egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-03, 16:14   #4411
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez patryss Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki pomożecie mi napisac projekt realizacji pracy z "aromaterapi z zabiegiem na ciało " i " z zakresu pielegnacji okolic oczu i wykonamie henny i depilacji brwi" byłabym bardzo wdzieczna
Hey, wystarczy przejrzeć wątek ... tu jest pełno gotowych projektów i można znaleźć wskazówki dotyczące pisania projektu.

Izapus, dzięki za potwierdzenie informacji odnośnie egzaminu. U mnie w szkole nie potrafią nam przekazać żadnych wiadomości.

PS. Jestem załamana, za 2 tygodnie mam próbny egzamin ...
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 20:37   #4412
patryss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 29
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
Hey, wystarczy przejrzeć wątek ... tu jest pełno gotowych projektów i można znaleźć wskazówki dotyczące pisania projektu.

Izapus, dzięki za potwierdzenie informacji odnośnie egzaminu. U mnie w szkole nie potrafią nam przekazać żadnych wiadomości.

PS. Jestem załamana, za 2 tygodnie mam próbny egzamin ...


Hej ogolnie szukałam cos w podobie i nic nie znalazłam co do aromaterapi zabigu na ciało

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Gringoo Pokaż wiadomość
Ciężko znaleźć na dzień dzisiejszy salonu w którym nie wołają kasy za praktyki, więc nie wiem jak to już jest :/

ja miałam praktyki na woli i nie brali ode mnie kasy jak cos to moge podac namiary...... pomoze ktos mi w projekcie z zromaterapi z zabiegu na ciało???
patryss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 08:15   #4413
kanzaki26
Raczkowanie
 
Avatar kanzaki26
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 109
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny, czy to mozliwe,zeby w innej czesci Polski byly inne tematy na egzaminie praktycznym?
Kurde kolzanka mojej kolezanki twierdzi,ze ona teraz w lutym w tej sesji zimowej miala temat na twarz cos niemoziwe mi sie zadaje.
__________________
Dyplomowana kosmetyczka
kanzaki26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 09:11   #4414
ejna
Raczkowanie
 
Avatar ejna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 100
GG do ejna
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

To nie jest raczej możliwe, wszyscy piszą to samo i nie ważne w której sesji letniej czy zimowej ...
ejna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 10:41   #4415
izaem
Raczkowanie
 
Avatar izaem
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 66
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Witam jestem tu nowa w czerwcu zdaje egzamin. Proszę o ocenę projektu, jest to projekt z zeszłego roku z czerwca opracowany "po mojemu"

Do gabinetu zgłosiła sie 35 letnia kobieta na zabieg antycellulitowy nóg. Kobieta pracuje w biurze, nigdy nie była u kosmetyczki, nie uprawia sportu. Ma 175 cm wzrostu i wazy 85 kg. Skóra na udach w pozycji stojacej przypomina "skórke pomarańczową" i wkazuje nieznaczne nierównomierne wypukłości. Zabieg z uwagi na nieliczne wenektazje powinien byc wykonany wyłącznie manualnie.

