Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009 - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-11, 12:21   #3271
Anvi
Raczkowanie
 
Avatar Anvi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 462
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

judy ja mam lozeczko zaraz kolo lozka wiec tylko siadam na lozku zeby dotknac Adasia jak lezy. Zaparlam sie ze bedzie spal w lozeczku ale czasami na pysk padam od tego podnoszenia sie do niego
A ty masz ten moses basket? Do jakiego wieku/wagi/wzrostu on sie przydaje?

buziaczek ja zawsze mowie ze najlepiej zeby juz skonczyl 18 i sie wyprowadzil Ale moj Adi od poczatku ryczal calymi dniami (byl taki zepsuty na codzien ), wiec jak teraz mniej placze a i tak nie spi to zeby nie wyl lezymy na kocu (bo nie lubi byc noszony) i gadam do niego - nauczylam sie gadac o dupie marynie - i z dnia na dzien on coraz czesciej do mnie guga (na razie to jeszcze nie gaworzenie). Im wiecej bedziesz do niego mowic tym szybciej i wiecej on bedzie gaworzyl Chyba nie chcesz miec dziecka ktore bedzie tylko lezalo w lozeczku i zajmowalo sie samo soba, co? Ważne że w nocy śpi!
Anvi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 12:26   #3272
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Buziaczek jakoś damy rade!!
Judy jak to Amelka przesypia noce???
Anadun dobra dobra, ja też mam codziennie rzeczywistość, w nocy też jest szara współczucia dla Emila
Anvi kubuś puchatek czasem mądry bywa
Judy
Buziaczek
a ja myślałam, że tylko ja umieram z tymi kolanami!!
Judy to gratulacje!!!tego kg
ja się pogrąże w tych moich kg sama nikt nie chce do mnie dołączyć, wszyscy albo chudną, albo mają mało do zrzucenia
Memi a to wstrętny wizaz no! takiego długaśnego posta zjadł!!
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 12:34   #3273
Judy_21
Wtajemniczenie
 
Avatar Judy_21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 256
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez Anvi Pokaż wiadomość
judy ja mam lozeczko zaraz kolo lozka wiec tylko siadam na lozku zeby dotknac Adasia jak lezy. Zaparlam sie ze bedzie spal w lozeczku ale czasami na pysk padam od tego podnoszenia sie do niego
No właśnie...
Nasze łóżeczko co prawda stoi w sypialni ale kilka kroków od łóżka i jakoś nie mogę.... teraz już lepiej, bo rzadziej mała się w nocy budzi... a co ile Adaś w nocy wstaje???

Cytat:
Napisane przez Anvi
A ty masz ten moses basket? Do jakiego wieku/wagi/wzrostu on sie przydaje?
Anvi niby piszą, że 3-4 miesiące ale jedna moja znajoma mówiła, że do roku używała... ja zresztą kładę ten koszyk na podłodze - jakoś pewniej się czuję, bo te nóżki (stojaczek) taki cieniutki....
ja mam nadzieję, że na wakacje już mała będzie spała w swoim łóżeczku, w swoim pokoiku
Pewnie do tego nie dojdzie tak szybko (bo ja zwariuję, albo będę spała pod drzwiami )
__________________
Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka... Dante
Amelka 06/04/2009


WDF

93...83...73...70...65...63

-28 kg

Judy_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 12:37   #3274
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość
Buziaczku te naklejki są bardzo fajne i bardzo ładnie wyglądają, ale czasami są problemy z przyklejeniem (przymocowaniem) ich do ściany... ta pianka za nic nie chce się trzymać...
a nie taniej wyjdzie kupić naklejki kolorowe, tez kubusiowe???

Ja chce cos co sie nadaje do naklejenia na tapete...bo niestety mam tapety w pokoju w ktorym jest lozeczko Dawida, a te pianki one maja tylko na brzegac takie kawalki klejace a te naklejki chyba sa cale klejace i nie wiem czy sie nadaja na tapete? bo patrzalam tez po nich, na takie

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=604965478

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=629439341
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 12:38   #3275
Judy_21
Wtajemniczenie
 
Avatar Judy_21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 256
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez monix0 Pokaż wiadomość
Judy jak to Amelka przesypia noce???
Judy
Judy to gratulacje!!!tego kg
No Amelka przesypia bardzo ładnie noce
Wczoraj zasnęła po 22 już na noc, obudziła się około 3 nad ranem i dopiero obudziła się po 6 czyli jak na nią dwa razy to wielki wyczyn
a później wstała po 9

I dziękujemy i nie martw się swoje kg też zgubisz
__________________
Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka... Dante
Amelka 06/04/2009


WDF

93...83...73...70...65...63

-28 kg

Judy_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 12:41   #3276
Anvi
Raczkowanie
 
Avatar Anvi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 462
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość
... a co ile Adaś w nocy wstaje???
co chwile
Zazwyczaj spi od 20-20.30 do 23-23.30 (hurra! ) a potem to jak ma dobra noc to co 2-2,5 godz...ostatnio nie ma, wiec co 1-1,5 godz a od po karmieniu o 2.00 daje czadu i mu sie na pogawedki zbiera i spimy od 4.30 -6...ech

Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość
Anvi niby piszą, że 3-4 miesiące ale jedna moja znajoma mówiła, że do roku używała... ja zresztą kładę ten koszyk na podłodze - jakoś pewniej się czuję, bo te nóżki (stojaczek) taki cieniutki....
ja mam nadzieję, że na wakacje już mała będzie spała w swoim łóżeczku, w swoim pokoiku
Pewnie do tego nie dojdzie tak szybko (bo ja zwariuję, albo będę spała pod drzwiami
ja malego probuje przyzwyczaic do spania w lozeczku, ale w dzien czasami spi w kolysce w salonie tyle ze kolyska juz malawa sie robi wiec jak wroce z PL musi byc lozeczko!!
Anvi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 12:50   #3277
Judy_21
Wtajemniczenie
 
Avatar Judy_21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 256
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Ja chce cos co sie nadaje do naklejenia na tapete...bo niestety mam tapety w pokoju w ktorym jest lozeczko Dawida, a te pianki one maja tylko na brzegac takie kawalki klejace a te naklejki chyba sa cale klejace i nie wiem czy sie nadaja na tapete? bo patrzalam tez po nich, na takie

