Pielęgnacja loków, loczków i fal - wszystkie części - niech się kręcą! - Strona 706 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-06, 08:55   #21151
paprif
Zakorzenienie
 
Avatar paprif
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 435
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Jestem... nie przetestowałam wszystkich Pottersów.
W sumie to imbir bardzo dobrze im służy.
Nie pamiętam kiedy olejowałam moje włosy, może dzisiaj na końcówki sobie coś nalożę ? Sama już nie wiem jak to z tym olejem jest bo jakoś mi nie słuzył.
Włosy rosną i mają się dobrze.
paprif jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 09:11   #21152
natalczak
Zadomowienie
 
Avatar natalczak
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 184
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Yasmin- jak będę miała czas to też się przebiegnę po bazarku...choć TŻ i tak już ma dość moich wciąż nowych pomysłów On nie lubi latać za odżywkami :P
Miło, ze o mnie pamiętasz Tzn. kojarzysz mnie z odżywką Naturii hihihi
I miło też, ze jako jedyna chociaż odpisałaś na moja wiadomość

Cóż- skończę chyba jednak na podglądaniu forum, bo moje posty jak widać nie wnoszą nic nowego.
Co do naturii b/s to u mnie sa w realu,ale tylko miod i cytryna i zielona herbata. Pozostałe zamówilam sobie w pewnej drogerii i Pan był na tyle mily, ze podjal sie sciagniecia ich z jakiejs hurtowni, co podobno nie było latwe.
Podpatrzylam ze ma on rozne kosmetyki z Joanny i zapytalam czy nie bylby tak dobry i nie zamowilby dla mnie tych odzywek. Takze moze popytaj w drogeriach- może ktoś sciagnie je dla Ciebie
natalczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 12:32   #21153
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;20483019]Witajcie Zakrecone wrocilam ze slono-slonecznych wakacji
to juz piata czesc powoli nadrabiam zaleglosci, ale pedzicie w postami [
a tak wydadaja wlosy po cieciu
1&2 to po scieciu nie do konca suche
3&4 z wakacji [/QUOTE]

Aleś ciachła Ale skręt się za to pięknie podkręcił

Cytat:
No jakbym czytala o sobie...może porowatość?
Cytat:
Hmm co prawda odnosilaś się do wypowiedzi Jumaatt ale pozwole sobie odniesc ją równiez do mnie. Ja nie zauwazylam zebym miala podobne problemy do twoich- w sensie nie pasujacych kosmetykow, problemow z olejami, itp. Wrecz przeciwnie moje wlosy kochaja oleje.
Pole, mnie też się wydaje, że to nie jest kwestia porowatości. Porowatość to raczej przepuszczalność włosów w obydwie strony. Chociaż oczywiście pewnie ma pośredni wpływ: takie włosy są podatniejsze na wszystkie zjawiska powoduące puch.


Cytat:
Napisane przez natalczak Pokaż wiadomość
Zdradz jakie masz podejrzenia i pierwsze wnioski, moze jakos wspolnie uda nam sie cos zdzialac z tym puchem
Cytat:
Napisane przez polelavendove Pokaż wiadomość
W takim razie czekam co za wnioski ma Jumattka,może się załapię na jakąś teorię
Lokasy kochane, jakbym miała niezawodną receptę na puch to:
1) na pewno bym się z Wami już dawno podzieliła
2) sama bym go nie miała

Ogólnie to punktem wyjścia moich rozważan jest fakt, że te odstające włoski mamy już zaraz po umyciu. I obawiam się, że wszelką stylizacją, którą uprawiamy, znacząco zwiększamy ten efekt. Chcę teraz poeksperymentować z różnymi sposobami traktowania włosów właśnie od momentu zakręcenia wody w kranie i zobaczyć, jak to będzie wpływać na puch.
Bo tak na marginesie jeszcze, to np. ja u siebei mogę odróżnić taki książkowy puch, który pojawia się, kiedy coś zmaszczę w pielęgnacji, od tego standardowego, który mi wiecznie towarzyszy.
O rezultatach moich badan będę informować nasze Naukowe Koło Walki z Puchem na bieżąco

Cytat:
Napisane przez wilczex Pokaż wiadomość
Dzisiaj mam \a podpowiedziała mi fajny sposób na loki, który jej podpowiedziała "lolowana" pani z drogerii. Moje włosy już dawno tak ładnie nie wyglądały!!

Włosy umyłam syossem czarnym, w takiej mniejszej butelce, hcyba jakis nowy. Nałożyłam potter z keratyną i pantenolem ( akurat to to mój wkład w ten sposób) a potem pantene pro v loki i fale ( wiem - silikony ale mama tak zachwalala e metode ze postanowilam sprobowac, chociazby po to, zeby sprawić jej przyjemność, jeśli nawet nie podziała na włosy) pomieszany z kilkoma ktorplami oliwki dla dzieci. Włosy śliczne nabłyszczone, lekkie i pokręcone. !!!! Super!!!! Moje włosy chyba potrzebują sylikonów i powinnam je stosować na to wychodzi, a odżywiac tlyko różnego rodzaju odżywkami. Naprawdę jestem zadowolona z efektu.
Skoro jesteś zadowolona z efektu, to faktycznie nie warto na siłę walczyć z silikonami. Tylko uważaj z tym syossem, on ponoć jest mocarny bardzo.

Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Nie wiem czy wytrzymam bez silikonow, chyba sprobuje systematycznej i glebokiej pielegnacji, wlaczajac olejowanie, OMO i maski i odzywki, ale nie patrzac na zawartosc silikonow poki co..Wygladam dzisiaj jak z gniazdem na glowie, wlosy szorstkie, suche, nie wspomne juz o koncowkach..Wiem, ze na efekty trzeba czekac, ale sprobuje dojsc tam okrezna droga
Relacjonuj, jak efekty

[QUOTE=malgosia86;20491716]
Tylko w przypadku balsamu Nive to jest tak, że tę kroplę (wielkości możę monety 2 lub 5 gr - zależy ile mi się wyciśnie) staram się najpierw dokładnie rozetrzeć na całych dłoniach - także palcach. I później całymi dłoniami dotykam włosów. Dopiero wtedy mam wrażenie, że mniej więcej rozsmarowałam ją na całych włosach. [/qutoe]

To ja Nivei daję takiego kleksa wyciśniętego, ale dużego.