TYTUŁ:
Projekt zabiegu antycellulitowego kończyn dolnych klientki w wieku 35 lat, pracującej w biurze, nie uprawiającej sportu która nigdy nie była u kosmetyczki, z nielicznymi wenektazjami na kończynach.
ZAŁOŻENIA:
-płeć – kobieta
-wiek-35 lat
-wzrost- 175 cm
-waga- 85kg
-praca w biurze
-brak sportu
-pierwsza wizyta u kosmetyczki
-nieliczne wenektazje
-skór a w pozycji stojącej wyglądem przypomina skórkę pomarańczową oraz występują nieznaczne nierównomierne wypukłości
Miejsce wykonania zabiegu: gabinet kosmetyczny utrzymany w czystości, odpowiednio wyposażony, znajduja się w nim sprawne sprzęty i urządzenia. Kable urządzeń są zabezpieczone. Narzędzia są zdezynfekowane. Pomieszczenie posiada sprawna wentylację.
CEL ZABIEGU
- ujędrnienie i wygładzenie skóry
-redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu
-nawilżenie skóry
-uszczelnienie naczyń krwionośnych
-poprawa metabolizmu i mikrocyrkulacji w tkankach
ZAŁOŻENIE KARTY KLIENTKI
WYWIAD Z KLIENTKĄ
-praca siedząca w biurze
-brak sportu
-spożywanie jedzenia typu Fast-food
-nadmierne spożywanie kawy
-klientka po raz pierwszy w gabinecie kosmetycznym
-nadwaga
DIAGNOZA SKÓRY
-skóra szorstka
-mało elastyczna
-nieliczne wenektazje
-w pozycji stojącej skóra przypomina wyglądem „skórkę pomarańczowa” – II stopień rozwoju cellulitu
-nieznaczne nierównomierne wypukłości
-brak jędrności skóry
WSKAZANIA DO ZABIEGU
-brak jędrności skóry
-skóra szorstka, mało elastyczna
-nadmierna tkanka tłuszczowa
-cellulit II stopnia (widoczne nierównomierne zgrubienia, zauważalna „skórka pomarańczowa”)
-wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki
-pobudzenie spalania komórek tłuszczowych
-wygładzenie skóry
-nawilżenie skóry
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU
-stany zapalne skóry
-alergie
-łuszczyca
-choroby grzybicze skóry
-przerwanie ciągłości tkanki
-zły stan zdrowia
-choroby nowotworowe
-gruźlica
-rozrusznik serca
-uczulenia na preparaty lub ich składniki
-ciąża
-nadciśnienie
-niedociśnienie
WYKAZ ŚRODKÓW I PREPARATÓW KOSMETYCZNYCH
-mleczko
-tonik
-peeling drobnoziarnisty
-krystaliczna sól morska
-wata
-serum antycellulitowe
-krem do masażu
-krem modelujący
-krem ujędrniający
-bandaże zimne
-błoto morskie
-preparat do dezynfekcji rąk, powierzchni
WYKAZ APARATURY, SPRZETU I PRZYBORÓW
-szpatułki plastikowe
-rękawiczki jednorazowe
-miseczki plastikowe
-lampa bezcieniowa
-koc polarowy
-ręczniki frotowe
-chusteczki kosmetyczne
-ręczniki papierowe
-chusty zabiegowe
-bielizna zabiegowa jednorazowa
-prześcieradło frotte
-kabina prysznicowa
-pokrowiec na fotel
-fotel kosmetyczny
-stolik zabiegowy
WYKAZ PRAC
-demakijaż
-tonizacja
-peeling drobnoziarnisty z krystaliczną solą morską
-tonizacja
-masaż na kremie do masażu z elementami drenażu limfatycznego
-tonizacja
-serum antycellulitowe
-błoto morskie
-zimne bandaże
-komplet pędzli
-tonizacja
-krem modelujący
WYKAZ SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH ZAWARTYCH W PREPARATACH
-KOFEINA- usuwa z organizmu zalegające toksyny, przyspiesza odpływ limfy z tkanki tłuszczowej, poprawia krążenie krwi w naczyniach krwionośnych, przyspiesza rozpad tkanki tłuszczowej,
-MIŁORZAB JAPOŃSKI- działa regenerująco, wzmacnia efekt drenażu
-KASZTANOWIEC- wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, ;poprawia ukrwienie, pobudza
przemianę materii
-WYCIĄG Z BLUSZCZU- przyspiesza powstawanie kolagenu i elastyny, dzięki czemu zwiększa napięcie i sprężystość skóry, przyspiesza usuwanie toksyn i tłuszczu nagromadzonego w tkance podskórnej, wpływa na przemianę materii oraz na zmniejszenie odkładania się tkanki tłuszczowej, poprawia krążenie krwi, chroni skórę przed rozszerzaniem i pękaniem naczyń krwionośnych
-POKRZYWA- usuwa nadmiar wody z organizmu, oczyszcza go i wzmacnia skórę
-GRYKA- wzmacnia naczynia krwionośne, poprawia mikrokrążenie, ogranicza przyrost tkanki tłuszczowej
-PIEPRZ SYCZUAŃSKI- przyspiesza spalanie tłuszczu
-RETINOL- poprawia uelastycznienie skóry
-WITAMINA K- uszczelnia naczynia krwionośne
-WYCIĄG Z ALG-zawiera mikroelementy i aminokwasy, które odgrywają ważną rolę we wzmocnieniu tkanki łącznej i rozbiciu toksyn zalegających w skórze oraz jod przyspieszający komórkową przemianę materii, co pozwala szybciej spalić kalorie
-GARCINIA CAMBOGIA -wyciąg z owoców zawierający znaczna ilość kwasu hydroksycytrynowego który usprawnia przemiany mataboliczne w organizmie, hamuje odkładanie się tłuszczu w komórkach, wyszczupla i modeluje ciało
-OLEJEK CYPRYSOWY- poprawia mikrocyrkulację, pomaga zwalczyć cellulit i tkankę tłuszczową
METODYKA ZABIEGU
1. Przygotowanie stanowiska pracy
Rozpoczynam od przygotowania fotela. Układam go w pozycji dostosowanej do zabiegu i odpowiadającej wygodzie klientki i mojej. Zakładam pokrowiec na fotel i kładę prześcieradło frotte. Pod głowę kładę ręcznik. Obok fotela stawiam stolik, dezynfekuję go preparatem do dezynfekcji powierzchni, układam na nim potrzebne do zabiegu preparaty i przybory. Lampę lupę ustawiam obok fotela i dostosowuje jej ułożenie do moich potrzeb. Na fotelu kładę ręcznik dla klientki, bieliznę zabiegową jednorazową, koc do przykrycia klientki. Włączam muzykę relaksacyjną.
2. Przygotowanie kosmetyczki
Zakładam czysty fartuszek ochronny, wiążę włosy, zakładam obuwie zmienne, myję ręce mydłem i dezynfekuję preparatem do dezynfekcji skóry.
3. Opis sposobu realizacji prac
Rozpoczynam od powitania klientki w gabinecie. Wskazuję jej miejsce gdzie może zostawić swoje rzeczy. Zapraszam do gabinetu i proszę by usiadła. Zaczynamy rozmowę mająca na celu omówienie problemu z którym do mnie przyszła. Przeprowadzam wywiad pytając klientkę :
-jaki jest jej stan zdrowia
-jaki prowadzi tryb życia
-czy uprawia sport, jaki
-jaka jest pielęgnacja domowa
-czy występują jakiekolwiek uczulenia na preparaty lub ich składniki aktywne
-czy leczy się dermatologicznie
-jakie są jej oczekiwania odnośnie efektu zabiegu
-wyliczam BMI wg wzoru : waga / wzrost w cm2, wskaźnik masy ciała wynosi 27,8, u klientki występuje nadwaga ponieważ prawidłowy wskaźnik masy ciała mieści się w granicach 18,5 – 25,0
Następnie proszę klientkę o przebranie się w bieliznę zabiegowa jednorazową i położenie się wygodnie na fotelu. Ja w tym czasie myję i dezynfekuję swoje ręce. Gdy klientka jest już gotowa przystępuję do zabiegu. Rozpoczynam od oczyszczenia skóry kończyn dolnych mleczkiem. Odpowiednia ilość preparatu nakładam na dłonie wcześniej zdezynfekowaną szpatułką plastikową. Rozprowadzam do w dłoniach i nakładam na skórę. Rozpoczynam od łydek, następnie oczyszczam uda aż do bioder. Preparat zmywam chustą zabiegową. Następnie tonizuje skórę tamponem z waty nasączonym tonikiem. Zużyte tampony wyrzucam do wcześniej przygotowanej miseczki na odpadki.
Po oczyszczeniu i stonizowaniu skóry nóg przystępuję do diagnozy skóry. Włączam lampę lupę i ustawiam nad kończynami dolnymi klientki. Dzięki temu mogę z bliska obejrzeć skórę i powstałe na niej zmiany. Widoczne są niewielkie ogniska wenektazji, skóra jest przesuszona. Obejmuję palcem środkowym i kciukiem fragment skóry i stwierdzam, że skóra jest mało elastyczna oraz że występuje u klientki cellulit II stopnia-tłuszczowy. Charakteryzuje się on widoczną „skórka pomarańczową” po uciśnięciu i podczas stania. Po zdiagnozowaniu skóry wykluczam wszelkie przeciwwskazania do zabiegu i ustalam z klientką przebieg zabiegu. Będzie miało on na celu poprawę wyglądu nóg, ujędrnienie i uelastycznienie skóry, likwidacja cellulitu.
Kolejnym etapem jest peeling całych nóg. Wykonam peeling drobnoziarnisty z dodatkiem krystalicznej soli morskiej. Krystaliczna sól morska delikatnie złuszczy martwy naskórek, głęboko oczyści, ujędrni, zmiękczy i wygładzi skórę oraz pobudzi proces spalania komórek tłuszczowych. Pozostawioną na skórze po spłukaniu delikatną tłustą mgiełkę zawierającą minerały z Morza Martwego zmyję po około 2 minutach. Przez ten czas minerały wnikną w skórę i odżywia ją. Peeling wykonuję ruchami kolistymi, delikatnie omijając miejsca w których występują wenektazje. Po zakończeniu zmywam peeling zwilżoną chusta zabiegową.
Następnie przystępuję do wykonania masażu z elementami drenażu limfatycznego z użyciem kremu do masażu. Poprzez zastosowanie odpowiednich technik drenaż limfatyczny umożliwia usprawnienie krążenia limfy i płynów tkankowych. Można przez to zapobiegać i leczyć choroby związane z zastojami limfy oraz likwidować różnego typu obrzęki. Masaż jest prowadzony wzdłuż przebiegu naczyń chłonnych odprowadzających przy zachowaniu kierunku „do serca”. W masażu wykorzystuję ruchy głaskania, ugniatania, rozcierania. Ważne jest zachowanie odpowiedniego tempa oraz siły ruchów aby miały charakter przepychający .Omijam miejsca gdzie występują wenektazje. Czas trwania masażu to około 20 minut. Po zakończeniu zmywam pozostałości kremu do masażu zwilżona chustą zabiegową. Tamponem z waty tonizuję cała powierzchnię skóry nóg. Zużyty tampon wyrzucam do miseczki na odpady.
Kolejnym etapem zabiegu jest aplikacja serum antycellulitowego. Odpowiednią ilość kosmetyku nabieram zdezynfekowana wcześniej szpatułka plastikową . Rozcieram w dłoniach i delikatnie wmasowuję w skórę nóg klientki.
Następnie rozpoczynam nakładanie błota morskiego. Błoto morskie ,zawierające bardzo dużo składników mineralnych w tym chrom, potas, magnez , cynk, wapno, żelazo , oczyszcza skórę z toksyn, odżywia ją, ujędrnia i poprawia krążenie. Odpowiednia ilość preparatu zdezynfekowana wcześniej plastikowa szpatułką nakładam do przygotowanej, zdezynfekowanej miseczki. Następnie zdezynfekowanym wcześniej pędzlem nakładam błoto na skórę nóg klientki. Rozpoczynam od łydek, kolejno uda aż do bioder. Nakładam cienka warstwę błota ale tak by pokryło dobrze całą powierzchnię skóry.
Po nałożeniu błota morskiego owijam nogi klientki zimnymi bandażami tworząc okluzję w celu zintensyfikowania działania nałożonych na skórę kosmetyków. Zimne bandaże wcześniej namoczone zostały w roztworze krystalicznej soli morskiej powodującej , że wchłanianie substancji aktywnych jest znacznie głębsze. Owijanie zaczynam od kostek w górę ciała, niezbyt mocno z uwagi na wenektazje. Obniżenie temperatury ciała poniżej strefy komfortu cieplnego powoduje silna reakcje ze strony organizmu. Skurcz naczyń krwionośnych skóry i tkanki podskórnej przemieszcza krew do głębiej położonych tkanek, zwiększając przepływ krwi przez duże tętnice i żyły. Po pewnym czasie skurcz ustępuje i naczynia ulegają rozszerzeniu co zwiększa przepływ krwi i podwyższa temperaturę skóry. Zimne działanie na ciało jest zdecydowanie lepsze w usuwaniu cellulitu niż zabieg cieplny. Zimno powoduje usuwanie nadmiaru wody z organizmu do nerek, zwiększenie napięcia mięśniowego oraz przyspieszenie przemiany materii. Zimne zabiegi działają również przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.
Przykrywam klientkę kocem polarowym aby zmniejszyć uczucie dyskomfortu spowodowanego okluzją z zimnych bandaży i nie spowodować zbytniego wychłodzenia organizmu. Pozostawiam klientkę na około 20 minut.
Po upływie wyznaczonego czasu zdejmuję koc i odkładam na bok. Proszę klientkę aby wstała i odwijam bandaże. Podaję jej ręcznik i zapraszam do kabiny prysznicowej aby zmyła błoto morskie. Zużyte bandaże wyrzucam do pojemnika na odpady . Myję ręce mydłem.
Gdy klientka wyjdzie spod prysznica proszę by położyła się na fotelu. Tonizuję skórę tamponem z waty nasączonym tonikiem. Osuszam skórę ręcznikiem papierowym.
Przystępuję do aplikacji kremu modelującego na zakończenie zabiegu. Odpowiednia ilość kremu nabieram na dłoń wcześniej zdezynfekowana plastikowa szpatułką. Rozcieram krem w dłoniach i delikatnymi , kolistymi ruchami wmasowuje w skórę nóg klientki aż do wchłonięcia uważając na okolice objęte wenektazjami.
Dziękuje klientce za zabieg. Klientka może się ubrać. Przekazuję jej zalecenia do domu .
Efektem zabiegu jest wyraźnie oczyszczona, nawilżona i ujędrniona delikatna w dotyku skóra. Efekt „skórki pomarańczowej „ został zniwelowany. Nieznaczne nierównomierne wypukłości zostały wygładzone.
CZYNNOSCI KOŃCOWE NA STANOWISKU PRACY
Gdy klientka opuści gabinet sprzątam go. Myję i dezynfekuję wszystkie użyte przy zabiegu przybory takie jak miseczki, szpatułki plastikowe, pędzle. Odpadki z miseczki wyrzucam do pojemnika przeznaczonego do tego celu. Wylewam wodę . Kosmetyki ze stolika odkładam do szafki na kosmetyki. Blat dezynfekuję. Prześcieradło frotte, ręczniki wrzucam do kosza z rzeczami przeznaczonymi do prania. Bieliznę jednorazową wyrzucam do pojemnika przeznaczonego do tego celu. Składam koc i odkładam do szafy. Myje i dezynfekuję kabinę prysznicową. Poprawiam ogólny wygląd gabinetu, wietrzę gabinet.
ZALECENIA DO DOMU
-picie co najmniej 2 litrów wody niegazowanej dziennie
-jedzenie częściej a mniejsze porcje
-wyeliminowanie z diety cukrów
-bezwzględna rezygnacja z jedzenia typu Fast-food
-zastąpienie tłuszczów zwierzęcych roślinnymi, np. oliwą z oliwek
-spożywanie dużej ilości warzyw i owoców – owoce zawierają zdrowe cukry a warzywa dużo witamin oraz antyutleniacze Wit. A i C
-gotowanie i pieczenie potraw zamiast smażenia
-wprowadzenie do diety ryb zamiast mięsa
-ograniczenie produktów wysoko przetworzonych zawierających konserwanty i barwniki które odkładają się w organizmie
-wyeliminowanie lub ograniczenie używek – kawa, mocna herbata, alkohol
-masaż podczas kąpieli szorstką gąbką omijając miejsca gdzie występują wenektazje – pobudza to krążenie limfy oraz skórę do spalania tłuszczu
-masaż ciepły – zimny po prysznicem – pobudza krążenie i unerwienie skóry
-regularne stosowanie po kąpieli preparatów antycellulitowych ( balsamy, kremy)
-suplementacja doustna – preparaty zawierające składniki aktywne które pomogą w eliminacji toksyn z organizmu oraz pobudzą spalanie tkanki tłuszczowej
Zaproponowałam również klientce serię 10 zabiegów w gabinecie które wraz z pielęgnacją domową i suplementacją doustną pozwolą uzyskać zadowalający efekt, zlikwidowanie cellulitu i wyszczuplenie sylwetki.
izaem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 20:31   #4416
ejna
Raczkowanie
 