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=604965478

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=629439341
Śliczne te naklejki
Możesz je nakleić na tapetę, ale już chyba ich nie odkleisz , bo to jest na folii przezroczystej i na całości jest nałożony klej.
Te piankowe są montowane na taśmie montażowej dwustronnej i nie do wszystkich rodzajów ścian się przyklejają... u nas w przedszkolu notorycznie odpadały... ale może do tapety się przykleją

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Anvi Pokaż wiadomość
co chwile
Zazwyczaj spi od 20-20.30 do 23-23.30 (hurra! ) a potem to jak ma dobra noc to co 2-2,5 godz...ostatnio nie ma, wiec co 1-1,5 godz a od po karmieniu o 2.00 daje czadu i mu sie na pogawedki zbiera i spimy od 4.30 -6...ech
No to faktycznie ale że sobie gada to chyba fajnie, co???
Może coś go wybudza o tej 2??? Nie wiem, co jeszcze robisz??? Może spróbuj go wziąć na jedną noc do siebie do łózka, tak na spróbowanie, może jak będzie czuł Twoje ciepło, może lepiej mu się będzie spało???
I co robicie po karmieniu, od razu do łóżeczka? Bo moja po karmieniu zazwyczaj przy cycku usypia i na śpiocha podnoszę do odbicia...
Cytat:
Napisane przez Anvi
ja malego probuje przyzwyczaic do spania w lozeczku, ale w dzien czasami spi w kolysce w salonie tyle ze kolyska juz malawa sie robi wiec jak wroce z PL musi byc lozeczko!!
Wiesz, to się łatwo mówi.... my w przedszkolu niejednokrotnie odzwyczajaliśmy dzieciaczki od zasypiania leżaczkach, bujaczkach i takich innych, ale ze swoim dzieckiem jakoś tak gorzej
Co prawda moja śpi tylko w koszyku albo w łóżeczku, ale i tak mi jest szkoda ją zostawiać samą w łóżeczku w sypialni, jak my siedzimy na dole.... dlatego zazwyczaj koszyczek jest w użyciu
Ech, taki ze mnie pedagog...
__________________
Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka... Dante
Amelka 06/04/2009


WDF

93...83...73...70...65...63

-28 kg

Judy_21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-11, 12:58   #3278
Anvi
Raczkowanie
 
Avatar Anvi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 462
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość
No to faktycznie ale że sobie gada to chyba fajnie, co???
Może coś go wybudza o tej 2??? Nie wiem, co jeszcze robisz??? Może spróbuj go wziąć na jedną noc do siebie do łózka, tak na spróbowanie, może jak będzie czuł Twoje ciepło, może lepiej mu się będzie spało???
I co robicie po karmieniu, od razu do łóżeczka? Bo moja po karmieniu zazwyczaj przy cycku usypia i na śpiocha podnoszę do odbicia...
taaa...ze sobie gada to fajnie, tylko DLCZEGO KURNA O 2 W NOCY??!!
A on wogole niespokolnie spi - miota sie, rzuca, boruczy, harczy...ech...sam sie wybudza...w lozku u mnie ryczy wiec jeszcze gorzej... A przy karmieniu usypia, ja nie odbijam , do lozeczka i sie przebudza wiec zasadzam smoka (jak chwyci) i czekam az usnie... No kiedys mu sie zmieni, co nie?
A tak sie miota ze sie sam budzi - przed chwila juz usypial w kolysce ale strasznie machal lapkami i nagle jak sobie wysunal w oko, jak chlasnelo!! Jak zaczal wyc! Ja go na rece, patrze...a mlody tak sobie w oko mlasnął ze mu żylka pękła ech, moj nerwus
Anvi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 13:00   #3279
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Judy super!!!!!!!!!!!gratulacj e dla Amelki!!!!
u nas chyba będzie padac
Buziaczku ta frida to nie ma wymiennych wkładów?
Umyłam naczynia za 7 podejściem! ale międzyczas na wizaz mam bo Dawidek ciągle płacze i wisi na cycku coś czuje że dziś naprawde nic nie zrobie
Anvi Dawid miał tak, że od 3 do 6-7 nie spał, budził sie i oczy jak 5zł, od niedawna ma tak ze po karmieniach zASypia....ale karmie juz tylko na lezaco, przewijanie Go rozbudzalo, wiec teraz daje mu przez 10min cyca, pozniej przewijam, kladziemy sie do naszego wyrka i karmimy na lezaco i niewiem kiedy zasypiamy. Za to codziennie rano są poszukiwania nakładek do karmienia
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55

Edytowane przez monix0
Czas edycji: 2009-05-11 o 13:08
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 13:18   #3280
ewccik
Zadomowienie
 
Avatar ewccik
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 923
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Byłyśmy dzisiaj na szczepieniu
w siódmym tygodniu życia córcia waży 5,5kg - poszła w mamę z dobrym przybieraniem na wadze
mam pytanie: jakie czopki przeciwgorączkowe można dla niej stosować ?? bo szukam po necie i znalazłam same od 3-go m-ca życia (nurofen, paracetamol, efferalgan)
__________________
HUBERT
13 luty 2015 - 4kg i 58 cm
13 maj 2015 - 6,9 kg i 64 cm

Edytowane przez ewccik
Czas edycji: 2009-05-11 o 13:19
ewccik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 13:45   #3281
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez Anvi Pokaż wiadomość
judy ja mam lozeczko zaraz kolo lozka wiec tylko siadam na lozku zeby dotknac Adasia jak lezy. Zaparlam sie ze bedzie spal w lozeczku ale czasami na pysk padam od tego podnoszenia sie do niego
A ty masz ten moses basket? Do jakiego wieku/wagi/wzrostu on sie przydaje?

buziaczek ja zawsze mowie ze najlepiej zeby juz skonczyl 18 i sie wyprowadzil Ale moj Adi od poczatku ryczal calymi dniami (byl taki zepsuty na codzien ), wiec jak teraz mniej placze a i tak nie spi to zeby nie wyl lezymy na kocu (bo nie lubi byc noszony) i gadam do niego - nauczylam sie gadac o dupie marynie - i z dnia na dzien on coraz czesciej do mnie guga (na razie to jeszcze nie gaworzenie). Im wiecej bedziesz do niego mowic tym szybciej i wiecej on bedzie gaworzyl Chyba nie chcesz miec dziecka ktore bedzie tylko lezalo w lozeczku i zajmowalo sie samo soba, co? Ważne że w nocy śpi!

