Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-08-25, 16:32   #1801
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy mogłabym prosić o analizę szamponu Ziaja Plantica - przenica intensywne nawilżanie ??
Jest on przeznaczony do włosów normalnych i suchych i chciałabym się dowiedzieć, czy rzeczywiście tak intensywnie nawilża, jak obiecuje napis na opakowaniu.

Skład:
Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Methyl Gluceth-20, Aloe Barbadensis, Panthenol, Polyquaternium-10, Propylene Glycol, Triticum Vulgare Germ Extract, Cocamide DEA, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Parfum (Fragrance), Citric Acid.

Dziękuję.
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-25, 21:28   #1802
jenny0412
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo proszę o napisanie czy ten krem jest OK?tzn:czy nie ma składników zapychających albo innych szkodliwych?

Pollena-Ewa, Eva Natura Komfort Młodej Skóry 18+, Krem na noc dotleniający

Skład:
Aqua/Water/Eau, Talc, Dimethicone, Polyacrylic Acid, Amodimethicone, Hydrogenated Polyisobutene, Glycerin, Lecithin, Ethoxydiglycol, Polyglyceryl-10 Stearate, Methylparaben, Sodium Polyacrylate, Parfum/Fragrance, Polysorbate 20, Benzophenone-4, Butylparaben, PEG-8, Disodium EDTA, Hexyl Cinnamal, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Linalool, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol. [May Contain +/-: Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77499).
jenny0412 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 07:00   #1803
pass_yonatka
Raczkowanie
 
Avatar pass_yonatka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 39
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o zanalizowanie tych fluidów. Chodzi mi głównie o ty czy zapychają pory, powodują efekt matowienia itp.

Manhattan Fluid Power Mat: C9-13 Isoparaffin, cyclopentasiloxane, silica, paraffinum liquidum, polyglyceryl-3-beeswax, polygliceryl-2sesquiisostearate, didteardimonium hectorite, dimethicone crosspolymer, glyceryl dibehenate, aluminium starch octenylsuccinate, sillica simethyl behanate, propylene carbonate, methylparaben, propylparaben, parfum [+- CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891, CI 77947 ]

I Quiz Puder w kremie : aluminium stearch octenylsuccinate, caprylic/capric trigliceryde, talc, titanium dioxide, isocetyl stearoyl stearate, decyl cocoate, Isopropyl myristate, carnauba, cera alba, dimethicone crosspolymer, Polyethinne.dimethicone, (+- CI 77491, CI 77492, 77499, CI 77891) phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, parfum.


Dzięki z góry Bardzo mi zależy..
pass_yonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 10:11   #1804
Asieńka_86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 611
GG do Asieńka_86
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dzięki wielkie L_V
Asieńka_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 10:41   #1805
Margaret_76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
Czy mogłabym prosić o analizę szamponu Ziaja Plantica - przenica intensywne nawilżanie ??
Jest on przeznaczony do włosów normalnych i suchych i chciałabym się dowiedzieć, czy rzeczywiście tak intensywnie nawilża, jak obiecuje napis na opakowaniu.

Skład:
Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Methyl Gluceth-20, Aloe Barbadensis, Panthenol, Polyquaternium-10, Propylene Glycol, Triticum Vulgare Germ Extract, Cocamide DEA, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Parfum (Fragrance), Citric Acid.

Dziękuję.


Szampon będzie nawilżał włosy dzięki obecności kilku składników:
Methyl Gluceth-20 - to jest pochodna glukozy, naprawdę świetnie nawilża nie tylko w szamponach; Ekstrakt z aloesu (Aloe Barbadensis), ekstrakt z pszenicy (Triticum Vulgare Germ Extract). Polyquaternium-10 daje efekt kondycjonowania włosów (gładsze, lepiej się rozczesują i mniej elektryzują). Niestety konserwant nie jest za ciekawy (2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol). Za to kompozycja zapachowa hipoalergiczna.
__________________
Gosia
Margaret_76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 10:48   #1806
Margaret_76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez jenny0412 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o napisanie czy ten krem jest OK?tzn:czy nie ma składników zapychających albo innych szkodliwych?