Avatar ejna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 100
GG do ejna
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

dziewczyny mam pytanie. Czy jak w projekcie napiszemy przy miejscu wykonania zabiegu tak jak wyżej izaem że narzędzia są zdezynfekowane to czy poźniej w metodyce wspominać o tym tz o dezynfekcji rzeczy ??? oczywiście nie myślę o końcowych czynnościach tylko początku bo tam myślę ze trzeba

Projekt myślę, że ok . Tylko ja składniki aktywne przypisałaby danym kosmetykom przy wykazie środków i preparatów i tam w nawiasie opisała działanie. Nie robiłabym osobnego punktu tak obszernego czy jak to nazwać. Ja na egzaminie przy tym właśnie temacie tak zrobiłam osobny punkt na składniki. Nie zdałam, chyba to nie był powód (może za mała wiedza) ale teraz praktycznie wszystko zmieniam w sposobie pisania prac...bo wczesniejszy nie wyszedł mi na dobre.
ejna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 09:27   #4417
bazylinka
Raczkowanie
 
Avatar bazylinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 92
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Witam też zdaje egzamin w czerwcu i już dopada mnie stres.
A teraz w szkole na zadanie domowe mam napisać 3 projekty
Zabieg złuszczania kwasami
Pedicure
i makijaż
Posiada ktoś takie nie chodzi mi o gotowca do przepisania tylko zerknąć co i jak
__________________
Waga 69 kg będzie 60!!

