Aparaty ortodontyczne cz. XI - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-27, 10:43   #2581
coffee lover
Raczkowanie
 
Avatar coffee lover
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 448
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Z tego co wiem po piaskowaniu tez powstaja mikrouszkodzenia

A co do wizyt, co sie na nich dokladnie robi? Tylko podkreca aparat? Wiem tez o wymianach łuku, ile razy przez okres noszenia wymienia się go ? I jak to cenowo u was wyglada. U mnie wizyta od 50 do 150 zł, przy czym 150 zł jak wymieniany jest łuk. Za aparat metalowy 1800 zł. Dodam jeszcze, że zakłądam aparat w Częstochowie u dr Brewczyńskiej.
coffee lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 10:54   #2582
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez coffee lover Pokaż wiadomość
Z tego co wiem po piaskowaniu tez powstaja mikrouszkodzenia

A co do wizyt, co sie na nich dokladnie robi? Tylko podkreca aparat? Wiem tez o wymianach łuku, ile razy przez okres noszenia wymienia się go ? I jak to cenowo u was wyglada. U mnie wizyta od 50 do 150 zł, przy czym 150 zł jak wymieniany jest łuk. Za aparat metalowy 1800 zł. Dodam jeszcze, że zakłądam aparat w Częstochowie u dr Brewczyńskiej.
Wiem, że większość dziewczyn przy zdejmowaniu aparatu miała od razu piaskowanie robione przez orto, więc chyba wie co robi Tym bardziej, że ta dentystka też mi mówiła, ze piaskowanie jest bezpieczne 9przede wszystkim nie narażasz zębów na nadwrażliwość traktując je nadtlenkiem wodoru).

Wymienia gumki lub podkręca metalowe ligatury, zakłada łańcuszki, wyciągi, wszystko zależy od wady. Tak samo z wymianą łuku, ja w pierwszym okresie leczenia miałam dosyć często wymieniany, od pół roku nie miałam ani razu. Każda wada jest inna, więc nie ma reguły
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 11:00   #2583
coffee lover
Raczkowanie
 
Avatar coffee lover
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 448
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Wiem, że większość dziewczyn przy zdejmowaniu aparatu miała od razu piaskowanie robione przez orto, więc chyba wie co robi Tym bardziej, że ta dentystka też mi mówiła, ze piaskowanie jest bezpieczne 9przede wszystkim nie narażasz zębów na nadwrażliwość traktując je nadtlenkiem wodoru).

Wymienia gumki lub podkręca metalowe ligatury, zakłada łańcuszki, wyciągi, wszystko zależy od wady. Tak samo z wymianą łuku, ja w pierwszym okresie leczenia miałam dosyć często wymieniany, od pół roku nie miałam ani razu. Każda wada jest inna, więc nie ma reguły
Dzięki za odpowiedź
coffee lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 14:44   #2584
Kochanka Szatana
Rozeznanie
 
Avatar Kochanka Szatana
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 843
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez garfieldek Pokaż wiadomość
Jestem drugi dzień od założenia aparatu i boli, strasznie boli.............. czuje jak mi sie jedynki stloczyly, jedna naciska na druga ehhh nie wiem, czy szzeka na tyle sie rozszerzy, zeby wszystko pomiescic
Czytałam gdzieś, że jedzenie lodów pomaga na takie bóle. Mnie może pierwsze 2 dni aż tak strasznie nie bolało ale lody troszkę mi ulżyły:P
Mam aparat 10 dzień i jakoś nie boli już nic (o dziwo już nawet pukanie w zęby nie boli:P) Pierwsze dni najgorsze a potem z górki więc się nie martw i głowa do góry


Aha Straciłam jakimś cudem jedna gumeczkę Na 4 Sądzicie, że duży problem?? Widzę się z moją orto 9 września a teraz jej nie ma;D Mam panikować i iść na założenie tej gumki do jakiejś innej?
__________________
"Diabeł nie sypia z byle kim"