Pollena-Ewa, Eva Natura Komfort Młodej Skóry 18+, Krem na noc dotleniający

Skład:
Aqua/Water/Eau, Talc, Dimethicone, Polyacrylic Acid, Amodimethicone, Hydrogenated Polyisobutene, Glycerin, Lecithin, Ethoxydiglycol, Polyglyceryl-10 Stearate, Methylparaben, Sodium Polyacrylate, Parfum/Fragrance, Polysorbate 20, Benzophenone-4, Butylparaben, PEG-8, Disodium EDTA, Hexyl Cinnamal, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Linalool, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol. [May Contain +/-: Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77499).
Z zapychających to ja tu widzę talk. Co prawda brak jest typowych tłustych emolientów (za to są silikony), z którymi talk daje efekty klajstrowania. Więc w sumie krem raczej lekki. Dziwi mnie dodatek filtrów UV (Benzophenone-4 i titanium dioxide) - sa tak daleko w składzie, że dają małą ochronę. Dwutlenek tytanu spełnia tu raczej rolę wybielacza. No i nieciekawa kompozycja zapachowa - dużo jej i zawiera alergeny. Kremu nie polecałabym dla cery wrażliwej.
__________________
Gosia
Margaret_76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 10:54   #1807
Margaret_76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pass_yonatka Pokaż wiadomość
Proszę o zanalizowanie tych fluidów. Chodzi mi głównie o ty czy zapychają pory, powodują efekt matowienia itp.

Manhattan Fluid Power Mat: C9-13 Isoparaffin, cyclopentasiloxane, silica, paraffinum liquidum, polyglyceryl-3-beeswax, polygliceryl-2sesquiisostearate, didteardimonium hectorite, dimethicone crosspolymer, glyceryl dibehenate, aluminium starch octenylsuccinate, sillica simethyl behanate, propylene carbonate, methylparaben, propylparaben, parfum [+- CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891, CI 77947 ]

I Quiz Puder w kremie : aluminium stearch octenylsuccinate, caprylic/capric trigliceryde, talc, titanium dioxide, isocetyl stearoyl stearate, decyl cocoate, Isopropyl myristate, carnauba, cera alba, dimethicone crosspolymer, Polyethinne.dimethicone, (+- CI 77491, CI 77492, 77499, CI 77891) phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, parfum.


Dzięki z góry Bardzo mi zależy..
Manhattan zdecydowanie lepszy (lżejszy, będzie mniej tłusty). Matować tez powinien dobrze. W ogóle jeśli chodzi o podkłady to najlepsze są te na silikonach - lekkie, nie kleją się.
__________________
Gosia
Margaret_76 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-26, 12:56   #1808
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez jenny0412 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o napisanie czy ten krem jest OK?tzn:czy nie ma składników zapychających albo innych szkodliwych?

Pollena-Ewa, Eva Natura Komfort Młodej Skóry 18+, Krem na noc dotleniający

Skład:
Aqua/Water/Eau, Talc, Dimethicone, Polyacrylic Acid, Amodimethicone, Hydrogenated Polyisobutene, Glycerin, Lecithin, Ethoxydiglycol, Polyglyceryl-10 Stearate, Methylparaben, Sodium Polyacrylate, Parfum/Fragrance, Polysorbate 20, Benzophenone-4, Butylparaben, PEG-8, Disodium EDTA, Hexyl Cinnamal, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Linalool, Geraniol, Alpha-INsomethyl Ionone, Citronellol. [May Contain +/-: Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77499).
Chyba się pomyliłaś. To nie wygląda na skład kremu pielęgnacyjnego (raczej jakiegoś kosmetyku kolorowego).
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 14:09   #1809
pass_yonatka
Raczkowanie
 
