Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-13, 19:09   #31
Koralinka86
Raczkowanie
 
Avatar Koralinka86
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 313
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez nocnyskowronek Pokaż wiadomość
Dzień dobry na Odchowalni!

Kończymy dziś 6 tygodni i byliśmy tym razem my u położnej żeby dodatkowo się zważyć (Mała też ostatnio dużo ulewa i chcieliśmy się upewnić czy dobrze przybiera ). Mamy już prawie 4,6kg W trzy tygodnie przybrała 780g a od najniższej wagi 1,5kg, więc średnio ok 260g na tydzień - jest dobrze!

Odniosę się do kilku postów bez cytowania i z pamięci

Żółta maść robiona za 8zł - polecam! Pomogła nam wyleczyć małe otarcie, rankę czy coś na pupce. Plus częste wietrzenie

Naczyniaki - mamy też małego na plecach na łopatce, kazali nam tylko obserwować czy się nie powiększa

Szczepienia - trochę się naczytałam tych różnych teorii (szczególnie, że mam teściową zwolenniczkę nie szczepienia, która mi suszyła o to głowę) i mam mieszane odczucia co do tego którzy naukowcy mają rację Niemniej będę szczepić, ale na pewno chcę uniknąć szczepionek z tiomerosalem (nie ważne czy mogą powodować autyzm czy nie to jakoś rtęć w składzie mnie nie przekonuje tak czy inaczej ). Na najbliższe szczepienie wybrałam WZW B i Hib refundowane a dla DTP kupuję zamiennik bez tiomersalu. Nawet dziś załatwiłam sobie receptę na to, bo moja przychodnia nie ma ich na stanie

Gosia - coś mi się nie wyświetlają te zdjęcia... Ale może tylko chwilowo coś się nie ładują, bo widzę nazwy plików dodanych a obrazka brak

Zabezpieczenie - ja chyba, pigułki jednoskładnikowe ale pogadam jeszcze o tym z moim gin

Zasypianie - kąpiemy Małą o 20 i później pielęgnacja, karmienie i zasypia na cycu przed/ok 21 Tyle, że zazwyczaj ja kładę się już też z nią Pózniej budzi się na karmienie ok 23/24 (tu dołącza do nas TŻ i bierze ją do przewijania), 2/3 (choć czasem zdarzy się, że dopiero przed 4), 5/6 i tu już kończy się ładne spanie i bezproblemowe zasypianie po karmieniu, bo zaczyna się stękanie i tak z przerwami na krótkie drzemki i częste krótkie karmienie do ok 8/9 kiedy to zaśnie na ok 2h. Nie płacze przy tym stękaniu, więc powoli już uczymy się to ignorować i starać się spać pomiędzy karmieniami, choć te odgłosy są głośne No a pózniej to zazwyczaj drzemki 0,5 do 1h. Na spacerze jeśli jest ładna pogoda to czasem 1,5h wytrzyma.
Skowronku, a jaką szczepionką kupiłaś? Bo ja się właśnie zastanawiam i jedyna co mi przychodzi do głowy to DTPa.
A waga piękna!
__________________
"Razem, młodzi przyjaciele!...
W szczęściu wszystkiego są wszystkich cele"
2 października 2014 o godz. 11.10 urodziła się ŁUCJA
Koralinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-13, 19:15   #32
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Isgaard kciukaski

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-13, 19:16   #33
dariuska89
Raczkowanie
 
Avatar dariuska89
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 456
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

nocnyskowronek ale macie już super wagę!!! Co do szczepień to my będziemy brać chyba te 5w1

Mojra87 oby obyło się bez alergii jednak

W ogóle witam się na odchowalni a wy już 2 strony stukacie szalone kobiety!
Mała dziś dość absorbująca była


w ogóle co ja odwaliłam dziś, szukałam przez 3 godziny osłonki na cyc aż w końcu przystawiam małą do cycka a tam... TA-DAM- osłonka na cycu!!!! Jak ja ☠☠☠☠a nie czułam że ją miałam cały czas?
__________________
Synek moje szczęście cudowne Sebastian, Adam 12.08.2010 3440 54cm

Hanna, Eliza księżniczka ur 2.11 3370 53cm

Edytowane przez dariuska89
Czas edycji: 2014-11-13 o 19:19
dariuska89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-13, 19:44   #34
poczwarkah
Rozeznanie
 
Avatar poczwarkah
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 936
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Muszę poważnie ograniczyć płakanie, bo po każdym poważniejszym napadzie robi mi się jęczmień na oku Wczoraj trochę pochlipałam a tu dzisiaj znowu oko zaczyna boleć...