Edytowane przez Kochanka Szatana
Czas edycji: 2011-08-27 o 14:51
Kochanka Szatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 15:05   #2585
garfieldek
Zakorzenienie
 
Avatar garfieldek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: puszka po Pepsi ;>
Wiadomości: 21 373
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

[QUOTE=Kochanka Szatana;29025075]Czytałam gdzieś, że jedzenie lodów pomaga na takie bóle. Mnie może pierwsze 2 dni aż tak strasznie nie bolało ale lody troszkę mi ulżyły:P
Mam aparat 10 dzień i jakoś nie boli już nic (o dziwo już nawet pukanie w zęby nie boli:P) Pierwsze dni najgorsze a potem z górki więc się nie martw i głowa do góry[QUOTE]

w taki dzien jak dzis, jedzenie lodow to podwojna frajda
__________________
PM2014


Wymianka
garfieldek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 15:19   #2586
Kochanka Szatana
Rozeznanie
 
Avatar Kochanka Szatana
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 843
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Dokładnie więc się nie przejmuj Będzie ok
__________________
"Diabeł nie sypia z byle kim"
Kochanka Szatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 15:29   #2587
coffee and cigarettes
Rozeznanie
 
Avatar coffee and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 579
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez coffee lover Pokaż wiadomość
Z tego co wiem po piaskowaniu tez powstaja mikrouszkodzenia

A co do wizyt, co sie na nich dokladnie robi? Tylko podkreca aparat? Wiem tez o wymianach łuku, ile razy przez okres noszenia wymienia się go ? I jak to cenowo u was wyglada. U mnie wizyta od 50 do 150 zł, przy czym 150 zł jak wymieniany jest łuk. Za aparat metalowy 1800 zł. Dodam jeszcze, że zakłądam aparat w Częstochowie u dr Brewczyńskiej.
Ja mam aparat samoligaturujacy i luk mam wymieniany na kazdej wizycie, tj. co ok. 6 tygodni. Koszt wizyty 150 zl.
coffee and cigarettes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-27, 15:58   #2588
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Kochanka Szatana Pokaż wiadomość
Czytałam gdzieś, że jedzenie lodów pomaga na takie bóle. Mnie może pierwsze 2 dni aż tak strasznie nie bolało ale lody troszkę mi ulżyły:P
Mam aparat 10 dzień i jakoś nie boli już nic (o dziwo już nawet pukanie w zęby nie boli:P) Pierwsze dni najgorsze a potem z górki więc się nie martw i głowa do góry


Aha Straciłam jakimś cudem jedna gumeczkę Na 4 Sądzicie, że duży problem?? Widzę się z moją orto 9 września a teraz jej nie ma;D Mam panikować i iść na założenie tej gumki do jakiejś innej?
wytrzymasz bez, mi orto zawsze mowila ze jak jakas ligaturka spadnie to mam sie nei przejmowac a i tak sobie sama wymieniam (w tajemnicy oczywiscie :P)
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 16:01   #2589
Kochanka Szatana
Rozeznanie
 
Avatar Kochanka Szatana
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 843
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
wytrzymasz bez, mi orto zawsze mowila ze jak jakas ligaturka spadnie to mam sie nei przejmowac a i tak sobie sama wymieniam (w tajemnicy oczywiscie :P)
Oo samemu można zmieniać w takim zwykłym metalowym aparacie?? Kupiłaś jakieś specjalne sprzęty? Ile tak na oko kosztuje taka zmiana gumek
__________________
"Diabeł nie sypia z byle kim"
Kochanka Szatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 16:04   #2590
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Kochanka Szatana Pokaż wiadomość
Oo samemu można zmieniać w takim zwykłym metalowym aparacie?? Kupiłaś jakieś specjalne sprzęty? Ile tak na oko kosztuje taka zmiana gumek
gumki na allegro chyba 3zl za ok 20szt do tego nic dentystyczna i igle ;p

najpierw sciagam igla stare gumeczki (i zachowuje cobym mogla je zmienic spowrotem przed wizyta) i pozniej przekladam dwa kawalki nici przez ligaturke i nakladam. 5min i gotowe ;p
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 16:08   #2591
Kochanka Szatana
Rozeznanie
 