Avatar pass_yonatka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 39
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziękuje bardzo Margaret 76
Ale prosiłabym jeszcze o bardziej dokładne analizy
pass_yonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 14:51   #1810
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Margaret_76 Pokaż wiadomość
Szampon będzie nawilżał włosy dzięki obecności kilku składników:
Methyl Gluceth-20 - to jest pochodna glukozy, naprawdę świetnie nawilża nie tylko w szamponach; Ekstrakt z aloesu (Aloe Barbadensis), ekstrakt z pszenicy (Triticum Vulgare Germ Extract). Polyquaternium-10 daje efekt kondycjonowania włosów (gładsze, lepiej się rozczesują i mniej elektryzują). Niestety konserwant nie jest za ciekawy (2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol). Za to kompozycja zapachowa hipoalergiczna.
Czyli szampon powinien dobrze nawilżać, tak? Cieszę się
I dziękuję
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 17:49   #1811
Klementynka
Raczkowanie
 
Avatar Klementynka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: herbaciarnia
Wiadomości: 268
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

jezusie.. trzy godziny przesiedziałam czytając ten wątek ile tu znalazłam informacji, które mnie od dawna interesowały.

Chciałam zapytać o skład tego kremu, gdyż chyba jedynie jego skład nie był rozszyfrowany, spośród tych nad którymi się zastanawiam:

Ziaja, BioBalans, Krem normalizujący do cery tłustej i mieszanej

Skład: Aqua (Water), Cyclomethicone, PEG/PPG -18/18 Dimethicone, Glycerin, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Dimethiconol, Hydrolyzed Milk Protein, Propylene Glycol, Panthenol, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum (Fragrance), Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citronellol, Citric Acid


Mam cerę mieszaną i potrzebuję szybciuchno lekko nawilżającego kremu, który by nie zapychał. Od lat używałam Nivea Soft, ale ostatnio pojawienie się wągrów przypisałam właśnie jemu.. Zastanawiam się poważnie nad Iwostinem. Możecie coś polecić?

Z góry dziekuję wielce
__________________
ciuchy do oddania:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=872916
Klementynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 17:55   #1812
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Klementynka Pokaż wiadomość
jezusie.. trzy godziny przesiedziałam czytając ten wątek ile tu znalazłam informacji, które mnie od dawna interesowały.

Chciałam zapytać o skład tego kremu, gdyż chyba jedynie jego skład nie był rozszyfrowany, spośród tych nad którymi się zastanawiam:

Ziaja, BioBalans, Krem normalizujący do cery tłustej i mieszanej

Skład: Aqua (Water), Cyclomethicone, PEG/PPG -18/18 Dimethicone, Glycerin, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Dimethiconol, Hydrolyzed Milk Protein, Propylene Glycol, Panthenol, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum (Fragrance), Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citronellol, Citric Acid


Mam cerę mieszaną i potrzebuję szybciuchno lekko nawilżającego kremu, który by nie zapychał. Od lat używałam Nivea Soft, ale ostatnio pojawienie się wągrów przypisałam właśnie jemu.. Zastanawiam się poważnie nad Iwostinem. Możecie coś polecić?

Z góry dziekuję wielce
Zdecydowanie NIE Po pierwsze silikony - ładnie wygładzą cerę, ale nic poza tym, mogą podrażnić naczynka lub działać komodogennie. Po drugie, polyakrylamid baardzo wysoko w skłądzie - dla mnie dyskwalifukuje to ten produkt. I po trzecie - pochodne parafiny w produkcie dla cery mieszanej? Pomyłka jest jeszcze i po czwarte - agresywne konserwanty. Przykro mi że tak schlastałam ten kosmetyk, ale lepiej nie kupić, niż zrobić sobie krzywdę, a po tem miesiącami leczyć, np. krosty czy uczulenie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 18:05   #1813
Klementynka
Raczkowanie
 
Avatar Klementynka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: herbaciarnia
Wiadomości: 268
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Zdecydowanie NIE Po pierwsze silikony - ładnie wygładzą cerę, ale nic poza tym, mogą podrażnić naczynka lub działać komodogennie. Po drugie, polyakrylamid baardzo wysoko w skłądzie - dla mnie dyskwalifukuje to ten produkt. I po trzecie - pochodne parafiny w produkcie dla cery mieszanej? Pomyłka jest jeszcze i po czwarte - agresywne konserwanty. Przykro mi że tak schlastałam ten kosmetyk, ale lepiej nie kupić, niż zrobić sobie krzywdę, a po tem miesiącami leczyć, np. krosty czy uczulenie.
oo, to dziękuje za ostrzeżenie.