Od 24 I faza sb
bazylinka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-06, 09:46   #4418
izaem
Raczkowanie
 
Avatar izaem
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 66
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

przejrzyj całe forum , to jest kopalnia wiedzy ja przeczytałam od pierwszej strony i naprawdę dziewczyny maja ogromną wiedzę . A projektów jest tu na pęczki tylko trzeba poświęcić trochę czasu i poczytać. Dużo skorzystałam z podpowiedzi jak pisać projekty i teraz pozostało wykuć tylko składniki aktywne ..
izaem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 18:42   #4419
mimi_sisi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 41
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez gonia1203 Pokaż wiadomość
otoz pracododawca ma prawo pobierac oplate za praktyki poniewaz on nie ma obowiazku przyjmowac na praktyke i ryzykuje tym troche np ze praktykantka bedzie zle obchodzila sie ze sprzetem i cos zepsuje, zepsuje renome salonu itp. Za zwyczaj jak pobiera pieniadzze to na takich warunkach ze kosmetyczka tlumaczy praktykance krok po kroku. To nie jest zadne przestepstwo
************************* ************************* ***********
ale pracodawca przecież za każda praktykantke dostaje pieniądze z funduszu pracy, własnie na sprzet preparaty itd itd....związane z nauka praktykantki.więc pobieranie dodatkowych pieniedzy od biednych uczennic które sa kierowane przez szkołe na praktyki to łamanie prawa.
I można wytoczyć sprawe takiemu salonowi.

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Dziewczyny w czerwcu 20010 był projekt na ciało dla klientki z celulitem i teleangiktazjami, a wcześniej w sesji zimowej jaki był projekt????ma może ktos ten projekt.prosiłabym o jego publikacje.
Ja obstawiamalbo
pedicure albo
zabieg na twarz bo dawno nie było.

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

I. PROJEKT REALIZACJI PRAC ZWIAZANY Z PRZEPROWADZENIEM ZABIEBU PIELEGNACJI STÓP U KLIENTKI ZE SKORA STÓP NADMIERNIE SUCHA, ZGRUBIAŁA, ŁUSZCZĄCA SIĘ, KTÓRA SKARZY SIĘ NA PĘKANIE PIĘT I ŁAMLIWE KRUCHE PAZNOKCIE, KTÓRE CHCE POMALOWAĆ.
II. ZAŁOŻENIA
-miejsce pracy-gabinet kosmetyczny
-zakres prac-zabieg pielęgnacyjny stóp z tradycyjnym pomalowaniem płytki paznokciowe z uwzględnieniem stanu stóp i paznokci klientki.
-diagnoza- skóra stóp nadmiernie sucha, szorstka, pogrubiała skóra pięt
-łamliwa i krucha płytka paznokcia, bez zmienionego koloru
-klientka skarży się na skłonność do pękania pięt.

WYKAZ ŚRODKÓW I PREPARATOW KOSMETYCZNYCH_ZAŁĄCZNIK 1
-zmywacz do paznokci
-lakiery-różna kolorystyka
-lakier podkładowy
-krem nawilżający do stop
-krem odżywczy do stóp
-żel chłodzący do stóp
-krem odświeżający do stop
-maska regenerująca
-peeling mechaniczny
-preparat zmiekczajcy do stop
-mydło w płynie
-płatki kosmetyczne
-wata
-patyczki kosmetyczne
-foila spożywcza
-chysteczki higieniczne
-preparat do dezynfekcji skory
-preparat do dezynfekcji narzędzi
-preparat do dezynfekcji powierzchni
-chusteczki do dezynfekcji
-prześcieradło;
-rącznik frotte lub jednorazowego użytku

WYKAZ SPRZĘTU, NARZEDZI, APARATURY-ZAŁACZNIK-2
-nożyczki do obcinania paznokci
-cążki do skorek
-kopytko lub patyczek do odsuwania skorek
-pilniczek
-ostrze Omega
-tarka do usuwania zrogowaciałego naskórka-
-miska pedicure
-aparat do masażu stop
-lampa bezcieniowa
-separatory
-fotel kosmetyczny
- taboret kosmetyczny
-stolik kosmetyczny
-autoklaw
-wanna dezynfekcyjna
-pojemnik na skażone odpady

III.WYKAZ ZABIEGÓW PIELĘGNACYJNYCH STÓP WŁAŚCIWYCH DLA STANU SKÓRY STÓP KLIENTKI
- zabiegi złuszczające
- zabiegi odżywcze
- zabiegi regenerujące
- zabiegi nawilżające
- zabiegi z zastosowaniem kąpieli parafinowej
- zabiegi regenerująco-odżywcze z zastosowaniem urządzeń
- refleksologia stóp
- aromaterapia
- masaż klasyczny
- tradycyjny zabieg pedicure
- kąpiel stóp z masażem z zastosowaniem urządzeń.

IV. WYKAZ WSKAZAN I PRZECIWSKAZAN DO WYKONANIA ZABIEGOW PIELĘGNACYJNYCH STOP KLIENTKI WYMIENIONYCH W WYKAZIE
Wskazania:
-zrogowaciały naskórek
-modzele, odciski
-wrastające paznokcie
-zaniedbany i niehigieniczny wygląd stóp
-chęć poprawy wyglądu ogólnego stóp
Wskazaniami do zabiegu jest również stan skóry stóp i płytki paznokciowej. Klientki Nadmiernie sucha skóra stóp, szorstkość, łuszczenie skóry, pękanie pięt, łamliwe paznokcie, kruchość płytki paznokciowej, zgrubiała skóra stóp

4.Wykaz przeciwskazan do wykonania zabiegu:
-drożdzyce, grzybice
-stany zapalne, ropne i alergiczne
-świeże blizny
-nietypowość płytki paznokciowej
-pęknięcia naskórka miedzy palcami
-nie zagojone rany
-brodawki
-egzemy

V. WYKAZ ZABIEGÓW, KTÓRE MOŻNA WYKONAC KLIENTCE
- kąpiele stóp ( pobudzające, naprzemienne zimną i ciepłą wodą oczyszczające, przy nadmiernej potliwości)
- suchy masaż szczotką (pobudza krążenie)
- gimnastyka stóp
- okłady na nogi
- masaże nóg i stóp
- owijanie przy użyciu wilgotnych chust
- zabiegi z zastosowaniem glinek leczniczych
- usuwanie nadmiernego owłosienia przy pomocy wosku
- kąpiel parafinowa
- pedicure - klasyczny, francuski, biologiczny, przy użyciu frezarki
- masaż wibracyjny
- zabiegi złuszczające
- nakładanie klamer korygujących wrastające paznokcie
- rekonstrukcja płytki paznokciowej
- zabiegi zdobnicze
- modelowanie paznokci przy użyciu metod UV
- refleksologia
mimi_sisi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 18:47   #4420
mimi_sisi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 41
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