Ever, będę wdzięczna za odpowiedź po Twoim jutrzejszym lekarzu

Cytat:
Napisane przez nowa8686 Pokaż wiadomość
I my
Wlasnie zuczek sie budzi.

Czy wasze dzieci tez tak chrapia, charczy, nawet nie wiem jak to nazwac, nie wiem czy to w nosku czy co. Czy mam uzyc soli czy wody morskiej.

A i noe dziwie sie, ze Majka/rodzila sie z/raczka. Ona/wiecznie/rece na glowie. Az sie budzi od nich
Oj chrapią i charczą, też czasem świruję czy to nie jakaś choroba

Cytat:
Napisane przez mamad1 Pokaż wiadomość
Uwaga ! ze zdjęciami: http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠/artykul_18042,ja...aka%C2%B7.html
Edit: nie przeszło zamiast gwiazdek było "tipy . pl" -bez spacji
Ile ja się ostatnio naszukałam artykułów o kupach!!! A tu takie cudo, jeszcze ze zdjęciami.
__________________
20.10.2014 Witek

poczwarkah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-13, 19:49   #35
nocnyskowronek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 331
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez Koralinka86 Pokaż wiadomość
Skowronku, a jaką szczepionką kupiłaś? Bo ja się właśnie zastanawiam i jedyna co mi przychodzi do głowy to DTPa.
A waga piękna!
Receptę dostałam na Infanrix-DTPa, drugi który znalazłam "w internetach" już jest niedostępny
__________________
02.10.2014
nocnyskowronek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-13, 20:01   #36
klio69
Raczkowanie
 
Avatar klio69
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 401
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez ever_92 Pokaż wiadomość
Butelki avent- te co je maja, czy macie dekielki do nich, zeby zamiast smoczka cos przechowac??? Bo ja nie mam
Tylko do 1 malej buteleczki z laktatora byla...

O dopajaniu jak tylko samo mm slyszlam, jutro sie zapytam, bo jutro wazenie, znowu...

Jestem pod wrazeniem ze sciagacie po 120, 160 ml...
Witam na nowym wątku
Choć Ever temat dotyczący ściągania laktatorem umieściłam dla Ciebie jeszcze na starym . Muszę się pochwalić bo Rita od trzech dni zasypia tak 23, 24 i przesypia do 7rano cudo..podczas takiej pierwszej nocki nie obudziła mnie ona lecz piersi jak kamienie i zalana piżama, mleko dla małej miałam rozmrożone, także piersi opróżniłam za pomocą laktatora 250ml..to moja pierwsza noc przespana i takie cuda. Przez ostatnie dni pomimo tego, że mała śpi ja wstaję i ściągam mleko
klio69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-13, 20:07   #37
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Mój Pisklak dziś dał czadu razem mamą wykapalysmy go i wypielegnowalysmy. Leży taki pachnący macha nóżkami i sruuu - kupsko. No to dawaj go rozbierać i pod kran. Znowu natarcie alantanem, pieluszka i znowu usypianie... a tu znowu obsikane plecy o.O przebralam go trzeci raz i w końcu śpi. .. w zasadzie to tylko rzygow do kompletu brakowało
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-13, 20:21   #38
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-13, 20:25   #39
dariuska89
Raczkowanie
 
Avatar dariuska89
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 456
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

elianka haha co do rzygów to nie wywołuj wilka z lasu

klio69 zazdroszcze przespanych nocek
__________________
Synek moje szczęście cudowne Sebastian, Adam 12.08.2010 3440 54cm

Hanna, Eliza księżniczka ur 2.11 3370 53cm
dariuska89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-13, 20:39   #40
klio69
Raczkowanie
 
Avatar klio69
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 401
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez dariuska89 Pokaż wiadomość
elianka haha co do rzygów to nie wywołuj wilka z lasu

klio69 zazdroszcze przespanych nocek

Moja droga przyjdzie na to i u Ciebie czas. Należy pamiętać, że Rita ma miesiąc korygowany, a dojrzały jej wiek to 3ms..dziś była ważona, aż 4kg do całowania.
klio69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-13, 20:41   #41
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Klio super :-D mala kluseczka rosnie jak na drozdzach. Tez zazdroszcze nocek...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-13, 20:42   #42
Agatkia
Zadomowienie
 
