupy spodoba to Natalke bedziesz wozić u góry a Marzenke u dołu i na spacer wózek piętrowy
__________________
Ten znalazł swoje miejsce na ziemi, kto znalazł miejsce w sercu drugiego człowieka
05.07.2008
J http://www.suwaczek.pl/cache/ec6d661a82.png
K http://www.suwaczek.pl/cache/f2a2119f90.png
W http://www.suwaczek.pl/cache/ef8b004f6a.png
Malpka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 11:48   #614
emzeta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ciemnogród
Wiadomości: 1 614
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość
Otoz wykazano, ze ukladanie niemowlat na lewym boku zminiejsza liczbe epizodow refluksu, podobnie jak ukladanie na brzuszku. Poniewaz pozycja na brzuszku nie jest zalecana ze wzgledu na zwiekszone ryzyko naglej smierci lozeczkowej (SIDS), dzieci z objawami refluksu (czyli mniej wiecej =dzieci ulewajace) mozna ukladac na lewym boku, jednak zabezpieczajac je [przed przewroceniem sie na brzuch.
Powszechna praktyka ukladania niemowlat na plecach z uniesieniem glowy i tulowia pod katem 30 stopni jest nieskuteczna, a wrecz moze zwiekszyc intensywnosc refluksu z uwagi na ucisk na brzuch wynikajacy ze zgiecia tulowia.

A tak w ogole to pozycja na brzuszku jest bardzo fajna,zwlaszcza dla wczensiakow, tyle ze trzeba miec dziecko caly czas na oku i nie moze ono spac w tej pozycji. Wzmacnia wiele partii miesni,rozwija ruchowo, wiele dzieci jej nie lubi, to wynika z tego, ze jak sa zle trzymane to potem sie w takiej pozycji mecza. Jak prawidlowo trzymac dziecko- proponuje wygooglowac: "zawitkowski poradnik" i sciagnac taka darmowa broszurke, tam jest swietnie to opisane i pokazane
jak na moj gust, to jest wszystko takie piekne jak sie to czyta...

Moj maly wczesniaczek protestowal na poczatku jak go w koszu ukladalm i sie budzil i wszystko mu sie wylewalo, pomoglo podlozenie pod nogi kosza w ktorym spi katalogow argosa i teraz caly jest lekko pod katem, a co do kladzenia na brzuszku to on bardzo lubi, tylko problem jest, kiedy mam to robic, jak przy karmieniu zasnie a jak sie budzi to juz na jedzenie... czasami daje mu spac na bruszku po karmieniu ale lezy na moim brzuszku, wiec go ciagle widze, tak samo tata wieczorem kladzie go sobie brzuszek do brzuszka, co dziwne, moje 2 tygodniowe dziecko potrafi podniesc glowe... ja myslalam ze dopiero sie nauczy... no nie trzyma jej dlugo w powietrzu oczywicie.

Co do ukladania na boku to w ogole nie widze takiej szansy... po pierwsze tu bardzo klada nacisk na profilaktyke smierci lozeczkowej i dwa razy mi tlumaczyli w szpitalu osobiscie, a ponadto na kazdym kroku byly plakaty i ulotki na ten temat, ze dziecko nalezy do spania klasc tylko i jedynie na plecach, nogami w "dole" lozka z raczkami nad kocykiem a nie na zadnym boku ani brzuszku i sie do tego stosuje, wiec na razie poki maly tyle spi nie widze szansy na ukladanie go na boku, co tak bardzo mnie nie boli, bo lezac czy na plecach czy na brzuszku, glowe i tak ma przewaznie na boku...

a w ogole to maly ulewal strasznie i dlugo sie meczyl, ale wczoraj doszlam do koncepcji takiej, ze za zadko go karmilam, bo dalam mu zawsze zglodniec az sie sam budzil, a on potem pil jak szalony, za duzo i za szybko, jak nie jest taki glodny to pije spokojnie, wtedy bekniemy i czesto nawet sie nic nie uleje...
__________________
FILIP JEST JUŻ Z NAMI

Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera

pumpkinkitchen - zapraszam
emzeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 11:51   #615
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez fizjo83 Pokaż wiadomość
masakryczn a ta cena!!Ale lekarz fajnie zareagowal-nie olal sprawy tylko interweniowal.
Dzieki za kciuki!!Przydadza sie



A lekarz fakt, sama bylam zdziwiona jego reakcja oczywiscie na plus .