L_V, tak sobie bezczelnie zaglądnęłam do twojego profilu i zauważyłam, ze też masz mieszaną cerę. I tu druga bezczelna kwestia- czy mogłabys napisac jaki krem stosujesz po wcześniejszym użyciu produktu do demakijażu? Nie musi byc koniecznie krem silnie matujący, gdyż na noc wolałabym właśnie coś lekko-nawilzającego, byleby mnie znowóż nie zapychał
__________________
ciuchy do oddania:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=872916
Klementynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 18:16   #1814
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Klementynka Pokaż wiadomość
oo, to dziękuje za ostrzeżenie.

L_V, tak sobie bezczelnie zaglądnęłam do twojego profilu i zauważyłam, ze też masz mieszaną cerę. I tu druga bezczelna kwestia- czy mogłabys napisac jaki krem stosujesz po wcześniejszym użyciu produktu do demakijażu? Nie musi byc koniecznie krem silnie matujący, gdyż na noc wolałabym właśnie coś lekko-nawilzającego, byleby mnie znowóż nie zapychał
Tak, mam cerę mieszaną. Prawie 3 lata temu odkryłam jednak, iż moja cera reaguje o niebo lepiej na kosmetyki do cer alergicznych, wrażliwych, suchych niż stricte matujących. W zawiązku z tym, odstawiłam wszelkie mazidła z nazwą "matujący".
Obecnie zaczęłąm już stosować retinoidy, po letniej przerwie wróciłam do Diacnealu )kwas glikolowy + retinaldehyd). Uzywam go na zmianę z kremem Myokine Vichy. Lubię też bardzo Hydraphase od LRP, Hydrance Optimale od Avene, Nutrilogie Vichy. Lekko nawilżający jest właśnie Hydrance Optimale Legere od Avene.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 18:39   #1815
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Moge prosic o analize zelu do mycia buzi oraz demakijazu???
Mir cool essential
sklad:
Aqua (water), Rosa Damascena Flower Distillate, Sucrose Cocoate, PEG-60 Almond Glycerides, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Camellia Oleifera Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Glycerin, Disodium EDTA, Carbomer, Benzophenone-4, Triethanolamine, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben. (Preservative system forming no more than 0.5% w/w of total.)

Szukam czegos doskonalego, juz sama nie wiem co mam uzywac, mam wrazenie, ze przy KP zatkane pory to never ending story... :-(
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 18:56   #1816
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez emurulez77 Pokaż wiadomość
Moge prosic o analize zelu do mycia buzi oraz demakijazu???
Mir cool essential
sklad:
Aqua (water), Rosa Damascena Flower Distillate, Sucrose Cocoate, PEG-60 Almond Glycerides, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Camellia Oleifera Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Glycerin, Disodium EDTA, Carbomer, Benzophenone-4, Triethanolamine, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben. (Preservative system forming no more than 0.5% w/w of total.)

Szukam czegos doskonalego, juz sama nie wiem co mam uzywac, mam wrazenie, ze przy KP zatkane pory to never ending story... :-(
No no, ciekawy produkt - a to przez zawartość hydrolatu z róży damasceńskiej, aloesu, rumianku, glicerydy migdałowe. Nie podoba mi się tylko 1 konserwant, ale taka ilość składników łagodzących skutecznie go "zagłuszy". gdzie to mozna kupic???
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 19:01   #1817
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
No no, ciekawy produkt - a to przez zawartość hydrolatu z róży damasceńskiej, aloesu, rumianku, glicerydy migdałowe. Nie podoba mi się tylko 1 konserwant, ale taka ilość składników łagodzących skutecznie go "zagłuszy". gdzie to mozna kupic???
Przede wszystkim dziekuje w pierwszej kolejnosci! i to wielkie za tak szybka reakcje!
Tylko nie spadnij z krzesla jak cene zobaczysz... ale coz sie nie robi dla pieknej cery.. hyhy, ja cierpie na keratosis pilaris, niestety nie w postaci gesiej skorki ale wstretnych, rozszerzonych zaktkanych por i mnostwa krost, codziennie nowe, a moj maz ma luszczyce na buzi... ;( to sie dobralismy hmmm? ;(
No wlasnie, czy wart tej ceny?? czy jest tam moze cos innego godnego uwagi???
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 19:22   #1818
Klementynka
Raczkowanie
 