My do niego mowimy bardzo duzo ja i tz tylko chyba nie za bardzo nam to wychodzi bo Dawid tylko patrzy i sie usmiecha, czasami cos tam mu sie wyrwie z gaworzenia, a za to mojej mamie to gadanie idzie swietnie i Dawidowi bardziej pasuje niz nasze gadanie, bo wtedy Dawid jest szczesliwy, niedosc ze sie patrzy, usmiecha na glos to jeszcze gada do niej jak najety na przemian z mama....wiec nie wiem gdzie tu tkwi tajemnica moze on nas woli sluchac a z babcia gadac
a w lozeczku to Dawid lezy tylko jak idzie spac o 21 i do porannej pobudki a caly dzien albo jest na rekach, albo na macie, albo w lezaczku albo w wozku na dworze lub na balkonie jak spi....
a dzis zapowiada sie swietny dzien bo Dawid znowu wypil butle i zasnal i spi na balkonie, jakis senny dzien dzis ma ze budzi sie na butle, chwile polezy w lezaczku i w polowie butli zasypia juz

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

Cytat:
Napisane przez monix0 Pokaż wiadomość
Judy super!!!!!!!!!!!gratulacj e dla Amelki!!!!
u nas chyba będzie padac
Buziaczku ta frida to nie ma wymiennych wkładów?
Umyłam naczynia za 7 podejściem! ale międzyczas na wizaz mam bo Dawidek ciągle płacze i wisi na cycku coś czuje że dziś naprawde nic nie zrobie
Anvi Dawid miał tak, że od 3 do 6-7 nie spał, budził sie i oczy jak 5zł, od niedawna ma tak ze po karmieniach zASypia....ale karmie juz tylko na lezaco, przewijanie Go rozbudzalo, wiec teraz daje mu przez 10min cyca, pozniej przewijam, kladziemy sie do naszego wyrka i karmimy na lezaco i niewiem kiedy zasypiamy. Za to codziennie rano są poszukiwania nakładek do karmienia

Frida ma wymienne wklady, w zestawie jest kilka zapasowych a ja jeszcze dodatkowow jak zamiawialam fride to dokupilam na zapas osobno, kosztuja niecale 4 zl

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2009-05-11 o 13:49
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-11, 13:46   #3282
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

ewccik czopki paracetamol mozesz jej podac na pewno!2 na dobe, lub po pół!po szczepieniu pediatra zaleciła kupić ( na wszelki wypadek)a Dawid miał 6 tyg i podawac jak napisałam wyzej


a ktoś tu pisał ze ma jakis aspirator do noska bez wkłADÓW.............juz mialam sie isc klocic do apteki ze mnie baba oklamala, ale by bylo

edit: jest kupa średnia, ale Dawidkowi lepiej
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55

Edytowane przez monix0
Czas edycji: 2009-05-11 o 13:51
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 13:48   #3283
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez ewccik Pokaż wiadomość
Byłyśmy dzisiaj na szczepieniu
w siódmym tygodniu życia córcia waży 5,5kg - poszła w mamę z dobrym przybieraniem na wadze
mam pytanie: jakie czopki przeciwgorączkowe można dla niej stosować ?? bo szukam po necie i znalazłam same od 3-go m-ca życia (nurofen, paracetamol, efferalgan)

Wszystkie przeciwbolowe przeparaty dla dzieci sa od 3 m-ca ale mozna dawac wczesniej tylko trzeba sobie przeliczyc odpowiednia dawke, na tabeli na syropach pisze ze na wiek 3 m-ce i waga 6 kg 3,5 ml syropu wiec trzeba przeliczyc sobie, ale jak mala wazy 5,5 kg to mozna by jej dac np 3 ml ale znowu nie ma wieku wiec musialabys chyba zapytac w aptece ile dac, ja uzywam Panadolu i Dawid teraz po szczepieniu go dosttal pierwszy raz i bardzo pomogl

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2009-05-11 o 13:51
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 13:57   #3284
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Coś nie pada jednak, jak Dawidek zaśnie spływam na zakupy, chciałam specjalnie dla Emilki 10 stron nastukać żeby miała co czytać....ale coś mi nie idzie
edit:
Jaga widzę Cię!!!!!
edit:

edit2:
na dole tyle osób wisi nickami, a ja gadam sama z sobą
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55

Edytowane przez monix0
Czas edycji: 2009-05-11 o 14:15
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 14:19   #3285
Malpka
Zakorzenienie
 
Avatar Malpka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 7 226
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

ja z tym moim dzieckiem nie wytrzymam śpi mi już od 12-tej godzinke posiedziałam z nią na dworze, teraz wróciłyśmy z dworu a ta dalej śpi, a mi cycek zaraz wybuchnie żeby ona tak w nocy chciała tak długo spać


Cytat:
Napisane przez monix0 Pokaż wiadomość
edit: jest kupa średnia, ale Dawidkowi lepiej
no to gratulacje kupy
__________________
Ten znalazł swoje miejsce na ziemi, kto znalazł miejsce w sercu drugiego człowieka
05.07.2008
J http://www.suwaczek.pl/cache/ec6d661a82.png
K http://www.suwaczek.pl/cache/f2a2119f90.png
W http://www.suwaczek.pl/cache/ef8b004f6a.png
Malpka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 14:23   #3286
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez monix0 Pokaż wiadomość
Coś nie pada jednak, jak Dawidek zaśnie spływam na zakupy, chciałam specjalnie dla Emilki 10 stron nastukać żeby miała co czytać....ale coś mi nie idzie
edit:
Jaga widzę Cię!!!!!
edit:

edit2:
na dole tyle osób wisi nickami, a ja gadam sama z sobą

Ja czesto podgladam kto siedzi akurat na wizazu, i widze ze duzo osob siedzi a nic nie pisze....widocznie wola tylko poczytac i nie udzielac sie....Ja tez czasami nie mam ochoty nic pisac ale nigdy nie wytrzymuje i zawsze cos nastukam
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 14:25   #3287
fizjo83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 669
GG do fizjo83
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
A nie mozesz zmienic mleka na jakies inne calkiem niz bebilon? np na Nana? Czemu musi byc akurat bebilon, widocznie tego nie toleruje tak calkowicie, Dawid naprzyklad nie tolerowal Bebika, plul i nie chcial pic a Nana wcina az sie uszy trzesa a dupsko coraz ciezsze i z kupkami problemu zadnego nie mamy