Cytat:
Napisane przez ...:::kizia:::... Pokaż wiadomość
witam! 32 tydzień ciąży zakończony, jeszcze dokładnie 8 tygodni, 2 miesiące...WOW!
artystyczne golenie przed wizytą u gina zrobiłam, a miało być tradycyjne mogłam zarośnięta pozostać
No widzisz ja jak ide do gina, szczerze powiem mam to gdzies czy bede zarosnieta czy tez nie teraz mam prawo wygladac 'inaczej'

Cytat:
Napisane przez cocci Pokaż wiadomość
no wlasnie ja zdziwiona jestem, ze aż tyle Ci kazali płacić. Mi w zeszłym roku dentystka leczyla jednego zęba kanałowo przez 2 miesiace, bo zaczęła jeszcze pod koniec ciąży i chodzilam 2razy w tyg na zmianę lekarstwa. nie chciała mnei męczyć bez znieczulenia, więc musiałysmy go co i rusz łatac. i nie zapłaciłam ani centa. A po porodzie podleczyła mi resztę.... Moze zadzwoń do krankenkasse i popytaj, jak to rzeczywiście jest.
Wiesz, chyba zadzownie i sie dowiem. Moj maz idzie do tego dentysty za dwa tygodnie wiec moze dowiem sie cos wiecej dlaczego taka cena
Cocci fajnie, ze masz wozek
Widze, ze Marenka opanowala nowy zakup
Czyli jednak Jane nie sa takie dobre?
__________________

Edytowane przez raspberry69
Czas edycji: 2009-02-17 o 11:55
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 11:53   #616
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość
co tez w tym internecie mozna wyczytac, przerazona jestem

Otoz wykazano, ze ukladanie niemowlat na lewym boku zminiejsza liczbe epizodow refluksu, podobnie jak ukladanie na brzuszku. Poniewaz pozycja na brzuszku nie jest zalecana ze wzgledu na zwiekszone ryzyko naglej smierci lozeczkowej (SIDS), dzieci z objawami refluksu (czyli mniej wiecej =dzieci ulewajace) mozna ukladac na lewym boku, jednak zabezpieczajac je [przed przewroceniem sie na brzuch.
Powszechna praktyka ukladania niemowlat na plecach z uniesieniem glowy i tulowia pod katem 30 stopni jest nieskuteczna, a wrecz moze zwiekszyc intensywnosc refluksu z uwagi na ucisk na brzuch wynikajacy ze zgiecia tulowia.

Zrodlo: wydanie specjalne "Medycyna Praktyczna-Pediatria" 1/2008 "Praktyczna gastroenterologia i zywienie dzieci w pytaniach i odpowiedziach"

badania:
1. Prone and left lateral positioning reduce gastro-oesophageal reflux in preterm infants
http://www.pubmedcentral.nih.gov/art...?artid=1721012
2.
http://adc.bmj.com/cgi/content/abstr...e2=tf_ipsecsha

A tak w ogole to pozycja na brzuszku jest bardzo fajna,zwlaszcza dla wczensiakow, tyle ze trzeba miec dziecko caly czas na oku i nie moze ono spac w tej pozycji. Wzmacnia wiele partii miesni,rozwija ruchowo, wiele dzieci jej nie lubi, to wynika z tego, ze jak sa zle trzymane to potem sie w takiej pozycji mecza. Jak prawidlowo trzymac dziecko- proponuje wygooglowac: "zawitkowski poradnik" i sciagnac taka darmowa broszurke, tam jest swietnie to opisane i pokazane.

Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość

ja tylko dodam , bo napewno bedzie w przyszlosci mnostwo watpliwosci- ulewanie samo w sobie nie jest choroba.jesli nie towarzysza mu objawy niepokajace (dziecko nie przybiera odpowiednoio na wadze, ma bezdechy,ma nawracajace zapalenia oskrzeli), to nie ma koniecznosci leczenia. Ja sie zaloze, ze wiekszosc naszych pociech bedzie obficie ulewac, a zwlaszcza wczesniaczki.
Nikt nie powiedział, że ulewanie to choroba...a jeżeli chodzi o to układanie...wiesz co powiem Ci, że tak jak w życiu teoria teorią a praktyka praktyką....z tym łóżeczkiem to pediatra powiedziała tak mojej siostrze...mała cały czas leżała na lewym boku ale nic to nie dawało....w nocy to nawet jak wstawała ją karmić to szwagier w międzyczasie przekładał to co mieli po tymi dwoma nóżkami, żeby leżała z "drugiej strony" (chodziło o główkę) ale na lewym boku

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
coś Wam pokaże
a plamki są aby nie było że tam jakaś erotyka czy cuś
co potrafi moja Niunia z brzuchem zrobić
ło matko

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
32 dni do terminu i coraz czesciej budzę się po nocach bo kości i krocza i miednicy i biodrowe nie dają żyć
poza tym ciąża to cudowny stan

ps. to se napisałam
ehh....ja coraz częściej w to wątpię....szczególnie jak nie daje sobie rady z prostymi czynnościami

Zaraz nadrobię resztę tylko coś mi się z cytowaniem porobiło i wolałam odpisać na to co już zaznaczyłam
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 12:15   #617
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez emzeta Pokaż wiadomość
a w ogole to maly ulewal strasznie i dlugo sie meczyl, ale wczoraj doszlam do koncepcji takiej, ze za zadko go karmilam, bo dalam mu zawsze zglodniec az sie sam budzil, a on potem pil jak szalony, za duzo i za szybko, jak nie jest taki glodny to pije spokojnie, wtedy bekniemy i czesto nawet sie nic nie uleje...
Kazdy musi znalesc swoj wlasny zloty srodek
Mysle, ze katalogi lepsze od poduszki. No i fajnie, ze maly mniej ulewa i spi lepiej.
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 12:18   #618
cocci
Zakorzenienie
 
Avatar cocci
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kiel DE
Wiadomości: 12 235
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez raspberry69 Pokaż wiadomość
Czyli jednak Jane nie sa takie dobre?
zadzwon, zadzwoń..
a Jane - no ja byłam zawiedziona, bo ten wózek jak na tak droga firmę zwyczajnie nie spełniał moich oczekiwań. Za mało się postarali.
A graco jednak dopracowao każdy szczegól. Tylko nie podoba mi się, że w tylej budce, dokłądnie w pleckach, jest tylko siatka, może wiać, jak będzie zimno. ale ogólnie, to jest gites. Ztej folii śmiać mi sięchciało i chyba kupię jeszcze jedną uniwersalną, bo ta jest ciut zbyt skomplikowana

małpka - ale ten wózio już jest podwójny

a to jego fotki:
1.wersja z folią ząłożoną byle jak, ale i tak zabudowana jest strasznie, nawet do kosza nie ma prawa nic nakapać.
2. widok z przodu z osłoną na nózki (są 2 w komplecie, obi ebardzo ciepłe, chyba się obejdzie bez śpiworka na zimę.)
3. widok z boku
4. jw z rozłozonym tyłem
5. jw z obniżonym koszem na zakupy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2009-02-17 wozio 002.jpg (70,0 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2009-02-17 wozio 004.jpg (78,9 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2009-02-17 wozio 005.jpg (56,5 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2009-02-17 wozio 007.jpg (68,8 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2009-02-17 wozio 008.jpg (55,7 KB, 22 załadowań)
__________________
Moje wpadki "twórcze":
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501734