Cytat:
Jumaatt Masz śliczne włosy i taki drobny skręt! Długość jest imponująca
Dziękuję Ale właśnie ja bym chciała mieć takie grubaśne pukle. Najlepiej takie, jak ma Kosmarka

Cytat:
Na prostą spodnią warstwę może jednak pomogłoby mocniejsze pocieniowanie włosów? Stylizacje pewnie też. Ale jesli włosy Ci szybko schną po żelu, to może warto go nakładać - samo nałożenie bez dodatkowego ugniatania zajmuj chyba ok. 2 min. (nie wiem, jak teraz robisz).
Właśnie, to dobre pytanie o sposób nakładania żelu. Ja go zazwczaj wgniatam, ale w świetle moich ostatnich refleksji na temat puchu, chciałabym robić to w sposób mniej naruszający włosy (chociaż po żelu to puch mam akurat najmniejszy ). Ale nie mam pomysłu, jak to robić?

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Cóż- skończę chyba jednak na podglądaniu forum, bo moje posty jak widać nie wnoszą nic nowego.
Cytat:
Napisane przez kropcia007 Pokaż wiadomość
Czasem też mam wrażenie, że piszę bo piszę, nikt nie odp na posty
Dziewczęta, bardzo proszę mi tu bez fochów małych ani dużych
Piszcie, piszcze, piszcie

Cytat:
Napisane przez paprif Pokaż wiadomość
Jestem... nie przetestowałam wszystkich Pottersów.
W sumie to imbir bardzo dobrze im służy.
Nie pamiętam kiedy olejowałam moje włosy, może dzisiaj na końcówki sobie coś nalożę ? Sama już nie wiem jak to z tym olejem jest bo jakoś mi nie słuzył.
Włosy rosną i mają się dobrze.
Próbowałaś oleje zarówne te wnikające i niewnikające w strukturę włosa?

Emmi - czekam na zdjęcia

Brendy09 - zapraszamy serdecznie do wątku, choć ostrzegam, z takimi pięknymi włosami będziesz wzbudzać w nas najgorsze instynkty
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 12:52   #21154
natalczak
Zadomowienie
 
Avatar natalczak
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 184
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
Lokasy kochane, jakbym miała niezawodną receptę na puch to:
1) na pewno bym się z Wami już dawno podzieliła
2) sama bym go nie miała

Ogólnie to punktem wyjścia moich rozważan jest fakt, że te odstające włoski mamy już zaraz po umyciu. I obawiam się, że wszelką stylizacją, którą uprawiamy, znacząco zwiększamy ten efekt. Chcę teraz poeksperymentować z różnymi sposobami traktowania włosów właśnie od momentu zakręcenia wody w kranie i zobaczyć, jak to będzie wpływać na puch.
Bo tak na marginesie jeszcze, to np. ja u siebei mogę odróżnić taki książkowy puch, który pojawia się, kiedy coś zmaszczę w pielęgnacji, od tego standardowego, który mi wiecznie towarzyszy.
O rezultatach moich badan będę informować nasze Naukowe Koło Walki z Puchem na bieżąco


A ja juz w nocy snilam o tym, ze masz gotową jakąś cudowną recepturę na puch i nam ją zdradzisz
Ja również obserwuje u siebie dwa rodzaje tego puchu- ten ktory pojawia sie juz po odcisnieciu wody jak i ten ktory pojawia sie w ciagu dnia, zwiazany z wilgocia i uzytymi kosmetykami stylizacyjnymi.

Ja moge powiedzieć, ze ja juz probowalam roznych kombinacji z nakladaniem odzywki b/s- na bardzo mokre wlosy zaraz po splukaniu odzywki d/s, na odcisniete z wody wlosy, na juz podeschniete, wogle nie nakladalam i efekt zawsze taki sam
Nakladalam tez zel lniany zamiast odzywki b/s i to samo. Podobnie z nalozeniem zwyklego zelu czy balsamu nivea bez odzywki b/s.
No coż czekam w takim razie na wyniki twoich "badan", moze wspolnie cos wskóramy

Polelavendove, przylacz sie do nas, bedzie nam raźniej
natalczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 13:05   #21155
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
Dziewczęta, bardzo proszę mi tu bez fochów małych ani dużych
Piszcie, piszcze, piszcie

ja tam się tak szybko nie poddaje pisać raczej będę bo chce się z kimś podzielić tym wszystkim a nikt inny nie chce tego słuchać
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 13:55   #21156
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez natalczak Pokaż wiadomość

A ja juz w nocy snilam o tym, ze masz gotową jakąś cudowną recepturę na puch i nam ją zdradzisz
Jedno jest pewne - ktoś, kto opracuje taką recepturę, zbije na niej miliony

Cytat:
Ja moge powiedzieć, ze ja juz probowalam roznych kombinacji z nakladaniem odzywki b/s- na bardzo mokre wlosy zaraz po splukaniu odzywki d/s, na odcisniete z wody wlosy, na juz podeschniete, wogle nie nakladalam i efekt zawsze taki sam
Nakladalam tez zel lniany zamiast odzywki b/s i to samo. Podobnie z nalozeniem zwyklego zelu czy balsamu nivea bez odzywki b/s.
No coż czekam w takim razie na wyniki twoich "badan", moze wspolnie cos wskóramy
Kombinacji ze sposobem nakładania odżywki również próbowałam wielu. Chciałabym pójść raczej w stronę "macania" włosów. Jak Ty układasz włosy? Wycierasz koszulką czy wyciskasz wodę? Ugniatasz czy harmonijkujesz? Rozczesujesz włosy? Sorry za te 100 pytań do, ale sama rozumiesz, muszę mieć porównanie