VI. OPIS SPOSOBÓW WYKONANIA ZABIEGÓW PIELĘGNACYJNYCH STOP WRAZ Z POMALOWANIEM PAZNOKCI KLIENTCE KLIENTCE UWZGLĘDNIENIEM APARATÓW, NARZEDZI I PREPARATOW KOSMETYCZNYCH
ETAP I:
Przygotowanie stanowiska pracy powinno zawierać:
1. Przygotowanie fotela kosmetycznego pod kątem wygody klienta i swobody wykonania przez siebie planowanych prac.
2. Przygotowanie fotela kosmetycznego pod względem estetycznym i higienicznym ( przykrycie fotela czystym jednorazowym prześcieradłem lub zabezpieczenie podnóżka czystym ręcznikiem).
3. Przygotowanie stoliczka, na którym będą ułożone: narzędzia, preparaty kosmetyczne, środki potrzebne do wykonania zabiegu wymienione w punkcie wcześniejszym., załącznik nr1 i nr 2
4. Przygotowanie krzesła, gdzie będzie siedziała osoba wykonująca zabieg, ustawiamy je przy podnóżku fotela.
5. Przygotowanie lampy bezcieniowej.
Etap II.
Przygotowanie kosmetyczki
Zakładam czysty fartuch ochronny, wiążę włosy, zakładam obuwie zamienne, myje ręce mydłem w płynie i dezynfekuje preparatem do dezynfekcji skory, zakładam rękawiczki jednorazowe
EtapIII.
Przygotowuje klienke
Witam klientkę uśmiechem, proszę, aby zdjęła odzież wierzchnia i wraz z rzeczami osobistymi odłożyła w odpowiednim miejscu, proszę by wygodnie usiadła w fotelu i odkryła stopy. - Założenie karty klientki,
- przeprowadzam wywiad z klientką, (pytania dotyczące: wieku, rodzaju wykonywanej pracy, stanu zdrowia klientki, przebytych chorób, pielęgnacji domowej, diety, trybu życia, sposobu wypoczynku itp.)
Po wstępnej diagnozie skory stóp klientki i z przeprowadzonego wywiadu wynika brak przeciwwskazań do wykonania zabiegu pielęgnacyjnego, skora stop klientki jest sucha, zgrubiała, szorstka, widać pęknięcia na piętach, płytka paznokciowa bez zmienionego koloru. Dokonuje wyboru zabiegu: Zabieg pedicure klasyczny, z wykorzystaniem zabiegów regenerująco -odżywczych z pomalowaniem płytki paznokciowej na jednolity kolor.
Przystępuję do wykonania zabiegu
Dezynfekuje stopy klientki preparatem do dezynfekcji skory. Proszę klientkę o włożenie stóp do miski do pedicure pedicure napełnionej ciepła woda z dodatkiem środka zmiękczającego, moczenie trwa przez 15-20 minut. Następnie osuszam stopy ręcznikiem frotte lub jednorazowego użytku, zabezpieczam skorki preparatem zmiękczającym skorki, potem usuwam zgrubiały naskórek z podeszw i pięt za pomaca ostrza Omega, tak by nie zranić klientki., Wyrównuję powierzchnie naskórka przy pomocy tarki do stop. Skracam paznokcie nożyczkami do obcinania paznokci, i opiłowuje na prostu. Odsuwam skorki kopytkiem i wycinam namiar skorki cążkami do wycinania skorek. Przystępuje do wykonania peelingu mechanicznego stosując go wykonuje lekki masaż, celem usunięcia zrogowacenia i obumarłych cząstek naskórka. Dzięki temu skora staje się optymalnie przygotowana do przyjęcia, innych intensywnie pielęgnujących preparatów, spłukuje peeling w misce z ciepła woda. Osuszam stopy ręcznikiem frotte, rozpoczynam masaż stop na kremie odżywczym do stop, wykonuje ta czynność ok. 10 minut, po tym czasie nakładam maskę regenerującą, owijam stopy folia spożywcza i ręcznikiem frotte frotte pozostawiam na 10 minut. Po upływie tego czasu ściągam ręcznik, filie i wpasowuje ewentualne pozostałości niewchłoniętej maski. Zakładam separatory miedzy palce stop klientki, odtłuszczam płytkę paznokciową i maluje lakierem podkładowym, po dokładnym wyschnięciu lakieru maluje jednym kolorem lakieru paznokcie., Po wyschnięciu usuwam separatory na koniec zabiegu wmasowuje jeszcze krem nawilżający w stopy klientki. Dziękuje za zabieg i oceniam efekty zabiegu, Skóra stóp klientki jest gładka, nie łuszczy się, jest nawilżona, paznokcie zostały skrócone i pomalowane na jeden kolor.
Przekazuje klientce rady dotyczące pielęgnacji domowej.

ETAP IV
Czynności końcowe:
1. Uporządkowanie stanowiska pracy. Odkładam wszystkie preparaty na miejsce.
2. Dezynfekcja narzędzi, czyli myje narzędzia pod bieżącą woda dezynfekuje preparatem do dezynfekcji narzędzi, dezynfekuje powierzchnie preparatem do dezynfekcji powierzchni
3. Sterylizacja narzędzi. W wanience dezynfekcyjnej następnie w autoklawie.
4. Wyrzucenie skażonych odpadów do pojemnika na skażone odpady

VII. ZALECENIA DO PIELĘGNACJI STÓP W WARUNKACH DOMOWYCH WRAZ Z PROPOZYCJA NIEZBĘDNYCH PREPARATÓW KOSMETYCZNYCH PIELĘGNACYJNYCH.
- stosowanie kąpieli ziołowych ( sól ziołowa z lawendą, która działa odkażająco i bakteriobójczo
-- codzienna higiena stóp
- stosowanie płynów antygrzybiczych
- stosowanie kremów odżywczych z witaminą A
- nakładanie grubej warstwy kremu i maski, owijając w folię i zakładając skarpety
- noszenie wygodnego obuwia
-codzienne stosowanie preparatów zawierających substancje natłuszczające.
-stosowanie kremów na bazie bogatych substancji takich jak:
-alantoina- przyspiesza odnowe naskórka
-algi- działają silnie nawilzajaco, likwiduja stany zapalne, bakteriostatycznie.
-nagietek-przyspiesza ziarninowanie i bliznowacenie ran i uszkodzeń
-Mentol posiada własności znieczulające i zmniejszające podrażnienie błon śluzowych.


---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

mam pewne wątpliwosci,czy używamy tarki przed czy po moczeniu stóp.bo np frezarki uzywamy zawsze przed wlożeniem stóp do moczenia, atarki??? jak to jest z ta tarką??/
mimi_sisi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 20:26   #4421
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

mimi_sisi, nas kosmetyczka z którą mamy pracownie kosmetyczną, uczy by pedicure wyglądał w następującej kolejności:
- moczenie stóp
- usuwamy zrogowaciały naskórek omegą
- skracamy paznokcie specjalnymi cążkami
- odsuwamy skórki patyczkiem, ewentualnie wycinamy lub opracowujemy frezarką
- tarki do stóp i większego frezu dla wyrównania używamy dopiero gdy skóra stóp jest całkowicie sucha, czyli po powyższych czynnościach
- peeling stóp
- osuszenie stóp i paznokci
- malowanie
- krem
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-06, 22:51   #4422
jola197311
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 16
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Do gabinetu zgłosiła sie 35 letnia kobieta na zabieg antycellulitowy nóg. Kobieta pracuje w biurze, nigdy nie była u kosmetyczki, nie uprawia sportu. Ma 175 cm wzrostu i wazy 85 kg. Skóra na udach w pozycji stojacej przypomina "skórke pomarańczową" i wkazuje nieznaczne nierównomierne wypukłości. Zabieg z uwagi na nieliczne wenektazje powinien byc wykonany wyłącznie manualnie.

TYTUŁ:
Projekt zabiegu antycellulitowego kończyn dolnych klientki w wieku 35 lat, pracującej w biurze, nie uprawiającej sportu która nigdy nie była u kosmetyczki, z nielicznymi wenektazjami na kończynach.