A czy A6W to jest szostka Weidera ?? czy cos innego?? bo ja tez mam zamiar zaczal cwiczyc ale nie wiem kiedy lenia mam do cwiczen a juz szczegolnie do tej szostki Weidera bo do przyjemnych nie nalezy, ale tz mnie namawia bo go wnerwia moj wystajacy brzuchol! Zreszta mnie tez! I chce cwiczyc razem ze mna bo jemu tez malenka oponka wisi tylko ja wiem jak ot bedzie wygladac.....bo tamtego roku tez cwiczylismy tz 2 dni a ja 3 dni...i chodzilam jak paralityk! A teraz do tego trzeba nosic Dawida a moje rece w nadgarstkach juz wysiadaja, nie wiem co mi sie dzieje z rekami ale jest coraz gorzej mam wrazenie jabym mial cos nie tak ze stawami albo jakies wewnetrze siniaki, boje sie ze kiedys upuszcze Dawida bo czasem jak go podnosze to az z bolu zeby zaciskam, musze isc do apteki po jakas masc....moze jakas polecicie? na bol miesni, na nadwyrezenie sciegien czy cos takiego bo juz nie wiem jak to nazwac, wysmaruje i bede chodzic w bandazu elastycznym, fizjo moze ty cos doradzisz bo to chyba cos z tematu twojego zawodu

Wczoraj w nocy poszalalam na allegro, kupilam Dawidowi 3 pary spiochow i kaftanik (w komplecie bo nie bylo osobno) bo tego mu brakuje i kupilam juz na 74 !! Bo ten cwaniak rosnie w zawrotnym tempie! Od jakiegos czasu nosi juz ciuszki na 68 cm, na 62 ma juz akurat i zaczyna palce wyciskac,
Zaczelam od bebilona i chcialabym przy nim zostac.Nie chce malej robic rewolucji zmieniajac co chwile mleko.A kazde mleko bebilona generalnie ma ten sam sklad.No i zawiera Immunofortis.Poza tym Bebilon to jedno z najlepszych mlek dla dzieci na rynku.Czytajac w necie opinie znalazlam same pozytywy.
A6W to aerobiczna 6 weidera.Bardzo skuteczna ale dla wytrwalych.
A na Twoje nadgarstki coz poradzic.Nie wiem jaka masz prace-byc moze bardzo obciazajaca wlasnie te stawy.teraz dzwigajac dziecko sa dodatkowe obciazenia.Masci,zele pomoga doraznie.Na duzsza ete trzeba unikac ciezarow.
Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość
zgubilo mi godzine pisanego posta

macie szczescie
Biedna!Ah ten wstretny wizaz.

Cytat:
Napisane przez monix0 Pokaż wiadomość
Buziaczek jakoś damy rade!!
Judy jak to Amelka przesypia noce???
Anadun dobra dobra, ja też mam codziennie rzeczywistość, w nocy też jest szara współczucia dla Emila
Anvi kubuś puchatek czasem mądry bywa
Judy
Buziaczek
a ja myślałam, że tylko ja umieram z tymi kolanami!!
Judy to gratulacje!!!tego kg
ja się pogrąże w tych moich kg sama nikt nie chce do mnie dołączyć, wszyscy albo chudną, albo mają mało do zrzucenia
Memi a to wstrętny wizaz no! takiego długaśnego posta zjadł!!
Ja tez kochana walcze z kilogramami14zostalo od porodu i waga ani drgnie

Cytat:
Napisane przez ewccik Pokaż wiadomość
Byłyśmy dzisiaj na szczepieniu
w siódmym tygodniu życia córcia waży 5,5kg - poszła w mamę z dobrym przybieraniem na wadze
mam pytanie: jakie czopki przeciwgorączkowe można dla niej stosować ?? bo szukam po necie i znalazłam same od 3-go m-ca życia (nurofen, paracetamol, efferalgan)
MI pediatra przepisala Efferalgan 80mg.Pol czopka co 6-8 godzin.A moja mala wazy 4300.

Cytat:
Napisane przez monix0 Pokaż wiadomość
ewccik czopki paracetamol mozesz jej podac na pewno!2 na dobe, lub po pół!po szczepieniu pediatra zaleciła kupić ( na wszelki wypadek)a Dawid miał 6 tyg i podawac jak napisałam wyzej


a ktoś tu pisał ze ma jakis aspirator do noska bez wkłADÓW.............juz mialam sie isc klocic do apteki ze mnie baba oklamala, ale by bylo

edit: jest kupa średnia, ale Dawidkowi lepiej
Gratulujemy kupy!Rozumiem ta radosc
A my wrocilismy od pani doktor.Mala tak zareagowala na mleko bo jest ubozsze w laktoze a tym samym mniej syte.Czyli sie biedna nie najadala.Przepisala Enfamill premium.Najlepsze mleko na rynku.I po nim na pewno jej nic nie bedzie.Cena zabojcza-za puszke 400 gr od 22 do 40 zlAle faktycznie jak poczytalam wszystkie mamy chwala.Ale ja sie wstrzymam.Dokoncze zwyklego Bebilona bo mam wrazenie ze problemy Julki z kupka sa incydentalne i nie dokonca zaleza od mleka.Jesli jej nic nie bedzie to bede dawac Bebilona,jesli zaczna sie problemy kupimy ten Enfamil
Pytalam tez pediatre o zielone kupy na sztucznym mleku.Mowi ze teraz wszstkie mleka sa wzbogacane w zelazo wiec kupa bedzie bardziej lub mniej zielona.Jesli jest duzo sluzu,krew,duze fragmenty niestrawionego mleka czy inne niepokojace objawy to juz do lekarza.Wiec mnie troche uspokoila.
Najgorsze ze kupilam 2 puszki Bebilona Comfort i 1,5 mi zostaloDo tego smoczki wieloprzeplywowe-szok-tyle kasy.No ale nic.Dzieciatko najwazniejszeMama sobie czegos nie kupi
A Julka nie spi od 4 ranoTzn.zaliczy la kilka 10-min drzemek ale to takie nic.Mam nadzieje ze w nocy bedzie spac.Bo ja padam.Jestem wykonczona.
__________________
80------70-----60-----55
fizjo83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 14:25   #3288
Judy_21
Wtajemniczenie
 
Avatar Judy_21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 256
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Monix kto Ci wisi??? Kto????
Że niby co??? Obiadu nie można nawet zrobić???? następny szpieg agrafka

Gratuluję kupy
Ewccik - ślicznie mała przybiera

Malpka, chyba powinnas sie cieszyć, że tak ładnie śpi co niektóre byłyby bardzo wdzięczne, gdyby ich dzieci tak spały