Cytat:
Polelavendove, przylacz sie do nas, bedzie nam raźniej


Cytat:
Napisane przez kropcia007 Pokaż wiadomość
ja tam się tak szybko nie poddaje pisać raczej będę bo chce się z kimś podzielić tym wszystkim a nikt inny nie chce tego słuchać
Hehe...no właśnie, jesteśmy na siebie skazane, bo kręcioła zrozumie tylko inny kręcioł
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 14:12   #21157
natalczak
Zadomowienie
 
Avatar natalczak
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 184
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
Kombinacji ze sposobem nakładania odżywki również próbowałam wielu. Chciałabym pójść raczej w stronę "macania" włosów. Jak Ty układasz włosy? Wycierasz koszulką czy wyciskasz wodę? Ugniatasz czy harmonijkujesz? Rozczesujesz włosy? Sorry za te 100 pytań do, ale sama rozumiesz, muszę mieć porównanie
ostatnio nakladam odzywke b/s zaraz po splukaniu odzywki d/s. jeszcze nad wanna odciskam je rekoma z wody. Ide do pokoju i bawelniana koszulka ugniatam je, odciskajac wode.
Kiedy koszulka jest calkiem mokra nakladam na te najbardziej napuszone miejsca jeszcze raz odzywke b/s i ugniatam je.

Harmonijkowania raczej nie stosuję- nie lubię, wolę ugniatanie.
Włosy rozczesuje po nalozeniu odzywki d/s. Probowalam rowniez czesac jeszcze raz po nalozeniu odzywki b/s (w tej fazie po odcisnieciu wody koszulką), ale efekt marny- loki jeszcze drobniejsze niz zwykle.

Hmm pozniej po jakich 15 minutach nakladam cos do stylizacji- tu juz roznie, zel, pianke, krem verona, krem bootsa, balsam nivea, zel lniany.
I zawsze to samo:pa la:

I wlasnie tu mam pytanie: jak wy nakladacie produkty do stylizacji?
rozcieracie cos w dloni i co potem?
Wgniatacie to we wlosy, czy przejezdzacie je z gory na dol i pozniej ugniatacie?
Czy wgniatacie jednoczesnie pocierajac reką o wlosy- jakby wcierajac kosmetyk we wlosy?
Czy jeszcze jakos inaczej?
Boze ale wymyslilam sposobów
Bo ja sama nie wiem jak to robic.

Edytowane przez natalczak
Czas edycji: 2010-07-06 o 14:15
natalczak jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-06, 14:32   #21158
Pinsleepe
Rozeznanie
 
Avatar Pinsleepe
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 659
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez natalczak Pokaż wiadomość
I wlasnie tu mam pytanie: jak wy nakladacie produkty do stylizacji?
rozcieracie cos w dloni i co potem?
Wgniatacie to we wlosy, czy przejezdzacie je z gory na dol i pozniej ugniatacie?
Czy wgniatacie jednoczesnie pocierajac reką o wlosy- jakby wcierajac kosmetyk we wlosy?
Czy jeszcze jakos inaczej?
Boze ale wymyslilam sposobów
Bo ja sama nie wiem jak to robic.
Hej. Ja właśnie dzisiaj nałożyłam odżywkę Alverde (boski zapach i konsystencja - tutaj wielkie podziękowania dla Syrenki ), a potem Bootsa od Agison (za co również ) i właśnie nakładając go rozprowadziłam rękami od nasady po końce jak to pokazują czasami na filmikach na Youtubie i trochę drobniejszy skręt mi się zrobił przez to, tzn. chyba przez to. Zwykle po prostu ugniatam włosy razem ze stylizatorem i wtedy chyba wychodzą mi grubsze loki. Za to mam genialnie miękkie włosy, po prostu cudo
Pinsleepe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 14:46   #21159
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
J

Hehe...no właśnie, jesteśmy na siebie skazane, bo kręcioła zrozumie tylko inny kręcioł
wiem wiem dlatego będę pisała nawet gdy odezwu nie będzie tak szybko się mnie nie pozbędziecie za dużo jeszcze rzeczy do przeczytanie/przetestowania/ocenienia

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Pinsleepe Pokaż wiadomość
Hej. Ja właśnie dzisiaj nałożyłam odżywkę Alverde (boski zapach i konsystencja - tutaj wielkie podziękowania dla Syrenki ), a potem Bootsa od Agison (za co również ) i właśnie nakładając go rozprowadziłam rękami od nasady po końce jak to pokazują czasami na filmikach na Youtubie i trochę drobniejszy skręt mi się zrobił przez to, tzn. chyba przez to. Zwykle po prostu ugniatam włosy razem ze stylizatorem i wtedy chyba wychodzą mi grubsze loki. Za to mam genialnie miękkie włosy, po prostu cudo
a ja zawsze się obawiałam że w ten sposób rozprostuję włosy przetestuję na pewno, no i tak jak koleżanka wyżej napisała muszę zacząć czesać włosy po odżywce d/s zamiast po b/s
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja


Edytowane przez kropcia007
Czas edycji: 2010-07-06 o 14:45
kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 15:12   #21160
natalczak
Zadomowienie
 
Avatar natalczak
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 184
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez Pinsleepe Pokaż wiadomość
Hej. Ja właśnie dzisiaj nałożyłam odżywkę Alverde (boski zapach i konsystencja - tutaj wielkie podziękowania dla Syrenki ), a potem Bootsa od Agison (za co również ) i właśnie nakładając go rozprowadziłam rękami od nasady po końce jak to pokazują czasami na filmikach na Youtubie i trochę drobniejszy skręt mi się zrobił przez to, tzn. chyba przez to. Zwykle po prostu ugniatam włosy razem ze stylizatorem i wtedy chyba wychodzą mi grubsze loki. Za to mam genialnie miękkie włosy, po prostu cudo

Ja tez wlasnie nakladajac bootsa czy krem verony rozprowadzam go na dlugosci najpierw a pozniej ugniatam, w przypadku pozostalych stylizatorow raczej nakladam ugniatajac od razu, ale jakiejs znaczacej roznicy nie zauwazylam, dlatego podpytuje jak to u Was jest
natalczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 18:23   #21161
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
Aleś ciachła Ale skręt się za to pięknie podkręcił

O rezultatach moich badan będę informować nasze Naukowe Koło Walki z Puchem na bieżąco
noo musze sie przyznac ze troche mnie ponioslo
ale jestem zadowolana

to i ja sie dolaczam do Kola, jesli mozna
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-06, 19:11   #21162
polelavendove
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 208
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez natalczak Pokaż wiadomość


A ja juz w nocy snilam o tym, ze masz gotową jakąś cudowną recepturę na puch i nam ją zdradzisz
Ja również obserwuje u siebie dwa rodzaje tego puchu- ten ktory pojawia sie juz po odcisnieciu wody jak i ten ktory pojawia sie w ciagu dnia, zwiazany z wilgocia i uzytymi kosmetykami stylizacyjnymi.