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

cocci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 12:29   #619
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez raspberry69 Pokaż wiadomość
Charlotte az tyle sniegu macie? ja sie modle zeby do nas nie dotarlo
Masz racje w sumie lekarz mi juz oznajmil, ze moja nie powinna byc wieksza niz 3200 podczas porodu.

No coś Ty, nie lubisz śniegu? Ja lubię, jak jest bialutko, albo zieloniutko, natomiast wiosenną i jesienną, a tym bardziej zimową pluchę - nie za bałdzo

3200 marzenie
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 12:31   #620
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez cocci Pokaż wiadomość
zadzwon, zadzwoń..
a Jane - no ja byłam zawiedziona, bo ten wózek jak na tak droga firmę zwyczajnie nie spełniał moich oczekiwań. Za mało się postarali.
A graco jednak dopracowao każdy szczegól. Tylko nie podoba mi się, że w tylej budce, dokłądnie w pleckach, jest tylko siatka, może wiać, jak będzie zimno. ale ogólnie, to jest gites. Ztej folii śmiać mi sięchciało i chyba kupię jeszcze jedną uniwersalną, bo ta jest ciut zbyt skomplikowana

O kurde jaki fajny i ten kolor napewno bedziesz zadowolona
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 12:32   #621
fizjo83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 669
GG do fizjo83
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez ...:::kizia:::... Pokaż wiadomość
witam! 32 tydzień ciąży zakończony, jeszcze dokładnie 8 tygodni, 2 miesiące...WOW!
artystyczne golenie przed wizytą u gina zrobiłam, a miało być tradycyjne mogłam zarośnięta pozostać
Artystyczne golenie??Ja mam problem nawet z ogoleniem lydek.Jesli chodzi moja "mala" ograniczam sie do minimum(a ja z tych bujnowlosych jestem ) Jak czuje ze zarastam to cos tam podgole ze wzgledow igienicznych.Ostatnio przycinalam nozyczkami.Teraz to dopiero zarosne

Cytat:
Napisane przez rudalbn Pokaż wiadomość

A co do męża to jest jeszcze szansa że nie pojedzie do poniedziałku będziemy walczyć dzisiaj podobno jakiś plutonowy się za niego wstawiał u dowódcy żeby nie musiał jechać - ale odpowiedź narazie brzmi "pomyślimy" więc czekam mam nadzieję że na dobre wieści
To ja trzymam kciuki zeby ten ktos jednak "pomyslal" wlasciwie

Cytat:
Napisane przez cocci Pokaż wiadomość
mam wózio!!!!!! własnie go prawie godzinę skladałam i oglądałam na wszystkie możliwe sposoby...

jupi!!!!!! : jupi:

Marzena wlazła mi do kosza na zakupy
wyobraźcie sobie, że jak wyciągałam jane, to sie cieszyłam, ale w miarę rozpakowywania rozczarowywalam sie powoli.
a przy tym graco normalnie byłam coraz weselsza strasznie mi się podoba!!!!
a z folią to tak przegieli, że nawet podstawki pod kubki są osłonięte od deszczu
No to super.A jak Marzence sie tak ten kosz spodobal bedziesz mogla z 2 dzieciakow na spacer isc....dopiero teraz przeczytalam i zobaczylam ze ten wozek podwojny.Swietny jest!!!!A lepiej ze foliii wiecej jak mniejprzynajmniej dziecku soczek nie zamoknie

Cytat:
Napisane przez emzeta Pokaż wiadomość
jak na moj gust, to jest wszystko takie piekne jak sie to czyta...