Avatar Agatkia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 866
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Dariuska, bidoku, wiem, że sie nadenerwowałaś przez tę osłonkę, ale za to masz dobry uczynek na koncie Tą swoją osłonkową przygodą zaserwowałaś mi permanentnego banana na ryłku
__________________
Adaś- 26.09.2014

Agatkia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-13, 20:47   #43
Natalyyya
Zakorzenienie
 
Avatar Natalyyya
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: irlandia
Wiadomości: 3 714
GG do Natalyyya
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Hey dawno mnie tu nie było tzn jestem (czytam) tylko czasu brak na pisanie . Mam tesciowa od prawie trzech tyg w domu jutro na całe szczęście juz wraca wiec wszystko wróci do normy
W ogole to gratuluje wszystkim mamusiom
__________________
31.01 IIkreseczki

20.02 bijące serduszko

Fabian 20.09.2014r
Natalyyya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-13, 20:56   #44
farminka
Wtajemniczenie
 
Avatar farminka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 407
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Witam się na odchowalni. Poprawilyscie mi humor tymi pierwszymi dwoma stronami, usmialam się aż się balam, że małego obudze A było mi to potrzebne, bo ogólnie to dużo bliżej mi do płaczu... Jakieś 3 dni temu polamalo mnie w kręgosłupie tak, ze nie mogę się schylac ani małego podnosić, ledwie chodze, a jestem z nim sama do 17-18. Jakby tego było malo to dzisiaj zrobiło mi się zapalenie w piersi- czerwona, boli jak skurczybyk i do tego gorączka 38.5 i dreszcze W dodatku maly miał akurat ten wieczór kiedy płacze i nie może zasnąć, a starsza odmówiła usypiania samej bo się boi wilków (mieszkamy w bloku w środku miasta). TŻ nic nie jadł odkąd wrócił z pracy, a ja się trzeslam jak osika z gorączką próbując uspokoić małego bez podnoszenia go z łóżka. Armagedon... A jutro TŻ musi jechać w delegacje i nie wiadomo jak późno wróci. No siasc i płakać
farminka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-13, 21:06   #45
dariuska89
Raczkowanie
 
Avatar dariuska89
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 456
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez farminka Pokaż wiadomość
Witam się na odchowalni. Poprawilyscie mi humor tymi pierwszymi dwoma stronami, usmialam się aż się balam, że małego obudze A było mi to potrzebne, bo ogólnie to dużo bliżej mi do płaczu... Jakieś 3 dni temu polamalo mnie w kręgosłupie tak, ze nie mogę się schylac ani małego podnosić, ledwie chodze, a jestem z nim sama do 17-18. Jakby tego było malo to dzisiaj zrobiło mi się zapalenie w piersi- czerwona, boli jak skurczybyk i do tego gorączka 38.5 i dreszcze W dodatku maly miał akurat ten wieczór kiedy płacze i nie może zasnąć, a starsza odmówiła usypiania samej bo się boi wilków (mieszkamy w bloku w środku miasta). TŻ nic nie jadł odkąd wrócił z pracy, a ja się trzeslam jak osika z gorączką próbując uspokoić małego bez podnoszenia go z łóżka. Armagedon... A jutro TŻ musi jechać w delegacje i nie wiadomo jak późno wróci. No siasc i płakać
ŁŁŁOOO bosiu!!! kochana zdrówka mnóstwa i sił dla ciebie!!! To może rwa ci doskwiera?

Agatkia jak byś zobaczyła moją minę jak odpięłam stanik i odkryłam tą osłonkę przyssaną do suta to, uwierz mi, że było by weselej
klio69 no to ładnie sobie rośniecie ! Tyle miałaś nieprzespanych nocy i stresu że Rita teraz rekompensuje i daje mamie pospać
__________________
Synek moje szczęście cudowne Sebastian, Adam 12.08.2010 3440 54cm

Hanna, Eliza księżniczka ur 2.11 3370 53cm
dariuska89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-13, 21:07   #46
PurBlanka
Wtajemniczenie
 
Avatar PurBlanka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 850
GG do PurBlanka
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