Ja moge powiedzieć, ze ja juz probowalam roznych kombinacji z nakladaniem odzywki b/s- na bardzo mokre wlosy zaraz po splukaniu odzywki d/s, na odcisniete z wody wlosy, na juz podeschniete, wogle nie nakladalam i efekt zawsze taki sam
Nakladalam tez zel lniany zamiast odzywki b/s i to samo. Podobnie z nalozeniem zwyklego zelu czy balsamu nivea bez odzywki b/s.
No coż czekam w takim razie na wyniki twoich "badan", moze wspolnie cos wskóramy

Polelavendove, przylacz sie do nas, bedzie nam raźniej
Z moich obserwacji dziewczyny wynika,że bardzo dużą rolę gra odżywka d/s.
Są takie po zmyciu których już między mokrymi pasmami włosów już widzę,że się zaczynają "antenkować".
A są takie odżywki,że występuje to w minimalnym stopniu.
Ale o co chodzi?
polelavendove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 19:17   #21163
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez polelavendove Pokaż wiadomość
Z moich obserwacji dziewczyny wynika,że bardzo dużą rolę gra odżywka d/s.
Są takie po zmyciu których już między mokrymi pasmami włosów już widzę,że się zaczynają "antenkować".
A są takie odżywki,że występuje to w minimalnym stopniu.
Ale o co chodzi?
Tez tak mam, czasem wlosy po odzywce gladziutkie, czasem atak antenek, glownie to widac jak zwiaze wlosy..mam okropny nawyk ratowania sie wtedy lakierem do wlosow staram sie tego oduczyc i poki co jako tako sprawdza sie zel aloesowy.
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 19:28   #21164
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Chciałam dziś popełnić wielki grzech... Stałam już w kolejce z koloryzującym szamponem w ręce...

Przypomniałam sobie Rybiorka
Kupiłam 4 odżywki

Cytat:
Napisane przez polelavendove Pokaż wiadomość
Film zrobil na mnie też ogromne wrażenie,bo jest dobrze,obrazowo zrobiony.
Każdorazowo oglądam go w tv, ale nic nie przebije tego filmu wkinie. Malarskość i wychodzenie bohaterów z każdego obrazu do widza... Umierałam z rozkoszy...
Cytat:
To Cię jeszcze podenerwuje...byłam w jej domu w Meksyku,który teraz funkcjonuje jako muzeum

Cytat:
Napisane przez Yasmin Pokaż wiadomość
Eloe, przepraszam Cie, ale nie doczytałam z jakim Ty silikonem romansowałas? Ja też romansuje z kilkoma, niby tymi zmywalnymi, ale moze jednak z nimi powinnam pomyslec o rozstaniu...
Zmywalny mam cały czas - dimethicone copoyol - z Mrs. Potters. Rzeczywiście zero nabudowywania.
Romansowałam ostatnio z dimethiconem właśnie (w marchewie). Moje włosy na wieczorze panieńskim (ostatnie zdjęcia kilka storn temu) były właśnie na takim odżywkowym tuningu
Potem była Naturia maska cytrynowo-miodowa z amodimethiconem (jakieś 6 miejsce) i parafiną (3 miejsce skłądu)... Niestety, włosom się nie podobało Było za cieżko. Ale i tak dziękuję darczyni

Doszłam więc do wniosku, że moje włosy na pewno lubią się z dimethiconem w niewielkich ilościach. Nie lubią tylko zmywania szamponem. Skalpowi też się nie podobało spotkanie z szamponem Johnsons baby. Mycie było w sobote rano, a do dziś swędział mnei skalp.
Cytat:
OMG kolejny zakup?? W koszulce włosy wogole nie schną, dramat!!
Poszperaj po szafach, może masz jeszcze arafatkę z lat 90.? Ja mam własnie taką i włosy pod nią schną jak marzenie
w poprzedniej części dyskutowałam z małgosią na temat materiałów do ręcznikowania. W bawełnie schną wolniej, ale - tak myślę - materia,ł z którego robi się bieliznę narciarską byłby idealny.
Tylko sama wolę bieliznę narciarską jako bieliznę, a nie materiał do ręcznikowania. Stąd ta arafatka.
Cytat:
Moze jak przod podrosnie to sie lepiej skreci, na razie podpinam spinka, ewentualnie zakladam za ucho i git
Na pewno. Wiele wskazuje na to, że nieco brakuje im dlugości. chociaż sporą zmiane przyniesie też sama pielęgnacja
Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
za miesiac bede myslec czy zostawiam czy kombinuje
wtedy przybiegnę z siekierką
Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
dotarlam do domu, sprobowalam gellie i zglaszam sie po tescie smakowym
gorzki jak cholera! zgodnie z tym co kiedys wyczytalam, najlepiej jak kosmetyk jest neutralny w smaku z nuta slodkosci
Znaczy nie jeść Teraz mogę zaliczyć Ci raport
Oto dyplom
Cytat:
wyszlam z jednym produktem (tylko jednym) sweet orange & silk protein styling gel
Brawo
[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;20483019]Witajcie Zakrecone wrocilam ze slono-slonecznych wakacji [/quote] nareszcie
Aleś obciachała ale nadal są korkociągi na końcach
I ta objętośc na 4 zdjęciu
Cytat:
Napisane przez natalczak Pokaż wiadomość
Ostatnio kupilam gliceryne i namietnie ja stosuje, chyba pasuje im bo wygladaja na lsniace, zdrowe a i ten puch daje sie lepiej "przygladzic'', kiedy dodalam gliceryny do odzywki.
O matulu! Ale jesteśmy różne...
Gdybym zrobiła to, co Ty, miałabym puszaka bez kagańca i smyczy - free as a wind
Cytat:
Co do pogrubionego- tak tylko ze ja zanim trafilam na to forum mialam czesto degazowane wlosy- na calej dlugosci i inne haniebne czynnosci fryzjerskie byly na nich wykonywane. Myslalam ze moze to przez to
Jeśli tak było, a nie obcinałaś od tamtego czasu końcówek, to całkiem prawdopodobne.
Cytat:
Napisane przez Yasmin Pokaż wiadomość
przyjaciolka co kilka dni mnie pyta kiedy wreszcie ufarbuje wlosy.
Szczerze mowiac to nie wiem co to bedzie. Rok wytrzymalam to moze wytrzymam dalej...