Moj maly wczesniaczek protestowal na poczatku jak go w koszu ukladalm i sie budzil i wszystko mu sie wylewalo, pomoglo podlozenie pod nogi kosza w ktorym spi katalogow argosa i teraz caly jest lekko pod katem, a co do kladzenia na brzuszku to on bardzo lubi, tylko problem jest, kiedy mam to robic, jak przy karmieniu zasnie a jak sie budzi to juz na jedzenie... czasami daje mu spac na bruszku po karmieniu ale lezy na moim brzuszku, wiec go ciagle widze, tak samo tata wieczorem kladzie go sobie brzuszek do brzuszka, co dziwne, moje 2 tygodniowe dziecko potrafi podniesc glowe... ja myslalam ze dopiero sie nauczy... no nie trzyma jej dlugo w powietrzu oczywicie.

Co do ukladania na boku to w ogole nie widze takiej szansy... po pierwsze tu bardzo klada nacisk na profilaktyke smierci lozeczkowej i dwa razy mi tlumaczyli w szpitalu osobiscie, a ponadto na kazdym kroku byly plakaty i ulotki na ten temat, ze dziecko nalezy do spania klasc tylko i jedynie na plecach, nogami w "dole" lozka z raczkami nad kocykiem a nie na zadnym boku ani brzuszku i sie do tego stosuje, wiec na razie poki maly tyle spi nie widze szansy na ukladanie go na boku, co tak bardzo mnie nie boli, bo lezac czy na plecach czy na brzuszku, glowe i tak ma przewaznie na boku...

a w ogole to maly ulewal strasznie i dlugo sie meczyl, ale wczoraj doszlam do koncepcji takiej, ze za zadko go karmilam, bo dalam mu zawsze zglodniec az sie sam budzil, a on potem pil jak szalony, za duzo i za szybko, jak nie jest taki glodny to pije spokojnie, wtedy bekniemy i czesto nawet sie nic nie uleje...
Hm....wiadomo ze kazde dziecko inne i sa wyjatki od jakiejs tam reguly.Ale chyba najwazniejsze jest to,do czego sama doszlas....obserwowac dzidzusia ,co mu odpowiada a co nie(madra ...gada a jeszcze nie rozpakowana )
A ja leze i jem.Jak tak dalej pojdzie to dobije na tym lezenie do 20 kg
Maz pojechal na zakupy...ostatnie juz i bede mogla spakowac torbe.Spytalam czy nie bedzie mial oporow mi kupic podkladow ginekologicznych i biustonosza do karmienia-powiedzial ze nieKochany!Jak lezalam w szpitalu to sam bez mojego mowienia przyniols mi wkladki i plyn do higieny intymnej.
__________________
80------70-----60-----55

Edytowane przez fizjo83
Czas edycji: 2009-02-17 o 12:35
fizjo83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 12:36   #622
Sznapi
Raczkowanie
 
Avatar Sznapi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Derby- UK
Wiadomości: 65
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Dzien dobry wszystkim
Gratuluje wszystkim mamusiom ktore juz maja swoje szkraby przy sobie
W niedziel 15 lutego o 6:10 urodzilam zdrowego Krystianka SN waga 3280
Z niecierpliwoscia czekam na reszte dziewczyn. Trzymajcie sie... to juz tuz, tuz

Tak przy okazji szliczny wierszyk czytalam, pewnie juz go znacie. Dopiero jak trzymalam synka na raczkach to wzruszylam sie az do lez czytajac go.