No własniemoja usnęła piszę, piszę patrzę a ta odpłyneła...
__________________
Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka... Dante
Amelka 06/04/2009


WDF

93...83...73...70...65...63

-28 kg

Judy_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 14:26   #3289
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Ewccik dziekuje super, ze juz po szczepieniu no i wagi gratuluje

Judy kochanie Ty tez wpadaj no jasne . Czekam na wiesci jak malutka na grila zareagowala. Psa niestety zabrac nie moge bo mam zamaly samochod
Zaraz wloze fotki do albumu tatuska w chuscie
A waga przez karmienie spada jak szalona lekarz mi az jakis shake bialkowy przepisal bom chuda jak niewiem ( ale walek na brzuchu ciagle jest ). Caluski dla was jak sie macie? A co to za wspolne spanie co? ja tez czasem zabieram ale tylko w dzien .
Twoja Julcia spi tak jak moja Laura

Anvi ja z Sacza a Ty krakow? mowisz, ze czerwiec i lipiec bedziesz wypoczywac w PL?

Karolinko jak bede w Polsce to i Wawie bede
A6W to cwiczenia na miesnie brzucha juz pokazuje TUTAJ
O widze ze buziaczekk podal dokladana instrukcje.

Gabi no boli czasem widze ze nastepna rodziewiczona do kompletu

Fizjo wspolczuje @

Anadun avatarek znany dziekuje za gratulacje tzrymam kciuki za kupke


Faktycznie moze Emilka sie zaczwiczyla oj Emilka widze, ze to jakis podly humor :gla siu:

Memi wspolczuje znam twoj bol!


Monix haha Ty szpiegu
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-11, 14:28   #3290
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Monix kupska gratuluje
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 14:50   #3291
Judy_21
Wtajemniczenie
 
Avatar Judy_21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 256
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Raspi no i gdzie te zdjęcia ???
__________________
Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka... Dante
Amelka 06/04/2009


WDF

93...83...73...70...65...63

-28 kg

Judy_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 14:55   #3292
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość
Raspi no i gdzie te zdjęcia ???
wlasnie dalam specjalnie dla ciebie
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 15:14   #3293
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Buziaczku, mnie też ręce bolą. Ogólnie to mięśnie, ale bardziej mnie martwi lewy nadgarstek, który boli jakbym go sobie nadwerężyła
O, dzięki za dokładna instrukcję. Fajne te ćwiczenia, tylko pewnie trochę monotonne, ale można przed telewizorem je robić Ja bym zaczęła nawet dziś, ale boję się trochę po cc Czy któraś z dziewczyn po cc już je robiła?

Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
no a Filip poszedł spać wczoraj o 20.00, kąpaliśmy go, bo 3 dni nie był kąpany przez to ze chory, a ja bałam się, że się zaziębi bardziej, no i spał do 7.15 najdłuższy sen jaki do tej pory się zdarzył, ale super
Słuchajcie, to jak to w końcu jest z tym budzeniem na karmienie? No i z przewijaniem, może takie małe dziecko nie jeść i nie być przewinięte przez 10 godzin?

Cytat:
Napisane przez anadun Pokaż wiadomość
Co do spierania kup z pieluch i ubranek, to u mnie na różne plamy i na te też sprawdza się biale mydło, najlepiej Bobas. Mam je zawsze pod ręką w łazience,
Jak to plamy po kupach, to znaczy że Wam pieluszki przeciekają?

Memi, dawaj jeszcze raz, bądź dzielna!

Judy - mój Wojtek też wydaje przez sen takie dźwięki. Ja też w nocy ciągle się zrywam sprawdzać, co mu jest, tylko że ja od samego początku postawiłam kołyskę tuż obok naszego łóżka. Wystarczy, że podniosę się na rękach i już go widzę. A właściwie to widzę go nawet leżąc. Ale i tak nie śpię spokojnie
Ale słodko musi wyglądać, jak Amelka śpi w... koszyczku

Ewccik - Wojtek miał szczepienie w sobotę. Bardzo ładnie Twoja córcia przybrała na wadze. A ile miała przy urodzeniu? Wojtuś w 8 tygodniu - 4600g. Tylko że on urodził się też lekki - 3050g.
A po co Ci środki przeciwgorączkowe? Mała gorączkuje po szczepieniu, czy chcesz się zabezpieczyć? Nasz lekarz powiedział, że po szczepieniach gorączkują raczej starsze dzieci, a takie maluchy nie.

Gosiu - no mam nadzieję I też dzięki za instrukcję. Jeśli Ty wyglądasz tak jak wyglądasz dzięki tym ćwiczeniom, to ja dzisiaj zaczynam
A Ty jesteś po cc i to później niż ja i co, nie bałaś się ich robić?
Wiesz co, pokazałabyś, jak wiążesz Laurę w chuście. Bo ja np. nigdy nie wiem, czy nóżki nie są za szeroko i czy kręgosłup nie jest zbyt wygięty lub zbyt prosty

Monix - gratuluję kupy! Wiem coś o tym - my z mężem ostatnio mieliśmy to samo, mały nie robił kupy odm 24h i zaczął płakać i się wyginać, więc wiedzieliśmy, że mu się chce. Wzięliśmy go więc, mąż ćwiczył mu nóżkami, ja masowałam brzuszek, aż w końcu poszło. Nawet nie wiesz jak się ujcieszyliśmy, obcałowaliśmy go ze wszystkich stron :haha:

A co do spania w nocy, to Wojtek niestety jeszcze nie umie przespać całej. Budzi się jak w zegarku - co 3 godziny - na karmienie. Zazwyczaj karmię go tak:
23, 2, 5, 8 (oglądam Brzydulę ) ,11, 14, 17, 20 (oglądam Na Wspólnej :haha: ), 23 itd... to nie jest źle, bo w nocy wstaję tylko 2 razy, ale nie wiem czemu - i tak jestem Zombie!
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 15:33   #3294
Jaga1111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 673
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam wiadomość od basi85 !!!
"Urodziłam piękną córeczkę, ma 3380 i 57 cm. Jesteśmy najszczęśliwsi na świecie"



zapytałam kiedy i jak:



"SN o 20.30. Pozdrowienia dla dziewczyn i ich dzieciaczków"




GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!:c mok:
[quote=monix0;12217435]
Ciekawe co u Jagi
edit:
quote]


ktos jednak o mnie jeszcze pamieta....