Cytat:
Napisane przez wilczex Pokaż wiadomość
pomieszany z kilkoma ktorplami oliwki dla dzieci.
parę dziewczyn na forum dodaje olej do odżywki b/s lub też nakłada samodzielnie. Sprawdź tylko uważnie, jaką oliwkę dajesz. Wiele z nich jest na parafinie.
Cytat:
Włosy śliczne nabłyszczone, lekkie i pokręcone. !!!! Super!!!! Moje włosy chyba potrzebują sylikonów i powinnam je stosować na to wychodzi, a odżywiac tlyko różnego rodzaju odżywkami. Naprawdę jestem zadowolona z efektu.
I to jest najważniejsze Skoro pasują, to warto używać i pamiętać o zmywaniu.

A ja idę zmyć wkrótce maskę miodową na Kallosie (natchnęła mnie Jumaatt, a w moim źrodełku dziś zastałam Kallosa i nabyłam ) z keratyną, NMFem, witaminkami i mleczkiem owsianym.

Dla zainteresowanych - facet z najfajniejszym lokiem (Forlan) gra właśnie w meczu Urugwaj-Holandia. Zaraz wkleję zdjęcie do wątku z facetami
Obstawiacie finał?
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 19:31   #21165
polelavendove
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 208
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Tez tak mam, czasem wlosy po odzywce gladziutkie, czasem atak antenek, glownie to widac jak zwiaze wlosy..mam okropny nawyk ratowania sie wtedy lakierem do wlosow staram sie tego oduczyc i poki co jako tako sprawdza sie zel aloesowy.
Czyli skład odżywek musi być "nie taki" jaki akurat wlosy lubią...
Chyba zacznę jeszcze eksperymentować z długością trzymania jej na włosach.
polelavendove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 19:55   #21166
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Wiem, ze na efekty trzeba czekac, ale sprobuje dojsc tam okrezna droga
Każda z nas ma własną ścieżkę Czasem się łączą, czasem nie.
Cytat:
"Zbieganie" sie lagodnego szamponu i unikanie silikonow trwalo jakies 3 tygodnie, niestety dluzej nie wytrzymalam..a bylo i olejowanie i odzywki i maski domowe..po jakis 2 tygodniach po powtornym uzywaniu kosmetykow z silikonami wlosy znowu zaczely wygladac ladnie i zdrowo.
Wlosy plucze chlodna woda.
3 tygodnie to trochę mało, by zaczeły działać składniki (jeśli koło 3, 4 tygodnia pojawia się kryzys, to mało prawdopodobne, by do tego czasu mieć spektakularne efekty). Naprawdę duże zmiany są widoczne po jakiś 8-10 tygodniach (tak wynika z większości opisów dzieczyn).
Oczywiście może być i tak, że włosom silikony służą. Niestety ich działanie jest tylko doraźne - od mycia do mycia. Odzywianie i tak jest konieczne.
Nic nie stoi na przeszkodzie iść tą okrężną drogą i używac silikonów, myć szamponem z sls i dokładnie odzywiać odżywkami bez silikonów, ale z masą emolientów, protein, humektantów, ekstraktów i innych dobroci
Cytat:
Zauwazylam, ze moje wlosy na silikony reaguje bardzo dobrze, a po polyqaternium wygladaja na przetluszczone i oklapniete.
Widze, że mamy podobnie
Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Cóż- skończę chyba jednak na podglądaniu forum, bo moje posty jak widać nie wnoszą nic nowego.
Wnoszą
Cytat:
Napisane przez kropcia007 Pokaż wiadomość
Czasem też mam wrażenie, że piszę bo piszę, nikt nie odp na posty
Ja czytam wszystko
Cytat:
Napisane przez kropcia007 Pokaż wiadomość
ja tam się tak szybko nie poddaje pisać raczej będę bo chce się z kimś podzielić tym wszystkim a nikt inny nie chce tego słuchać
Nie ma jak zakręcona dyskusja

Natalczak włosy nie lubią zbyt dlugiego ugniatania czy odciskania wody. Pamiętam, jak Indios swego czasu ugniatała włosy namętnie i skończyła z prostymi. Sama też mam takie doświadczenia z dr. bacty, w która odciskam włosy po odżywce b/s. Jeśli odciskam zbyt długo, włosy są zbyt suche i zaczynają pojawiać się "antenki". Potem już nic nie da się zrobić.
Podobnie z nakładaniem żelu czy kremu stylizacyjnego. Jeśli odczekam dłużej niż 5 minut, to mogę intensywnym nakładaniem wywołać u siebie puch. Wówczas sprawdza się wyłącznie delikatne nakładanie harmonijkowaniem.
Cytat:
I wlasnie tu mam pytanie: jak wy nakladacie produkty do stylizacji?
Odżywkę b/s w ociekające i dokładnie odciskam wodę rękami. Im dłużej,t ym lepiej. Resztę wody odciskam w dr. Bacty.
Żel/krem do styloizacji nakładam max 5 minut po odciśnięciu włosów w dr. Bacty.
Cytat:
rozcieracie cos w dloni i co potem?
Zawsze rozcieram produkty do stylizacji w dłoni i albo ugniatam i harmonijkuję albo harmonijkuję jedynie (gdy włosy podeschną).
Cytat:
Wgniatacie to we wlosy, czy przejezdzacie je z gory na dol i pozniej ugniatacie?
Wgniatam, bo zawsze się boję, że jak przejadę ręką, to się nie zakręcą. Ale spróbuję dziś przejechać
Cytat:
Czy wgniatacie jednoczesnie pocierajac reką o wlosy- jakby wcierajac kosmetyk we wlosy?
Po prostu wgniatam rozrobiony w dłoni kosmetyk.
[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;20507283]to i ja sie dolaczam do Kola, jesli mozna [/QUOTE] I ja i ja choć ostatnio mam z puchem niewiele do czynienia
Cytat:
Napisane przez polelavendove Pokaż wiadomość
Z moich obserwacji dziewczyny wynika,że bardzo dużą rolę gra odżywka d/s.
Są takie po zmyciu których już między mokrymi pasmami włosów już widzę,że się zaczynają "antenkować".
A są takie odżywki,że występuje to w minimalnym stopniu.
Jakie?
U mnie musi być odpowiednia ilośc emolientów wodżywce d/s i zero gliceryny w produktach do stylizacji. Wówczas puchu po prostu nie ma