Avatar Klementynka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: herbaciarnia
Wiadomości: 268
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Tak, mam cerę mieszaną. Prawie 3 lata temu odkryłam jednak, iż moja cera reaguje o niebo lepiej na kosmetyki do cer alergicznych, wrażliwych, suchych niż stricte matujących. W zawiązku z tym, odstawiłam wszelkie mazidła z nazwą "matujący".
Obecnie zaczęłąm już stosować retinoidy, po letniej przerwie wróciłam do Diacnealu )kwas glikolowy + retinaldehyd). Uzywam go na zmianę z kremem Myokine Vichy. Lubię też bardzo Hydraphase od LRP, Hydrance Optimale od Avene, Nutrilogie Vichy. Lekko nawilżający jest właśnie Hydrance Optimale Legere od Avene.
Poczytałam o tym kremie Avene- rzeczywiście widze, że powinnam go zakupić.

Dziekuję
__________________
ciuchy do oddania:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=872916
Klementynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 22:52   #1819
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

A co powiedzie moje Drogie Biochemiczki o składzie tego szamponu do włosów? Bo mi wydaje mi się on nadzwyczaj naturalny:

Apis, Dead Sea Line Forte, Szampon błotny z minerałami Morza Martwego

Skład: Aqua , Sodium Laureth Sulfate, Dead Sea Mud, Cocoamide Dea, Salt of the Dead Sea, Keratin, Parfum, Horsetail Extract, Sweet Flag Extract, Methyldibromo Glutaronitrile & Phenoxyethanol, Uncaria Tomentosa Extract

Zamieszczam opis produktu:"Szamopn jest wyjątkowym preparatem do mycia i pielęgnacji włosów. Dobrane składniki bioaktywne dostarczają skórze i włosom substancji niezbędnych do prawidłowego metabolizmu. Odżywia, wzmacnia włosy, zapobiega wypadaniu, przeciwdziała powstawaniu łupieżu i łojotoku, łagodzi objawy łuszczycy. Stosując systematycznie uzyskujemy włosy puszyste, jedwabiste z naturalnym połyskiem.
Substancje aktywne:
Czarne Błoto i Minerały z Morza Martwego, Ekstrakt z ziół peruwiańskich, skrzypu, tataraku, keratyna"

Zastanawiam się,jakie jest prawdopodobieństwo,iż ocietnice producenta się spełnią, bo mam właśnie włosy cienkie, rzadkie, delikatne i przetłuszczające się (więc totalny koszmar. Czasami wolałabym mieć suche)
Dodam,że kiedyś go już miałam i zużyłam jedno opakowanie. Ale było to tak dawno,że już
niewiele pamiętam z jego działania...tylko tyle,że włosy naturalnie mi błyszczały (jak zawsze )
Naprawdę nie wiem,ćzy warto go kupić ponownie- recenzje na wiżażu słabe,a produkt nie jest aż tak bardzo tani(jak dla mnie)
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 07:33   #1820
dafne75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 46
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

ponownie prosze o analize kremu z postu 1776 i mam dodatkowe pytanie czy używanie Retinu A codziennie na noc jest"marnotrastwem" z uwagi na fakt ze substancje czynne działaja przez taki okres ze wystarczy jego aplikacja co drugi dzień???
pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedz
dafne75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 08:57   #1821
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

W KWC pojawiła się nowa maseczka Yves Rocher, Masque Aqua Tonic.