Avatar Kochanka Szatana
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 843
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Może za jakiś czas spróbuję Jakiś dzień przed wizyta;D żeby w razie czego nie chodzić bez jakiejs;P
__________________
"Diabeł nie sypia z byle kim"
Kochanka Szatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-27, 19:12   #2592
Nadziejanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 57
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Czesc wszystkim! Niedawno dolaczylam do Waszego grona i mam pytanie o expander, czyktoras z Was go miala,badz ma?Poniewaz troszke sie z nim mecze i chcialam poczytac co macie ewentualnie do powiedzenia, albo poradzenia ! Pozdrawiam wszystkie aparatki !
Nadziejanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 22:04   #2593
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Pewnie mnie już nie pamiętacie... Przyznaję, zaniedbałam Was trochę na korzyść ślubnych wątków, więc proszę o wybaczenie

Od wczoraj jestem half-aparatką. Zdjęli mi dół!! Szału nie ma, ale mam tak pościerane zęby, że nawet piłowanie nie nadało im idealnego kształtu...
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł


szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 22:18   #2594
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Z góra jest gorzej, bo mam strasznie niesforne jedynki, które ni groma nie da się ustawić, bo jedna ma więcej szkliwa niż druga, i któraś będzie zawsze wystawała, bądź będzie pod skosem... Tym razem doktorek troszkę inaczej mi podgiął drucik... Okaże się co z tego wyjdzie...

Wrzucam Wam foty, na których widać różne położenia jedynek- stwierdzam, że najładniej wyglądały w lutym

A i dodam, że asymetria między górą a dołem została zlikwidowana, natomiast została między zębolami a nosem. Niestety nie ma linii prostej, a żadnej operacji poddawać się nie będę...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SS101377.jpg (15,9 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SS100329 kopia.jpg (15,6 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SS100681zabki kopia.jpg (64,5 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SS10089kk7 kopia.jpg (22,4 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 26.08.11 (2) kopia.jpg (70,0 KB, 71 załadowań)
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł



Edytowane przez szprotka_mada
Czas edycji: 2011-08-27 o 22:20
szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 22:22   #2595
aniolek0428
Przyczajenie
 
Avatar aniolek0428
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 24
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Rollergirl Pokaż wiadomość
Nie masz jakiejs duzej wady. Ile juz nosisz aparat? Na dol nie bedziesz miala zakladanego? Ja nie mam jakiejs duzej wady wiec sie zastanawiam nad aparatem..


Nie, jakieś wielkiej wady nie było, może dlatego że w dzieciństwie nosiłam już ruchomy. Dlatego leczenie nie będzie trwało jakoś długo. Piątkę prawą mam schowaną, jest prawie pod podniebieniu. Krzywe są dwójki, dól będzie dopiero w listopadzie jak góra wysunie się do przodu. Aparat mam miesiąc. Już prawie nauczyłam się z nim żyć
aniolek0428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 09:10   #2596
shinigami0717
Raczkowanie
 
Avatar shinigami0717
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 198
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez kosalka Pokaż wiadomość
Jigoku bardzo dziękuje za odpowiedź. Sęk w tym, że kawy nie pije i raczej nie jest to kamień... to taki szary nalot gdzie niegdzie, zwłaszcza na miejscach stycznych zębów pytalam mojej orto co to i powiedziała mi dokładnie to co Ty, że ona też tak miała przy aparacie i ze to normalne. Troszkę mnie zbyła i w zasadzie nic nie doradziła a ten osad robi się coraz bardziej widoczny... 3 tygodnie temu mój dentysta mi to czyścił ale znowu to paskudztwo wyłazi...Ale zastanawiam się czy nie ma jakiejś pasty- może bardziej skutecznej? Może mnie akurat ten orthokin nie odpowiada... sama nie wiem... moja koleżanka nie ma tego probemu, nie wiem od czego to zależy, może ktoś jeszcze ma pomysły? Zróbmy burzę mózgów
a może Blanx?