Pewnego razu było dziecko gotowe, żeby się urodzić ...
Więc któregoś dnia zapytało Boga:
* Mówią, że chcesz mnie jutro posłać na ziemię, ale jak ja mam tak żyć skoro jestem takie małe i bezbronne ??"
- Spomiędzy wielu aniołów wybiorę dla Ciebie jednego. On będzie na Ciebie czekał i zaopiekuje się Tobą.
* Ale powiedz mi Boże, tu w Niebie nie robiłem nic innego tylko śpiewałem i uśmiechałem się, to mi wystarczało, by być szczęśliwym ??
- Twój anioł będzie ci śpiewał i będzie się także uśmiechał do Ciebie każdego dnia ... I będziesz czuł jego anielska miłość i będziesz szczęśliwy.
* A jak będę rozumiał, kiedy ludzie będą do mnie mówili, jeśli nie znam języka, którym posługują się ludzie ??
- Twój anioł powie Ci więcej pięknych i słodkich słów niż kiedykolwiek słyszałeś i z wielką cierpliwością i troską będzie uczył Cię mówić.
* A co będę miał zrobić, kiedy będę chciał porozmawiać z Tobą, Boże ??
- Twój anioł złoży Twoje rączki i nauczy Cię jak się modlić.
* Słyszałem, że na ziemi są też źli ludzie. Kto mnie ochroni ??
- Twój anioł będzie cię chronił nawet jeśli miałby ryzykować własnym życiem.
* Ale będę zawsze smutny, ponieważ nie będę Ciebie, Boże więcej widział ...
- Twój anioł będzie wciąż mówił Tobie o Mnie i nauczy Cię jak do Mnie wrócić. Chociaż ja i tak będę zawsze najbliżej Ciebie ...
W tym czasie w Niebie panował duży spokój, ale już dochodziły głosy z ziemi i Dziecię w pośpiechu cicho zapytało:
* Boże, jeśli już zaraz mam tam podążyć, powiedz mi proszę imię mojego anioła ...
- Imię Twojego anioła nie ma znaczenia ...
Będziesz do niego wołał :
"Mamusiu"
__________________
15 luty 2009 Krystianek
"Każdego dnia kocham Cię bardziej...
Dziś - jeszcze więcej niż wczoraj,
A i tak mniej niż jutro..."
Sznapi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 12:45   #623
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Wooooow, no to jest kolejna marcowa mamusia jupi:
GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

Nieuchronnie zbliża się marzec Dziewczyny, coś czuję, że za kilka dni będzie FALA!!!!!!!!
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 12:53   #624
Malpka
Zakorzenienie
 
Avatar Malpka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 7 226
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez cocci Pokaż wiadomość
zadzwon, zadzwoń..
a Jane - no ja byłam zawiedziona, bo ten wózek jak na tak droga firmę zwyczajnie nie spełniał moich oczekiwań. Za mało się postarali.
A graco jednak dopracowao każdy szczegól. Tylko nie podoba mi się, że w tylej budce, dokłądnie w pleckach, jest tylko siatka, może wiać, jak będzie zimno. ale ogólnie, to jest gites. Ztej folii śmiać mi sięchciało i chyba kupię jeszcze jedną uniwersalną, bo ta jest ciut zbyt skomplikowana

małpka - ale ten wózio już jest podwójny
a to nie wiedziałam ze on podwójny super wózio
Cytat:
Napisane przez Sznapi Pokaż wiadomość
Dzien dobry wszystkim
Gratuluje wszystkim mamusiom ktore juz maja swoje szkraby przy sobie
W niedziel 15 lutego o 6:10 urodzilam zdrowego Krystianka SN waga 3280
Z niecierpliwoscia czekam na reszte dziewczyn. Trzymajcie sie... to juz tuz, tuz

Tak przy okazji szliczny wierszyk czytalam, pewnie juz go znacie. Dopiero jak trzymalam synka na raczkach to wzruszylam sie az do lez czytajac go.
gratulacje dla szczesliwej mamusi a wierszyk rzeczywiście sliczny
__________________
Ten znalazł swoje miejsce na ziemi, kto znalazł miejsce w sercu drugiego człowieka
05.07.2008
J http://www.suwaczek.pl/cache/ec6d661a82.png
K http://www.suwaczek.pl/cache/f2a2119f90.png
W http://www.suwaczek.pl/cache/ef8b004f6a.png
Malpka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 12:57   #625
Judy_21
Wtajemniczenie
 
Avatar Judy_21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 256
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

wiecie co, nawet tak dużo nie nastukałyście
Ale nawet na to nie mam siły ....
Wpadłam tylko się przywitać i chyba położę się na chwilkę....starość nie radość...