Typuję Niemcy - Holandia w finale byłby wspaniały mecz
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 20:07   #21167
paprif
Zakorzenienie
 
Avatar paprif
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 435
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość





Próbowałaś oleje zarówne te wnikające i niewnikające w strukturę włosa?

Emmi - czekam na zdjęcia

Brendy09 - zapraszamy serdecznie do wątku, choć ostrzegam, z takimi pięknymi włosami będziesz wzbudzać w nas najgorsze instynkty
Szczerze mówiąc to nie rozróżniam tych, które wnikają w strukturę włosa od tych co nie wnikają.
paprif jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 20:31   #21168
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Chciałam dziś popełnić wielki grzech... Stałam już w kolejce z koloryzującym szamponem w ręce...

Przypomniałam sobie Rybiorka
Kupiłam 4 odżywki
no jak moja opoka by sie zalamala to ja gole sie na lyso


Cytat:
wtedy przybiegnę z siekierką
mam nadzieje bo naprawde chce zobaczyc swoje wloski


Cytat:
Znaczy nie jeść Teraz mogę zaliczyć Ci raport
Oto dyplom
coz za zaszczyt, bede ciezko pracowac na kolejne, nie ma jak poswiecenie dla nauki
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 20:38   #21169
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Mocno nawilżający żel, w którym rolę główną odgrywa żel aloesowy; aloes będący humektantem wiąże i zatrzymuje wodę; podobnie czyni sorbitol, pantenol dodatkowo wzmacnia.
W składzie mamy trzy gumy naturalnego pochodzenia, które odpowiadają za emulgację, kontrolują lepkość czy pełnią funkcje żelotwórcze.
W następnej kolejności występują proteiny jedwabiu oraz hydrolizowane proteiny soi. Pełnią funkcje antystatyczne i wygładzające. Pod koniec znajdziemy olejek mandarynkowy, jałowcowy i ekstrakt z wiciokrzewu.

Jestem ciekawa działania utrwalającego owych gum, zazwyczaj nie piszę się i nich w tym kontekście. Daj znać jak rezultaty (o ile ją kupiłaś )
jasne ze kupilam, poczytaj na pielegnacyjnym, bylam bardzo dzielna i tylko to kupilam, a podobalo mi sie kilka rzeczy z tej firmy jesli chodzi o hold ma delikatniejszy niz KCCC ale za to wydaje mi sie ze daje wieksza objetosc, sprawdza sie tez na suche wlosy, nie jest za bardzo klejacy, wydaje mi sie ze nawet mniej niz jelly z darcy's i choc w wygladzie podobienstwo to jest bardziej gesty niz jelly, na razie nie mialam okazji uzyc bez suszenia dyfuzorem, wiec nie wiem jak wyjdzie air schniecie, z dyfuzorem calkiem, calkiem
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-06, 20:44   #21170
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

dziewczyny, mam prosbe.
wymieszalam zoltko + garniera z awokado + miod + niacynamid.
chce to nalozyc na cala noc, ale widze, ze konsystencja jest zbyt lejąca się i chyba mi ścieknie po głowie ta mazia..
czym mogę ją zagęścić? nie chcę mieć brudnej pościeli, piżamy i pleców
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 20:53   #21171
Eti_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 517
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez Pinsleepe Pokaż wiadomość
Hej. Ja właśnie dzisiaj nałożyłam odżywkę Alverde (boski zapach i konsystencja - tutaj wielkie podziękowania dla Syrenki
Właśnie też dzięki Syrence wypróbowałam tą odżywkę i jest świetna! Już kombinuję jak ją zdobyć w większej ilości.

Cytat:
Napisane przez polelavendove
Z moich obserwacji dziewczyny wynika,że bardzo dużą rolę gra odżywka d/s.
Są takie po zmyciu których już między mokrymi pasmami włosów już widzę,że się zaczynają "antenkować".
A są takie odżywki,że występuje to w minimalnym stopniu.
Ale o co chodzi?
Też mi się tak wydaję. I jeszcze u mnie zauważyłam, że długość trzymania odżywki d/s na włosach też ma znaczenie - u mnie wystarczy 10 minut i jest w porządku, ale 1-2 minuty to zdecydowanie za mało - nawet jeśli tak piszę na opakowaniu. (Young Asia np.)
Lavendka chciałam Cię zapytać czy z Curl Keeper jest dobry dla Twoich włosów i jak go nakładałaś? Ja nałożyłam go prawie tak jak na pierwszym filmie w curlamrcie i choć byłam sceptycznie nastawiona do tego sposobu to wyszło genialnie. Zero puchu i włosy lśniące, rozdzielone,super . Wcześniej dałam tą odżywkę Alverde od Syrenki - chyba mój ulubiony duet będzie.
Eti_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 21:02   #21172
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez natalczak Pokaż wiadomość

I wlasnie tu mam pytanie: jak wy nakladacie produkty do stylizacji?
rozcieracie cos w dloni i co potem?
Wgniatacie to we wlosy, czy przejezdzacie je z gory na dol i pozniej ugniatacie?
Czy wgniatacie jednoczesnie pocierajac reką o wlosy- jakby wcierajac kosmetyk we wlosy?
Czy jeszcze jakos inaczej?
Boze ale wymyslilam sposobów
Bo ja sama nie wiem jak to robic.
Ugniatam, mam problem z tym, żeby jak największej ilości włosów się dostało kosmetyku. Ale zbytnia ingerencja w wyodrębnione pukle psuje mi je.