Cytat:
Napisane przez monix0 Pokaż wiadomość
Coś nie pada jednak, jak Dawidek zaśnie spływam na zakupy, chciałam specjalnie dla Emilki 10 stron nastukać żeby miała co czytać....ale coś mi nie idzie
edit:
Jaga widzę Cię!!!!!
edit:

edit2:
na dole tyle osób wisi nickami, a ja gadam sama z sobą
HHEHEH jestem teraz a przedtem bylam ale na chwilke bo burza u nas byla i niechialam aby mi sie komp spalił..


Witajcie

OJJ aj tu duzzzzooo postow....

U mnie ogolnie nie za dobrze...nie mam czasu na NIC!!!!!!!

a do tego jeszcze tak:
-Mała ma kolki nic nie pomaga na nie....KOMPLETNIE NIC!!!!!!
-TZ wnerwia mnie ze hoohoho ostanio to zastanwiam sie czy jest sens bycia z nim.....
-jestem narazie u Mamy bo TZ w delegacji do środy(20.05)
-jest mi smutno...bo nie mam czasu na wizaz...
-Mala spi ale bardzo czesto sie teraz budzi w nocy co 2-3h
-i powoli mam dosc...bycia mamą.......

No to sie wygadlam to moge isc do Korci...

Aha no i czytralm z 5 stron wczesniej i widze ze mamy manie pogladania na NK...to ja tez sweirdzilam ze zaloze konto ale bedzie tlyko dla was...bo mailam kiedys nieprzyjemnosci...no i jest takie anoniowo -wizazowe....ehhehe

a to Link:
http://nasza-klasa.pl/profile/25895354


do uslyszenia buziaczki:cmo k:
Jaga1111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 15:40   #3295
nicolajj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 338
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez monix0 Pokaż wiadomość
a ktoś tu pisał ze ma jakis aspirator do noska bez wkłADÓW.............juz mialam sie isc klocic do apteki ze mnie baba oklamala, ale by bylo
Ja mam - Marimera, wkłada się kawałek waty, a nie trzeba wkładów kupować.

Ale mi się nic dzisiaj nie chce...
nicolajj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 15:50   #3296
anadun
Rozeznanie
 
Avatar anadun
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 917
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez Charlotte Pokaż wiadomość
Jak to plamy po kupach, to znaczy że Wam pieluszki przeciekają?
Mnie się zdarzył przeciek, ale też kupa w trakcie przebierania. I z tego co wiem nie tylko ja miałam takie atrakcje
A mój Emil possał, poprawił bebilonem, położyłam go i poszłam obiad robić. Ale oczywiście zaglądam i zastanawiam się co tak cicho? A moje biedactwo leży, oczy zamknięte i stęka, stęka i za chwile jak nie pójdzie kupa a teraz dalej śpi, pewnie mu się lepiej zrobiło, bo od piątku nie kupkał. Idę go umyć, nie będzie z tym leżał biedny.
__________________
EMIL
anadun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 16:17   #3297
fizjo83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 669
GG do fizjo83
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez Charlotte Pokaż wiadomość
Buziaczku, mnie też ręce bolą. Ogólnie to mięśnie, ale bardziej mnie martwi lewy nadgarstek, który boli jakbym go sobie nadwerężyła
O, dzięki za dokładna instrukcję. Fajne te ćwiczenia, tylko pewnie trochę monotonne, ale można przed telewizorem je robić Ja bym zaczęła nawet dziś, ale boję się trochę po cc Czy któraś z dziewczyn po cc już je robiła?



Słuchajcie, to jak to w końcu jest z tym budzeniem na karmienie? No i z przewijaniem, może takie małe dziecko nie jeść i nie być przewinięte przez 10 godzin?



A co do spania w nocy, to Wojtek niestety jeszcze nie umie przespać całej. Budzi się jak w zegarku - co 3 godziny - na karmienie. Zazwyczaj karmię go tak:
23, 2, 5, 8 (oglądam Brzydulę ) ,11, 14, 17, 20 (oglądam Na Wspólnej :haha: ), 23 itd... to nie jest źle, bo w nocy wstaję tylko 2 razy, ale nie wiem czemu - i tak jestem Zombie!
A6W sa monotonne dlatego ja tylko raz dotrwalam do 42 dnia.A tak to zatrzymywalam sie na ok 3 seriach po 20powtorzen i tyle mi wystarczaloPoza tym ja ze wzgledu na kregoslup pomijalam ostatnie cwiczenie a czasami nawet te nozyce.
Hm...mnie uczono ze po cc cwiczyc miesnie brzucha mozna dopiero po 3-6 miesiecy.O wszystkim decyduje lekarz.Zbyt wczesne rozpoczecie cwiczen grozi zrostami,zgrubieniami,nie prawidlowym gojeniem rany.Najlepiej idz do ginekologa ,powinien Ci zrobic usg i sprawdzic stan rany.Niestety po cc dosc pozno mozna zaczac cwiczyc-to jej minus.Ale mysle ze basen spokojnie juz w 2 miesiacu.A A6W bardzo mocno obciaza miesnie wiec odradzam!!!
A co do budzenia-mi pediatra powiedzial-ale karmie sztucznym-ze w nocy te 5-6 godzin starsze dziecko moze pospac(czyli ok.5-6tygodniowe).Pozniej nalezy obudzic bo spada poziom cukr idziecko robi sie jeszcze bardziej senne i moze byc nawet problem z obudzeniem.Poza tym jak moja Julka sie obudzila po 8 godzinach snu!!to byla tak glodna ze nie mogla smoka zassac bidulka.A jesli chodzi o przewijanie-zalezy od wrazliwosci pupci dziecka-moja te 6 godzin wytrzyma bez odparzen.Ale np.Dawidek monix pewnie by mial odparzenia-ma wrazliwa skorke biedaczek.Mam racje monix?Wiec wszystko zalezy od dzidziusia.

[quote=Jaga1111;12253932]GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!:c mok:
Cytat:
Napisane przez monix0 Pokaż wiadomość

Ciekawe co u Jagi
edit:
quote]


ktos jednak o mnie jeszcze pamieta....



HHEHEH jestem teraz a przedtem bylam ale na chwilke bo burza u nas byla i niechialam aby mi sie komp spalił..


Witajcie

OJJ aj tu duzzzzooo postow....