Witaj, izaem pisałam ten projekt rok temu, tytuł powinien brzmieć:
Projekt realizacji prac związanych z zabiegiem antycellulitowym nóg u 35 letniej kobiety.

---------- Dopisano o 23:51 ---------- Poprzedni post napisano o 23:33 ----------

izaem jak znajdę chwilę to poczytam co napisałaś może coś mi się przypomni ,, wiesz może jakie zabiegi były do wyboru??, bo coś nie mogę sobie przypomnieć jaki zabieg zrobiłam

Edytowane przez jola197311
Czas edycji: 2011-04-06 o 22:36 Powód: :)
jola197311 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 11:18   #4423
mimi_sisi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 41
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

mi się wydaje ze będzie jakis zabieg na twarz.na stronie CKE sa tylko dwa projekty jeden z 2010 a drugi z 2008r, kiedys było ich więcej :-(.
wiecie może jaki był tytuł projektu pisany w sesji zimowej 2010r????

bedę po kolei publikowala projekty z zabiegami na twarz i możemy je razem przeanalizować.

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

jak wy dodajecie te projekty??? mi nie chce dodać wyswietla że jest za długi.jak to robicie???
mimi_sisi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 11:30   #4424
kanzaki26
Raczkowanie
 
Avatar kanzaki26
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 109
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

ale nas uczono w szkole,ze po namoczeniu nog w wodzie sie uzywa frezarki,a nie przed


mimi dziewczyny pisaly tu projekt z tej sesji zimowej,byl zabieg na twarz,ale nie powiem c dokladnie jaki,musialabys spojrzec gdzies od strony,zaraz poszukam

---------- Dopisano o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Mordsith Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, na egzaminie był zabieg pielęgnacyjny dla kobiety w wieku 55 lat
Cytat:
Napisane przez Mordsith Pokaż wiadomość
Tak na samą twarz, skura była blada, lekko zwiotczała i łuszcząca się. Klientka pracowała w pomieszczenia klimatyzowanym i skarżyła się na uczucia napięcia skóry. Poza tym była nadwrażliwa na prąd galwaniczny Wokół oczu i ust wyraźnie widoczne zmarszczki. W projekcie miał znaleść się zabieg pielęgnacyjny na twarz z wykorzystaniem maski termomodelującej

Wiec watpie,zeby powtorzyli zabieg na twarz,chociaz kto ich tam wie
__________________
Dyplomowana kosmetyczka

Edytowane przez kanzaki26
Czas edycji: 2011-04-07 o 11:23
kanzaki26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 20:43   #4425
jola197311
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 16
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hej dziewczyny, jeżeli dobrze pamiętam to w sesji zimowej 2010 był makijaż
jola197311 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 21:57   #4426
czarnowlosa20
Wtajemniczenie
 
Avatar czarnowlosa20
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 2 698
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Styczen 2010 Etap praktyczny

Jesteś pracownikiem studia urody "WIZAŻ". Do studia zgłosiła się klientka w wieku 30 lat w celu wykonania zabiegu pielęgnacyjnego przygotowującego twarz do makijażu oraz makijażu wieczorowego twarzy. Skóra klientki jest jasna, matowa, gładka, oczy niebieskie, blisko o osadzone, krótkie i rzadkie rzęsy, włosy w kolorze czarnym. Na lewym policzku widoczna jest niewielka blizna w powierzchni skóry. U klientki nie występują stany alergiczne na twarzy. Klientka będzie miała kreację w odcieniu czarnym.

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------

Cytat:
Napisane przez patryss Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki pomożecie mi napisac projekt realizacji pracy z "aromaterapi z zabiegiem na ciało " i " z zakresu pielegnacji okolic oczu i wykonamie henny i depilacji brwi" byłabym bardzo wdzieczna
Co do aromaterapii zabieg na ciało to możesz zrobic masaz z użyciem olejków.
Olejki do masażu (masaż aromaterapeutyczny)
W zależności od zastosowanych olejków, masaż aromaterapeutyczny może miec działanie relaksujące, wzmacniające lub pobudzające. W aromaterapii można stosowac każdą technikę masażu. Najczęściej stosowany jest delikatny i odprężający masaż. Korzyści są lecznicze, regenerujące zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej.

Przygotowanie:
Wybrane olejki eteryczne dodajemy do oleju podstawowego przeznaczonego do masażu. Około 50 ml oleju podstawowego wlewamy do szklanej miseczki lub butelki, dodajemy 10-25 kropli olejków eterycznych i mieszamy. Przed użyciem mocno wstrząsamy przed użyciem
Przykłady kombinacji olejków do pielęgnacji ciała i masażu:
odprężający:
60 ml oleju awokado, 30 ml oleju jojoba, 10 ml oleju z nagietka
20 kropli olejków eterycznych (w sumie): geranium, róża, drzewo różane, lawenda; (kwiatowy z różaną nutą)
pobudzający, ożywiający:
60 ml oleju makadamia, 30 ml oleju jojoba, 10 ml oleju rumiankowego
20 kropli olejków eterycznych (w sumie): pomarańcza, ylang ylang, geranium, drzewo różane; (egzotyczno-kwiatowy z owocową nutą)
odświeżający:
70 ml oleju migdałowego, 30 ml oleju jojoba
20 kropli olejków eterycznych (w sumie): rozmaryn, cytryna, grejpfrut, jałowiec; (świeży, cytrusowo-ziołowy zapach)
antycellulitowy:
60 ml oleju migdałowego, 30 ml oleju jojoba, 10 ml oleju algowego
20 kropli olejków eterycznych (w sumie): geranium, pomarańcza, trawa cytrynowa, jałowiec; (soczysty, cytrusowy zapach z kwiatową nutą)

Przepisy
Cellulitis
Skład: 2 łyżki stołowe oliwy roślinnej + 5 kropli olejku z marchwi (z nasion) + 14 kropli olejku z jałowca + 10 kropli olejku z cytryny + 6 kropli olejku z grejpfruta.
Stosowanie: używać do masażu całego ciała ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których występuje problem.


Ujędrniająca pielęgnacja piersi
Skład: 10 kropli olejku z lemongrass + 10 kropli olejku z cyprysa + 8 kropli olejku z mięty kędzierzawej.
Stosowanie: mieszankę dodać do 2 łyżek stołowych oliwy roślinnej. Używać do codziennego masażu po kąpieli.
__________________
07.10.2006
12.08.2013

22.08.2015




Edytowane przez czarnowlosa20
Czas edycji: 2011-04-07 o 22:00
czarnowlosa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 11:37   #4427
Gringoo
Rozeznanie
 
Avatar Gringoo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 641
GG do Gringoo
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez mimi_sisi Pokaż wiadomość

mam pewne wątpliwosci,czy używamy tarki przed czy po moczeniu stóp.bo np frezarki uzywamy zawsze przed wlożeniem stóp do moczenia, atarki??? jak to jest z ta tarką??/
My używamy zarówno tarki jak i frezarki po moczeniu stóp.
Tzn, najpierw ścieramy skórę tarką zgodnie z przebiegiem linii papilarnych a następnie dopracowujemy stópkę frezarką.
Omegi nigdy nie używamy, ponieważ od niej już się odchodzi.
W Anglii np. zabronione jest używanie omeg.
Mnie uczono, że omega tylko i wyłącznie na stopę naprawdę bardzo mocno zrogowaciałą np. u 50-60letniej klientki
__________________
Moje Szczęście