Cytat:
Napisane przez brendy09 Pokaż wiadomość
Witojcie
Czytam ten wątek i pomyślałam, że ja też pokaże wam swoje "loczki"
Mam nadzieje, że przyjmiecie mnie do swojego grona Pozdrawiam
Witaj
Jak się nimi opiekujesz?

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Eti_ Pokaż wiadomość
Właśnie też dzięki Syrence wypróbowałam tą odżywkę i jest świetna! Już kombinuję jak ją zdobyć w większej ilości.



Też mi się tak wydaję. I jeszcze u mnie zauważyłam, że długość trzymania odżywki d/s na włosach też ma znaczenie - u mnie wystarczy 10 minut i jest w porządku, ale 1-2 minuty to zdecydowanie za mało - nawet jeśli tak piszę na opakowaniu. (Young Asia np.)
Lavendka chciałam Cię zapytać czy z Curl Keeper jest dobry dla Twoich włosów i jak go nakładałaś? Ja nałożyłam go prawie tak jak na pierwszym filmie w curlamrcie i choć byłam sceptycznie nastawiona do tego sposobu to wyszło genialnie. Zero puchu i włosy lśniące, rozdzielone,super . Wcześniej dałam tą odżywkę Alverde od Syrenki - chyba mój ulubiony duet będzie.

Eti_, Pinsleepe,
bardzo się cieszę, że się Wam spodobała ta odżywka. A podchodziłyście do niej jak pies do jeża
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 21:23   #21173
greige
Raczkowanie
 
Avatar greige
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 372
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Zauważyłam, że im więcej czytam, tym mniej wiem i myślę, że duuuużo czasu upłynie, nim stanę się specjalistką od swoich włosów...
Kiedyś miałam loki, dziś chciałabym je odzyskać... Na razie chyba skorzystam z Waszych metod, ale bez rozróżniania, co zawiera silikon, a co nie. Bo nie rozpoznam A będę się zastanawiać nad tym przy kupowaniu nowych kosmetyków.

W każdym razie wchodzę do gry i witam Was
greige jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 21:29   #21174
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez greige Pokaż wiadomość
Zauważyłam, że im więcej czytam, tym mniej wiem i myślę, że duuuużo czasu upłynie, nim stanę się specjalistką od swoich włosów...
Kiedyś miałam loki, dziś chciałabym je odzyskać... Na razie chyba skorzystam z Waszych metod, ale bez rozróżniania, co zawiera silikon, a co nie. Bo nie rozpoznam A będę się zastanawiać nad tym przy kupowaniu nowych kosmetyków.

W każdym razie wchodzę do gry i witam Was
Witaj
Zapraszamy do rozgoszczenia się
Mała wskazówka przy rozpoznawaniu kosmetyków bez silikonów - zgodnych z CG - na blogu Małgosi86 znajdziesz ich listę:
https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=5043

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
dziewczyny, mam prosbe.
wymieszalam zoltko + garniera z awokado + miod + niacynamid.
chce to nalozyc na cala noc, ale widze, ze konsystencja jest zbyt lejąca się i chyba mi ścieknie po głowie ta mazia..
czym mogę ją zagęścić? nie chcę mieć brudnej pościeli, piżamy i pleców
Może trochę ziółek hinduskich, one chyba zagęszczają przez odciąganie wody
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 21:49   #21175
polelavendove
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 208
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Jakie?
U mnie musi być odpowiednia ilośc emolientów wodżywce d/s i zero gliceryny w produktach do stylizacji. Wówczas puchu po prostu nie ma

Typuję Niemcy - Holandia w finale byłby wspaniały mecz
No widzisz...tu jest problem,bo najlepsze włosy mam po tej "oslawionej"odżywce hotelowej z Las Vegas...czyli nie do kupienia...
Ona jest z oliwą z oliwek,ale niestety na niej nie ma składu...a jest zupełnie inna od próbowanych przeze mnie odżywek z oliwą
Nawet jak bym nie chciała, ona dzieli włosy na grube pasma i nie ma między nimi antenek

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Eti_ Pokaż wiadomość
Też mi się tak wydaję. I jeszcze u mnie zauważyłam, że długość trzymania odżywki d/s na włosach też ma znaczenie - u mnie wystarczy 10 minut i jest w porządku, ale 1-2 minuty to zdecydowanie za mało - nawet jeśli tak piszę na opakowaniu. (Young Asia np.)
Lavendka chciałam Cię zapytać czy z Curl Keeper jest dobry dla Twoich włosów i jak go nakładałaś? Ja nałożyłam go prawie tak jak na pierwszym filmie w curlamrcie i choć byłam sceptycznie nastawiona do tego sposobu to wyszło genialnie. Zero puchu i włosy lśniące, rozdzielone,super . Wcześniej dałam tą odżywkę Alverde od Syrenki - chyba mój ulubiony duet będzie.
Ja też nie mogę odżywki za długo trzymać,bo jeżeli przedobrze to mam murowane sztywne anteny

Ja aż się tak nie staram.Nakładam na mokre przed stylizatorem.I nie za dużo,bo wydaje mi się że za dużo usztywnia.
Uważam,że to b.dobry produkt.
polelavendove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 21:56   #21176
Pinsleepe
Rozeznanie
 
Avatar Pinsleepe
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 659
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość

Eti_, Pinsleepe,
bardzo się cieszę, że się Wam spodobała ta odżywka. A podchodziłyście do niej jak pies do jeża
Bo my nieśmiałe takie i nie chciałyśmy się tak na bezczela rzucać od razu na to cudo