U mnie ogolnie nie za dobrze...nie mam czasu na NIC!!!!!!!

a do tego jeszcze tak:
-Mała ma kolki nic nie pomaga na nie....KOMPLETNIE NIC!!!!!!
-TZ wnerwia mnie ze hoohoho ostanio to zastanwiam sie czy jest sens bycia z nim.....
-jestem narazie u Mamy bo TZ w delegacji do środy(20.05)
-jest mi smutno...bo nie mam czasu na wizaz...
-Mala spi ale bardzo czesto sie teraz budzi w nocy co 2-3h
-i powoli mam dosc...bycia mamą.......

No to sie wygadlam to moge isc do Korci...

Aha no i czytralm z 5 stron wczesniej i widze ze mamy manie pogladania na NK...to ja tez sweirdzilam ze zaloze konto ale bedzie tlyko dla was...bo mailam kiedys nieprzyjemnosci...no i jest takie anoniowo -wizazowe....ehhehe

a to Link:
http://nasza-klasa.pl/profile/25895354


do uslyszenia buziaczki:cmo k:
Zaprosilam
Hm....Jaga a moze kolka u Korci jest spowodowana Twoimi problemami z Tztem?Nie chcialo mi sie w to wierzyc ale moja kolezanka miala nerwowa atmosfere w domu(tez problemy z mezem ale tam bylo naprawde ostro)i dzidzia miala kolki i nie pomagalo nic-nawet leki z zagranicy sprowadzane.W koncu jakis pediatra powiedzial jej ze to ona ma sie leczyc a nie dziecko bo jest tak zestresowana ze odbija sie to na dziecku i ma biedne kolki.Nie wiem jak jest u Ciebie ale moze nieciekawa atmosfera w domu i twoje nerwy przechodza na dzidziusia i stad te kolki??
Mam nadzieje ze mnie zle nie zrozumiesz
Cytat:
Napisane przez nicolajj Pokaż wiadomość
Ja mam - Marimera, wkłada się kawałek waty, a nie trzeba wkładów kupować.

Ale mi się nic dzisiaj nie chce...
A mi wrecz odwrotnie.Dostalam takiego powera.Posprzatalam mieszkanko,nastawilam pranie,teraz czeka mnie prasowanie i zrobilabym cos jeszcze
Julka w koncu zasnela.Teraz to ona chyba bedzie spac do ranaOd 4 "na nogach" z kilkoma drzemkami
__________________
80------70-----60-----55
fizjo83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 16:27   #3298
sija
Zadomowienie
 
Avatar sija
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 189
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Hej dziś odpisuję na raty

Cytat:
Napisane przez raspberry69 Pokaż wiadomość
Sija a to leniuszek z tego dzidziolka ladnie to tak piaste ssac?? moja mala dzis pierwszy raz przespala 7 godzin ale to takie jednorazowe. Moja od samego poczatku ssie z obu piersi
...
Moja mala sra jak odrzutowiec dzis tak meza obkupkala ,dywan jak z armaty masakra mowie wam.

Mnie znow wraca bol zeba... zalamana jestem
Ania wcina piąstkę przeważnie po jedzeniu - nigdy nie wiem, czy dalej głodna, czy tak sobie pociamkać chce
Gratulacje z okazji pierwszej tak długiej drzemki może już będzie tak spać? Ania pierwszy raz spała tak zaraz po skoku rozwojowym około 6 tygodnia i już jej tak zostało (czasem tylko się budzi, ale może ze 3 razy się zdażyło)
hehehe a dywan to i u nas raz był do czyszczenia teraz Ania robi kupki tuż przed karmieniem przeważnie więc opanowuję sytuacje
współczuję bólu zęba

Cytat:
Napisane przez raspberry69 Pokaż wiadomość
To ja jeszcze sie pochwale skromnie u mnie 2 kg mniej


Cytat:
Napisane przez gryzaczek Pokaż wiadomość
witam Laseczki
jakie mam tyly czy ja to nadrobie???
dziadkowie wyjechali zakochani we wnusi...Mala dala dzis popalic ostro
w nocy wisiala na cycu w dzien zmeczona wiec marudna....
walcze z nia na spacerach bo drze sie tak,ze sie boje ze pomysla ludzie,ze ja komus z wozkiem ukradlam...ma ktos takie przezycia??? lato nadchodzi a ja nie chce w domu siedziec
smoczki wszystkie sa 'be' tylkoby cyca ssala non stop rozmiekna mi brodawki normalnie moze powinnam sobie odlew cyca zrobic...ech...se ponarzekalam....
od jutra sama z Mala zobaczymy jak bedzie....


Cytat:
Napisane przez monix0 Pokaż wiadomość
Sija trzymam kciuki za jutrzejsze szczepienie, ale Ci dobrze ze Ania tAk długo śpi w nocy
dzieki, kciuki się przydadzą

Cytat:
Napisane przez pentuerka Pokaż wiadomość
Dzien Dobry

wycieczka sie udala, Mala zesrala sie tak porzadnie, ze az pappers przeciekl, dotego zaczela strasznie ryczek ze jest glodna, a Tz nie maial akurat gdzie zaparkowac, wzielam ja na rece chociaz balam się, ze bedziemy mieli zasrana cala tapicerke w samochodzie razem ze mna.
Sytuacje opanowalismy, dziecko przebralimy, nakarmilam cycem, wiec pierwsze koty za ploty. Nie powiem ze nie wzbudzalismy zaiteresowania.
...
Gabriello mi w nocy nadal cycki napelniaja się, az sa twarde, ale ja dopiero niecale 5 tc po porodzie.
ooo ale podróż z przygodami, u nas dziś było troszkę podobnie, już miałam zaliczyć pierwsze karmienie w aucie, ale okazało się, że mała płakała, bo ją za ciepło ubrałam - takie mi się należą, bo się dziecko napłakało i zgrzało jeszcze bardziej, na szczęście miałam w torbie ciuszki, to ją przebrałam

Cytat:
Napisane przez Masako Pokaż wiadomość
a ja mam dzis jakis marny nastrój, płakać mi sie chce, wszystko mnie boli: nogi, cycki, głowa, jakaś niedospana jestem