I ja się witam w odchowalni
Od kiedy nie mam internetu w telefonie (do końca miesiąca będę cierpieć, bo chociaż na cycu można było posiedzieć ) ciężko mi Was nadrabiać. Tym bardziej, że mój dziś 3-tygodniowy Synuś chyba przechodzi jakiś skok, bo robi się bardziej absorbujący...
Troszkę brak mi sił na kp, dziś w ciągu dnia podałam mm, ale teraz na noc nie, mam nadzieję, że uda nam się wytrwać na moim.
Ever, ja też podziwiam dziewczyny, które tak dużo ściągają laktatorem. Ja się dołuję za każdym razem jak coś ściągam, w sumie rzadko to robię. I sobie myślę, czy nie mam popsutego laktatora Jest używany, i to jakiś czas temu, po mojej bratowej i nie wiem czy ona miała go nowego...

Znowu tylko o sobie, ale Olinek już kwęczy trochę. Miałam napisać opis porodu, moje sposoby na wszystko, ale serio brak mi sił. Powinnam zacząć chodzić na uczelnię, na dziennych mam indywidualny tok, ale zaczynają się zaliczenia, jakieś eseje trzeba pisać, masakra. A na zaoczne, za tydzień, wezmę Małego ze sobą. Mam nadzieję, że nikt nie będzie miał pretensji. Obiecuję, że w końcu zacznę się odzywać !
Ściskam Was, całuję stópki Maluszków, trzymam kciuki za wszystkie potrzebujące, gratuluję wzrostu wag, przespanych nocy, ładnych kup....O czym jeszcze zapomniałam ? Buziaki !
__________________
Mój największy Sukces. Oli- 23.10.14
PurBlanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-13, 21:11   #47
farminka
Wtajemniczenie
 
Avatar farminka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 407
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez dariuska89 Pokaż wiadomość
ŁŁŁOOO bosiu!!! kochana zdrówka mnóstwa i sił dla ciebie!!! To może rwa ci doskwiera?

Agatkia jak byś zobaczyła moją minę jak odpięłam stanik i odkryłam tą osłonkę przyssaną do suta to, uwierz mi, że było by weselej
klio69 no to ładnie sobie rośniecie ! Tyle miałaś nieprzespanych nocy i stresu że Rita teraz rekompensuje i daje mamie pospać
Bardzo możliwe, bo już mnie nie raz lapala. Tylko że wtedy mogłam się leczyć, a teraz przy kp tylko paracetamol

Mały się obudził. Godzinke tylko przespał i juz jeczy
farminka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-13, 21:17   #48
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Farminka kapuste w stanik i masuj cycocha to przejdzie. Ja mialam jedno zapalenie i znowu piers twarda :-\

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-13, 21:20   #49
dariuska89
Raczkowanie
 
Avatar dariuska89
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 456
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

farminka ja miałam takie zalecenie przy bólu (też mam problemy z rwą) i mi pomaga tylko trzeba znaleźć tą chwilkę ma to- W przypadku bólu połóż się na podłodze przed np. łożkiem. Dosuń sie pośladkami do łóżka tak, abyś kladąc nogi na łóżko miała kąt prosty w stawach biodrowych i kolanowych, ręce wyprostowane rozłóż na boki. I leż tak kilka minut. Ból powinien zelżeć lub calkowicie minąć. Wstawaj przekręcając sie najpierw na bok i oczywiście choć ze dwa razy w tyg poćwiczyć na kręgosłup np- koci grzbiet itp

PurBlanka ja ściągałam ostatnio jak jechała do miasta to bez problemu 90 ml poszło z jednego aż w szoku byłam a też mam używany laktator. Co do szkoły to ja też miałam raz Sebę ze sobą na zajęciach i nikt nie miał nic przeciwko
__________________
Synek moje szczęście cudowne Sebastian, Adam 12.08.2010 3440 54cm

Hanna, Eliza księżniczka ur 2.11 3370 53cm
dariuska89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-13, 22:15   #50
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Hej Natalka

Farminka bidusia jestes.

Nie moge wejsc na ta/str. Z kupsztalami...

A, ze dzis mnie mala obsikala, tz sie smial to jak bral mala do kapania to fontanna na niego hihi. Remis

Niunoa usnela wiec i ja sie zbieram powoli
Kurde kiedy bede mogla normalnie z mezem spac zeby Majka nas obojga nie budzila maaatkooo.
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-13, 22:27   #51
mamad1
Zadomowienie
 
Avatar mamad1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 749
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Farminka współczuję bardzo .Zdrówka życzę!