Cytat:
Napisane przez polelavendove Pokaż wiadomość
No widzisz...tu jest problem,bo najlepsze włosy mam po tej "oslawionej"odżywce hotelowej z Las Vegas...czyli nie do kupienia...
Ona jest z oliwą z oliwek,ale niestety na niej nie ma składu...a jest zupełnie inna od próbowanych przeze mnie odżywek z oliwą
Nawet jak bym nie chciała, ona dzieli włosy na grube pasma i nie ma między nimi antenek[COLOR="Silver"]
Lavendo, a może napisz maila do hotelu z pytaniem skąd biorą swoje odżywki
Pinsleepe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 22:08   #21177
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

ja tak trochę jak filip z konopii ale dziękuję Wam Krakowianki ze przemiłe spotkanie, no i za dary

jeszcze nie próbowałam, ale na pewno podzielę się wrażeniami

niech żyje Kraków!
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 22:13   #21178
natalczak
Zadomowienie
 
Avatar natalczak
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 184
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;20507283]to i ja sie dolaczam do Kola, jesli mozna [/QUOTE]

No nie wiem czy masz wystarczajaca ilosc puchu
Oczywiscie, możesz, każda rada i sugestia moze nam pomoc w walce z wrogiem

Cytat:
Napisane przez polelavendove Pokaż wiadomość
Z moich obserwacji dziewczyny wynika,że bardzo dużą rolę gra odżywka d/s.
Są takie po zmyciu których już między mokrymi pasmami włosów już widzę,że się zaczynają "antenkować".
A są takie odżywki,że występuje to w minimalnym stopniu.
Ale o co chodzi?
No ja nie zauwazylam zaleznosci zwiazanej z odzywka d/s. Zawsze trzymam je minimum 30 minut pod czepkiem i recznikiem a efekt taki sam jak podczas trzymania 5 czy 10 minut. Podobnie rzecz ma sie z tym czy naloze cos przed myciem czy nie.

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
O matulu! Ale jesteśmy różne...
Gdybym zrobiła to, co Ty, miałabym puszaka bez kagańca i smyczy - free as a wind
No ja poki co dodaje ja do wszystkiego co daje na wlosy(oprocz stylizatora) mniej wiecej od 5 do 10 kropel i poki co napewno nie jest gorzej niz zwykle takze chyba nic zlego sie nie dzieje

Cytat:
Jeśli tak było, a nie obcinałaś od tamtego czasu końcówek, to całkiem prawdopodobne.
No obcinalam niby, ale ja stosunkowo rzadko chodze do fryzjera- przewaznie 2-3 razy w roku i tylko podcinam koncowki i cieniuje, wiec sadze ze to duzo nie zmienia odnosnie tego wczesniejszego, nieszczesnego degazowania.


Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Natalczak włosy nie lubią zbyt dlugiego ugniatania czy odciskania wody. Pamiętam, jak Indios swego czasu ugniatała włosy namętnie i skończyła z prostymi. Sama też mam takie doświadczenia z dr. bacty, w która odciskam włosy po odżywce b/s. Jeśli odciskam zbyt długo, włosy są zbyt suche i zaczynają pojawiać się "antenki". Potem już nic nie da się zrobić.
no tylko u mnie "antenki" sa juz przy odciskaniu wody po splukaniu odzywki d/s(niezaleznie czy naloze odzywke b/s czy nie). Ja juz wtedy wiem ze wloski beda streczec, tylko dopiero pozniej okazuje sie jak mocno

Cytat:
Podobnie z nakładaniem żelu czy kremu stylizacyjnego. Jeśli odczekam dłużej niż 5 minut, to mogę intensywnym nakładaniem wywołać u siebie puch. Wówczas sprawdza się wyłącznie delikatne nakładanie harmonijkowaniem.
Odżywkę b/s w ociekające i dokładnie odciskam wodę rękami. Im dłużej,t ym lepiej. Resztę wody odciskam w dr. Bacty.
Żel/krem do styloizacji nakładam max 5 minut po odciśnięciu włosów w dr. Bacty.
Zawsze rozcieram produkty do stylizacji w dłoni i albo ugniatam i harmonijkuję albo harmonijkuję jedynie (gdy włosy podeschną).
Wgniatam, bo zawsze się boję, że jak przejadę ręką, to się nie zakręcą. Ale spróbuję dziś przejechać
Po prostu wgniatam rozrobiony w dłoni kosmetyk.
Hmm czyli kazda z nas ma swoj sposob
Ja przewaznie przejezdzam i pozniej ugniatam i nie harmonikuje

Cytat:
Typuję Niemcy - Holandia w finale byłby wspaniały mecz
Ja też, ja tez i stawiam na Niemcow

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Ugniatam, mam problem z tym, żeby jak największej ilości włosów się dostało kosmetyku. Ale zbytnia ingerencja w wyodrębnione pukle psuje mi je.
Dlatego ja stylizuje swoje wlosy sekcjami(rowniez ze wzgledu na dlugosc)- najpierw spod, lewa i prawa strona i pozniej gora lewa i prawa strona i na koncu poprawiam tyl, czasem ewentualnie calosc.

Edytowane przez natalczak
Czas edycji: 2010-07-06 o 22:14
natalczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 22:14   #21179
polelavendove
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 208
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez Pinsleepe Pokaż wiadomość
Lavendo, a może napisz maila do hotelu z pytaniem skąd biorą swoje odżywki
Kochana w przyszłym roku mam już plan,że jak pojadę to się dowiem wszystkiego.Teraz to się zastanawialam tylko jak tu zgromadzić ich jak najwięcej
polelavendove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 22:55   #21180
Pinsleepe
Rozeznanie
 
Avatar Pinsleepe
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 659
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez polelavendove Pokaż wiadomość
Kochana w przyszłym roku mam już plan,że jak pojadę to się dowiem wszystkiego.Teraz to się zastanawialam tylko jak tu zgromadzić ich jak najwięcej
A jak nie będą chcieli zdradzić tajemnicy handlowej? Proponuję wynająć osobny samolot na odżywki
Pinsleepe jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:10.