Cytat:
Napisane przez paulina18021995 Pokaż wiadomość
striping - piłowanie zębów żeby zrobić miejsce ja to mam prawie na każdej wizycie żeby 2 zmieścić, a ona uparcie nie chce
mam tak samo.. jedynka z dwójką na dole nie mogą się dogadać ;/ i do tego wydaje mi się, że dół mam co raz bardziej krzywy zamiast prostszy

Cytat:
Napisane przez coffee lover Pokaż wiadomość
Z tego co wiem po piaskowaniu tez powstaja mikrouszkodzenia

A co do wizyt, co sie na nich dokladnie robi? Tylko podkreca aparat? Wiem tez o wymianach łuku, ile razy przez okres noszenia wymienia się go ? I jak to cenowo u was wyglada. U mnie wizyta od 50 do 150 zł, przy czym 150 zł jak wymieniany jest łuk. Za aparat metalowy 1800 zł. Dodam jeszcze, że zakłądam aparat w Częstochowie u dr Brewczyńskiej.
aparatu się nie podkręca możesz mieć co najwyżej wymieniony łuk (drut) i ewentualnie powyginany pod odpowiednimi kątami. a jak nie masz zmienianego łuku, to tylko same ligatury. to jest tak w standarcie. zdarzają się też wizyty, na których dostaje się dodatkowe bajery np: łańcuszki, wyciągi, sprężynki itp
__________________
aparatka 07.09.10 - 12.12.11 (góra)
dotychczasowy koszt leczenia: 5770 zł

gumki: czerwono - zielone
były: pomarańczowo-różowe, niebiesko-granatowe, pomarańczowe, różowe, błękitne
shinigami0717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 09:44   #2597
coffee lover
Raczkowanie
 
Avatar coffee lover
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 448
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez shinigami0717 Pokaż wiadomość
aparatu się nie podkręca
Ach to moje rozumowanie
coffee lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 11:33   #2598
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez szprotka_mada Pokaż wiadomość
Z góra jest gorzej, bo mam strasznie niesforne jedynki, które ni groma nie da się ustawić, bo jedna ma więcej szkliwa niż druga, i któraś będzie zawsze wystawała, bądź będzie pod skosem... Tym razem doktorek troszkę inaczej mi podgiął drucik... Okaże się co z tego wyjdzie...

Wrzucam Wam foty, na których widać różne położenia jedynek- stwierdzam, że najładniej wyglądały w lutym

A i dodam, że asymetria między górą a dołem została zlikwidowana, natomiast została między zębolami a nosem. Niestety nie ma linii prostej, a żadnej operacji poddawać się nie będę...
Nie martw się - ja też mam problem z jedynkami - non stop przesuwają się w różne strony, ale nigdy prościuteńko Mam nadzieję, że orto coś z tym zrobi zanim leczenie dobiegnie końca
Ząbki masz śliczne - dół równiutki i śliczniutki!
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 12:06   #2599
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez szprotka_mada Pokaż wiadomość
Z góra jest gorzej, bo mam strasznie niesforne jedynki, które ni groma nie da się ustawić, bo jedna ma więcej szkliwa niż druga, i któraś będzie zawsze wystawała, bądź będzie pod skosem... Tym razem doktorek troszkę inaczej mi podgiął drucik... Okaże się co z tego wyjdzie...