Do tego caly czas mam dylematy: budzić go na jedzenie nie budzić, mały jest zasadniczy-jak śpito śpi a jak nie spi to ryczy i jak ja mam wiedizeć kiedy jest głodny???
W nocy robie mu już przerwe miedzy posiłkami 6 godzinną, niestety nie jest to przerwa równoznaczna ze spaniem, zwłaszcza moim
ja juz chyba nie dam rady,( choć nie wiem jaką mam alternatywe)
...
Jeszcze TZ mnie dzis rano zdenerwował: przyniosł mi q**wa cukierki czekoladowe, na poprawe nastroju, gdyby nie mały u cyca to bym go zabiła chyba, bo on zapomniał, ze nie można....no rece i piersi opadają
spróbuj chociaż troszkę odpocząć
też miałam podobny dylemat jak Ania zaczęła przesypiać noce - lekarka powiedziała, że mała ładnie przybiera i nie trzeba jej w takiej sytuacji budzić - najlepiej skontroluj wagę i poradź się pediatry
ja już jem troche słodyczy, zaczynałam od ciast bez słodkiej masy, a teraz zjadam i ciasta i ciasteczka w czekoladzie oczywiście nie za wiele

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
oczywiście ze my tu o tobie pamiętamy i jak ci fajnie ze Ania tak długo w nocy śpi już i ja sie nie moge doczekać kiedy moja Jula bedzie miec 3 miesiące
a ja się nie mogę doczekać kiedy Ania będzie miała roczek

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
Sija Ty już piszesz o drugim szczepieniu,a u mnie jeszcze pierwszego nie było na prewno dzidzio zniesie dobrze,tylko my matki mamy za miękkie serca
mam nadzieję, że dobrze zniesie a kiedy macie pierwsze?
__________________
"Miłość to nie pluszowy miś, ani kwiaty,...
Ale miłość, kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze."

sija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 16:46   #3299
Masako
Rozeznanie
 
Avatar Masako
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 675
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez lapochka81 Pokaż wiadomość
Masako...ja jem kinderbueno...i kitkat...ale tak maksymalnie 1 dziennie...wiec troche slodyczy mozna, ale z umiarem...
Witam dziewczynki!
Wczoraj w Holandii byl Dzien Matki - oni tutaj kiedy indziej obchodza - wiec mialam dzien wolny tzn. oprocz karmienia...a prezent sie jeszcze sprowadza - zamowilam sobie epilator/golarke bo na nogach las wlosow!No i dodatkiem byl film "Mamma Mia" - teraz musze czas znalezc na ogladanie...
Czy Wam w praniu schodza te plamy z kupsk? bo mi czasami nie i zostaja zolte slady na np. bialej pieluszce... macie jakies rady?
Milego dnia dziewczyny! pogoda do , ale co tam...
Masako - jak maly dobrze na wadze przybiera to nie musi pic w nocy! tak nam tutaj mowia...wiec ja swojego nie budze, on sam sie budzi kiedy jest glodny...mleko w nocy jest tluste i bardziej pozywne.
Jesli w ciagu dnia je za malo to pozniej bedzie nadrabiac w nocy. Jesli w nocy nie budzi sie to widocznie ma dosyc przez dzien?
Tutaj mowia tez zeby przerwy przez dzien nie byly krotsze niz 2 godziny a dluzsze 4, bo pozniej dziecko bedzie sie domagalo jedzenia w nocy...
Jak sie maluch nie budzi w nocy to znowu problem z piersiami..bo ja mam pelne i twarde.
Czasami odciagam po ostatnim karmieniu...albo rano, jak sa takie pelne, ze az bola...
pieluchy zapieram naswiezo normalnym mydłem

co do przybierania nawadze to nie wiem, bo go nie waze a i tak na zadanie karmiony nie był
azaczelo sie to tak ze jak miałam te problemy z piersiami to połozna laktacyjna ochrzanila mnieze za rzadko karmie, ze powinien jeść 10-12posiłków na dobe. Takie ilości były nierealne, bo nie miałby kiedy spac, wiec karmiłam cook 3 godz z jedną 4 godzinną przerwą nocną. No ale żal dziecka budzić w nocy wiec od 2 dni robie przerwe 6 godzinną w nocy, potem karmie o 6 rano i potem co ok 3-3,5 godziny wieczorem troche częsciej. Tym co zazdroszcza mi przer w karmieniu dodam, ze dziecko zasypia ok godziny po karmieniu i często dopiero na moim brzuchu wiec jestem unieruchomiona Czasem w przerwach nie spi wcale ale kwęczy i ulewa nie wkazujac oznak glodu. zresztą dziś rano o 6 nie spał nie płakał a jadł jak dziki osiol jak sie dorwał do cycka. No i nadal nie wiem czy dziecko przekarmiam czy glodze... w środe sie spytam pediatry

Judy-z tym sokiem to cie podpuściłam ale miło że grill sie udał
Mój też chrzaka przez sen i ulewa ale co zrobić, śpi w łożeczku

Anvi-
jak ty masz wyrzuty sumienia za " masz żryj" to co j mam powiedzieć jak u mnie taka lacina szła że mąż mi pogadanke wygłosił

Fizjo- znam ten ból z tarczyca, mi siadła termoregulacja i jak mam wiedzieć jak ubrać małego jak sama nie wiem jak sie ubrać? no i buziak dla ciebie, bo dzielnie sobie radzisz z przeciwnosciami, a pomarudzić zawsze mozesz, to pomaga

Memi pisz jeszcze raz tego posta

Masako-zmyła specjalnie dla Monix, niech wie jak to jest być sprawdzanym

Anvi- ja przy usypianiu malego przytrzymuje mu łapki-pomaga ale co z tego jak tylko zaśnie to uleje i od nowa sie bawimy

Ewcik-normalnie paracetamol, tylko dawke trzeba dobrać do wagi

Jaga witaj

A mój śpi
jak jeszcze troche pospi a ja skończe pytlowac przez telefon to wkleje moje kreacje zostatnich wesel w album

edit dałam rade tylko 2 zdjecia, bo mały wstał
__________________
26.04.2008- Nas Dwoje
31.03..2009-Nas Troje , Bartuś jest już z nami

Nie można zmienić kobiety. Można zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia.

Edytowane przez Masako
Czas edycji: 2009-05-11 o 17:22
Masako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 16:49   #3300
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez Charlotte Pokaż wiadomość



Słuchajcie, to jak to w końcu jest z tym budzeniem na karmienie? No i z przewijaniem, może takie małe dziecko nie jeść i nie być przewinięte przez 10 godzin?


a po co mam go budzić? Filip jak śpi w nocy to nie sika tak dużo jak w dzień, a kupki w ogóle w nocy nie robi. Jakby był głodny to by się sam obudził. I nie jest już taki mały, ma ponad 3 miesiące
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:41.