Skład: Aqua, Hamamelis Virginiania Water, Glycerin, Propylene Glycol, Urea, Vitis Vinifera Juice, Caprylic/Capric Trygliceride, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Coco-Caprylate/Caprate, Peg-6 Caprylic/Capric Glycerides, Methylparaben, Soidum Hydroxide, Parfum, Xanthan Gum, Allantoin, Ethylparaben, Tetrasodium Edta, CI 17200

Wysoko wyciągi roślinne i mocznik, to lubię. Ale poza tym czy ta maseczka bedzie należała to intensywnie nawilżających?
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 09:46   #1822
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez emurulez77 Pokaż wiadomość
Przede wszystkim dziekuje w pierwszej kolejnosci! i to wielkie za tak szybka reakcje!
Tylko nie spadnij z krzesla jak cene zobaczysz... ale coz sie nie robi dla pieknej cery.. hyhy, ja cierpie na keratosis pilaris, niestety nie w postaci gesiej skorki ale wstretnych, rozszerzonych zaktkanych por i mnostwa krost, codziennie nowe, a moj maz ma luszczyce na buzi... ;( to sie dobralismy hmmm? ;(
No wlasnie, czy wart tej ceny?? czy jest tam moze cos innego godnego uwagi???
Przy tym schorzeniu kt ore opisujesz powinna s się zainteresować serią Xerial firmy SVR. Cała seria zawiera mocznik - w stezeniu 10-30 mozna to stosowac na twarz, 50% swietnie zmiekcza lokcie, piety. Sa zele do mycia buzi, balsamy do ciała (ja ich uzywam przeciwko wrsataniu wlosow po depilacji, np. Xerialine 500). Wybierz sie do apteki na "wywiad". Ceny rozsadne - 50-70zł.
jest chyba jeszcze polski odpowiednik Xeriala - Ocerin, ale nie wiem jak ze skutecznoscią.

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-08-27 o 11:54
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 10:02   #1823
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Question Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo proszę o analizę składu odżywki do włosów:

ALLWAVES , CONDITIONING ACTION HAIR CREAM

Skład: Aqua,Cetearyl Alcohol,Steartrimonium Chloride,Isopropyl Alcohol, Triethanolamine,Lauryl Alcohol,Parfum,Myristyl Alcohol,Triticum Vulgare,Hydroxyisohexyl,3-Cyclohexene,Carboxaldehyd e,Cinnamyl Alcohol.

Z góry dziękuję
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 11:56   #1824
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę składu odżywki do włosów:

ALLWAVES , CONDITIONING ACTION HAIR CREAM

Skład: Aqua,Cetearyl Alcohol,Steartrimonium Chloride,Isopropyl Alcohol, Triethanolamine,Lauryl Alcohol,Parfum,Myristyl Alcohol,Triticum Vulgare,Hydroxyisohexyl,3-Cyclohexene,Carboxaldehyd e,Cinnamyl Alcohol.

Z góry dziękuję
Taka sobie przeciętna odzywka. jesli masz włosy tłustawe u nasady, cięzkie, przetłuszczające sie to mozesz byc z niej zadowolona, do włosów suchych raczej za malo tresciwa.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 11:59   #1825
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Vegusia Pokaż wiadomość
A co powiedzie moje Drogie Biochemiczki o składzie tego szamponu do włosów? Bo mi wydaje mi się on nadzwyczaj naturalny:

Apis, Dead Sea Line Forte, Szampon błotny z minerałami Morza Martwego

Skład: Aqua , Sodium Laureth Sulfate, Dead Sea Mud, Cocoamide Dea, Salt of the Dead Sea, Keratin, Parfum, Horsetail Extract, Sweet Flag Extract, Methyldibromo Glutaronitrile & Phenoxyethanol, Uncaria Tomentosa Extract

Zamieszczam opis produktu:"Szamopn jest wyjątkowym preparatem do mycia i pielęgnacji włosów. Dobrane składniki bioaktywne dostarczają skórze i włosom substancji niezbędnych do prawidłowego metabolizmu. Odżywia, wzmacnia włosy, zapobiega wypadaniu, przeciwdziała powstawaniu łupieżu i łojotoku, łagodzi objawy łuszczycy. Stosując systematycznie uzyskujemy włosy puszyste, jedwabiste z naturalnym połyskiem.
Substancje aktywne:
Czarne Błoto i Minerały z Morza Martwego, Ekstrakt z ziół peruwiańskich, skrzypu, tataraku, keratyna"