Daj każdemu dniu szanse stania się najpięknieszym w całym twoim życiu


Z zawodu kosmetyczka, masażystka.
Doradca Forever Living Products, Bandi.
Gringoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 13:20   #4428
mimi_sisi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 41
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

DZIEWCZYNY TO ŻE W SESJI ZIMOWEJ BYL ZABIEG NA TWARZ TO NIE ZNACZY ZE NIE BEDZIE ZABIEGU NA TWARZ.RODZAJÓW SKÓRY TWARZY I ZABIEGÓW JEST BARDZO WIELE.W SESJI ZIMA BYL ZABIEG DLA SKÓRY ZWIOTCZALEJ Z MASKA TERMOODELUJĄCA, A TERAZ MOZE BYĆ ZABIEG NORMALIZUJACO-OCZYSZCZAJACY DLA NASTOLATKI, ALBO NAWILZAJACY DLA KOBIETY Z PRZESUSZONĄ SKORA, ALBO ZŁUSZCZAJĄCO-ROZJAŚNIAJĄCY DLA KOBIETY INTENSYWNIE KORZYSTAJACEJ Z SOLARIUM.jednym słowem jest wiele możliwosci boje sie>>>.

ktos mi powie jak dodajecie tu te projekty??? bo mi nie chca sie dodawać??
mimi_sisi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 14:28   #4429
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

mimi_sisi, dodajemy projekty jako zwykły post ... ale liczba znaków w poście jest ograniczona dlatego też projekty dzielimy przeważnie na 2części ... chyba że możesz tworzyć pdf, to możesz dodawać zapisane w formie pdf jako załącznik do postu
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-08, 23:01   #4430
weronika2701
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 6
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny a co z tymi składnikami aktywnymi jest ich tyle że nie wiem czy dam rade się wszystkich nauczyć! gdzie szukać tyh które będą na pewno potrzebne???
weronika2701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 08:17   #4431
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez weronika2701 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co z tymi składnikami aktywnymi jest ich tyle że nie wiem czy dam rade się wszystkich nauczyć! gdzie szukać tyh które będą na pewno potrzebne???
Witaj, może przyda Ci siepozdrawiam
Cera Normalna-
dobrze napieta
dobrze nawilzona
pory skórne niewidoczne
występuje tylko zazwyczaj u dzieci
może występowac do 30 r zycia ale potem szybko sie starzeje
samowystarczalna
nie daje uczucia ściagania po umyciu
dobrze reaguje na wode
wskazane zabieg: nawilżające,relaksujace,d elikatnie oczyszczajace ( peeleng kawitacyjny,jonoforeza,so noforeza)

składniki aktywne:aloes,proteiny jedwabiu,kwas hialuronowy,algi,wyciąg z pestek winogron,wit E,alantoina

Cera SUCHA:
-cienka
prześwitują przez nią naczynia krwionośne
daje uczucie ściagania po umyciu woda
wrazliwa na czynniki zewnetrzene wiatr mróz słońce
nie lubi wody
łuszczy sie
widac na niej drobne zmarszczki
skłonna do powstawania teleagiektazji
matowa
jasna
źle nawilzona
szybko sie starzeje

zabiegi: nawilżające,odżywcze,rege nerujące (wapozon,sonoforeza,jonof oreza)

Składniki aktywne: kolagen,elastyna,mocznik, kwas hialuronowy,kaolin,biała herbata,ceramidy,koenzym Q10,alantoina

Cera (wrażliwa)Naczynkowa:
bardzo wrażliwa
zaczerwieniona
liczne teleangiektazje na twarzy
nie toleruje wody i mydła
bardzo wrazliwa na czynniki zewnetrzne i wewnetrzne
po umyciu wodą z mydłem reaguje uczuciem pieczenia,sciągnięcia
na jej podłozu może rozwinąc sie tradzik różowaty
nietoleruje wielu kosmetyków do pielegnacji a także kosmetyków kolorowych

zabiegi; wzmacniajace naczynia krwionośne( jonoforeza,sonoforeza,gal wanizacja),łagodzace ( sollux niebieski),gaszace zaczerwienienie(maski chłodzace,żelowe),
regenerujace i naprawcze

Składniki aktywne: wit C,rutyna,kasztanowiec zwyczajny,owoc dzikiej róży,arnika górska,oczar wirginijski,D-panthenol,glinka biała

Cera tłusta:
szarożółta
gruba
ziarnistosc i nierównośc
nadmierne rogowacenie naskórka
zaskórniki zamkniete i otwarte
błyszczy sie
wystepuje najczęsciej w okresie dojrzewania
dobrze nawilzona
dobrze reaguje na czynniki zewnetrzne
źle reaguje na czynniki wewnętrzne
wolniej sie starzeje
nadmierna praca gruczołów łojowych

Zabiegi: oczyszczajace(mechaniczne tradycyjne,peeleng kawitacyjny,mikrodermabra zja,zabiegi złuszczajace (chemiczne- kwasy),przeciwłojotokowe i normalizujace prace gruczołów łojowych(galwanizacja,dar sonwalizacja)

Składniki aktywne: siarka,cynk,glinka zielona,borowina,zielona herbata,skrzyp polny,rumianek,łopian,tal k,kaolin,szałwia,kwas salicylowy,oczar wirginijski,kwas mlekowy,olejek z drzewa herbacianego

Cera dojrzała:
spadek elastycznosci i napięcia
powstawanie bruzd,pogłebienie zmarszczek mimicznych
spadek uwodnienia
plamy i przebarwienia na skórze
powstawanie teleangiektazji
pogrubienie scian naczyń
zanik włókien kolagenowych i elastycznych
szary kolor skóry
szorstka
zmarszczki i bruzdy

Zabiegi:
liftingujace
odzywcze
ujędrniajace
stymulujace
maski np termomodelujaca,algi,płat y kolagenowe

Składniki aktywne: kolagen,elastyna,koenzym Q10,proteiny z pszenicy,algi,ekstrakty z soi,liposomy,ceramidy,NMF ,kwasy owocowe,fitohormony,skrzy p polny,kwas hialuronowy,wit A,E,
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 11:39   #4432
ejna
Raczkowanie
 
Avatar ejna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 100
GG do ejna
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Basia, fajnie wszystko zebrane do kupy .. dzięki bo ja chyba o tym samym z dziesięć kartek mam . hee
ejna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 14:06   #4433
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez ejna Pokaż wiadomość
Basia, fajnie wszystko zebrane do kupy .. dzięki bo ja chyba o tym samym z dziesięć kartek mam . hee
Dzięki jak przygotowywałam sobie te notatki do egzaminu, brałam pod uwagę najważniejsze cechy poszczególnych rodzajów cer, wystarczy się ich nauczyć i będziecie mieć maksymalną ilość punktów za opis diagnozy, bo w diagnozie piszemy wszystkie cechy wynikajace z treści zadania plus ogólne cechy rozpoznanej cery
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 12:48   #4434
90asia90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cześć dziewczyny!!
Mam nadzieję że u Was znajdę pomoc. Przeszukałam wątek ale coś nie mogę sobie znaleźć projektu dotyczącego kwasów. Muszę napisać projekt dotyczący skóry dojrzałej z przebarwieniami. Stwiedziłam że najlepsze będą tutaj kwasy lecz mam pewien problem. Nie uczyliśmy się o tym zbytnio w szkole . Nie wiem dokładnie jak wykonujemy te kwasy i jakie są kosmetyki potrzebne.Chodzi mi dokładnie tylko o kwasy. Robie demakijaż i chcę przejść do zabiegu kwasam. Odrazu bezpośrednio nakładamy kwasy...o jednym stężeniu?? chwile czekami i przecieramy ...neutralizatorem czy cos takiego?? Czy robimy zabieg zaczynająć od najmniejszego stężenia przemywamy neutralizatorem nastepnie o większym stężeniu i znowu neutralizator?? proszę pomóżcie mi!!, bo jak widzicie nie wiem kompletnie jak się to robi!!