Wrzucam Wam foty, na których widać różne położenia jedynek- stwierdzam, że najładniej wyglądały w lutym

A i dodam, że asymetria między górą a dołem została zlikwidowana, natomiast została między zębolami a nosem. Niestety nie ma linii prostej, a żadnej operacji poddawać się nie będę...
Dol piekny, a z gora masz racje, w lutym byla prosta
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-28, 13:37   #2600
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez shinigami0717 Pokaż wiadomość
mam tak samo.. jedynka z dwójką na dole nie mogą się dogadać ;/ i do tego wydaje mi się, że dół mam co raz bardziej krzywy zamiast prostszy
nie no, ja widzę różnice, moje są już prawie proste i tak jak na początku nie miałam miejsca na dole tak teraz mam szpare [nie miałam nic wyrywane] i jak na górze nie miałam jakoś bardzo ciasno to teraz 2 nie chce wyjść [zawsze była z tyłu, jedna wyszła, druga nie chce] no i dolne korzenie muszą się ustawić. jak to wszystko sie 'zrobi' to sie chyba żegnam z aparatem czyli za jakieś 0,5-1roku
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 14:02   #2601
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

a ja po kolejnej wizycie... na wizycie miałam piaskowane zęby i mam oprócz łańcuszka na górze, łancuszek na dole... a do tego niebieskie gumeczki (w rzeczywistości bardziej niebieskie niż na zdj) wrzucam fotki...

1. przebieg leczenia
2. kwiecień 2011
3. czerwiec 2011
4,5,6 obecnie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kolaż.jpg (117,9 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kwiecień 2011.jpg (42,5 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg czerwiec 2011.jpg (45,8 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC09435.jpg (44,4 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC09438.jpg (42,8 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC09441.jpg (37,9 KB, 55 załadowań)
__________________
była aparatka



Edytowane przez betti_888
Czas edycji: 2011-08-28 o 14:04
betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 14:28   #2602
anusiaa81
Raczkowanie
 
Avatar anusiaa81
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 201
GG do anusiaa81
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez betti_888 Pokaż wiadomość
a ja po kolejnej wizycie... na wizycie miałam piaskowane zęby i mam oprócz łańcuszka na górze, łancuszek na dole... a do tego niebieskie gumeczki (w rzeczywistości bardziej niebieskie niż na zdj) wrzucam fotki...

1. przebieg leczenia
2. kwiecień 2011
3. czerwiec 2011
4,5,6 obecnie
bardzo ładne ząbki
__________________
góra aparat bezligaturowy 15-02-2010
dół 31-05-2010
koniec przygody z aparatem 21-11-2012

foto #1752



.....bo każdy ma swojego anioła
i jest dla kogoś aniołem...
anusiaa81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 14:44   #2603
Christerine
Zakorzenienie
 
Avatar Christerine
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 919
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez betti_888 Pokaż wiadomość
a ja po kolejnej wizycie... na wizycie miałam piaskowane zęby i mam oprócz łańcuszka na górze, łancuszek na dole... a do tego niebieskie gumeczki (w rzeczywistości bardziej niebieskie niż na zdj) wrzucam fotki...

1. przebieg leczenia
2. kwiecień 2011
3. czerwiec 2011
4,5,6 obecnie
o ja Cię.. jaka różnica z początku leczenie,a aktualnie!
ząbki śliczne

ja jestem po zdjęciach do aparatu i czekam na 22 września na w sumie pierwszą wizytę.. ja mam totalny ścisk z tymi zębami więc na pewno będą wyrywane zęby czyli aparat coś na październik sobie wróżę..
zazdroszczę tym co już je mają..
tymczasem udaję się do dalszego wczytywania się w wątek wstecz by być na bieżąco i więcej się dowiedzieć
__________________
nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu - czas i tak upłynie.
Christerine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 15:10   #2604
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez anusiaa81 Pokaż wiadomość
bardzo ładne ząbki
dzięki...
Cytat:
Napisane przez Christerine Pokaż wiadomość
o ja Cię.. jaka różnica z początku leczenie,a aktualnie!
ząbki śliczne

ja jestem po zdjęciach do aparatu i czekam na 22 września na w sumie pierwszą wizytę.. ja mam totalny ścisk z tymi zębami więc na pewno będą wyrywane zęby czyli aparat coś na październik sobie wróżę..
zazdroszczę tym co już je mają..
tymczasem udaję się do dalszego wczytywania się w wątek wstecz by być na bieżąco i więcej się dowiedzieć
dzięki
ja też miałam ścisk i nie miałam nic wyrywane...
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 15:16   #2605
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez szprotka_mada Pokaż wiadomość
Pewnie mnie już nie pamiętacie... Przyznaję, zaniedbałam Was trochę na korzyść ślubnych wątków, więc proszę o wybaczenie