Poczwarkah specjalnie dla Ciebie, tyle że w języku angielskim http://www.babycentre.co.uk/baby-poo-photos#/0
edit: chyba to samo:/
__________________
Sposób na drogie paliwo

Edytowane przez mamad1
Czas edycji: 2014-11-13 o 22:29
mamad1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-14, 00:17   #52
Koralinka86
Raczkowanie
 
Avatar Koralinka86
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 313
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Witam po cycu. Młoda chyba odbija sobie ciezki dzien, bo zjadła na śpiocha i dalej śpi, a matka filuje czy nie ulewa i czy wszystko ok ;-)
Farminko, współczuje bardzo, ale sie Tobie nazbierało. Zdrowia i wytrwałości życzę!
Dziewczyny, czytałam o tych witaminach i ponoć nie one same szkodzą a oleje, w których sa rozpuszczone. Moze cos w tym jest po Biogai nie ma problemu a jest z olejem słonecznikowym, natomiast ta witamina D jest z olejem rafinowanym. Mam w domu d plus k na słonecznikowym to sprawdze przez weekend i dam znac co i jak.
__________________
"Razem, młodzi przyjaciele!...
W szczęściu wszystkiego są wszystkich cele"
2 października 2014 o godz. 11.10 urodziła się ŁUCJA
Koralinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-14, 08:45   #53
mortisha84
Zadomowienie
 
Avatar mortisha84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 195
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Witam się i ja w odchowalni.
Miałam już wczoraj się odezwać ale nie nie chciało mi się pisać jedną ręką Stwierdziłam, że napisze jak młody zaśnie, ale dał taki koncert wieczorem, że już nie miałam siły... Na szczęście pospał od 21 do 1, potem do 4:30 i 7! No a ja piszę teraz jedną ręką

Powoli staje się u nas tradycją wielki kupsztal z rana, po którym jest obowiązkowe przebieranie i kąpanie I zawsze po tej mega kupie Tymek się cieszy i uśmiecha do wszystkich i wszystkiego

Widziałam, ze był temat antykoncepcji, ja też się nad tym zastanawiam. Nie wykluczam możliwości posiadania trzeciego dziecka, ale na pewno jeszcze nie teraz..

Ja narazie nie odciągałam jeszcze takich ilości mlega. Najwięcej udało mi się ok 20ml ale odciągałam tylko 10min. Jakbym dłużej ciągnęła, to pewnie więcej by było.

Gosia nie widać zdjęć w klubie.

Farminka nieciekawie masz. Współczuje bólu. Nas by młody zaryczał, gdybyśmy nie mogli go nosić.

Pieluszki używamy dady 2. Miałam pampki te białe i były super, tylko trochę za drogie jak na kupkanie Teraz kupiłam pampki te niebieskie w lidlu ale jeszcze nie używałam.
__________________
My

Niunia

Bobas
mortisha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-14, 09:07   #54
gargantuiczna
Rozeznanie
 
Avatar gargantuiczna
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 906
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

U mnie najskuteczniejszą antykoncepcją jest chyba Mały, bo regularnie padam spać między 20-21 ;-)
A tak serio, to gumki będą. Tabletek nie chcę, bo chciałabym, żeby mój organizm doszedł do jakiejś własnej równowagi hormonalnej, o ile przy kp to możliwe. (Czy u kobiet jest w ogóle coś takiego jak równowaga hormonalna? Jak nie mamy okresu, to jesteśmy przed albo po, ciąża, karmienie piersią. Szaleństwo.)
I nie ukrywam, że NPR mnie kusi, bo taki naturalny i opiera się na szacunku do ciała. Ale na to to potrzebuję sporo czasu, obserwować się mogę już teraz zacząć.
gargantuiczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-14, 10:45   #55
Koralinka86
Raczkowanie
 
Avatar Koralinka86
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 313
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cześć Mamuśki!