Zastanawiam się,jakie jest prawdopodobieństwo,iż ocietnice producenta się spełnią, bo mam właśnie włosy cienkie, rzadkie, delikatne i przetłuszczające się (więc totalny koszmar. Czasami wolałabym mieć suche)
Dodam,że kiedyś go już miałam i zużyłam jedno opakowanie. Ale było to tak dawno,że już
niewiele pamiętam z jego działania...tylko tyle,że włosy naturalnie mi błyszczały (jak zawsze )
Naprawdę nie wiem,ćzy warto go kupić ponownie- recenzje na wiżażu słabe,a produkt nie jest aż tak bardzo tani(jak dla mnie)
Silny spieniający detergent - SLS na samym początku skladu troche psuje mi wizje naturalnosci, ale dalej jest juz lepiej. jes bloto z morza martwego, sol, keratyna, wyciagi roslinne. wyglada to naprawde niezle - zastanawiam sie tylko, czy wlosy nie beda po nim zbyt suche, zbite w "sznurek" i czy dadza sie rozczesac.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 12:11   #1826
keythh26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 493
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

bardzo prosze o analize filtra - kremu do twarzy spf 20+ firmy ladival

sklad:aqua, isoamyl p-methoxycinnmate, alcohol denat,
butyl methoxydibenzoylmethane, glycerin, ethylhexyl salicylate, octocrylene, cetearyl alcohol, caprylic\capric triglyceride, octyldodecanol, ethylhexyl triazone, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, methyl glucose sesquistearate, panthenol, tocopheryl acetate,
cetyl ricinoleate, hydrogenated coco-glycerides, vitis vinifera seed extract, tocopherol, ubiquinone, lecitin, ascorbyl tetroisopalmitat, diisopropyl adipate, xanthan gum, sodium carbomer, disodium edta

czy krem ten ma stabilne filtry, czy nadaje sie do noszenia go "po domu" bez makijazu, czy jednak jest za niski, jakie kosmetyki moga go destabilizowac. dodam ze nie uzywam kwasow.
dziekuje i pozdrawiam
keythh26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 13:08   #1827
zuza678
Wtajemniczenie
 
Avatar zuza678
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: woj.kuj.-pom.
Wiadomości: 2 113
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Prosilabym o pare slow na temat filtrow zawartych w tym kremie.

Producent: Instituto Ganassini
Instituto Ganassini, Rilastil Intensive, Deliskin Cream, Krem do skóry z problemami naczynkowymi


Krem do skóry delikatnej wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, zwiększając ich odporność i elastyczność. Zmniejsza skłonność do powstawania rumienia, zaczerwienień i tak zwanych pajączków. Ogranicza szkodliwe skutki promieniowania UV. Utrzymuje właściwy poziom nawilżenia.

Skład: Aqua, Helianthus annuus (olej słonecznikowy), Glycerin, Steareth-2, PPG ? 15 Stearyl Ether, Chamomilla recutita (wyciąg z rumianku), Butyrospermum parkii (masło shea), aluminium starch octenylsuccinate, PEG-8, Beeswax, Butylene glycol, Vitis vinifera (wyciąg z winogron), Hypericum perforatum (wyciąg z dziurawca), Arnica montana (arnika), Hamamelis virginiana (oczar wirgninijski), Aesculus hippocastanum (wyciąg z kasztanowca), Hedera helix (wyciąg z bluszczu), Steareth-21, Lysine, Sodium PCA, Methoxy-PEG-7-rutinyl succinate (bursztynian rutyny), Hordeum vulgare (wyciąg z jęczmienia), Dimethicone, Titanium dioxide, Carbomer, Panthenol, Palmitoyl, Hydrolyzed Wheat protein, Triclosan, Allantoin, Glycyrrhetinic acid, Phospholipids, Saccaromyces lysate (wyciąg z drożdży), Ethyl linoleate, Ethyl linolenate, Glycine soja, Tocopheryl acetate (witamina E) , Hydrogenated lecithin, Bisabolol, Imidazolidinyl Urea, Disodium EDTA, BHA, BHT, Profumo, CI 77289. *składniki aktywne