Muszę też wykonać też makijaż na cerze dojrzałej...macie jakieś cenne uwagi jeżeli chodzi o makijaż do takiej cery?


pozdrawiam Was dziewczynki i bardzo proszę o pomoc!
90asia90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 13:34   #4435
Gringoo
Rozeznanie
 
Avatar Gringoo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 641
GG do Gringoo
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez 90asia90 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!!
Mam nadzieję że u Was znajdę pomoc. Przeszukałam wątek ale coś nie mogę sobie znaleźć projektu dotyczącego kwasów. Muszę napisać projekt dotyczący skóry dojrzałej z przebarwieniami. Stwiedziłam że najlepsze będą tutaj kwasy lecz mam pewien problem. Nie uczyliśmy się o tym zbytnio w szkole . Nie wiem dokładnie jak wykonujemy te kwasy i jakie są kosmetyki potrzebne.Chodzi mi dokładnie tylko o kwasy. Robie demakijaż i chcę przejść do zabiegu kwasam. Odrazu bezpośrednio nakładamy kwasy...o jednym stężeniu?? chwile czekami i przecieramy ...neutralizatorem czy cos takiego?? Czy robimy zabieg zaczynająć od najmniejszego stężenia przemywamy neutralizatorem nastepnie o większym stężeniu i znowu neutralizator?? proszę pomóżcie mi!!, bo jak widzicie nie wiem kompletnie jak się to robi!!

Muszę też wykonać też makijaż na cerze dojrzałej...macie jakieś cenne uwagi jeżeli chodzi o makijaż do takiej cery?


pozdrawiam Was dziewczynki i bardzo proszę o pomoc!
My robimi zabiegi z kwasami w następujący sposób:
1.Demakijaż
2. Peeling kwasowy 12%(najlepiej zacząć od niższych stężeń, po jakiś 1,5-2 tyg można wprowadzić 25%, ale lepiej za drugim razem też 12%) zostawiasz go na skórze na ok 2-3 min, wszystko zależy od skóry dlatego musisz obserwować reakcje skóry- gdy się czerwieni ścierasz, gdy klientkę mocno piecze również ścieramy. Jak klientka mówi, że strasznie swędzi/lekko piecze tzn. że kwasy działają więc nie ma paniki
Peeling ścierasz nasączonymi letnią wodą wacikami, tak jak przy demakijażu.
3. Osuszasz skórę chusteczką/ jednorazowym papierem. Ma być dokładnie sucha!
4. Nakładasz neutralizator (przed nałożeniem zabezpiecz skórę ust i oczu kremem) nie musisz tego robić, ale wtedy jest bezpieczniej.
5. Ścierasz preparat wacikami nasączonymi- najlepiej zimną wodą.
6. Osuszasz
7. Nakładasz maskę
8. Nakładasz krem
__________________
Moje Szczęście

Daj każdemu dniu szanse stania się najpięknieszym w całym twoim życiu


Z zawodu kosmetyczka, masażystka.
Doradca Forever Living Products, Bandi.
Gringoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 17:03   #4436
weronika2701
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 6
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

dziewczyny a kiedy piszemy te składniki aktywne w jakim punkcie projektu

---------- Dopisano o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

to w diagnozie skóry piszemy wszystkie informacje wynikające z treści zadania tak? plus ogólne cechy dotyczące rodzaju cer tego to nie wiedziałam !!
weronika2701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 17:14   #4437
mirkaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 818
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny kwasy nie sa w podstawie programowej, wiec niemoga byc na projekcie! A co do diagnozy i skladnikow aktywnych to trzeba je wypisac w 3 miejscach.
mirkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 18:20   #4438
Martinii90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hej dziewczyny
mam takie pytanie ma któraś z was książkę

"Testy przygotowujące do egzaminu zawodowego technik usług kosmetycznych z rozwiązaniami "
Wanda Hawryłkiewicz, Anna Piasecka - Buranicz
sa mi potrzebne odpowiedzi do zestawu 1 i 2
Z góry dziękuje




Egzamin mnie czeka w czerwcu.....
Martinii90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 18:50   #4439
czarnowlosa20
Wtajemniczenie
 
Avatar czarnowlosa20
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 2 698
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez weronika2701 Pokaż wiadomość
dziewczyny a kiedy piszemy te składniki aktywne w jakim punkcie projektu

---------- Dopisano o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

to w diagnozie skóry piszemy wszystkie informacje wynikające z treści zadania tak? plus ogólne cechy dotyczące rodzaju cer tego to nie wiedziałam !!
Skłądniki aktywne wypisujesz przy użyciu jakiegos preparatu np. mleczko do demakijażu z ogórecznikiem lekarskim itp. Oraz przy zaleceniach domowych wypisujesz jakich preparatów ma uzywac klientka i z jakimi składnikami aktywnymi.

A w diagnozie opisujesz stan skóry klientki to co uwzględnione masz w tytule projektu oraz dopisujesz cechy charakterystyczne typu rodzaju cery.

Mam nadzieje ze troszke pomoglam Bo ja juz egzamin mam za soba
__________________
07.10.2006
12.08.2013

22.08.2015



czarnowlosa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-11, 10:02   #4440
ejna
Raczkowanie
 
Avatar ejna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 100
GG do ejna
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Martinii90 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
mam takie pytanie ma któraś z was książkę

"Testy przygotowujące do egzaminu zawodowego technik usług kosmetycznych z rozwiązaniami "
Wanda Hawryłkiewicz, Anna Piasecka - Buranicz
sa mi potrzebne odpowiedzi do zestawu 1 i 2
Z góry dziękuje




Egzamin mnie czeka w czerwcu.....
no ja mam ta książkę mogę Ci spisać odpowiedzi .... ale czy też z cześcią druga z przedsiębiorczości czy wystarczy Ci pierwsza???

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

ZESTAW PIERWSZY
Część pierwsza: 1C, 2C, 3A, 4C, 5D, 6B, 7B, 8D, 9C,10A,
11C, 12B, 13C, 14D, 15B, 16D, 17A, 18A, 19D, 20A,
21A ,22B, 23A, 24A, 25B, 26D, 27A, 28A, 29A, 30A,
31B, 32A, 33B, 34A, 35D, 36D, 37B, 38C, 39B, 40B,
41A, 42A, 43C, 44B, 45B, 46B, 47A, 48D, 49D, 50A

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

ZESTAW DRUGI
Część pierwsza: 1A, 2A, 3A, 4D, 5A, 6D, 7C, 8D, 9D,10B,
11D, 12D, 13A, 14C, 15A, 16A, 17A, 18B, 19A, 20D,
21A ,22C, 23D, 24C, 25A, 26D, 27A, 28C, 29C, 30B,
31B, 32A, 33B, 34B, 35D, 36A, 37B, 38A, 39A, 40A,
41D, 42B, 43C, 44A, 45C, 46C, 47C, 48B, 49A, 50C
ejna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:08.