My jesteśmy po szczepieniu. Szczepiłam refundowanymi, choć chciałam jedną wymienić i nie było wolno ogólnie szczepienia do masakra, mała tak płakała, że w pewnym momencie dostała bezdechu ja się cała upociłam i prawie płakałam razem z nią. Biedne te dzieci są bardzo.
Dziewczyny, kiedy po szczepieniu mogą wystąpić ból nóżek, gorączka czy inne objawy niepożądane? Nie wiem kiedy podać paracetamol. Z chęcią podałabym od razu, ale nie wiem czy można tak profilaktycznie dawać.
__________________
"Razem, młodzi przyjaciele!...
W szczęściu wszystkiego są wszystkich cele"
2 października 2014 o godz. 11.10 urodziła się ŁUCJA
Koralinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-14, 11:30   #56
Agatkia
Zadomowienie
 
Avatar Agatkia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 866
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Gargantuiczna, myślę, że spokojnie możesz podać. Adaśko miał mieć szczepienie wczoraj... ale nie poszliśmy. Stchórzyłam . Musiałabym iść sama, a ja nawet w szpitalu ryczałam jak bóbr jak pobierali krew z piętki. Przełożyłam na wtorek, niech zajmie się tym mąż...

Dzisiaj spakowałam spore pudło za małych ubranek, i tak mi szkoda jakoś... nigdy już Adaśko nie będzie taki maleńki...

A w kwestii antykoncepcji my chyba wrócimy do gumek. Ja przez kilka lat używałam tabletek, potem ze względu na żylaki zrezygnowałam i właśnie gumkami się zabezpieczaliśmy.

Zrobiłam pyszne pulpeciki w sosie musztardowym .
__________________
Adaś- 26.09.2014


Edytowane przez Agatkia
Czas edycji: 2014-11-14 o 11:31
Agatkia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-14, 12:12   #57
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Witam i ja
Zaliczyłam rano szczepę z mamą w stylu "przestań mnie straszyć i narzucać mi swoje zdanie" kontra "jesteś przewrażliwiona i nie można ci nic powiedzieć". Kocham ją i teraz ogromnie mi pomaga, ale jakby została jeszcze tydzień to byśmy się chyba zagryzły

Młody dziś zaczął skok rozwojowy. Od 3 w nocy miotał się po łóżku jak wesz po grzebieniu i nie wiedział czego chce. Na szczęście nadal nie płacze. Oby tak zostało
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-14, 13:14   #58
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Witam się na Odchowalni

My wczoraj do 2 w nocy urzędowaliśmy, ale połowę wieczoru mała przespała ładnie. Na szczęscie potem padła i spała do 7:30, więc przesypia nam ciągiem 5h w nocy co jest całkiem nieźle.
Niestety kładziemy ją spać we wózku w salonie...bo nie jesteśmy w stanie zasnąć jak tak charczy i sapie, plus bo bojach o zasypianie boimy się, że nam zacznie się budzić; teraz weekend to spróbujemy polożyć do kołyski.
Te maluchy przestają tak charcząco spać czy do kiedy to trwa?

Od dzisiaj próbujemy tego nowego sposobu karmienia, mm co 3h i cycek w międzyczasie. Ja odciągam jak mam pełno i co którąs dawkę dostaje moje mleko jak uciągnę. Póki co od rana jest calkiem spokojnie, chociaż 2h spacerowałam z nią, więc nie wiem czy się liczy. Wczoraj o tej porze juz byłam umordowana.

Jeśli chodzi o antykoncepcję, to my nic nie stosowaliśmy i nic nie zamierzamy, u nas się sprawował przerywany przez 5 lat, a że na jednym dziecku się nie chcemy zatrzymywać to myślę, że cudować nie będziemy z tabletkami czy innymi środkami.
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-14, 14:04   #59
ever_92
Zadomowienie
 
Avatar ever_92
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 1 098
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Hej, ja tak szybko.

Jak dlugo sciagane mleko mozna trzymac w lodowce??

W 2 dni Emily przytyla 60g z tym mlekiem modyfikowanym. Ale cycem i tak ja mecze sporo. Nie mam kiedy sciagac, bo po mm jest troche niespokojna i nadal cyca ciagnie...

I u nas mowia, ze dziecko w 1 dzien powinno przybierac 25g. I nawet jak samo mm i kupki nie sa "twarde" to w ogole sie nie dopaja.

Ja nie wiem, noworodki taki same na calym swiecie a co kraj to inaczej...
__________________
3.11.2014 Emily 52cm, 3,3kg
ever_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-14, 14:05   #60
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

U nas mala spala dlugo w dzien. Ze obiad zrobiony, 3 prania, prasowanie itd.
Teraz. Cycujemy.
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-17 21:30:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:00.