Z gory dziekuje
zuza678 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 14:00   #1828
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Silny spieniający detergent - SLS na samym początku skladu troche psuje mi wizje naturalnosci, ale dalej jest juz lepiej. jes bloto z morza martwego, sol, keratyna, wyciagi roslinne. wyglada to naprawde niezle - zastanawiam sie tylko, czy wlosy nie beda po nim zbyt suche, zbite w "sznurek" i czy dadza sie rozczesac.

Dziękuję Ci bardzo L_V Masz rację, ten sls nieco "straszy", a przesuszenia również się obawiam :/ bedę szukać dalej
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 17:59   #1829
hałas
Wiele hałasu o nic.
 
Avatar hałas
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zachodnniopomorskie
Wiadomości: 385
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

W zwiazku z tym ze planuje zakup kremu na naczynka, poswiecilam troche czasu na przeanalizowanie skladu nast. kosmetyku:

Krem na naczynka, Iwostin

Jest to moje pierwsza proba, wiec prosze o wyrozumialosc, wszelkie uwagi mile widziane.

Sklad:
aqua, iwonicz aqua, cetearyl alcohol, polysorbate-60, isopropyl palmitate, ethoxydiglycol, cyclomethicone, glycerin, methylopropanediol, vitis vinifera oilo, esculin, sodium ascorbyl phoosphate, glyceryl stearate, sodium acrylate/acryloyldimethyltaurate copolymer, isohexadecane, polysorbate 80, panthenol, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, methylparaben, ethyl paraben, butylpharaben, propyloparaben, disodium edta, peg-8, tocopherol, ascorbyl palmitate, citric acid,ci 77288

nawilazacze
emulgatory
humektanty
przeciwutleniacz
antyoksydant
konserwanty

Na czerwono oznaczylam skladniki o ktorych nic nie znalazalm, moze ktos bardziej kompetentny moglby mi pomoc.
Prosze o ocene tego kremu, mam predyspozycje do zapychania ale ten sklad jakos mi tak nie pasuje. Czekam na wskazowki.

__________________
Na ochronę przed hałasem organizm zużywa ogromne ilości energii.
hałas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 18:18   #1830
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez hałas Pokaż wiadomość
W zwiazku z tym ze planuje zakup kremu na naczynka, poswiecilam troche czasu na przeanalizowanie skladu nast. kosmetyku:

Krem na naczynka, Iwostin

Jest to moje pierwsza proba, wiec prosze o wyrozumialosc, wszelkie uwagi mile widziane.

Sklad:
aqua, iwonicz aqua, cetearyl alcohol, polysorbate-60, isopropyl palmitate, ethoxydiglycol, cyclomethicone, glycerin, methylopropanediol, vitis vinifera oilo, esculin, sodium ascorbyl phoosphate, glyceryl stearate, sodium acrylate/acryloyldimethyltaurate copolymer, isohexadecane, polysorbate 80, panthenol, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, methylparaben, ethyl paraben, butylpharaben, propyloparaben, disodium edta, peg-8, tocopherol, ascorbyl palmitate, citric acid,ci 77288

nawilazacze
emulgatory
humektanty
przeciwutleniacz
antyoksydant
konserwanty

Na czerwono oznaczylam skladniki o ktorych nic nie znalazalm, moze ktos bardziej kompetentny moglby mi pomoc.
Prosze o ocene tego kremu, mam predyspozycje do zapychania ale ten sklad jakos mi tak nie pasuje. Czekam na wskazowki.

Hałas - dobrze CI poszło! Vitis vinifiera oil to olejek z pestek winogron - antyoksydant i nawilżacz, uszczelnia naczynka.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 4 (0 użytkowników i 4 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:24.