Synek o mały włos nie zemdlał, dwa razy go mąż podtrzymywał (kurde pięć dużych fiolek krwi mu pobrali ) to dorosłemu robi się słabo, a co dopiero dziecku Zwymiotował śniadanie.... po czym powlokliśmy się do domku...
Szkoda gadać, ale był dzielny wytrzymał do końca, chociaż musiała mu się wkłuwać po raz drugi, bo z jednej nie wyciągnęła odpowiedniej ilości krwi
Teraz tylko czekać na wyniki i tyle.
Uciekam spać. Przepraszam ale później postaram się nadrobić, dobrze???


Sznapi Gratulacje!!!!
__________________
Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka... Dante
Amelka 06/04/2009


WDF

93...83...73...70...65...63

-28 kg

Judy_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 12:58   #626
cocci
Zakorzenienie
 
Avatar cocci
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kiel DE
Wiadomości: 12 235
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez Sznapi Pokaż wiadomość
Dzien dobry wszystkim
Gratuluje wszystkim mamusiom ktore juz maja swoje szkraby przy sobie
W niedziel 15 lutego o 6:10 urodzilam zdrowego Krystianka SN waga 3280
Z niecierpliwoscia czekam na reszte dziewczyn. Trzymajcie sie... to juz tuz, tuz
o wow! jak to nikt sięnie spodziewal!!!!

gratulacje!!!!! ładny, duzy chłop!
__________________
Moje wpadki "twórcze":
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501734

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

cocci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 13:07   #627
Amazonia23
Zakorzenienie
 
Avatar Amazonia23
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 856
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez Sznapi Pokaż wiadomość
Dzien dobry wszystkim
Gratuluje wszystkim mamusiom ktore juz maja swoje szkraby przy sobie
W niedziel 15 lutego o 6:10 urodzilam zdrowego Krystianka SN waga 3280
Z niecierpliwoscia czekam na reszte dziewczyn. Trzymajcie sie... to juz tuz, tuz

Tak przy okazji szliczny wierszyk czytalam, pewnie juz go znacie. Dopiero jak trzymalam synka na raczkach to wzruszylam sie az do lez czytajac go.

Pewnego razu było dziecko gotowe, żeby się urodzić ...
Więc któregoś dnia zapytało Boga:
* Mówią, że chcesz mnie jutro posłać na ziemię, ale jak ja mam tak żyć skoro jestem takie małe i bezbronne ??"
- Spomiędzy wielu aniołów wybiorę dla Ciebie jednego. On będzie na Ciebie czekał i zaopiekuje się Tobą.
* Ale powiedz mi Boże, tu w Niebie nie robiłem nic innego tylko śpiewałem i uśmiechałem się, to mi wystarczało, by być szczęśliwym ??
- Twój anioł będzie ci śpiewał i będzie się także uśmiechał do Ciebie każdego dnia ... I będziesz czuł jego anielska miłość i będziesz szczęśliwy.
* A jak będę rozumiał, kiedy ludzie będą do mnie mówili, jeśli nie znam języka, którym posługują się ludzie ??
- Twój anioł powie Ci więcej pięknych i słodkich słów niż kiedykolwiek słyszałeś i z wielką cierpliwością i troską będzie uczył Cię mówić.
* A co będę miał zrobić, kiedy będę chciał porozmawiać z Tobą, Boże ??
- Twój anioł złoży Twoje rączki i nauczy Cię jak się modlić.
* Słyszałem, że na ziemi są też źli ludzie. Kto mnie ochroni ??
- Twój anioł będzie cię chronił nawet jeśli miałby ryzykować własnym życiem.
* Ale będę zawsze smutny, ponieważ nie będę Ciebie, Boże więcej widział ...
- Twój anioł będzie wciąż mówił Tobie o Mnie i nauczy Cię jak do Mnie wrócić. Chociaż ja i tak będę zawsze najbliżej Ciebie ...
W tym czasie w Niebie panował duży spokój, ale już dochodziły głosy z ziemi i Dziecię w pośpiechu cicho zapytało:
* Boże, jeśli już zaraz mam tam podążyć, powiedz mi proszę imię mojego anioła ...
- Imię Twojego anioła nie ma znaczenia ...
Będziesz do niego wołał :
"Mamusiu"