Od wczoraj jestem half-aparatką. Zdjęli mi dół!! Szału nie ma, ale mam tak pościerane zęby, że nawet piłowanie nie nadało im idealnego kształtu...
Bolało Cię piłowanie? Ja w sumie najbardziej na to czekam, bo przez mój fatalny zgryz każdy ząb wygląda inaczej A dół masz bardzo ładny

betti_888, masz ładny kształt zębów, zazdroszczę
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 15:19   #2606
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Bolało Cię piłowanie? Ja w sumie najbardziej na to czekam, bo przez mój fatalny zgryz każdy ząb wygląda inaczej A dół masz bardzo ładny

betti_888, masz ładny kształt zębów, zazdroszczę
ale niestety są małe... a wolałabym mieć większe

ale mimo wszystko dziękuję
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 15:47   #2607
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez wesola84 Pokaż wiadomość
Nie martw się - ja też mam problem z jedynkami - non stop przesuwają się w różne strony, ale nigdy prościuteńko Mam nadzieję, że orto coś z tym zrobi zanim leczenie dobiegnie końca
Ząbki masz śliczne - dół równiutki i śliczniutki!
Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
Dol piekny, a z gora masz racje, w lutym byla prosta
Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Bolało Cię piłowanie? Ja w sumie najbardziej na to czekam, bo przez mój fatalny zgryz każdy ząb wygląda inaczej A dół masz bardzo ładny

betti_888, masz ładny kształt zębów, zazdroszczę
Dziękuję za miłe słowa

Piłowanie nie bolało, aczkolwiek nie jest przyjemne (głównie dźwięk). Zwłaszcza, że wkręciłam sobie, że nie mogę się ruszać, bo przecież przepiłują mi dziąsło i siedziałam spięta że hoho- każdy mięsień na ciele mnie później bolał ... Aż się wszyscy ze mnie podśmiewali
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł


szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 15:48   #2608
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez szprotka_mada Pokaż wiadomość
Dziękuję za miłe słowa

Piłowanie nie bolało, aczkolwiek nie jest przyjemne (głównie dźwięk). Zwłaszcza, że wkręciłam sobie, że nie mogę się ruszać, bo przecież przepiłują mi dziąsło i siedziałam spięta że hoho- każdy mięsień na ciele mnie później bolał ... Aż się wszyscy ze mnie podśmiewali
Ja tak siedzę u dentysty A jak mocno Ci orto spiłowała zęby?
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 16:04   #2609
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez szprotka_mada Pokaż wiadomość
Dziękuję za miłe słowa

Piłowanie nie bolało, aczkolwiek nie jest przyjemne (głównie dźwięk). Zwłaszcza, że wkręciłam sobie, że nie mogę się ruszać, bo przecież przepiłują mi dziąsło i siedziałam spięta że hoho- każdy mięsień na ciele mnie później bolał ... Aż się wszyscy ze mnie podśmiewali
a czym Ci piłowała? bo mi zawsze piłuje ręcznie, jakimś jakby hmm... pilniczkiem? męczące...
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 16:10   #2610
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez paulina18021995 Pokaż wiadomość
a czym Ci piłowała? bo mi zawsze piłuje ręcznie, jakimś jakby hmm... pilniczkiem? męczące...

Nie widziałam dokładnie, ale najpierw zakładali coś a'la wiertełko (trochę jak tarcza wyglądało) na ten cały sprzęt i trochę tym no i odrobinę pilniczkiem.
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł


szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:06.