Ogromne gratulacje no i oczywiście czekamy na zdjęcia...
Mówiłam że mi sie sniło że kilka dziewczyn urodzilo to która jeszcze....?!?

Cocci śliczny ten zestawik
__________________
Naszym marzeniem byłaś Ty. Spełniłaś wszystkie nasze sny. Stałaś się częścią naszego życia Jesteś największym cudem odkrycia. =>(Ami 09.04.2009r)<=

Ciuszki





Edytowane przez Amazonia23
Czas edycji: 2009-02-17 o 13:09
Amazonia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 13:15   #628
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Jastinada skad ci wyszlo ze tydzien i dzien ciazy w ktorym urodzilam to 35 t 4 d ?? to byl dokladnie 34 t 3 d mozesz zmienic czyli skonczone 34 tygodnie i 3 dni
w ksiazeczce dziecka mam wpisane ze porod odbył sie w 34 tygodniu ciazy

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2009-02-17 o 13:16
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 13:21   #629
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

biorę się za nadrabianie - mąż wyszedł do pracy to mam czas na wizaż

PS dziś mamy 2 rocznicę zaręczyn- ale świętowanie w weekend będzie
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 13:25   #630
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez Charlotte Pokaż wiadomość
No coś Ty, nie lubisz śniegu? Ja lubię, jak jest bialutko, albo zieloniutko, natomiast wiosenną i jesienną, a tym bardziej zimową pluchę - nie za bałdzo

3200 marzenie
Tzn lubie ale nie kiedy musze w gumiakach i brzuchem latac z moja psinka moze bedzie wygodniej bez tej kuleczki

Tak 3200 mysle ze to w sam raz

Cytat:
Napisane przez Sznapi Pokaż wiadomość
Dzien dobry wszystkim
Gratuluje wszystkim mamusiom ktore juz maja swoje szkraby przy sobie
W niedziel 15 lutego o 6:10 urodzilam zdrowego Krystianka SN waga 3280
Z niecierpliwoscia czekam na reszte dziewczyn. Trzymajcie sie... to juz tuz, tuz

Tak przy okazji szliczny wierszyk czytalam, pewnie juz go znacie. Dopiero jak trzymalam synka na raczkach to wzruszylam sie az do lez czytajac go.
GRATULACJE:ju pi:

Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość
wiecie co, nawet tak dużo nie nastukałyście
Ale nawet na to nie mam siły ....
Wpadłam tylko się przywitać i chyba położę się na chwilkę....starość nie radość...

Synek o mały włos nie zemdlał, dwa razy go mąż podtrzymywał (kurde pięć dużych fiolek krwi mu pobrali ) to dorosłemu robi się słabo, a co dopiero dziecku Zwymiotował śniadanie.... po czym powlokliśmy się do domku...
Szkoda gadać, ale był dzielny wytrzymał do końca, chociaż musiała mu się wkłuwać po raz drugi, bo z jednej nie wyciągnęła odpowiedniej ilości krwi

bo ja tu ci obiecalam, ze bede pilnowac

Jesu az tak wymeczyli ci synka 5 fiolek??????
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:54.